Mamusie marcowe 2018 cz. 3 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-04, 11:48   #2911
ScarlettO
Wtajemniczenie
 
Avatar ScarlettO
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tara
Wiadomości: 2 651
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Kochane, nie wiem czy mi wybaczycie moje zaginięcie we wrzesniu ale I trymestr dawał mi popalić. Nawet czytanie doprowadzało mnie do mdłości. Teraz jestem w 14 tyg, jest już lepiej, nie ma mdłości ani osłabienia. Jestem po prenatalnych, wszystko jest dobrze. Kolejne badanie dopiero połówkowe.
Za Was cały czas trzymałam kciuki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Super ze juz lepiej

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Nie ma szans. Wsiadam do tak przeładowanego autobusu, ze czasem czeka sie na kolejny bo do tego, ktory przyjechal nikt sie nie wciśnie. Dojscie do miejsc siedzacych (te pol metra) zajmuje z 15 osob wbitych w podlogę jak śledzie.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Miejsce z nalepką jest w glebi autobusu- nie dopcham się tam ani z rana, ani po 16 gdy wracam. Urok Warszawy

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
No tak, przepychanie sie jeszcze bardziej mogłoby zaszkodzić.

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Wracam do domku, załatwiłam Mężowi na uczelni wszystko co miałam a w międzyczasie dotarła do mnie pensja, tzn L4 Zamówię dziś konsolę jak mi powie z jakiego sklepu chce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaka konsole? my mamy PS i sobie bardzo chwalimy

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Ja pracuje sama, szef mi nie stoi nad głową i mogę sobie robić przerwy kiedy chce, więc z tym mam komfort.
Chodzi o to, ze jak wcześniej nie czułam jakiś negatywnych skutków tych wymiotów, to teraz coraz coraz bardziej odczuwam zmęczenie i osłabienie
A idziesz do tego szpitala? moze by teoche Cie na nogi postawili

Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
I tak Cię podziwiam, że dajesz radę rano i ogólnie cały dzień z wymiotami. Mnie męczyło przez tydzień i ledwo miałam siłę z łóżka wyjść, a Ty jeszcze pracujesz i zawodowe obowiązki wypełniasz

Czytałam opinie na znanylekarz o tej endo co idę i są dwubiegunowe. Od zachwalania do odradzania tej lekarki. No trudno. Pójdę i może coś zadziała

Ilsa, mogę Cię prosić o zmianę połówkowych na 24.10? Chyba będę najwcześniej z Was szła, bo w 19 tc. Ale tak to jest jak lekarz tylko we wtorki, a nie chciałam mieć dwóch wizyt jednego dnia jeśli bym się już umawiała na 7.11
Tez idę na połówkowe 19+0 dokładnie, ale mi dziec szybciej rośnie wiec możliwe ze bedzie większy (z ostatniego usg wynikało ze moze hyc to 20+0)

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ustapienie miejsca w komunikacji miejskiej to jestem przekonana że to się nie wydarzy do czasu aż ciaze bedzie widać. Upominac sie narazie nie musze ale tez jak widze wolne miejsce to biegne w jego strone .
Ja dojezdzam do pracy 20 min wiekszosc czasu stoje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Doświadczenie moich koleżanek pokazuje ze nawet w widocznej ciąży ludzie nie chcą ustepowac miejsca, odwracają wzrok i udają ze nie widza... trzeba sie upominać
ScarlettO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 11:54   #2912
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
Jaka konsole? my mamy PS i sobie bardzo chwalimy
Właśnie PS ale nie wiem jaką masz wersję My chcemy PS 4 Pro żeby jeszcze odtwarzała filmy w 4K - to tak na zaś jak będziemy zmieniać telewizor A PS3 leży w szafie od wprowadzki i Mąż obiecywał że sprzeda
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 11:57   #2913
ScarlettO
Wtajemniczenie
 
Avatar ScarlettO
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tara
Wiadomości: 2 651
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Właśnie PS ale nie wiem jaką masz wersję My chcemy PS 4 Pro żeby jeszcze odtwarzała filmy w 4K - to tak na zaś jak będziemy zmieniać telewizor A PS3 leży w szafie od wprowadzki i Mąż obiecywał że sprzeda

My mamy 4 bo kupione kilka dni po premierze ale służy nadal i jesteśmy zadowoleni, my to głownie Netflixa oglądamy
ScarlettO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 11:59   #2914
Mecassie
Zakorzenienie
 
Avatar Mecassie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 684
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
My mamy 4 bo kupione kilka dni po premierze ale służy nadal i jesteśmy zadowoleni, my to głownie Netflixa oglądamy
Też mamy 4 i dość często gramy Bardzo polecam Tomb Rider i Wiedźmina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mecassie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:01   #2915
dustinthewind
Rozeznanie
 
Avatar dustinthewind
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 710
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Właśnie PS ale nie wiem jaką masz wersję My chcemy PS 4 Pro żeby jeszcze odtwarzała filmy w 4K - to tak na zaś jak będziemy zmieniać telewizor A PS3 leży w szafie od wprowadzki i Mąż obiecywał że sprzeda
Ps4 fajna sprawa mój mąż jest kolekcjonerem konsol i gier od ponad 15 lat, także mamy w domu gamecube, ps, ps2, ps3, ps4, nintendo 3ds i nintendo switch
Oczywiście nie korzysta ze wszystkich, tylko leżą zapakowane, na specjalnych półeczkach i jak to mąż mówi, nabierają wartości. Wcześniej się wkurzałam, bo zajmuje to mnóstwo miejsca, ale to jego hobby, pasja, także szanuję to. Nie powiem, czasem lubimy sobie razem pograć

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Też mamy 4 i dość często gramy Bardzo polecam Tomb Rider i Wiedźmina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nooo, Wiedźmin rewelacja ! Jeszcze lubię Uncharted.

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
My mamy 4 bo kupione kilka dni po premierze ale służy nadal i jesteśmy zadowoleni, my to głownie Netflixa oglądamy
My tez męczymy ostatnio Netflixa
dustinthewind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:09   #2916
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
My mamy 4 bo kupione kilka dni po premierze ale służy nadal i jesteśmy zadowoleni, my to głownie Netflixa oglądamy
A polecasz coś nowego, fajnego na Netflixie ? My trafiliśmy na "The Good Place" i jest fajne (bardzo nam się podobał nieoczekiwany zwrot akcji w końcówce pierwszego sezonu ) a teraz drugi sezon leci w systemie telewizyjnym i nowe odcinki są co tydzień a nie wszystkie od razu W amerykański czwartek będzie nowy to nie wiem czy wypuszczają o północy (wtedy u nas też będzie czwartek) czy o konkretnej godzinie (wtedy piątek)
Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Też mamy 4 i dość często gramy Bardzo polecam Tomb Rider i Wiedźmina
O, to Tomb Raider bym chętnie kupiła, na razie ma kupionego Wiedźmina i Uncharted 4 na start

Coś się pierdzieli serwer, z komórki mi dodało posta dwa razy a z komputera pokazało że tego nie wysłało :?
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2017-10-04 o 12:11
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:13   #2917
dustinthewind
Rozeznanie
 
Avatar dustinthewind
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 710
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
A polecasz coś nowego, fajnego na Netflixie ? My trafiliśmy na "The Good Place" i jest fajne (bardzo nam się podobał nieoczekiwany zwrot akcji w końcówce pierwszego sezonu ) a teraz drugi sezon leci w systemie telewizyjnym i nowe odcinki są co tydzień a nie wszystkie od razu W amerykański czwartek będzie nowy to nie wiem czy wypuszczają o północy (wtedy u nas też będzie czwartek) czy o konkretnej godzinie (wtedy piątek)

O, to Tomb Raider bym chętnie kupiła, na razie ma kupionego Wiedźmina i Uncharted 4 na start

Coś się pierdzieli serwer, z komórki mi dodało posta dwa razy a z komputera pokazało że tego nie wysłało :?
No to Wiedźmin i Uncharted 4 to strzały w 10! Świetne gry, super fabuła a mnie osobiście Uncharted powalił, jeśli chodzi o grafikę, pejzaże i te miejsca, w których rozgrywa się akcja
dustinthewind jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-04, 12:15   #2918
Mecassie
Zakorzenienie
 
Avatar Mecassie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 684
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Ilsa z Netflix polecam bardzo Narcos ! i Black Mirror w sumie dziwne ale bardzo fajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mecassie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:25   #2919
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Ilsa z Netflix polecam bardzo Narcos ! i Black Mirror w sumie dziwne ale bardzo fajne.
Oba już znamy Chyba też dużo siedzimy przed tym Netflixem
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2017-10-04 o 12:38
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:27   #2920
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lenka_007 Pokaż wiadomość


Co do ustępowania miejsca w komunikacji miejskiej. Z tym chyba najgorzej jest o ile w sklepach kasjerzy mają taki nakaz że jak widzą to muszą Cię najpierw obsłużyć tak w autobusach każdy wpatrzony w szybę/telefon/swoje stopy i nikt "nie widzi" że jesteś w ciąży..
Z drugiej strony nikt nie ma obowiązku patrzeć kto wsiada, ja idę do miejsca oznaczonego dla kobiet w ciąży i proszę o ustąpienie.

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:31   #2921
marieee
Zadomowienie
 
Avatar marieee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: L-c
Wiadomości: 1 890
GG do marieee
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Lunak - DZIĘKI Jestem dobrej myśli


Cytat:
Napisane przez karolka_boroweczka Pokaż wiadomość
Też mam dziś wizytę u endokrynologa. Ciekawe co powie na to moje TSH
A jaki miałaś wynik? Ja jutro odbieram swoje i trochę się boję..
__________________
Niebo jest limitem...!
Włosomaniaczka

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-04, 12:35   #2922
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Lunak - Co do magnezu - też mega wkurzalo mnie drganie powieki. Ale zajadam w pracy orzechy z żurawina i gorzką czekoladę. Zaczęłam tez zażywać żelazo i liczę na poprawe. Co do endo - ja też chodzę do luxmedu ale do mojej babki trzeba zapisywać się 2 miesiące wcześniej. Chodzę co 4 tygodnie. Wizyta wygląda tak, że ma poczatku porównuje moje wyniki z wcześniejszymi, pyta o wage, samopoczucie, objawy ciąży. Mierzy mi ciśnienie. Potem dostosowuje dawke letroxu, daje skierowanie na badania i ustala termin kolejnej wizyty. Na początku jeszcze kazała zrobić usg tarczycy. Jest bardzo fajna, polecam Siostra też do niej chodziła.

Ilsa - też mam łożysko na przedniej ścianie, ja uważam że brzuszek juz widać a znajomi mi mówią, że wyglądam jakbym zjadla kebab:p Ale wielkość brzucha to chyba kwestia indywidualna

La'Mbria - trzymamy kciuki Daj znać jak poszlo I jeśli czujesz że już czas idź na L4. Ja jak dowiedziałam się że jestem w ciąży staram się unikać komunikacji miejskiej. Według mnie jest niebezpieczna. Wszędzie jeżdżę samochodem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:45   #2923
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Czaro_dziejka, może chociaż krótsze zwolnienie, na 3 tyg? W tym czasie powinny już minąć te wymioty. Potem sobie wrócisz jak nie będą cię już męczyć.

punamama, witaj, ważne, że wszystko dobrze
parapet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:56   #2924
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Uff, miałam wrócić do 10 a dopiero doczlapalam się do domu. Byłam w pracy i nie dało się szybko wyjść bo każdy chciał pogadać, poplotkowac wiec zeszło mi prawie 3 godziny. Usłyszałam wiele komplementów, że świetnie wyglądam no ale przyznam że sama się sobie podobam. Przy tym rosnącym brzuszku kompleksy się gdzieś chowają

Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Dziewczyny stół nie pasuje mi w ogóle do nowego salonu myślicie że jak wyrzucę go przez balkon i powiem mężowi że wiatr go zwiał to mi uwierzy i kupi nowy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

z pewnością jak masz dar przekonywania to lyknie jak młody pelikan




Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Kciuki.
Ja tez coraz częściej myślę o l4, wymioty dają mi w kość, przez to jestem osłabiona i zmęczona. Ciężko mi się skupić na pracy..
Ale z drugiej strony ja strasznie nie lubię siedzieć w domu. Chciałabym jeszcze popracować póki pogoda w miarę. Zawsze to człowiek ma większą motywację żeby się ogarnąć rano

I tak jestem pełna podziwu ze pracujesz w takim stanie. Ja z samymi mdłościami bez wymiotów czułam się źle... i tez masz rację ze póki źle się czujesz to ta praca jest jakąkolwiek mobilizacja do ogarnięcia się. Jak ja się źle czułam to robiłam kolo siebie niezbędne minimum i wracałam do łóżka.





Cytat:
Napisane przez Mecassie Pokaż wiadomość
Ilsa z Netflix polecam bardzo Narcos ! i Black Mirror w sumie dziwne ale bardzo fajne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie Narcos nie przekonał ale to też nie moje klimaty


Rozmawiałam jeszcze z koleżanką która rodzi w styczniu i gadalysmy o wyprawce, wózkach itp. Ona wybrała xlandera i juz czeka na małego pasażera i tez walczy z wyprawka, poleciła mi szkole rodzenia, wymienilysmy się opiniami o porodowkach. Całkiem spoko tak na żywo dzielić niedole :P
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 12:57   #2925
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Odpoczęłam i przeszlo w koncu, ale sklaniam się ku L4 (niestety najpewniej bedzie to sie rownało z pożegnaniem z tą pracą po macierzyńskim, bo niedawno wrociłam z długotrwałego zwolnienia, powiem o ciazy i znow na L4) nie znajac szczegołów- wygląda to na notoryczne chodzenie na zwolnienia i pracodawca raczej po macierzyńskim mnie juz nie zechce, bo bedzie sie bał kolejnej ciazy albo innego "wybryku".


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Ja się też spodziewam wypowiedzenia.... razem będziemy pracy szukać no i może razem na rozmowy chodzić

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
la'Mbria jeśli wrócisz po macierzyńskim na 7/8 (godzina na karmienie) to 2 lata jesteś nie do ruszenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2 lata? Serio? Wow, myślałam, że rok. Ale ta godzina na karmienie to jest pełnoplatna przecież i nie liczy się wtedy etatu jak 7/8... mocno mi się tak wydaje. Także trzeba zrobić 7/8 i z godziną na karmienie będziemy chodzić na 6 godzin do pracy, a płacić będą jak za 7h.

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
Kciuki.
Ja tez coraz częściej myślę o l4, wymioty dają mi w kość, przez to jestem osłabiona i zmęczona. Ciężko mi się skupić na pracy..
Ale z drugiej strony ja strasznie nie lubię siedzieć w domu. Chciałabym jeszcze popracować póki pogoda w miarę. Zawsze to człowiek ma większą motywację żeby się ogarnąć rano
Podziwiam Cię BARDZO....

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Ja jak dowiedziałam się że jestem w ciąży staram się unikać komunikacji miejskiej. Według mnie jest niebezpieczna. Wszędzie jeżdżę samochodem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli prowadzisz samochód to od jakiegoś momentu ciąży jest to niebezpieczne w przypadku stłuczki. Uderzenie brzuchem w kierownicę ma potworne skutki... kiedyś czytałam o tym i już od połowy ciąży za kółko nie wsiadłam (w pierwszej ciąży). A teraz w ogóle nie wsiadam za kółko.

http://ciazaipasy.pl/jak-poprawnie-z...ki-powietrzne/
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:01   #2926
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

A u nas ani ja ani tz nie gramy w nic

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Tzn w karty albo planszowki to owszem
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:03   #2927
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
2 lata? Serio? Wow, myślałam, że rok. Ale ta godzina na karmienie to jest pełnoplatna przecież i nie liczy się wtedy etatu jak 7/8... mocno mi się tak wydaje. Także trzeba zrobić 7/8 i z godziną na karmienie będziemy chodzić na 6 godzin do pracy, a płacić będą jak za 7h.
W tym sensie godzina na karmienie że właśnie 7/8 etatu zamiast 8 godzin. Czy to jeszcze inaczej działa ? Z tego co mi mówiły koleżanki to miały płacone za 7 godzin. Ale z dwoma latami mi się popieprzyło, masz rację że rok http://kadry.infor.pl/kadry/indywidu...olnieniem.html
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:17   #2928
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

IMG_20171004_141540.jpgIMG_20171004_141515.jpgIMG_20171004_141322.jpgIMG_20171004_141316.jpg
Zakupy, smyk i lidl (te dwupaki)

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:17   #2929
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Nicole - tak, wiem że w przypadku wypadku jest to niebezpieczne. Do pracy chce chodzić do konca roku i mimo wszystko uważam, że to najbezpieczniejszy środek transportu. Na pewno lepszy niż MPK ( pełno ludzi, kierowcy hamują gwaltownie, zarazki, z reszta w autobusie nieraz dostałam ręką, torebka czy plecakiem. Do tego mega szarpie i jest duszno). Jeszcze nigdy nie miałam stluczki i mam nadzieje, że tak zostanie. Jak jeżdżę gdzieś z mężem to zawsze on prowadzi. No ale niestety nie mam możliwości zrezygnowania z samochodu przynajmniej do końca roku I dziękuję za link!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-04, 13:20   #2930
Jolinko
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 144
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

dzień dobry
Gratuluję wszystkich ostatnich wizyt! Ale cudownie jest czytać dobre wieści, dzieciaczki rosną, brzuchy też rosną... Mi też ostatnimi czasy wywaliło brzucholek znacznie, ale mi się on bardzo podoba

Chyba bardzo małe grono jest już nas tutaj nie znających płci dziecia, w tym ja oczywiście

Ciasto upieczone, obiad dochodzi, mogę spokojnie was czytać i nadrabiać. Widzę że o wózkach i fotelikach sporo wczoraj było. Muszę chyba zacząć notować to wszystko w jakimś zeszycie bo potem jak chcę wrócić do czegoś to nawet nie wiem gdzie szukać. A tu tyle cennych info.

Miłego dzionka laseczki
Jolinko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:24   #2931
katstan
Raczkowanie
 
Avatar katstan
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 198
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Właśnie wróciłam od lekarza. Ciśnienie 75/50. Mam takie zawroty głowy, że obijam się o ściany. Dostałam miesiąc L4 z automatu. Na ciśnienie mam popijać kawkę z mlekiem i zażywać glucardiamid. Dodatkowo luteina dopochwowo. Nie wiem jak ma mi to pomóc na ciśnienie ale może ochronnie?
katstan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:27   #2932
dustinthewind
Rozeznanie
 
Avatar dustinthewind
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 710
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam od lekarza. Ciśnienie 75/50. Mam takie zawroty głowy, że obijam się o ściany. Dostałam miesiąc L4 z automatu. Na ciśnienie mam popijać kawkę z mlekiem i zażywać glucardiamid. Dodatkowo luteina dopochwowo. Nie wiem jak ma mi to pomóc na ciśnienie ale może ochronnie?
Matko...co to za ciśnienie! uważaj na siebie i koniecznie spijaj kawę
dustinthewind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:28   #2933
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Selina niezle zakupy

Jolinko ja tez plci nie znam Mysle, ze pod koniec pazdziernika to sie zmieni.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:29   #2934
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam od lekarza. Ciśnienie 75/50. Mam takie zawroty głowy, że obijam się o ściany. Dostałam miesiąc L4 z automatu. Na ciśnienie mam popijać kawkę z mlekiem i zażywać glucardiamid. Dodatkowo luteina dopochwowo. Nie wiem jak ma mi to pomóc na ciśnienie ale może ochronnie?
Nie mam pojęcia, możliwe że ochronnie. Ciśnienie masakryczne, mam nadzieję że masz w domu ciśnieniomierz na ramię ? Ja mam Omron M3, dziewczyny polecały też Microlife. Ostatecznie można też mierzyć w aptece ale pytanie czy chcesz ryzykować wychodzenie gdzieś Ubieraj się ciepło, to też pomaga
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:29   #2935
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Katstan zdrowka, cisnienie faktycznie nie dobre.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:31   #2936
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez xxxJuanaxxx Pokaż wiadomość
Lunak - Co do magnezu - też mega wkurzalo mnie drganie powieki. Ale zajadam w pracy orzechy z żurawina i gorzką czekoladę. Zaczęłam tez zażywać żelazo i liczę na poprawe. Co do endo - ja też chodzę do luxmedu ale do mojej babki trzeba zapisywać się 2 miesiące wcześniej. Chodzę co 4 tygodnie. Wizyta wygląda tak, że ma poczatku porównuje moje wyniki z wcześniejszymi, pyta o wage, samopoczucie, objawy ciąży. Mierzy mi ciśnienie. Potem dostosowuje dawke letroxu, daje skierowanie na badania i ustala termin kolejnej wizyty. Na początku jeszcze kazała zrobić usg tarczycy. Jest bardzo fajna, polecam Siostra też do niej chodziła.

Ilsa - też mam łożysko na przedniej ścianie, ja uważam że brzuszek juz widać a znajomi mi mówią, że wyglądam jakbym zjadla kebab:p Ale wielkość brzucha to chyba kwestia indywidualna

La'Mbria - trzymamy kciuki Daj znać jak poszlo I jeśli czujesz że już czas idź na L4. Ja jak dowiedziałam się że jestem w ciąży staram się unikać komunikacji miejskiej. Według mnie jest niebezpieczna. Wszędzie jeżdżę samochodem



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To fajny endokrynolog.

Ja nie mogę jezdzic autem tj.tylko maz ma sluzbowe- nie mamy prywatnego, wiec do pracy nie mam jak inaczej niz komunikacją

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:31   #2937
karolka_boroweczka
Raczkowanie
 
Avatar karolka_boroweczka
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 386
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Dużo z nas płeć już zna, ale nie na 100%. Jak widać wszystko się może zmienić. Ja jeszcze nic dla chłopca nie kupuję. Czekam na połówkowe dopiero.
karolka_boroweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:35   #2938
Jolinko
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 144
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez marcia45 Pokaż wiadomość
Mi na tamtą chwilę trochę te lekcje uspokoiły. Zbudowały wokół porodu taka niezwykla aurę że będzie coś cudownego ale po już wiem że raczej mało się przydały mężowi chyba dodały otuchy w kąpieli młodej bo się nie bał nic a nic;p tylko prezentował chwyty jak przyszło co do czego. Mi raczej żadna rada się nie przydała.

A inhalacje robisz? Bardzo pomagają polecam.

Rzadko się odzywam, ale powiem Wam że przy drugiej ciąży całą uwagę raczej skupiam na młodej niż na ciąży. Dużo się działo ostatnio. Znalazłam młodej publiczne przedszkole gdzie jest miejsce i przepisaliśmy ja. Byłam z nią raz obejrzeć, adaptację zaczynamy 16.10 a ona mówi, że nie chce tam iść
I ja mam mega wyrzuty sumienia bo jedyny powód zmiany to finanse. Będę musiała z nią dojeżdżać autem(nie prowadziłam chyba z 6 lat) i znów ta głupia adaptacja. Koszmary mam przez to po nocach spać nie mogę. Ale wiecie przy 3 dzieci 1000 zł oszczędności to dużo i stąd mimo stresu młodej zdecydowaliśmy się na zmiane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie martw się, na pewno się mała przyzwyczai i polubi nowe miejsce. W sumie to każdego przeraża to co nowe i nieznane. Ty też przywykniesz na nowo do prowadzenia auta. Nie śnij już koszmarów A 1000zł piechotą nie chodzi i przyda się
Jolinko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:36   #2939
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Załącznik 7260446Załącznik 7260451Załącznik 7260456Załącznik 7260461
Zakupy, smyk i lidl (te dwupaki)

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Mam te same porteczki z lidla- białe i niebieskie z chmurką są przeurocze i milusie w dotyku. Mam jeszcze z Lidla reczniczek.

Jezu jak mi się zachciało Rafaello... zaraz pójdę do sklepu

Edytowane przez asiula1306
Czas edycji: 2017-10-04 o 13:39
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-04, 13:42   #2940
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 3

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
Czaro_dziejka, może chociaż krótsze zwolnienie, na 3 tyg? W tym czasie powinny już minąć te wymioty. Potem sobie wrócisz jak nie będą cię już męczyć.

punamama, witaj, ważne, że wszystko dobrze
Gdybym tylko miała pewność, ze po tych trzech tyg mi przejdzie
Moj gin wraca za 1,5 tyg z urlopu i wtedy zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Ja się też spodziewam wypowiedzenia.... razem będziemy pracy szukać no i może razem na rozmowy chodzić



2 lata? Serio? Wow, myślałam, że rok. Ale ta godzina na karmienie to jest pełnoplatna przecież i nie liczy się wtedy etatu jak 7/8... mocno mi się tak wydaje. Także trzeba zrobić 7/8 i z godziną na karmienie będziemy chodzić na 6 godzin do pracy, a płacić będą jak za 7h.



Podziwiam Cię BARDZO....



Jeśli prowadzisz samochód to od jakiegoś momentu ciąży jest to niebezpieczne w przypadku stłuczki. Uderzenie brzuchem w kierownicę ma potworne skutki... kiedyś czytałam o tym i już od połowy ciąży za kółko nie wsiadłam (w pierwszej ciąży). A teraz w ogóle nie wsiadam za kółko.

http://ciazaipasy.pl/jak-poprawnie-z...ki-powietrzne/
Gdzies mi się obiło, że przed powrotem z macierzyńskiego składasz wniosek o obniżenie czasu pracy/etatu i wtedy pracodawca nie może Ci odmówić i dodatkowo przez rok jesteś nietykalna.
Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Załącznik 7260446Załącznik 7260451Załącznik 7260456Załącznik 7260461
Zakupy, smyk i lidl (te dwupaki)

___wysłane z telefonu, staram się sprawdzać co napisałam, ale czasami słownik "wie lepiej" ___
Super
Cytat:
Napisane przez katstan Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam od lekarza. Ciśnienie 75/50. Mam takie zawroty głowy, że obijam się o ściany. Dostałam miesiąc L4 z automatu. Na ciśnienie mam popijać kawkę z mlekiem i zażywać glucardiamid. Dodatkowo luteina dopochwowo. Nie wiem jak ma mi to pomóc na ciśnienie ale może ochronnie?
O matko, ale niskie 😱😱😱
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-17 09:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.