Porady szkolne fotografów :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-15, 12:52   #31
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Dziewczyny, nie zapominajcie, ze fotografia jest dziedzina sztuki, a nie kazdy moze byc artysta ... do dobrych zdjec potrzebny jest nie tylko solidny warsztat, wprawne oko, ale przede wszystkim TALENT, ktory nie kazdy posiada (i dobrze, bo to wlasnie dzieki niemu wielcy tego swiata byli/sa w stanie zaistniec) ... Jest duzo dobrych ksiazek na temat fotografii, dla mnie przelomem byla tak podstawowa pozycja jak "Ekspozycja bez tajemnic" Bryana Petersona. Prawda jest taka, ze nie da rady nauczyc sie wszystkiego w weekend, tydzien czy pol roku, fotograf uczy sie kazdego dnia ... poskromic swiatlo to wielka sztuka i naprawde nie kazdemu jest dane ... A prawidlowo wykonane zdjecie nie zawsze zapiera dech w piersiach, podobnie jak "nieprawidlowe" nie zawsze jest "zle" ... Dlatego radze uzbroic sie w czas, cierpliwosc oraz mase pokory, wystawic swoje prace na krytyke (jest sporo portali, gdzie mozna uzyskac naprawde cenne komentarze), czytac, cwiczyc, tworzyc majac swiadomosc, ze w dniu dzisiejszym kazdy moze robic zdjecia, ale tylko nieliczni maja potencjal i TALENT.
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 13:30   #32
CEZARYCEZARY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 299
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Dziewczyny...

co do reszty wypowiedzi to calkowicie masz racje ale mi sie wydaje ze sam talent bez odpowieniej chociaz podstawowej wiedzy coś da. pozatym zawsze lepiej miec jakas wiedze... i lepiej robic bez talentu poprawne fotografie niz bez talentu a niepoprawne pozatym od nadmiaru nauki nikt nie zachorowal... dobrze ze forumowicze chca sie rozwijac.... a nikt nie mowil ze chce zablysnac w swiecie jako fotograf cudotworca ;] jak byl nazwany jakis watek chyba "amatorsko- nie umiem ale lubię" i o to chodzi;]
CEZARYCEZARY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 13:39   #33
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Ups, przepraszam za te "dziewczyny"
A co do reszty - fakt, masz racje, moze troszke mnie ponioslo... Jakos tak mnie wzielo na przemyslenia z samego rana. Tak wiec, kochani, kochane - UCZMY SIE
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 14:37   #34
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

a nikt nie mowil ze chce zablysnac w swiecie jako fotograf cudotworca ;] absolutnie genialne zdanie hehe tak samo uważam - ja chce po prostu robić dobre zdjęcia dla siebie, żeby mieć jak najpiękniejsze wspomnienia na zdjęciu - nigdy nie chciałam być zawodowym fotografem. Mam dusze artystyczną - co jakiś czas lubie (i wręcz muszę) coś stworzyć. I nie wydaje mi się, żebym nauczyła się robić zdjęcia mając tylko artyzm jakiś, bo technicznie to nie ma nic wspólnego z romantyzmem tylko jakieś pojęcia kosmiczne, przeliczniki itd. całkiem nie romantyczne i nie dla kogoś kto się na technice zna jak ja dlatego szukam takich tekstów, które mi to wszystko nazwią po imieniu. Mogę robić 100 razy to samo zdjęcie i będzie źle i bez żadnej wiedzy nie będę wiedziała co w nim jest ciągle spieprzone i co ustawiać aż do skutku.

Dobra, swoją drogą, czy ktoś wie jak robić krajobrazy, żeby pogodzić niebo i ziemię i żeby się nie pogryzły?! Chodzi mi o to, że jak chcę pokazać burzową chmurę to znowu rośliny mam za ciemne - słyszałam że dobrze mieć filtr, ale czy jest on konieczny? I o jakiej barwie - szaro-przeźroczystej czy pomarańczowo-przeźroczystej? No i na moim fuji ucieka mi ostrość - chyba że nie skumałam jak ją podkręcić, żeby było dobrze w większej przestrzeni.
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 14:45   #35
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
... Jest duzo dobrych ksiazek na temat fotografii, dla mnie przelomem byla tak podstawowa pozycja jak "Ekspozycja bez tajemnic" Bryana Petersona. Prawda jest taka, ze nie da rady nauczyc sie wszystkiego w weekend, tydzien czy pol roku, fotograf uczy sie kazdego dnia ... poskromic swiatlo to wielka sztuka i naprawde nie kazdemu jest dane ... A prawidlowo wykonane zdjecie nie zawsze zapiera dech w piersiach, podobnie jak "nieprawidlowe" nie zawsze jest "zle" ...
I tak dla pocieszenia oka i wyciągnięcia nauk...http://www.bryanfpeterson.com/ (książki Petersona są naprawdę pisane po ludzku...)
i polecam też książkę "Jak lepiej fotografować" autor John Hedgecoe.
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 14:51   #36
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Dziękujemy
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 18:11   #37
CEZARYCEZARY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 299
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

powinni je rozdawac w formiue ulotek na wizazu zeby rozreklamowac portal haha

a tak serio to kurcze dziewczyny i wszyscy inni corazx bardziej zachecacie do kupienia i coraz wiekszy metlik robicie bo kazdy co innego poleca oj oj
CEZARYCEZARY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 19:19   #38
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Ja póki co polecam korzystać z zasobów internetu (stron doświadczonych fotografów) i tego fotoporadnika, a jeżeli to będzie naprawdę mało to wtedy dopiero wydawać kase na jakieś ksiązki
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 20:12   #39
CEZARYCEZARY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 299
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

najpierw by trzeba zainwestowac w aparat, jakis zeby cos dalo sie robic
CEZARYCEZARY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 20:21   #40
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

No co Ty, komora wystarczy ... :P
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 21:13   #41
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

No tak, ja zainwestowałam w hybrybe fuji5800 i na nim planowałam się czegoś nauczyć, ale jak widzę co też mi wychodzi to powoli zaczynam żałować że nie postawiłam na kompakt
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 21:15   #42
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

no ale zobaczymy, na razie jeszcze mam nadzieję, że nauczę się robić dobre zdjęcia na tym aparacie - a jak się okaże że nie mam ani umiejętności, ani talentu :/ jak ktoś chce to możecie wejść na mój wątek tam są moje pierwsze foty robione wtedy, kiedy jeszcze nie wiedziałam że istnieje jakaś w ogóle technika. Oczywiście wtedy myślałam że te foty są genialne - teraz wiem że nie. Na razie są z kanona potem będą z fuji.
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 00:06   #43
CEZARYCEZARY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 299
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

ja mam kompakta, a marzy mi sie d80 z gripem i sb800
CEZARYCEZARY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 09:18   #44
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

haha ja tez mam zwykla cyfrowke, a wlasciwie w domu mam 3, ale najlepiej mi sie robi zdjecia OLYMPUSem FE50 (czy jakos tak teraz nie pamietam), Kodaka C613 i OLYMPSa C 320 jakos tak nie mam pamieci do numerkow
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 11:36   #45
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Cytat:
Napisane przez CEZARYCEZARY Pokaż wiadomość
ja mam kompakta, a marzy mi sie d80 z gripem i sb800
Cena D80 ciagle leci i leci, wiec jak troszke pozbierasz, to moze niebawem dasz rade sobie to cudo sprawic ??? Tak samo pewnie bedzie z sb800, jako ze nikon wlasnie wypuscil nowa lampe. Jesli interesuje Cie uzywany sprzet zajrzyj na forum nikon polska, maja tam swoja gielde, moze znajdziesz cos dla siebie? Poza tym (zeby nie bylo offtopu) to kopalnia wiedzy ... Polecam wszystkim.
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 12:02   #46
cisza-motyla
Rozeznanie
 
Avatar cisza-motyla
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 836
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Cytat:
Napisane przez CEZARYCEZARY Pokaż wiadomość
jak byl nazwany jakis watek chyba "amatorsko- nie umiem ale lubię" i o to chodzi;]
to wątek mojego autorstwa;p
myślę, ze najważniejsze jest właśnie aby robić to co się lubi, nie każdy musi być super fotografem by zrobić fajne zdjęcia. Jak robi się coś z pasja i sercem to czasem nawet z przypadku wyjdzie coś fajnego
pozdrawiam
__________________
Wymienię RURKI z Reportera:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post17269870
cisza-motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 13:51   #47
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Polecam bo może być interesujące i przydatne w temacie porad....!
http://www.fotografuj.pl/News/Szkola...orczej/id/2047
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 21:59   #48
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Hej
Chciałam wam polecić stronkę www.foto.recenzja.pl jest tam wszystko, a co najważniejsze naprawdę konkretnych porad udzielają zawodowcy - wiele można się z niej nauczyć!!
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 09:03   #49
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Cytat:
Napisane przez KaKa F Pokaż wiadomość
Hej
Chciałam wam polecić stronkę www.foto.recenzja.pl jest tam wszystko, a co najważniejsze naprawdę konkretnych porad udzielają zawodowcy - wiele można się z niej nauczyć!!

zajrze napewno
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 09:25   #50
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Ooo i znalazlam odpowiedz na swoje pytanie o kadrowaniu na stronce ktora podalas... jest swietnie napisalam, jezykie prostym i przyswajalnym i dla leniuchow, wklejam schemat punktow koncentrujacych wzrok w KADRZE i przykłady ze stronki (fotki w makro) ktora podala KaKa F
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg niuniu1-8.jpg (15,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg niuniu1-12.jpg (48,9 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg niuniu1-13.jpg (34,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg niuniu1-17.jpg (30,3 KB, 3 załadowań)
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 11:57   #51
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Super, bardzo się cieszę, że komuś się przydała - myślałam, że wszyscy ją już znają Ale tam to strach umieścić swoje zjęcie, bo fotografowie wykopią za błędy - no ale w sumie to o to chodzi. A fajnie bo Ci tam powiedzą,że np. spróbuj zmniejszyć przesłonę na 2.8 czy cosik takiego, że wiadomo, czego oczekują od Ciebie.
A propo może ktoś by mógł ocenić moje następne zdjęcia, bo mnie brak obiektywizu przez sentyment a poza tym zaczełam czytać o kompozycji i kadrowaniu i jak narazie to dla mnie bardzo skomplikowane - każde zdjęcie wydaje mi się dobre i każde złe jednocześnie - no ale czytam lekturkę, czytam i może w końcu zatrybię
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 15:21   #52
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Kochani
A oto kolejna stronka - tu mamy także słownik pojęć http://onephoto.net/portfolio.php3?id_autora=30926
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 20:02   #53
CEZARYCEZARY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 299
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

z foto recenzji czarus dowiedzial sie wszystkoego o d80 i zapragnal go miec.. cyberfoto.pl jest jeszcze dobre, www.plfoto.com oraz onePhoto.net sam tam nei wrzucam ze strachu sam wiem ze są denne a nie mam czym kombinowac trakze... a co do samego d80, eres, faktycznie moze samo body drogie nie jest ale zeby zainwestowac w dobre szkla trzeba juz miec konkretna gotowke... nie mowie o jakis tam teleobiektywach bialych superjasnych 500mm za 25tys, ale cały zakres 17 lub 28mm do powiedzmy 300-400 to juz jest koszt bo wiadomo, ze jasny obiektyw zmiennoogniskowy rowna sie cenie body;] teraz nie mam czasu sprawdzac i sledzic ale generalnie tak jakos jest.
CEZARYCEZARY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 20:03   #54
CEZARYCEZARY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 299
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

kaka f dopiero zobaczylem twoj post... zobaczylem kilka pierwszych zdjec i wylaczylem zeby nie popasc w depresje;d
CEZARYCEZARY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 21:21   #55
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Cytat:
Napisane przez CEZARYCEZARY Pokaż wiadomość
z foto recenzji czarus dowiedzial sie wszystkoego o d80 i zapragnal go miec.. cyberfoto.pl jest jeszcze dobre, www.plfoto.com oraz onePhoto.net sam tam nei wrzucam ze strachu sam wiem ze są denne a nie mam czym kombinowac trakze... a co do samego d80, eres, faktycznie moze samo body drogie nie jest ale zeby zainwestowac w dobre szkla trzeba juz miec konkretna gotowke... nie mowie o jakis tam teleobiektywach bialych superjasnych 500mm za 25tys, ale cały zakres 17 lub 28mm do powiedzmy 300-400 to juz jest koszt bo wiadomo, ze jasny obiektyw zmiennoogniskowy rowna sie cenie body;] teraz nie mam czasu sprawdzac i sledzic ale generalnie tak jakos jest.
Nie musisz sprawdzac, ja wiem ile kosztuje sprzet, bo sama go dosc intensywnie uzywam ... Nie musisz pokrywac calego zakresu ogniskowych w dniu, w ktorym kupisz aparat, uwierz mi, nikt tak nie robi. Moja szklarnia rosnie z roku na rok, nie z dnia na dzien ... a jasny obiektyw zmiennoogniskowy znacznie przewyzsza cene body, przynajmniej takiego d80. Sa za to w miare tanie stalki, ktore ja osobiscie kocham i uwielbiam i podpinam znacznie czesciej niz zoomy, jakies takie zboczenie ... Tak wiec zastanow sie jeszcze raz i ciulaj grosz do grosza, na prawde warto... Odkad weszlam w swiat lustra nie wyobrazam sobie powrotu do zadnych nawet najlepszych hybryd czy cyfrowek.
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 22:01   #56
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

:P
dopiero teraz zauważyłam że żle podałam link w 52 poście - skopiowałam i zapomniałam skrócić - ta strona to www.onephoto.net (ale pewnie się zorientowaliście) a te zdjęcia to kogoś zupełnie przypadkowego
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 15:03   #57
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Pewnie już do tego dotarliście, a jak nie to link :

http://www.fotoporadnik.pl/dla-nowicjuszy.html
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 19:08   #58
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Ważne !

Szkoła Mistrzów Fotografii
rozpoczyna się 18 lipca i będzie prowadzona na łamach "Gazety Wyborczej", "Dużego Formatu" - poniedziałkowego magazynu reporterów "Gazety Wyborczej" oraz na serwisie Wyborcza.pl przez 8 tygodni.

Dziś można jeszcze kupić Wyborczą a jak nie to w poniedziałek
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 08:48   #59
CEZARYCEZARY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 299
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

eres, tylko widzisz Ty masz pewnie rozne przychody, u mnie nie ma tak ze bede mmogl na bierzaco dokupowac, odkladac itd. wszystko sie zgadza to co powiedzialas, ale ja ja nie kupie wszystkiego odrazu to pozniej nie kupie, bo nie bede mial kasy... taki wybryk natury ze sie ucze a nie pracuje
CEZARYCEZARY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 10:10   #60
KaKa F
Raczkowanie
 
Avatar KaKa F
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 236
Dot.: Porady szkolne fotografów :)

Genialna stronka już wcześniej wymieniana przez D50 www.fotografuj.pl/
KaKa F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.