Nieplanowana ciąża? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-09, 11:53   #241
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
Może nie jak 30 latka, ale 40 latka napewno. W tym wieku istnieje duże prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka.
Konkrety prosze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 11:59   #242
Henri1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 63
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Konkrety prosze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Duży procent ludzi z downem to dzieci kobiet u kresu wieku rozrodczego.
Henri1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:00   #243
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Znoszenie ciazy to chyba cos innego niz prawdopodobienstwo choroby u dziecka ze wzgledu na wiek matki, no ale :P.

Co do autorki... To co czujesz jest normalne. Powodzenia

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:00   #244
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
Duży procent ludzi z downem to dzieci kobiet u kresu wieku rozrodczego.
Duzy czyli jaki? W porownaniu z chorymi dziecmi mlodszych matek? Czy jakos inaczej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:20   #245
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
Duży procent ludzi z downem to dzieci kobiet u kresu wieku rozrodczego.
Tak naprawdę to nie, bo zwyczajnie więcej kobiet rodzi przed 35rż, więc i więcej dzieci z DS jest urodzonych przez matki przed 35 rż. Wiem, co chciałaś powiedzieć, ale to zdanie jest błędne.

Cytat z wiki: Ryzyko wzrasta z wiekiem matki, ale 80% dzieci z zespołem Downa ma matki poniżej 35. roku życia, co związane jest z najwyższą płodnością w tej grupie wiekowej.

Tak naprawdę ryzyko rośnie gwałtownie dopiero po 40rż, nie po 30, a DS nie jest też jakimś wiodącym problemem, jeśli chodzi o powikłania czy schorzenia skorelowane z ciążą i wiekiem.

Istnieją choroby niemowląt powiązane odwrotnie - ryzyko zachorowania spada wraz z wiekiem matki, zwykła statystyka. No i sama kwestia najlepszego wieku została rozpoczęta od dość smutnej statystyki, również z wiki (tak, wiem, żadne źródło): Ryzyko zgonu matki z powodu ciąży koreluje z jej wiekiem. Kobieta zachodząca w ciążę w wieku 15 lat jest 5 razy bardziej narażona na zgon w jej wyniku, niż kobieta w wieku 20 lat. Ciąża i jej powikłania są główną przyczyną śmierci nastolatek (15.-19. rok życia) na świecie.

Odpowiedź w stylu ohoho, bo zespół downa to koszmarne spłycenie tematu.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:25   #246
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Nieplanowana ciąża?

To nie splycenie tematu tylko robienie z kobiety inkubatora - znów nieważne jest jej zdrowie i konsekwencje jej dotyczące, liczy się tylko dziecko. Smutne to.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:27   #247
Henri1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 63
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to nie, bo zwyczajnie więcej kobiet rodzi przed 35rż, więc i więcej dzieci z DS jest urodzonych przez matki przed 35 rż. Wiem, co chciałaś powiedzieć, ale to zdanie jest błędne.

Cytat z wiki: Ryzyko wzrasta z wiekiem matki, ale 80% dzieci z zespołem Downa ma matki poniżej 35. roku życia, co związane jest z najwyższą płodnością w tej grupie wiekowej.

Tak naprawdę ryzyko rośnie gwałtownie dopiero po 40rż, nie po 30, a DS nie jest też jakimś wiodącym problemem, jeśli chodzi o powikłania czy schorzenia skorelowane z ciążą i wiekiem.

Istnieją choroby niemowląt powiązane odwrotnie - ryzyko zachorowania spada wraz z wiekiem matki, zwykła statystyka. No i sama kwestia najlepszego wieku została rozpoczęta od dość smutnej statystyki, również z wiki (tak, wiem, żadne źródło): Ryzyko zgonu matki z powodu ciąży koreluje z jej wiekiem. Kobieta zachodząca w ciążę w wieku 15 lat jest 5 razy bardziej narażona na zgon w jej wyniku, niż kobieta w wieku 20 lat. Ciąża i jej powikłania są główną przyczyną śmierci nastolatek (15.-19. rok życia) na świecie.

Odpowiedź w stylu ohoho, bo zespół downa to koszmarne spłycenie tematu.
Liczbowo owszem, więcej jest umatek przed 35 rokiem, ale procentowo u kobiet 40+ jest więcej powikłań dzieci niż u 30latek (na 100 urodzeń). U nastolatek ryzyko śmierci jest większe, to prawda, dlatego najlepszy czas na poród to okres postudiowy.
Henri1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 12:30   #248
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
To nie splycenie tematu tylko robienie z kobiety inkubatora - znów nieważne jest jej zdrowie i konsekwencje jej dotyczące, liczy się tylko dziecko. Smutne to.
Bardziej tu widzę bezsensowne smarowanie postów, byleby odrobinę powiązane z tematem, niż jakikolwiek stosunek do kobiety jako takiej.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:46   #249
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Przecież matka zapłaciła za zabieg. Dorosła kobieta nie musiała mieć z tym problemu.
Dorosła kobieta nie musiała mieć z tym problemu, ale skoro nie miała problemu ze zorganizowaniem co najmniej 1500zł w jeden dzień to znaczy, że nie musiała ich pożyczać ani nie były to 1500zł przeznaczone na przeżycie do końca miesiąca (bo wtedy też by się przez dwa-trzy dni rozeznała u znajomych). A skoro nie miała problemu, to jej sytuacja finansowa nie jest jakaś tragiczna i powiedziała córce o tym domu samotnej matki żeby jej dowalić.
Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Skoro dziewczyny które pomagają w załatwieniu zabiegu mówią o jednym dniu to wierzę im bardziej niż trollowi z wizażu.
No ale właśnie nie mówią. Mówią o skróceniu procedur do jednego dnia. Procedura to formalności przed zabiegiem. To nie jest w 100% jasne. Poza tym one zajmują się tym od dawna, są na bieżąco. Matka musi być naprawdę super zaradna i ogarnięta, a sama z siebie nie zareagowała na wieść o ciąży jak przystało na super zaradną i ogarniętą.
A troll z wizażu ma rację, bo takie jest niemieckie prawo, że muszą być trzy dni przerwy od momentu rozmowy z psychologiem do zabiegu, żeby odsiać wszystkie, które mogłyby podjąć decyzję w szoku i potem jej żałować. Da się to obejść, bo piszą w różnych miejscach, że jest to możliwe, ale dziwi, że to tak od ręki wszystko gładko poszło.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:51   #250
DziewczynaWloczykija
Zadomowienie
 
Avatar DziewczynaWloczykija
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 145
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Nie ma jakich dzieci ratować przed aborcją, bo kilku(nasto)tygodniowy płód to nie dziecko.
To Twoja czyto subiektywna i osobista opinia.

Czyli jednak miałam rację, że wątek to trolling. Aż dziwię się sobie, że dałam mu wiarę.
DziewczynaWloczykija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 12:53   #251
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Można napisać do nich i dowiedzieć się jak to w praktyce wygląda.

Kredyt gotówkowy możesz dostać w 15 minut nie wychodząc z domu, więc o jakim "nie musiała pożyczać" mówisz. Może musiała.

Może to wymyślona historia, może nie, czy naprawdę w KAZDYM wątku musimy podważać jego prawdziwość?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 12:58   #252
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
A troll z wizażu ma rację, bo takie jest niemieckie prawo, że muszą być trzy dni przerwy od momentu rozmowy z psychologiem do zabiegu, żeby odsiać wszystkie, które mogłyby podjąć decyzję w szoku i potem jej żałować. Da się to obejść, bo piszą w różnych miejscach, że jest to możliwe, ale dziwi, że to tak od ręki wszystko gładko poszło.
No ale to nie jest jakiś szczególny problem, że znajomy psycholog wypisze zaświadczenie ze wsteczną datą. Szczególnie, jeśli to rzeczywiście to miejsce, które specjalizuje się w obsłudze Polek - lekarzowi nie zależy, bo jego klientki (a zapewne nie traktuje ich jak pacjentek) niekoniecznie mówią po niemiecku, płacą i chcą być szybko obsłużone. Przecież i tak wiadomo, że żadna z dziewczyn nie będzie takiego zaniedbania nigdzie zgłaszać.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:00   #253
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Nikt nie mówi tu o 15sto latce. A dodatkowo nawet 15sto latka lepiej zniesie ciaze, poród i jest wieksze prawdopodobieństwo zdrowego/żywego dziecka niz u 30kilku latki czy 40latki. Ale EOT, nie to jest tematem watku. W razie co zapraszam na priv.
A masz jakieś linki do tych badań? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że w grupie 30-latek, z których wszystkie są już fizycznie dojrzałe i w pełni sił jest większe ryzyko porodowe niż wśród 15-latek, u których raczej nie ma mowy o planowanej ciąży a więc i odpowiednim przygotowaniu do niej, ani miednica nie jest jeszcze w pełni dorosła. Nie jestem zapoznana ze współczesnymi danymi w cywilizowanych krajach, ale wysoka śmiertelność wśród kobiet i dzieci w czasie pierwszego porodu miała silny związek z ich młodym wiekiem i do XIX wieku i w krajach, w których 15-16 lat to średni wiek matki, rodzącej pierwsze dziecko.
Cytat:
Napisane przez Henri1 Pokaż wiadomość
Może nie jak 30 latka, ale 40 latka napewno. W tym wieku istnieje duże prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka.
Bzdura. Dużo większe niż u kobiety w wieku ~20-25, a nie w ogóle "duże". Ryzyko wystąpienia zespołu Downa rośnie z ~1:1250 do ~1:1000. Co znaczy, że na 5000 kobiet rodzących w wieku 25 lat będzie czworo chorych dzieci, a w grupie 5000 kobiet po 40 - pięcioro. Trudno to nazwć "dużym prawdopodobieństwem".
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:06   #254
DziewczynaWloczykija
Zadomowienie
 
Avatar DziewczynaWloczykija
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 145
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Mojwa, nie w każdym, ale ten wątek wygląda jak typowe dzieło jakieś pro-aborcjonistki, która chce udowodnić całemu światu, że polskie ludzie som złe, nie pomagajo i trza wykrobać dziecko za granico. I jeszcze że syndrom poaborcyjny to bezedura, hehe.
DziewczynaWloczykija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:11   #255
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Można napisać do nich i dowiedzieć się jak to w praktyce wygląda.
Przecież pisałam do nich i pisałam tu czego się dowiedziałam.
Raz - Ciocia Basia jest w stanie pomóc nieletniej bez obecności opiekuna i jest to wykonalne.
Dwa - prawo niemieckie nakazuje zachować 3-dniową przerwę, ale są możliwe odstępstwa od reguły.
Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Kredyt gotówkowy możesz dostać w 15 minut nie wychodząc z domu, więc o jakim "nie musiała pożyczać" mówisz. Może musiała.
Chyba że chwilówkę. Może musiała. Nie zmienia to faktu, że wcześniej córkę zgnoiła.
Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Może to wymyślona historia, może nie, czy naprawdę w KAZDYM wątku musimy podważać jego prawdziwość?
Zważywszy na to, że chyba każdy tu się już produkował bez sensu w wątku, w którym potem nick się zażółcił - raczej tak.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:15   #256
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez DziewczynaWloczykija Pokaż wiadomość
Mojwa, nie w każdym, ale ten wątek wygląda jak typowe dzieło jakieś pro-aborcjonistki, która chce udowodnić całemu światu, że polskie ludzie som złe, nie pomagajo i trza wykrobać dziecko za granico. I jeszcze że syndrom poaborcyjny to bezedura, hehe.
Chyba jestes jakas przewrazliwiona. Tak czy siak mnostwo kobiet dokonuje aborcji za granica, bo w Polsce nie moze. I nie u kazdej konczy sie to tym syndromem. Nie rozumiem, jaki masz problem.

Nawet jesli watek jest wymyslony, to jest zapewne mnostwo nastolatek/kobiet starszych, ktore te aborcje robia i tak.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:18   #257
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez DziewczynaWloczykija Pokaż wiadomość
Mojwa, nie w każdym, ale ten wątek wygląda jak typowe dzieło jakieś pro-aborcjonistki, która chce udowodnić całemu światu, że polskie ludzie som złe, nie pomagajo i trza wykrobać dziecko za granico. I jeszcze że syndrom poaborcyjny to bezedura, hehe.
A nie jest to bzdura? Ps prolajferko nie rob ze mnie pro aborcjonistki bo to falsz. Ja jestem za wyborem a ty za jego brakiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:21   #258
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez DziewczynaWloczykija Pokaż wiadomość
Mojwa, nie w każdym, ale ten wątek wygląda jak typowe dzieło jakieś pro-aborcjonistki, która chce udowodnić całemu światu, że polskie ludzie som złe, nie pomagajo i trza wykrobać dziecko za granico. I jeszcze że syndrom poaborcyjny to bezedura, hehe.
Za PWN:
syndrom 1. «zespół cech charakterystycznych dla jakiegoś zjawiska, zwykle negatywnego, lub charakterystycznych dla osoby, która doświadczyła takiego zjawiska»
2. «zespół objawów charakterystycznych dla jakiejś choroby»




"Syndrom poaborcyjny" to bzdura, bo objawy nie są sprzężone z przeprowadzeniem zabiegu aborcji. We wszystkich historiach, które te wyciskający łez z oczu żal, rozpacz i wyrzuty sumienia się pomagają są takie elementy jak:
- decyzja podjęta w szoku,
- decyzja podjęta ze strachu, wbrew wewnętrznemu przekonaniu, że płód to dziecko,
- decyzja podjęta pod wpływem innych osób, abo wręcz szantaż, zmuszenie do wykonania zabiegu.
Ale to są oczywiście drobiazgi chłe, chłe, tak naprawdę te wymienione nie mają znaczenia, bo to aborcja jest problemem. Czas zacząć rozgłaszać, że uprawianie seksu celem poczęcia wywołuje syndrom depresji poporodowej - tyle samo sensu i się jedno z drugim porównywalnie mocno wiąże.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

No i oczywiście żadnych problemów psychicznych i emocjonalnych kobiety po urodzeniu i oddaniu dziecka nie mają.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 13:24   #259
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Przecież pisałam do nich i pisałam tu czego się dowiedziałam.
Raz - Ciocia Basia jest w stanie pomóc nieletniej bez obecności opiekuna i jest to wykonalne.
Dwa - prawo niemieckie nakazuje zachować 3-dniową przerwę, ale są możliwe odstępstwa od reguły.
Czytam ze w Prenzlau za 30€ masz zaświadczenie bez rozmowy z psychologiem.

Cytat:
Chyba że chwilówkę. Może musiała. Nie zmienia to faktu, że wcześniej córkę zgnoiła.
Może przerazila ja odpowiedzialność za ewentualne dziecko?
I mówię o kredycie w banku, nie o chwilowce. Takim legalnym, normalnym, z ratami.

Cytat:
Zważywszy na to, że chyba każdy tu się już produkował bez sensu w wątku, w którym potem nick się zażółcił - raczej tak.
Nie rozumiem tego, serio.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 14:43   #260
DziewczynaWloczykija
Zadomowienie
 
Avatar DziewczynaWloczykija
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 145
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
A nie jest to bzdura? Ps prolajferko nie rob ze mnie pro aborcjonistki bo to falsz. Ja jestem za wyborem a ty za jego brakiem.
No nie. Faktem jest, że nie u wszystkich ten syndrom występuje, ale u wielu kobiet pojawia się dopiero po latach, więc cieszenie się "Hehe, ale fajnie! Zabiłam, ale nic nie czuję, hurra!", jest trochę przedwczesne.

Cytat:
"Syndrom poaborcyjny" to bzdura, bo objawy nie są sprzężone z przeprowadzeniem zabiegu aborcji. We wszystkich historiach, które te wyciskający łez z oczu żal, rozpacz i wyrzuty sumienia się pomagają są takie elementy jak:
- decyzja podjęta w szoku,
- decyzja podjęta ze strachu, wbrew wewnętrznemu przekonaniu, że płód to dziecko,
- decyzja podjęta pod wpływem innych osób, abo wręcz szantaż, zmuszenie do wykonania zabiegu.
Ale to są oczywiście drobiazgi chłe, chłe, tak naprawdę te wymienione nie mają znaczenia, bo to aborcja jest problemem. Czas zacząć rozgłaszać, że uprawianie seksu celem poczęcia wywołuje syndrom depresji poporodowej - tyle samo sensu i się jedno z drugim porównywalnie mocno wiąże.
Jaką metodą zostały przeprowadzone badania naukowe, które potwierdzają tę tezę? Podaj również, kto je zlecił i opłacił, i scharakteryzuj grupę badawczą (miłe będzie też podane nazw insytutów badawczych, które przeprowadziły badania niezależnie od tego pierwszego i otrzymały podobne wyniki).

Cytat:
No i oczywiście żadnych problemów psychicznych i emocjonalnych kobiety po urodzeniu i oddaniu dziecka nie mają.
Nikt tak nie napisał. Dopowiadasz sobie, jak zwykle zresztą.
DziewczynaWloczykija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 14:52   #261
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez DziewczynaWloczykija Pokaż wiadomość
No nie. Faktem jest, że nie u wszystkich ten syndrom występuje, ale u wielu kobiet pojawia się dopiero po latach, więc cieszenie się "Hehe, ale fajnie! Zabiłam, ale nic nie czuję, hurra!", jest trochę przedwczesne.


Jaką metodą zostały przeprowadzone badania naukowe, które potwierdzają tę tezę? Podaj również, kto je zlecił i opłacił, i scharakteryzuj grupę badawczą (miłe będzie też podane nazw insytutów badawczych, które przeprowadziły badania niezależnie od tego pierwszego i otrzymały podobne wyniki).


Nikt tak nie napisał. Dopowiadasz sobie, jak zwykle zresztą.
A ty jakie zrodla i badania podajesz? Ja mam wiedze pratyczna pochodzaca z kontaktu i rozmow z kobietami ktore mialy aborcje. Sama tez mialam. Zadna z nich nie miala tzw syndromu pod ktory mozesz podpac rozne stany depresyjne no.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 15:01   #262
DziewczynaWloczykija
Zadomowienie
 
Avatar DziewczynaWloczykija
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 145
Dot.: Nieplanowana ciąża?

A ja miałam kontakt z kobietami, które ten syndrom miały. Kto teraz ma rację?

Nie odwracaj kota ogonem. Ja naprawdę jestem ciekawa, na co powołuje się nasza koleżanka.
DziewczynaWloczykija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 15:04   #263
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez DziewczynaWloczykija Pokaż wiadomość
A ja miałam kontakt z kobietami, które ten syndrom miały. Kto teraz ma rację?

Nie odwracaj kota ogonem. Ja naprawdę jestem ciekawa, na co powołuje się nasza koleżanka.
Nie odwracam. Pisze tylko ze ja wiem jak to jest a ty nie. Bo ja to przeszlam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 15:09   #264
DziewczynaWloczykija
Zadomowienie
 
Avatar DziewczynaWloczykija
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 145
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Jesteś tylko jedną z wielu. Poza tym syndrom może się jeszcze u Ciebie pojawić. Jeśli tak będzie i będziesz potrzebować wsparcia, skontaktuj się ze mną.
DziewczynaWloczykija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 15:20   #265
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Kennedy daj spokoj, zaraz ci wmówią, że powinnaś mieć depresję po aborcji.
Wszystko zależy od podejścia do tematu. Jeśli nie będziemy sobie wmawiać że parę komórek na krzyż to różowy bobasek, to nie widzę powodu do jakiś syndromow.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 15:31   #266
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Dawno tu nie zaglądałam...


Co z Autorką? Odzywa się tu jeszcze? Co postanowiła??
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 15:37   #267
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Dawno tu nie zaglądałam...


Co z Autorką? Odzywa się tu jeszcze? Co postanowiła??
Mama jej pomogla, znalazla klinike i autorka dokonala aborcji.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 16:17   #268
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Nie interesuje mnie aborcja, ale czytam czasami różne wątki i skusiłam się na tym. I mam pytanie czy możliwe jest "załatwienie" zabiegu tak szybko? 3 września (sobota) autorka wpadła na pomysł ze może byc w ciazy. Badania z krwi i ginekologa zrobiła/odwiedziła pewnie 5.09 w poniedziałek. Powiedziała mamie pewnie po południu lub wieczorem tego samego dnia. Mama ja odtracila. 6.09 pewnie mamę przeprosiła, rodzicielke ruszyło sumienie i w ten sam dzień "od ręki" zalatwila niepelnoletniej corce polskiego lekarza w niemieckiej klinice. Od razu pojechaly do Niemiec bo jak twierdzi autorka to od środy rano (czyli 7.09) była w klinice i miała spotkanie z psychologiem bo 8.09 był zabieg. Więc czy to wykonalne "załatwić" to tak rach-ciach?
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 16:49   #269
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Nie interesuje mnie aborcja, ale czytam czasami różne wątki i skusiłam się na tym. I mam pytanie czy możliwe jest "załatwienie" zabiegu tak szybko? 3 września (sobota) autorka wpadła na pomysł ze może byc w ciazy. Badania z krwi i ginekologa zrobiła/odwiedziła pewnie 5.09 w poniedziałek. Powiedziała mamie pewnie po południu lub wieczorem tego samego dnia. Mama ja odtracila. 6.09 pewnie mamę przeprosiła, rodzicielke ruszyło sumienie i w ten sam dzień "od ręki" zalatwila niepelnoletniej corce polskiego lekarza w niemieckiej klinice. Od razu pojechaly do Niemiec bo jak twierdzi autorka to od środy rano (czyli 7.09) była w klinice i miała spotkanie z psychologiem bo 8.09 był zabieg. Więc czy to wykonalne "załatwić" to tak rach-ciach?
Tak, już liczyłam. Możliwe, chociaż to wyjątkowy ekspres.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 17:42   #270
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Oczywiscie ze jest bezpoieczna dla 18,19sto latki. Poczytaj najnowsze badania. Najlepszy wiek na ciaze to 18-25 lat. Ja bardzo sie tym tematem interesuje i wiele czytam na ten temat.
Byłam w ciąży mając 17 lat. Ciążę wspominam wspaniale. Zero dolegliwości. Jestem w ciąży mając teraz 25 lat. Drugą ciążę przechodzę bardzo źle.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-13 11:22:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.