czuję się jak idiotka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 14:03   #1
kim456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 20

czuję się jak idiotka


Hej, potrzebuję Waszej porady, bo mam wrażenie, że ze mną jest coś nie tak Jestem bardzo spontaniczną osobą no i zdarzy się, że powiem w żartach jakąś głupotę. To chodzi o takie lekkie tematy jak np. powiem komuś, że ma przypałowe okulary przeciwsłoneczne (w żartach a ja się śmieję gdy to mówię) i np ta druga osoba zrozumie o co chodzi i też się śmieje a trzecia (która całkiem przypadkiem rozmowę usłyszy) zaczyna po mnie jechać i mówić, że głupie mam żarty i w ogóle. Przez to wszystko wkurza się strasznie mój chłopak, bo nie lubi, gdy ktoś mi zaczyna przygadywać. Ja się oczywiście nie przejmowałam takimi opiniami do dziś, ale czy warto czasem ugryźć się w język? Nie wyrażać tego, co się chce? Chłopak mi nawet powiedział, że przy nim mogę sobie żartować, a reszty się sama domyśliłam (czyli powstrzymywać się przy innych). Przecież on się mnie może wstydzić, ale kocha mnie i toleruje to jaka jestem... Czemu czuję się jak nienormalna?? Wcześniej to co o mnie ktoś mówił nie obchodziło mnie, ale teraz jak widzę, że razi to mojego chłopaka to już sama nie wiem
kim456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:08   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez kim456 Pokaż wiadomość
Hej, potrzebuję Waszej porady, bo mam wrażenie, że ze mną jest coś nie tak Jestem bardzo spontaniczną osobą no i zdarzy się, że powiem w żartach jakąś głupotę. To chodzi o takie lekkie tematy jak np. powiem komuś, że ma przypałowe okulary przeciwsłoneczne (w żartach a ja się śmieję gdy to mówię) i np ta druga osoba zrozumie o co chodzi i też się śmieje a trzecia (która całkiem przypadkiem rozmowę usłyszy) zaczyna po mnie jechać i mówić, że głupie mam żarty i w ogóle. Przez to wszystko wkurza się strasznie mój chłopak, bo nie lubi, gdy ktoś mi zaczyna przygadywać. Ja się oczywiście nie przejmowałam takimi opiniami do dziś, ale czy warto czasem ugryźć się w język? Nie wyrażać tego, co się chce? Chłopak mi nawet powiedział, że przy nim mogę sobie żartować, a reszty się sama domyśliłam (czyli powstrzymywać się przy innych). Przecież on się mnie może wstydzić, ale kocha mnie i toleruje to jaka jestem... Czemu czuję się jak nienormalna?? Wcześniej to co o mnie ktoś mówił nie obchodziło mnie, ale teraz jak widzę, że razi to mojego chłopaka to już sama nie wiem
Ale o so chodzi??
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:11   #3
kim456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 20
Dot.: czuję się jak idiotka

O to, czy przesadzam
kim456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 14:39   #4
karolina190891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 144
GG do karolina190891
Dot.: czuję się jak idiotka

Taka jestes i albo ktos cie akceptuje albo do widzenia
karolina190891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 15:25   #5
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: czuję się jak idiotka

kulturalnym trzeba być również w żartach. Trzeba naprawdę umieć to robić, jeżeli chce się błysnąć niekonwencjonalnym "gagiem". A żart typu "masz przypałowe okulary" jest moim zdaniem mało śmieszny, żeby nie powiedzieć prostacki. Znam jedną osobę, która uwielbia "żartować" sobie z innych właśnie tak jak Ty. Dowalając. Ale kiedy ktoś jemu "dowali" lub odparuje w podobnym tonie. to już nie jest fajne.
W ogóle strojenie sobie żartów czyimś kosztem test tanie.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 15:33   #6
Yunlee
Raczkowanie
 
Avatar Yunlee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 212
Dot.: czuję się jak idiotka

Jesteś spontaniczna i radosna, co oczywiście jest plusem, ALE... Są granice. Pewne żarty są niesmaczne, żeby nie powiedzieć obraźliwe. To, że zdarzy Ci się powiedzieć coś w żartach złem nie jest, ale musisz się pilnować. Czasami ktoś może nie zrozumieć Twojego "żartu" i wyniknie z tego trochę nieporozumień. Odpowiadając na Twoje pytanie: Oczywiście, że należy wyrażać siebie. Aczkolwiek rób to w sposób, który nie jest dla kogokolwiek obraźliwy. Twój chłopak ma rację, szczerość jest jak najbardziej w porządku, ale czasem, niektóre sprawy warto przemilczeć.
Yunlee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 15:41   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ale o so chodzi??
Tez sie zastanawiam.
---------------------------------------------------------
Co to znaczy "przypalowe"?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 16:00   #8
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Re: czuję się jak idiotka

O co chodzi z tym żartem bo nie łapię

Sent from my SK17i using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:33   #9
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: czuję się jak idiotka

Co do pytania, to tak, czasem trzeba ugryźć się w język
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:53   #10
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: czuję się jak idiotka

Nie kumam jak może kogoś śmieszyć żart, że ktoś ma przypałowe okulary? Jeśli faktycznie ktoś dla jaj ubierze okulary z Hello Kitty, to można się pośmiać, ale jak Ci się nie podobają normalne okulary, to nie możesz po prostu tego przemilczeć? Uważaj, żeby Tobie nikt nie dopiekł za Twoje żarty, bo będzie przykro.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 17:13   #11
FatalRed
Raczkowanie
 
Avatar FatalRed
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 76
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Nie kumam jak może kogoś śmieszyć żart, że ktoś ma przypałowe okulary? Jeśli faktycznie ktoś dla jaj ubierze okulary z Hello Kitty, to można się pośmiać, ale jak Ci się nie podobają normalne okulary, to nie możesz po prostu tego przemilczeć? Uważaj, żeby Tobie nikt nie dopiekł za Twoje żarty, bo będzie przykro.
popieram. Fajnie, że jesteś spontaniczna i lubisz żartować, ale żartuj kulturalnie. Bo ty możesz uwazać, że kogoś okulary sa przypałowe, ale czy to daje ci prawo, żeby to komentować? Dla ciebie może to być smieszne, dla innych słabe - nawet jeśli przy tobie się roześmieją. To taki przykład. Najlepiej to mów na głos tylko to co sama mogłabyś usłyszeć i co nie byłoby dla ciebie obraźliwe.
__________________

Książki nie dają prawdziwej ucieczki, ale mogą powstrzymać umysł, zanim sam siebie rozdrapie do krwi.


FatalRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 18:52   #12
Kamyk456
Raczkowanie
 
Avatar Kamyk456
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Światełko w tunelu
Wiadomości: 163
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez kim456 Pokaż wiadomość
Ja się oczywiście nie przejmowałam takimi opiniami do dziś, ale czy warto czasem ugryźć się w język? Nie wyrażać tego, co się chce?

Wcześniej to co o mnie ktoś mówił nie obchodziło mnie, ale teraz jak widzę, że razi to mojego chłopaka to już sama nie wiem
Widać, że opinia Twojego chłopaka jest dla Ciebie ważna, bo zdanie innych nie obchodzi Cię jeśli chodzi o Twoje żarty, i to zrozumiałe, jest on dla Ciebie ważna osobą.
Z mojej perspektywy (czyli z perspektywy osoby, która jest nieco wycofana i nieraz przejmuje się tym, co sobie inni pomyślą) Twoje usposobienie, to, że jesteś taka spontaniczna, to wieeeelka zaleta, baaaardzo Ci jej zazdroszczę, w żadnym wypadku się jej nie wyzbywaj! Mam nieraz problemy ze swobodnym wyrażaniem siebie, często nie mówię tego, co bym chciała powiedzieć, czasem odzywa się we mnie po prostu taki wewnętrzny krytyk, który cenzuruje moje zachowania.
I kurcze teraz trudno stwierdzić, co jest lepsze: powstrzymywanie siebie i sprawianie, nazwijmy to, "godnego" wrazenia, przy jednoczesnym dyskomforcie, że hamujemy swoją osobowość, czy nieskrępowane wyrażanie siebie?
Kamyk456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 18:57   #13
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez Kamyk456 Pokaż wiadomość
Widać, że opinia Twojego chłopaka jest dla Ciebie ważna, bo zdanie innych nie obchodzi Cię jeśli chodzi o Twoje żarty, i to zrozumiałe, jest on dla Ciebie ważna osobą.
Z mojej perspektywy (czyli z perspektywy osoby, która jest nieco wycofana i nieraz przejmuje się tym, co sobie inni pomyślą) Twoje usposobienie, to, że jesteś taka spontaniczna, to wieeeelka zaleta, baaaardzo Ci jej zazdroszczę, w żadnym wypadku się jej nie wyzbywaj! Mam nieraz problemy ze swobodnym wyrażaniem siebie, często nie mówię tego, co bym chciała powiedzieć, czasem odzywa się we mnie po prostu taki wewnętrzny krytyk, który cenzuruje moje zachowania.
I kurcze teraz trudno stwierdzić, co jest lepsze: powstrzymywanie siebie i sprawianie, nazwijmy to, "godnego" wrazenia, przy jednoczesnym dyskomforcie, że hamujemy swoją osobowość, czy nieskrępowane wyrażanie siebie?
Moim zdaniem jak druga osoba nie prosi o opinię, to można sobie spokojnie darować. Też należę do osób szczerych i bezpośrednich, czasem moja opinia może kogoś urazić, ale to się tyczy raczej kwestii światopoglądowych, albo jak ktoś chce rady szczerej i od serca, to wtedy mówię, co myślę. Ale takie wyśmiewanie czyjegoś stroju jest naprawdę nie na miejscu, szczególnie jeśli wita się kogoś na "dzień dobry" śmiechem z powodu okularów, butów.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 18:58   #14
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez kim456 Pokaż wiadomość
To chodzi o takie lekkie tematy jak np. powiem komuś, że ma przypałowe okulary przeciwsłoneczne (w żartach a ja się śmieję gdy to mówię)
Jeżeli jest to przykład ilustrujący ogólny klimat "żartów" to ja się nie dziwię, że chłopakowi wstyd. Ani to zabawne ani miłe, o poziomie nie wspominając.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 19:15   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Jeżeli jest to przykład ilustrujący ogólny klimat "żartów" to ja się nie dziwię, że chłopakowi wstyd. Ani to zabawne ani miłe, o poziomie nie wspominając.
trudno się nie zgodzić.
po co mówisz ludziom, że noszą przypałowe rzeczy? nawet jeśli pytają cię o zdanie to możesz powiedzieć, że są nie w twoim guście i ty byś takich nie nosiła.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 19:20   #16
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: czuję się jak idiotka

Nie należy żartować obrażając kogoś w jakiś sposób, bo może to sprawić przykrość. Takie żarty nie są śmieszne.
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 19:50   #17
kleo_4
Zakorzenienie
 
Avatar kleo_4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 570
Dot.: czuję się jak idiotka

Mnie takie żarty nie śmieszą, bo dla mnie taki tekst w ogóle nie zalicza się do kategorii żartu, tylko wytknięciu komuś czegoś przykrywając to śmiechem.
Nie lubię ludzi, którzy myślą że jak będą się śmiać i dowalać komuś to są mega szczere i spontaniczne.
__________________
Kiedy kobieta ma na sobie uśmiech, cała reszta to tylko dodatki do stylizacji

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:03   #18
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: czuję się jak idiotka

Fajnie sobie pożartować, ale trzeba wiedzieć, co i do kogo... jeśli mam bardzo szczupłą przyjaciółkę, wiem, że się nie obrazi, jeśli jej np. powiem, że powinna wykupić dwa miejsca w samolocie i sama się nie obrażam, jeśli mi odpowie, że ja bym się na 3 nie zmieściła. Jeśli często Ci się zdarza, że komuś nie podobają się Twoje żarty, przystopuj i wydurniaj się z osobami, którym na 100% nie będzie to przeszkadzać.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:07   #19
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez kleo_4 Pokaż wiadomość
Mnie takie żarty nie śmieszą, bo dla mnie taki tekst w ogóle nie zalicza się do kategorii żartu, tylko wytknięciu komuś czegoś przykrywając to śmiechem.
Nie lubię ludzi, którzy myślą że jak będą się śmiać i dowalać komuś to są mega szczere i spontaniczne.
Zgadzam się i denerwuję mnie tacy ludzie, którzy myślą jacy to wielce szczerzy i spontaniczni są bo komuś powiedzą jak to źle wygląda i że to niby lepsze niż obłuda i hamowanie swojego zdania (przecież należy być szczerym ).
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 20:11   #20
kim456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 20
Dot.: czuję się jak idiotka

Tak zgodze się, że większość dziewczyn tutaj ma rację, jednak totalnie nie zrozumiałyście mojej wypowiedzi.
Mam swój styl zartowania z drugą osobą - te okulary różowe były i aż się o to prosiły, ale nie o tym chciałam. I żartujemy sobie tak (raz ja na nią a raz ona na mnie). No i usłyszała to 3cia osoba (nie z naszego towarzystwa) i się zaczęło nagabywanie na mnie. Ja przecież nikogo nie wyśmiewam, ba! Sama idealna nie jestem. No, ale ludzie, żeby być takim chamskim, wtrącać się do rozmowy i jeszcze po mnie jeździć?
Przecież celowo nie wyśmiewałabym kogoś, bez przesady... W tym wypadku to raczej ja zostałam pojechana i wyśmiana
kim456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:15   #21
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez kim456 Pokaż wiadomość
Tak zgodze się, że większość dziewczyn tutaj ma rację, jednak totalnie nie zrozumiałyście mojej wypowiedzi.
Mam swój styl zartowania z drugą osobą - te okulary różowe były i aż się o to prosiły, ale nie o tym chciałam. I żartujemy sobie tak (raz ja na nią a raz ona na mnie). No i usłyszała to 3cia osoba (nie z naszego towarzystwa) i się zaczęło nagabywanie na mnie. Ja przecież nikogo nie wyśmiewam, ba! Sama idealna nie jestem. No, ale ludzie, żeby być takim chamskim, wtrącać się do rozmowy i jeszcze po mnie jeździć?
Przecież celowo nie wyśmiewałabym kogoś, bez przesady... W tym wypadku to raczej ja zostałam pojechana i wyśmiana
teraz opisałaś to tak jak by to była jednorazowa sytuacja, że ktoś Cię wyśmiał. A w pierwszym poście wyraźnie napisałaś, że to się częściej zdarza i nawet Twój chłopak ma już tego dość bo jest Twoją postawą zażenowany. Więc może jednak warto się sobie bardziej krytycznie przyjrzeć? Skoro prowokujesz takie reakcje otoczenia regularnie, raczej coś jest niehalo, nie sądzisz?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:16   #22
alexandraa13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 888
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez kim456 Pokaż wiadomość
Hej, potrzebuję Waszej porady, bo mam wrażenie, że ze mną jest coś nie tak Jestem bardzo spontaniczną osobą no i zdarzy się, że powiem w żartach jakąś głupotę. To chodzi o takie lekkie tematy jak np. powiem komuś, że ma przypałowe okulary przeciwsłoneczne (w żartach a ja się śmieję gdy to mówię) i np ta druga osoba zrozumie o co chodzi i też się śmieje a trzecia (która całkiem przypadkiem rozmowę usłyszy) zaczyna po mnie jechać i mówić, że głupie mam żarty i w ogóle. Przez to wszystko wkurza się strasznie mój chłopak, bo nie lubi, gdy ktoś mi zaczyna przygadywać. Ja się oczywiście nie przejmowałam takimi opiniami do dziś, ale czy warto czasem ugryźć się w język? Nie wyrażać tego, co się chce? Chłopak mi nawet powiedział, że przy nim mogę sobie żartować, a reszty się sama domyśliłam (czyli powstrzymywać się przy innych). Przecież on się mnie może wstydzić, ale kocha mnie i toleruje to jaka jestem... Czemu czuję się jak nienormalna?? Wcześniej to co o mnie ktoś mówił nie obchodziło mnie, ale teraz jak widzę, że razi to mojego chłopaka to już sama nie wiem
druga osoba zrozumie? a co tu przepraszam rozumieć? Z TEGO CO TU OPISAŁAŚ wyciągam wniosek, że czujesz się jak idiotka - bo dokładnie jak idiotka się zachowujesz (czyli w sumie jest jeden plus, masz właściwe odczucia ).

Znam takie osoby i szczerze ich nie cierpię. Np. na powitanie wybuch śmiechu i komentarzy "ale masz buty". Mnie to nie śmieszy i nie jest miłe, więc dosyć chłodno pytam o co chodzi i proszę o uargumentowanie co jest tak zabawnego w nowych butach. Po kilku minutach dyskusji wychodzi na to, że z butami wszystko ok i się osobie "spontanicznej" bardzo podobają, chciała tylko pożartować, a ja się na żartach nie znam...No to sorry, może się nie znam. Na takich na pewno nie.


Może przerzuć się na żartowanie ze swojego przypałowego wyglądu i jego elementów? Wtedy nikt nie będzie się czuł urażony.

Aha, i gadanie wszystkiego co ślina na język przyniesie to nie dowód na bycie spontanicznym i odwagę wyrażanie siebie, a raczej na brak obycia, inteligencji emocjonalnej i wyczucia...No i owszem powód do wstydu dla najbliższych.

Podsumowując: jak nie czuć się jak idiotka? - zmień zachowanie idiotki na zachowanie inteligentnej dziewczyny.
alexandraa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:17   #23
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez alexandraa13 Pokaż wiadomość
druga osoba zrozumie? a co tu przepraszam rozumieć? Z TEGO CO TU OPISAŁAŚ wyciągam wniosek, że czujesz się jak idiotka - bo dokładnie jak idiotka się zachowujesz (czyli w sumie jest jeden plus, masz właściwe odczucia ).

Znam takie osoby i szczerze ich nie cierpię. Np. na powitanie wybuch śmiechu i komentarzy "ale masz buty". Mnie to nie śmieszy i nie jest miłe, więc dosyć chłodno pytam o co chodzi i proszę o uargumentowanie co jest tak zabawnego w nowych butach. Po kilku minutach dyskusji wychodzi na to, że z butami wszystko ok i się osobie "spontanicznej" bardzo podobają, chciała tylko pożartować, a ja się na żartach nie znam...No to sorry, może się nie znam. Na takich na pewno nie.


Może przerzuć się na żartowanie ze swojego przypałowego wyglądu i jego elementów? Wtedy nikt nie będzie się czuł urażony.

Aha, i gadanie wszystkiego co ślina na język przyniesie to nie dowód na bycie spontanicznym i odwagę wyrażanie siebie, a raczej na brak obycia, inteligencji emocjonalnej i wyczucia...No i owszem powód do wstydu dla najbliższych.

Podsumowując: jak nie czuć się jak idiotka? - zmień zachowanie idiotki na zachowanie inteligentnej dziewczyny.
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:25   #24
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez kim456 Pokaż wiadomość
Tak zgodze się, że większość dziewczyn tutaj ma rację, jednak totalnie nie zrozumiałyście mojej wypowiedzi.
Mam swój styl zartowania z drugą osobą - te okulary różowe były i aż się o to prosiły, ale nie o tym chciałam. I żartujemy sobie tak (raz ja na nią a raz ona na mnie). No i usłyszała to 3cia osoba (nie z naszego towarzystwa) i się zaczęło nagabywanie na mnie. Ja przecież nikogo nie wyśmiewam, ba! Sama idealna nie jestem. No, ale ludzie, żeby być takim chamskim, wtrącać się do rozmowy i jeszcze po mnie jeździć?
Przecież celowo nie wyśmiewałabym kogoś, bez przesady... W tym wypadku to raczej ja zostałam pojechana i wyśmiana
jeśli komentarz nie przeszkadzal osobie komentowanej tylko komus z boku to nie rozumiem w czym problem.
pewnie odgryzłabym się tej trzeciej pannie jakiś sucharem ,jednak nie rozumiem problemu twojego faceta?
czy on ma problem z akceptacją twojego zachowania,czy brakiem tolerancji osób postronnych.
czy on wini ciebie za to,czy tobie się tak tylko wydaje?

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez alexandraa13 Pokaż wiadomość
druga osoba zrozumie? a co tu przepraszam rozumieć? Z TEGO CO TU OPISAŁAŚ wyciągam wniosek, że czujesz się jak idiotka - bo dokładnie jak idiotka się zachowujesz (czyli w sumie jest jeden plus, masz właściwe odczucia ).

Znam takie osoby i szczerze ich nie cierpię. Np. na powitanie wybuch śmiechu i komentarzy "ale masz buty". Mnie to nie śmieszy i nie jest miłe, więc dosyć chłodno pytam o co chodzi i proszę o uargumentowanie co jest tak zabawnego w nowych butach. Po kilku minutach dyskusji wychodzi na to, że z butami wszystko ok i się osobie "spontanicznej" bardzo podobają, chciała tylko pożartować, a ja się na żartach nie znam...No to sorry, może się nie znam. Na takich na pewno nie.


Może przerzuć się na żartowanie ze swojego przypałowego wyglądu i jego elementów? Wtedy nikt nie będzie się czuł urażony.

Aha, i gadanie wszystkiego co ślina na język przyniesie to nie dowód na bycie spontanicznym i odwagę wyrażanie siebie, a raczej na brak obycia, inteligencji emocjonalnej i wyczucia...No i owszem powód do wstydu dla najbliższych.

Podsumowując: jak nie czuć się jak idiotka? - zmień zachowanie idiotki na zachowanie inteligentnej dziewczyny.
nie lubisz takich osób, to nie musisz przebywać w ich towarzystwie i chyba nie zrozumialaś istoty problemu.łatwiej jest ocenić ,przypiąc łatkę i zbesztać,aby poczuć się kimś lepszym .
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:27   #25
channy
Raczkowanie
 
Avatar channy
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 107
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nie lubisz takich osób, to nie musisz przebywać w ich towarzystwie i chyba nie zrozumialaś istoty problemu.łatwiej jest ocenić ,przypiąc łatkę i zbesztać,aby poczuć się kimś lepszym .
No nie wiem, kto w takiej sytuacji chce poczuć się lepiej. Chyba osoba, która taki komentarz daje.
channy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:29   #26
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jeśli komentarz nie przeszkadzal osobie komentowanej tylko komus z boku to nie rozumiem w czym problem.
no ja widzę problem - jeżeli notorycznie ktoś się wtrąca to chyba coś jest nie tak? żarty może i trafiają do drugiej strony ale na pewne teksty to można sobie pozwolić w sytuacji sam na sam. Rzucając takie a nie inne uwagi w towarzystwie innych ludzi trzeba się liczyć z tym, że mogą się poczuć oburzeni.
Miałam raz dawno temu taką sytuację, że wracałam z moimi wieloletnimi kumplami nocnym autobusem z imprezy. Zaczęli żartować, że mnie nie wypuszczą do domu, jeden na dowód tego zabrał mi szalik. Ot takie tam zgrywy na lekkim rauszu. 2 chłopaków obok okropnie się oburzyło i o mało się bójka nie wywiązała bo serio myśleli, że moi kumple chcą mi krzywdę zrobić.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:34   #27
kim456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 20
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jeśli komentarz nie przeszkadzal osobie komentowanej tylko komus z boku to nie rozumiem w czym problem.
pewnie odgryzłabym się tej trzeciej pannie jakiś sucharem ,jednak nie rozumiem problemu twojego faceta?
czy on ma problem z akceptacją twojego zachowania,czy brakiem tolerancji osób postronnych.
czy on wini ciebie za to,czy tobie się tak tylko wydaje?

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------


nie lubisz takich osób, to nie musisz przebywać w ich towarzystwie i chyba nie zrozumialaś istoty problemu.łatwiej jest ocenić ,przypiąc łatkę i zbesztać,aby poczuć się kimś lepszym .
O jedna co mnie zrozumiała chłopak po prostu mnie broni i nie lubi gdy ktoś ma coś do mnie, toleruje moje zachowanie. Ja i moja koleżanka mamy humor jak faceci z naszego otoczenia. Chamskie docinki, ale wiemy, że to na żarty i to nas bawi. Wkurzyła mnie właśnie ta 3cia osoba, ale nic jej nie powiedziałam, bo co się będę przejmować? Akurat jej zdanie mam za przeproszeniem w Bardziej zmartwiło mnie to, że chłopak tak się tym przejął i nie chcę dopuścić do takiej sytuacji raz jeszcze.
Nadal reszta dziewczyn nie może zakumać, także dziękuję już za Wasze odpowiedzi skoro z góry posądzacie mnie o tą najgorszą, gdzie z dwóch stron były granice żartów ustalone i ja ich nie przekroczyłam. A to, że napatoczyła się jeszcze jedna osoba, która była innego humoru niż my to już inna sprawa. Dziękuję dobranoc.
kim456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:39   #28
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: czuję się jak idiotka

Takie żarty nie są śmieszne, raczej prostackie. To często najprostszy sposób, żeby zrazić do siebie ludzi. Najczęściej też tacy ludzie uważają, że oni mogą wyśmiewać innych, ale już jak ktoś z nich "zażartuje" w ten sposób, to jest foch i wielka obraza.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:44   #29
alexandraa13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 888
Dot.: czuję się jak idiotka

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość



nie lubisz takich osób, to nie musisz przebywać w ich towarzystwie i chyba nie zrozumialaś istoty problemu.łatwiej jest ocenić ,przypiąc łatkę i zbesztać,aby poczuć się kimś lepszym .
może skup się na komentowaniu wypowiedzi autorki, a nie moich? bo nie wiem o co Ci chodzi?

nie muszę przebywać w towarzystwie, jak coś mi się nie podoba... Dzięki za radę (o którą nie prosiłam, więc tym bardziej), jest bardzo inteligentna, pomocna i wnosząca dużo do tematu.
Brawa dla Ciebie

Wyrażam swoje zdanie, mam do tego prawo. Nie wiem czemu uważasz, że dzięki temu czuję się kimś lepszym. Ocenić...hmm a czy całe odpowiadanie na forum nie na tym właśnie polega? że oceniamy? być może czasem błędnie, bo przecież nie znamy osoby ani sytuacji, a jedynie czytamy kilka słów przez kogoś napisanych...
alexandraa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:45   #30
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: czuję się jak idiotka

Nie rozumiem po co zakładać takie wątki. Wystarczy jeden post zgodny z myśleniem autorki i już - koniec tematu, wszystko cacy, problem rozwiązany. Po co zawracać wizażankom tyłki jak wszystko jest jasne - nie wiem.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.