Kużajka wymrażana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-22, 14:00   #1
Bucia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 11

Kużajka wymrażana


Syn miał wymrażaną kożajkę na palcu Lekarka stwierdziła że najczęściej to nie wystarcza więc oprócz tego zaleciła codziennie nakładać na nia maść na odciski a na noc krople na kużajki Vericaust i wymaczać codziennie Po wymrożeniu zrobił się bardzo duzy bąbel najpierw z przeżroczystą cieczą potem czerwoną nie wiem czy na ten bąbel mam stosować te specyfiki czy czekać aż on zniknie? Co zrobić jeśli ten płyn się wysączy? Zerwać to po przebiciu i wylaniu płynu?
Bucia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 14:43   #2
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: Kużajka wymrażana

Podobno po kilku dniach bąbel sam powinien pęknąć. Ja znałam osobę,która sama je przebijała i dopiero potem smarowała tą skórkę jak przeschneła.Na pewno nie odrywaj skórki,a przebić bąbel chyba mozesz. Odkaź tylko potem miejsce wokół.
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 10:14   #3
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Kużajka wymrażana

Cytat:
Napisane przez Bucia10 Pokaż wiadomość
Syn miał wymrażaną kożajkę na palcu Lekarka stwierdziła że najczęściej to nie wystarcza więc oprócz tego zaleciła codziennie nakładać na nia maść na odciski a na noc krople na kużajki Vericaust i wymaczać codziennie
Wydaje mi się, że to kolejny absurd. Jak można powiedzieć, że jest kurzajka a stosować maść na odciski?!
Kurzajki mogą być podobne do odcisków dlatego lekarz tak naprawdę nie wiedział co to jest i przepisał wszystko na wszystko
Nie wiadomo czy śmiać się z tego czy płakać, bo na każdą z tych przypadłości stosuje się inne preparaty i leczenie. I w dodatku leczenie brodawek maścią na odciski przyniesie kłopoty, a leczenie odcisków tym co jest na brodawki = kłopoty.
Czy wszyscy lekarze są tak dobrzy, że nie wiedzą co leczą? Z pewnością nie, ale dlaczego są tacy co nie wiedzą a powinni wiedzieć?
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 22:49   #4
Bonnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Kużajka wymrażana

Bąbel wyszedł właśnie przez maść na odciski, która nie pomoże na kurzajkę, a wręcz przeciwnie. Jeśli już wyszedł to lepiej go zostawić w spokoju, kiedy zejdzie sam polecam zmienić lekarza.. Maść na odciski działa zmiękczająco na skórę, kiedy używamy jej za dużo i zbyt często pojawia się bąbel jak przy oparzeniu. Taka maść nie jest w stanie zrobić nic z kurzajką, zmiękcza jedynie wierzchnią warstwę skóry i nie działa głębiej, czyli na korzeń kurzajki. Walczyłam z kurzajkami dość długo, próbowałam wielu metod i okazało się, że najlepsze są te naturalne. Pierwszą metodą jest smarowanie kurzajki jaskółczym zielem, które można zerwać w praktycznie każdym parku. Drugi w kolejce jest świeży aloes, odrywamy listek i sokiem smarujemy kurzajkę. Mi pomogło bardziej niż metody lekarza. Co mnie jeszcze zastanawia, czy to jest na dłoni czy na stopie? Często mylimy kurzajki z nagniotkami, z którymi walczy się w całkiem inny sposób.
Bonnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 09:14   #5
Bucia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 11
Dot.: Kużajka wymrażana

To napewno kurzajka którą preparatami aptecznymi próbowaliśmy kilka razu usunąć i wciąz odrastała. Bąbel się zrobił po wymrożeniu- taka niska temp. Działa na skórę jak oparzenie. Ponad tydzień syn męczył sięz tym obrzydliwym bąblem w końcu pękł a na koniec skóra zeszła, pod spodem (nie widziałam tego) podobno coś z kurzajki zostało i teraz rozumiem na to ma stosować maść na odciski - właśnie dlatego że zmiękcza skórę, wymaczać i kropla na noc tego specjalnego preparatu.
Lekarka wiedziała co to jest, zresztą tego się nie da pomylić a ja podkreśliłam że to kurzaja Ona stwierdziła od razu że najczęściej samo wymrożenie nie wystarczy dlatego trzeba stosować kilka sposobów na raz
Bucia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 19:49   #6
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Kużajka wymrażana

Kolega wyleczył cytryna wielkie 3 letnie kurzajki a nic nie pomagało.

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 08:36   #7
Bucia10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 11
Dot.: Kużajka wymrażana

[QUOTE=Juno123;46685080]Kolega wyleczył cytryna wielkie 3 letnie kurzajki a nic nie pomagało.

Może byłby to fajny bo naturalny sposób tylko napisz jak leczył je cytryną? Bo picie raczej nie pomoże
Bucia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-14, 16:09   #8
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kużajka wymrażana

ja miałem usuwane brodawki właśnie za pomoca ciekłego azotu i jest to najlepszy środek na pokonanie tego dziadostwa , miałem kilka obok siebie więc bardzo bolało ale do dziś zero śladów , niby nie powinno się odrywac tego bąbla i sam powinien odpaść ale ja nie mogłem wytrzymac i .... ale wszystko było dobrze
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 14:13   #9
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Kużajka wymrażana

Marcin czy o tobie a raczej o twoich brodawkach piszą w internecie?
Czytałam artykuł Brodawki mnogie na stopach na stronie jakiegoś gabinetu podologicznego w Żorach. Były zdjęcia, wyglądało to niefajnie ale za to dobrze się skończyło -wynika z tego materiału.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:00   #10
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Kużajka wymrażana

Cytat:
Napisane przez Sabina_32 Pokaż wiadomość
Marcin czy o tobie a raczej o twoich brodawkach piszą w internecie?
Czytałam artykuł Brodawki mnogie na stopach na stronie jakiegoś gabinetu podologicznego w Żorach. Były zdjęcia, wyglądało to niefajnie ale za to dobrze się skończyło -wynika z tego materiału.
nie, ja mialem brodawki na dloni ... jak masz mozliwosc zabiegu azotem to nic sie nie boj tylko jak najszybciej sie zdecyduj ,pol godziny przed wejsciem do lekarza wez apap i bedzie git, boli ale nie przesadzajmy, bol do zniesienia to chyba jedyna metoda ktora na zawsze pozwoli Ci sie tego pozbyc
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 05:49   #11
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Kużajka wymrażana

Wiem , że smarował je sokiem z cytryny;-)

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 06:49:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.