Mamy sierpniowe 2018 cz.1 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-22, 12:17   #271
AnnaEm1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 142
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
A powiedz mi skąd to podejrzenie w ogóle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

u nas wczoraj ciężki dzień pomimo, że tydzień miałyśmy świetny. Pola nie mogła znów spać, nie dało się jej uśpić, do 14:30 od 6 rano spała nieco ponad pół godziny, a musiałam ją usypiać. w końcu zapakowałam ją do auta i pojechałam na przejażdżkę.

dzisiaj pomarudziła trochę ale zasnęła sama, z tym że znowu po poł godziny wybudza się jakby ktoś ją strzelił w twarz, nagle podskakuje robi wielkie oczy i koniec spania. probuje jeszcze później zasnąć tak jak teraz, ale wątpię żeby jej się udało.

czasem mi już ręce opadają, fajnie że są lepsze dni, ale u nas nie ma średnich, jest albo super albo tak, że mam ochotę wyskoczyć przez okno nie spi wtedy tylko marudzi i płacze i ciągle chce być noszona. czasami tracę wiarę że poprawi się z tym spaniem na stałę. nie wiem co ją tak budzi, może brzuch, ale z jakiegoś powodu przez tydzień było spoko a teraz nie jest.
może jej za zimno/ za gorąco/ coś hałasuje?
a śpi w nocy?

Moja Marcelina w ciągu dnia też mało spi, a jak śpi to np z 2-3x po 30min, jedynie na spacerze śpi więcej ale też jej się zdarza obserwować swiat z 30min zanim zasnie.
Za to w nocy śpi ładnie od ok 20 do 7:30, a np wczoraj spala od 19 do 8:30 z przerwami na jedzenie, wiec może się po prostu wysypia w nocy w i ciągu dnia aż tyle nie potrzebuje.
AnnaEm1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 13:26   #272
Moniano22
Raczkowanie
 
Avatar Moniano22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 267
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Jak tam dziewczyny, czy "magia 3 miesiąca" już zadziałała???
My niecały tydzień temu skończyliśmy i jakiejś rewolucji nie widzę:P
Za to po tym co dziewczyny piszą na grupie FB, boję się kolejnych dni, bo to będzie czas skoku rozwojowego który może trwać nawet 5 tygodni ((
__________________


26.09.2014 - Pani Kierowca
Moniano22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 20:38   #273
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Moniano22 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny, czy "magia 3 miesiąca" już zadziałała???
My niecały tydzień temu skończyliśmy i jakiejś rewolucji nie widzę:P
Za to po tym co dziewczyny piszą na grupie FB, boję się kolejnych dni, bo to będzie czas skoku rozwojowego który może trwać nawet 5 tygodni ((
U nas jutro stuknke 3 msc i od ponad tygodnia mała lepiej śpi ale zobaczymy jak długo. Łatwiej robi kupę niż robiła np. Przy jedzeniu jest bardziej niespokojna ale nie płacze zwykle, dziś to w ogóle wyszło z niej 3 razy bez zajakniecia nadal łatwo ją przemęczyć, przestymulować, nadal nie zaśnie np jak jesteśmy gdzieś poza domem u babć czy znajomych dlatego 2h to max gdzie możemy gdzieś być bo później zaczyna płakać ze zmęczenia a nie zaśnie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 20:48   #274
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Moniano22 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny, czy "magia 3 miesiąca" już zadziałała???
My niecały tydzień temu skończyliśmy i jakiejś rewolucji nie widzę:P
Za to po tym co dziewczyny piszą na grupie FB, boję się kolejnych dni, bo to będzie czas skoku rozwojowego który może trwać nawet 5 tygodni ((
My już 4miesiąc skończony i szału nie ma.
Za to ten skok był straszny,ciężko co przesZliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 07:18   #275
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U nas minęły 3msc a z brzuchem i pierdami tylko gorzej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 08:04   #276
Moniano22
Raczkowanie
 
Avatar Moniano22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 267
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
My już 4miesiąc skończony i szału nie ma.
Za to ten skok był straszny,ciężko co przesZliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszny, tzn? I faktycznie tak długo trwał?
__________________


26.09.2014 - Pani Kierowca
Moniano22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 08:07   #277
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-23, 08:52   #278
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
A powiedz mi skąd to podejrzenie w ogóle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

u nas wczoraj ciężki dzień pomimo, że tydzień miałyśmy świetny. Pola nie mogła znów spać, nie dało się jej uśpić, do 14:30 od 6 rano spała nieco ponad pół godziny, a musiałam ją usypiać. w końcu zapakowałam ją do auta i pojechałam na przejażdżkę.

dzisiaj pomarudziła trochę ale zasnęła sama, z tym że znowu po poł godziny wybudza się jakby ktoś ją strzelił w twarz, nagle podskakuje robi wielkie oczy i koniec spania. probuje jeszcze później zasnąć tak jak teraz, ale wątpię żeby jej się udało.

czasem mi już ręce opadają, fajnie że są lepsze dni, ale u nas nie ma średnich, jest albo super albo tak, że mam ochotę wyskoczyć przez okno nie spi wtedy tylko marudzi i płacze i ciągle chce być noszona. czasami tracę wiarę że poprawi się z tym spaniem na stałę. nie wiem co ją tak budzi, może brzuch, ale z jakiegoś powodu przez tydzień było spoko a teraz nie jest.
Pediatra skierowała córkę do neurologa, ponieważ dość slabo podnosi glowke lezac na brzuchu, do tego glowka bardzo sie kiwa (wyglada to jak te pieski modne w latach 90. przewozone w samochodach ). Wczoraj okazalo sie, ze to ja dodatkowo robilam jej krzywde noszac ja w pionie twarza do tylu (zawsze zaglada przez moje ramie, w kazdej innej pozycji placze). Bardzo mnie to dobilo, ze nieswiadomie utrwalilam w niej zla pozycje zalecono noszenie buzia do przodu, trzymajac rece pod jej kolanami, tak ekstremalnie, ze stopy ma prawie przy samym czole... Bardzo placze w tej pozycji, a mi w ten sposob omdlewa reka po kilku minutach
U mojego dziecka tez sinusoida środa świetna, czwartek tragiczny...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 16:18   #279
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez venir Pokaż wiadomość
Pediatra skierowała córkę do neurologa, ponieważ dość slabo podnosi glowke lezac na brzuchu, do tego glowka bardzo sie kiwa (wyglada to jak te pieski modne w latach 90. przewozone w samochodach ). Wczoraj okazalo sie, ze to ja dodatkowo robilam jej krzywde noszac ja w pionie twarza do tylu (zawsze zaglada przez moje ramie, w kazdej innej pozycji placze). Bardzo mnie to dobilo, ze nieswiadomie utrwalilam w niej zla pozycje zalecono noszenie buzia do przodu, trzymajac rece pod jej kolanami, tak ekstremalnie, ze stopy ma prawie przy samym czole... Bardzo placze w tej pozycji, a mi w ten sposob omdlewa reka po kilku minutach
U mojego dziecka tez sinusoida środa świetna, czwartek tragiczny...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Venir u nas ta pozycja jest hitem i gdyby nie to to też byśmy na to nie wpadli zawsze się popełnia błędy. To nie nasza wina tylko systemu, my mieliśmy w szpitalu pogadankę i pediatra mówiła o tym jak ubierać dziecko i że ma spać na twardym a nikt nie powie rodzicom jak nosić czy jak dbać o postawę dziecka. U nas była odparzona szyja, ostatnio pupa ale chyba przez lupilu:/ ja mam nawet do siebie lekkie pretensje jak ja wyjmuje z fotelika i jest spocona, że nie dopilnowałam jej temperatury kiedyś prawie jej palec zlamalam przy ubieraniu jak miała kilka dni, taki był wygięty w rękawie. Człowiek nieświadomie robi błędy. Kiedyś czytałam artykuł i było tam takie zdanie- dzieci nie potrzebują idealnych rodziców, bo takich nie ma, tylko wystarczająco dobrych. Jestem pewna że wszystkie tutaj jesteśmy Wystarczająco Dobrymi Mamami zresztą nasi rodzice nie mieli takiej wiedzy jak my i teraz wszyscy mamy skolioze
Może ci podpowiem że łatwiej jest tak nosić dziecko jak się je nosi bardziej bokiem do świata tzn ja jej plecy i ciężar opieram na całej ręce hmm jest jakby półbokiem do mojej klatki piersiowej. Wtedy mi łatwiej bo nie muszę tak rąk wyciągać przed siebie żeby trzymać ja pod kolanami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Mąż mi dziś zrobił niespodziankę, wziął urlop i zapisał mnie do fryzjera trochę się odchamiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 18:28   #280
ania9o
Zakorzenienie
 
Avatar ania9o
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8 080
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Moniano22 Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny, czy "magia 3 miesiąca" już zadziałała???
My niecały tydzień temu skończyliśmy i jakiejś rewolucji nie widzę:P
Za to po tym co dziewczyny piszą na grupie FB, boję się kolejnych dni, bo to będzie czas skoku rozwojowego który może trwać nawet 5 tygodni ((
U nas już się zaczęło. To jeden z najgorszych skoków... Następny taki dramatyczny będzie zaraz przed roczkiem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
__________________
03.10.2015 żonka
26.04.2017 mamusia
02.08.2018 mamusia
ania9o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 18:33   #281
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Jakoś nie odczułam zadnego skoku i nawet nie wiem kiedy one wypadają 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-23, 18:56   #282
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez Moniano22 Pokaż wiadomość
Straszny, tzn? I faktycznie tak długo trwał?
Nie,trwał ponad tydzień. Jak normalnie jest aniołek,to wtedy maruda od rana do wieczora.Na łóżku źle,na.rękach źle,w.wózku źle. Nie spał,nic sie zrobić nie dało. Byłam wykonczona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 20:34   #283
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U nas taka lipa jakiej dawno nie było tj. 4.5h usypiania i dwie krótkie drzemki w międzyczasie. Ale mamy dziś odstępstwo od rutyny i może to przez to. Może też zaczął się skok bo mała skończyła 13 tygodni. Pisząc to karmiłam i Pola właśnie zrobiła kupę i padła póki co. Zwykle robi kilka kup dziennie a dziś dotychczas była jedna. Prężyła się na rękach ale wsadzaliśmy jej kateter do pupy i nic nie wyszło. Może to ją męczylo przekonamy się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 10:26   #284
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U mnie lipa bo znudzona jestem ciągle tym samym nawet jak zabawki/ książki etc powymieniane. Dostałam fajne notesy na pamiętniki ale jakoś nie było kiedy coś naskrobac bo wolę z nią poleżeć godzinę jak ona śpi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08

Edytowane przez Panterka1313
Czas edycji: 2018-11-24 o 10:28
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 10:48   #285
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Panterka, ja jak się wkrada nuda i widzę że mały traci zainteresowanie zabawkami to szukam piosenek dla dzieci w necie i uczę się śpiewać, przynajmniej refrenów. Michaś bardzo lubi jak mu śpiewam, zawsze ma wtedy uśmiech od ucha do ucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Venir, u nas też neurolog zdiagnozował wzmożone napięcie mięśniowe. Nosimy przodem do świata, podnosimy przewracając najpierw na boczek, podobnie z odkładaniem czy wkładaniem do wanienki. Jeździmy na fizjoterapię, ćwiczymy w domu. Teraz pokazano nam ćwiczenia na brzuszku, których mały strasznie nie lubi i zawsze przy nich płacze. Mam nadzieję że zobaczymy wkrótce poprawę, że zacznie trzymać główkę stabilnie i ją podnosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Poza tym u nas nowością są bardzo częste kupki, zrobił 8 w ciągu dwóch dni, dziś w nocy dwie i od rana już ją na była. Wcześniej robił raz na 3-4 dni dlatego zaczynam się martwić czy wszystko jest ok, ale zachowuje się normalnie, ma apetyt, jest radosny. Trochę marudzi bo ząbki mu wychodzą. W środę szczepiliśmy Pentaxim 5w1 i Rotarix, może te kupki to reakcja na szczepienie? Obserwujemy, jak będzie ich nadal bardzo dużo to zglosimy się do pediatry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 11:06   #286
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

LIMONKA ale to ja jestem znudzona wszystkim a nie ona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 16:37   #287
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Limonka przy ząbkowaniu może częściej robić kupę.
Do mnie doszło wczoraj że jesteśmy z mężem dwójka psychopatów i musimy coś zmienić w swoim postępowaniu Pola ma 3 miesiące więc wkroczyła w poważny wiek śpi z nami ale niedługo planujemy stopniowe odkładanie do łóżeczka tzn póki co dostawimy je do naszego łóżka z odkreconymi szczebelkami. Ale my od momentu uspienia małej codziennie czuwamy przy niej w łóżku. Albo mąż albo ja. Nawet jak jedno z nas idzie się kąpać to drugie kładzie się obok małej. Wzięło się to stąd że Pola ma bardzo lekki sen i zawsze ktoś pilnuje że jak się wybudzi to dostaje do buzi smoczek itd. Często się budzi otwiera oczy rozgląda i jak wszystko jej pasuje to śpi dalej obawiam się że jak będzie tu spała sama to po wybudzeniu nie zaśnie tylko będzie płacz. Jest już tak nauczona rutyny że w drugim pokoju gdzie mamy tv i kanape nie zaśnie wieczorem, próbowaliśmy. Często wieczory wyglądają tak że spędzamy je w osobnych pokojach ja z córką a mąż przed kompem co jest u nas nie do pomyślenia bo przed urodzeniem córki każdą wolną chwilę poświęciliśmy sobie nawzajem.
Czasem mąż siada na łóżku i po cichu gadamy ale wczoraj obudziły ja rozmowy szeptem... trochę mnie to dobija bo chciałabym mieć też chwilę dla męża teraz kiedy mała kładzie się spać wcześnie nieraz koło 19...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 21:11   #288
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Z kupa nie ma reguły. Jula jest mm i robi 3-4 kupy na dobę dla pediatry jest wszystko ok znając wygląd kolor i cała resztę.
Dziś mi się strasznie rozgadala, nosić będzie zaraz pieluchy 3 i była pierwszy raz u sąsiadki bo na wieczór nie miałam z kim zostawić a pies bardzo chciał na dwór.
Na smyku jest dużo promo na zabawki i książki dla naszych baby, większych dzieci i fajne pakiety dla małych i dorosłych również jest też wiele do nauki z serii teczka 2latka, cyferki, literki, dyktando i różne pakiety od 1roku po podstawówkę. Ja wchodzilam w wyprzedaż nowa sowa i pakiety a dalej już oczy mnie bolały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 02:53   #289
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

U nas pampersy trójki od pierwszego dnia 3. Miesiąca zakladamy nie wiem dokładnie ile mała waży ale prawie 6kg i dwojki już trzeba było naciągac a i tak często coś wyszło z pampersa wczoraj kupilam jej w pepco fajną grzechotkę w której widać kulki, jest lekka łatwo ją chwycić i wydaje fajny odgłos dla Poli. 5zl i dziecko szczęśliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-25, 10:09   #290
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 11:05   #291
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez szaruskowa Pokaż wiadomość
Venir u nas ta pozycja jest hitem i gdyby nie to to też byśmy na to nie wpadli zawsze się popełnia błędy. To nie nasza wina tylko systemu, my mieliśmy w szpitalu pogadankę i pediatra mówiła o tym jak ubierać dziecko i że ma spać na twardym a nikt nie powie rodzicom jak nosić czy jak dbać o postawę dziecka. U nas była odparzona szyja, ostatnio pupa ale chyba przez lupilu:/ ja mam nawet do siebie lekkie pretensje jak ja wyjmuje z fotelika i jest spocona, że nie dopilnowałam jej temperatury kiedyś prawie jej palec zlamalam przy ubieraniu jak miała kilka dni, taki był wygięty w rękawie. Człowiek nieświadomie robi błędy. Kiedyś czytałam artykuł i było tam takie zdanie- dzieci nie potrzebują idealnych rodziców, bo takich nie ma, tylko wystarczająco dobrych. Jestem pewna że wszystkie tutaj jesteśmy Wystarczająco Dobrymi Mamami zresztą nasi rodzice nie mieli takiej wiedzy jak my i teraz wszyscy mamy skolioze
Może ci podpowiem że łatwiej jest tak nosić dziecko jak się je nosi bardziej bokiem do świata tzn ja jej plecy i ciężar opieram na całej ręce hmm jest jakby półbokiem do mojej klatki piersiowej. Wtedy mi łatwiej bo nie muszę tak rąk wyciągać przed siebie żeby trzymać ja pod kolanami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Mąż mi dziś zrobił niespodziankę, wziął urlop i zapisał mnie do fryzjera trochę się odchamiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, wiem ale mimo wszystko człowiek się tak zamartwia.
Ja ostatnio też odwiedziłam fryzjera, od razu poczułam się lepiej
Od tego ciągłego noszenia niesamowicie bolą mnie plecy, do tego stopnia, ze wybieram sie na masaz do fizjoterspeuty, juz dluzej nie wytrzymam tego bolu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Panterka, ja jak się wkrada nuda i widzę że mały traci zainteresowanie zabawkami to szukam piosenek dla dzieci w necie i uczę się śpiewać, przynajmniej refrenów. Michaś bardzo lubi jak mu śpiewam, zawsze ma wtedy uśmiech od ucha do ucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Venir, u nas też neurolog zdiagnozował wzmożone napięcie mięśniowe. Nosimy przodem do świata, podnosimy przewracając najpierw na boczek, podobnie z odkładaniem czy wkładaniem do wanienki. Jeździmy na fizjoterapię, ćwiczymy w domu. Teraz pokazano nam ćwiczenia na brzuszku, których mały strasznie nie lubi i zawsze przy nich płacze. Mam nadzieję że zobaczymy wkrótce poprawę, że zacznie trzymać główkę stabilnie i ją podnosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Poza tym u nas nowością są bardzo częste kupki, zrobił 8 w ciągu dwóch dni, dziś w nocy dwie i od rana już ją na była. Wcześniej robił raz na 3-4 dni dlatego zaczynam się martwić czy wszystko jest ok, ale zachowuje się normalnie, ma apetyt, jest radosny. Trochę marudzi bo ząbki mu wychodzą. W środę szczepiliśmy Pentaxim 5w1 i Rotarix, może te kupki to reakcja na szczepienie? Obserwujemy, jak będzie ich nadal bardzo dużo to zglosimy się do pediatry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W którym miesiacu zostalo u was zdoagnozowane? Ile razy w tygodniu jezdzicie na rehabilitacje i jak czesto musicie cwiczyc w domu?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Dziewczyny, czy wasze dzieci już świadomie łapią i trzymają zabawki? Moja córka jest z 6.08 i jeszcze tego nie robi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 11:11   #292
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez venir Pokaż wiadomość
Wiem, wiem ale mimo wszystko człowiek się tak zamartwia.
Ja ostatnio też odwiedziłam fryzjera, od razu poczułam się lepiej
Od tego ciągłego noszenia niesamowicie bolą mnie plecy, do tego stopnia, ze wybieram sie na masaz do fizjoterspeuty, juz dluzej nie wytrzymam tego bolu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

W którym miesiacu zostalo u was zdoagnozowane? Ile razy w tygodniu jezdzicie na rehabilitacje i jak czesto musicie cwiczyc w domu?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Dziewczyny, czy wasze dzieci już świadomie łapią i trzymają zabawki? Moja córka jest z 6.08 i jeszcze tego nie robi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Uda się zlapac ale szybko puszxza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 11:38   #293
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Venir- na razie jeździmy raz w tygodniu do fizjoterapeuty, a ćwiczymy codziennie przy każdej nadarzajacej sie okazji. WNM zdiagnozowano 2 tygodnie temu jak mały miał już skończone 4 m-ce. Urodził się 7.07. (Wcześniak z 36 tc)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Co do chwytania zabawek to nasz chwyta, sięga po wiszące zabawki na macie, bierze w rączki gryzaki, które mu podaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 13:46   #294
AnnaEm1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 142
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez venir Pokaż wiadomość
Wiem, wiem ale mimo wszystko człowiek się tak zamartwia.
Ja ostatnio też odwiedziłam fryzjera, od razu poczułam się lepiej
Od tego ciągłego noszenia niesamowicie bolą mnie plecy, do tego stopnia, ze wybieram sie na masaz do fizjoterspeuty, juz dluzej nie wytrzymam tego bolu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

W którym miesiacu zostalo u was zdoagnozowane? Ile razy w tygodniu jezdzicie na rehabilitacje i jak czesto musicie cwiczyc w domu?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Dziewczyny, czy wasze dzieci już świadomie łapią i trzymają zabawki? Moja córka jest z 6.08 i jeszcze tego nie robi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
co do zabawek to na macie potrafi złapać i jak jej się zabawkę poloży np na brzuchu to tez złapie i od razu pakuje sobie do buzi

Mam pytanie do dziewczyn, które używają pampersów Lupilu rozmiar 3, czy w tych pampersach jest paseczek informujący o tym ze dziecko zrobilo siku?

uzywamy zielonych Pampersow i w 1 oraz 2 był paseczek który z żółtego zmieniał zabarwienie na niebieski jak dziecko zrobilo siku, od wczoraj mamy 3 i tego nie ma i jest to dla mnie pewne utrudnienie (wiaodmo kwestia przyzwyczajenia), ale paseczek był pewnym udogodnieniem

Edytowane przez AnnaEm1000
Czas edycji: 2018-11-25 o 13:47
AnnaEm1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 14:12   #295
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez AnnaEm1000 Pokaż wiadomość
co do zabawek to na macie potrafi złapać i jak jej się zabawkę poloży np na brzuchu to tez złapie i od razu pakuje sobie do buzi

Mam pytanie do dziewczyn, które używają pampersów Lupilu rozmiar 3, czy w tych pampersach jest paseczek informujący o tym ze dziecko zrobilo siku?

uzywamy zielonych Pampersow i w 1 oraz 2 był paseczek który z żółtego zmieniał zabarwienie na niebieski jak dziecko zrobilo siku, od wczoraj mamy 3 i tego nie ma i jest to dla mnie pewne utrudnienie (wiaodmo kwestia przyzwyczajenia), ale paseczek był pewnym udogodnieniem
Niestety nie ma.

Nasz też już trzyma pewnie zabawki jak się mu poda, sam z siebie jeszcze nie bierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 18:50   #296
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Chyba w żadnych 3 nie ma już paska,a jak jest to mówcie w których bo też mi tego brakuje
Moja od tygodnia sama sięga po zabawki, ale takie gryzaki lub coś co łatwo złapać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 19:04   #297
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Chyba w żadnych 3 nie ma już paska,a jak jest to mówcie w których bo też mi tego brakuje
Moja od tygodnia sama sięga po zabawki, ale takie gryzaki lub coś co łatwo złapać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W dadach fioletowych jest pasek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 21:04   #298
AnnaEm1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 142
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
W dadach fioletowych jest pasek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a jak z jakoscia tych pieluch? chłonne czy tak średnio?
AnnaEm1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 21:10   #299
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez AnnaEm1000 Pokaż wiadomość
a jak z jakoscia tych pieluch? chłonne czy tak średnio?
Chłonne, nigdy mi nie przeciekły a np dady zielone już tak. Za to te fioletowe są takie bardziej sztywne moim zdaniem niż Zielone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 22:24   #300
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.1

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Chyba w żadnych 3 nie ma już paska,a jak jest to mówcie w których bo też mi tego brakuje
Moja od tygodnia sama sięga po zabawki, ale takie gryzaki lub coś co łatwo złapać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pieluszkach Pampers Premium Care 3 też jest pasek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 12:50:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:26.