Spędzę sama wigilię - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-16, 23:31   #1
jennerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 52

Spędzę sama wigilię


Witajcie wizażanki, chciałam się trochę pożalić. Kto tak jak ja spędzi samotnie wigilię/święta? Ja najprawdopodobniej spędzę sama co mnie niesamowicie smuci. Wigilię na pewno spędzę sama, święta to nie mam pojęcia jak będzie ale pewnie też sama. Jak jest u was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jennerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 07:13   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Spędzę sama wigilię

Wyjedz z Polski, to nie przestanie Ci byc z tego powodu smutno.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:37   #3
jennerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 52
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wyjedz z Polski, to nie przestanie Ci byc z tego powodu smutno.
A co ma kraj do tego?

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
jennerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:37   #4
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Spędzę sama wigilię

a dlaczego sama?
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 08:38   #5
jennerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 52
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
a dlaczego sama?
Nie mam z kim

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
jennerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 09:24   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez jennerka Pokaż wiadomość
A co ma kraj do tego?

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
Wigilie sie obchodzi tylko w Polsce i moze jeszcze ze dwoch krajach sasiednich. Nie wiedzialas tego? Sprawdz na wikipedii.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 09:25   #7
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez jennerka Pokaż wiadomość
Nie mam z kim

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
jak nie masz, a rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, ciotki, znajomi

chyba nie mieszkasz na bezludnej wyspie
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-17, 09:29   #8
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Spędzę sama wigilię

Przyjaciółka mojej mamy, ktora jest osoba samotną nie raz była u nas na wigilii, tak samo ciotka-stara panna. Nie wyobrazam sobie zeby mialy byc same w ten wieczor. Ciotka to nawet "obskakuje" 3 wigilię, bo kazdy z rodzeństwa chce miec ja u siebie chociaz przez chwile.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 10:22   #9
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wigilie sie obchodzi tylko w Polsce i moze jeszcze ze dwoch krajach sasiednich. Nie wiedzialas tego? Sprawdz na wikipedii.
Na pewno? Mam duzo znajomych Wlochow i ta tradycja bardzo zywa w tamtych rejonach. Myslalam, ze cale poludnie europy tez swietuje wigilie.
Taka refleksja na szybko po przeczytaniu Twojego posta, nie robilam researcha

Podejdz do tego z innej strony - nie musisz sobie zawracac glowy calym tym szalenstwem, przygotowaniami, polowaniem na karpia, kupowaniem choinek itd. Zaplanuj sobie wieczor tak jak lubisz najbardziej. Domowa sesja spa? Pizza i wino? Cokolwiek sobie wymyslisz.
Moja znajoma spedza wigilie sama i zaplanowala sobie maraton z Kevinem samym w domu z kublem lodow o smaku masla orzechowego w rozmiarze XL. Czemu nie.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 10:58   #10
jennerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 52
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Przyjaciółka mojej mamy, ktora jest osoba samotną nie raz była u nas na wigilii, tak samo ciotka-stara panna. Nie wyobrazam sobie zeby mialy byc same w ten wieczor. Ciotka to nawet "obskakuje" 3 wigilię, bo kazdy z rodzeństwa chce miec ja u siebie chociaz przez chwile.
Co roku wigilię/święta spędzałam z babcią i bratem. W tym roku brat mi zakomunikowała że na wigilię jedzie do dziewczyny więc zostanę sama w domu.

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
jennerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:01   #11
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez jennerka Pokaż wiadomość
Co roku wigilię/święta spędzałam z babcią i bratem. W tym roku brat mi zakomunikowała że na wigilię jedzie do dziewczyny więc zostanę sama w domu.

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
A co z babcią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-17, 11:02   #12
jennerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 52
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez fristi Pokaż wiadomość
A co z babcią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tym roku zmarła

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
jennerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:03   #13
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Spędzę sama wigilię

No ale oprócz babci (podejrzewam że już jej nie ma?) i brata nie masz nikogo więcej? Żadnych znajomych, koleżanek, kogoś z kim mogłabyś spędzić wieczór? Albo z drugiej strony. Twój brat z dziewczyną nie mogliby np.najpierw zjeść z Tobą posiłek, a potem pojechać do jej rodziny?
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:05   #14
jennerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 52
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
No ale oprócz babci (podejrzewam że już jej nie ma?) i brata nie masz nikogo więcej? Żadnych znajomych, koleżanek, kogoś z kim mogłabyś spędzić wieczór? Albo z drugiej strony. Twój brat z dziewczyną nie mogliby np.najpierw zjeść z Tobą posiłek, a potem pojechać do jej rodziny?
Ja tej dziewczyny nawet nie znam. Mieszka 200km od nas. Nie mam z kim spędzić bo każdy ten wieczór spędza z rodziną.

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
jennerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 11:08   #15
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez jennerka Pokaż wiadomość
W tym roku zmarła

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
Przykro mi
Nie masz jakiś przyjaciół, znajomych? Do mnie do domu co rok przychodzi przyjaciółka cioci, która z rodzicami nie chce spędzać wigilii z różnych powodów. I jest fajnie, zawsze jedna osoba więcej do świętowania
Może pogadaj z bratem jak wygląda sytuacja? Nie wiem jakie macie relacje, ale może on po prostu nie pomyślał, że zostaniesz sama w wigilię. Bo zakładam, że to dla Ciebie problem być samej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez jennerka Pokaż wiadomość
Ja tej dziewczyny nawet nie znam. Mieszka 200km od nas. Nie mam z kim spędzić bo każdy ten wieczór spędza z rodziną.

Sent from my VTR-L29 using Wizaz Forum mobile app
Rozumiem, że obca, ale w końcu zawsze możecie się poznać. Może ona i jej rodzina zrozumie sytuację. W końcu jesteś siostrą jej chłopaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:35   #16
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Spędzę sama wigilię

Spróbuj z innej strony - poszukaj organizacji w swoim mieście, która przygotowuje posiłki/Wigilię dla bezdomnych/samotnych/starszych. Możesz pomóc przy obsłudze, będziesz miała zajęcie, spełnisz dobry uczynek, poznasz nowych ludzi...
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:50   #17
jennerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 52
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Spróbuj z innej strony - poszukaj organizacji w swoim mieście, która przygotowuje posiłki/Wigilię dla bezdomnych/samotnych/starszych. Możesz pomóc przy obsłudze, będziesz miała zajęcie, spełnisz dobry uczynek, poznasz nowych ludzi...
U mnie nawet nie ma czegoś takiego. Ale najprawdopodobniej zrobie sobie jedzenie i będę oglądać świąteczne filmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez fristi Pokaż wiadomość
Przykro mi
Nie masz jakiś przyjaciół, znajomych? Do mnie do domu co rok przychodzi przyjaciółka cioci, która z rodzicami nie chce spędzać wigilii z różnych powodów. I jest fajnie, zawsze jedna osoba więcej do świętowania
Może pogadaj z bratem jak wygląda sytuacja? Nie wiem jakie macie relacje, ale może on po prostu nie pomyślał, że zostaniesz sama w wigilię. Bo zakładam, że to dla Ciebie problem być samej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Rozumiem, że obca, ale w końcu zawsze możecie się poznać. Może ona i jej rodzina zrozumie sytuację. W końcu jesteś siostrą jej chłopaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój brat nie jest chętny do tego, zresztą powiedział że nic się nie stanie jak raz zostanę sama

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jennerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 12:52   #18
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Spędzę sama wigilię

Właśnie, możesz poszukać wolontariatu. Albo pracy na święta, może da się gdzieś zahaczyć na dodatkową umowę. Oczywiście też możesz próbować iść do kogoś, ale jak czujesz się niepewnie, to przecież nie musisz. Pamiętaj, że te bajkowe święta z reklam to w większości przypadków naprawdę tylko bajka. Czasem jest tak, że Wigilia z rodziną bywa smutniejsza od tej samotnej. Kup sobie jakiś fajny prezent i otwórz go w Wigilię, idź na pasterkę, wyjedź gdzieś na ten czas i pospaceruj po nowej okolicy. Jest wiele opcji. Każda lepsza od smucenia się!
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 15:26   #19
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Spędzę sama wigilię

Daj mi borze zielony tylko takie problemy w życiu

Wigilię spędzam sama praktycznie od kiedy pamiętam, zazwyczaj jest to normalny, roboczy dzień - no, czasami wypuszczali trochę wcześniej. W tym roku akurat nie pracuję, więc dzień jak co dzień. I serio, wolę się zająć sama sobą niż siedzieć w gronie osób, którymi mamy się nawzajem w głębokim poważaniu i udawać zachwyt.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-17, 16:25   #20
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Daj mi borze zielony tylko takie problemy w życiu

Wigilię spędzam sama praktycznie od kiedy pamiętam, zazwyczaj jest to normalny, roboczy dzień - no, czasami wypuszczali trochę wcześniej. W tym roku akurat nie pracuję, więc dzień jak co dzień. I serio, wolę się zająć sama sobą niż siedzieć w gronie osób, którymi mamy się nawzajem w głębokim poważaniu i udawać zachwyt.
To, ze dla ciebie to jest "dzień jak co dzień" to nie znaczy, ze dla każdego. Dla autorki posta jak widać to ważny dzień"l, zawsze spędzała co w gronie najbliższych, a teraz została sama jak palec, ma prawo jej być przykro.

Swoja drogą zachowanie brata imo chamskie. Zmarła wam babcia, i wieb ze zostaniesz sama na wigilii, mimo to "skazuje" cie na samotny wieczór.
Być może chce bardzo spędzić wieczór z dziewczyną, ale ja na jego miejscu bym zrobiła tak, ze wyjasniłabym rodzinie dziewczyny, ze "moja siostra zostanie sama na wieczerzy" i zapytałabym, czy mogę z nią przyjechać. Wątpię, ze ktoś odmówi przyjęcia jednej osoby w taki uroczysty wieczór. Pewnie nie mieliby nic przrciwko. Widzę tu "winę" brata, który niejako wypiął się na siostrę, zostawiając ją samą..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 17:55   #21
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Spędzę sama wigilię

Nie zostawilabym brata samego rowniez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 17:58   #22
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez jennerka Pokaż wiadomość
U mnie nawet nie ma czegoś takiego. Ale najprawdopodobniej zrobie sobie jedzenie i będę oglądać świąteczne filmy
Możesz to sprawdzić, chyba każde miasto ma osoby potrzebujące.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 18:20   #23
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Spędzę sama wigilię

Twój brat zachował się paskudnie.

Dzień jak co dzień dla mnie, ale gdyby ktoś, kto ma tylko mnie uważał to za istotny dzień to bym go nie zostawiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 18:20   #24
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To, ze dla ciebie to jest "dzień jak co dzień" to nie znaczy, ze dla każdego. Dla autorki posta jak widać to ważny dzień"l, zawsze spędzała co w gronie najbliższych, a teraz została sama jak palec, ma prawo jej być przykro.

Swoja drogą zachowanie brata imo chamskie. Zmarła wam babcia, i wieb ze zostaniesz sama na wigilii, mimo to "skazuje" cie na samotny wieczór.
Być może chce bardzo spędzić wieczór z dziewczyną, ale ja na jego miejscu bym zrobiła tak, ze wyjasniłabym rodzinie dziewczyny, ze "moja siostra zostanie sama na wieczerzy" i zapytałabym, czy mogę z nią przyjechać. Wątpię, ze ktoś odmówi przyjęcia jednej osoby w taki uroczysty wieczór. Pewnie nie mieliby nic przrciwko. Widzę tu "winę" brata, który niejako wypiął się na siostrę, zostawiając ją samą..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż przez kilka pierwszych wigilii po stracie ojca spędzał raz u siostry raz u brata. Potem już sam bo nie chciał się narzucać. Zachowanie brata autorki jest bardzo samolubne, no ale wymusić się na nim nic nie da.
Autorko, współczuję sytuacji, może właśnie poszukaj jakiś samotnych osób które robią wspólną wigilię, jak nie w twoim mieście to może w mieście obok?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 18:27   #25
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Spędzę sama wigilię

Nie wiem, ile masz lat i czy masz bliższych znajomych albo przyjaciół, ale jeśli to dorosłe grono, to czy wiedzą, jaką masz sytuację?
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 19:00   #26
kotyksiazki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 402
Dot.: Spędzę sama wigilię

Ja w zeszłym roku spędzałam sama i cieszyłam się tym, że mogę odpocząć, również od ludzi. Był to jednak mój wybór, więc pewnie zupełnie inaczej do tego podeszłam.

Dziwne, że odrzucasz każdą propozycję, która tutaj pada. Pomoc bezdomnym wydaje się genialna, poznałabyś ludzi, nie czuła się samotna, dostrzegła, że są tacy, którzy są znacznie bardziej samotni od Ciebie... Przemyśl to, zamiast się użalać.
kotyksiazki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 19:20   #27
fristi
Rozeznanie
 
Avatar fristi
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 577
Dot.: Spędzę sama wigilię

Też uważam, że brat się nie popisał. No ale jego nie zmusisz, skoro takie ma podejście.
Masz kilka opcji, ale faktycznie zaczynam mieć wrażenie, że chodzi Ci tylko o to żeby się poużalać. Współczuję ci sytuacji, ale no nie masz szans na spędzenie świat z rodziną, musisz to zaakceptować i albo się do kogoś wkręcić, albo podejść na luzie do tematu i spędzić ten dzień samej, ale z dobrym nastawieniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
fristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 21:24   #28
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez kotyksiazki Pokaż wiadomość
Pomoc bezdomnym wydaje się genialna, poznałabyś ludzi, nie czuła się samotna, dostrzegła, że są tacy, którzy są znacznie bardziej samotni od Ciebie... Przemyśl to, zamiast się użalać.
Wigilie dla samotnych, potrzebujących itp. odbywają się raczej przed 24.XII... Nie mówię, że wszystkie, ale ciężko o takie prawdziwe, 24.XII
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 21:41   #29
jennerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 52
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To, ze dla ciebie to jest "dzień jak co dzień" to nie znaczy, ze dla każdego. Dla autorki posta jak widać to ważny dzień"l, zawsze spędzała co w gronie najbliższych, a teraz została sama jak palec, ma prawo jej być przykro.

Swoja drogą zachowanie brata imo chamskie. Zmarła wam babcia, i wieb ze zostaniesz sama na wigilii, mimo to "skazuje" cie na samotny wieczór.
Być może chce bardzo spędzić wieczór z dziewczyną, ale ja na jego miejscu bym zrobiła tak, ze wyjasniłabym rodzinie dziewczyny, ze "moja siostra zostanie sama na wieczerzy" i zapytałabym, czy mogę z nią przyjechać. Wątpię, ze ktoś odmówi przyjęcia jednej osoby w taki uroczysty wieczór. Pewnie nie mieliby nic przrciwko. Widzę tu "winę" brata, który niejako wypiął się na siostrę, zostawiając ją samą..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla niego to nie problem... I on nikogo nie będzie prosił bo ja nie jestem dzieckiem by mnie niańczyc i zapewniać towarzystwo. I jakby on się ożenił i wyjechał to też bym musiała sobie jakoś radzić. Jego słowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jennerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-17, 22:20   #30
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Spędzę sama wigilię

Cytat:
Napisane przez jennerka Pokaż wiadomość
Dla niego to nie problem... I on nikogo nie będzie prosił bo ja nie jestem dzieckiem by mnie niańczyc i zapewniać towarzystwo. I jakby on się ożenił i wyjechał to też bym musiała sobie jakoś radzić. Jego słowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Straszne. Jak mozna... Przykro mi, że jest tak gruboskórny. Mam nadzieję, ze w innych sprawach mozesz chociaz odrobine na niego liczyc?
Nie masz zadnej dalszej rodziny, kuzynow?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-27 14:44:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.