Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-08, 15:24   #4621
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
To kwestia charakteru a nie płci. U mnie w pracy jest przewaga dziewczyn i atmosfera jest świetna, nowe osoby są dobrze przyjmowane i każdy w prywatnych rozmowach przyznaje, że atmosfera w naszym biurze jest jednym z powodów, dla których dalej tu pracują. Faceci też bywają humorzaści i potrafią dążyć po trupach do celu, kwestia na kogo akurat trafi się w pracy i czy jest się słabym czy silnym psychicznie.
Też myślę, że nie ma reguły. W poprzedniej pracy mój zespół składał się wyłącznie z kobiet i dogadywałyśmy się świetnie, także poza pracą, częste wspólne wyjścia, stale na łączach. Z kolei w innym dziale też same dziewczyny i tam atmosfera była zgoła inna.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 17:00   #4622
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
To kwestia charakteru a nie płci. U mnie w pracy jest przewaga dziewczyn i atmosfera jest świetna, nowe osoby są dobrze przyjmowane i każdy w prywatnych rozmowach przyznaje, że atmosfera w naszym biurze jest jednym z powodów, dla których dalej tu pracują. Faceci też bywają humorzaści i potrafią dążyć po trupach do celu, kwestia na kogo akurat trafi się w pracy i czy jest się słabym czy silnym psychicznie.
A ostatnie słowa to sama prawda. Tak samo jak w różny sposób ludzie mają parcie na szkło, tak samo od naszego podejścia zależy jak będziemy odbierać kogoś niefajnego. A co potem z tym zrobimy to dopiero jest temat! Jeden się zapłacze albo nie będzie mógł spać a inny wzruszy ramionami na to samo zachowanie i tyle było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-08, 21:35   #4623
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Czy któraś z Was była ostatnimi czasy na rozmowie? Możecie powiedzieć czy na rozmowie miałyście założona maseczkę czy też nie? Nie chce wyjść na głupka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-09, 07:48   #4624
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja byłam w czwartek tydzień temu i miałam maseczkę, panie prowadzące rozmowę również
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-09, 08:59   #4625
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was była ostatnimi czasy na rozmowie? Możecie powiedzieć czy na rozmowie miałyście założona maseczkę czy też nie? Nie chce wyjść na głupka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że lepiej na początku założyć i zobaczysz czy oni będą mieć i ewentualnie zapytać czy zdjąć czy zostać w niej. Nie wydaje mi się, że w związku z tym można wyjść na głupka, przecież nie znasz wewnętrznych zasad firmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-09, 09:50   #4626
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dokładnie, ja ostatnio całą rozmowę siedziałam, bo moje rozmówczynie miały. Ale we wcześniejszej jak widziałam, że wiceprezes nie ma to zapytałam czy mogę zdjąć i nie było problemu
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-09, 12:04   #4627
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Miałam na jeden rozmowie i powiedzieli wprost, że w trakcie oczekiwania na spotkanie mam przygotować swoją maseczkę. W pozostałych tylko dystans 2m.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-09, 18:14   #4628
Gryzeldaa
Raczkowanie
 
Avatar Gryzeldaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 427
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dzięki, czyli zacznę w maseczce jak radzicie.

A możecie poradzić mi jeszcze, jaką jest wg Was dobra odpowiedź na odrzucenie oferty firmy? Zakładając, że macie propozycje z firmy X i Y. Ich działanie jest bardzo podobne, tylko inna branża. Ale moje stanowisko właściwie byłoby takie samo.

Czy jeśli podam w X, że wybrałam inną firmę że względu na dojazd czy będzie to dobrze odebrane? Zależy mi na tym, żeby nie zamykać sobie drogi w firmie X. Prawdziwy powód jest taki, że branża Y bardziej mi odpowiada, ale chyba nie powinnam tego mówić zakładając, że być może kiedyś aplikowałabym do nich ponownie? A czy znowu dojazd nie jest zbyt blachym powodem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

if you were happy with the wrong one
just think how happy you will be when

the right one comes


od 01.02. olejuje włosy
13.10 - pokrzywa
Gryzeldaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-09, 18:20   #4629
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
Dzięki, czyli zacznę w maseczce jak radzicie.

A możecie poradzić mi jeszcze, jaką jest wg Was dobra odpowiedź na odrzucenie oferty firmy? Zakładając, że macie propozycje z firmy X i Y. Ich działanie jest bardzo podobne, tylko inna branża. Ale moje stanowisko właściwie byłoby takie samo.

Czy jeśli podam w X, że wybrałam inną firmę że względu na dojazd czy będzie to dobrze odebrane? Zależy mi na tym, żeby nie zamykać sobie drogi w firmie X. Prawdziwy powód jest taki, że branża Y bardziej mi odpowiada, ale chyba nie powinnam tego mówić zakładając, że być może kiedyś aplikowałabym do nich ponownie? A czy znowu dojazd nie jest zbyt blachym powodem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja po prostu mówię, że zdecydowałam się przyjąć inną ofertę. Chyba po takiej informacji nikt mnie szczególnie nie wypytywał o powody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-09, 18:20   #4630
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja mówię, że po prostu dostałam korzystniejsza propozycje i tyle.
Jakoś firmy nas dosadnie nie informują, czemu nas nie wybrały, więc nie widzę powodu, czemu my musielibyśmy się tłumaczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-09, 18:28   #4631
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Też tak myślę, ale zdarzyło się że wypytywali. A ja wtedy myślałam, no ciekawe, jak odrzucają to nie palą się do podawania szczegółów. Ale jakoś to ucięłam po prostu, powiedziałam coś ogólnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-09, 19:48   #4632
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Też tak myślę, ale zdarzyło się że wypytywali. A ja wtedy myślałam, no ciekawe, jak odrzucają to nie palą się do podawania szczegółów. Ale jakoś to ucięłam po prostu, powiedziałam coś ogólnego.
Słuszna uwaga. Ja też powiedziałam dość ogólnie o korzystniejszych warunkach, bardzo chcieli wiedzieć, co konkretnie to powiedziałam, że między innymi abonament medyczny, którego ta druga firma nie zapewniała.
Najgorsze jest to, że jak wybór A nie okaże się trafiony to nie pozbędziesz się myśli "a co by było gdyby" przynajmniej ja tak mam
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-09, 20:14   #4633
Kayk0
Rozeznanie
 
Avatar Kayk0
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 612
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja też jestem zdanie ze lepiej pracuje mi się z meżczyznami, ale w głównie męskim teamie.

Najlepiej mi się pracowałam jak w moim dziale byli sami faceci. Przez jakiś czas była tylko jeszcze jedna kobieta w firmie i z nią były wiecznie jakieś problemy.



Ja mówiłam zawsze, że zdecydowałam się na oferta innej firmy bo była ona dla mnie korzystniejsza pod względem finansowym/ szkoleniowym/ możliwości rozwoju.

Jeśli zaczynają wypytywać powołuje się na klauzurę poufności umowy
Kayk0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-10, 08:16   #4634
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ale mam zaległości na forum!! Nadrobię wieczorem

Melduje, że póki co (odpukać w niemalowane!!) u mnie ok. Gabinet że względu na sezon urlopowy mam "odroczony" do września, to mam jako taki luz Dużo wolnego w sierpniu, po 2-3 dni ciągiem, także super.

P.s. widziałam się kilka dni temu z koleżanką, z którą pracowałam jakiś czas w żłobku, ona przeszła do przedszkola (u tego samego pracodawcy-mojej wspaniałej byłej szefowej). I jak się okazuje, taki miał być cud miód w żłobku po pozbyciu się mnie, a tam nadal źle! Jedną dziewczynę już przeniosła na inną placówkę, bo się tutaj ponoć zaczęła rządzić.. metoda na problemy wg mojej szefowej to roszady między placówkami... A to nic nie pomaga niestety... W moim żłobku były dwie dziewczyny, które się zachowywały jak bliźnięta syjamskie, wiecznie razem, one dwie się liczyły (to one z trzecią załatwiły mi bilet w jedną stronę...) I się dowiedziałam, że nagle jakieś zgrzyty między nimi, po kilku latach "miłości"... Jedną z nich szefowa miała zwolnić, bo ponoć jest niezadowolona z jej pracy, ale późnej w przedszkolu mówiła do tej mojej koleżanki, że niby ma ją przenieść na nową placówkę, którą otwierają we wrześniu. To też mądre... Ktoś źle pracuje to go na nową placówke co tam będzie 100% nowych dzieci, nowi rodzice, sale.... Wiem jak to wygląda, bo przechodziłam przez to, kiedy szefowa otwierała 2 placówkę żłobka i mnie do niej przeniosła... Współczuję... Wiem że jestem wredna ale się kurde cieszę... Tak im zawadzałam, tak miało być wspaniale, a jak sie sypało, tak się sypie nadal
__________________
Książkoholiczka

Edytowane przez siabra
Czas edycji: 2020-08-10 o 20:38
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-10, 08:52   #4635
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

A ja z kolei byłam dzisiaj w UP - tak mi podnieśli ciśnienie, że nie potrzebuję drugiej kawy na wejściu okazało się, że nie ma babeczki która się mną zajmuję, więc poszłam do jednej z oddelegowanych za nią na zastępstwo. No i się zaczęło najpierw pytanie co z moim doktoratem, kiedy mam zamiar się bronić... Grzecznie odpowiedziałam, że jak promotor sprawdzi pracę - ale tak nawiasem to co ją to interesuje? potem latanie po koleżankach z moją teczką, że ja robię doktorat i co ona ma z tym zrobić? Czy ma mnie wysłać do pracy czy co? Ale jak to miałam zasiłek jak studiuję? Ostatecznie wizyta u kierownika i wyjaśnianie sytuacji (która de facto była wyjaśniana w ten sam sposób już w dniu rejestracji). A na koniec hasło "niech sobie Pani wybierze jakąś ofertę"... z wielką łaską... wybrałam jakąś ofertę otwartą, mam sobie zadzwonić i się dowiedzieć. Kolejna wizyta za miesiąc... lepiej żeby moja babeczka już była
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-10, 09:53   #4636
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-10, 10:57   #4637
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja mam taką teorię, że kobiecie w męskim otoczeniu jest łatwiej, bo zwykle jest trochę lepiej traktowana (poza sytuacjami, kiedy jest traktowana protekcjonalnie albo jak potencjalny obiekt seksualny, bo jedno i drugie też bywa częste).
Faceci przecież też potrafią mieć fochy, podkładać świnie, obgadywać nieobecnych i tak dalej... Pamiętam, jak raz dwóch gości, i to w wieku 40+/50+ pokłóciło się wieczorem przy piwie o jakąś totalną głupotę i nie rozmawiali ze sobą przez tydzień. Albo jak jeden skarżył na drugiego do kierownika projektu, a ten drugi obraził się na trzeciego, bo myślał, że to on.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-10, 12:19   #4638
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Moim zdaniem płeć nie ma tutaj znaczenia, mnie osobiście wkurzają wszyscy jednakowo w każdej z dotychczasowych prac, nawet teraz gdy pracuje z samymi panami (mam jedna koleżankę ), to są dni, że wystrzeliłabym ich w kosmos, za problemy z d. i fochy Choć ogólnie są ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-10, 12:30   #4639
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jakby któraś jeszcze chciała skonsultować swoje CV to ponownie na pracuj.pl będzie taka możliwość. W czwartek, 13 sierpnia, mają jeszcze sporo wolnych terminów
Na 15 jadę na rozmowę "z urzędu". Niestety Pani z agencji pracy nie oddzwoniła, więc nie robię sobie tam nadziei
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-10, 14:59   #4640
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

witajcie, czy mogę dołączyć?
niestety (nie)szczęśliwie poszukuję pracy.. wirus nie sprzyja
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-10, 17:40   #4641
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Jakby któraś jeszcze chciała skonsultować swoje CV to ponownie na pracuj.pl będzie taka możliwość. W czwartek, 13 sierpnia, mają jeszcze sporo wolnych terminów
Zapisałam się, ciekawe, czy uda mi się połączyć z konsultantem tym razem

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
witajcie, czy mogę dołączyć?
niestety (nie)szczęśliwie poszukuję pracy.. wirus nie sprzyja
Cześć helvetet a czego szukasz? w jakim mieście?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-10, 18:39   #4642
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mel95 - i co wybrałas? DPS, żłobek czy jeszcze coś innego? 🙂
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-11, 08:55   #4643
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
witajcie, czy mogę dołączyć?
niestety (nie)szczęśliwie poszukuję pracy.. wirus nie sprzyja
Witaj
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Zapisałam się, ciekawe, czy uda mi się połączyć z konsultantem tym razem
Heh, no jestem ciekawa pamiętając wasze ostatnie przeboje
Po wczorajszej rozmowie nie sądzę, żeby zadzwonili. W ogóle od początku nie sprzyjało mi, żeby tam dojechać. Po wpisaniu adresu w mapy google wylądowałam przy gabinecie weterynaryjnym zadzwoniłam jeszcze raz do pani i okazało się, że właściwy adres jest 1,5km dalej no ale weszłam na rozmowę, oczywiście standardowe pytania o doświadczenie, powody zwolnienia z poprzedniej firmy. Ogólnie zero zainteresowania moim CV czy moja osobą - a siedziała ich tam trójka (babeczka i dwóch facetów). Ona w trakcie rozmowy otwierała sobie pocztę i ją segregowała, drugi pan siedział w rogu i się w ogóle nie odzywał, a trzeci pan zadawał głupie pytania w stylu "jakim cudem nie pracowała pani od stycznia" a rozmowa trwała 10 minut może?
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-11, 09:29   #4644
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ona w trakcie rozmowy otwierała sobie pocztę i ją segregowała, drugi pan siedział w rogu i się w ogóle nie odzywał, a trzeci pan zadawał głupie pytania w stylu "jakim cudem nie pracowała pani od stycznia" a rozmowa trwała 10 minut może?
Czułabym się fatalnie, współczuję
A co odpowiedziałaś na pytanie "jakim cudem nie pracowała Pani od stycznia?", co najlepiej odpowiedzieć?
Ja nie pracuje od marca (no ewentualnie mogę udawać że od lipca, ale już w trakcie ponad 3 miesięcznego wypowiedzenia firma nie dzialala i można to sprawdzic więc mogłoby się wydać że kłamię) czyli też dlugo i właśnie dałaś mi do myślenia jak uzasadnić tak długa przerwę jeśli ktoś mnie o nią zapyta. Trochę głupio się przyznać że od marca nikt nie zaoferował mi pracy bo wyjdzie się na nieudacznika :/
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-11, 09:57   #4645
NightwishLove
Zakorzenienie
 
Avatar NightwishLove
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Villa Auditore
Wiadomości: 4 553
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że po zwolnieniu wysyłałam CV i chodziłam na rozmowy. A potem nastąpiła pandemia koronawirusa i firmy wstrzymały rekrutacje, dopiero teraz zaczęły się znowu pojawiać ogłoszenia. W końcu takie były realia i na taki okres akurat trafiłam.
__________________
Zwykli ludzie nie wiedzą, ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki

-----

Ćwiczę
Maluję paznokcie

Edytowane przez NightwishLove
Czas edycji: 2020-08-11 o 09:58
NightwishLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-11, 10:02   #4646
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ja odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że po zwolnieniu wysyłałam CV i chodziłam na rozmowy. A potem nastąpiła pandemia koronawirusa i firmy wstrzymały rekrutacje, dopiero teraz zaczęły się znowu pojawiać ogłoszenia. W końcu takie były realia i na taki okres akurat trafiłam.
Masz rację, jednak koronawirus sporo tłumaczy.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-11, 11:25   #4647
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość

Cześć helvetet a czego szukasz? w jakim mieście?
W lipcu obroniłam mgr z Technologii Chemicznej.. pracy szukam w zasadzie od marca ale wiadomo jak się dzieje w Polsce od marca.... więc tak naprawdę wysyłam CV od czerwca jakoś.. a pracy szukam na podkarpaciu, ale to tak dziura zawodowa chyba
Piszę do firm o możliwość zorganizowania stażu to nawet nie odpiszą
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-11, 11:59   #4648
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

O kurczę, taki fajny kierunek. Nie myślałaś o przeprowadzce do większego miasta?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-11, 21:29   #4649
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Co to ma być za pytanie "jakim cudem nie pracowała pani od stycznia?". I jak to jest sformułowane?! Jakby kilkumiesięczną przerwa w pracy była zbrodnią... Różnie bywa w życiu, można zachorować np. Jaki buc OMG...

A po co siedzieć we troje na rozmowie sporo dwóch osób ta rozmowa zupełnie nie interesuje? Tylko pokazują kandydatowi, że jest na dzień dobry olewany 🙄
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-11, 22:11   #4650
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Screen Pokaż wiadomość
Ale żeby nie było tak kolorowo to teraz w sezonie urlopów jest tyle pracy, że muszę zostawać codziennie dłużej, co niestety nie jest płatne dodatkowo już się nie mogę doczekać września, aż wszyscy powracają do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też zostaję ciut dłużej, codziennie lub co drugi dzień, fakt urlopy, ale u mnie stanowisko ma każdy jakby osobne, więc nic to nie zmienia, prędzej zmienia to że jestem sama do poniedziałku, bez osoby która jest moim opiekunem i ma mnie uczyć ;/

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Jest tyle rzeczy do nauczenia się i ogarnięcia, 700 systemów IT, a ja póki co ledwo ogarniam o czym do mnie mówią...
Tęsknię za moją poprzednią, biurową pracą która była o wiele spokojniejsza i nie wymagała aż tak dużego kontaktu telefonicznego z innymi.
U mnie też full roboty, do tego 3/4 nawet nie ogarniam, więc albo chodzę i zawracam innym tyłek albo odkładam do pon jak wróci koleżanka. Tylko dodatkowo się przez to stresuje, bo roboty nie ubywa :/ Zobaczę jak będzie za kilka miesięcy gdy będę mieć większą wiedzę, jeśli się uspokoję to spoko, jesli nie to poszukam czegoś innego, bo nie dam rady psychicznie i nerwowo znowu chodzić z dnia na dzień wkurzona i zestresowana jak poprzednio. Obawiałam się że tak może być teraz i zobaczymy jak będzie. Tak generalnie to przydałaby mi się dłuższa chwila bez pracy, typu miesiąc czy dwa.

Cytat:
Napisane przez black_elderflower Pokaż wiadomość
Nie mam już siły. Powinnam szukać nowego zatrudnienia a po prostu k.r.wa. mi się nie chce, bo boje się że znów trafię do jakiegoś biura, gdzie się komuś coś nie spodoba, kobiety nie powiedzą co i odtrącą. Mam kilkuletnje doświadczenie zawodowe w pracach biurowych ale po prostu nie potrafię znów chodzić na rozmowy, pięknie się uśmiechać skoro to co przeżyłam jest dla mnie mega traumą i leczę się teraz po tym psychiatrycznie. Nie mam już sił. Pomóżcie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję bardzo i znam to ze autopsji też ;/ Doskonale rozumiem że nie masz siły szukać, bo ja miałam teraz to samo, umowa mi tak naprawdę spadła z nieba, bo już byłam przekonana że robię parotygodniowy urlop od pracy zanim zacznę szukać.

Cytat:
Napisane przez black_elderflower Pokaż wiadomość
Przepraszam, że może to, co napisze mogłoby kogoś dotknąć, ale mam wrażenie że za każdym razem jak szłam do pracy z kobietami w biurze to był kwas.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm ja miałam i tak i tak - na stażu same kobiety i średnio, jedna mi nie pasowała, ale tez było kółko wzajemnej adoracji i źle się czułam, potem w kolejnej pracy w biurze same kobiety i rewelacja atmosfera, następnie w sklepie mieszane towarzystwo i spoko, później same laski i też średnio się z 1 dogadywałam, a w poprzedniej pracy z kolei to facet robił największe afery i kwasy.
Także różnie bywa.

Cytat:
Napisane przez Gryzeldaa Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was była ostatnimi czasy na rozmowie? Możecie powiedzieć czy na rozmowie miałyście założona maseczkę czy też nie? Nie chce wyjść na głupka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ciągle zapominam, że jakbym teraz miała łazić na rozmowy to te przeklęte maseczki trzeba nosić. Dobrze że mnie to ominęło. Po 5min z tym na twarzy mam dość, pomijam prezencję i wygląd twarzy, to że nie słyszę wyraźnie co do mnie mówią, to jeszcze przy obecnych temperaturach twarz mi po prostu spływa.

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, że jak wybór A nie okaże się trafiony to nie pozbędziesz się myśli "a co by było gdyby" przynajmniej ja tak mam
Zawsze to mam ;/ i za każdym razem albo była posucha albo nagle 3 oferty naraz i trzeba było wybrać itp.

Cytat:
Napisane przez NightwishLove Pokaż wiadomość
Ona w trakcie rozmowy otwierała sobie pocztę i ją segregowała, drugi pan siedział w rogu i się w ogóle nie odzywał, a trzeci pan zadawał głupie pytania w stylu "jakim cudem nie pracowała pani od stycznia" a rozmowa trwała 10 minut może?
Aha xD to nieźle. W ogóle co za pytanie
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.