mania kupowania- kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-02, 18:42   #1
ameliaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 19
Wyślij wiadomość przez ICQ do ameliaa GG do ameliaa Wyślij wiadomość przez Yahoo do ameliaa

mania kupowania- kosmetyków


Mam problem- otóż uwielbiam kupować kosmetyki do pielęgnacji cery trądzikowej. Oczekuję cudów po pierwszym użyciu i nie potrafię zaufać żadnej firmie. Może istnieje seria kosmetyków dla cery trądzikowej i tłustej (wypróbowanych) dostępnych w małych miastach i niezbyt drogich? Próbowałam już wszystkiego- oprócz vichy- nie jestem pewna, czy nie podrażnią mi skóry- kilka lat temy stosowałam żel do mycia twarzy i niestety trochę ją wysuszał.
ameliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 19:09   #2
agnieszka.zg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 250
GG do agnieszka.zg
Re: mania kupowania- kosmetyków

powiem ci że ja mam ten sam problem z cerą co ty ale odkąd przeżuciłam się na kosmetyki nawilżające a nie matujące widzę lepszy efek, mam niej syfków i cera jakby lepsza...
spróbuj może i taka zmiana tobie pomoze
agnieszka.zg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-02, 20:44   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: mania kupowania- kosmetyków

Niestety ja w ogóle kocham kupować kosmetyki, cienie do powiek, błyszczyki, podkłady strasznie niedobra rzecz później płacz... ale do rzeczy. Nie używaj zbyt wielu zbyt agresywnie działających kosmetyków, Agnieszka ma rację - im więcej antytrądzikowych specyfików, tym większe ryzyko wysuszenia skóry, w wtedy więcej sebum, więcej zaskórników... no i istnieje ryzyko wurażliwienia skóry. Najlepiej przerzuć się na delikatne nawilżające kosmetyki, Vichy Ci odradzam to bardzo uczulająca firma. Ja z polskich firm bardzo lubię Erisa i AA. Kosmetyki AA są łatwo dostępne, bardzo lubię ich żele do mycia, mleczka, toniki... może spróbuj, ale nie te matujące tylko nawilżające, to są bardzo delikatne kosmetyki.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 14:56   #4
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: mania kupowania- kosmetyków

Z tym Vichy, to chyba przesada... To indywidualna sprawa
Mam bardzo bardzo wrażliwą cerę (mieszaną) i naprawdę mnóstwo kremów mnie uczula (przoduje Nivea, Avon, L'Oreal, Soraya i wiele innych - wyglądam po nich jak indianka, purpurowa i obolała) a Vichy nie uczuliło mnie NIGDY!!! Nigdy nawet jednej piekącej plamki, żadnej wysypki. To naprawdę jedna z niewielu firm, która mnie nie uczula
A co do kupowania kosmetyków, to mój mąż powiedział wczoraj, że wystawi mnie razem z całą szafą na Allegro, może ktoś to to kupi...
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 15:28   #5
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: mania kupowania- kosmetyków

nei wiem, ile masz lat, ale ja mam 24 i cerę zniszczoną kosmetykami przeciwtrądzikowymi, heh. Odsuszyły ją dokumentnie, dzięki czemu do tej pory mam efekt jo-jo (cykl wygląda mniej wiecej tak: tłusta-trądzikowa-odsuszona-nawilżana-tłusta.... Lepiej, jak piszą dziewczyny, eksperymentować z nawilżaczami, i iść do dermatologa, coby zapisał jakąś dobrą kurację.
Vichy dla mnie akurat było ok, ale bez rewelacji. Faktycznie wysusza.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 15:41   #6
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: mania kupowania- kosmetyków

Mam 34 lata (niech żyje młodość !!! )
Chciałam tylko delikatnie zaprotestować przeciw tak radykalnemu stwierdzeniu Smoczycy, że Vichy to firma uczulająca, bo mnie nie uczuliła nigdy. A stosowałam różne preparaty tej firmy.
Trądziku zresztą też nigdy nie miałam (na szczęście)...
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-04, 15:44   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: mania kupowania- kosmetyków

mnie też Vichy nie uczulało.. ale wysuszało mi skórę
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-08-04, 15:49   #8
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: mania kupowania- kosmetyków

Rzeczywiście lepiej nawilżać zamiast matowić. Wiem to po sobie, przez dobre kilka lat używałam kremów matujących, potem przeżuciłam się na żele matujące, podkłady matujące, matowiłam co się dało czym sie dało-efekt: coraz więcej zaskórników. To jest guzik prawda , co pisze większość producentów fluidów, kremów matujących itp, że "nie zatykają porów". Zatykają-w większości przypadków! Matowisz, matowisz , najpierw cieszysz sie, że sie nie swiecisz a za chwilę pory się zatykają, potem krostki i ja tak miałam. Ale oczka otworzył mi Wizaz zamiast matowic zaczęłam nawilżać (nie natłuszczać!) kremy-podkłady, cera znacznie się poprawiła, nie jest rewelacyjna ale różnica duża. Nawilżona skóra wygląda na zdrowsza, bo oddycha. Nie wrócę już chyba do matowania skóry, sama wiem ze tylko sobie szkodę tym wyrządziłam. To samo z przeciwtrądzikowymi paściami, używalam będąc nastolatką, co prawda nie było tego tyle co teraz na rynku różności ale też nic nie działało na mnie.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.