Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-03, 19:10   #1
Pomadka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9

Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy


Witajcie

Mam problem z kuzynka od ktorej wynajmowałam mieszkanie.
Otóż gdy się wprowadzalam to kuzynka mówiła o wszystkimbco nie działa np panel od prysznica, rolety, grzejnik w łazience słabo grzał, poniszczone sciany (w łazience odchodził tynk ponieważ ja kiedyś zalało). I w momencie wprowadzenia się popełniłam blad nie robiąc zdjęć. Nie podpisywałysmy umowy ze względu na to ze to rodzina. A pieniądze chciała dostawac tylko osobiście do ręki ponieważ ma długi i nie chciała zeby skarbówka się dowiedziała ze mi wynajmuje. Płaciłam jej normalna stawke za wynajem. Plus za opłaty woda, światło itp. Mieszkałam tam 6 lat i miesiac temu się wyprowadziłam. Tylko ona od razu zaczeła wymyślać że jej zdemolowałam mieszkanie i ona chce pieniądze. Zapytałam co niby jest zdemolowane, to zaczela wymieniac rzeczy które nie działały od początku i sama mi o tym mówiła. Powiedziałam jej ze nie dostanie ode mnie pieniędzy i jeżeli faktycznie coś uszkodzilam to niech mi to pokaże i ja to naprawie a ona. Dalej sie upiera że ona chce pieniądze i ona sobie wynajmie formw remontowa i oni jej wyremontuja mieszkanie i ona mi qtedy powie ile mam jej za remont zwrócić i że mam też jej odkupić rolety a gdy jej przypomniałam ze one od poczatku takie były to zaczęła mi wmawiać że one były nowe. Powiedziałam jej w prost że nie bedzie wyludzac ode mnie pieniedzy, a mieszkanie jej zostawiłam i tak w lepszym stanie niż było na początku.
Tylko że teraz oba neka moja mame twierdząc że ja jej zniszczylam mieszkanie i że ona chce zebym ja jej zapłaciła gotówkę do reki.
Co powinnam zrobić w tej sytuacji?
Pomadka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 19:44   #2
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:57
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 19:53   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Cytat:
Napisane przez Pomadka88 Pokaż wiadomość
Co powinnam zrobić w tej sytuacji?
Nic.
No może tylko przestać z nią rozmawiać. A jak jesteś złośliwa, to dorzucić na pożegnanie, że jej opłata za remont zawiera się w podatkach, których nie zapłaciła wynajmując mieszkanie na krzywy ryj
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 20:22   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Tak po prawdzie to mogłabyś jej nawet to mieszkanie zdemolować, a ona mogłaby Ci naskoczyć, skoro wynajmowała je nielegalnie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 20:49   #5
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Nie miałyście żadnej umowy,nic Ci nie udowodni,że coś zniszczyłaś,skoro się nie poczuwasz to sprawa jest prosta,nic jej nie płać.
Swoją drogą rodzina czy nie na drugi raz podpisz umowę żeby właśnie takich sytuacji uniknąć bo wiesz jak mówią z rodziną to najlepiej na obrazku się wychodzi.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 21:26   #6
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Cytat:
Tylko że teraz oba neka moja mame
Co powinnam zrobić w tej sytuacji?
a mama nie umie odpowiedzieć że to są sprawy między wami i ona się w to nie wtrąca? Dorosła jesteś, obie jesteście, co to za łażenie do mamy.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 07:43   #7
ankakocanka
Raczkowanie
 
Avatar ankakocanka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 94
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Nie miałyście żadnej umowy,nic Ci nie udowodni,że coś zniszczyłaś,skoro się nie poczuwasz to sprawa jest prosta,nic jej nie płać.
Swoją drogą rodzina czy nie na drugi raz podpisz umowę żeby właśnie takich sytuacji uniknąć bo wiesz jak mówią z rodziną to najlepiej na obrazku się wychodzi.
Niewazne, czy od rodziny czy od znajomego i tak zawsze ta umowa powinna być właśnie na wypadek takich sytuacji Nie ma gwarancji, jak się ktoś zachowa, ja bym tej kuzynce powiedziała, że jakby co to zawsze możesz zgłosić nielegalny wynajem. Może się troche przestraszy i odpuści.
ankakocanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-04, 08:28   #8
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Brzydko, ale popieram zasugerowanie w takiej sytuacji kuzynce, że Skarbówka na pewno zainteresuje się jej przychodami z wynajmu za te 6 lat. Wystarczy powiedzieć, że jak nie przestanie nękać Ciebie i Twojej rodziny, to narobisz jej koło pióra w nagrodę za nieuczciwość. Nie dość, że ukrywa dochody, to jeszcze nie płaci kolejnych podatków.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 08:44   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Kuzynka nie ma prawa obciążać kosztami dużego remontu, ale czy tylko mnie dziwi że można gdzieś mieszkać 6 lat i nie zrobić drobnych napraw dla siebie samego?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-03-04 o 08:51
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 08:48   #10
Lisek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Tak jak napisali inni - może się cmoknąć, skoro nie było żadnej umowy, ani zdjęć mieszkania. Normalnie też w takiej sytuacji działa kaucja - jeżeli coś jest zniszczone, albo po prostu wyeksploatowane, to właściciel nie zwraca kaucji zapłaconej na początku wynajmu.



Tak na prawdę kuzynka nie jest w stanie nic ci udowodnić. Dla mnie to trochę podejrzane i być może chcę wyciągnąć kasę - w końcu ma długi, albo chcę zrobić remont Twoim kosztem. To też nie powinno być w takiej formie, że ona Ci powie, ile pieniędzy zapłaciła za remont. Bo może się okazać, że oprócz tego, że wymieni zlew, to położy sobie marmury na Twój koszt. Powinna pokazać Ci rachunki za sprzęt i robociznę.
Lisek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 10:31   #11
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Może cię cmoknąć.
Zablokuj numer tej wariatki w telefonie, mamie poradź to samo.
Jak jej przyjdzie do głowy robić Ci chlew po rodzinie, to odpłać tym samym - że naciągaczka, kłamczucha, że pazerna na szmal, że nękała Twoją mamę itd.

Kolejny dowód na to, że żadnych 'biznesów' w rodzinie. A jak już, to wszystko formalizować jak z obcym.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-04, 10:36   #12
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Cytat:
Napisane przez Lisek89 Pokaż wiadomość
Powinna pokazać Ci rachunki za sprzęt i robociznę.
Autorko, nie chciej żadnych rachunków do wglądu ani nic z tych rzeczy, OLEJ JĄ. W ogóle nie gadaj z nią.

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Kuzynka nie ma prawa obciążać kosztami dużego remontu, ale czy tylko mnie dziwi że można gdzieś mieszkać 6 lat i nie zrobić drobnych napraw dla siebie samego?
Autorka twierdzi, że zostawiła mieszkanie w lepszym stanie niż zastała, to pewnie jakieś drobne remonty i naprawy były robione.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 11:34   #13
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

I przez te 6 lat nawet nie odpowietrzyłaś grzejnika i nie naprawiłaś rolety?


Kuzynka ma częściowo rację, bo idę o zakład, że po 6 latach niedbania o mieszkanie wygląda ono pewnie znacznie gorzej.
W normalnych umowach na taką okoliczność jest kaucja, która pokrywa koszty odświeżenia mieszkania/przywrócenia go do stanu poprzedniego.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 11:46   #14
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Jak nie było umowy, kasa do ręki, to ni chu chu nie da się udowodnić, że Ty faktycznie tam mieszkałaś. Nie oddawałabym żadnych pieniędzy, które ona wymusza na Tobie.



Współczuję sytuacji, jednak z rodziną najlepiej na zdjęciu. :/



Następnym razem, jeśli będziesz u kogoś wynajmować, spisz protokół zdawczo-odbiorczy ze zdjęciami tego, co jest uszkodzone jeszcze przed wprowadzką do mieszkania. Nie jest to popularne, ale dla Ciebie (i właściciela) jest to zabezpieczenie.



Przez 5 lat wynajmowania mieszkań tylko jedna osoba miała taki protokół + umowę widać, że napisaną przez prawnika - very professional .
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 12:11   #15
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
I przez te 6 lat nawet nie odpowietrzyłaś grzejnika i nie naprawiłaś rolety?


Kuzynka ma częściowo rację, bo idę o zakład, że po 6 latach niedbania o mieszkanie wygląda ono pewnie znacznie gorzej.
W normalnych umowach na taką okoliczność jest kaucja, która pokrywa koszty odświeżenia mieszkania/przywrócenia go do stanu poprzedniego.
Przepraszam, że kujwa CO???

To ona miała jej zepsute rolety naprawiać? Przeciez rolety czy żaluzje to są koszty idące w tysiące złotych - jeżeli robi się je od nowa, a czasami nie ma wyjścia - i ona niby miała to pokrywać?

Pierwsze słyszę, żeby najemca naprawiał właścicielowi mieszkanie.

Kaucja jest na pokrycie szkód i zniszczeń, których najemca dokonał, np wybił okno albo rozwalił płytę indukcyjną.

Jak trzeba było odpowietrzyć grzejniki, to powinien myśleć o tym właściciel i dać pieniądze na hydrualika.

W ogóle ja na miejscu właściciela wręcz nie chciałabym żeby najemca naprawiał lub odnawiał cokolwiek w mieszkaniu bez mojej zgody i przyzwolenia.

Jak ja wynajmowałam mieszkanie i zepsuła się słuchawka do prysznica, to właściciel sam kupił nową słuchawkę, sam przyjechał i sam naprawił.

Kuzynka jest chyba lekko nienormalna i ja bym zablokowała jej numer, a jakby szantażowała w inny sposób, to zgłosiła na policję. Wynajmowała mieszkanie nielegalnie, więc jest na przegranej pozycji, nawet chyba jakbyś jej połowę mieszkania zdemolowała - ona wpłuściła Cię tam dobrowolnie.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 12:55   #16
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Przepraszam, że kujwa CO???

To ona miała jej zepsute rolety naprawiać? Przeciez rolety czy żaluzje to są koszty idące w tysiące złotych - jeżeli robi się je od nowa, a czasami nie ma wyjścia - i ona niby miała to pokrywać?
Naprawa rolety to zwykle ze 20 minut roboty ze śrubokrętem. Czemu miałaby tego nie zrobić, skoro mieszkała tam 6 lat?
Kuzynce się nie chciało, więc mogła sama sobie ogarnąć. Jaki to problem?


Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Kaucja jest na pokrycie szkód i zniszczeń, których najemca dokonał, np wybił okno albo rozwalił płytę indukcyjną.
Otóż to. Albo usyfił ściany, które trzeba będzie odmalować. 6 lat to raczej oczywiste, że mieszkanie nadaje się co najmniej do odświeżenia.

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Jak trzeba było odpowietrzyć grzejniki, to powinien myśleć o tym właściciel i dać pieniądze na hydrualika.
Albo wystarczy odkręcić jedną śrubę w kaloryferze. 5 minut googlowania, 5 minut czytania instrukcji, 5 minut roboty.
Ale po co, lepiej mieć grzyba w niesuszonej łazience i udawać idiotę.


Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Jak ja wynajmowałam mieszkanie i zepsuła się słuchawka do prysznica, to właściciel sam kupił nową słuchawkę, sam przyjechał i sam naprawił.
Ale jej kuzynka nie przyjeżdżała, więc Autorka postanowiła żyć w tym bajzlu 6 lat? To świadczy tylko o niej.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 13:26   #17
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Kuzynka nic Ci nie może zrobić, skoro wynajmowała na czarno. Wręcz przeciwnie, to Ty możesz narobić jej kłopotów. Jak dla mnie, to ona próbowała wykorzystać Cię i wyremontować mieszkanie Twoim kosztem, myślała, że Cię nastraszy. Nie dawaj się, bo prawo jest po Twojej stronie.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 15:05   #18
Pomadka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 9
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Grzejniki byly odpowietrzane, hydraulik też był , wymienilam jej krany ponieważ ciekły od początku a w ramach podziekowania czy oddania pieniędzy stwierdzila ze po co to robilam. Jezeli chodzi o rolety to sa to na okna dachowe wiec nie jest to koszt 100 zl za jedna. Wiec gdy sie wprowadzilam to je poptostu zdjelam i zalozylam ponownie w dniu wyprowadzki więc tak naprawdę nawet z nich nie korzystałam.
Pomadka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 23:05   #19
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
I przez te 6 lat nawet nie odpowietrzyłaś grzejnika i nie naprawiłaś rolety?


Kuzynka ma częściowo rację, bo idę o zakład, że po 6 latach niedbania o mieszkanie wygląda ono pewnie znacznie gorzej.
W normalnych umowach na taką okoliczność jest kaucja, która pokrywa koszty odświeżenia mieszkania/przywrócenia go do stanu poprzedniego.
Ostro odpłynąłeś. W normalnych (przeciętnych) umowach najmu najemca nie ponosi odpowiedzialności za zużycie lokalu, jeżeli jest ono następstwem prawidłowego użytkowania.


Wyblakłe ściany (od światła słonecznego), czy też lekko przyczernione (np. od wilgoci np. z nawiewników) nie są kosztem który pokrywa najemca. Natomiast gdyby najemca sam postanowił wybrudzić ścianę (np. kredkami) - to jak najbardziej jest to jego wina.
Podobnie jest w przypadku zużycia zawiasów, framug czy też w przypadku usterek spowodowanych zużyciem i zestarzeniem się materiału.


Tak ten problem precyzuje Kodeks Cywilny:
Cytat:
Art. 675. § 1. Po zakończeniu najmu najemca obowiązany jest zwrócić rzecz w stanie nie pogorszonym; jednakże nie ponosi odpowiedzialności za zużycie rzeczy będące następstwem prawidłowego używania.
§ 2. Jeżeli najemca oddał innej osobie rzecz do bezpłatnego używania lub w podnajem, obowiązek powyższy ciąży także na tej osobie.
§ 3. Domniemywa się, że rzecz była wydana najemcy w stanie dobrym i przydatnym do umówionego użytku.
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 08:30   #20
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Kuzynak może się cmoknąć. Olej ją i nie odbieraj. Tak jak pisano wyżej, z rodziną to tylko na zdjęciu:/
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 23:42   #21
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

I tyle.



Jesteś górą, bo możesz nasłać na nią skarbówkę. A ona może ci skoczyć, bo nie ma dowodu, że w tym mieszkaniu byłaś w ogóle.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 19:42   #22
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wynajmowanie mieszkania od kuzynki. A po wyprowadzce problemy

Nie wiem po co robić cokolwiek w tej sytuacji. Blokuje się telefon i ma się toto z głowy.


Miałam "przyjemność" kilka miesięcy temu zablokować telefon na właścicielkę mojego byłego wynajmowanego mieszkania. Miałam umowę, ale była na rok, po roku babka jej nie odnowiła więc wg prawa tam już nie mieszkałam. Nic nie mogła mi zrobić. Kobieta nie załatwiła pewnej sprawy na co miała miesiąc czasu i wyraźnie powiedziałam, że jeśli tego nie zrobi to się wyprowadzę. Po wyprowadzce, ścigała mnie za opłacenie rachunków, podczas gdy dla świętego spokoju zostawiłam jej całą kaucję stanowiącą jakąś trzykrotność tej kwoty.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-14 20:42:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.