do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 12:01   #31
micc@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 151
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Bialy dom to siedziba prezydenta, Belweder rowniez - ta sama bajka...
bez przesadyzmow, kiedy to tak bylo, zeby Warszawa az tak byla nieprzejezdna
Odnosnie dzwonienia - o dziwo jakos nigdy nie mialam z tym problemu...
do gimny, urzedow na policje... i sprawy zalatwialam ... petycje napisalam jedna - do administracji i tez sprawe zalatwilam

jak sie chce cos zalatwic to sie to zalatwi - samo powiedzenie _ wiadomo ile to trwa... czyli co sprawdzilas czy mowisz tak, bo slyszalas ?

p.s. pijany nie podpada pod policje tylko pod straz miejska... zadzwonilam na policje, bo nie mialam numeru do strazy...

bo zapomnialam - watpie bardzo czy jakis gosc prezydenta bedzie mial okazje porownywac chodniki... chyba mozna byc o to spokojnym
micc@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-01, 23:34   #32
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez iszsza Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej zapadła w głowie wizyta w Muzeum Powst. Warszwskiego. Myslę że kazdy powinien tam iść. To nie tylko nudna historia jak się może wydawać ale filmy,prezentacje multimedialne i cały klmat ówczesnej Warszawy.Polecam w niedziele bo jest wstęp bezpłatny
i tam chyba wlasnie wpadne
jade na weekend do Wawy - od soboty rano do niedzieli wieczorem.
juz wiem, ze w sobote wieczorem wpadne (na bal) do restauracji Le Jardin, w niedziele wlasnie do Muzeum Powstania Warszawskiego i o 16 na koncert do Łazienek. nie wiem tylko co zrobic z soba i TZem w sobote w dzien fajnie jakby to nie bylo bardzo daleko od centrum.
moze dzieje sie cos ciekawego w Wawie 14-15 lipca?

edit: chcialabym jeszcze zapytac ile mniej wiecej trwa zwiedzanie muzeum PW, a ile koncert w Łazienkach?

edit2: czy jako studentka mam kupic bilet 3-dniowy ze znizka 50% za 6zl czy 48% za 6.20?

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2007-07-02 o 08:21
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 00:01   #33
sunrise
Rozeznanie
 
Avatar sunrise
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 546
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

od siebie polecam cmentarz powązkowski
sunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 11:56   #34
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

a ja polecam-uwaga-stara Prage Północ! Poważnie...!

Nie trzeba się zapuszczać w jej ciemne rejony ( ), żeby poczuć niepowtarzalny klimat..stare,charakterys tyczne, czesto sypiace sie kamienice w polaczeniu z tymi odnowionymi (Brzeska, Ząbkowska), wytwórnia wódki, pomnik Śpiących, cerkiew prawosławna przy Wileniaku, gotycki kościół św. Floriana i wiele innych..

co jeszcze mozna zobaczyc?
odsylam na :http://pl.wikipedia.org/wiki/Zabytki...C3.B3.C5.82noc
do wyboru do koloru-w zależności, co kogo interesuje


lain-studenci mają zniżkę 50%, pamietaj tylko,zeby miec przy sobie legitymacje
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-07, 13:32   #35
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

up
moze jeszcze jakies warszawskie propozycje na sobote 14-go lipca?
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:15   #36
hermesss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Gdyby ktoś jeszcze kogoś interesowała Prawobrzeżna Warszawa, to warto jeszcze zaliczyć: Zoo, Park Skaryszewski, knajpke Opary Absurdu na ul. Ząbkowskiej, "Misie" w parku Praskim (tylko latem, zimą śpią). Jeśli ktoś złapie smaka na kawę i coś słodkiego, a szuka naprawdę wyjątkowego ciacha, warto się zapuścić na brudno i odwiedzić cukiernie Mocca na ul. Wyszogrodzkiej. Pączki są zniewalające, jak dla mnie najlepsze w warszawie, inne ciastka też są dobre. Mniam. Naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wizytę. Maja też pyszne torty, ale jak ktoś jest w Warszawie tylko przelotem, może być ciężko Ostatnio chyba mają nowe cukiernie w kilku punktach w warszawie, może tam będzie równie wysoka jakość. Adresy zapewne są na stronie: http://www.cukierniamocca.pl

Z ciekawszych rzeczy niedługo mają otworzyć muzeum Pragi na ul. Targowej, jeśli ktoś się wybiera, warto sparwadzić, czy jest już czynne.

No i jeszcze restauracja na ul. kłopotowskiego - nie wiem jak się nazywa, jest zaraz pomniku muzyków, drogo, ale mają pyszne jedzenie.
hermesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 11:32   #37
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez hermesss Pokaż wiadomość
Gdyby ktoś jeszcze kogoś interesowała Prawobrzeżna Warszawa, to warto jeszcze zaliczyć: Zoo, Park Skaryszewski, knajpke Opary Absurdu na ul. Ząbkowskiej, "Misie" w parku Praskim (tylko latem, zimą śpią). Jeśli ktoś złapie smaka na kawę i coś słodkiego, a szuka naprawdę wyjątkowego ciacha, warto się zapuścić na brudno i odwiedzić cukiernie Mocca na ul. Wyszogrodzkiej. Pączki są zniewalające, jak dla mnie najlepsze w warszawie, inne ciastka też są dobre. Mniam. Naprawdę warto poświęcić nieco czasu na wizytę. Maja też pyszne torty, ale jak ktoś jest w Warszawie tylko przelotem, może być ciężko Ostatnio chyba mają nowe cukiernie w kilku punktach w warszawie, może tam będzie równie wysoka jakość. Adresy zapewne są na stronie: http://www.cukierniamocca.pl

Z ciekawszych rzeczy niedługo mają otworzyć muzeum Pragi na ul. Targowej, jeśli ktoś się wybiera, warto sparwadzić, czy jest już czynne.

No i jeszcze restauracja na ul. kłopotowskiego - nie wiem jak się nazywa, jest zaraz pomniku muzyków, drogo, ale mają pyszne jedzenie.
restauracja na Kłopotowskiego nazywa się La Strada, ma piękny wystrój i serwują tam włoską kuchnię. Ceny rzeczywiście wysokie.

Jeśli chodzi o Warszawę prawobrzeżną, prawdziwą kopalnią fajnych, klimatycznych knajpek jest ul. Ząbkowska - Opary Absurdu, Po Drugiej Stronie Lustra, Łysy Pingwin czy Coteria Cafe.
Cała masa fajnych knajpek jest na Saskiej Kępie - szczególnie ul. Francuska z przyległosciami
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 18:07   #38
-=Reyka=-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Przyznam szczerze ze mieszkam w warszawie od roku a o wieluz tych miejsc nie mialam pojęcia, szczegolnie jesli chodzi o jakieś fajne knajpki itp. Niedawno była u mnie siostra i po tych najbardziej znanych już ją oprowadziłam, we wrześniu przyjeżdza ponownie więc już będę wiedziała gdzie się wybrać

Edytowane przez -=Reyka=-
Czas edycji: 2009-08-24 o 18:08
-=Reyka=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 21:43   #39
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Jak już jesteśmy na ciekawych miejscach do posiedzenia to niewątpliwie takim jest pub/klub LaPlaya. Znajduje się w okolicach Zoo i jest to znakomite miejsce żeby siedząc przy dobrym drinku oglądać starówkę Warszawy Plaża, drinki, słonko i ładny widok Z miejsc to oczywiscie polecam Cytadele
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 10:50   #40
ciabatka
Raczkowanie
 
Avatar ciabatka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 488
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Podbijam wątek i mam pytanie. Mieszkam wprawdzie w Warszawie, ale jest mi potrzebne jakieś wyjątkowe miejsce: urocze, romantyczne, klimatyczne, no same wiecie... Chcę tam zabrać mojego TŻta w jego urodziny i tam dać mu prezent. Z tym że odpadają Łazienki, Trakt Królewski, Starówka, centrum, powiśle. Tam mieszkamy, wszystko już znamy, a na spacerze na Starówce jesteśmy raz na kilka dni. Szukam bardziej czegoś daleko od centrum, wyjątkowego, może jakiś mało znany park, skwerek, może być też jakiś cichy zakątek ze starymi, stylowymi budynkami, coś w ten deseń. Raczej na świeżym powietrzu, obiad jest w planie już gdzie indziej, więc restauracja mi niepotrzebna. No chyba że do kawiarni na jakieś ciacho...

Doradzicie coś?
ciabatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 13:15   #41
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez ciabatka Pokaż wiadomość
Podbijam wątek i mam pytanie. Mieszkam wprawdzie w Warszawie, ale jest mi potrzebne jakieś wyjątkowe miejsce: urocze, romantyczne, klimatyczne, no same wiecie... Chcę tam zabrać mojego TŻta w jego urodziny i tam dać mu prezent. Z tym że odpadają Łazienki, Trakt Królewski, Starówka, centrum, powiśle. Tam mieszkamy, wszystko już znamy, a na spacerze na Starówce jesteśmy raz na kilka dni. Szukam bardziej czegoś daleko od centrum, wyjątkowego, może jakiś mało znany park, skwerek, może być też jakiś cichy zakątek ze starymi, stylowymi budynkami, coś w ten deseń. Raczej na świeżym powietrzu, obiad jest w planie już gdzie indziej, więc restauracja mi niepotrzebna. No chyba że do kawiarni na jakieś ciacho...

Doradzicie coś?
Może Wilanów? Jest tam piękny Pałac wybudowany przez Jana III Sobieskiego a wokół ogrody Na spacer w sam raz. Myślę, że kawiarenka też by się tam znalazła.
Może Park Szczęśliwicki na Ochocie? Są tam stawy, zieleń, całoroczny stok narciarski, trasy rowerowe a dla dzieci place zabaw. Jest kilka lokali kulinarnych. Też miłe miejsce
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."

Edytowane przez tygrysia
Czas edycji: 2010-03-03 o 13:24 Powód: poprwka
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 08:43   #42
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

Cytat:
Napisane przez ciabatka Pokaż wiadomość
Podbijam wątek i mam pytanie. Mieszkam wprawdzie w Warszawie, ale jest mi potrzebne jakieś wyjątkowe miejsce: urocze, romantyczne, klimatyczne, no same wiecie... Chcę tam zabrać mojego TŻta w jego urodziny i tam dać mu prezent. Z tym że odpadają Łazienki, Trakt Królewski, Starówka, centrum, powiśle. Tam mieszkamy, wszystko już znamy, a na spacerze na Starówce jesteśmy raz na kilka dni. Szukam bardziej czegoś daleko od centrum, wyjątkowego, może jakiś mało znany park, skwerek, może być też jakiś cichy zakątek ze starymi, stylowymi budynkami, coś w ten deseń. Raczej na świeżym powietrzu, obiad jest w planie już gdzie indziej, więc restauracja mi niepotrzebna. No chyba że do kawiarni na jakieś ciacho...

Doradzicie coś?
A pod Warszawą też może być? Jeśli tak, polecam pałac w Jabłonnie i urokliwy park, który go otacza. Bardzo romantyczne miejsce, stare drzewa, alejki, klomby z kwiatami, ruiny, sam pałac...zresztą wiele par urządza w nim sobie ślubną sesję fotograficzną. Z parku jest też zejście na wał nadwiślański, wielu ludzi lubi tu spacerować i jeździć na rowerach. W samym zaś pałacu jest kawiarenka, można przysiąść i napić się np. kawy.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 21:07   #43
konefka_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

o właśnie. tak czytam i się zastanawiam co jeszcze dodać. Ale w sezonie letnim laplaya to fajne miejsce. latynoskie rytmy na plazy. fajna sprawa. No i również polecam prage pólnoc - lepiej w dzień tam pospacerowac, ale to miejsce ma klimat.
konefka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 17:32   #44
dorkabest
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 85
Powązki

załączam parę fotek z mojego dzisiejszego spaceru po Powązkach
__________________
Mój blog: Filcowanie i nie tylko - http://dorkabest.blogspot.com
dorkabest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 15:19   #45
Michalina76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 66
Dot.: Powązki

Nie wiem czy zastanawialaś się nad kuchnią, w końcu każda podróż ma to wliczone w swój plan ;-)) Polecam Kamandę Lwowską na Foksalu, miejsce spotkań wielu znanych osób. Wspanial kuchnia lwowska, jeśli macie dosyc kebaba
Michalina76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 20:16   #46
Westalka
Zakorzenienie
 
Avatar Westalka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 349
Dot.: Powązki

Po ostatniej awarii na Wizażu zniknęło sporo zdjęć, również w tym wątku. Dlatego gorąca prośba do Was - uzupełnijcie, w miarę możliwości, braki w zdjęciach.
Instrukcja, jak to zrobić jest tutaj - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=487423

Z góry dziękuję!
__________________
żartowałam!







Westalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 23:03   #47
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Powązki

Czy któraś z Was orientuje się gdzie można zostawić samochód ( najlepiej za darmo lub w miare rozsądnej cenie) na jeden dzień?
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 01:45   #48
kaja2301
Zakorzenienie
 
Avatar kaja2301
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 3 964
Dot.: Powązki

O to ja cos napisze do siebie co warto w warszawie
w kwesti czwartek/piatek/sobota wieczór
przede wszystkim Foksal 19 sprawdzcie
no i oczywiscie ulica Mazowiecka, Capitol club i niesamowita, piekna i niepowtarzalna Opera club
pozdrawiam i zycze milej zabawy
kaja2301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 19:40   #49
mariii90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: do Warszawianek- co warto zobaczyć w stolicy?

ja może nie jestem warszawianką, ale byłam ostatnio z rodowita warszawianką na super spacerze po stolicy, więc pozwole sobie też popolecać trasa wycieczki: spod zamku królewskiego schodzimy do ogrodów nad buwem (choć w ostatnim roku zmizerniały), zahaczamy o Centrum Kopernika, jeśli kolejka jest zbyt duża polecam Planetarium, tam często są miejsca a filmy mają cudowne (ja widziałam niestety tylko 1 ), potem przechadzka bulwarem nad Wisła, ulicą Tamka przy zlotej kaczce do góry ku ulicy Nowy Świat potem w Chmielną i tam na obiad do restauracji Vega City troszkę schowanej w tylnej bramie, ale dzięki temu nie ma tam tłumu, a jedzenie jest najpyszniejsze na świecie i idealne dla wszystkich wiecznie odchudzajacych się jak ja bo zdrowe i niskokaloryczne, i mają bezmleczne lody po posiłku dokońcenie spaceru ulicą Chmielną ku Palacowi Kultury, cała wycieczka trwała niecałe 4 godziny
mariii90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.