Nieznośna siostra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 15:50   #1
Shili
Rozeznanie
 
Avatar Shili
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 575
Talking

Nieznośna siostra


Piszę, bo muszę się komuś wyżalić

Mam problem z siostrą, właściwie chodzi o to, że siostra ciągle bierze moje rzeczy, a to ciuchy, a to kosmetyki, a to coś jeszcze innego i później tego nie oddaje. Gdy coś znika z mojej szafy, wiem, że na pewno znajdę to u niej. Wielokrotnie mówiłam jej już, że jeżeli chce coś pożyczyć to miło by było gdyby mnie o tym poinformowała i później odłożyła daną rzecz na miejsce, ale gdzie tam! Zawsze wychodzi tak, że jak chce by coś wróciło na miejsce muszę iść i sobie to wziąć.

Sytuacja z dzisiaj:pytam się jej rano czy widziała moje jeansy i czy ma je u siebie, bo wiem, że jeszcze wczoraj były w mojej szafie, siostra ze zdziwieniem mówi, że nie ma i że przecież ona nie chodzi w moich jeansach, no ok. Szukam dalej, ale przepadły. Idę do niej jeszcze raz i mówię, że na pewno są u niej, ona na to, że nie. Po chwili z niezadowoleniem mi je przynosi i mówi, że znalazła u siebie i że wczoraj je brała. No litości, nie mogła tak na początku? Później jeszcze pytam, czy moje inne spodnie też ma, bo ich też nie ma w szafie. Siostra oczywiście z oburzeniem zaprzecza, i co się okazuje później? Oczywiście, że je miała, ale jak zwykle udawała, że nie wie o co chodzi .

I tak za każdym razem, na prawdę mnie denerwują takie sytuacje i wiele razy już z nią o tym rozmawiałam, ale ona zupełnie to olewa, na dodatek oburza się, gdy biorę swoje ciuchy z jej szafy, twierdzi, że nie mam prawa grzebać w jej rzeczach i że robię jej bałagan, co jest śmieszne, bo gdy ona bez problemu bierze moje, to już nie jest dla niej problemem . Na dodatek, gdy ja pożyczyłam od niej sweter (nie pytając jej wcześniej o pozwolenie, bo nie było jej w domu) zrobiła mi wielką wojnę o to, a ona coś takiego robi praktycznie codziennie i gdybym raz na jakiś czas nie brała swoich ciuchów z jej szafy ( często wymiętych i nadających się już tylko do prania), to szczerze wątpię czy bym je odzyskała.

Wiem, że problem wydaje się śmieszny, ale irytuje mnie już ta sytuacja . Co mam z nią zrobić? Macie jakieś pomysły? Rozmowa w tym wypadku nie przynosi skutków, a próbowałam już na prawdę wiele razy, czasami ze spokojem, a czasami szczerze zdenerwowana i nic. Czekam na wasze pomysły .
__________________





Edytowane przez Shili
Czas edycji: 2013-04-19 o 15:53
Shili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:13   #2
alicassion
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 998
Dot.: Nieznośna siostra

spróbuj z nią jeszcze raz porozmawiać. Może rozważ ewentualnie zamykanie swojego pokoju na klucz jak wychodzisz?
Takie problemy ma chyba większość dziewczyn z siostrami, najczęściej młodszymi.
alicassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:25   #3
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Nieznośna siostra

potwierdzam, zamykać na klucz i tyle.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:28   #4
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez alicassion Pokaż wiadomość
spróbuj z nią jeszcze raz porozmawiać. Może rozważ ewentualnie zamykanie swojego pokoju na klucz jak wychodzisz?
Takie problemy ma chyba większość dziewczyn z siostrami, najczęściej młodszymi.
znam bliźniaczki, które darły koty o zawartość szafy jednej z nich - jedna podbierała rzeczy, perfumy, ciuchy, kosmetyki, a jak druga coś chciała pożyczyć to chyba całe osiedle słyszało. W końcu się zdenerwowała ta okradana - najpierw szuflada z kosmetykami na zamek, a potem pokój na zamek.

I nastały czasy błogiej ciszy.
niepa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:39   #5
Shili
Rozeznanie
 
Avatar Shili
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 575
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez alicassion Pokaż wiadomość
spróbuj z nią jeszcze raz porozmawiać. Może rozważ ewentualnie zamykanie swojego pokoju na klucz jak wychodzisz?
Takie problemy ma chyba większość dziewczyn z siostrami, najczęściej młodszymi.
Chyba rzeczywiście będę musiała pomyśleć nad zamykaniem pokoju, ale nie wiem czy nie było by to zbyt uciążliwe. Zdarza się i tak, że wyjdę na chwilę do kuchni czy łazienki, a siostra w tym czasie zdąży już sobie coś "pożyczyć". Za to jak będę wychodzić na dłużej wydaje się to dobrą opcją . I zgadłaś, siostra jest młodsza o 4 lata .
__________________





Edytowane przez Shili
Czas edycji: 2013-04-19 o 16:41
Shili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:42   #6
alicassion
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 998
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez Shili Pokaż wiadomość
Chyba rzeczywiście będę musiała pomyśleć nad zamykaniem pokoju, ale nie wiem czy nie było by to zbyt uciążliwe. Zdarza się i tak, że wyjdę na chwilę do kuchni czy łazienki, a siostra w tym czasie zdąży już sobie coś "pożyczyć". Za to jak będę wychodzić na dłużej wydaje się to dobrą opcją . I zgadłaś, siostra jest młodsza o 4 lata .
zamykałabym nawet jeśli wychodziłabym do kuchni czy wziąć prysznic, natknęła by się na zamknięte drzwi raz, dwa a trzeci raz by już nie poszła z założeniem, że nic jej się nie uda zwędzić.
alicassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:44   #7
Shili
Rozeznanie
 
Avatar Shili
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 575
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez alicassion Pokaż wiadomość
zamykałabym nawet jeśli wychodziłabym do kuchni czy wziąć prysznic, natknęła by się na zamknięte drzwi raz, dwa a trzeci raz by już nie poszła z założeniem, że nic jej się nie uda zwędzić.
Chyba spróbuję , może się zniechęci po jakimś czasie.
__________________




Shili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 16:45   #8
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Nieznośna siostra

Moja siostra tak robiła, że używałam mojej prostownicy i potem zwijała przewód i myślała, że się nie zorientuję, że jest ciepła i ktoś jej przed chwilą używał Jakby po prostu nie mogła zapytać. Nie masz innego wyjścia, klucz i tyle. Nawet jak wychodzisz do łazienki. Po pewnym czasie może się oduczy.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:49   #9
alicassion
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 998
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez Shili Pokaż wiadomość
Chyba spróbuję , może się zniechęci po jakimś czasie.

myślę, że nawet szybciej niż myślisz
alicassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:51   #10
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Nieznośna siostra

Zamykać za każdym razem, gdy wychodzisz. Oduczy się.
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 21:16   #11
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Nieznośna siostra

Ja tez tak mam tyle, ze ani moje drzwi ani szafa nie maja zamka (a szafa jest rozsuwana). To moja blizniaczka i kiedys to mnie wyprowadzalo z rownowagi i kalazalam jej sciagac wszystko moje jak tylka zauwazylam i to w trybie natychmistowym, nawet majtki i skarpety z niej zdzieralam! Zabierala mi lusterko i nigdy nie odnosila na miejsce, co powinna robic bo to ja jej robie laske, ze jej pozyczam a nie ona mi, ze to odniesie!
Naszczescie juz mamy po prawie 19 lat i juz troche jej przeszlo + to, ze jej sie przytylo a ja troche schudlam :P
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-19, 22:08   #12
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Ja tez tak mam tyle, ze ani moje drzwi ani szafa nie maja zamka (a szafa jest rozsuwana). To moja blizniaczka i kiedys to mnie wyprowadzalo z rownowagi i kalazalam jej sciagac wszystko moje jak tylka zauwazylam i to w trybie natychmistowym, nawet majtki i skarpety z niej zdzieralam! Zabierala mi lusterko i nigdy nie odnosila na miejsce, co powinna robic bo to ja jej robie laske, ze jej pozyczam a nie ona mi, ze to odniesie!
Naszczescie juz mamy po prawie 19 lat i juz troche jej przeszlo + to, ze jej sie przytylo a ja troche schudlam :P
Serio

Ja też mam ten problem z młodsza siostra, a jakże. Chociaż ostatnio problem ustał (albo po prostu nie zorientowałam się jeszcze, że coś mi zniknęło). Też potrafiła się wypierać, że nie widziała, nie ruszała, a potem znajduję to w jej szafce. Niestety nie mam ani osobnego pokoju, ani szafek na zamek...
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 16:10   #13
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Nieznośna siostra

Ja proponuję utuczyć siostrę.Bądź dla niej miła,podtykaj jej smakołyki ,piecz ciasta/ale sama nie jedz/.Po kilku miesiącach problem się rozwiąże sam bo nie wmieści się w Twoje ciuchy. i jeszcze odda Ci swoje bo zrobią się za małe.
Albo udawaj ,że masz jakąs zaraźliwą chorobę skórną albo insekty.Powiedz jej o tym niby przypadkiem.Kup w aptece jakąś maść czy płyn na tę dolegliwość.Więc jeśli nie chce się zarazić to lepiej niech nie używa Twoich ubrań i niech dokładnie myje wannę czy brodzik bo też może się zarazić.

A tak na poważnie to porozmawiaj z nią.Powiedz,że sobie nie życzysz aby bez Twojej wiedzy i zgody brała coś Twojego.Że chętnie jej pożyczysz ale ma oddać po skorzystaniu czyste i nadające się do chodzenia.
Chyba dwie duże dziewczynki w wieku starszym niż przedszkolny mogą się dogadać?Klucz to w ostateczności.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 16:37   #14
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez Shili Pokaż wiadomość
Piszę, bo muszę się komuś wyżalić

Mam problem z siostrą, właściwie chodzi o to, że siostra ciągle bierze moje rzeczy, a to ciuchy, a to kosmetyki, a to coś jeszcze innego i później tego nie oddaje. Gdy coś znika z mojej szafy, wiem, że na pewno znajdę to u niej. Wielokrotnie mówiłam jej już, że jeżeli chce coś pożyczyć to miło by było gdyby mnie o tym poinformowała i później odłożyła daną rzecz na miejsce, ale gdzie tam! Zawsze wychodzi tak, że jak chce by coś wróciło na miejsce muszę iść i sobie to wziąć.

Sytuacja z dzisiaj:pytam się jej rano czy widziała moje jeansy i czy ma je u siebie, bo wiem, że jeszcze wczoraj były w mojej szafie, siostra ze zdziwieniem mówi, że nie ma i że przecież ona nie chodzi w moich jeansach, no ok. Szukam dalej, ale przepadły. Idę do niej jeszcze raz i mówię, że na pewno są u niej, ona na to, że nie. Po chwili z niezadowoleniem mi je przynosi i mówi, że znalazła u siebie i że wczoraj je brała. No litości, nie mogła tak na początku? Później jeszcze pytam, czy moje inne spodnie też ma, bo ich też nie ma w szafie. Siostra oczywiście z oburzeniem zaprzecza, i co się okazuje później? Oczywiście, że je miała, ale jak zwykle udawała, że nie wie o co chodzi .

I tak za każdym razem, na prawdę mnie denerwują takie sytuacje i wiele razy już z nią o tym rozmawiałam, ale ona zupełnie to olewa, na dodatek oburza się, gdy biorę swoje ciuchy z jej szafy, twierdzi, że nie mam prawa grzebać w jej rzeczach i że robię jej bałagan, co jest śmieszne, bo gdy ona bez problemu bierze moje, to już nie jest dla niej problemem . Na dodatek, gdy ja pożyczyłam od niej sweter (nie pytając jej wcześniej o pozwolenie, bo nie było jej w domu) zrobiła mi wielką wojnę o to, a ona coś takiego robi praktycznie codziennie i gdybym raz na jakiś czas nie brała swoich ciuchów z jej szafy ( często wymiętych i nadających się już tylko do prania), to szczerze wątpię czy bym je odzyskała.

Wiem, że problem wydaje się śmieszny, ale irytuje mnie już ta sytuacja . Co mam z nią zrobić? Macie jakieś pomysły? Rozmowa w tym wypadku nie przynosi skutków, a próbowałam już na prawdę wiele razy, czasami ze spokojem, a czasami szczerze zdenerwowana i nic. Czekam na wasze pomysły .
Mam dokładnie ten sam problem z moją młodszą siostrą.
Kosmetyki, ciuchy...
Wszystko sobie bierze bez pozwolenia, kiedy jej się zachce, czyli niemalże codziennie. Kosmetyki podbiera z chęcią, nie oszczędza na nich. Czasami odnoszę wrażenie, że ona więcej bierze moich kosmetyków niż ja sama.
Ciuchy-weźmie sobie kiedy zachce, w nosie ma, że mam jakieś spotkanie i muszę założyć moja ulubioną bluzkę. Ona weźmie i tak, bo przecież ona musi chodzić dobrze ubrana, a ja(według niej) nie. Potem ciuch rzuci byle gdzie, nie odda nawet do prania i wieczność szukam moich ulubionych ubrań.
Do jej rzeczy nie mogę się tknąć, bo zaraz raban i oburzenie, ze jej rzeczy zabierać nie wolno. Ale moje już można
Po prostu mam oko na swoje rzeczy i kiedy widzę, ze się koło nich szwęda reaguję, ochrzaniam, czasami mam jej tak ochotę przylać jak siostra siostrze Najlepsze rzeczy to ja przed nią chowam pod klucz i tyle.
Często też gadamy i robimy takie wymianki, bo bardzo często okazuję się, ze mamy rzeczy, których nie używamy i wymieniamy się nimi. Dzięki temu tych podkradań(teraz to już właściwie ich prób) jest mniej.
I choć siostra nadal lubi się kręcić koło moich rzeczy to ja mam na nią oko
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 18:23   #15
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Nieznośna siostra

Ja wiem, że siostra i w ogóle, że przemoc jest naganna, ale autentycznie rąbnęłabym w złośliwy łeb.

Nienawidzę osób, które nie szanują czyjejś własności i prawa do rzeczy osobistych. A takie, które jeszcze się oburzają i kłamią, że nie brały (a za chwilę przynoszą) to zabiłabym na miejscu.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 20:18   #16
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Nieznośna siostra

nie lubisz kiedy ona pożycza twoje rzeczy,a sama bierzesz jej?
bądź konsekwentna.albo nie bierzecie od siebie rzeczy,albo pytacie się za każdym razem,a jeśli nie ma właściciela w pobliżu to nie bierzecie!!@!@
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 16:21   #17
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nie lubisz kiedy ona pożycza twoje rzeczy,a sama bierzesz jej?
bądź konsekwentna.albo nie bierzecie od siebie rzeczy,albo pytacie się za każdym razem,a jeśli nie ma właściciela w pobliżu to nie bierzecie!!@!@
Raczej nie masz takiego problemu i nie wiesz, ze to co piszesz niemal graniczy z cudem
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 16:34   #18
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Nieznośna siostra

Zamykaj i tyle.
Ale jeszcze za każdym razem, kiedy ona bierze coś z mojej pólki - brałabym z jej i też nie oddawała. Za każdym razem komunikując jej, że za ciuch, który bierze ode mnie bez pytania, ja też biorę. I nie oddam, dopóki ona nie oddaje sama, w dobrym stanie. Powiia się nauczyć, tylko bądź konsekwentna.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 17:03   #19
ahoooj
Raczkowanie
 
Avatar ahoooj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 326
Dot.: Nieznośna siostra

Ja niestety mam podobny problem z moimi siostrami
Przyjeżdżają raz na jakiś czas w odwiedziny do rodzinnego domu i tego samego dnia dziwnym trafem znikają mi wszystkie moje rzeczy

Przez czas ich pobytu boję się dać cokolwiek do prania, bo wiem, że to już do mnie nie wróci. Muszę nawet chować swój szampon i żel pod prysznic, bo ja to kupuję za własne pieniądze, a one przyjeżdżają, zużywają, a później jak się skończy wyciągają z kosmetyczki własne kosmetyki i nie pozwalają mi pożyczyć

Najgorsze jest to, że jak raz mi coś zabiorą, to już tego nie odzyskam, moje siostry mieszkają dosyć daleko od domu, nie odwiedzam ich, więc zazwyczaj jak coś podkradają to już nigdy tego nie odzyskam.

Więc nie pozostaje Tobie nic innego, jak zamykać pokój na klucz, ja niestety nie mam takiej możliwości i muszę dokładnie pilnować swoich rzeczy.
ahoooj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 17:04   #20
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Raczej nie masz takiego problemu i nie wiesz, ze to co piszesz niemal graniczy z cudem
to się nazywa konsekwencja .jak można wymagać od kogoś nie dając tego samego w zamian?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 18:11   #21
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
to się nazywa konsekwencja .jak można wymagać od kogoś nie dając tego samego w zamian?
Jak by ci to wytlumaczyc...
Ja w zyciu bym nie wpadla na to zeby zabrac cos mojej siostrze, az tu nagle pwenego dnia ona zaczyna podkracac mi ubrania, kosmetyki itp. Wiec zwracam jej uwage, oczywiscie ona ma to w d*upie, ko kolejnych takich akcjach robie awanture w domu zeby zostawila moje rzeczy, ze ma swoje i ja jej nie zabieram. W koncu mowi "ok" ale tylko po to zebym dala jej spokoj bo ona ciagle podkrada moje rzeczy. Wiec w koncu zeby zrobic na zlosc, albo z poczucia niesprawiedliwosci, albo po prostu dlatego, ze zabrala mi wszystkie skarpety i nie mam juz ani jednej- to ja jej cos zabieram. Bo czego ja mam cierpiec a ona robi sobie co chce i nie slucha jak sie jej tlumaczy i zwraca uwage. Uff :P
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 18:31   #22
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Nieznośna siostra

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Jak by ci to wytlumaczyc...
Ja w zyciu bym nie wpadla na to zeby zabrac cos mojej siostrze, az tu nagle pwenego dnia ona zaczyna podkracac mi ubrania, kosmetyki itp. Wiec zwracam jej uwage, oczywiscie ona ma to w d*upie, ko kolejnych takich akcjach robie awanture w domu zeby zostawila moje rzeczy, ze ma swoje i ja jej nie zabieram. W koncu mowi "ok" ale tylko po to zebym dala jej spokoj bo ona ciagle podkrada moje rzeczy. Wiec w koncu zeby zrobic na zlosc, albo z poczucia niesprawiedliwosci, albo po prostu dlatego, ze zabrala mi wszystkie skarpety i nie mam juz ani jednej- to ja jej cos zabieram. Bo czego ja mam cierpiec a ona robi sobie co chce i nie slucha jak sie jej tlumaczy i zwraca uwage. Uff :P
ok,tylko nie wszystkie siostry są takie same.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.