Ile przytyłyście po rzuceniu palenia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 17:50   #31
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie przytyłam ani trochę
Szczęściara.

Ja przytyłam około 10-12 kg w bardzo krótkim czasie - wiadomo, że nie przez rzucenie palenia jako takie, ale przez to, że po odstawieniu nikotyny miałam po prostu wilcze napady głodu na słodycze - jak narkomanka. Dopiero teraz z tego powoli wychodzę, zaczynam zdrowiej jeść, zamierzam więcej się ruszać i chcę zrzucić ten nadbagaż.

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
to ja może jeszcze (przyznaje się bez bicia, że nie szukałam w wyszukiwarce ) poproszę, żebyście opisały jak udało Wam się to cholerstwo rzucić. jestem, że tak ujmę milimetr do podjęcia decyzji o rzuceniu ale już na samą myśl czuję lęk.
Kilka razy rzucałam, ale zawsze wracałam. Uważałam, że nigdy nie rzucę, bo kocham palić*. W sumie, gdyby to było obojętne dla zdrowia i nie śmierdziało aż tak, to paliłabym pewnie nadal (ale nie, e-papieros nie dla mnie, bo nie wierzę, że jest w 100% "zdrowy"). Jednakże tuż przed 31 urodzinami zrobiłam imprezę, przepaliłam się na niej totalnie, wstałam rano z uczuciem kapcia w ustach i stwierdziłam, że k... - mam prawie 31 i taki prezent chce sobie zrobić na urodziny - nadal palić? Powiedziałam sobie, że nie i koniec i nie ma, że wrócę do tego. Oczywiście kilka momentów słabości było, że chciałam zapalić, ale na szczęście mam przyjaciółkę - anioła stróża, która mnie od tego odwodziła. Teraz już w ogóle mnie nie ciągnie, a więcej - dziwię się sobie jak mogłam być tak głupia, tracić na to tyle czasu, energii. Tak, jakby mi się mózg przeprogramował - jak inna osoba.

* W sumie to czas przeszły: kochałam palić.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-04-08 o 18:32
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 17:52   #32
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

czyli rozumiem, że rzuciłaś praktycznie z dnia na dzień, bez zmniejszania liczby dziennej fajek czy popalania?

a używałaś jakiś wspomagaczy - plastrów, gum, tabletek?

mnie właśnie szlag trafia ile kasy na to idzie, zresztą smród też nie jest za ładny i nie mówiąc o zdrowiu. tyle, że miałam kiedyś nikłą próbę rzucania, zakończoną totalną porażką i nie ukrywając boje się powtórki z rozrywki teraz.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 18:31   #33
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
czyli rozumiem, że rzuciłaś praktycznie z dnia na dzień, bez zmniejszania liczby dziennej fajek czy popalania?

a używałaś jakiś wspomagaczy - plastrów, gum, tabletek?

mnie właśnie szlag trafia ile kasy na to idzie, zresztą smród też nie jest za ładny i nie mówiąc o zdrowiu. tyle, że miałam kiedyś nikłą próbę rzucania, zakończoną totalną porażką i nie ukrywając boje się powtórki z rozrywki teraz.
Rzucanie "na raty" kończyło się u mnie najczęściej na pierwszej imprezie - wtedy potrafiłam wypalić więcej, niż zwykle.

Żadnych gum, czy innych wspomagaczy, ale np. mojemu koledze takie wsparcie pomogło - rzucił z pomocą plastrów i gum właśnie.

Jak rzucisz całkiem (powiedz sobie na głos "jasne, że rzucę, wcześniej, czy później, uda mi się" - i powtarzaj to sobie regularnie - czemu miałoby Ci się nie udać? uda Ci się na pewno!) to dopiero poczujesz prawdziwe zapachy - w tym smród fajek. Mnie aż skręca, jak czuję zapach dymu papierosowego.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 19:09   #34
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Ja rzucałam przy pomocy plastrów. Nie wytrzymałam długo - nie wiem czemu, ale strasznie bolała mnie reka w miejscu gdzie miałam plaster. Później był Tabex wytrzymałam miesiąc.

Przymierzam sie znów, ale ... nie potrafie sie zmobilizować.
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 21:32   #35
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

A ja rzucam.
Od maja kupuje e-fajkę i nie palę analogowych.
Póki co będę zmniejszała ich ilość do końca kwietnia.
Do końca roku rzucę i e.
Mam nadzieję, że w ten sposób moje problemy zdrowotne się zmniejszą, a pieniądze, które są mi potrzebne jak nigdy w życiu zaczną nie topnieć w tak zastraszającym tempie i w tak głupi sposób...
Trzymajmy kciuki za siebie

edit: No i mam nadzieję, że dzięki e nie przytyję
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 22:43   #36
purple
Zadomowienie
 
Avatar purple
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 452
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Ja przytyłam ok 10 kg w pierwsze pół roku po rzuceniu fajek Ale przyznam, że specjalnie nie uważałam z jedzeniem. Później tak się zmotywowałam, że teraz (2 lata od rzucenia) mam na minusie 17 kg, także na dobre mi to wyszło

A rzuciłam z dnia na dzień, w Nowy Rok. Na Sylwestra opaliłam się jak smok, miałam papierosów po dziurki w nosie - więc teoretycznie te pierwsze najgorsze dni poszło jak z płatka. A później już mi było szkoda marnować tego objawu silnej woli i tak zostało
__________________
purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 08:35   #37
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

dobrze się czyta te wypowiedzi. byłam w aptece, zrobiłam wywiad środowiskowy, dziś poczytam o tabletkach albo plastrach. na e fajka nie chcę, bo to jeden shit, nie wiadomo czy tamten nie gorszy.

chwilowo stosuję taktykę ograniczania bo jak wczoraj nie paliłam z 6 h to wieczorem byłam zdolna pozabijać wszystkich i zdemolować dom.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 08:55   #38
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
dobrze się czyta te wypowiedzi. byłam w aptece, zrobiłam wywiad środowiskowy, dziś poczytam o tabletkach albo plastrach. na e fajka nie chcę, bo to jeden shit, nie wiadomo czy tamten nie gorszy.

chwilowo stosuję taktykę ograniczania bo jak wczoraj nie paliłam z 6 h to wieczorem byłam zdolna pozabijać wszystkich i zdemolować dom.
U mnie ograniczenie nie wchodzi w grę , bo później nadrobię

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=423316&page=83
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 09:03   #39
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
U mnie ograniczenie nie wchodzi w grę , bo później nadrobię

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=423316&page=83
dzięki za linka, tu już nie będę offtopować.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 09:24   #40
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
dzięki za linka, tu już nie będę offtopować.
Czekam
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 09:39   #41
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
czyli rozumiem, że rzuciłaś praktycznie z dnia na dzień, bez zmniejszania liczby dziennej fajek czy popalania?

a używałaś jakiś wspomagaczy - plastrów, gum, tabletek?

mnie właśnie szlag trafia ile kasy na to idzie, zresztą smród też nie jest za ładny i nie mówiąc o zdrowiu. tyle, że miałam kiedyś nikłą próbę rzucania, zakończoną totalną porażką i nie ukrywając boje się powtórki z rozrywki teraz.
Suszarka, mój ojciec rzucił po 30 latach, wspomagał się Tabexem, ale i tak największą rolę odegrała silna wola. U mnie w tym samym czasie palenie rzucało 3 wieloletnich palaczy i wszyscy brali te tabletki. Tak swoją drogą, to do tej pory nie palą, a minęły 4 lata. Mój ojciec kiedyś spróbował papierosa, to chyba doznał jakiegoś szoku nikotynowego, zaczęło mu się kręcić w głowie i nie mógł prowadzić samochodu
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 09:52   #42
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

tak jak pisalam Tabex to wspomagacz, bo poxniej tez łatwo sięgnąć po papierosa. mój TŻ nie palił ponad m-c, przestał brac tabex i spowrotem wrócił, tak samo i ja. Silna wola to podstawa.
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:29   #43
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

nic nie przytyłam, ale rzucałam gdy byłam jeszcze piękna i młoda - ok 22-23 lata miałam; rzucałam bez wspomagaczy i od razu, minęło 5-6 lat i nie palę do dziś.. zdarza mi się sporadycznie (może ze dwa razy w roku) na imprezie jak mam mocno w czubie a towarzystwo palące
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:50   #44
Ssalomea
Raczkowanie
 
Avatar Ssalomea
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Usa, Polska
Wiadomości: 83
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Rzucalam palenie dwa razy i akurat tak sie stalo, ze oba razy odbyly sie w 2013 roku.

Dwukrotnie tez za pomoca Tabexu, uwazam, ze dla dlugoletnich palaczy jest swietny.

Palilam dlugo, bo 16 lat i duzo-paczke dziennie.

Bylam ta typowa laska z wiecznie zarzacym sie petem w dloni. Moglam nie miec jedzenia w lodowce, ale zapas fajek musial byc.

Za 1 razem, rzucilam na 2.5 miesiaca-chlopak (rowniez palacz), chcial spelnic wspolna obietnice. Nie wierzylam, ze rzuce. Wzielo mnie ambicjonalnie, jak, wciaz na Tabexie, uslyszalam: "Ty nigdy nie rzucisz" - a ja bardzo nie lubie jak sie mi mowi, ze ja czegos nie moge;-)

Powrot byl szybki-sytuacja kryzysowa, pierwsza mysl "Chce zajarac", podpalalam z tydzien i kupilam niechlubna paczke juz sama.

Drugi raz-po 6 mies od powrotu do palenia-znow chlopak byl sila sprawcza. I karuzela od poczatku: Tabex, pierwsza noc bezsenna, pozniejsze z dziwnymi, kolorowymi snami, 1 dzien bez fajki, kolejny i nastepny...

Dzis mija 6.5 miesiaca, ja wciaz odliczam; mam proby kosztowania papierosa, tzw "macha" od kogos, aby byc zdziwiona, ze to cos moze smakowac (a wciaz potrafi), wiec jestem ostrozna.

Szok jak to smierdzi-gdy w windzie stoje obok uchachanego osobnika, co wlasnie sobie zapuscil w plucko, mam wrazenie, ze zejde z bezdechu i szkoda mi moich perfum.

Kasa-hm, znalazlam zastosowanie relatywne-wydaje na dobre kosmetyki oraz ciesze sie nieustannymi nagrodami, ktore sobie sprawiam, wiec nie zauwazylam strasznych oszczednosci.

Waga: brak fajek zmienia metabolizm organizmu-tymczasowo-organizm musi sie przyzwyczaic do nowej syt-przytylam 3 kg, ciezko bylo je gubic,ale tez ciezko bylo byc konsekwentnym. Wprowadzilam duzo silowni i...SZOK! Jak kompletnie zmienia sie kondycja kogos, kto juz nie pali! To byl moj glowny motywator po jakims czasie-wydolnosc wzrosla zadziwiajaco. A waga? Coz, te 3 kg to nie tak duzo, a teraz znow zaczelam je gubic.

I najwazniejsze: chlopak ponownie wrocil do fajek. Ja, mimo, ze nie chcialam rzucic, nie wracam. Ta ogromna duma, ze pierwsza palaczka daje rade. Ze nie mykam w pizamie do kiosku bo mam ostatnie dwa. Ze nie smierdza mi paluchy. Ze mam biale zeby. Ze nie mam wysuszonej skory. Ze to nie one maja nade mna przewage. To ja zaczynam je niszczyc. Niesamowita satysfakcja.

Jesli kiedykolwiek bede durna i wroce to i tak bede z siebie dumna.

Moja mama rzucila po 40 latach palaenia, za 1 razem, wlasnie na Tabexie. To bylo 3 lata temu, od tego czasu ani grama fajek.

Nie mowie nikomu, aby sprobowal, ze musi rzucic itp. Kwestia bardzo indywidualna. Ale ta ogromna satysfakcja, wrecz niedowierzanie plus zmiany w kondycji i skorze (a sa, sa) sa tak zaskakujace, ze wogole nie chce mi sie myslec o smierdziuchach.

Pozdrawiam i palaczy i tych, co nie pala.
Ssalomea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 10:55   #45
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Dot.: Ile przytyłyście po rzuceniu palenia?

Nie przytyłam, schudłam. Nie widzę związku
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 11:55:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.