>>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<< - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-12, 20:17   #1
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535

>>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<


cześć dziewczyny, nie będę się mocno rospisywała, mam konkretne pytanie- czy mogę po wstaniu rano, po wypiciu kawy zrobić kilkadziesiąt pompek (50-70) brzuszki (to zależy ile mam sił ) i np. "noga na parapet głowa do kolana" (kilkanaście razy na każdą nogę)?? czy muszę przed tym robić jakieś rozciąganie czy cokolwiek? oczywiście nie liczę na to, że dzięki tym drobnym ćwiczeniom zgubię kilka kilo, raczej chodzi mi o czyste sumienie przez pozostałą część dnia wieczorem nie mam czasu na ćwiczenia, a ranek to jedyny moment kiedy mogę je zrobić. ogólnie liczę na to, że trochę mnie obudzą i minimalnie podkreślę swoje mięśnie
liczę na odpowiedź/podpowiedź
pozdrawiam
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 08:00   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

Alternatywo,

Może nie rozciaganie o rozgrzewka by się u przydała. Ale odradzam tego typu aktywność z rana - naczczo - istnieje możliwość "spalenia" mięśni, a na tym Ci chyba nie zależy.

__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 08:50   #3
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

Po każdych ćwiczeniach dobrze się rozciągnąć
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 09:31   #4
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

Cytat:
Napisane przez suzana
Alternatywo,

Może nie rozciaganie o rozgrzewka by się u przydała. Ale odradzam tego typu aktywność z rana - naczczo - istnieje możliwość "spalenia" mięśni, a na tym Ci chyba nie zależy.

to w takim razie kiedy po śniadaniu mogę poćwiczyć?? bo chyba od razu po jedzeniu to nie bardzo, prawda??
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 11:54   #5
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

Cytat:
Napisane przez alternatywa
to w takim razie kiedy po śniadaniu mogę poćwiczyć?? bo chyba od razu po jedzeniu to nie bardzo, prawda??
Po sniadaniu owszem ale zalezy jakie jest sniadania. Zazwyczaj po kazdym posiłku powinno sie odpoczac okolo 20 3 minut chyba ze to jest pływanie wtedy okolo 40. Ja proponuje ci sniadanko lekkie a pozywne które doda Ci energii (np jakies płatki) odpoczynek a potem gimnastyka. Rozciaganie jest wazne przed i po cwiczeniach potem lekka rozgrzewka i cwiczenia silowe. Cwiczenai takie wykonuj kilka razy w tyg. nie codziennie bo miesnie musza odpoczac.
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 15:17   #6
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

Cytat:
Napisane przez krokus_krokus
Po sniadaniu owszem ale zalezy jakie jest sniadania. Zazwyczaj po kazdym posiłku powinno sie odpoczac okolo 20 3 minut chyba ze to jest pływanie wtedy okolo 40. Ja proponuje ci sniadanko lekkie a pozywne które doda Ci energii (np jakies płatki) odpoczynek a potem gimnastyka. Rozciaganie jest wazne przed i po cwiczeniach potem lekka rozgrzewka i cwiczenia silowe. Cwiczenai takie wykonuj kilka razy w tyg. nie codziennie bo miesnie musza odpoczac.
a co mogę wykonywać na rozgrzewkę, podaj proszę jakieś przykłady, bo ja jestem zielona w tych sprawach
mogłabym np. ćwiczyć codziennie od poniedziałku do piątku, a przez weekend nie? czy to byłby wystarczający odpoczynek dla mięśni?
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:20   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

50 pompek robisz i mówisz, że zielona jesteś w tych sprawach? Zacznę mieć kompleksy przez Ciebie

Na czczo możesz porobić trochę ćwiczeń aerobowych - skakanka, bieganie, różne inne tego rodzaju.

Rozgrzewka przed ćwicz. siłowymi to właśnie kilkanaście minut intensywnych aerobów i odrobinkę wstępnego rozciągania - dobrze robi przed obciążeniem mięśni.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 18:34   #8
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

Cytat:
Napisane przez alternatywa
ćwiczyć codziennie od poniedziałku do piątku, a przez weekend nie? czy to byłby wystarczający odpoczynek dla mięśni?

calkiem przyzwoicie wyglada taki plan
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 19:37   #9
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

Cytat:
Napisane przez Midi
50 pompek robisz i mówisz, że zielona jesteś w tych sprawach? Zacznę mieć kompleksy przez Ciebie

Na czczo możesz porobić trochę ćwiczeń aerobowych - skakanka, bieganie, różne inne tego rodzaju.

Rozgrzewka przed ćwicz. siłowymi to właśnie kilkanaście minut intensywnych aerobów i odrobinkę wstępnego rozciągania - dobrze robi przed obciążeniem mięśni.
nie robię tych pompek na raz tylko w kilku seriach inaczej bym padła z wycieńczenia
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 19:40   #10
alternatywa
Rozeznanie
 
Avatar alternatywa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 535
Dot.: >>czy muszę się rozciągać przy takich ćwiczeniach??<<

Cytat:
Napisane przez paulakrk
calkiem przyzwoicie wyglada taki plan
to się bardzo cieszę w weekend wiadomo znajomi, nocne posiaduchy więc rano nie chce się nic robić, a w tygodniu pełna mobilizacja
alternatywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.