Zaburzenia emocjonalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-11, 23:05   #1
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037

Zaburzenia emocjonalne


/
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...

Edytowane przez Atram
Czas edycji: 2015-12-11 o 07:38
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 23:13   #2
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Miałam to na zajęciach.
Nie miałam z tym doczyniena w realu.

Nie pamietam,czy ktos pisal o tym na wizażu,czu ktoś znajomy mi to podesł
Ta ostania fobia przypomniała mi listę fobii.http://phobialist.com/

np.mój wytypowany "hit"
Hippopotomonstrosesquippe daliophobia- Fear of long words.
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 23:21   #3
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

[/ie
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...

Edytowane przez Atram
Czas edycji: 2015-12-11 o 07:38
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 23:27   #4
ivonix
Raczkowanie
 
Avatar ivonix
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 113
Red face Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Co do tików to denerwują mnie ludzie którzy powtarzają w rakcie rozmowy słowo "rozumiesz" np. znam taką jedną panią która po każdym zdaniu powtarza to słowo, po 10 min rozmowy naprawdę zaczynam nie rozumieć po jakie licho te słowo "rozumiesz" .
ivonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 23:45   #5
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
ja niestety jeszcze nie mialam o tym na zajeciach, dzis tylko wykaldowca mowil o zespole Otella i chcialam dowiedziec sie czegos o tym wiecej, wpisalam w wyszukiwarke i zaczelam o ty czytac. interesujacy temat.
az starch sie bac.. ze takie rzeczy moga sie stac z normalnym czlowiekiem.

Hippopotomonstrosesquippe daliophobia - chyba na to cierpie
tak,zadziwiające prawda? ludzie potrafią byc baaardzo skomplikowani i to jest naszą zaletą i jednocześnie wadą.

Jak dla mnie do tej pory najbardziej fascynującum i jednocześnie przerażającym zaburzeniem jest zaburzenie osobowości-Osobowość mnoga.
polcam szczegolnie te linki:
http://www.multiple-personality.com/
a zwlaszcza tą książkę--> "Looking Inside: Life Lessons from a Multiple Personality in Pictures and Words" Judy Castelli [mam ją gdzies nawet w domu,musze poszukac]
....oraz artykuł z NY Times'a
http://www.multiple-personality.com/nytimes.html

Judy to przypadek jeden z wielu...

np.
"The Three Faces of Eve"
Cytat:
Film Nunnally'ego Johnsona "Trzy twarze Ewy" z 1957 r. był pierwszym, który zwrócił uwagę na fenomen tzw. osobowości mnogiej lub rozszczepionej. Eve White była cichą, usuwającą się w cień, bezpretensjonalną żoną cierpiącą czasami na bóle głowy. Psychiatra odkrył dwa inne jej wcielenia: Eve Black - nieposkromioną, dziką, kochającą zabawę, i trzecią - silną, zrównoważoną Jane. Miały do dyspozycji tylko jedno ciało.
Niezły film,naprawde
żródło i zarazem ciekawy artykuł: http://www.wprost.pl/ar/?O=50106
Historie ludzi z tymi zaburzeniami są naprawde niesamowite.
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-11, 23:46   #6
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

o turrencie widzialam ze 2 dokumenty.Bardzo ciekawe.
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 00:14   #7
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

O Turrecie słyszałam i uczyłam się.Istnieje podejrzenie,że Mozart na to chorował.

To ja dorzucę jeszcze syndrom Aspergera.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 07:00   #8
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Zaburzenia emocjonalne są coraz częstszym zjawiskiem. Wielość ich objawów i objawów zaburzeń behawioralnych obserwujemy obecnie u dzieci. Nerwowość, wielopostaciowe lęki, lęki nocne, zaburzenia łaknienia, wymieniać można długo. Zagadnienie bardzo ciekawe, ale i rozbudowane.

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
Jak dla mnie do tej pory najbardziej fascynującum i jednocześnie przerażającym zaburzeniem jest zaburzenie osobowości-Osobowość mnoga.
Zaburzenia osobowości (bo jak podkresliła Cattt, to nie to samo co zaburzenia emocjonalne) są i dla mnie najbardziej fascynujące. Pierwsza książka dotykajaca tego zagadnienia, która od razu przychodzi mi na myśl to "Schizofrenia" A. Kępińskiego- doskonała i pochłaniająca.

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
To ja dorzucę jeszcze syndrom Aspergera.
Zespół Aspergera należy do całościowych zaburzeń rozwojowych, co więcej, zawiera się w obszarze Autyzmu.
Bardzo ciekawy, noszący w swych szeregach wybitne jednostki, dzięki charakterystycznej tendencji osób z ZA do nietypowych zainteresowań. Istnieje hipoteza, że i A. Einstein miał ZA.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 08:28   #9
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Słyszałam o tych zabudzeniach ale tylko z teorii, natomiast z takich dosyc czesto spotykanych agorafobia czy dysmorfofobia albo po prostu depresje czy nerwice sa moze 'malo wyszukane' ale ciezkie i straszne jak dla mnie.

A co myślicie na temat teorii jakoby poród [sam poród, nie przebieg ciąży] wpływał na późniejsze problemy psychiczne dzieci które się rodzą? Np długi poród bez innych komplikacji może powodowac ze dziecko bedzie mialo sklonnosci do nerwicy? Albo ze ulozenie płodu moze sugerowac inne mozliwe zabudzenia psychiczne ktore moga sie pojawic w przyszlosci?
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 09:19   #10
lilith_191
Raczkowanie
 
Avatar lilith_191
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: eŁDeZet
Wiadomości: 235
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

He, sądze że każdy z nas jest "z lekka zaburzony" emocjonalnie (prosze nie odbierac tego źle ).
Stymże niektóre zaburzenia sa uznawane za odbiegające od norm, a inne nie. Dla niektórych pasją może byc pasychiatria a dla innych np. obsesyjne odchudzanie, czy nekrofilia.
Wokoło mam pełno "chorych" ludzi, chłopaka ze schizofrenią, przyjaciółkę bulimiczkę, sama przechodze między etapami pasji, manii i depresji przeplatanej zaburzeniami odżywiania.
Nie wierzę że są "normalni" ludzie
__________________
piszę pracę magisterską
lilith_191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 09:58   #11
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez ivonix Pokaż wiadomość
Co do tików to denerwują mnie ludzie którzy powtarzają w rakcie rozmowy słowo "rozumiesz" np. znam taką jedną panią która po każdym zdaniu powtarza to słowo, po 10 min rozmowy naprawdę zaczynam nie rozumieć po jakie licho te słowo "rozumiesz" .
Ale to to chyba jednak nie jest zaburzenie emocjonalne


Co do Turreta, widziałam kiedyś w Rozmowach w Toku i na jakimś programie na Discovery. Szok
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 10:05   #12
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez lilith_191 Pokaż wiadomość
He, sądze że każdy z nas jest "z lekka zaburzony" emocjonalnie (prosze nie odbierac tego źle ).
a pewnie,że tak.Nie ma ludzi zdrowych ,są ludzie nieprzebadani/niezdiagnozowani
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 10:33   #13
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
A co myślicie na temat teorii jakoby poród [sam poród, nie przebieg ciąży] wpływał na późniejsze problemy psychiczne dzieci które się rodzą? Np długi poród bez innych komplikacji może powodowac ze dziecko bedzie mialo sklonnosci do nerwicy? Albo ze ulozenie płodu moze sugerowac inne mozliwe zabudzenia psychiczne ktore moga sie pojawic w przyszlosci?
Masz na myśli hipotezę, która mówi, ze poród przebiega w trzech fazach, które kodujemy podświadomie a ich przebieg wpływa na nasz tamperament i niektóre sfery osobowości?

Ujmę to w ten sposób- życie prenatalne jest tak fascynujące i skrywa wciąż tyle tajemnic, że odkrycia w jego dziedzinie zaskoczą nas napewno jeszcze nie jeden raz.
Pewne jest natomist, że ogromne znaczenie dla rozwoju człowieka ma okres po jego narodzinach- kontakt z mamą (wytworzenie więzi symbiotycznej)- inaczej rozwijają się np. dzieci odrzucone po porodzie, ciut inaczej wcześniaki w inkubatorach,ciut inaczej noworodki, które przychodzą na świat w wodzie, i dzieci, które kładzie się po narodzinach na ciele mamy i którym mama towarzyszy od pierwszych chwil na tym świecie.
I tutaj w grę wchodzę własnie emocje, nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak pokarm, ciepło.
Nie bez powodu przywiązuje się ogromną wagę do dotyku i poczucia bliskości i bezpieczeństwa noworodka na świecie (ba, w tym celu wolonatiusze na odziałach noworodków głaszczą porzucone dzieci, zastepując kontakt z mamą)
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 11:00   #14
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez ivonix Pokaż wiadomość
Co do tików to denerwują mnie ludzie którzy powtarzają w rakcie rozmowy słowo "rozumiesz" np. znam taką jedną panią która po każdym zdaniu powtarza to słowo, po 10 min rozmowy naprawdę zaczynam nie rozumieć po jakie licho te słowo "rozumiesz" .
To akurat z tikiem nerwowym i zaburzeniem nie ma nic wspólnego, niektórzy powtarzają "co nie" albo "proszę ja Ciebie".
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 11:05   #15
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Masz na myśli hipotezę, która mówi, ze poród przebiega w trzech fazach, które kodujemy podświadomie a ich przebieg wpływa na nasz tamperament i niektóre sfery osobowości?

Ujmę to w ten sposób- życie prenatalne jest tak fascynujące i skrywa wciąż tyle tajemnic, że odkrycia w jego dziedzinie zaskoczą nas napewno jeszcze nie jeden raz.
Pewne jest natomist, że ogromne znaczenie dla rozwoju człowieka ma okres po jego narodzinach- kontakt z mamą (wytworzenie więzi symbiotycznej)- inaczej rozwijają się np. dzieci odrzucone po porodzie, ciut inaczej wcześniaki w inkubatorach,ciut inaczej noworodki, które przychodzą na świat w wodzie, i dzieci, które kładzie się po narodzinach na ciele mamy i którym mama towarzyszy od pierwszych chwil na tym świecie.
I tutaj w grę wchodzę własnie emocje, nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb, takich jak pokarm, ciepło.
Nie bez powodu przywiązuje się ogromną wagę do dotyku i poczucia bliskości i bezpieczeństwa noworodka na świecie (ba, w tym celu wolonatiusze na odziałach noworodków głaszczą porzucone dzieci, zastepując kontakt z mamą)
Dlatego wiele szpitali przyłączyło się już do programu szpital przyjazny dziecku. Nawet podczas cesarskiego cięcia wydobyte już dziecko kładzie się mamie na piersi, podczas gdy lekarz zakłada szwy.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 11:07   #16
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
To akurat z tikiem nerwowym i zaburzeniem nie ma nic wspólnego, niektórzy powtarzają "co nie" albo "proszę ja Ciebie".
albo "no,nie?" "no,wiesz"
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 11:11   #17
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
albo "no,nie?" "no,wiesz"
Denerwujące to fakt, ale żeby od razu zaburzenie? Przyzwyczajenie prędzej, prawda? "Prawda" też jest nadużywane.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 11:14   #18
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Denerwujące to fakt, ale żeby od razu zaburzenie? Przyzwyczajenie prędzej, prawda? "Prawda" też jest nadużywane.
tak,to przyzwyczajenie,takie przecinki jakby

i niektorych to przekleństwa

albo chociażby "bez kitu"

brrr
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 11:23   #19
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
tak,to przyzwyczajenie,takie przecinki jakby

i niektorych to przekleństwa

albo chociażby "bez kitu"

brrr
Stojąc w kolejce do kasy w Multikinie byłam świadkiem rozmowy, w której randkowicz opowiadając coś swojej dziewczynie, uparcie powtarzał "bez kita" jak przerywnik. Myślałam, że oszaleję
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 11:31   #20
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Stojąc w kolejce do kasy w Multikinie byłam świadkiem rozmowy, w której randkowicz opowiadając coś swojej dziewczynie, uparcie powtarzał "bez kita" jak przerywnik. Myślałam, że oszaleję
a to kitajec jeden

ps.Ani mru mru
Cytat:
I co narobiłeś kitajcu?! Pytam co narobiłeś kitajcu?! Nie dość, że jestem głodny, zły to jeszcze oblewasz mnie tą cholerną zupą z Radomia! Ty, ty, ty, ty....
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 13:26   #21
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
To akurat z tikiem nerwowym i zaburzeniem nie ma nic wspólnego, niektórzy powtarzają "co nie" albo "proszę ja Ciebie".
albo: "mhmm", " spoko", "yyy..." przed co trzecim słowem (zdarza się nawet u spikerów) To taka maniera językowa.
O zaburzeniach mowy na tle emocjonalnym można mówić dopiero np. w niektórych przypadkach jąkania, mutyzmu.

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Dlatego wiele szpitali przyłączyło się już do programu szpital przyjazny dziecku. Nawet podczas cesarskiego cięcia wydobyte już dziecko kładzie się mamie na piersi, podczas gdy lekarz zakłada szwy.


Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Stojąc w kolejce do kasy w Multikinie byłam świadkiem rozmowy, w której randkowicz opowiadając coś swojej dziewczynie, uparcie powtarzał "bez kita" jak przerywnik. Myślałam, że oszaleję
Koszmarek , nie dodawal przypadkiem: "Eno, normalnie [bez kita]" ?
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 20:56   #22
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
To akurat z tikiem nerwowym i zaburzeniem nie ma nic wspólnego, niektórzy powtarzają "co nie" albo "proszę ja Ciebie".
jeden z moich wykładowców uparcie potarza "nie?" jednak dość niewyraźnie przez co czasem słychac tylko "..e" podczas zajęć jest to dośc irytujące

odnośnie porodów: najpierw pchałam sie na świat 2 miesiące przed terminem (jednak udało się mnie powtrzymac ), później nie chciałam się urodzić. Ostatecznie tak się wierciłam, że owinęłam się pępowina i zaczęłam dusić, zaczęło zanikac tętno itd. na szczęscie obyło się bez "kleszczy"....i co? codziennie zadaje sobie pytanie czy jestem normalna

p.s. cały czas wmawiam sobie, że jednak tak
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 21:06   #23
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

.
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...

Edytowane przez Atram
Czas edycji: 2015-12-11 o 07:39
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 21:23   #24
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

bardzo lubie golfy i chętnie je noszę. szaliki również.
są na ten temat jeszcze jakies ciekawe teorie?
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 21:46   #25
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Od 2 miesięcy pracuję z osobami niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie. Mam kontakt np. ze schizofrenikami. Niektóre osoby zadziwiają mnie, bowiem są świadome swojej choroby.

Jedna z moich podopiecznych ciagle głośno śmieje się, a za chwilę płacze. Czy wiecie jak nazywa się ta choroba czy zaburzenie?
Matka dziewczyny unika odpowiedzi na temat choroby córki i nie wiem co jej dolega.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 22:10   #26
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

,
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...

Edytowane przez Atram
Czas edycji: 2015-12-11 o 07:39
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 08:59   #27
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
bardzo lubie golfy i chętnie je noszę. szaliki również.
są na ten temat jeszcze jakies ciekawe teorie?
To moja siostra chyba tak ma.Szaliki nosi tylko zimą,a golfów wcale. (Chciałam zacytować Atram,wyszła mała pomyłka.Ale wiadomo o co chodzi )

Cytat:
Napisane przez WioletaM Pokaż wiadomość

Jedna z moich podopiecznych ciagle głośno śmieje się, a za chwilę płacze. Czy wiecie jak nazywa się ta choroba czy zaburzenie?
Matka dziewczyny unika odpowiedzi na temat choroby córki i nie wiem co jej dolega.
To może być jakaś odmiana nerwicy albo depresji. Albo łagodna wersja choroby afektywnej dwubiegunowej (chociaż mało prawdopodobne,musiałabyś dać więcej informacji).

A to,że mama unika odpowiedzi,to nic dziwnego.Po pierwsze jej też na pewno jest ciężko i może nie chce opowiadać o swoich uczuciach obcym.A po drugie to faktem jest,że u nas niestety pokutuje jeszcze "sydrom wariata". Wielu ludzi woli się nie przyznawać do kłopotów ze zdrowiem psychicznym,bo boi się być uznanym za nienormalnego.

Oczywiście pomocne są akcje typu Lecz Depresję,ale to tylko kropla w morzu. Dużo czasu jeszcze minie,zanim nasze poglądy się zmienią.Szkoda.Bo wiele osób cierpi latami,bo boją się iść do psychologa,nie mówiąc już o psychiatrze.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 15:29   #28
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
To moja siostra chyba tak ma.Szaliki nosi tylko zimą,a golfów wcale. (Chciałam zacytować Atram,wyszła mała pomyłka.Ale wiadomo o co chodzi )



To może być jakaś odmiana nerwicy albo depresji. Albo łagodna wersja choroby afektywnej dwubiegunowej (chociaż mało prawdopodobne,musiałabyś dać więcej informacji).

A to,że mama unika odpowiedzi,to nic dziwnego.Po pierwsze jej też na pewno jest ciężko i może nie chce opowiadać o swoich uczuciach obcym.A po drugie to faktem jest,że u nas niestety pokutuje jeszcze "sydrom wariata". Wielu ludzi woli się nie przyznawać do kłopotów ze zdrowiem psychicznym,bo boi się być uznanym za nienormalnego.

Oczywiście pomocne są akcje typu Lecz Depresję,ale to tylko kropla w morzu. Dużo czasu jeszcze minie,zanim nasze poglądy się zmienią.Szkoda.Bo wiele osób cierpi latami,bo boją się iść do psychologa,nie mówiąc już o psychiatrze.
Rozumiem rodziców, że taka rozmowa jest dla nich krępująca, ale my musimy wiedzieć co dolega naszym podoopiecznym, żeby w razie jakiegoś ataku udzielić im pomocy czy podać leki.
Ostatnio pogoda źle wpływa na ich samopoczucie.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 15:36   #29
Darin
Rozeznanie
 
Avatar Darin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 984
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
Czy sa tu jakies wizazynki ktore interesuja sie zagadnieniami zwiazanymi z psychiatria, szczegolnie tematem zaburzen psychicznych? ostatnio dosc duzo czytam o tym. o wielu zaburzeniach nawet nie slyszalam ze istnieja. czy spotkalyscie sie w realnym zyciu z przypadkami dziwnych zaburzen?

dla mnie szczegolnie dziwne sa:




wiecej:
http://ksi.ii.uj.edu.pl/zajawka/horr...psychiczne.htm
http://www.pfm.pl/u235/navi/169077/back/169076


Słyszałam o zespole Touretta - nawet były takie osoby w "Rozmowach..." u Drzyzgi. I chociaż wiem że nie powinnam ( strasznie mi wstyd z tego powodu ) popłakałam się ze smiechu jak jeden facecik do Drzyzgi "ty kur*o" - a przynajmniej tak to zrozumiałam
__________________
"Poczuj mój wdzięk, mój wdzięk
mą wiarę - w każdą część ... "
Darin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 15:47   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zaburzenia emocjonalne

Koleżanka uczy takiego chłopczyka z zespołem Touretta, fajny dzieciak. Inna ma w klasie ucznia z zespołem Aspergera. Osobiście pracowałam z autystykami, w tej chwili z dziećmi, których zaburzenia określa sie po prostu mianem "znaczne zaburzenia zachowania". Jedno jest pewne - choćby nie wiem, jak dokładnie opisać zespół chorobowy, to i tak każdy przypadek jest inny. Co człowiek, to po prostu inny przypadek zespołu...
W tej chwili czytam taką książkę, gdzie pojawiło się pojecie borderline, chce naleźć coś na ten temat, moze być ciekawe.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.