Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-27, 14:45   #1231
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Pewnie śmieszne i głupie to co napiszę, ale ja też tego nie lubię. Ze względów chociażby higienicznych. Ile osób nie myje rąk po skorzystaniu z toalety? Mnóstwo. No i osoby przeziębione zarażają zdrowe w ten sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też zawsze sobie o tym myślę. Chyba też wolę "cześć" albo "dzień dobry", chociaż w jednym z departamentów szef zawsze się ze wszystkimi witał przez podanie dłoni i to było mega fajne. Zaczynałam wtedy pracę i czułam się taka na równi traktowana a tutaj prezio też podaje dłoń ale tylko mnie i mojej szefowej, bo siedzimy w trójkę w jednym pokoju i nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Z nikim innym się tak nie witam w pracy.

Kocia łapka, no właśnie, duże to miasto? Ile byś musiała dojeżdżać?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:48   #1232
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A duże to miasto?
Spore, Warszawa. Teoretycznie mogłabym dojeżdżać częściowo pociągami, ale przez kontuzję nie dam rady chodzić za dużo po schodach.

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

W mojej pierwszej pracy szef się witał ze wszystkimi podaniem ręki i to było mega fajne, czuło się zaangażowanie. Jak skończył to już przestał mieć taki dobry kontakt z zespołem.

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Kocia łapka, no właśnie, duże to miasto? Ile byś musiała dojeżdżać?
Teoretycznie 1,5h, ale mieszkam obok mocno zakorkowanej trasy, więc spokojnie mogłabym pół godziny dodać, jak nie więcej.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:50   #1233
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Dostałam ofertę pracy, stawka taka jaką zaproponowałam, to co chcę robić, ale na drugim końcu miasta Mam czas do poniedziałku na decyzję, ale chyba będę musiała odmówić.

A tak bardzo chcę zmienić pracę...
Ja przyjęłam ofertę na drugim końcu miasta, chociaż też byłam nastawiona na nie. Dojazd + dojście zajmuje mi 50min w jedną stronę. Ale z kontuzją to też inna para butów i nie ma co porównywać.

No faktycznie, jak 2h to kiepsko.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-09-27 o 14:53
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 16:20   #1234
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja średnio przepadam za podawaniem sobie ręki tym bardziej, że niektórzy stosują to tylko do facetów i zastanawiam się czasami czy podawać czy nie. Chyba bym padła jakbym miała z rana chodzić i każdemu rękę podawać. Najlepsze jest zwyczajnie cześć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie albo wszyscy albo nikt moim zdaniem. Ja już się przyzwyczaiłam. + jest taki, że się ma lepszy kontakt z ludźmi, bo zawsze coś tam sie zagada przy powitaniu.
Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Pewnie śmieszne i głupie to co napiszę, ale ja też tego nie lubię. Ze względów chociażby higienicznych. Ile osób nie myje rąk po skorzystaniu z toalety? Mnóstwo. No i osoby przeziębione zarażają zdrowe w ten sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo mam też mnie to trochę obrzydza dlatego szłam umyć ręce gdy się już wszyscy zeszli do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 16:23   #1235
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Spore, Warszawa. Teoretycznie mogłabym dojeżdżać częściowo pociągami, ale przez kontuzję nie dam rady chodzić za dużo po schodach.

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

W mojej pierwszej pracy szef się witał ze wszystkimi podaniem ręki i to było mega fajne, czuło się zaangażowanie. Jak skończył to już przestał mieć taki dobry kontakt z zespołem.


Teoretycznie 1,5h, ale mieszkam obok mocno zakorkowanej trasy, więc spokojnie mogłabym pół godziny dodać, jak nie więcej.
Zależy jakie masz obowiązki poza pracowe, chociaż 2 godziny to rzeczywiście sporo.

Z jakiego powodu szef skończył podawanie ręki (dobrze rozumiem, że przez to stracił kontakt z zespołem? )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 16:42   #1236
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Niektórzy faceci mają w głowie, że kobieta pierwsza podaje rękę i idąc w łańcuszku po kolei nawet nie spojrzą na kobietę, że ona ten gest już prawie robi tylko idą dalej. W efekcie dla mnie wygląda to jeszcze gorzej i bardziej lekceważąco niż gdyby podeszli jak do każdego innego i podali rękę. Pamiętam, że tak było u mnie w liceum i tak się chłopacy tłumaczyli. Problem polega na tym, że w efekcie niemal całkowicie mnie olewali, a ja bym musiała za nimi biec, żeby im tę rękę podać (dodam, że na wejście witali się po kolei ze wszystkimi).
Właśnie! Licealni poważni mężczyźni a żeby chociaż cześć powiedzieli zamiast podania ręki
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 16:52   #1237
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Zależy jakie masz obowiązki poza pracowe, chociaż 2 godziny to rzeczywiście sporo.

Z jakiego powodu szef skończył podawanie ręki (dobrze rozumiem, że przez to stracił kontakt z zespołem? )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama nie wiem dlaczego, ale od tamtego czasu już zespół zaczął mieć z nim coraz mniejszy kontakt, bo każdy uznał, że lepiej do niego podchodzić.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 17:53   #1238
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Właśnie! Licealni poważni mężczyźni a żeby chociaż cześć powiedzieli zamiast podania ręki
U mnie w szke średniej też tak było. Chyba tak jest z zasady, że rękę podaje mężczyzna mężczyźnie. Ale już na studiach było równouprawnienie w tym temacie i w późniejszych moich pracach też. To by było niebo pomyślenia, żeby ktoś mnie lub inna kobietę pominął.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 18:03   #1239
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

U mnie tak jest, że młodzi pomijają właśnie. Czuję się wtedy co najmniej dziwnie... Ale już starsi panowie nie, rąsia rąsia każdemu.
Ja tego nie znoszę, tak samo jak dzień dobry (jak piszecie że wchodzicie wszędzie z cześć), ale co zrobić, paniowanie musi być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 18:15   #1240
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja często mówię "część" tym z którymi jestem na pan/Pani. A tylko w jednej pracy spotkałam się z panowaniem i nie lubię tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 18:33   #1241
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

U mnie też tak jest, że część nie życzy sobie, żeby być do nich na "ty" i "cześć" odpada, na początku tak swobodnie podchodziłam do wszystkich to mi zwrócono uwagę
Mam trochę z tym problem, bo ci ludzie nie są żadnymi autorytetami i jakieś to jest dla mnie mega sztuczne.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 18:59   #1242
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
U mnie też tak jest, że część nie życzy sobie, żeby być do nich na "ty" i "cześć" odpada, na początku tak swobodnie podchodziłam do wszystkich to mi zwrócono uwagę
Mam trochę z tym problem, bo ci ludzie nie są żadnymi autorytetami i jakieś to jest dla mnie mega sztuczne.
Ale mówiłaś sama z siebie na "ty"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 19:00   #1243
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
U mnie też tak jest, że część nie życzy sobie, żeby być do nich na "ty" i "cześć" odpada, na początku tak swobodnie podchodziłam do wszystkich to mi zwrócono uwagę
Mam trochę z tym problem, bo ci ludzie nie są żadnymi autorytetami i jakieś to jest dla mnie mega sztuczne.
To, że ktoś sobie nie życzy, by być z nim na 'Ty", nie oznacza, że on chce w sztuczny sposób budować autorytet. Ja np. mam tak, że mogę przejść z kimś na "ty" jak się już lepiej poznamy i najlepiej polubimy. Dla mnie to powinien być wynik zażyłości między ludźmi.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 19:06   #1244
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ale mówiłaś sama z siebie na "ty"?
Tak.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87206656]To, że ktoś sobie nie życzy, by być z nim na 'Ty", nie oznacza, że on chce w sztuczny sposób budować autorytet. Ja np. mam tak, że mogę przejść z kimś na "ty" jak się już lepiej poznamy i najlepiej polubimy. Dla mnie to powinien być wynik zażyłości między ludźmi.[/QUOTE]

Hm. Może i masz rację, chociaż mnie się wydaje, że skoro pracujemy razem i na co dzień przebywamy w swoim towarzystwie i nie jest to towarzystwo opierające się tylko na wydawaniu polecenia i jego wykonaniu, ale również pogaduszki o du.pie maryni, to to paniowanie sobie jest sztuczne.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 19:07   #1245
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja się jeszcze w żadnej pracy nie spotkałam, żeby komuś przeszkadzało mówienie na "Ty". Na pierwszych praktykach ciężko mi się było przestawić, bo byłam jedyną dziewczyną i wokół sami faceci 30+, ale po miesiącu pracy nawet jakieś zdrobnienia mojego imienia leciały
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 19:17   #1246
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Tak.



Hm. Może i masz rację, chociaż mnie się wydaje, że skoro pracujemy razem i na co dzień przebywamy w swoim towarzystwie i nie jest to towarzystwo opierające się tylko na wydawaniu polecenia i jego wykonaniu, ale również pogaduszki o du.pie maryni, to to paniowanie sobie jest sztuczne.
To też zależy, jaka się "chemia" między współpracownikami wytworzy. Jeśli koleżeńska i pozytywna, to przechodzenie na "ty" rzeczywiście wydaje się naturalne. Jeśli wrażenie dystansu zostaje, to nie ma co na siłę "przełamywać lodów", moim zdaniem.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-09-27 o 19:18
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 19:19   #1247
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Sposób zwracania się współpracowników zależy od kultury danej firmy. Z moich dotychczasowych doświadczeń wnka, że w Pl firmach częściej było Panowanie, a w korporowatyc czy zagranicznych - mówienie na Ty do wszystkich bez względu na wiek czy stanowisko. Jedynie do prezia się mówiło wszędzie per Pan
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 19:22   #1248
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja się nie mogłam przestawić z oficjalnego tonu na typowe ,,cześć", ale zauważyłam że wszyscy tak w firmie mówią. Zawsze mówiłam pan/pani.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 19:26   #1249
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87206692]To też zależy, jaka się "chemia" między współpracownikami wytworzy. Jeśli koleżeńska i pozytywna, to przechodzenie na "ty" rzeczywiście wydaje się naturalne. Jeśli wrażenie dystansu zostaje, to nie ma co na siłę "przełamywać lodów", moim zdaniem.[/QUOTE]

No ja jestem bardzo bezpośrednia i nie trzymam za bardzo dystansu do ludzi, chyba że właśnie ktoś koniecznie sobie nie życzy albo z jakiegoś powodu budzi we mnie respekt, wiekiem czy autorytetem (czyli w pracy będzie to duża wiedza i doświadczenie). Więc takie sztuczne utrzymywanie paniowania, kiedy w moim odczuciu nie ma ani jednego ani drugiego jest dla mnie słabe. No ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz, jak mówi staropolskie powiedzenie
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 19:35   #1250
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
No ja jestem bardzo bezpośrednia i nie trzymam za bardzo dystansu do ludzi, chyba że właśnie ktoś koniecznie sobie nie życzy albo z jakiegoś powodu budzi we mnie respekt, wiekiem czy autorytetem (czyli w pracy będzie to duża wiedza i doświadczenie). Więc takie sztuczne utrzymywanie paniowania, kiedy w moim odczuciu nie ma ani jednego ani drugiego jest dla mnie słabe. No ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz, jak mówi staropolskie powiedzenie
Nie, ja nie mam na myśli trzymanie na dystans ludzi, które wynika z Twojego charakteru. Mam na myśli dystans tego rodzaju, że obie strony czują, że raczej się nie zakolegują i nie staną się sobie równe w pewnym sensie. Czyli m.in. osoby które budzą respekt i po prostu wiesz, że gdybyś odezwała się do nich na "ty", to byś popełniła bardzo duży nietakt.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 20:26   #1251
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
A jak się z tym czujesz? Bo nie wiem czy bym chciała być tak pominięta... Dla mnie to jest chyba jeszcze dziwniejsze, jak sami mężczyźni się witają xD
Teraz już mam w to wywalone, ale na początku chu.jowo, bo nie rozumiałam w czym jestem gorsza, żeby tylko mi ręki nie podać.
Cytat:
Napisane przez zuzka0 Pokaż wiadomość
Zwykła biurowa w biurze ubezpieczeń. Myślę, że chcą mieć kogoś od początku października i dlatego się spieszą. No nie wiem, napisze do nich w poniedziałek kolejnego maila. Czy czekać, aż się sami odezwą?
Chyba bym zaczekają, ew. Zapytała we wtorek rano, czy rekrutacja już się zakończyła (żeby wiedzieć, na czym stoję). W ogóle co to za podchody, że oni może w poniedziałek łaskawie zaprosza Cię na poniedziałek chyba to nie jest jakaś super praca mimo wszystko


Co do tego podawania rak jeszcze, to ja już jestem dawno po studiach dziennych ale na zaocznych byli różni ludzie tj w rożnym wieku, powiedzmy 20-50. Kierunek typowo męski, techniczny. Pomyślcie sobie jak się czułam, gdy młodszy ode mnie kolega podchodził przywitać się ze wszystkimi kolegami z którymi stałam i wyciągał do nich rękę a ze mna... chciał przybić żółwika (bo przecież jestem kobieta!!!) no skecz.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:00   #1252
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87202596]Niczego nie próbuję udowadniać. Dobre idee obronią się same
Wychodzę tylko z założenia, że żeby osadzić się w jakiejś branży, trzeba mieć predyspozycje i za tymi predyspozycjami pójść. Taki jest mój wniosek po ostatnich doświadczeniach. Ty możesz mieć inny i ja nikomu prawa do tego nie odmawiam.
Jak się że mną nie zgadzasz, to po prostu powiedz "nie zgadzam się, mam inne zdanie", zamiast insynuować, że ja chcę siać ferment. To nie moja wina, że dla niektórych to, co piszę, jest niewygodne. Ja też, żeby dojść do wniosku, dlaczego mi nie wychodziło, musiałam się poczuć niewygodnie i dostrzec własne błędy.
Kocia łapka, no wybacz, ale jakoś nie bardzo daję temu wiary. Podejrzewam, że raczej bałaś się nieznanego, natomiast szef dobrze wiedział, co robi. Musiał dostrzec potencjał i rzucił Cię na głęboką wodę, ale wiedział, że dasz sobie radę.
Przestrzegłam tylko Lilly valilly, żeby może nie popełniała mojego błędu. Poza tym dalej jestem głupia jak but jeśli chodzi o to jak utrzymać pracę. Tylko odrobinę mądrzejsza niż wcześniej, bo dostrzegłam swoje błędy.[/QUOTE]

Maggie, jakby nie patrzeć to jesteś moją bratnią duszą. Moja szklanka też do połowy pusta.... i chyba podobny problem z dystansem do ludzi. Tylko czekać aż ktoś napisze, że narzekasz (bo że złym duchem forum jesteś to juz wiesz ....)

Umowa mi się kończy. I różowo nie jest. Zaproponowano następną umowę ... na tych samych warunkach (choć dziś już nikt nie wspomniał o tym, zobaczę w poniedziałek, boję się że zmienią zdanie i nie zechcą przedłużyć.... ) . Nadal jako pomoc adm. Chciałam dziś zrobić dokumenty, ale bez dostępu do programu nie mogę. I kółko się zamyka... Znów muszę prosić, aby ktoś mi się zalogował, komuś nie pasuje, ktoś narzeka że musi za mnie coś zaksięgować (bo ja nie mogę przecież bez loginu )... Jak pomyślę, że nadal tak ma być przez najbliższe miesiące to średnio mi się to uśmiecha. Podobno jestem mało zaangażowana. Za cicha. Za wolno się uczę. Od wtorku ma ktoś dołączyć do naszego działu, na miejsce które teraz zajmuję. Normalnie to wpadam w depresję. Z tego rozczarowania nawet dojazdy zaczęły mnie wkurzać (dziś rano w bardzo gęstej mgle...)
Tylko wypłata mi się podoba. I atmosfera. I fakt, że mnie starą i głupią gdzieś przyjęli...
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:16   #1253
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Maggie, jakby nie patrzeć to jesteś moją bratnią duszą. Moja szklanka też do połowy pusta.... i chyba podobny problem z dystansem do ludzi. Tylko czekać aż ktoś napisze, że narzekasz (bo że złym duchem forum jesteś to juz wiesz ....)
Ale ja wcale nie uważam, by to był jakiś pesymistyczny wniosek. No jakoś nas nasze charaktery jak te wyklinane predyspozycje determinują i należy raczej starać się przekuć te nasze cechy na coś pozytywnego, niż dołować się, że nie doskakujemy do normy czy oczekiwań, które ktoś tam sobie ustanowił.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:50   #1254
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No nie da się nie zauważyć, że macie podobne podejście. Ja tam widzę zwykle szklankę do połowy pełną
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:51   #1255
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Maggie, jakby nie patrzeć to jesteś moją bratnią duszą. Moja szklanka też do połowy pusta.... i chyba podobny problem z dystansem do ludzi. Tylko czekać aż ktoś napisze, że narzekasz (bo że złym duchem forum jesteś to juz wiesz ....)

Umowa mi się kończy. I różowo nie jest. Zaproponowano następną umowę ... na tych samych warunkach (choć dziś już nikt nie wspomniał o tym, zobaczę w poniedziałek, boję się że zmienią zdanie i nie zechcą przedłużyć.... ) . Nadal jako pomoc adm. Chciałam dziś zrobić dokumenty, ale bez dostępu do programu nie mogę. I kółko się zamyka... Znów muszę prosić, aby ktoś mi się zalogował, komuś nie pasuje, ktoś narzeka że musi za mnie coś zaksięgować (bo ja nie mogę przecież bez loginu )... Jak pomyślę, że nadal tak ma być przez najbliższe miesiące to średnio mi się to uśmiecha. Podobno jestem mało zaangażowana. Za cicha. Za wolno się uczę. Od wtorku ma ktoś dołączyć do naszego działu, na miejsce które teraz zajmuję. Normalnie to wpadam w depresję. Z tego rozczarowania nawet dojazdy zaczęły mnie wkurzać (dziś rano w bardzo gęstej mgle...)
Tylko wypłata mi się podoba. I atmosfera. I fakt, że mnie starą i głupią gdzieś przyjęli...
A czemu nie dostaniesz tych dostępów przecież jesteś już tam jakiś czas? Pewnie pisałaś ale mi umknęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:52   #1256
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
No nie da się nie zauważyć, że macie podobne podejście. Ja tam widzę zwykle szklankę do połowy pełną
Ale tylko w kwestii tych nieszczęsnych predyspozycji. Bo ja tam wcale nie jestem jakąś pesymistką
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 21:59   #1257
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
A czemu nie dostaniesz tych dostępów przecież jesteś już tam jakiś czas? Pewnie pisałaś ale mi umknęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pracowałam 2 razy w supporcie i nadawanie dostępów do aplikacji to była najmniej istotna dla nas kwestia. A jak już ktoś się wstrzelił w bardziej pracowity okres, urlopowy itp. to mógł nawet miesiąc czekać na dostępy. Może i u Koraliny jest podobnie?

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2019-09-27 o 22:13
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 22:27   #1258
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

dołączam do grona osób poszukujących pracy trochę ciężko, bo w ostatniej firmie spędziłam prawie 6 lat . Dodatkowo chcę zmienić branże na całkiem inną i juz widzę że wiele firm ma całkiem błędne pojęcie na to co do tej pory robiłam. Także teraz najważniejsze: aby zadzwonili i zaprosili na rozmowę
Z dużą ciekawością czekam na rozmowy, jestem ciekawa czy coś przez te 6 lat sie zmieniło no i poza tym...ciekawa jestem, jak to wygląda w innych firmach, w swojej przeprowadzałam i brałam udział w rekrutacji innych osób i tak najzwyczajniej jestem ciekawa jak to wygląda gdzie indziej.
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 22:31   #1259
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Tak.



Hm. Może i masz rację, chociaż mnie się wydaje, że skoro pracujemy razem i na co dzień przebywamy w swoim towarzystwie i nie jest to towarzystwo opierające się tylko na wydawaniu polecenia i jego wykonaniu, ale również pogaduszki o du.pie maryni, to to paniowanie sobie jest sztuczne.
No to jeśli wyskakiwalas sama na "ty" do kogoś starszego wiekiem faktycznie można uznać to za niegrzeczne... Ja czekam, aż mi ktoś starszy zaproponuje, jeśli tego nie robi, mówię bezosobowo dopóki ktoś mi nie powie na Pani albo ty i wtedy już wiem jak sobie mówimy. Chociaż mój kolega mówił mi raz tak raz tak i robiłam to samo przez jakiś czas, aż mi zwrócił uwagę, że mam mu mówić po imieniu.

Mam podobne zdanie i bardzo mnie śmieszy to panowanie. Same problemy z tego. Najlepiej jak wszyscy są ma ty i nie myślisz jak się zwrócić do tej osoby, nie trzeba przechodzić na ty, jak stoi razem grupka to zwracają się do siebie tak samo, a nie jedni na pan drudzy na ty. Najbardziej mnie smieszylo w ostatniej pracy, że stara gwardia była między sobą na Pan/Pani, a z nami, młodymi przechodzili na ty. Jak dla mnie absurd trochę. Jedna koleżanka się zezloscila i przy mnie przeszły z druga na ty po x latach wspólnej pracy ale nie dziwię im się, bo jak komuś mówię już na pan dłuższy czas to ciężko mi się przestawić, a kiedyś tak się mówiło.
Nie wiąze tego w żaden sposób z respektem ani pozycja, w każdej pracy mówiłam swoim przełożonym po imieniu i to nic nie zmienia.

Tak więc piszmy sobie na ty, Kafka
Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Ja się jeszcze w żadnej pracy nie spotkałam, żeby komuś przeszkadzało mówienie na "Ty". Na pierwszych praktykach ciężko mi się było przestawić, bo byłam jedyną dziewczyną i wokół sami faceci 30+, ale po miesiącu pracy nawet jakieś zdrobnienia mojego imienia leciały
No ja też nie, ale jak widać niektórzy wychodząc do pracy biorą śniadanie i kija do 4 liter
Tak samo miałam w pierwszej pracy, nie mogłam wydusić tych imion. Nie byłam przyzwyczajona mówić na "ty" ludziom w wieku moich wykładowców, ciotek czy pani ze sklepu. Po kilku dniach postanowiłam się przełamać i mieć to za sobą


Malootka, to jestem zdziwiona, a czego się uczyłaś, możesz zdradzić? Myślałam, że na polibudzie to jednak pod tym względem traktują koleżanki jak facetów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 22:34   #1260
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
dołączam do grona osób poszukujących pracy trochę ciężko, bo w ostatniej firmie spędziłam prawie 6 lat . Dodatkowo chcę zmienić branże na całkiem inną i juz widzę że wiele firm ma całkiem błędne pojęcie na to co do tej pory robiłam. Także teraz najważniejsze: aby zadzwonili i zaprosili na rozmowę
Z dużą ciekawością czekam na rozmowy, jestem ciekawa czy coś przez te 6 lat sie zmieniło no i poza tym...ciekawa jestem, jak to wygląda w innych firmach, w swojej przeprowadzałam i brałam udział w rekrutacji innych osób i tak najzwyczajniej jestem ciekawa jak to wygląda gdzie indziej.
Czym się zajmowałaś i czym chcesz się zajmować?
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.