Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-05, 09:12   #241
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Brunettex Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odschizowanie. Od kilku lat brałam Lesinelle i krwawienie występowało u mnie zawsze 4 dnia przerwy.Miesiąc temu zmieniłam Lesinelle na Mercilon i nie robiłam przerwy między nimi. Mija 5 dzień a ja dalej nie mam krwawienia po tej zmianie...schizuje się że ta zmiana zmniejszyła skuteczność,gdyż Mercilon jest słabszy Czy to możliwe? Jest ryzyko ciązy jeśli nie robiłam między Lesinelle a Mercilon przerwy?
Jesli bralas nowe tabletki i stare poprawnie to nie ma szansy na ciążę. Organizm reaguje tak, bo to nowe tabletki sa, a pamiętaj że krwawienie z odstawienia może się nawet nie pojawić i nie oznacza to ciąży. Jeśli nie popelnilas żadnego błędu w stosowaniu to się nie przejmuj i bierz tabletki dalej to ze te drugie tabsy sa slabsze, nie oznacza ze maja mniejszą skuteczność, działają tak samo.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 10:11   #242
201609141113
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 155
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Oby jednak przyszło. Nie biorę żadnej innej opcji pod uwagę :/ czy da się w jakiś sposób "wywołać" lub przyspieszyć krawienie z odstawienia?
201609141113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 10:37   #243
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Brunettex Pokaż wiadomość
Oby jednak przyszło. Nie biorę żadnej innej opcji pod uwagę :/ czy da się w jakiś sposób "wywołać" lub przyspieszyć krawienie z odstawienia?
Musisz przede wszystkim wyluzować i się nie spinac. Mozesz spróbować tradycyjnej metody jak z okresem (u mnie zawsze dzialalo) goraca kapiel z lampka czerwonego wina lub np przyłożenie cieplego termoforu do dołu brzucha

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 11:37   #244
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, pisze w imieniu przyjaciółki, bo jest na wakacjach za granicą i ma tam słaby internet.

"Biore tabletki 21+7, wzielam 21 tabletek ale jako ze bylam na wakacjach to chcialam pominac okres i rozpoczęłam po 21 dnich nowe opakowanie. Z nowego opakowania wzielam 3 tabletki ale czulam sie koszmarnie jakbym miala okres i zrobilam przerwr (dzis drugi dzien). Wiec wychodzi 24 tabletki+ 7 dni przerwy. Czy po przerwie moge rozmoczac kolejne opakowanie? Czy jestem zabezpieczona przez caly czas? Czy podczas kolejnego opakowania musze wziac 21 tabletek czy moge tylko to 18 ktore mi zostało i zrobic 7 dni przerwy?"
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 11:46   #245
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
Cześć, pisze w imieniu przyjaciółki, bo jest na wakacjach za granicą i ma tam słaby internet.

"Biore tabletki 21+7, wzielam 21 tabletek ale jako ze bylam na wakacjach to chcialam pominac okres i rozpoczęłam po 21 dnich nowe opakowanie. Z nowego opakowania wzielam 3 tabletki ale czulam sie koszmarnie jakbym miala okres i zrobilam przerwr (dzis drugi dzien). Wiec wychodzi 24 tabletki+ 7 dni przerwy. Czy po przerwie moge rozmoczac kolejne opakowanie? Czy jestem zabezpieczona przez caly czas? Czy podczas kolejnego opakowania musze wziac 21 tabletek czy moge tylko to 18 ktore mi zostało i zrobic 7 dni przerwy?"
Jest bezpieczna i po przerwie moze zacząć normalnie opakowanie. I tak, może potem wziąć tylko te 18 co jej zostalo i zaczac przerwe. Wszystko to bedzie w porzadku, zabezpieczenie jest zachowane

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 12:20   #246
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Jest bezpieczna i po przerwie moze zacząć normalnie opakowanie. I tak, może potem wziąć tylko te 18 co jej zostalo i zaczac przerwe. Wszystko to bedzie w porzadku, zabezpieczenie jest zachowane

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Oj, dobrze, że spytałam, bo ja radziłam jej co innego. A to nie jest tak, że te nowe rozpoczęte opakowanie to jest normalnie 1 tydzień brania i odstawienie ich jest traktowane jako odstawienie całkowite przez organizm?
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 12:22   #247
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
Oj, dobrze, że spytałam, bo ja radziłam jej co innego. A to nie jest tak, że te nowe rozpoczęte opakowanie to jest normalnie 1 tydzień brania i odstawienie ich jest traktowane jako odstawienie całkowite przez organizm?
Nieee to nowe opakowanie jest dalej jak 3 tydzień

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-05, 12:51   #248
bencowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 358
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej Dziewczyny.
Może niekoniecznie o tym, że schizuję, ale myślę, że to dobre miejsce aby zapytać.
Od ponad tygodnia biorę tabletki Naraya Plus. Zauważyłam, że zaczęły mnie boleć jajniki. Początkowo myslałam, że to po prostu okres, ale nawet już kilka dni po nim nadal czuję ten ból.
Myślicie, że jest to spowodowane przyzwyczajaniem się organizmu do hormonów?
bencowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 13:19   #249
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez bencowa Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny.
Może niekoniecznie o tym, że schizuję, ale myślę, że to dobre miejsce aby zapytać.
Od ponad tygodnia biorę tabletki Naraya Plus. Zauważyłam, że zaczęły mnie boleć jajniki. Początkowo myslałam, że to po prostu okres, ale nawet już kilka dni po nim nadal czuję ten ból.
Myślicie, że jest to spowodowane przyzwyczajaniem się organizmu do hormonów?
Zapewne organizm sie przyzwyczaja do hormonow.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 14:00   #250
BiliLili
Raczkowanie
 
Avatar BiliLili
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Zapewne organizm sie przyzwyczaja do hormonow.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Mnie też bolały jajniki , brzuch, piersi matko jedyna prawie wszystko przez pierwszy miesiąc brania tabletek nie wspominając o koszmarnych mdłościach co rano ale przeszło i teraz czuję się wspaniale nie martw się, przejdzie.

Mam pytanie, co bierzecie, jak dopada was przeziębienie?? Rutinoscorbinu ja nie mogę, witamina C tak średnio, jedynie interaakcji nie wykazało proRutin optimal, który znalazłam w domowej apteczce. Katar mi płynie z nosa i nie mogę się nigdzie ruszyć bez chusteczek.
BiliLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 14:18   #251
bencowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 358
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez BiliLili Pokaż wiadomość
Mnie też bolały jajniki , brzuch, piersi matko jedyna prawie wszystko przez pierwszy miesiąc brania tabletek nie wspominając o koszmarnych mdłościach co rano ale przeszło i teraz czuję się wspaniale nie martw się, przejdzie.
:
Brzuch na szczęście nie, ale jajniki i piersi tragedia Ale za to jakie zrobiły się pełne
Mam nadzieję, że wszystko się unormuje.
bencowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 05:17   #252
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Słuchajcie, po tej zapomnianej 10 tabletce właśnie zaczęłam plamić... zaczynam się martwić. Dzwonić do lekarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 07:37   #253
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez jasne_jasne Pokaż wiadomość
Słuchajcie, po tej zapomnianej 10 tabletce właśnie zaczęłam plamić... zaczynam się martwić. Dzwonić do lekarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapewne plamisz, bo zaburzylas poziom hormonow w organizmie. Antykoncepcja jest zachowana, nie masz sie czym martwic, ale po prostu organizm sie przyzwyczail do danej dawki hormonow, Ty to troche zaburzylas i organizm zareagowal plamieniem.

Moja ginekolog ostrzegala mnie przed czyms takim, wiec nie martw sie!

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 07:52   #254
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Bardzo dziękuję za odpowiedź, zmartwiło mnie to strasznie dlatego siedzę i wariuję. Niemniej i tak zapisałam się na jutro do lekarza, chyba pora pomyśleć o zmianie tabletek bo od pewnego czasu i tak przechodzę bardzo ciężko krwawienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-11, 09:33   #255
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam pytanie, tym razem mało schizowe. Od któregoś opakowania zauważyłam, że mniej więcej w połowie opakowania zaczynam odczuwać "PMS"- moje piersi są obolałe i wrażliwe na dotyk. I trwa to aż do pojawienia się krwawienia. Wcześniej podobne dolegliwości odczuwałam jakoś tydzień/parę dni przed krwawieniem. Czy to oznacza, że tabletki przestały mi służyć lub nie trzymają "cyklu"? Dodam, że biorę je już ok 3-4lata i dopiero od niedawna pojawiła się tkliwość piersi w połowie opakowania. Biorę Bonadea. Może to mało istotne, ale odchudzam się i udało mi się w końcu zrzucić ok 4kg (mam 159cm, teraz ważę ok 57kg)
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 03:18   #256
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Byłam w środę u lekarza. Uspokoił mnie, powiedział ze plamienia mogą powrócić i ciągnąć się już do końca opakowania. I faktycznie wczoraj wieczorem wróciły, a ja czuję się jakbym była podczas krwawienia- boli mnie okropnie brzuch, plecy. W związku z tym mam pytanie- do końca blistra zostały mi trzy tabletki, czy mogę już przerwać opakowanie i zacząć przerwę? Nie byłoby problemu gdybym nie zapomniała wtedy tej 10 pigułki. Ale w takiej sytuacji mogę tak postąpić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez jasne_jasne
Czas edycji: 2016-09-12 o 05:26
jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:31   #257
BiliLili
Raczkowanie
 
Avatar BiliLili
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 44
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez nikiii Pokaż wiadomość
Mam pytanie, tym razem mało schizowe. Od któregoś opakowania zauważyłam, że mniej więcej w połowie opakowania zaczynam odczuwać "PMS"- moje piersi są obolałe i wrażliwe na dotyk. I trwa to aż do pojawienia się krwawienia. Wcześniej podobne dolegliwości odczuwałam jakoś tydzień/parę dni przed krwawieniem. Czy to oznacza, że tabletki przestały mi służyć lub nie trzymają "cyklu"? Dodam, że biorę je już ok 3-4lata i dopiero od niedawna pojawiła się tkliwość piersi w połowie opakowania. Biorę Bonadea. Może to mało istotne, ale odchudzam się i udało mi się w końcu zrzucić ok 4kg (mam 159cm, teraz ważę ok 57kg)

Mam to samo. Żeby było śmieszniej, zawsze, kiedy biorę 14stą tabletkę, zaczynam odczuwać pms. Przez kilka dni, a poźniej słabnie i w okres jest już ok.
Zaczęłam tak mieć, jak zaczęłam brać tabsy. Don't worry
BiliLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:51   #258
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez BiliLili Pokaż wiadomość
Mam to samo. Żeby było śmieszniej, zawsze, kiedy biorę 14stą tabletkę, zaczynam odczuwać pms. Przez kilka dni, a poźniej słabnie i w okres jest już ok.
Zaczęłam tak mieć, jak zaczęłam brać tabsy. Don't worry
U mnie zaczęło się niedawno, a biorę kilka lat Teraz te upały, a ja muszę "grzać się" w wypchanym gąbką push-upie, bo w stanikach, które noszę zazwyczaj nie czuję się komfortowo. Może to przez to, że jest lato i większa szansa na bycie "obrzmiałą"?
Poruszę ten temat czy najbliższej wizycie u ginekolog.
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 05:08   #259
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kurde dziewczyny zawsze jestem dokładna w brania tabletek ale teraz popełniłam gafe. 😐

Czytałam ulotki, mniej więcej wiem jak to wygląda ale wolę się upewnić bo nie wiem czy moja sytuacja jest taka wzięta z ulotki.

Otóż, tydzień temu skończyłam 4 opakowanie tabletek, zrobiłam przerwę, wczoraj powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego piątego już blistra o godz 16 ale zupełnie zapomniałam Wzięłam ją dopiero teraz, przed 6. Dodam, że do wczoraj miałam krwawienie z odstawienia jeżeli to coś zmienia. Nie boję się o ciażę, ale zastanawiam się czy wymagam dodatkowej ochrony przez następne 7 dni?
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 05:59   #260
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez MissStiletto Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny zawsze jestem dokładna w brania tabletek ale teraz popełniłam gafe. 😐

Czytałam ulotki, mniej więcej wiem jak to wygląda ale wolę się upewnić bo nie wiem czy moja sytuacja jest taka wzięta z ulotki.

Otóż, tydzień temu skończyłam 4 opakowanie tabletek, zrobiłam przerwę, wczoraj powinnam wziąć pierwszą tabletkę z nowego piątego już blistra o godz 16 ale zupełnie zapomniałam Wzięłam ją dopiero teraz, przed 6. Dodam, że do wczoraj miałam krwawienie z odstawienia jeżeli to coś zmienia. Nie boję się o ciażę, ale zastanawiam się czy wymagam dodatkowej ochrony przez następne 7 dni?
Tak, wymagasz. Wzielas tabletke za pozno.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:40   #261
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobietki, czy test wykonany dla świętego spokoju 20 dni po stosunku z drugiego moczu jest wiarygodny?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 21:11   #262
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej wszystkim!

Prawdopodobnie od przyszlego cyklu zacznebracmojepierwsze tabletki i musze przyznac, ze z jednej strony sie ciesze, a z drugiej - nieco obawiam.
Ale mam do Was kilka pytan:
Czy uwazacie,ze warto zaczac brac tabletki nieco wczesniej,mimo, ze obecnie sie nie wspolzyje, zeby sie do nich przyzwyczaic, nauczyc regularnego stosowania itd?
I czy ktoras z Was stosowala tabletki bedac w zwiazku na odleglosc?
Moje znajome podchodza do mojego pomyslu sceptycznie, mowiac, ze "sie nie oplaca", "bo bede sie meczyc i dokladac sobie kolejna rzecz na glowe, chociaz bede z nich korzystac jakos raz w miesiacu", ale ja jednak czulabym sie z nimi pewniej niz z prezerwatywami.

Pozdrawiam

Edytowane przez karolowanka
Czas edycji: 2016-09-16 o 21:12
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 21:14   #263
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
Hej wszystkim!

Prawdopodobnie od przyszlego cyklu zacznebracmojepierwsze tabletki i musze przyznac, ze z jednej strony sie ciesze, a z drugiej - nieco obawiam.
Ale mam do Was kilka pytan:
Czy uwazacie,ze warto zaczac brac tabletki nieco wczesniej,mimo, ze obecnie sie nie wspolzyje, zeby sie do nich przyzwyczaic, nauczyc regularnego stosowania itd?
I czy ktoras z Was stosowala tabletki bedac w zwiazku na odleglosc?
Moje znajome podchodza do mojego pomyslu sceptycznie, mowiac, ze "sie nie oplaca" (? sama troche tego nie rozumiem...), ale ja jednak czulabym sie z nimi pewniej niz z prezerwatywami.

Pozdrawiam
Tabletki daja na pewno większą pewność niz gumki, plus się bardziej oplacaja pod względem cenowym nawet orzy zwiazku na odległość. Myślę ze lepiej zaczac brac wcześniej zeby zobaczyc czy Ci pasuja, czy organizm dobrze reaguje no i zeby być przygotowaną na ewentualna zabawe w każdym momencie

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 22:01   #264
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
Hej wszystkim!

Prawdopodobnie od przyszlego cyklu zacznebracmojepierwsze tabletki i musze przyznac, ze z jednej strony sie ciesze, a z drugiej - nieco obawiam.
Ale mam do Was kilka pytan:
Czy uwazacie,ze warto zaczac brac tabletki nieco wczesniej,mimo, ze obecnie sie nie wspolzyje, zeby sie do nich przyzwyczaic, nauczyc regularnego stosowania itd?
I czy ktoras z Was stosowala tabletki bedac w zwiazku na odleglosc?
Moje znajome podchodza do mojego pomyslu sceptycznie, mowiac, ze "sie nie oplaca", "bo bede sie meczyc i dokladac sobie kolejna rzecz na glowe, chociaz bede z nich korzystac jakos raz w miesiacu", ale ja jednak czulabym sie z nimi pewniej niz z prezerwatywami.

Pozdrawiam
Ja nie bralam tabletek bedac w zwiazku na odleglosc, bo uwazalam, ze to bez sensu. Nie zaczelam ich brac rowniez wczesniej. Zaczelam je brac, jak uznalismy z chlopakiem, ze konczymy z gumkami. Ale ja trafilam za pierwszym razem dobrze z tabletkami

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 18:13   #265
Azathra
Raczkowanie
 
Avatar Azathra
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, tak zupełnie dla spokoju, jest okej? W ten weekend dwa razy uprawialam seks z chłopakiem, biorę tabletki Elin, nic nie pominęłam, mieliśmy gumkę i nie kończył nawet we mnie. Przed wszystkim dokładnie się wycieralismy. Nie wszystko jest okej, prawda?
Azathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 18:32   #266
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Azathra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak zupełnie dla spokoju, jest okej? W ten weekend dwa razy uprawialam seks z chłopakiem, biorę tabletki Elin, nic nie pominęłam, mieliśmy gumkę i nie kończył nawet we mnie. Przed wszystkim dokładnie się wycieralismy. Nie wszystko jest okej, prawda?
O rajuśku. Bardziej bezpiecznie byłoby chyba tylko na odległość. Spokojnie, sama po sobie wiem, że zwalczanie bariery jest trudne, daj sobie czas, ale też próbuj zaufać. Małymi kroczkami przynajmniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 20:18   #267
sandrasandia
Raczkowanie
 
Avatar sandrasandia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 369
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny,
Czy mogę zamiast łączyć dwa cale opakowania dobrac tydzień z następnego opakowania bez robienia przerwy i dopiero wtedy zaczac przerwe zeby przesunąć o ten tydzień krwawienie?
Czy lepiej dac sobie spokoj i połączyć dwa cale opakowania?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
sandrasandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 20:33   #268
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez sandrasandia Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Czy mogę zamiast łączyć dwa cale opakowania dobrac tydzień z następnego opakowania bez robienia przerwy i dopiero wtedy zaczac przerwe zeby przesunąć o ten tydzień krwawienie?
Czy lepiej dac sobie spokoj i połączyć dwa cale opakowania?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Ja bym dala sobie spokoj i polaczyla, bo nie jestem pewna co do takich manewrow

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 09:52   #269
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Biorę Zoely (24+4), wzięłam teraz 23 tabletki czynne, pomijając jedną i zaczełam przyjmować placebo dzień wczesniej. Zastanawiam się czy mogę sobie także skrócić teraz przerwę przyjmując np. tylko 2 placebo i zacząć nowe opakowanie ? Jeszcze nie dostałam krawienia (wczoraj wzięłam 2 placebo), zawsze przychodzi 3-4 dnia placebo dopiero. Nie ogarnęłam wcześniej, ze wypadnie mi okres na weselicho za miesiąc :/ i zamiast wczesniej sobie na spokojnie wszystko poprzesuwać, to teraz musze kombinować jak słoń pod górę Tak czy siak będę musiała jeszcze skrócić kolejne opakowanie, myślę by wziąć 21 czynnych, zacząć placebo. Nie wiem czy to nie za dużo kombinowania ? Doradźcie jak powinnam to dobrze rozegrać. Wyjeżdżamy 20 października, weselicho jest 22.10 i 23.10, 24 pewnie poprawiny potem jeszcze powrót.... ahh te góralskie śluby

Proszę o szybką pomoc
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 10:07   #270
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Biorę Zoely (24+4), wzięłam teraz 23 tabletki czynne, pomijając jedną i zaczełam przyjmować placebo dzień wczesniej. Zastanawiam się czy mogę sobie także skrócić teraz przerwę przyjmując np. tylko 2 placebo i zacząć nowe opakowanie ? Jeszcze nie dostałam krawienia (wczoraj wzięłam 2 placebo), zawsze przychodzi 3-4 dnia placebo dopiero. Nie ogarnęłam wcześniej, ze wypadnie mi okres na weselicho za miesiąc :/ i zamiast wczesniej sobie na spokojnie wszystko poprzesuwać, to teraz musze kombinować jak słoń pod górę Tak czy siak będę musiała jeszcze skrócić kolejne opakowanie, myślę by wziąć 21 czynnych, zacząć placebo. Nie wiem czy to nie za dużo kombinowania ? Doradźcie jak powinnam to dobrze rozegrać. Wyjeżdżamy 20 października, weselicho jest 22.10 i 23.10, 24 pewnie poprawiny potem jeszcze powrót.... ahh te góralskie śluby

Proszę o szybką pomoc
Nie mozesz po prostu polaczyc dwoch opakowan?

Z tego co wiem, mozna skracac przerwe i wystarczy wziac 17 tabletek czynnych z opakowania, by antykoncepcja byla zachowana. Ale czy bym tak mieszala? Raczej nie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.