Vademecum antykoncepcji! - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 13:49   #3361
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Czy trzeba robić przerwy?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Co lekarz to inna opinia.
Dokładnie, byłam chyba u 5 czy 6 ginekologów i każdy mówił co innego.

Ja nie robię przerw bo zostałam przy jednym ginekologu, któremu ufam i uważam go za specjalistę - a nie popiera on takich przerw.
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-08, 13:50   #3362
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Czy trzeba robić przerwy?

Nie, takie przerwy w ogóle nie są wymagane przy prawidłowo dobranych tabletkach (nie licząc tych, które tabletkami antykoncepcyjnymi nie są z pierwotnego założenia tzn. owo antykoncepcyjne działanie jest jedynie pozytywnym skutkiem ubocznym stosowanego leku - tak jak np. w przypadku preparatu Diane-35 itp.). Warto jednak pamiętać o koniecznych badaniach, których złe wyniki mogą być wskazaniem do (być może czasowej) rezygnacji z tego sposobu zabezpieczania się. Owe badania to próby wątrobowe (AlAT, AspAt, Bilirubina całkowita) oraz badanie krzepnięcia krwi (APTT, INR, ewentualnie Fibrynogen), które powinno się wykonywać raz (a najlepiej dwa razy!) w roku.
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 17:29   #3363
puddle
Przyczajenie
 
Avatar puddle
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 26
Dot.: Czy trzeba robić przerwy?

brałam tabletki antykoncepcyjne przez 6 lat i w międzyczasie byłam u kilku ginekologów. Żaden z nich nie mówił o odstawianiu tabletek, jeśli nie planuje się ciąży. Oczywiście fundamentem jest dobre dobranie pigułek - ale jeśli organizm dobrze toleruje lek, to tak jak napisałam, żaden ginekolog nie zalecał odstawiania ( a pytałam o to). W międzyczasie miałam tylko badania, o których już to pisano - próby wątrobowe i badania krzepnięcia krwi (wyniki były ok). Tabletki odstawiłam kilka miesięcy przed zajściem w ciążę ( a zanim do tego doszło, zabezpieczałam się prezerwatywą), tylko dlatego,żeby sprawdzic, czy fizjologiczne cykle są prawidłowe. Zaszłam w ciążę właściwie "od razu", podczas pierwszej owulacji, przy której się nie zabezpieczałam. Synek urodził się zdrowy, przebieg ciąży świetny.
puddle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 18:46   #3364
Anemone
Mother of Cat
 
Avatar Anemone
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 304
Dot.: Czy trzeba robić przerwy?

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi
__________________
"Bądź moja na zawsze. Do ostatniego złapanego oddechu. Do ostatniego uderzenia serca..."
❤❤❤
jesteśmy razem od 1 marca 2008
zaręczyliśmy się 15 listopada 2015
ślub 30 grudnia 2017
Anemone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 18:13   #3365
onatolubi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Pierwsze tabletki anty, pomocy ! ;)

Witam, zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Zawsze dostaję okres rano, maksymalnie do południa, ale tym razem jak na złość dostałam ok 22, zastanawiałam się co zrobić, czy to nie za wcześnie aby zażyć tabletkę od razu po pojawieniu się okresu, ale jednak zażyłam o 23.40 bo miałam już pewność, że to okres. Zatem czy jestem zabezpieczona już od 1 dnia? I druga sprawa, jeśli dostałam okres 6.02 wieczorem i tabletkę zażyłam o 23.40 i od tej pory biorę tabletki to czy fakt, że przesuwałam godzinę zażywania przez kilka dni na godzinę 16 wpływa jakoś na antykoncepcję? Zażywałam tak : środa 23.40 czwartek 21.00 piątek 19.00 i sobota 16.00.
Z góry dziękuję za odpowiedz
onatolubi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 18:44   #3366
kasiula243
Raczkowanie
 
Avatar kasiula243
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 80
GG do kasiula243
plemniki

Hej pisałam już jakiś czas z moim problemem tabletkowym, ale go rozwiązałam, za to wyniknął z tego drugi problem.. Mianowicie (opisze dokładnie całą sytuację) : 2.02(sobota) wzięłam ostatnią tablętkę Cilest, a w cały weekend sie kochałam, pozniej w środę(6.02) dostałam okres i 8.02(piątek) wzięłam tabletkę z nowego opakowania, ponieważ zmieniałam tabletki (zmieniłam na Vibin) i lekarz zaradził mi abym wzięła 2 dni szybciej zeby organizm się przystosował.. 10.02(niedziela) wzięłam tabletkę o 21 po czym ok 21:30 poszłam do toalety i dostałam rozwolnienie, 11.02(poniedziałek) cały czas mnie trzyma.. Powiedzcie mi proszę, bo ja juz głupieje czy jest ryzyko zajścia w ciążę, czy te tabletki się wchłoną czy jak.. ?
kasiula243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 18:57   #3367
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: plemniki

Ryzyko jest teraz przez ten tydzień, bo anty mogą nie działać, najlepiej użyj gumek. Na ulotce powinnaś mieć info, że przy biegunce/wymiotach postępuję się jak przy pominięciu tabletki. A odnośnie tygodnia przerwy po 2.2 to po zakończeniu opakowania nadal byłaś zabezpieczona.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 18:58   #3368
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Pierwsze tabletki anty, pomocy ! ;)

Cytat:
Napisane przez onatolubi Pokaż wiadomość
Witam, zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Zawsze dostaję okres rano, maksymalnie do południa, ale tym razem jak na złość dostałam ok 22, zastanawiałam się co zrobić, czy to nie za wcześnie aby zażyć tabletkę od razu po pojawieniu się okresu, ale jednak zażyłam o 23.40 bo miałam już pewność, że to okres. Zatem czy jestem zabezpieczona już od 1 dnia? I druga sprawa, jeśli dostałam okres 6.02 wieczorem i tabletkę zażyłam o 23.40 i od tej pory biorę tabletki to czy fakt, że przesuwałam godzinę zażywania przez kilka dni na godzinę 16 wpływa jakoś na antykoncepcję? Zażywałam tak : środa 23.40 czwartek 21.00 piątek 19.00 i sobota 16.00.
Z góry dziękuję za odpowiedz
Z tego co wiem tabletki powinno się zażywać o tej samej porze, są dziewczyny które zapominają i zażywają później i nic sie nie stało ale najlepiej ustal sobie jedna godzine do zazywania.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 19:31   #3369
onatolubi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwsze tabletki anty, pomocy ! ;)

no właśnie ustaliłam 16, ale jako że zaczęłam przyjmować o 23.40, a ta godzina strasznie mi nie pasuje to musiałam sobie stopniowo przestawić czyli jestem zabezpieczona ?
onatolubi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 19:40   #3370
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Pierwsze tabletki anty, pomocy ! ;)

Codziennie przesuwaj porę brania tabletek o godzinę lub dwie - nic się nie stanie a powoli osiągniesz pożądaną godzinę. Biorę tabletki od kilkunastu lat - chodzi o to, żeby była to stała pora a nie konkretna godzina co do minuty. Nie "wpadłam" choć potrafię wziąć tabletkę o 19 (bo później np. wychodzę z domu) albo o 22.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 19:45   #3371
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: plemniki

Dokładnie tak, zawsze w takiej sytuacji należy się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień (tylko oczywiście nadal bierz regularnie tabletki).
Tabletka wchłania się ok 4 godzin więc jeśli w tym czasie wymiotujesz lub masz rozwolnienie - pamiętaj o gumce albo piankach/żelach antykoncepcyjnych. To samo dotyczy antybiotyków - one też osłabiają działanie hormonów, chociaż w czasie choroby lepiej po prostu się nie kochać żeby nie zarazić partnera - zresztą z gorączką i np. kaszlem raczej nie mamy ochoty na igraszki
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 21:55   #3372
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziewczyny mam sprawę i proszę o odpowiedź.. Biorę tabletki i chciałabym przesunąć o 1 dzień krwawienie. Czy po prostu mam wziąć 22 tabletki ( 1 z nowego opakowania i 21 ze starego), czy nie robić w ogóle przerwy? Czy to nie zaszkodzi mojemu organizmowi? Bo w kwietniu planuję nie robić przerwy (okres wypada dokładnie w dzień wyjazdu w góry, a jadę z TŻ), czyli będę ciągle zabezpieczona, tak? Nie mogę się na razie udać do ginekologa..
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-13, 22:20   #3373
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

1. Nie, nie zaszkodzi.
2. Tak, możesz wziąc 22 tabletki, a z tego następnego opakowania 20 i normalne przerwy, będziesz bezpieczna.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 11:37   #3374
darkaEoP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Exclamation 2 tabletki jeednego dnia.. Co teraz?

Chciałabym się zapytać co zrobić jeśli połknęłam dwie tabletki antykoncepcyjne na raz (9-10 tabletka). Na początku pomyślałam, że zapomniałam 2 dni temu wziąć tabletki więc cała zestresowana przeszukałam ulotkę na której było napisane iż muszę ją zażyć natychmiast, nawet jeśli wiąże sie to z połknięciem dwóch tabletek jednocześnie. Więc wzięłam..
A później sobie uświadomiłam, że o żadnej nie zapomniałam! tylko żle policzyłam.. Ale tabletki już połknęłam.. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat i nigdy o żadnej nie zapomniałam a tu proszę!

Czy są jakieś skutki tego?
Czy będę musiała się przez jakiś czas dodatkowo zabezpieczać?
'Normalnie' mam skończyć to opakowanie, wcześniej o jeden dzień? Czy zrobić jutro przerwę (co nie wydaje mi się najlepszym pomysłem)?

Pozdrawiam,
Daria
darkaEoP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 11:49   #3375
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: 2 tabletki jeednego dnia.. Co teraz?

Nie robisz nic, zażywasz opakowanie do końca i albo(jeśli masz opakowanie zapasowe)bierzesz brakującą tabletkę albo zaczynasz przerwę dzień wcześnie(oczywiście nie przedłużasz przerwy, a zaczynasz nowe opakowanie dzień wcześnie niż zawsze)
Ochrona będzie ten sposób zachowana
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 14:08   #3376
alexandraa13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 888
Rozpoczęcie tabletek w trakcie cyklu

Witam, postaram się krótko

Tabletki biorę od kilku lat, ostatnio miałam "przymusową" przerwę (rozpoczął mi się okres, a nie miałam tabletek ani recepty). Zrobiłam więc przerwę na jeden cykl. W tym czasie kiedy je odstawiłam zaczęłam obserwować pozytywne efekty, nie jest chyba istotne jakie, w każdym razie kiedy nadszedł czas wznowienia brania tabletek (czyli początek kolejnego cyklu) postanowiłam tą przerwę jeszcze przedłużyć i w ogóle zastanowić się czy z tabletek nie zrezygnować.

Niestety sielanka nie trwała długo. Pozytywne skutki odstawienia są, ale doszły też negatywne. Generalnie chodzi o bardzo widoczne pogorszenie stanu skóry. Nie ma sensu się rozpisywać o tym, w każdym razie chcę jak najszybciej wrócić do tabletek.
Teraz jestem ok 10 dnia od pierwszego dnia krwawienia. Czyli do kolejnego okresu jeszcze sobie trochę poczekam.

Pytanie do Was, czy mogę choćby od dziś zacząć brać tabletki? Wiem, że książkowo powinno się czekać do kolejnego początku cyklu, ale bardzo zależy mi na czasie.

Proszę pominąć zupełnie kwestię skuteczności antykoncepcji w tej sytuacji, seks uprawiam sporadycznie i w prezerwatywie, więc mogą te tabletki "antykoncepcyjnie" w ogóle nie działać póki co.

Nie jestem osobą, która wpada w przerażenie jak weźmie tabletkę 3 h za późno. Znam zasady i staram się ich przestrzegać, jednak nie uważam, żeby stała się tragedia od tego, że w wyjątkowych sytuacjach tabletkę wezmę rano, a nie wieczorem (do 12h wg ulotki i mojego ginekologa można) czy wezmę dwa opakowania pod rząd bez przerwy. I tak też chciałabym potraktować tą sytuację - jako wyjątkową. Dlatego proszę mi nie pisać jak się POWINNO brać i kiedy zacząć, bo to wiem. Chcę tylko wiedzieć czy nie zrobię sobie więcej szkód niż pożytku jak zacznę od dziś jeść te tabletki. Czy mogę oczekiwać poprawy stanu skóry jak przy normalnym braniu tabletek, czy raczej rozregulowanie cyklu jeszcze tę sytuację pogorszy.

Proszę o odp osoby, które mają za sobą takie sytuacje, badź rozmawiały o nich z lekarzem albo coś wiedzą na ten temat. Proszę mi nie pisać, że tabletki się bierze od 1 dnia cyklu, żebym przeczytała ulotkę i proszę o nie wypowiadanie się osób rozhisteryzowanych, które nigdy w życiu nie wzięły tabletki o godzinę za późno i będą mnie uświadamiać, że tak nie wolno
alexandraa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 16:38   #3377
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Rozpoczęcie tabletek w trakcie cyklu

Możesz wziąć, jeśli nie zależy Ci na antykoncepcji. Lepiej poczekać, wiadomo, ale nie ma przeszkód
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 09:45   #3378
Czarodziejka335
Raczkowanie
 
Avatar Czarodziejka335
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc Pierwsza stolica!
Wiadomości: 70
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Od drugiego opakowania jesteś bezpieczna, a teraz stosuj dodatkowe zabezpieczenie
Wiem,że może to pytanie jest banalne ale chcę zapytać dla pelnej pewności.Nie bijcie Od drugiego opakowania od pierwszej tabletki?
Czarodziejka335 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 10:15   #3379
bahe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 162
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Czesc dziewczyny.

Orientujecie się, czy szczepionka przeciw tężcowi wpływa na działanie tabletek? Czy obniża ich skutecznosc? Czy można współżyc bez zabezpieczeń ?
Czy może mi ktoś uświadomic dlaczego nie wpływa, bądz wpływa?
Liczę na pomoc.

dodam, że szczepionkę miałam dzień przed odstawieniem tabletek tzn przed siedmiodniową przerwą..
i znam działanie tabletek jednak nie zdałam sobie sprawy z tą szczepionką.., jednak jeśli w czwartek miałam szczepionkę, i w czwartek zażylam ostatnią tabletek przed siedmiodniową przerwą, w piątek zaczęłam tą przerwę, po czym skończyłam za tydzień w czwartek przewę i w piątek wzięłam z nowego opakowania tabletek, a dzień pózniej doszło do stosunku, to czy mam się obawiac czegoś ? proszę nie zjedzcie mnie, tylko spokojnie.. konkretnie chodzi mi o to, jak ta szczepionka wpływa na działanie tabsów.. + zażywam harmonet.

Edytowane przez bahe
Czas edycji: 2013-02-17 o 10:20
bahe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 10:29   #3380
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Czarodziejka335 Pokaż wiadomość
Wiem,że może to pytanie jest banalne ale chcę zapytać dla pelnej pewności.Nie bijcie Od drugiego opakowania od pierwszej tabletki?
Tak, dokładnie
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 09:12   #3381
barcelonistka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
3 dni przerwy w tabletkach i przedwczesny okres..

Witam, ostatnią tabletkę CILEST wzięłam w piątek (dziś mamy wtorek). Przerwa była spowodowana wyjazdem i po raz pierwszy w życiu zapomniałam zabrać ze sobą tabletek, nie było także możliwości dokupienia. Dzisiaj (wtorek) dostałam okres, a powinnam dostać dopiero za tydzień (przy regularnym braniu tabletek). Czy jak po okresie zacznę brać tabletki od nowa to wszystko wróci do normy?
barcelonistka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 09:41   #3382
kenzo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Thumbs down Bół piersi przy pierwszym opakowaniu tabletek anty

właśnie rozpoczęłam pierwsze ( po długiej prawie 2 letniej przerwie) opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Mercilon, skutkiem ubocznym są opuchnięte i nieco obolałe piersi . Czy taki stan utrzyma się długo ? Po jakim czasie wymienić tabletki jeśli nie będzi poprawy .

z góry dziękuje za odp.
kenzo18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 09:47   #3383
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bół piersi przy pierwszym opakowaniu tabletek anty

Daj organizmowi czas, jesli po kilku kolejnych opakowaniach nadal piersi beda bolec- zglos sie do lekarza.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 10:57   #3384
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 3 dni przerwy w tabletkach i przedwczesny okres..

Tak.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 13:00   #3385
LaCandy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 502
Dot.: Bół piersi przy pierwszym opakowaniu tabletek anty

Ja bym na Twoim miejscu wzięła do końca dwa opakowania - po dwóch miesiącach będzie można już coś powiedzieć, organizm już powinien się przyzwyczaić do tabletek. Takie objawy powinny ustąpić, też mam podobny problem i nawet na ulotce jest napisane że to dość często się zdarza.
__________________
If it is important to you, you will find a way.
If it is not important to you, you will find an excuse.
LaCandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 14:41   #3386
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Bół piersi przy pierwszym opakowaniu tabletek anty

W ulotce masz napisane jakie skutki uboczne wystepuja i jak dlugo moga sie utrzymywac. Ogolnie mowi sie ze do 3 miesiecy organizm powinien sie przystosowac a jesli nie to nalezy zglosic sie do lekarza.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 16:55   #3387
sebek88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: 3 dni przerwy w tabletkach i przedwczesny okres..

ss

Edytowane przez sebek88
Czas edycji: 2013-02-19 o 19:04
sebek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 17:23   #3388
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: 3 dni przerwy w tabletkach i przedwczesny okres..

Cytat:
Napisane przez sebek88 Pokaż wiadomość
Witam, moja dziewczyna też reguluje okres tabletkami. Też w piątek wzięła ostatnią, tak około 21.00 godziny. W niedzielę wieczorem uprawialiśmy seks i jest szansa że dostało się do pochwy trochę plemników. Jak to jest z płodnoscią w tym okresie ?
a tabletki to twoja dziewczyna bierze dla zabawy ?
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 17:34   #3389
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Bół piersi przy pierwszym opakowaniu tabletek anty

poczekaj z dwa trzy miesiące jak ból nie ustąpi powiedz o tym lekarzowi
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 18:05   #3390
sebek88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: 3 dni przerwy w tabletkach i przedwczesny okres..

kk

Edytowane przez sebek88
Czas edycji: 2013-02-19 o 19:04
sebek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.