Sucha skóra z przebarwieniami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-27, 22:20   #1
marta1210
mj
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 118

Sucha skóra z przebarwieniami


.
__________________
.

Edytowane przez marta1210
Czas edycji: 2016-09-23 o 21:42
marta1210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 13:15   #2
Agaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Plamki

Od jakiegoś czasu na twarzy(szczególnie na brodzie) i przedramieniu pojawily się mi takie lekko brązowawe plamki. Co jest ich przyczyną i jak mogę się ich pozbyć. Będę bardzo wdzięczna za rade bo Pani Doktor u której byłam przepisała mi tylko Sol. Ac. borici 1% , a to w ogóle nie pomaga, mam nadzieję, że choć nie szkodzi. Pozdrawiam.
Agaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 21:08   #3
Malinka__88
Przyczajenie
 
Avatar Malinka__88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 21
Dot.: Plamki

hhmm... kiedyś słyszałam, że takie brązowawe zmiany skórne (plamki) mogą być przyczyną chorób wątroby, ale to tylko tak kiedyś obiło mi się o uszy.
może skonsultuj się jeszcze raz z lekarzem.
__________________
GRZE(cz)SZNA dzieffcynka
Malinka__88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 21:15   #4
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Plamki

Cytat:
Napisane przez Malinka__88
hhmm... kiedyś słyszałam, że takie brązowawe zmiany skórne (plamki) mogą być przyczyną chorób wątroby, ale to tylko tak kiedyś obiło mi się o uszy.
może skonsultuj się jeszcze raz z lekarzem.
Zgadzam sie z tym plamami od wątroby.Ale może są one od słońca??
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 11:52   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Plamki

Zdjęcia nie ma, więc trudno tak na 100% ocenić, ale najprawdopodobniej to zwykłe przebarwienia od słońca albo solarium. Jeśli masz jasną karnację, a mimo to nie używasz filtrów, opalasz się na słońcu lub w solarium, a może też zażywałaś / używałaś czegoś foto-uczulającego (tabletki antykoncepcyjne, kosmetyki z kwasami, peelingi chemiczne itp.) to szansa na przebarwienia jest bardzo duża.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 08:40   #6
Agaa26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 20
Dot.: Plamki

Dziękuję za odpowiedzi. Ale.., z wątrobą u mnie wszystko w porządku a słonka ostatnio dużo mniej używałam niż kiedyś, tym bardziej nie zażywałam nic z tego o czym ostatnia Pani napisała. A może wiecie co to jest ta woda borowa, do czego służy i czy w ogóle jest sens się tym smarować skoro w ogóle nie pomaga?
A może coś innego mi poradzicie czym te plamki smarować i co robić żeby nie było ich coraz więcej?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Agaa26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 08:52   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Plamki

Przebarwienia po-słoneczne powstają czasem w kilka-kilkanaście lat po opalaniu, więc to, czy opalałaś się dawno, czy niedawno, nie ma większego znaczenia.
Takie przebarwienia można złuszczać preparatami z kwasami, ale lato to nienajlepsza pora roku na rozpoczęcie takiej kuracji - lepiej poczekać do jesieni, bo kwasy uwrażliwiają skórę na promieniowanie i w efekcie można się nabawić nowych przebarwień. Koniecznie trzeba stosować stabilne filtry, unikać słońca w godz. 11-15.
Podobno pycnogenol jest pomocny u osób ze skłonnością do przebarwień.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 08:56   #8
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: Plamki

Witaj, mogą to byc plamy posłoneczne bądź wątrobowe( jak już dziewczyny pisały)..Świetnym zabiegiem niwelującym jest eksfoliacja kwasem glikolowym, wykonuje to doświadczona kosmetyczka i rozjaśniają się te zmiany.
jest doskonały także przy przebarwieniach potradzikowych i dla zmniejszenia łojotoku skóry.
Popytaj w swoim mieście o możliwośc takiego zabiegu. Jest to złuszczanie naskórka 30% kwasem glikolowym, a najlepiej wykonywac go wisoną lub jesienią.
To nic strasznego a daje naprawde świtne efekty i nie kosztuje majątek...
Pozdrawiam.
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 10:01   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Bardzo Prosze o rady....

solarium na przebarwienia? owszem, jeśli chcesz nabawić się nowych do kompletu

sugerowałabym nie robić tak często peelingu - przy suchej cerze wystarczy raz w tygodniu delikatny peeling, najlepiej enzymatyczny. przede wszystkim nawilżać, a nawet trochę natłuszczać. najlepsza walka z przebarwieniami to kremy z filtrami, o których tu wiele wyczytasz - codziennie rano gruba warstwa jak najwyższego filtra. to spowoduje, że przebarwienia nie będą ciemniały i nie nabawisz się nowych. przy cerze suchej najlepsze będą filtry Avene - dobrze nawilżają. jeśli to nie wystarczy, to pod filtry możesz nałożyć jakiś krem nawilżający. na noc też nawilżający. dziewczyny chwalą Hydrance Optimale Legere firmy Avene - jeśli masz bardzo suchą cerę, to lepsza może się okazać wersja Riche. rano, pod filtry, możesz nakładać Juvit (to wit. C w kroplach dla dzieci) albo serum własnoręcznie przygotowane na bazie Juvitu (będzie lżejsze; przepis znajdziesz na forum). wit. C powinna rozjaśnić przebarwienia. na noc, pod krem nawilżający możesz nakładać jakiś krem typowo na przebarwienia. poza tym, pij dużo wody, a jeśli nie jesz zbyt dużo ryb, to kup sobie w aptece kapsułki omega 3 z wit. E lub olej z wiesiołka albo tran.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.