Wypadanie włosów:((( Proszę doradźcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-05-02, 12:42   #1
Wolvenhauer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 7

Wypadanie włosów:((( Proszę doradźcie


Hej,

Może mi coś doradzicie. Od lat wypadaja mi włosy, ponieważ miałam krwotoczne miesiączki(adenomioza),to myślałam, że to z powodu anemii, jednak kiedy jej nie mam to tez mi wypadają (ferrytyna w porządku)
Tarczycę mam zdrową, hormony wychodza mi perfekcyjnie w badaniach, ale ginekolog stwierdził, że wszystko wskazuje na to, że mam 'piki' hormonalne i w zwiazku z tym jestem obecnie na terapii hormonalnej, ale też nie zauważylam żeby to cos zmieniło.

- Mam cieniutkie włosy od zawsze, więc kiedy mi wypadają po ok. 100 dziennie, to chwila moment i musze je ścinać na parę centymetrów bo inaczej to tragicznie wygląda.
- Przetłuszczają mi się od lat, tak, że góra co drugi dzien musze je myć. Kiedy myję szamponem oliprox to trochę mniej mi się przetłuszcaają.
- Czasem skóra głowy mnie swędzi, jednak nigdy nie miałam łupierzu.
- Wypadają mi i stare i młodziutkie włosy.
- Często czuję grudki przy podstawie włosów i kiedy włos wypadnie to ma jasną grudkę na końcu, nie wiem czy to obumarła cebulka, obumarła skóra, sebum czy cos innego.
- włosy mi sie nie łamią, błyszczą i sama struktura włosa wydaje się być w porządku.

Byłam z tym u dermatologów, ale na nic nie wpadli. Jeden dermatolog, kiedy po dotknięciu mojej głowy zobaczył, że mu na dłoni zostały włosy z mojej głowy spojrzał się na to z obrzydzeniem i stwierdził, że co to w ogóle ma być - po tym stwierdziłam, że mam dośc kolejnych wycieczek do dermatologów.

Próbowałam wcierek, ale żadna nie pomogła:/ Mixy supli na włosy też nie pomogły.
Co ciekawe, kiedy moje krótkie włosy rozjaśniałam do bieli, to miałam wrażenie, że po takim rozjaśnianiu jest lepiej z moją skóra głowy niż zwykle, ale być może to było złudzenie

Fioła dostaję z tym wypadaniem i mam dość ciągłego ścinania włosów na max 4cm długości.

Prosze poradźcie mi coś, czy któraś z Was może miała podobny problem i coś jej pomogło, lub dostała diagnozę?

Dodam, że podobnie jak skóra głowy bardzo przetłuszcza mi się czoło i generalnie mam problemy ze skórą, jednak dermatolodzy jak do tej pory też nie odpowiedzieli mi na pytanie skąd to się u mnie bierze - nic z tego co mi przepisali nie pomogło.

Poza tym suplementuję: cynk, wit z grupy b, wit d3+K2mk7, omega 3, wit e+a, wit C, i inne wspierające trawienie jak np. maślan sodu.
staram się trzymac diety przeciwzapalnej.
Wolvenhauer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-02 13:42:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.