Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-01, 05:59   #1
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203

Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach


Czy zostałyście kiedyś potraktowane w jakimś sklepie "z góry", tzn. czy np. sprzedawczynie zamiast pomóc traktowały was jakby nie powinno was tu być? Albo ochroniarz chodził za wami krok w krok myśląc, że chcecie coś ukraść?

Ja często chodzę na zakupy ubrana w jakieś zwykłe wygodne ciuchy np. bluza, jeansy, trampki i zauważyłam, że wtedy najczęściej jestem dziwnie traktowana przez obsługę np. w Sephorze.

Czy wam zdarzyły się nieprzyjemne sytuacje w takich sklepach (nie mam na myśli tylko Sephory, ale ogólnie sklepy z rzeczami z trochę wyższej półki). Jak reagujecie na takie zachowanie personelu?
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 07:33   #2
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Zdarzyło mi się to kiedyś i nie był to jakiś specjalnie drogi sklep. Spytałam o cenę bluzki, bo nie było jej na metce i usłyszałam, że jest droga. Wyszłam wtedy, teraz bym odparowała jej jakimś tekstem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 07:52   #3
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Tak, zdarzyło mi się to kilka razy, raz nawet w zwykłej sieciówce,gdy zapytałam o szczegóły promocji. W drogerii, do której mam najbliżej jest ochroniarz,który chyba większość klientów traktuje jak złodziei, chodzi za plecami, albo patrzy w monitor i gdy ktoś jest blisko niego to podnosi wzrok i patrzy na tę osobę... Aż mam wtedy ochotę wyjść
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 08:07   #4
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

W drogeriach panowie ochroniarze za mną biegają notorycznie, a wcale nie chodzę w trampiszczach i powyciąganych t-shirtach, podobnie w Sephorze mam wrażenie, że panie od zawsze się za mną jakoś kręciły i jak prosiłam o pomoc w doborze np. numeru podkładu to były szczerze zdziwione. W ciuchowych chyba mi się to nie zdarza, albo przynajmniej nie zauważam.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 08:16   #5
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Jak jestem w Polsce to zawsze idę się obkupić w Rossmanie albo Drogerii Natura polskimi kosmetykami i panowie ochroniarze zawsze za mną chodzą z dziwną miną patrząc na wyładowany po brzegi koszyk Ale taka ich praca, nie obrażam się, widocznie mają powody do takiej ostrożności (koleżanka pracująca w Rossmanie mówiła mi kiedyś, że klienci kradną na potęgę).

Za to faktycznie w sklepach typu Douglas (najczęściej) czy Sephora zdarza się nie tyle chodzenie za mną i patrzenie na ręce, co pełne wyższości spojrzenia i olewające podejście jesli akurat przyjdę nieumalowana, albo w dresiku. Te miny, kiedy proszę o pokazanie czegoś drogiego.. Odechciewa się zakupów. Często bywa tak też w sklepach z drogim obuwiem, odzieżą. Raz weszłam do salonu Bossa oglądać garniaki dla TŻ to nikt nie chciał nawet ze mną rozmawiać (sprzedawca zmierzył mnie chamsko od stóp do głów, ja w stroju wyjściowym typu dres). Przylazł TŻ, przemówił po angielsku i od razu zaczęli koło niego skakać

W Niemczech nigdy mi się to nie zdarzyło, tam są przyzwyczajeni do tego, że ktoś pozornie wyglądający może się okazać VIP-em i wszystkich traktują tak samo, przynajmniej zawsze takie miałam odczucie.
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.

Edytowane przez psycho_social
Czas edycji: 2014-07-01 o 08:18
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 08:33   #6
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

to chyba głównie w Polsce tak jest, w eleganckich sklepach w Paryżu czy Rzymie ludzie robią zakupy ubrani w najróżniejszym stylu, od typowo wakacyjnego typu bluzka na ramiączkach i spodenki po garnitury i nikt się nie przygląda. Tzn. ja akurat u nas też mam spokój, nie zdarzyło się nigdy żeby ochroniarz za mną łaził a spędzam dużo czasu przy półkach ponieważ analizuję skład, sprawdzam w telefonie nasze wizażowe KWC, nigdy nie robię zakupu bez zastanowienia bo to strata pieniędzy na coś co się nie przyda albo mnie uczuli.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 09:29   #7
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Tak, zdarzyło mi się to kilka razy, raz nawet w zwykłej sieciówce,gdy zapytałam o szczegóły promocji. W drogerii, do której mam najbliżej jest ochroniarz,który chyba większość klientów traktuje jak złodziei, chodzi za plecami, albo patrzy w monitor i gdy ktoś jest blisko niego to podnosi wzrok i patrzy na tę osobę... Aż mam wtedy ochotę wyjść
Raz byłam w Rossmanie i stałam przy półce z perfumami. Oczywiście ochroniarz za mną, jakbym miała przelewać zawartość butelek czy coś w tym stylu. Wzięłam jeden z tych różowych mega słodkich zapachów, po czym odwróciłam się, psiknęłam prosto w niego i spytałam czy mu się podoba ten zapach, bo wydaje się taki zainteresowany. Od razu sobie poszedł

Najgorzej zostałam potraktowana w poznańskim Douglasie. Poszłam poprosić o próbki dwóch podkładów żeby ponosić je przez cały dzień i porównać jak wyglądają w świetle dziennym. Dostałam jedną chyba Revlon, a gdy chciałam jeszcze Double Wear Light to babka powiedziała mi, że niestety, ale już nie ma.
10 minut później wysłałam tam moją siostrę i jakimś cudem dla niej próbka się znalazła. o_O

W Sephorze przynajmniej babka mówi prosto z mostu, że może dać tylko dwie próbki na raz, a nie kombinuje że nie ma.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-01, 09:39   #8
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Cytat:
Napisane przez FashandRoll Pokaż wiadomość
Raz byłam w Rossmanie i stałam przy półce z perfumami. Oczywiście ochroniarz za mną, jakbym miała przelewać zawartość butelek czy coś w tym stylu. Wzięłam jeden z tych różowych mega słodkich zapachów, po czym odwróciłam się, psiknęłam prosto w niego i spytałam czy mu się podoba ten zapach, bo wydaje się taki zainteresowany. Od razu sobie poszedł

Najgorzej zostałam potraktowana w poznańskim Douglasie. Poszłam poprosić o próbki dwóch podkładów żeby ponosić je przez cały dzień i porównać jak wyglądają w świetle dziennym. Dostałam jedną chyba Revlon, a gdy chciałam jeszcze Double Wear Light to babka powiedziała mi, że niestety, ale już nie ma.
10 minut później wysłałam tam moją siostrę i jakimś cudem dla niej próbka się znalazła. o_O

W Sephorze przynajmniej babka mówi prosto z mostu, że może dać tylko dwie próbki na raz, a nie kombinuje że nie ma.
Koniecznie przetestuję
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 09:40   #9
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

To już chyba setny wątek z tej tematyki
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 09:45   #10
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Do ochroniarzy obserwujący każdy krok i każdą jedną rzecz chyba już przywykłam, w Rossmannie standard. Jeżeli chodzi o odzieżówki to mi się coś takiego nie zdarzyło, ale mojej cioci tak.

Ciocia generalnie styl luzaka, ale wybiera drogie marki ubraniowo-butowe bo uważa, że lepiej wydać więcej i mieć na dłużej. Wraz ze swoją koleżanką wchodzi do drogiego butiku, trochę się rozglądają. Podchodzi sprzedawczyni i jakie jest ich zdziwienie gdy zamiast "czy mogę pomóc" słyszą "nic tu panie dla siebie nie znajdą". Wryło je totalnie
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 09:51   #11
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Cytat:
Napisane przez FashandRoll Pokaż wiadomość
Wzięłam jeden z tych różowych mega słodkich zapachów, po czym odwróciłam się, psiknęłam prosto w niego i spytałam czy mu się podoba ten zapach, bo wydaje się taki zainteresowany. Od razu sobie poszedł
o mistrzu
wyprubuję :P
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-01, 10:04   #12
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Cytat:
Napisane przez Lina9213 Pokaż wiadomość
Ciocia generalnie styl luzaka, ale wybiera drogie marki ubraniowo-butowe bo uważa, że lepiej wydać więcej i mieć na dłużej. Wraz ze swoją koleżanką wchodzi do drogiego butiku, trochę się rozglądają. Podchodzi sprzedawczyni i jakie jest ich zdziwienie gdy zamiast "czy mogę pomóc" słyszą "nic tu panie dla siebie nie znajdą". Wryło je totalnie
ciekawe czy sprzedawczyni za swoją pensyjkę znajduje coś w tym sklepie
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 10:16   #13
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ciekawe czy sprzedawczyni za swoją pensyjkę znajduje coś w tym sklepie
Jeżeli tak traktuje klientów to na pewno nie bo nawet normy na premie nie wyrobi. Ja zawsze myślałam, że im zależy na sprzedaży bo często mają jakieś progi sprzedaży żeby dostać premie. Ale jak widać większość z nich wyżej sr-a niż du-pę ma.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 11:09   #14
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Ostatnio się uśmiałam strasznie, bo weszłam do sklepu z akcesoriami kuchennymi w Galerii Krakowskiej, sklep ąę dizajnerski i mają takie drogie sprzęty typu KitchenAid (1500-3000 za robota kuchennego) i tak dalej. I podeszłam do kobity, która się do mnie uśmiechała i w ogóle była miła, i zapytałam, czy mają może drylownicę. I ten uśmiech spełzł jej momentalnie z twarzy, popatrzyła na mnie z taką jakąś...pogardą..? I powiedziała: "my tu nie mamy takich rzeczy".


Więc wiecie, najwyraźniej drylownica to przedmiot dla plebsu i cebulactwa
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 11:11   #15
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Co prawda rzecz nie działa się w sklepie, ale w PUP i jest tylko trochę a propos, ale za to jest świeża, dzisiejsza to opowiem.
Wybrałam się dzisiaj z samego rana do PUPu w moim mieście żeby zgłosić zapotrzebowanie na pracownika w imieniu mojego szefa. Jako, że nie wiedziałam co i jak się załatwia, to stanęłam w ogonku do informacji.
Stoję sobie i stoję, aż słyszę jak jakiś stojący za mną kark kieruje w przestrzeń takie oto słowa: bezrobotni, k..., a Chanelem .eb.e w całej kolejce To moje Chance prawdopodobnie wwierciło mu się w truskawę Mało się nie położyłam ze śmiechu
Kto by pomyślał, że taki znawca.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 11:15   #16
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4711377 9]Co prawda rzecz nie działa się w sklepie, ale w PUP i jest tylko trochę a propos, ale za to jest świeża, dzisiejsza to opowiem.
Wybrałam się dzisiaj z samego rana do PUPu w moim mieście żeby zgłosić zapotrzebowanie na pracownika w imieniu mojego szefa. Jako, że nie wiedziałam co i jak się załatwia, to stanęłam w ogonku do informacji.
Stoję sobie i stoję, aż słyszę jak jakiś stojący za mną kark kieruje w przestrzeń takie oto słowa: bezrobotni, k..., a Chanelem .eb.e w całej kolejce To moje Chance prawdopodobnie wwierciło mu się w truskawę Mało się nie położyłam ze śmiechu
Kto by pomyślał, że taki znawca.[/QUOTE]
padłabym ze śmiechu
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 11:26   #17
psycho_social
doktór potwór
 
Avatar psycho_social
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 636
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4711377 9]Co prawda rzecz nie działa się w sklepie, ale w PUP i jest tylko trochę a propos, ale za to jest świeża, dzisiejsza to opowiem.
Wybrałam się dzisiaj z samego rana do PUPu w moim mieście żeby zgłosić zapotrzebowanie na pracownika w imieniu mojego szefa. Jako, że nie wiedziałam co i jak się załatwia, to stanęłam w ogonku do informacji.
Stoję sobie i stoję, aż słyszę jak jakiś stojący za mną kark kieruje w przestrzeń takie oto słowa: bezrobotni, k..., a Chanelem .eb.e w całej kolejce To moje Chance prawdopodobnie wwierciło mu się w truskawę Mało się nie położyłam ze śmiechu
Kto by pomyślał, że taki znawca.[/QUOTE]

Ha ha ha Obeznany panicz
__________________
You look 100% better when I can't see you.

Ja idę, on się patrzy.
psycho_social jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 11:36   #18
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Pewnie swojej niuni kupuje 'markowy perfum' to wie A może był to prezes zarządu jakiej dużej firmy tylko tak 'niepozornie' wyglądał haha !

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2014-07-01 o 11:41
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 11:56   #19
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Mój "warszawski" szef mimo ogromnego bogactwa na takiego nie wyglądał. Ubierał się w sieciówkach a nawet w LIDLU czy Biedronce.
Kiedyś robił coś na działce i zabrakło mu odpowiednich wierteł i śrubokrętów.
Tak jak stał w Lidlowym dresie i podkoszulku wsiadł do swojego nowiutkiego autka z górnej półki i pojechał do sklepu budowlanego w centrum handlowym.
Wysiadł jakoś niezauważony ale gdy wrócił do auta z tymi wiertłami to już stało tam kilku panów zatrudnionych w sklepach przylegających do parkingu/ochroniarz, sprzedawcy z AGD, meblowego/. I podziwiali.
Że nie wyglądał na właściciela takiego auta to gdy zbliżył się i zaczął szukać w kieszeni dresów kluczyków jednocześnie trzymając w rękach wiertło i śrubokręty to zaczęli reagować , kazali się oddalić od auta w brzydkich słowach i już prawie wzywali policję gdy nie usłuchał. Omal go nie skopali przy tym.
Ale udało mu się bezawaryjnie odjechać pozostawiając panów w osłupieniu.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-01, 12:01   #20
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4711377 9] bezrobotni, k..., a Chanelem .eb.e w całej kolejce To moje Chance prawdopodobnie wwierciło mu się w truskawę Mało się nie położyłam ze śmiechu
Kto by pomyślał, że taki znawca.[/QUOTE]

Może mu powinni zaproponować zatrudnienie w perfumerii

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-07-01 o 12:04
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 12:11   #21
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Mi się ostatnio zdarzyło coś dziwnego w markecie budowlany. Jestem stałym bywalcem, ze względu na szykujący się remont i tż, który uwielbia zwiedzać markety budowlane i to, że studiuję budownictwo, więc się co nieco znam. Czekałam na tż w jeden z galerii i z nudów poszłam pozwiedzać znajdujący się tam market budowlany. Chodzę sobie pomiędzy półkami, a facet z obsługi do mnie `I co? Nie ma nic ciekawego?`, tonem, który mówił `co za idiotka przyszła tu oglądać, jak się nie zna`. Wryło mnie, co to za komentarz w ogóle.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 12:17   #22
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Cytat:
Napisane przez psycho_social Pokaż wiadomość
Jak jestem w Polsce to zawsze idę się obkupić w Rossmanie albo Drogerii Natura polskimi kosmetykami i panowie ochroniarze zawsze za mną chodzą z dziwną miną patrząc na wyładowany po brzegi koszyk Ale taka ich praca, nie obrażam się, widocznie mają powody do takiej ostrożności (koleżanka pracująca w Rossmanie mówiła mi kiedyś, że klienci kradną na potęgę).
W Rossmanie tak mają
Ostatnio chodziłam po sklepach ze skórzanymi butami i torebkami. Bardzo często nie usłyszałam nawet dzień dobry mimo bycia jedyną potencjalną klientką
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 12:17   #23
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Ostatnio weszłam do Sephory i czułam na sobie świdrujące spojrzenie ochroniarza Strach było podejść do jakiejkolwiek półki, zwłaszcza, że nie miałam na sobie szpilek od Manolo i żakietu Chanel

Ale hitem i tak jest moja mała, osiedlowa drogeria, gdzie pracownicy dosłownie chodzą za klientem krok w krok, bez żenady spoglądając przez ramię. I jeszcze to napięcie na twarzy kiedy klient nie daj Bóg czegoś dotknie
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 12:24   #24
hey_stella
Wtajemniczenie
 
Avatar hey_stella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 948
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Bardzo często i to nie tylko w sklepach z górnej półki, ale w zwykłych sieciówkach czy drogeriach też. Najczęściej chodzę na zakupy tak właśnie zwyczajnie ubrana. Przykład z dzisiaj. Byłam w Hebe, ubrana w dżinsy, trampki, zwykłą czarną koszulkę, bez makijażu, włosy związane w kitkę. Sprzedawczynie przechodziły koło mnie kilka razy, żadna się nie pofatygowała a do innych osób podchodziły. W końcu sama do jednej podeszłam, obsłużyła mnie miło, ale spojrzenie mi rzuciła wymowne
hey_stella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 12:34   #25
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Wczoraj w jakimś sklepie Camalieu czy jakoś tak (gdzie w ogóle dają numerki do tego ile ciuchów się bierze do przebieralni - pierwszy raz się z takim traktowaniem ludzi z góry jak chcących coś ukraść spotkałam). I jak wyszłam to babka pyta wrednie czy kupię te spodnie a ja powiedziałam że mi nie pasują i powiedziałam do widzenia to nawet nie odpowiedziała. Raz w Reserved (albo diverse nie pamiętam bo mi się te dwa ciągle mylą) babka mnie potraktowała z góry. Co do Sephory jak szukałam korektora jakiś czas temu to babki tam są strasznie napuszone, jak sekta jakaś się zachowywały.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 12:56   #26
hanureku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 540
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Ja zawsze w Sephorze byłam obsługiwana bez zarzutu, ale ostatnio wpadłam na 20 minut przed zamknięciem po konkretną rzecz w jeansach, trampkach i bluzie z kapturem. Wzięłam rzecz z półki i stoję przy kasie i stoję i stoję i stoję i stoję... Kukam gdzie obsługa, a tylko jedna kobieta stoi przy elegancko ubranej klientce i śmichy "a pani spróbuje to, a może tamto" - ewidentna wazelina. Widziała mnie i dalej taniec godowy przy tamtej w szpilach. Cierpliwość się skończyła, odniosłam rzecz na półkę i idę do wyjścia, przekroczyłam bramki i nagle pani się żywo zainteresowała, za moment do mnie podejdzie. Powiedziałam, żeby sobie nie przeszkadzała i poszłam w cholerę.
hanureku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 13:29   #27
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Wczoraj w jakimś sklepie Camalieu czy jakoś tak (gdzie w ogóle dają numerki do tego ile ciuchów się bierze do przebieralni - pierwszy raz się z takim traktowaniem ludzi z góry jak chcących coś ukraść spotkałam)
przecież taka praktyka występuje od dawna w wielu sklepach, są też takie płytki na ścianie, do których należy zbliżyć torbę zanim Cię przepuszczą do przymierzalni.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 13:39   #28
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Wczoraj w jakimś sklepie Camalieu czy jakoś tak (gdzie w ogóle dają numerki do tego ile ciuchów się bierze do przebieralni - pierwszy raz się z takim traktowaniem ludzi z góry jak chcących coś ukraść spotkałam). I jak wyszłam to babka pyta wrednie czy kupię te spodnie a ja powiedziałam że mi nie pasują i powiedziałam do widzenia to nawet nie odpowiedziała. Raz w Reserved (albo diverse nie pamiętam bo mi się te dwa ciągle mylą) babka mnie potraktowała z góry. Co do Sephory jak szukałam korektora jakiś czas temu to babki tam są strasznie napuszone, jak sekta jakaś się zachowywały.
to chyba nieczęsto chodzisz na zakupy
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 14:08   #29
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Ja się pierwszy raz w tym spotkałam a byłam w masie sieciówek w wielu centrach handlowych. Tak czy siak babka była wredna.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 14:45   #30
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Traktowanie z góry w "lepszych" sklepach

Przecież takie numerki dają też w Croppie, w Orsayu, ja się nawet z tym spotkałam w jednej sieci second-handów. To naprawdę nie jest żadna niespotykana sprawa ; )
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 22:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.