Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 15:45   #3601
Babushka
Raczkowanie
 
Avatar Babushka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 183
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a orientujecie się jak jest z pędzlami do makijażu?
Czy te zwierzęta są zabijane do tego celu? Są jakieś "pewne" firmy jeżeli chodzi właśnie o pędzle?
No wlasnie ja sie nacielam ostatnio na kabuki z Yves Roches. Sadzilam, ze jak firma nie testuje to pedzel bedzie ok. Niestety, dopeiro na amerykanskiej stronie sklepu mozna sie dowiedziec, ze pedzel jest z kozy. Wypralam go po kupieniu i normalnie ten zapach wydal mi sie podejrzany...

Kilka postow wyzej pisalam o soczewkach, ktorych producent na razie nie testuje na zwierzetach. Kupilam je. Nie sa zle. Ale sprawdzilo sie jednak to co powiedzial mi kiedys optyk. Nie da sie za bardzo przejsc od super soczewk do soczewek 'sredniej klasy'. Wzielam to w cudzyslow, bo soczewki sa ok. Jednak bardzo wrazliwe oko mogloby sie nie przestawic z bardzo dobrych, komfortowych soczewek. wiecie jak to jest. Kazda firme ineczej sie na oku odczuwa. Po kilku dniach jest dobrze, ale jednak J&J lepiej sie trzymaja oka (mojego, bo ktos inny moze miec calkiem inne odczucia). Mam zestawik na miesiac, wiec mam czas, zeby sie zastanowic.
Babushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 10:02   #3602
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Urban Decay jest przyjazną zwierzętom firmą i ma w swojej ofercie tylko syntetyczne pędzle… ale to trzeba zamawiać ze Stanów
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 08:07   #3603
rula
Raczkowanie
 
Avatar rula
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 128
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Wracając do tematu Lavery to moje obawy się niestety spełniły, kosmetyki zawierają substancje odzwierzęce: chitosan (wyciąg z pancerzy skorupiakow) w linii Hair i Basis Sensitive, borokrzemian sodowo-wapniowy pozyskiwany z jedwabiu w linii Sun Sensitive, jedwab w Trend Sensitive, karmin z mszycy w linii Trend Sensitive, skwalen z rybiej wątroby.

Natomiast Weleda nie może zagwarantowac iż niektore skladniki ich produktow produkowanych lub dostarczanych przez firmy trzecie nie sa testowane!
Na forum klubu ok temat dosyć szególowo przedstawiony, jeśli ktoś jest zainteresowany, posty Lavera, Weleda
forum.ok.3bird.net
rula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 09:02   #3604
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez rula Pokaż wiadomość
Wracając do tematu Lavery to moje obawy się niestety spełniły, kosmetyki zawierają substancje odzwierzęce: chitosan (wyciąg z pancerzy skorupiakow) w linii Hair i Basis Sensitive, borokrzemian sodowo-wapniowy pozyskiwany z jedwabiu w linii Sun Sensitive, jedwab w Trend Sensitive, karmin z mszycy w linii Trend Sensitive, skwalen z rybiej wątroby.

Natomiast Weleda nie może zagwarantowac iż niektore skladniki ich produktow produkowanych lub dostarczanych przez firmy trzecie nie sa testowane!
Na forum klubu ok temat dosyć szególowo przedstawiony, jeśli ktoś jest zainteresowany, posty Lavera, Weleda
forum.ok.3bird.net

Wygląda ma to, ze tylko kosmetyki z listy OK. są 100% pewne

__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 11:05   #3605
BonitaCK
Estrellita
 
Avatar BonitaCK
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 31
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Hey wszystkim!
Przyłączam się, bo to jest NiESAMOWICIE ważny temat!!! Cieszę się, że tyle z Was zdaje sobie z tego sprawę i wybiera bezpieczne kosmetyki. Nie doczytałam jednak tematu do końca, bo oburzyła mnie wypowiedz:

Cytat:
Napisane przez Sieczka Pokaż wiadomość
ojej, troche irytują mnie niektóre wypowiedzi przecież nie sobie robicie krzywde używając testowanych na zwierzętach kosmetyków :/ a firmy nie przestaną testować jeżeli nawet przestaniecie kupować ich produkty. niestety jest to zło konieczne.
Być może już ją ktoś zjechał za tą wypowiedź, ale tak mną wstrząsnęła że muszę wtrącić swoje 3 grosze..
Cóż za egoizm!!!! Owszem nam nie szkodzą, ale szkodzą zwierzętą!!!! I niestety śmiertelnie im szkodzą! Wyobraź sobie, że podczas gdy Ty wcierasz w siebie najnowszy super nawilżający balsam dove, czy malujesz sobie piękne czarne kocie oczka uśmiechając się do siebie w lusterku, myśląc "ach, jakie wspaniałe kosmetyki, jak pieknie teraz wyglądam", miliony przerażonych zwierząt są własnie w tej samej chwili chwytane w łapy naukowców i zanoszone niewiadomo gdzie i niewiadomo po co - by np przetestować lakier do włosów. A on okaże się za mocny w skutek czego pali mu włosy, potem wyżera żywcem skóre i umiera w cierpieniu wystraszone, przerażone, bezbronne....Zejdź na ziemie!!!! Uświadom sobie co się dzieje wokół Ciebie!!!!

Acha i wcale nie uważam że nie zaprzestaną testów na zwierzętach. To jest coraz głośniejszy temat i w przyszłości (oby jak najbliższej) nie będzie firmy która wykonuje takie testy.
__________________
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem, jest on nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emil Zola
BonitaCK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 12:08   #3606
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Albo prościej...
Masz psa/kota/królika/świnkę/ czy szczurka? Tak? To wyobraź sobie, że Ci go zabierają i wlewają szampon do włosów do oczu by go przetestować byś mógł/mogła zachwycać się później nad działaniem takiego szamponu... Nie byłoby Ci po prostu szkoda swojego zwierzęcia?

Mnie irytują odpowiedzi takie jak wyżej przytoczone...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 15:19   #3607
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez rosa_negra Pokaż wiadomość
Ale przecież Kamis produkuje przyprawy, Irving to herbaty - jak coś takiego można testować na zwierzętach?
Może mam jakieś braki w wiedzy, ale i przyprawy, i herbata to rośliny i z tego, co wiem, to do ich produkcji nie dodaje się żadnych dodatkowych specyfików.
Ale chodzi o to, że np. Lipton jest powiązany z koncernem Unileveru a jak dobrze wiemy Unilever testuje. Czyli pieniążki idą do nich.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 17:54   #3608
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Dziewczyny czy jesteście również wegetariankami?
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 17:56   #3609
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jesteście również wegetariankami?
Nie jestem. Próbowałam przejść ale źle na mnie to wpłynęło.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:14   #3610
BonitaCK
Estrellita
 
Avatar BonitaCK
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 31
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ja nie jestem w 100% vege - tzn. jestem pescowegetarianką, znaczy jadam tylko ryby. Oczywiście dla obeznanych w temacie wiadome jest że czegos takiego jak pescowegetarianiznm, czy semiwegetarianizm nie ma, albo się jest vege czyli nie jada ŻADNEGO mięsa, albo nie. Ale cóż, lepiej powiedzieć - jestem pescovege, niż tłumaczyć.. Dopuszczam w swojej diecie tylko ryby.
__________________
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem, jest on nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emil Zola
BonitaCK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 07:28   #3611
BonitaCK
Estrellita
 
Avatar BonitaCK
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 31
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Jeszcze co do kosmetyków to (przepraszam jeśli powtarzam) napewno wolne od testów są yves rocher - można dodać do listy na początku. Osobiście bardzo lubie to firmę
__________________
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem, jest on nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emil Zola
BonitaCK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 08:13   #3612
rula
Raczkowanie
 
Avatar rula
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 128
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Jeśli chodzi o żywność to w ogólę nie orientuję się. Skupiałam się raczej na kosmetykach, czy możecie mi powiedziedzieć czy Winary, Koral, Goplana testuje (lub zleca testowanie)? Czy dużo firm wchodzi w skład koncernu Unilever?
Może tak zajmiemy się też tematem produktów spożywczych (suchych), które jeszcze warto kupować w sklepach bo nie każdego stać na kupowanie w sklepach Bio czy Vege. Chyba, że tamat był już poruszany i takowa lista już istnieje? Gdzie takiej listy można szukać?
rula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 12:43   #3613
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez rula Pokaż wiadomość
Czy dużo firm wchodzi w skład koncernu Unilever?
Dużo...
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 17:18   #3614
Senseds
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 302
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

BonikaCK - wyczytałam na necie, ze jedzenie ryb jest błędnie określane jako wege, dlatego, ze zaden odlam wege nie je ani ryb ani tym podobnych. Ale dokłądnie to nie wnikalam.
Ja dzis kupiłam produkty z ziajki i super, balsam ST Ives , no i szukam czegos do demakijazu twarzy najlepiej micelarne ...
__________________
www.kroliki.net
Pomóż, zaadoptuj USZATE serduszko

Senseds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 19:32   #3615
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ja przeszłam na wegetarianizm niedawno i to jest najlepsza rzecz jaką mogłam zrobić...
Polecam długi bo długi ale bardzo ciekawy artykuł o wegetarianiźmie i powodach, dlaczego warto na niego przejść:
http://www.wegetarianski.pl/podstrona/powody.php

Ja co prawda zrobiłam to ze względów moralnych, ale ten artykuł wymienia jeszcze wiele innych, dla których warto się zdecydować...
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 21:49   #3616
beatrix36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Caraxa Pokaż wiadomość
Urban Decay jest przyjazną zwierzętom firmą i ma w swojej ofercie tylko syntetyczne pędzle… ale to trzeba zamawiać ze Stanów
Witam mile panieUrban Decay są również dostępne /przynajmniej u mnie,w Szkocji,gdzie mieszkam/ w sieci sklepów BOOTS.
Przy okazji chcę podziękować za ten wątek.Śledzę go od początku i dzięki temu ''nawróciłam się'' na kosmetyki i produkty cruelty-free oraz zostałam wegetarianką- już od 5-ciu miesięcy !
beatrix36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 06:47   #3617
BonitaCK
Estrellita
 
Avatar BonitaCK
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 31
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Senseds Pokaż wiadomość
BonikaCK - wyczytałam na necie, ze jedzenie ryb jest błędnie określane jako wege, dlatego, ze zaden odlam wege nie je ani ryb ani tym podobnych.
tak też to wyjaśniłam
__________________
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem, jest on nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emil Zola
BonitaCK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 10:06   #3618
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez BonitaCK Pokaż wiadomość
Ja nie jestem w 100% vege - tzn. jestem pescowegetarianką, znaczy jadam tylko ryby. Oczywiście dla obeznanych w temacie wiadome jest że czegos takiego jak pescowegetarianiznm, czy semiwegetarianizm nie ma, albo się jest vege czyli nie jada ŻADNEGO mięsa, albo nie. Ale cóż, lepiej powiedzieć - jestem pescovege, niż tłumaczyć.. Dopuszczam w swojej diecie tylko ryby.
Cytat:
Napisane przez beatrix36 Pokaż wiadomość
Witam mile panieUrban Decay są również dostępne /przynajmniej u mnie,w Szkocji,gdzie mieszkam/ w sieci sklepów BOOTS.
Przy okazji chcę podziękować za ten wątek.Śledzę go od początku i dzięki temu ''nawróciłam się'' na kosmetyki i produkty cruelty-free oraz zostałam wegetarianką- już od 5-ciu miesięcy !
hej zapraszam do naszego watku o vege -->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=82368
..

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

dziewczyny, brytyjski Superdrug nie testuje, maja szeroka game marki wlasnej, tanio! (np. szampony za £1)
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 11:28   #3619
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Witam
czy ktoś ma jakieś wiarygodne informacje dotyczące YVES ROCHER ? bo ciągle sie natykam na jakies sprzeczne opinie, a chciałabym wiedziec bo bardzo lubię tę firmę
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-03, 13:03   #3620
BonitaCK
Estrellita
 
Avatar BonitaCK
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 31
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

http://www.yves-rocher.com/pl/cosmet...boratoria.html

" żaden składnik pochodzenia zwierzęcego nie jest wykorzystywanych do produkcji naszych kosmetyków"
__________________
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem, jest on nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emil Zola
BonitaCK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 14:51   #3621
Amens
Raczkowanie
 
Avatar Amens
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 113
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Jak mars albo przyprawy kamis mogą być testowane na zwierzętach? No i tu się kłania znajomość terminu "korporacja" -jest to takie coś co wykupuje mnóstwo różnych marek i kupując którąkolwiek z nich płacimy tej właśnie KORPORACJI. Te największe korporacje niestety mają to do siebie że bardzo chętnie wspierają testy na zwierzętach...


Tak, jestem veganką.
Amens jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 18:41   #3622
pusunia
Zakorzenienie
 
Avatar pusunia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 238
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez BonitaCK Pokaż wiadomość
Hey wszystkim!
Przyłączam się, bo to jest NiESAMOWICIE ważny temat!!! Cieszę się, że tyle z Was zdaje sobie z tego sprawę i wybiera bezpieczne kosmetyki. Nie doczytałam jednak tematu do końca, bo oburzyła mnie wypowiedz:



Być może już ją ktoś zjechał za tą wypowiedź, ale tak mną wstrząsnęła że muszę wtrącić swoje 3 grosze..
Cóż za egoizm!!!! Owszem nam nie szkodzą, ale szkodzą zwierzętą!!!! I niestety śmiertelnie im szkodzą! Wyobraź sobie, że podczas gdy Ty wcierasz w siebie najnowszy super nawilżający balsam dove, czy malujesz sobie piękne czarne kocie oczka uśmiechając się do siebie w lusterku, myśląc "ach, jakie wspaniałe kosmetyki, jak pieknie teraz wyglądam", miliony przerażonych zwierząt są własnie w tej samej chwili chwytane w łapy naukowców i zanoszone niewiadomo gdzie i niewiadomo po co - by np przetestować lakier do włosów. A on okaże się za mocny w skutek czego pali mu włosy, potem wyżera żywcem skóre i umiera w cierpieniu wystraszone, przerażone, bezbronne....Zejdź na ziemie!!!! Uświadom sobie co się dzieje wokół Ciebie!!!!

Acha i wcale nie uważam że nie zaprzestaną testów na zwierzętach. To jest coraz głośniejszy temat i w przyszłości (oby jak najbliższej) nie będzie firmy która wykonuje takie testy.
mnie również to przeraziło takie podejście do sprawy
jak można być tak bez serca
przecież zwierzęta tak samo cierpią i odczuwają ból
Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy jesteście również wegetariankami?
tak
pusunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 19:38   #3623
wiktoria7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez rula Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o żywność to w ogólę nie orientuję się. Skupiałam się raczej na kosmetykach, czy możecie mi powiedziedzieć czy Winary, Koral, Goplana testuje (lub zleca testowanie)? Czy dużo firm wchodzi w skład koncernu Unilever?
Może tak zajmiemy się też tematem produktów spożywczych (suchych), które jeszcze warto kupować w sklepach bo nie każdego stać na kupowanie w sklepach Bio czy Vege. Chyba, że tamat był już poruszany i takowa lista już istnieje? Gdzie takiej listy można szukać?
Firmy spożywcze nie testują, ale należą często do dużych koncernów, w których firmy kosmetyczne testują. I tak pieniądze trafiają do tych samych ludzi tylko okrężną drogą. Winiary należy do koncernu Nestle, na temat Korala nic nie wiem. Goplana należała do jakiegoś koncernu, ale nie wiem jak jest obecnie. W skład koncernu Unilever wchodzą: produkty spożywcze - Saga, Lipton, Brooke Band, Flora, Kasia, Delma, Rama, Algida, Knorr, Hellmann's, Amino, ketchup Tortex; środki czystości - Cif, Domestos, Coccolino; kosmetyki - Rexona, Axe, Dove, Lux, Signal, Timotei, Sunsilk. Sporo tego...
Co do zdrowej żywności - firma Sante jest niezależna, nie należąca do żadnego koncernu, przystępne ceny produktów takich jak słodycze, musli, kotlety sojowe, cukier trzcinowy i wiele innych. Produkty Sante można znaleźć w sieci Polo market i w niektórych supermarketach.

PS. Chciałam się jeszcze zapytać czy ktoś z Was wie coś więcej na temat składnika niektórych kosmetyków - Sodium Laureth Sulfate?

Edytowane przez wiktoria7
Czas edycji: 2010-07-03 o 19:42
wiktoria7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-03, 21:30   #3624
Nastka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cześc Dziewczyny!!!!!! Ja podobnie jak BreakIt mam wątpliwości zwiazane z firma Yves Rocher.Czy posiadacie jakies wiarygodne informacje dotyczące tej firmy.Bo to,że kosmetyki nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego nie oznacza,że składniki tych,ze kosmetyków nie są testowane na zwierzetch.Sama nie wiem,co mam myśleć o tej firmie z jednej strony bardzo lubie te kosmetyki,ale cos mi tu nie pasuje.Yves Rocher wszędzie podkresla,że ich gotowy produkt nie jest testowany na zwierzętach ale o składnikach milczy.Dzwoniłam juz 3 krotnie na ifo-linie yves rocher i za kazdym razem pani konsultantka informowała mnie,że ona nie jest upoważniona udzielić mi odpowiedzi w tej kwest ,może to uczynic tylko ich ekspert,którego akurat nie ma,ale ona przekaze mu moje zapytania i on skontaktuje sie ze mna w ciągu najblizszych dni-oczywiście nie odezwał się.
Nastka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 12:02   #3625
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez BonitaCK Pokaż wiadomość
http://www.yves-rocher.com/pl/cosmet...boratoria.html

" żaden składnik pochodzenia zwierzęcego nie jest wykorzystywanych do produkcji naszych kosmetyków"

Cytat:
Napisane przez Nastka123 Pokaż wiadomość
Cześc Dziewczyny!!!!!! Ja podobnie jak BreakIt mam wątpliwości zwiazane z firma Yves Rocher.Czy posiadacie jakies wiarygodne informacje dotyczące tej firmy.Bo to,że kosmetyki nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego nie oznacza,że składniki tych,ze kosmetyków nie są testowane na zwierzetch.Sama nie wiem,co mam myśleć o tej firmie z jednej strony bardzo lubie te kosmetyki,ale cos mi tu nie pasuje.Yves Rocher wszędzie podkresla,że ich gotowy produkt nie jest testowany na zwierzętach ale o składnikach milczy.Dzwoniłam juz 3 krotnie na ifo-linie yves rocher i za kazdym razem pani konsultantka informowała mnie,że ona nie jest upoważniona udzielić mi odpowiedzi w tej kwest ,może to uczynic tylko ich ekspert,którego akurat nie ma,ale ona przekaze mu moje zapytania i on skontaktuje sie ze mna w ciągu najblizszych dni-oczywiście nie odezwał się.
otóż to ! ;p
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 19:36   #3626
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Dziewczyny czy macie jakiś sprawdzony i godny polecenia szampon Cruelty Free i w przystępnej cenie?
Tylko niestety mam włosy wymagające - długie, przesuszone, rozjaśniane...
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 11:48   #3627
Daruniiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
GG do Daruniiia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Witam was Prześledziłam na razie kilkanaście stron wątku i musze wam powiedzieć że jesteście niesamowite że tyle czasu i chęci poświęcacie temu jakże ważnemu tematowi testów na zwierzętach. W pełni was popieram i przyłączam się do was! Poza tym w końcu jakiś naprawdę wartościowy temat..

Teteesia wspaniale się angażujesz w to wszystko. Wielkie dzięki

Dobrze że trafiłam na ten wątek, bo od zawsze kocham zwierzęta, sama mam kilka w domu Zawsze bolała mnie przemoc wobec naszych mniejszych braci.. Przez rok czasu nie jadłam mięsa, ale niestety nie wyrobiłam na tofu kotlecie sojowym ale jednak staram się jeśc mięso jak najrzadziej.. po prostu tyle ile naprawdę "muszę".

Wracając do tematu...Aż wstyd się przyznać że odkąd pamiętam używam w chyba 90% kosmetyków z tzw czarnej listy To wszystko przez nieświadomość niestety.. Nie spodziewałam się okrucieństwa na taka skalę!! Wykończę to co mam i kolejne moje zakupy poczynię w sklepie wegańskim.. Taka opcja wydaje mi się jednak najbezpieczniejsza w porównaniu do innych kosmetyków..

I tutaj takie moje pytanie do was.. Czy któraś może mi polecić dobre wegańskie kosmetyki do makijażu i pielegnacji ciała?? Najlepiej z wysyłką za granicę, bo niedługo wyprowadzam się na Cypr..

Znalazłam wiele różnych stron z takimi kosmetykami, ale jest to dla mnie jeszcze czarna magia i nie wiem którym moge zaufać na 100% (bo czytałam że co do nich też są pewne wątpliwości niestety..)

Mam nadzieję że świat sie jednak kiedyś zmieni , ale zawsze warto na początek zacząć od samego siebie Ja już zrobiłam kolejny krok i postaram się uświadamiać innych ludzi wokoło mnie. Jeśli chociaż jedna osoba to poważnie przemyśli to już to będzie duży sukces
__________________


Daruniiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 12:21   #3628
BonitaCK
Estrellita
 
Avatar BonitaCK
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 31
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Witaj Daruniiia!
Świetnie, że jest kolejna mądra osoba w naszym gronie!!! Ogromnie mnie to cieszy! Oby więcej uświadomionych ludzi !

Jednak niestety histioria nie kończy się przecież na odżywianiu, czy wybieraniu bezpiecznych kosmetyków. Ja niestety jestem chora i tak zostanie do grobowej deski. W związku z tym, choć nie wiem jak bardzo byłabym eko w innych dziedzinach, tu nic nie pomogę . Wszystkie leki są testowane na zwierzaczkach i to nie wiem czy nie są to groźniejsze testy od tych kometycznych. Dziś własnie podpisywałam umowę zobowiązując się do testowania na sobie nowego leku wchodzącego na nasz polski rynek. W niej niestety było zdanie
"(...) w testach na zwierzętach wykazało...." Gdy lekarka usłyszała moje oburzenie powiedziała mi, że wszystkie są testowane i tego akurat się nie ominie. Powiedziała też, że pamięta jak w latach studenkich jej koleżanka ukradła z labolatorium pieska.. Uratowała mu życie Życie jest pełno okrucieństwa, ale ja niestety nie mogę odmówić sobie leków, żeby móc sobie jeszcze troszkę pożyć i nawrócić innych na bezpieczne kosmetyki
__________________
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem, jest on nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emil Zola
BonitaCK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 15:19   #3629
Daruniiia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
GG do Daruniiia
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez BonitaCK Pokaż wiadomość
Jednak niestety histioria nie kończy się przecież na odżywianiu, czy wybieraniu bezpiecznych kosmetyków.
Zdaję sobie z tego sprawę.. Staram się robić co mogę.. Chociażby w taki sposób. Wiem że 1 osoba nie może zbawic całego świata, ale małymi kroczkami, pomału pomału.... widzicie dzisiaj ja się uświadomiłam, jutro ktoś inny, a za tydzień kolejny Gdyby się tak wszyscy przerzucili na wegetarianizm lub weganizm albo chociaż ograniczyliby jedzenie mięsa do stopnia konieczności oraz używaliby "przyjaznych" kosmetyków świat wyglądałby zupełnie inaczej.. To przecież tak niewiele.. Ja wierze że kiedyś jednak tak będzie Może ktoś powie że jestem naiwna ale ja wiem swoje i jestem pozytywnej myśli
__________________


Daruniiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 21:34   #3630
BonitaCK
Estrellita
 
Avatar BonitaCK
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Madryt
Wiadomości: 31
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
hej zapraszam do naszego watku o vege -->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=82368
Dziękuje

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Daruniiia Pokaż wiadomość
Ja wierze że kiedyś jednak tak będzie Może ktoś powie że jestem naiwna ale ja wiem swoje i jestem pozytywnej myśli
E tam naiwna...wszystko do zrobienia!!!!! Trzeba być optymistką! Ja tez w to głęboko wierzę!
__________________
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem, jest on nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emil Zola
BonitaCK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.