Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3. - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-09, 09:07   #2491
Haneczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 56
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88986366]Jeśli ktoś ucieka przed wojną, działaniami zbrojnymi, wybuchającymi bombami, terrorystami i talibami odcinającymi głowy to tak, taka Białoruś jest ok, bez względu na to, co o niej w Polsce myślimy.
Co innego ucieczka przed wojną, która jest nagła i więcej można zrozumieć, a co innego zwykła migracja ekonomiczna, w której nie może być miejsca na nielegalne przekraczanie granicy i takie kombinatorstwo.
A dorośli ludzie to nie małe słodkie kotki, żeby nie wiedzieli, co zrobić, by pojechać gdzieś legalnie.[/QUOTE]

Masowa migracja ekonomiczna Polaków do UK i na całą Europę Zachodnią się odbyła.
Polacy są ostatnimi, którzy mogą to potępiać.

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Laska,ale wiesz,że Unia nie chce otwarcia granic i umywa rączki,a cichcem liczy na to, że Polska granicy będzie pilnować i są za to wdzięczni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wierzę, że Unia pójdzie po rozum do głowy. Wierzę, że Unia wie, że jakiekolwiek wspieranie polskiego katolibanu to zło.
Haneczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:07   #2492
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
Masowa migracja ekonomiczna Polaków do UK i na całą Europę Zachodnią się odbyła.
Polacy są ostatnimi, którzy mogą to potępiać.
Tak,ale przekraczali granice legalnie o ile wiem? Nie przez płot?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:09   #2493
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Haneczka, Polska, jako kraj Unii Europejskiej, przyjęła najwięcej imigrantów ze wszystkich krajów. A to, że są to Ukraincy czy Białorusini - nie ma znaczenia.
Tych, którzy szturmują siła granice polsko-bialoruska powinno się odsyłac tam, skąd pochodza. Chyba, że złoża prawdziwe dokumenty i będą chcieli ZOSTAĆ w Polsce jako azylanci lub imigranci. Niestety, większość z nich chce tylko przedostać się na zachód - a Unia Europejska absolutnie nie chce przyjmować tych imigrantów do siebie

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:12   #2494
Haneczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 56
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Tak,ale przekraczali granice legalnie o ile wiem? Nie przez płot?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Białorusini uniemożliwiają legalne przejście granicy. Poza tym, nawet gdyby mogli, to Polska ich przecież nie wpuści. Kaczor już to dawno temu zapowiadał! To jaką mają opcję? Muszą forsować ten drut.
Polska otoczona drutem. Jakie to piękne zobrazowanie tego gdzie PiS nas doprowadził. Jesteśmy wielkim obozem odciętym od świata.

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Haneczka, Polska, jako kraj Unii Europejskiej, przyjęła najwięcej imigrantów ze wszystkich krajów. A to, że są to Ukraincy czy Białorusini - nie ma znaczenia.
Tych, którzy szturmują siła granice polsko-bialoruska powinno się odsyłac tam, skąd pochodza. Chyba, że złoża prawdziwe dokumenty i będą chcieli ZOSTAĆ w Polsce jako azylanci lub imigranci. Niestety, większość z nich chce tylko przedostać się na zachód - a Unia Europejska absolutnie nie chce przyjmować tych imigrantów do siebie

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Gdyby ciebie ścigała wojna, gdyby tobie zabito rodzinę i spalono dom to jedyne o czym byś myślała to dokumenty? Myśl!
Haneczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:13   #2495
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:37
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:15   #2496
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
Gdyby ciebie ścigała wojna, gdyby tobie zabito rodzinę i spalono dom to jedyne o czym byś myślała to dokumenty? Myśl!
... Ale nie wszyscy przeciez uciekaja przed wojna... To ty mysl.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:17   #2497
Haneczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 56
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ty wiesz to najlepiej. Chcą umrzeć w mrozie i deszczu w lesie na polskiej granicy. Bo im się nudzi?
Haneczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-09, 09:18   #2498
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:37
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:19   #2499
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Tak Was czytając myślę sobie, że człowieczeństwo to bardzo kruchy konstrukt...
Tak, ci ludzie są elementem politycznej walki, a raczej jej ofiarami. Teraz będą tygodniami przerzucani między jedną, a drugą granicą. Część będzie chciała wrócić do domu, ale nie będzie miała takiej możliwości. Część w tych lasach po prostu umrze.
Jaki macie realnie kontakt z osobami ze strefy? Ja rozmawiam z medykami z granicy, sporo miejscowych szkoli się z pierwszej pomocy, żeby tamtych ludzi ratować. Tyle mogą zrobić.
Może czas zacząć obserwować aktywistów, którzy są realnie na miejscu, lekarzy, ratowników, a nie słuchac, że ciotka sąsiada się boi, bo widziała takiego jednego.
Śledzę na instagramie profil Jagody Grondeckiej a także Salam Lab i jednego z ich członków. I tak, żal mi tych ludzi, wpakowali się nieświadomie w sytuacje zagrażającą ich zdrowiu i życiu. Sytuacje bez wyjścia. Wiekszość z nich to mężczyźni w sile wieku - nie ukrywajmy. Ale są też tam dzieci i dzieci szkoda najbardziej, bo ponoszą konswkwencje decyzji dorosłych. Są teraz w płapce bez wyjścia, jest to okropne i okropne jest to, że państwo polskie nie reagował odpowiednio wcześniej - trzeba było już dawno wpuści Frontex, rozmawiać z krajami, z których Łukaszenka zwozi ludzi, żeby ograniczyć tą możliwość, ponaglać UE i członków NATO, żeby pilnie naciskali na Bialoruś i Rosję za pomocy sankcji itd.

Natomiast w sytuacji tysiące ludzi (aktualnie mówi się o 4 tysiącach, a to niestety początek) jednocześnie próbuje przekroczyć nielegalnie granice Polski i tym samym UE i jest to zorganizowana przez reżim Łukaszenki akcja granice po prostu muszą zostać zamknięte i pilnie szczerzone. Żadne państwo nie może sobie pozwolić na masowy, zorganizowany przypływ migrantów, wymuszony przez wrogie państwo.


Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
Każda liczba ludzi powinna być wpuszczona.
Maskara co wyprawiają pisowcy. Słyszałaś nagrania ze strony białoruskiej jak po polskiej stronie strzelają do tych ludzi z karabinów maszynowych? Co się dzieje?!

Otworzyć granice!

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Unia musi wywrzeć większą presję na Polsce. Zablokować wszystkie fundusze dopóki Polska nie otworzy granicy
UE to akurat mocno trzyma kciuki, żeby granica pozostała szczelna. Przed chwilą dosłownie czytałam wypowiedź Holenderskiego ministra spraw zagranicznych, który potępia działania Białorusi i wspiera Polskę broniącą granic UE.

Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
To się wyprowadź na Białoruś jak im tam każesz mieszkać.
Dlazego miała by się wyprowadzić na Białoruś będąc tu legalnie, ba! będąc obywatlką tego kraju?
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:20   #2500
Haneczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 56
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Białorusini im pomóc przecież nie chcą
Haneczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:21   #2501
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Laska,ale wiesz,że Unia nie chce otwarcia granic i umywa rączki,a cichcem liczy na to, że Polska granicy będzie pilnować i są za to wdzięczni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jest, zagraniczne media wspierają polskie działania.
Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
Masowa migracja ekonomiczna Polaków do UK i na całą Europę Zachodnią się odbyła.
Polacy są ostatnimi, którzy mogą to potępiać.
Nie przypominam sobie żebym ja lub inne polskie emigrantki wybierały się do obcych nam krajów z narzędziami do przecinania drutu kolczastego i żebrały od razu o pomoc. Wszystko odbywa się legalnie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2021-11-09 o 09:23
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-09, 09:21   #2502
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Haneczka, widzę, że masz problem z rozumowaniem krytycznym. Ci ludzie przybywają na granice mając nadzieję nie na azyl w Polsce, a przejście dalej. A Unia Europejska ich NIE CHCE.

Jeżeli ktoś uciekał przed wojną, przed Polska ma kilkanaście krajów, które mogą im zaproponować azyl - zgodnie z międzynarodowa konwencja.

I dalej Ci bede pisac - Polska przyjęła najwięcej imigrantów i azylantow ze wszystkich krajów UE!

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:25   #2503
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:37
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:25   #2504
Haneczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 56
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Haneczka, widzę, że masz problem z rozumowaniem krytycznym. Ci ludzie przybywają na granice mając nadzieję nie na azyl w Polsce, a przejście dalej. A Unia Europejska ich NIE CHCE.

Jeżeli ktoś uciekał przed wojną, przed Polska ma kilkanaście krajów, które mogą im zaproponować azyl - zgodnie z międzynarodowa konwencja.

I dalej Ci bede pisac - Polska przyjęła najwięcej imigrantów i azylantow ze wszystkich krajów UE!

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Samych białych mężczyzn w sile wieku, których język jest podobny, którym Polska każe pracować na budowach z grosze. Polska ich wzięła by ich wyzyskiwać. Byś mogła wygodnie z kawką się rozłożyć przed komputerem i pisać te wszystkie rzeczy.

Obrzydliwa hipokryzja.
Haneczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:26   #2505
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
Białorusini uniemożliwiają legalne przejście granicy. Poza tym, nawet gdyby mogli, to Polska ich przecież nie wpuści. Kaczor już to dawno temu zapowiadał! To jaką mają opcję? Muszą forsować ten drut.
Polska otoczona drutem. Jakie to piękne zobrazowanie tego gdzie PiS nas doprowadził. Jesteśmy wielkim obozem odciętym od świata.

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------



Gdyby ciebie ścigała wojna, gdyby tobie zabito rodzinę i spalono dom to jedyne o czym byś myślała to dokumenty? Myśl!
Jak cię ściga wojna to uciekasz do pierwszego bezpiecznego kraju, a nie do tego gdzie jest największy socjal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:27   #2506
Haneczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 56
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie mogę, bo pisiory wprowadziły tam stan wyjątkowy. Czytaj!
Haneczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:27   #2507
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Póki ich było na granicy 30,też byłam za wpuszczeniem. Płakać mi się chce jak pomyślę o tych dzieciach. Marzy mi się,żeby Polska dała uni sobie pomoc( bo póki co o to nie prosi) żeby chociaż te dzieci uratować. Serio,serce mnie boli,żal mi tych ludzi. Ale jednocześnie, wiem, że trzeba tych granic bronić,nie wpuszczać,a zaślepienie osób jak Janeczka mnie denerwuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:27   #2508
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88986316]No ciekawe jak skoro oni nawet nie mogą się przedostać do Polski.[/QUOTE]

Przedostaja sie caly czas bo granica nie jest stuprocentowo szczelna.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:28   #2509
Haneczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 56
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Jak cię ściga wojna to uciekasz do pierwszego bezpiecznego kraju, a nie do tego gdzie jest największy socjal.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiedz to tym wszystkim Polakom poukrywanym jak szczury, ktorzy płynęli na gapę do Szwecji. Bo socjal.
Haneczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-09, 09:29   #2510
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:37
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:30   #2511
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Haneczka - Jesteś tak zabawna, że już wiem że jesteś okropnym trollem xD Jesteś gorsza egoistka i rasistką niż ktokolwiek inny na tym wątku - jak można rozróżniać człowieka czy jest biały, czarny, żółty i skąd pochodzi.

Ukraincy i Białorusini tak samo są imigrantami czy azylantami, jak cala reszta, ktora chce się dostać do UE. Nie ma znaczenia, że są biali, czy że to są mężczyźni (co jest bzdura oczywiście, a dane kto pezyjezdza do Polski łatwo sprawdzić- w 90% przypadkow to całe rodziny)

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SofiaPrunikos
Czas edycji: 2021-11-09 o 09:32
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:31   #2512
Haneczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 56
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Póki ich było na granicy 30,też byłam za wpuszczeniem. Płakać mi się chce jak pomyślę o tych dzieciach. Marzy mi się,żeby Polska dała uni sobie pomoc( bo póki co o to nie prosi) żeby chociaż te dzieci uratować. Serio,serce mnie boli,żal mi tych ludzi. Ale jednocześnie, wiem, że trzeba tych granic bronić,nie wpuszczać,a zaślepienie osób jak Janeczka mnie denerwuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
30 osobom pomożesz, ale 3 tysiącom to już nie? Tym bardziej trzeba pomagać. Nie rozumiem twojej logiki

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Jesteś tak zabawna, że już wiem że jesteś okropnym trollem xD Jesteś gorsza egoistka i rasistką niż ktokolwiek inny na tym wątku - jak można rozróżniać człowieka czy jest biały, czarny, żółty i skąd pochodzi.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Nie ja rozróżniam tylko Polska, która sobie migrantów wybiera.
Haneczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:32   #2513
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
Samych białych mężczyzn w sile wieku, których język jest podobny, którym Polska każe pracować na budowach z grosze. Polska ich wzięła by ich wyzyskiwać. Byś mogła wygodnie z kawką się rozłożyć przed komputerem i pisać te wszystkie rzeczy.

Obrzydliwa hipokryzja.
Jeśli na tych budowach pracują legalnie to nie jest żaden wyzysk. To jest ta sama sytuacja, którą opisujesz mówiąc, że Polacy migrowali do krajów UE za zarobkiem. Tylko wtedy twierdzisz, że to było przyjmowanie nas, a jak w polsce znajdują pracę Ukraincy, Filipińczycy, czy Białorusini (analogiczna sytuacja), to uważasz to za wyzysk. Mam dwie koleżanki z pracy Ukrainki (jest u nas w cholerę osób z innych krajów, ale one akurat pracują ze mną), z moim parterem pracują i Ukraincy i Białorusini - przyjechali legalnie za pracą, zarabiają tyle samo co reszta, Żaden wyzysk.

Czy nasza gospodarka na tym zyskuje? Oczywiście! I tak powinno być. Wiesz, państwo od tego jest, żeby dbać o dobrobyt i interesy swoich obywateli.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:32   #2514
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:34
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:35   #2515
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez razdwatrzyliczyszty Pokaż wiadomość
Ośrodki dla uchodźców są pełne. Nie trzeba czekać na tych, ktorzy są teraz na granicy.
No i? To nie odpowiada na moje pytanie. Jak niby przyjąć uchodźców do siebie? Czekam na wyjaśnienia, skoro twoim zdaniem to takie proste i oczywiste, to na pewno masz pełne info jak tego dokonać.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:37   #2516
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:34
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:37   #2517
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
30 osobom pomożesz, ale 3 tysiącom to już nie? Tym bardziej trzeba pomagać. Nie rozumiem twojej logiki

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------



Nie ja rozróżniam tylko Polska, która sobie migrantów wybiera.
Pomijając już,że oni nie chcą zostać w Polsce, to czy stać Polsce na tę pomoc? Na miejsca pracy? Na socjal? Dla.kipku tysięcy ludzi? Mało mamy swoich?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:38   #2518
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez Haneczka88 Pokaż wiadomość
30 osobom pomożesz, ale 3 tysiącom to już nie? Tym bardziej trzeba pomagać. Nie rozumiem twojej logiki

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------





Nie ja rozróżniam tylko Polska, która sobie migrantów wybiera.
Proponuję Ci wyjazd na południowa granice UE - Grecja, Włochy czy Hiszpania. Zobaczysz, jak nie wpuszczaja imigrantów i ich odsyłają mam nadzieję, że weźmiesz transparent i będziesz tez tam protestować że nie chcą przyjmować imigrantów z Afryki.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:38   #2519
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Pomijając już,że oni nie chcą zostać w Polsce, to czy stać Polsce na tę pomoc? Na miejsca pracy? Na socjal? Dla.kipku tysięcy ludzi? Mało mamy swoich?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mogę edytować literówek,sorry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-09, 09:39   #2520
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski, część 3.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:34
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-01 22:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:01.