Radio internetowe... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-05, 12:18   #31
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Radio internetowe...

A dziewczyny niedawno na Wizazu jakaś Wizazanka podała link do radia, gdzie wpisywałas nazwe jakiegoś zespołu i wyszukiwało Ci piosenki tego zespołu i podobnych do niego. Wiecie co to było za radio?
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 12:36   #32
Malutka466
BAN stały
 
Avatar Malutka466
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: KZG
Wiadomości: 4 423
GG do Malutka466
Dot.: Radio internetowe...

Zmijka prosze bardzo:
[quote]http://www.last.fm/ - specyficzny rodzaj radia. Instalacja odtwarzacza i rejestracja nie jest tak skomplikowana, jakby się mogło wydawać. Za to później możesz wybierac sobie wykonawców jakich chcesz słuchać, stacja radiowa (a właściwie Twój osobisty kanał), będzie wyszukiwać utwory takie jak lubisz, zarówno na podstawie wyszukań, jak i ocen poszczególnych utworów. Możesz tez dodawac recenzje (oczywiście po angielsku). Im częściej słuchasz, tym bardziej stacja dopasuje się do Ciebie.
Ok. To po kolei . Tutaj -> https://www.last.fm/join/ wypełniacie formularz rejestracyjny i klikacie "sign up". Pokaże że konto zostało utworzone, ale trzeba jeszcze ściagnąć program. Wybieracie system instalacyjny i znów klikacie na zielona strzałę. Podczas instalacji programu bedziecie musiały jeszcze raz podać swoja nazwę uzytkownika i hasło. Kiedy program bedzie juz na dysku, na stronie klikacie "instalation complete, let's go". Następnie na czerwonym pasku głównej strony, u góry wchodzicie w "music" http://www.last.fm/explore/macie wyszukiwarkę artystów, tagów, albumów, wytwórni. I dla przykładu po wpisaniu "Madonna" i szukaniu w dziale "artist" wychodzi strona http://www.last.fm/explore/search.php?m=&q=madonna&x =0&y=0
To lista - ranking najczęsciej słuchanych artystów podpisanych lub majacyh w nazwie słowo Madonna. Niżej są utwory Madonny, równiez najczęściej zaznaczone jako ulubione. No a po prawej są tagi, czyli ogólna nazwa stacji radiowej najczęściej słuchanej, która niekoniecznie gra same utwory Madonny, ale na pewno większość.
Można tez wyszukiwac utwory bądź np. gatunki muzyczne bezposrednio przez program, na jego stronie głównej.
Do reszty dojdziecie w miarę przeglądania i słuchania. W razie co to Ling.pl


No... trochę... nieprzejrzyście, ale mam nadzieję że już wszystko jasne.

Zapomniałam dodac, że co prawda jest tu wielu znanych wykonawców, ale "znany" to pojęcie względne. Radzę potraktować to jako narzędzie do odkrywania nowej muzyki[/qoute]
Malutka466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 12:45   #33
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Radio internetowe...


Malutka466 dzieki Wielkie

O to radio mi własnie chodziło.
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 13:12   #34
margerita007
Raczkowanie
 
Avatar margerita007
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 130
Dot.: Radio internetowe...

superowe jest to radio POLECAM
margerita007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 13:35   #35
Malutka466
BAN stały
 
Avatar Malutka466
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: KZG
Wiadomości: 4 423
GG do Malutka466
Dot.: Radio internetowe...

Proszę, mam tylko nadzieję, że inna wizażanka nie obrazi się, ze zacytowałam jej wypowiedź z innego wątku, ale to cytowanie coś mi nie wyszło.
Malutka466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 08:58   #36
Monica123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: znad Wisły
Wiadomości: 842
Dot.: Radio internetowe...

Ja namiętnie słucham radia www.eskanord.pl lub www.hitzradio.com
__________________

Monica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 11:51   #37
ellia
Raczkowanie
 
Avatar ellia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 186
GG do ellia
Dot.: Radio internetowe...

Ja uwielbiam pandorę (www.pandora.com), rodzaj radia internetowego które sami kreujemy pod swoje gusta. Dostępne są wszystkie rodzaje muzyki, poza klasyką. Aby korzystać bezpłatnie trzeba sobie założyć konto na e-mail (w tej wersji wyświetlają się różne reklamy, ale nie przeszkadzają). ja mam kilkadziesiąt różnych stacji radiowych, z r'n'b, jazzem, trip-hopem, bossą-nową i nawet z muzyką świątecznąw klimacie jazzowym (śpiewa Frank Sinatra, Ella Fitzgeralnd itp). Każdą stację można dowolnie edytować, dodawać nowych wykonawców lub utwory). Jest super
ellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-08, 11:06   #38
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Radio internetowe...

polskastacja.pl
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 14:22   #39
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Radio internetowe...

Cytat:
Napisane przez ellia Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam pandorę (www.pandora.com), rodzaj radia internetowego które sami kreujemy pod swoje gusta. Dostępne są wszystkie rodzaje muzyki, poza klasyką. Aby korzystać bezpłatnie trzeba sobie założyć konto na e-mail (w tej wersji wyświetlają się różne reklamy, ale nie przeszkadzają). ja mam kilkadziesiąt różnych stacji radiowych, z r'n'b, jazzem, trip-hopem, bossą-nową i nawet z muzyką świątecznąw klimacie jazzowym (śpiewa Frank Sinatra, Ella Fitzgeralnd itp). Każdą stację można dowolnie edytować, dodawać nowych wykonawców lub utwory). Jest super
ellia - ja też , właśnie sobie leci muzyka w stylu new york voices, bo w środę idę na koncert. U mnie w pracy wszyscy słuchają pandory, choć tak naprawdę każdy słucha czegoś innego. Udało nam się nawet znaleźć polskich wykonawców.
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 11:24   #40
ellia
Raczkowanie
 
Avatar ellia
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 186
GG do ellia
Dot.: Radio internetowe...

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
ellia - ja też , właśnie sobie leci muzyka w stylu new york voices, bo w środę idę na koncert. U mnie w pracy wszyscy słuchają pandory, choć tak naprawdę każdy słucha czegoś innego. Udało nam się nawet znaleźć polskich wykonawców.
Polskich wykonawców? POważnie? A jakich, ciekawa jestem. Sama w zasadzie w ogóle nie słucham polskiej muzyki. Niestety na naszej scenie muzycznej brakuje wyrazistych artystów, wyjątkiem jest Kayah, którą cenię
ellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 21:41   #41
sunrise
Rozeznanie
 
Avatar sunrise
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 546
Dot.: Radio internetowe...

http://www.radiobawelna.com/
sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-06, 10:49   #42
aniusiaaa
Rozeznanie
 
Avatar aniusiaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 725
Dot.: Radio internetowe...

www.radioparty.pl i tylko to
aniusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 11:22   #43
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Radio internetowe...

kiedys sluchalam megastacji, a teraz od czasu do czasu wlaczam sobie radio gg
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 17:17   #44
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Radio internetowe...

Dobry temat, może uda się go reanimować?

Ja przez większość czasu słucham openfm, jest spory wybór kanałów rockowych a także kanałów samych wykonawców (zagranicznych i polskich, np. Kazika, Grabaża), przed świętami pojawiają się stacje świąteczne, przed Juwenaliami - juwenaliowe i tak dalej.

Poza tym lubię też kontestację (prawie każdego dnia wieczorem leci coś ciekawego na żywo, w ciągu dnia transmitują audycje po ang) i radio na fali (głównie dwie audycje).

Może coś jeszcze polecicie, tak żeby było mało reklam a raczej dyskusje przetykane muzyką? Coś w stylu tok fm ?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 17:11   #45
Margarettka
Raczkowanie
 
Avatar Margarettka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 223
Dot.: Radio internetowe...

Polecam radio ScalaFM - mają świetną playlistę, a dzisiaj o 22giej będzie można posłuchać berlińskiego koncertu Alanis Morissette promującego nową płytę "Havoc and bright lights"
http://www.scalaradio.pl/

Na ich facebookowym profilu można trafić na fajne muzyczne ciekawostki i... konkursy:
http://www.facebook.com/ScalaFm
__________________
"Though we travel the world to find the beautiful, we must carry it with us or we find it not." -Ralph Waldo Emerson
Margarettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 08:39   #46
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Radio internetowe...

A czy ktoś zna stacje bardziej 'gadane' niż 'muzyczne'?
Lubię słuchać muzyki, ale na dłuższą metę mnie to męczy, a teraz siedzę sama w domu całymi dniami i nie chcę żeby było cicho.
Chciałabym posłuchać ciekawych audycji na różne tematy. Czy ktoś zna stacje, gdzie więcej jest mówienia, niż muzyki?
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-25 09:39:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.