>>>:)<<< - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-22, 13:03   #1
xxx_XXX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Cool

>>>:)<<<


Witam wszystkich ,

Jak widać jestem tu nowa, więc z góry przepraszam, jeśli temat sie powtarza.

Chciałabym, żebyście Wy, jako bardziej doswiadczone "Fitnesski" oceniły mój plan treningowy:

Poniedziałek: -

Wtorek: bieganie, jazda na rowerze (30 min.), hula-hop 30 min., ćwiczenia na ławce do brzuszków

Środa: Tamilee Webb na pośladki (30 min.) + ramiona (30 min.), ćwiczenia na ławce

Czwartek: bieganie, jazda na rowerze (30 min.), hula-hop 30 min., ćwiczenia na ławce

Piątek:
jazda na rowerze (30 min.), Tamilee Webb na pośladki (30 min.) + ramiona (30 min.), ćwiczenia na ławce

Sobota: bieganie, jazda na rowerze (60 min.), hula-hop 30 min., ćwiczenia na ławce

Niedziela:
jazda na rowerze (30 min.), Tamilee Webb na pośladki (30 min.) + ramiona (30 min.), ćw. na ławce

Do treningu dołączam dietę. Celem niego jest strata 4 kg i ogólna poprawa sylwetki (szczególnie chodzi mi o stratę tłuszczyku na brzuszku i nogach). Jak widać, jeżdżę tygodniowo 3 godziny na rowerze. Za mało? Za dużo? Boję się, że zamiast szczupłych nóg będę mieć "rozrośnięte" nogi. Jeszcze jedno: w pn i śr trening jest mniej intensywny niż w inne dni, dlatego że w te dni chodzę 1h na taniec nowoczesny - po 1 jest to męczące a po 2 wracam późno do domu i nie mam czasu na ćwiczenia.
Co w ogóle sądzicie o tym treningu? Czy dzięki niemu będę chudnąć ok. 1kg tygodniowo?

Dziękuję i przepraszam za moje marudzenie

Edytowane przez xxx_XXX
Czas edycji: 2007-04-22 o 21:59
xxx_XXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 13:09   #2
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: >>>:)<<<

na treningach się nie znam,a le jak wytrwasz to gratulacje

hmm, 1kg na tydzień - wydaje mi się, że to za mało [w sensie, że potrzeba więcej czasu na pozbycie się tego kg], ale jak mówiłam - ja się nie znam
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 13:26   #3
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: >>>:)<<<

zdrowo schudnac to jest wlasnie 1 kg na tydzien
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 13:59   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: >>>:)<<<

No rzeczywiście, tematów typu >>><<< to tu raczej nie ma za to jest sporo o treningach na redukcji. Proponuję poczytać.
Generalnie skuteczne jest połączenie treningu siłowego z aerobowym (w różne dni). Co do skakanek, hula-hop i "ćwiczeń na ławce do brzuszków" (nie bardzo kojarzę, o jakie ćwiczenia może chodzić, bo chyba nikt nie robi spięć po 30 minut dziennie ), to ich skuteczność jest dużo niższa. Jeśli masz dużo czasu, to możesz ćwiczyć oczywiście i według takiego planu, jak opisałaś, ale lepsze efekty osiągnęłabyś za pomocą treningu siłowego 3 x tyg. po 40 minut i 2 treningów aerobowych / interwałowych po 20 minut. Czyli łącznie 160 minut tygodniowo zamiast 480, które wynikają z Twojej rozpiski.
Poza tym podstawą odchudzania jest dieta: żadne ćwiczenia nie dadzą zaplanowanego rezultatu, jeśli odżywianie będzie nieprawidłowe.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-22, 18:35   #5
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: >>>:)<<<

Chciałam tylko dodać,że powinnaś jeden dzień w tygodniu pozostawić na regenracje czyli ćwiczyć maksymalnie 6 x w tygodniu

Poczytaj forum znajdziesz mnóstwo rad

Powinnaś skorzystać z rad Midi Trening,który Ci proponuje jest rzeczywiście bardziej efektywny
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.