Multicooker philips - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-02, 15:42   #1
mimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Smile

Multicooker philips


Witam.
Czy ktoś posiada multicooker Philipsa i mògłby podzielić się swoimi przepisami, a najlepiej tymi co sam wypròbował, a nie ma w książeczkach dołączonych do multicookera.Dostałam na gwiazdkę i wypròbowałam zupę pomidorową.Rewelacja. Wieszałam pranko a multicooker gotował.Chętnie bym pogadała z Wami na ten temat
mimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 16:33   #2
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

[QUOTE=mimek;44390655]Witam.
Czy ktoś posiada multicooker Philipsa i mògłby podzielić się swoimi przepisami, a najlepiej tymi co sam wypròbował, a nie ma w książeczkach dołączonych do multicookera.Dostałam na gwiazdkę i wypròbowałam zupę pomidorową.Rewelacja. Wieszałam pranko a multicooker gotował.Chętnie bym pogadała z Wami na ten temat


Podaję link do zupy, którą robiłam w multicookerze:
http://www.mniammniam.com/Dunska_zup...deo_-821p.html

Por z cebulą robiłam 10 min. Wszystko gotowałam 15. Rewelacja. Następnym razem zrobię z dwóch porcji.pzdr
__________________

Edytowane przez jaszi2
Czas edycji: 2014-01-02 o 16:34
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:31   #3
aleksandra112233
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra112233
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 1 014
Dot.: Multicooker philips

zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu, jak oceniacie ? warto ?
aleksandra112233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 07:22   #4
mimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Multicooker philips

Myślę, że warto.Mam od niedawna i probuję.Zrobiłam ostatnio krupnik.Co prawda nie ma w książeczkach ale wymyśliłam sama i muszę przyznać,że był super.Dlatego szukam kogoś z kim mogłabym dzielić się spostrzeżeniami i nowymi przepisami.Dziś przymierzam się do czerwonego barszczyku ale takiego z makaronem ugotowanym razem z zupą.Dam znać.Muszę teraz wypròbować jakieś mięsko
mimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:36   #5
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

Dzisiaj robię łososia z pieczonymi ziemniakami i pomidorkami koktajlowymi- przepis z książeczki. Wczoraj ponownie była zupa z porów-przepis nie znajduje się w książeczce.Robiłam bigos, omlety, jogurty, skrzydełka. Nie piekłam jeszcze ciast i nie robiłam kaszy mannej i owsianki. Interesuje mnie czy mozna dokupic drugi garnek.
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 07:30   #6
mimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Multicooker philips

Dobry pomysł z tym drugim garnkiem.Może napisz do Philipsa i spytaj. Zrobilam wczoraj barszczyk i nawet mojemu synkowi smakował a on nie przepada za zupami.A jak wyszedł łosoś z ziemniaczkami?
mimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 11:51   #7
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez mimek Pokaż wiadomość
Dobry pomysł z tym drugim garnkiem.Może napisz do Philipsa i spytaj. Zrobilam wczoraj barszczyk i nawet mojemu synkowi smakował a on nie przepada za zupami.A jak wyszedł łosoś z ziemniaczkami?
Napisałam do Philipsa i czekam na odpowiedź. Łososia robię właśnie w tej chwili, bo wczoraj była zmiana planów-górowała dziczyzna. Napisz czy masz już swojego autorstwa przepisy.
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 19:09   #8
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez jaszi2 Pokaż wiadomość
Napisałam do Philipsa i czekam na odpowiedź. Łososia robię właśnie w tej chwili, bo wczoraj była zmiana planów-górowała dziczyzna. Napisz czy masz już swojego autorstwa przepisy.
link do strony, gdzie można dokupić drugi garnek do Multicookera:


http://ampol-agd.pl/sklep/garnek-mul...hilips-hd3037/
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 06:41   #9
mimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Multicooker philips

Super.Nie sądziłam że można dokupić sam garnek.Też zastanowię się nad tym.A Ty kupujesz? Co do potraw to sama wymyśliłam krupnik i zmodyfikowałam barszczyk ukraiński.Właściwie sama ugotowałam a potem dopiero zobaczyłam że jest w drugiej książeczce.Dziś robię makaron z łososiem i szpinakiem.A jak Twòj łosoś?
mimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 08:13   #10
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez mimek Pokaż wiadomość
Super.Nie sądziłam że można dokupić sam garnek.Też zastanowię się nad tym.A Ty kupujesz? Co do potraw to sama wymyśliłam krupnik i zmodyfikowałam barszczyk ukraiński.Właściwie sama ugotowałam a potem dopiero zobaczyłam że jest w drugiej książeczce.Dziś robię makaron z łososiem i szpinakiem.A jak Twòj łosoś?
Garnek sobie sprawię, bo wkurza mnie jak np.zrobię zupę i muszę ją przelewać, żeby móc zrobić drugie danie. Łosoś wyszedł super, mężowi bardzo smakował. Zresztą wszystko co robiłam do tej pory z książeczek wychodzi super. Jak chciałam kupić garnek, mąż śmiał się i mówił,że to będzie kolejny klamor. Teraz zmienił zdanie, tym bardziej, że nie musi gotować, bo cały czas robię to ja.
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 17:46   #11
Karolina_Tkacz
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_Tkacz
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Multicooker philips

Czy opisywane ustrojstwo ma wg Was więcej plusów czy minusów. Warto się nim zainteresować?
Karolina_Tkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 18:42   #12
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez Karolina_Tkacz Pokaż wiadomość
Czy opisywane ustrojstwo ma wg Was więcej plusów czy minusów. Warto się nim zainteresować?
A czy z postów zamieszczonych powyżej nie wynika czy ma plusy czy minusy? Na necie jest pełno opinii oraz wypowiedzi na forach. Zapraszam do lektury
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 06:41   #13
mimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Multicooker philips

Zrobiłam makaron ze szpinakiem i łososiem.Mòj syn stwierdził, że tego nie da się zjeść i usmażył sobie jajecznicę A mąż zjadł bez entuzjazmu mòwiąc że to nie jego smaki Ale przyszła do mnie koleżanka i była potrawą zachwycona.Tylko zrobiłam błąd bo kupiłam szpinak w brykietach i dlużej to trwało. Dziś wyjeżdżam na trzy dni ale od poniedziałku biorę się za pròbowanie potraw dalej )

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolina_Tkacz Pokaż wiadomość
Czy opisywane ustrojstwo ma wg Was więcej plusów czy minusów. Warto się nim zainteresować?
Myślę że warto
mimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 09:59   #14
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Smile Dot.: Multicooker philips

Wczoraj zrobiłam makaron z sosem- podwoiłam porcję. Wyszedł mega!!! Dzisiaj nastawiłam wołowinę w winie i czekam na efekt. Już nie mogę się doczekać
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 11:03   #15
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

Wołowina w winie przepyszna. Narazie postój w gotowaniu, bo lodówka pełna. Następną potrawą będzie fasolka po bretońsku-wg koncepcji własnej.
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 18:19   #16
Artm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 517
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez jaszi2 Pokaż wiadomość
A czy z postów zamieszczonych powyżej nie wynika czy ma plusy czy minusy? Na necie jest pełno opinii oraz wypowiedzi na forach. Zapraszam do lektury
Na razie nie wynika. Wygląda to raczej jak typowy spam.
A szkoda, bo ja też jestem ciekawy jak to urządzenie ułatwia życie.
Ale rzeczowych opinii, a nie zachwytów i listy potraw bez konkretów.
Co można w tym przyrządzić, jak się gotuje?
Artm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 18:36   #17
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez Artm Pokaż wiadomość
Na razie nie wynika. Wygląda to raczej jak typowy spam.
A szkoda, bo ja też jestem ciekawy jak to urządzenie ułatwia życie.
Ale rzeczowych opinii, a nie zachwytów i listy potraw bez konkretów.
Co można w tym przyrządzić, jak się gotuje?
Pisałam wyżej, że robiłam zupę z porów-przepis nie znajduje się w książeczce, teraz gotuję galaretę, też wg własnego pomysłu.Miała być fasolka po bretońsku, ale mąż mnie ubiegł z galaretą. Też szukałam informacji w necie, teraz jest ich pełno. Skończyło się na tym, że nie znalazłam za wiele i kupiłam. Najpierw z myślą, że mogę do 60 dni oddać. Ale wiem, że zostanie u mnie na zawsze. Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłam wątpliwości.pzdr
__________________

Edytowane przez jaszi2
Czas edycji: 2014-01-20 o 18:41
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 15:26   #18
mimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Multicooker philips

Witam po dlugiej nieobecności.Dziś ugotowałam potrawkę z ziemniakami z niebieskiej książeczki.Wydawało mi się, że będzie trochę twarde i ciut dłużej dusiłam.Wyszło smaczne i takie zdrowe.Mało tłuste i bez śmietany i zaklepywania.Inny smak niż normalnie duszone.Byłam zdziwiona, że nie trzeba dodawać wody.Ale mięso w moim przypadku schab bez kości puściło sok i pieczarki ròwnież.Polecam. A co tam u Ciebie jaszi2 ? Co nowego przyrządziłaś?
mimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 15:48   #19
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

[QUOTE=mimek;44798374]Witam po dlugiej nieobecności.Dziś ugotowałam potrawkę z ziemniakami z niebieskiej książeczki.Wydawało mi się, że będzie trochę twarde i ciut dłużej dusiłam.Wyszło smaczne i takie zdrowe.Mało tłuste i bez śmietany i zaklepywania.Inny smak niż normalnie duszone.Byłam zdziwiona, że nie trzeba dodawać wody.Ale mięso w moim przypadku schab bez kości puściło sok i pieczarki ròwnież.Polecam. A co tam u Ciebie jaszi2 ? Co nowego przyrządziłaś?[/QUOTE

Witaj mimek
robiłam pałki z kurczaka w marynacie jogurtowo-musztardowej(moja inwencja własna) z pieczarkami i ziemniaczkami,smażylam mielone z pieczarkami i podobnie do pałek robiłam pierś z indyka, ale bez pieczarek- na zamówienie syna, który studiuje(syn pieczarek nie lubi). Wszystko wychodzi mega.p.s mąż robił galaretę i rosół-stwierdził,że z garnka jest najlepszy
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 21:40   #20
mimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Multicooker philips

Witaj mimek
robiłam pałki z kurczaka w marynacie jogurtowo-musztardowej(moja inwencja własna) z pieczarkami i ziemniaczkami,smażylam mielone z pieczarkami i podobnie do pałek robiłam pierś z indyka, ale bez pieczarek- na zamówienie syna, który studiuje(syn pieczarek nie lubi). Wszystko wychodzi mega.p.s mąż robił galaretę i rosół-stwierdził,że z garnka jest najlepszy[/QUOTE]

Hejka.
A czy mogłabyś napisać szczegółowo jak robiłaś, jaki program i jak długo? No wiesz tak jak w książeczce
mimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 05:17   #21
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

Hejka.
A czy mogłabyś napisać szczegółowo jak robiłaś, jaki program i jak długo? No wiesz tak jak w książeczce [/QUOTE]

Marynatę zrobiłam z musztardy (czeska-horcice) i jogurtu naturalnego.Dodałam 4 pałki z kurczaka i odstawiłam na kilka godzin. Następnie wyciągnęłam pałki, zgarnęłam marynatę. Do "cookerka" dałam ok.2-3 łyżki oliwy, program fry, 15 min.,obsmażyłam mięso,jak było już "zarumienione"dodałam ziemniaki pokrojone w cienkie plasterki i pieczarki i dalej smażyłam. Następnie włączyłam program bake, 20 min, 180 stopni. Na sam koniec wlalam pozostałą marynatę i włączyłam program stew na 10-15min.Myślę, że zamiast pieczenia, można ustawić samo duszenie. Bedzie wtedy mniej zabawy z programami. Robiłam wszystko na oko. Pzdr Smacznego
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:24   #22
gidrona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Multicooker philips

Witam wszystkich, od wczoraj jestem posiadaczką multicookera philipsa. I mam pytanie czy może macie jakiś sposób na to żeby np zrobić schabowy a na górze ziemniaczki czy warzywa na parze? czy muszę po upieczeniu wyciągnąć schabowe i osobno gotować warzywa na parze? Jeśli macie jakieś przepisy własne to chętnie podzielcie się. Ja dzisiaj robiłam piers z kurczaka najpierw ja podsmażyłam 15 min z obu stron, a potem na górę przełożyłam i gotowałam z ziemniakami na parze 17 oczywiscie dolalam wode, do tego sos czosnkowy. Było pyszne, ale wolałabym np pierś w panierce a ziemniaki z pary.
gidrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 09:25   #23
lubinianka23
Przyczajenie
 
Avatar lubinianka23
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 1
Dot.: Multicooker philips

A czy pieklicie chleb? Jak tak to jaki program?

Co jeszcze można w nim robić, mam go od tygodnia i tylko pieklam ciasto, lekko się przypalilo na dole!
A i co znaczy ten ostatni etap, stygnięcia?
lubinianka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 09:34   #24
jaszi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 102
GG do jaszi2
Dot.: Multicooker philips

[QUOTE=lubinianka23;459118 00]A czy pieklicie chleb? Jak tak to jaki program?

Co jeszcze można w nim robić, mam go od tygodnia i tylko pieklam ciasto, lekko się przypalilo na dole!
A i co znaczy ten ostatni etap, stygnięcia?[/QUOTE

Wszystko co jest w dołączonych książeczkach i prawie wszystko to co na codzień robiłam,zanim kupiłam multicooker.
__________________
jaszi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 14:08   #25
gidrona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Multicooker philips

a ja kilka razy robiłam taką potrawkę wg własnego pomysłu. Mięso mielone może być z szynki lub łopatki np doprawiam do smaku solą, pieprzem, ziołami. formuje kulki. ustawiam multicooker na 15 min program fry, wrzucam kulki następnie co mam w lodówce ogórki pokrojone w kostkę (konserwowe), paprykę - świeżą lub konserwową, świeże pieczarki, cebulę, to wszystko 15 min na tym programie fry od czasu do czasu mieszając. Następnie wsypuje kaszę gryczaną - 100g (jedna torebką) lub półtorej dodaje szklankę wody lub więcej wg uznania by przykryło kaszę. Ustawiam program stew 20 min zamykam pokrywę, po tym czasie zostawiam jeszcze chwilę do odparowania. Pychota))) szybki obiad!

ps. liczę, że więcej wizazystek podzieli się przepisami np na chleb)
gidrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 20:49   #26
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Multicooker philips

Dzisiaj dostałam w prezencie multicooker ))
Jutro debiut, szukam inspiracji i podpinam się pod wątek.
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 12:30   #27
Marcin_tt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Multicooker philips

Hejka wszystkim.

A ja wczoraj zrobiłem swój pierwszy test tego urządzenia, ale innej marki nie będę mowił której dokładnie, bo będzie to wyglądać na reklamę =) Dzięki książce kucharskiej na 100 przepisów w zestawie miałem co wybrać... i wybrałem gulasz z wieprzowiny i byłem po prostu zaskoczony wynikiem) Zrobiłem kilka zdjęć tej potrawy, później jak będę miał czas to pokaże jak to wygląda)))
Marcin_tt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 08:14   #28
Marcin_tt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez malwidmon Pokaż wiadomość
Uwielbiam swój Multicooker Philips

Jest REWELACYJNY!!

Funkcjonalność, można w nim przygotować dosłownie wszystko, nie brudząc niepotrzebnie naczyń.
=))Gratulacje dla Pani z pierwszym wpisem po 4 latach od rejestracji
Marcin_tt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 14:40   #29
EwaOle11
Przyczajenie
 
Avatar EwaOle11
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Multicooker philips

coz lepiej pozniej niz wcale
EwaOle11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 16:20   #30
gidrona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Multicooker philips

hej a ja ponawiam pytanie poprzedniczki, robiliście chleb? jeśli tak to jak i może ktoś da przepis
gidrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-21 14:49:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.