Romowie - wasze opinie, doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-16, 10:27   #1
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276

Romowie - wasze opinie, doświadczenia


Mam nadzieje, ze dobry dzial Wątek założony, ku zaspokojeniu mojej potrzeby poznawania opinii i doświadczeń innych ludzi

Przegladajac pewna strone, natknelam sie o watek o wroclawskich romach, ich nielegalnych kpczowiskach i obronie przez wspolnote lokatorow, ktorzy sprzeciwiaja sie ich wysiedleniu, mimo iz sprawiaja im oni ogromne problemy.

Chcialam wiec zapytac was, co sadzicie o Romacg? Jakie macie z nimi doświadczenia?

Osobiście powiem, że przez wiele lat mieszkałam w tym samym bloku, w którycm mieszkało większość rodzin romskich. Moje dośwadczenia z nimi są głównie negatywne. Ludzie żyjący na socjalach (czasem polskich i brytyjskich jednocześnie, tak to możliwe), nie kwapiący się do żadnej pracy, kradnący, demolujący, rozmnażający się w bardzo młodym wieku. Państwo nic z nimi nie robi, nie przestrzegają prawa, a Państwo tego od nich nie wymaga, przynajmniej w praktyce.

Fakt, miałam do czynienia z najgorszą grupą Romów, tych najmniej trzymających sie tradycji, a właściwie trzymających się tego, co im pasuje.

Sytuacje bywały absurdalne, czasem tragiczne.

Nie jestem rasistką, ale muszę przyznać, że społeczność cygańska i ich zachowania odrzucają mnie na kilometr.

A jakie są wasze opinie, z jakimi sytuacjami, Romami miałyście od czynienia?
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:30   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Złe złe i tylko złe. Mam głeboko w nosie poprawność polityczną - moje zdanie jest takie i buduję je na doświadczeniu którego zaznałam w życiu. Moje osobiste zdanie zachowam dla siebie. Przyszłam żeby to napisać i powiedzieć że wątek bardzo ciekawy.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:51   #3
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Nie lubię ich i jestem do nich uprzedzona. Kiedyś jeszcze w liceum jak koleżanka powiedziała, że nie cierpi Cyganów, że każdy Cygan to złodziej etc., to się oburzałam. Teraz właściwie myślę podobnie. Nie znoszę potykać się o romskie żebrzące dzieci w rynku, kiedy chcę wyjść na spacer jak cywilizowany człowiek
Wiem, że nie powinnam generalizować, ale obserwując ten cyrk, który odbywa się we Wrocławiu wokół Romów, nie umiem myśleć inaczej.

Przyznaję jednak, że w Czechach spotkałam 'normalnych', pracujących Romów, którzy nie kradną, nie żebrzą nachalnie i nie dewastują.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:55   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Ja wręcz przeciwnie, na Słowacji spotkałam takie romskie slumsy że az się przeraziłam.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

to są slumsy Romów na Słowacji
http://bi.gazeta.pl/im/0/10783/z1078...a-Slowacji.jpg
http://p1.kciuk.pl/p1.kciuk.pl/082eb...9a20f87075.jpg
http://p2.kciuk.pl/p2.kciuk.pl/6e13e...b381a03c39.jpg

tak to mniej więcej wyglądało.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 10:59   #5
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Okropne i przerazajace te zdjecia. Ale powiem Ci, ze u mnie tez wyrzucali, np. pampersy przez okno, czy telewizory z czwartego pietra, na szczescie az tak zle to nie wygladalo.

PS. Drabineczka, czy to nie ty wrzucalas dzis post na stronie na P, bo wlasnie zdalam sobie sprawe, ze osoba, ktorej post mnie zainspirowal miala ten sam nick? Tak z ciekawosci pytam?
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:02   #6
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ja wręcz przeciwnie, na Słowacji spotkałam takie romskie slumsy że az się przeraziłam.

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

to są slumsy Romów na Słowacji
http://bi.gazeta.pl/im/0/10783/z1078...a-Slowacji.jpg
http://p1.kciuk.pl/p1.kciuk.pl/082eb...9a20f87075.jpg
http://p2.kciuk.pl/p2.kciuk.pl/6e13e...b381a03c39.jpg

tak to mniej więcej wyglądało.
O ja pierdziut to juz nawet nie bieda to syf...
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:02   #7
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Stronie P? nie wiem jaka to strona
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 11:14   #8
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Mam złe doświadczenia.

Raz, jakieś 5-6 lat temu byłam świadkiem sytuacji mającej miejsce w centrum Warszawy.
Szłam chodnikiem, przede mną szła pani około sześćdziesiątki, elegancko ubrana, zaczepiła ją Romka z około 8-10letnim synem. Dzieciak podszedł do tej pani, złapał ją za rękaw (dosłownie prawie jej się uwiesił na ramieniu) i jęczy "Daj pani na chleb". Na to babka wyciąga chleb z torby i mu daje "Masz dziecko chleb". Dzieciak rzucił babce chleb pod nogi, podeptał i krzyknął "Sama se to stara k***o żryj!", ta jego matka też zaczęła coś mówić do tej pani, ale nie mogłam jej zrozumieć.

Wczoraj z kolei wyszłam z koleżanką z centrum handlowego, przy wejściu na ławce siedziała Romka z małym dzieckiem (4-5lat). Moja koleżanka miała ciastka w torebce i je jadła. Ta Romka do niej "Daj na dziecko" i próbuje jej wkładać łapę w tę torbę z ciastkami.

To tylko dwie sytuacje, które mi zapadły w pamięć, ogółem było ich o wiele więcej. Po takich doświadczeniach również mam gdzieś poprawność polityczną, bo wszyscy Romowie, których w życiu spotkałam na swojej drodze byli chamscy, zachłanni i bezczelni. I leniwi, bo wolą stać pod sklepem i jęczeć "daj na chleb" niż wziąć się do roboty.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:22   #9
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 710
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

No ja nie miałam okazji spotkać Romów z tej przyzwoitej grypy, że się tak wyraże. Jedyni na których się natknęłam to ci o których opowiadacie. Żebrające pod przejściami z dziećmi, chcące wróżyć z ręki... itp. (oczywiście to wróżenie to sposób na okradnięcie).
Nie chce wrzucać wszystkich do jednego wora ale nie mam porównania, nie natknęłam się na uczciwych.
Chociaż pamiętam jeszcze jak Romki chodziły po domach z firankami czy dywanami sprzedawać, czyli może to były te które się pracy chwyciły.
13aa9d55ec6ef8489ab3852d90deb2979ef9d608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:28   #10
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Jak czytam co piszecie to ciesze się, że mieszkał w malutkim mieście. Nie spotkałam jeszcze tutaj Roma.
Czy cyganów traktujemy jak romów ?
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 11:44   #11
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Ja też mam negatywne zdanie. Naprawdę staram się być wyrozumiała, ale jak widzę romskie dziecko załatwiające swoją potrzebę fizjologiczną w miejskim autobusie, ku aprobacie matki czy babki.. Dzieci w wieku 6-7 lat puszczone samopas na deptak, żeby żebrały (brudne jak nieszczęście), watahy starszych romskich kobiet na dworcu - 'wróżek' (wróżą oczywiście z pieniędzy i za pieniądze, duże pieniądze). Tyle się mówi o tej dyskryminacji, ale kurka, są chyba jakieś granice.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 11:59   #12
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Też mam negatywne zdanie. Mój TŻ w miejscowości rodzinnej miał cyganów za sąsiadów. Raz wyrzucili kanapę przez okno z drugiego piętra. Teraz siedzą w Anglii, przyjeżdżają na urlop do Polski niezłymi furami, ale oczywiście cały dzień siedzą pod blokiem i się drą. Nie znoszę ich.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 12:05   #13
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

we Wrocławiu to dopiero jest ciekawie.
całe nielegalnie wybudowane miasteczko romskie zbite z desek i chyba oklejone taśmą klejącą.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wrocl...du,318382.html
wystaczy poprzeglądać zdjęcia
http://d.polskatimes.pl/k/r/8/ad/03/...jpg?1365803141
http://cdn20.se.smcloud.net/t/photos...tandardowy.jpg
a z resztą, szkoda słów

Cytat:
Przyszli tu dwa lata temu. Przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu osiedliła się grupa ok. 80 osób. Szybko postawili 20 prowizorycznych domków. Od razu też zostali znienawidzeni przez sąsiadów z pobliskich bloków. - Cyganie żebrzą, nachodzą nas w domach, sama widziałam, jak wyłudzają pieniądze, udając niepełnosprawnych - mówi nam wrocławianka Anna Garczarek (54/l).

Do urzędu miasta popłynęły skargi na Cyganów z koczowiska. W końcu zareagowali na nie magistraccy urzędnicy. I nakazali Cyganom się wyprowadzić. - Romowie zajęli nielegalnie miejsce, na którym żyją. Zostały im wręczone pisma wzywające do opuszczenia terenu - mówi nam Anna Bytońska z Urzędu Miasta we Wrocławiu.

Cyganie nie zamierzają się jednak wynosić. - Nie mamy dokąd iść. Mamy maleńkie dzieci - mówią zgodnie Stoyka, Ciurar i Misza, mieszkańcy koczowiska przy ul. Kamieńskiego.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 12:08   #14
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Ja również nie mam dobrych doświadczeń z Romami Nie podoba mi się granie za pieniądze w zatłoczonych autobusach, nie podoba mi się nachalne nakłanianie do zapłacenia za wróżbę i nie podoba mi się puszczanie dzieci samopas, a to właśnie takie zachowania mieli Romowie, których dane mi było spotkać na swojej drodze.
I niestety, takie zachowania nadal będą mieli, skoro tyle osób daje im pieniądze w autobusie, skoro tyle osób korzysta z wróżb, skoro samotnie wałęsające się dzieci nie są odbierane rodzicom, a koszmarnie zachowujący się dorośli nie są karani bądź wyrzucani z kraju.

Z drugiej strony, zdaję sobie sprawę z tego, że mogłam poznać kogoś porządnego o romskim pochodzeniu i zwyczajnie o tym nie wiedzieć. Nie widzę powodu, by piętnować Romów jako Romów, ale by piętnować szkodliwe zachowania, które niestety, wielu Romów przejawia.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2013-04-16 o 12:10
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 12:19   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Ps a co mnie rozwaliło
24 osobowa rodzina Romów mieszkała w pustostanie tj bez domu wody prądu no niczego nie wspominając o szkole nauce zatrudnieniu czy opiece medycznej. Jedno dziecko trafiło do szpitala, szpital nie wydal dziecka rodzicom - to chyba normalne że wszczęto jakieś działanie

Cytat:
Jej zdaniem rumuńscy Romowie cierpią z powodu dyskryminacji. - Nie słyszałam o sytuacji, aby obywatelowi jakiegokolwiek innego państwa Unii nie oddano ze szpitala dziecka. Spotyka to tylko rumuńskich Romów. To prawda, że w świetle polskich przepisów nie mają za dobrych warunków bytowych

Cały tekst: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...#ixzz2QclYfVGP
:facepalm: w obliczu przepisów jakiego kraju mają niby dobre warunki bytowe.
W ogóle, nie wiem, ale mi ręce opadają.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 12:51   #16
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
we Wrocławiu to dopiero jest ciekawie.
całe nielegalnie wybudowane miasteczko romskie zbite z desek i chyba oklejone taśmą klejącą.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wrocl...du,318382.html
wystaczy poprzeglądać zdjęcia
http://d.polskatimes.pl/k/r/8/ad/03/...jpg?1365803141
http://cdn20.se.smcloud.net/t/photos...tandardowy.jpg
a z resztą, szkoda słów
No, ale Amnesty International broni tych biednych i uciśnionych, co to sobie zajęli bezprawnie cudzy teren, stwarzają zagrożenie epidemiologiczne, kradną i rozbijają się furami. Absurd, po prostu.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 12:59   #17
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
No, ale Amnesty International broni tych biednych i uciśnionych, co to sobie zajęli bezprawnie cudzy teren, stwarzają zagrożenie epidemiologiczne, kradną i rozbijają się furami. Absurd, po prostu.


najlepsze rozwiązanie - niech członkowie AI wezmą na własne podwórka te osoby - zobaczymy, czy tak chętnie będą dzielić z nimi przestrzeń.

Żeby nie było - nie mam nic przeciwko cyganom, romom, ani też żadnym narodowościom.
Ale mam przeciwko osobom, które uważają za normę pasożytowanie, które uważają, że nie opłaca się iść do pracy, bo o wiele łatwiej jest coś ukraść.

Wkur... mnie to, że ja codziennie rano zwlekam się z łóżka, pracuje po 8 godzin, żeby zarobić kasę na utrzymanie, a takie osoby chcą wszystko za darmo.

No ludzie, przecież teraz zacznie się sezon na remonty. Wiecie, ile będzie potrzebnych młodych, silnych chłopaków do pomocy na budowach?
A ile cyganów pójdzie do pracy? Pewnie żaden, bo o wiele łatwiej jest usiąść z dzieckiem pod marketem i żebrać :/ albo kraść w autobusach
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 13:05   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

można jechać do Wrocka, dobudować sobie budę i przyłączyć się to żądania o mieszkaniu socjalnym xD
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 13:10   #19
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
można jechać do Wrocka, dobudować sobie budę i przyłączyć się to żądania o mieszkaniu socjalnym xD

a ja, głupia, się żyłuję, żeby za czynsz zapłacić a to takie proste
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-16, 13:13   #20
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Nie toleruję ich, pracuję w miejscu gdzie przesiadują godzinami przez cały tydzień. Uważam, że są niekulturalni, halaśliwi i totalnie aspołeczni.
Po prostu wolalabym zeby ich nie bylo
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 13:15   #21
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
a ja, głupia, się żyłuję, żeby za czynsz zapłacić a to takie proste
Ja jeszcze głupsza, bo wynajmuję tu pokój za 5 stówek, zamiast sklecić sobie budę na Kamieńskiego .
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 14:26   #22
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
Ja jeszcze głupsza, bo wynajmuję tu pokój za 5 stówek, zamiast sklecić sobie budę na Kamieńskiego .
"tu" czyli we Wrocławiu?


przez cyganów przestałam chodzić do Społem na skrzyżowaniu Jemiołowej i Grochowej.. Niestety, ale nie lubię, gdy ktoś mi wsadza prawie do oka kubek po jogurcie, żebym tylko sypnęła groszem :/
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 15:10   #23
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez newmoongirl Pokaż wiadomość
No, ale Amnesty International broni tych biednych i uciśnionych, co to sobie zajęli bezprawnie cudzy teren, stwarzają zagrożenie epidemiologiczne, kradną i rozbijają się furami. Absurd, po prostu.
Jak ich tak bronią to niech zaproszą na tydzień do swojej siedziby i swoich domów. Wśród ludzi rożnych narodowości, religii i ras spotyka się totalne cały przekrój osobowości od ludzi wspaniałych do takich których lepiej w zyciu nie spotkać.
Owa zasada nie tyczy się cyganów. Ich wolę nie spotykać n swojej drodze.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 15:12   #24
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Widzę, że nie ma ani jednej dobrej opinii o Romach i cóż.. ja też się nie wyłamię.

U mnie w mieście młodzi Romowie łażą w rozpiętych koszulach, ze złotym łańcuchem na szyi i butach z długimi noskami
Tacy maczo

Miałam same niemiłe sytuacje z nimi związane - od żebrania, przez wróżby, po .. kontakt cielesny nawet. Koleś, mijając mnie, stwierdził, że złapie sobie cycka A jak dostał po łapach, był oburzony, że jestem taka niedostępna.

I ja też mam w poprawność polityczną.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 15:18   #25
cute poison
Raczkowanie
 
Avatar cute poison
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 398
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

[1=13aa9d55ec6ef8489ab3852 d90deb2979ef9d608;4033567 2]No ja nie miałam okazji spotkać Romów z tej przyzwoitej grypy, że się tak wyraże. Jedyni na których się natknęłam to ci o których opowiadacie. Żebrające pod przejściami z dziećmi, chcące wróżyć z ręki... itp. (oczywiście to wróżenie to sposób na okradnięcie).
Nie chce wrzucać wszystkich do jednego wora ale nie mam porównania, nie natknęłam się na uczciwych.
Chociaż pamiętam jeszcze jak Romki chodziły po domach z firankami czy dywanami sprzedawać, czyli może to były te które się pracy chwyciły.
[/QUOTE]

ja z kolei słyszałam, że z tymi które sprzedawały po domach też różnie było, bo na przykład jedna zbierała się z domownikami w jednym pokoju i tam skupiała ich uwagę, a inna chodziła sobie w tym czasie po całym domu
cute poison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 15:22   #26
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 15:24   #27
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez cute poison Pokaż wiadomość
ja z kolei słyszałam, że z tymi które sprzedawały po domach też różnie było, bo na przykład jedna zbierała się z domownikami w jednym pokoju i tam skupiała ich uwagę, a inna chodziła sobie w tym czasie po całym domu
Też o tym czytałam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 15:44   #28
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
"tu" czyli we Wrocławiu?


przez cyganów przestałam chodzić do Społem na skrzyżowaniu Jemiołowej i Grochowej.. Niestety, ale nie lubię, gdy ktoś mi wsadza prawie do oka kubek po jogurcie, żebym tylko sypnęła groszem :/
Si . Nie mieszkam w tamtych okolicach, ale doskonale rozumiem ludzi, którzy nie życzą sobie takich 'sąsiadów'. Skóra mi cierpnie, jak przechodzę przez rynek na uczelnię i chmara Romów wyłudza ode mnie pieniądze, a co dopiero gdybym mieszkała w pobliżu koczowiska.
Moim zdaniem wszystkie te inicjatywy powinny zając się ludźmi, którzy naprawdę potrzebują pomocy, a nie takimi, którzy zwyczajnie nie chcą zabrać się do uczciwej pracy...
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 15:48   #29
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Niestety, dobrego słowa o nich nie napiszę..
Nie przepadam za ich towarzystwem, za ich stylem bycia, hałaśliwością, skłonnością do awantur, zaczepialstwem, wścibstwem, nachalnością. Zwyczajnie mnie drażnią. Staram się mijać ich szerokim łukiem.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 15:51   #30
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Romowie - wasze opinie, doswiadczenia

Blisko mnie mieszkają ci handlujący... Syfu szczególnego nie zauważyłam. Czasami podziwiam, jak stoją cały dzień (czy jest 35, czy -20 stopni), trzymając towar w rękach, a wieczorem zabierają mnóstwo tobołów, które ledwo ciągną na wózkach.

Jednak strasznie mnie irytuje zaczepianie każdego przechodzącego ("kochaniutka, papierosy? papierosy? papierosy? fajki?" - chociaż i tak nie przebijają czarnoskórych), krzyczenie przez cały autobus, rzucanie się po nim, plucie na chodnik dla zabawy, stawanie grupą "sprzedawców" na całą szerokość chodnika tak, że trzeba chodzić slalomem itp.

Nie cierpię żebrzących (niezależnie od pochodzenia) - często spotykam przy wejściu, a potem np. na wyżerce w KFC Oburzające dla mnie jest traktowanie dzieci jak przedmiotu, bez dbania o ich zdrowie. Na demotach widziałam coś o podawaniu niemowlakom narkotyków, ale źródło takie sprawdzone, że tylko rzucam - może ktoś kojarzy coś więcej.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-07 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.