Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-09, 06:11   #1411
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Kafkazmlekiem a relokacja nie wchodzi w grę, skoro tak słabo u Ciebie z pracą?
Do mnie się odezwali z wczorajszej rozmowy, jednak szukają kogoś bardziej dyspozycyjnego. Wysyłając CV, zaznaczyłam, że interesuje mnie jedynie 1/2 etatu
Nie za bardzo. Ja sama chętnie nawet ale TŻ kręci nosem.. i mówi "jak się przeprowadzać to zagranicę" bla,bla..
Wczoraj wysłałam dwa CV, ale pomyliłam rubrykę z oczekiwaną kwotą netto na brutto, nie wiem jakiegoś zaćmienia dostałam i podałam w związku z tym oczekiwaną wysokość brutto jako netto, ciekawe, czy tym sobie nie spaliłam kandydatury

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
No nie wiem, głos w słuchawce był dość oburzony taką formą zwracania się do niego. Nawet nie chciało mi się tłumaczyć że jestem nowym pracownikiem, załatwiłam co musiałam bezosobowo.
O bosz.. jak to było na serio to żenua
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 09:20   #1412
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka to w zła stronę się pomyliłaś.
Ja bym od razu powiedziała to przy rozmowie telefonicznej, bo może się będą cieszyć, że mają tak taniego pracownika, a tu lipa..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 11:15   #1413
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Właśnie chyba na odwrót, tzn tak jakby ktoś chciał zarabiać 3000 brutto a wpisał nominał w rubryce netto i wychodzi 3000 netto czyli więcej. W najgorszym wypadku nie zadzwonią z powodu zbyt wysokich oczekiwań, w najlepszym przyjmą ta kwotę jako akceptowalna :P
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 11:26   #1414
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Właśnie chyba na odwrót, tzn tak jakby ktoś chciał zarabiać 3000 brutto a wpisał nominał w rubryce netto i wychodzi 3000 netto czyli więcej. W najgorszym wypadku nie zadzwonią z powodu zbyt wysokich oczekiwań, w najlepszym przyjmą ta kwotę jako akceptowalna :P
Tak, właśnie w ten sposób, tylko to nie było 3000
No ale kto wie a może właśnie wcisnę się w budżet
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 11:30   #1415
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka, domyślam się ze nie 3000 to taka przykładowa kwota
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-09, 11:44   #1416
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Kafka, domyślam się ze nie 3000 to taka przykładowa kwota
Wiem, wiem
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-10, 21:04   #1417
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Tak jak piszesz , to jednostka samorządowa. Co nie zmienia faktu, że nowa pani po znajomości przyjęta.... Dziś dostała login, zakres obowiązków, zaraz pieczątkę, a ja siedzę jak taka głupia pinda . I sen się ziścił - już siedzę z boku, przy biurku bez kompa. Dobrze, że chociaż długopis i dziurkacz mam
matko..współczuje, jak sobie wyobrażają twoją prace ? to jest mega kosmos

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
No nie wiem, głos w słuchawce był dość oburzony taką formą zwracania się do niego. Nawet nie chciało mi się tłumaczyć że jestem nowym pracownikiem, załatwiłam co musiałam bezosobowo.
miejmy nadzieje, że głos w słuchawce był mylący , bo obrażac sie za takie coś tylko i wyłacznie stawia tego człowieka w złym swietle, no bez jaj

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Właśnie chyba na odwrót, tzn tak jakby ktoś chciał zarabiać 3000 brutto a wpisał nominał w rubryce netto i wychodzi 3000 netto czyli więcej. W najgorszym wypadku nie zadzwonią z powodu zbyt wysokich oczekiwań, w najlepszym przyjmą ta kwotę jako akceptowalna :P
pytanie czy ktos zwraca uwagę na to co w tych rubrykach wpisujemy, mnie za każdym razie na rozmowie tak czy siak pytano o stawkę i nigdy nikt nie wspominał o tej wpisanej :P
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 05:57   #1418
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
pytanie czy ktos zwraca uwagę na to co w tych rubrykach wpisujemy, mnie za każdym razie na rozmowie tak czy siak pytano o stawkę i nigdy nikt nie wspominał o tej wpisanej :P
Mnie też, ale dwa razy wspomniano o tej kwocie. Raz, że za dużo wpisałam, a oni proponują X i czy jestem zainteresowana dalszą rekrutacją, bo to stanowisko juniorskie i taki mają budżet, a dwa gość upewnił się, że tyle ile wpisałam, to mnie interesuje. A ja po przemyśleniach stwierdziłam, że to mało (stanowisko warszawskie) i podałam o 2 tys. więcej (a wcale nie była to stawka z kosmosu) to mnie zapytał, skąd taka kwota

W przyszłym tygodniu mam rozmowę w mojej poprzedniej firmie z nową dyrektorką, której nie znam. Powiadomiła mnie o tym spotkaniu za pośrednictwem mojej koleżanki, trochę słabo
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 06:49   #1419
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka, faktycznie słabo, ale nie ma co się negatywnie nastawiać, może coś się ruszy. To firma w Twojej obecnej miejscowości, czy musiałabyś dojeżdżać?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 07:35   #1420
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nie, nie nastawiam się negatywnie. Na razie moje myśli zaprząta w co się ubrać , rozmowa jest po pracy.

Firma jest w moim mieście, od jakiegoś czasu kombinuje jak do niej wrócić, a teraz kiedy mam rozmowę to mnie obleciały wątpliwości
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 07:43   #1421
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Myślałam, ze podalas stawke brutto jako netto - czyli wiecej niż chcesz.
Też bym się zdziwiła z takiego podwyższenia stawki, a szczerze mówiąc bardzo mnie drażni jak wpisuje kwotę x, a proponują mi mniejsza, szkoda mojego czasu. Mnie tez zawsze pytali o stawkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-11, 07:43   #1422
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dlaczego wątpliwości? Od dłuższego czasu pisalas, ze chętnie byś tam wróciła, ze w obecnym miejscu się nie rozwijasz. To o czymś świadczy :P
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 08:51   #1423
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Dlaczego wątpliwości? Od dłuższego czasu pisalas, ze chętnie byś tam wróciła, ze w obecnym miejscu się nie rozwijasz. To o czymś świadczy :P
Nadal tak uważam nie no, wątpliwości to za duże słowo, po prostu sobie rozmyślam ale nadal uważam to,co uważałam, mimo że to miejsce ma kilka zalet. Ale rozkminianie wszystkiego jest wpisane w moją naturę zobaczymy, fajnie by było jakby mi zaproponowali powrót.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 17:12   #1424
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

I minął tydzień. Spełnił się mój sen. Siedzę przy biurku bez kompa. Z długopisem i ołówkiem. Nikt ode mnie nic nie chce. Zaczynam być niewidzialna. Lub siedzę obok nowej pani i ją uczę. Czuję się jakbym uczestniczyła w jakiejś paranoi, bo podobno niewiele umiałam by zająć to miejsce... Ile mnie to kosztuje można się tylko domyśleć.... Ale nie zrobię im tej przyjemności i nie odejdę tak szybko. Bo szukają oszczędności, a ja nie mam zamiaru im w tym pomóc. Umiejętności nowej pani są .... takie sobie. Problemem było ustawienie daty w datowniku(pieczątce) czyli nigdy nie używała .... Z księgowością też raczej nie po drodze. Ale jest znajoma, swoja i tyle. Poryczałam się dzisiaj prawie w sąsiednim biurze opowiadając wszystko, bo kobietki pytały co jest grane. Nie stać mnie już na lojalność. Nie zapytam na razie o moje dalsze losy w tej firmie , bo obawiam się usłyszeć, że jak mi się nie podoba to mogę się zwolnić i że przeciez przystałam na warunki umowy o pracę . Nie, absolutnie nie zrobię nikomubtej przysługi i na mnie nie zaoszczedzą. Zabieram książkę . Jak już naprawdę nie będę miała co robić to zacznę ostentacyjnie czytać. Znów zaczynam szukać pracy. Tyle, że jestem starsza , a nadzieje mniejsze. Po tych wdzystkich przejściach już się boję.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 21:04   #1425
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Koralinano widać, że lubisz cierpieć skoro w tej sytuacji się zawzielas tam siedzieć. Nie rozumiem czemu to sobie robisz, na zasadzie: na złość mamie odmrożę sobie uszy... No cóż, twoja sprawa skoro masz takie masochistyczne hobby
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 21:18   #1426
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja bym miała to w nosie i składała cv. Nie przejmuj się tym co się tam dzieje, poszukasz nowej pracy i zostawisz to za sobą, a narazie bierz pensje i rób dobra mnie do złej gry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-11, 21:57   #1427
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Koralinano widać, że lubisz cierpieć skoro w tej sytuacji się zawzielas tam siedzieć. Nie rozumiem czemu to sobie robisz, na zasadzie: na złość mamie odmrożę sobie uszy... No cóż, twoja sprawa skoro masz takie masochistyczne hobby
Wiesz, ja najchętniej rzuciłabym to w diabły, ale paraliżuje mnie strach prze brakiem dochodu i przede wszystkim przed siedzeniem w domu, gdzie nie ma do kogo gęby otworzyć (nawet pies mój jest głuchy więc nie pogadam...).
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 06:12   #1428
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja najchętniej rzuciłabym to w diabły, ale paraliżuje mnie strach prze brakiem dochodu i przede wszystkim przed siedzeniem w domu, gdzie nie ma do kogo gęby otworzyć (nawet pies mój jest głuchy więc nie pogadam...).
A zrobiłaś cokolwiek oprócz marudzenia i użalania się? Poszłaś na rozmowę z szefową? Żądałaś dostępów/loginów? Dlaczego nie protestowałaś, jak zabierali ci komputer?

No dla mnie, to jeden wielki kosmos, siedzieć tyle w pracy i nie mieć, jak pracować. Nawet u najgorszych Januszy-pracodawców nie byłam tak traktowana. Ku..., dlaczego ty sobie pozwalasz na takie wchodzenie na głowę?

Z tego, co zapamiętałam z wątku, to nie masz 20 lat...

Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58

Edytowane przez Olushka
Czas edycji: 2019-10-12 o 06:14
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 08:54   #1429
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
A zrobiłaś cokolwiek oprócz marudzenia i użalania się? Poszłaś na rozmowę z szefową? Żądałaś dostępów/loginów? Dlaczego nie protestowałaś, jak zabierali ci komputer?

No dla mnie, to jeden wielki kosmos, siedzieć tyle w pracy i nie mieć, jak pracować. Nawet u najgorszych Januszy-pracodawców nie byłam tak traktowana. Ku..., dlaczego ty sobie pozwalasz na takie wchodzenie na głowę?

Z tego, co zapamiętałam z wątku, to nie masz 20 lat...
Akurat to czy ktoś potrafi głośno się za sobą wstawić czy nie, nie ma nic wspólnego z wiekiem

Z tego co Koralina pisała, to chyba wspominała komuś o braku dostępów i jej powiedzieli, że nie potrzebuje jako pomoc administracji? Dobrze kojarzę?
Mnie się wydaje, że już za późno na awanturowanie się, zresztą podejrzewam, że z Koraliny charakterem i tak nikt jej nie potraktuje poważnie. Tu trzeba by zrobić jakąś rozróbę, kategorycznie zażądać odpowiedniego traktowania, może pogadać bezpośrednio z przełożonym, mieć argumenty. A Koralina chyba jest za spokojna na taką walkę (ale obym się myliła).

Koralina, trzymaj się kochana olej to, pamiętaj, że to tylko praca i rozsyłaj CV. Przeglądaj oferty pracy jeszcze z pracy, będziesz na bieżąco
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-12, 09:22   #1430
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Akurat to czy ktoś potrafi głośno się za sobą wstawić czy nie, nie ma nic wspólnego z wiekiem



Z tego co Koralina pisała, to chyba wspominała komuś o braku dostępów i jej powiedzieli, że nie potrzebuje jako pomoc administracji? Dobrze kojarzę?

Mnie się wydaje, że już za późno na awanturowanie się, zresztą podejrzewam, że z Koraliny charakterem i tak nikt jej nie potraktuje poważnie. Tu trzeba by zrobić jakąś rozróbę, kategorycznie zażądać odpowiedniego traktowania, może pogadać bezpośrednio z przełożonym, mieć argumenty. A Koralina chyba jest za spokojna na taką walkę (ale obym się myliła).



Koralina, trzymaj się kochana olej to, pamiętaj, że to tylko praca i rozsyłaj CV. Przeglądaj oferty pracy jeszcze z pracy, będziesz na bieżąco
Ciekawy wniosek wyciągnęłaś z ostatniego zdania.

Przeraża mnie fakt, że dojrzała osoba pozwala sobie tak wchodzić na głowę. A nie to, że ma więcej niż 20 lat i boi się "głośno odezwać". Chociaż nie. To też. Bo to jest mocno ze sobą powiązane.

Sama pracuje w dziale administracyjno-finansowym i przepraszam bardzo, ale "pomoc administracyjna" nie działa na zasadzie "zrobię ksero i przedziurawię plik kartek". No po prostu nie wierzę w to, co czytam.

Nie trzeba od razu robić rozróby. Wystarczy mieć język za zębami i szacunek do samego siebie. Trzeba się wziąć w garść i nie dać się traktować, jak śmieć.

Ja też nie mam mocnego charakteru, z natury jestem spokojna i nieśmiała. Ale znam swoją wartość, mam ambicje i umiem porozmawiać z przełożonym o podstawowych narzędziach swojej pracy.

Może to ostre słowa, ale ja zupełnie nie pochlebiam takiego zachowania, jakie prezentuje Koralina. Nie będę też pociaszać, że wszystko będzie dobrze, bo dopóki czegoś nie zrobi, to nic się nie zmieni.

A ja wróżę, że poduczy "nowa koleżankę" i zobaczy wypowiedzenie. No bo mają jej płacić 2k za nic nie robienie? Ja wiem, że taka kasa jest łatwa, bo siedzisz na krześle i patrzysz się w... ścianę, a hajs ci leci. Przerabiałam to 3 lata temu - po godzinach pracy, kiedy wracałam do domu, czułam zmęczenie psychiczne, ryczałam, na nic nie miałam ochoty i utyłam, bo zajadałam problemy. Też mi wtedy dawali 2k wypłaty i na początku byłam zadowolona No, bo kto by nie chciał kasy za samą obecność w robocie? Ale podjęłam najważniejszą decyzję i poszłam na nogach, jak z waty do kierowniczki i powiedziałam, że jak się nic nie zmieni w kwestii organizacji moich obowiązków, to się pożegnamy. Bo to nie na moje ambicje siedzieć bite 8h i nie mieć zapewnionych żadnych zajęć do wykonania. Pożegnałyśmy się, a ja znalazłam po 7 miesiącach nową pracę, z której jestem teraz zadowolona. Psychika jest czysta, ambicje spełnione.

Wystarczy tylko trochę samozaparcia i chęci bycia szczęśliwym / szczęśliwszym.


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 10:27   #1431
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Chyba za ostro jedziesz.
Przecież ma w pracy czas, żeby sobie przeglądać oferty na telefonie i bez stresu poszukać czegoś odpowiedniego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 10:28   #1432
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Chyba za ostro jedziesz.
Przecież ma w pracy czas, żeby sobie przeglądać oferty na telefonie i bez stresu poszukać czegoś odpowiedniego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Plus mieszka na zadoopiu, a tam ciężko z pracą i się trzyma za wszelką cene ta, która się ma, nawet gdy jest nędzna. I nie oszukujmy się, im człowiek starszy, a nie jest super specjalista w wyjątkowej dziedzinie, tym ciężej mu coś znaleźć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 10:59   #1433
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Chyba za ostro jedziesz.
Przecież ma w pracy czas, żeby sobie przeglądać oferty na telefonie i bez stresu poszukać czegoś odpowiedniego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie mam zdanie na ten temat i już.



A gdzie napisałam, że ma nie szukać nowej pracy? Nigdzie.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 11:07   #1434
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

I skąd gwarancja, że znajdzie się pracę przez te np. pół roku?
Raczej w takiej sytuacji się bierze pod uwage najgorsza opcję.
W przypadku zwolnienia przynajmniej otrzyma odprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Takie mam zdanie na ten temat i już.



A gdzie napisałam, że ma nie szukać nowej pracy? Nigdzie.
Może to zrobić z pracy i odejść kiedy jej to pasuje. Myślę, że każdy chce się wygadać i wyżalić, a natychmiastowe rzucenie papierami jednak jest trudna decyzja i poniosloby za sobą konsekwencje - do końca nie wiadomo jakie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 11:18   #1435
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
I skąd gwarancja, że znajdzie się pracę przez te np. pół roku?
Raczej w takiej sytuacji się bierze pod uwage najgorsza opcję.
W przypadku zwolnienia przynajmniej otrzyma odprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Może to zrobić z pracy i odejść kiedy jej to pasuje. Myślę, że każdy chce się wygadać i wyżalić, a natychmiastowe rzucenie papierami jednak jest trudna decyzja i poniosloby za sobą konsekwencje - do końca nie wiadomo jakie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zupełnie zgubiłaś kontekst do mojej wypowiedzi. Opisałam, jak sytuacja wyglądała u mnie i jak mi to pomogło oczyścić głowę. Nie każę Koralinie rzucać wypowiedzenia, tylko namawiam do przełamania strachu (czy jakiegokolwiek innego uczucia, które ją hamuje) i przyciśnięcia kierownictwa, aby otrzymała te cholerne dostępy. No kurde, po coś ją tam zatrudnili! Wątpię, że do dziurkowania dokumentów i gapienia się w ścianę.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 11:20   #1436
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Zupełnie zgubiłaś kontekst do mojej wypowiedzi. Opisałam, jak sytuacja wyglądała u mnie i jak mi to pomogło oczyścić głowę. Nie każę Koralinie rzucać wypowiedzenia, tylko namawiam do przełamania strachu (czy jakiegokolwiek innego uczucia, które ją hamuje) i przyciśnięcia kierownictwa, aby otrzymała te cholerne dostępy. No kurde, po coś ją tam zatrudnili! Wątpię, że do dziurkowania dokumentów i gapienia się w ścianę.
Przecież to jest budżetówka. Osób, którym płacą za dziurkowanie wcale nie jest tak mało w skali kraju. Koralina aktualnie jest tam, żeby w razie czego służyła pomocą osobie, która ma zostać tam dłużej. Jak nie będzie potrzebna to nie przedłuża kolejnej umowy. Wg mnie tupanie nóżką nie pomoże w takim miejscu, przynajmniej takie miałam doświadczenia z urzędem. Lepiej zacisnąć zęby i szukać czegoś innego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2019-10-12 o 11:21
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 11:28   #1437
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
W przypadku zwolnienia przynajmniej otrzyma odprawę.
W budżetówce tak wcześnie jest odprawa? Myślałam, że dopiero po kilku latach
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 11:46   #1438
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Przecież to jest budżetówka. Osób, którym płacą za dziurkowanie wcale nie jest tak mało w skali kraju. Koralina aktualnie jest tam, żeby w razie czego służyła pomocą osobie, która ma zostać tam dłużej. Jak nie będzie potrzebna to nie przedłuża kolejnej umowy. Wg mnie tupanie nóżką nie pomoże w takim miejscu, przynajmniej takie miałam doświadczenia z urzędem. Lepiej zacisnąć zęby i szukać czegoś innego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
90% ludzi wydaje się, że w urzędach/budżetówkach pije się tylko kawkę czy herbatkę i chodzi od pokoju do pokoju na plotki Nic bardziej mylnego



Według mnie to nie jest tupanie nóżką, a zwykłe domaganie się o podstawowe elementy do pracy na danym stanowisku. No ręce opadają. Ktoś chce pracować, a nie ma jak i na czym.



"Koralina aktualnie jest tam, żeby w razie czego służyła pomocą osobie, która ma zostać tam dłużej."

Babka w ciąży, która przyuczała Koralinę już dawno poszła na zwolnienie. Teraz pojawiła się nowa, która jest rzekomo bardziej ogarnięta, a i tak Koralina ją uczy, co i jak Logika?
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 11:50   #1439
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
90% ludzi wydaje się, że w urzędach/budżetówkach pije się tylko kawkę czy herbatkę i chodzi od pokoju do pokoju na plotki Nic bardziej mylnego



Według mnie to nie jest tupanie nóżką, a zwykłe domaganie się o podstawowe elementy do pracy na danym stanowisku. No ręce opadają. Ktoś chce pracować, a nie ma jak i na czym.



"Koralina aktualnie jest tam, żeby w razie czego służyła pomocą osobie, która ma zostać tam dłużej."

Babka w ciąży, która przyuczała Koralinę już dawno poszła na zwolnienie. Teraz pojawiła się nowa, która jest rzekomo bardziej ogarnięta, a i tak Koralina ją uczy, co i jak Logika?
Ale zrozum, że oni nie potrzebują dodatkowych rąk do pracy najprawdopodobniej. Urząd też nie musi na siebie zarabiać, więc czy płacą komuś za picie kawy to bez różnicy. Ważne, że w razie czego pomoże, a jak stwierdza, że można taka osobę puścić to zrobią to.

Nie zgadzam się z tym, że 90% pije kawę. Tam też się wykonuje dużo pracy. Są działy, gdzie brakuje osób i ludzie pracują na pełnych obrotach. Ale są też takie, gdzie upychaja kolejnych stażystów, a nie ma nawet biurka przy którym można ich posadzić i chodzenie na godzinne pogaduchy to norma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-12, 11:59   #1440
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ale zrozum, że oni nie potrzebują dodatkowych rąk do pracy najprawdopodobniej. Urząd też nie musi na siebie zarabiać, więc czy płacą komuś za picie kawy to bez różnicy. Ważne, że w razie czego pomoże, a jak stwierdza, że można taka osobę puścić to zrobią to.

Nie zgadzam się z tym, że 90% pije kawę. Tam też się wykonuje dużo pracy. Są działy, gdzie brakuje osób i ludzie pracują na pełnych obrotach. Ale są też takie, gdzie upychaja kolejnych stażystów, a nie ma nawet biurka przy którym można ich posadzić i chodzenie na godzinne pogaduchy to norma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie mogę tego pojąć. Dla mnie to jakichś totalny absurd.



Kto nie pracował w budżetówce, ten tego nie wie i tylko wymyśla farmazony i podtrzymuje głupie stereotypy.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:30.