Tunezja-zbiorczy - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-09, 12:10   #601
agusia b-rd
Raczkowanie
 
Avatar agusia b-rd
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 173
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Ja lece do Tunezji w czerwcu z biurem OASIS .Maja dość tanie oferty,opinie są różne.Ale różni też ludzie...ja nie oczekuje luksusów i "złotych klamek",bo jade pozwiedzać i się pobawić a nie siedzieć w hotelu.Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze
agusia b-rd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 13:10   #602
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tunezja-zbiorczy

u mnie sam hotel byl super, ekstra animacje, animatorzy niesamowici, ogolem przyjazna atmosfera.. na to nie narzekam bo akurat wyjazd byl udany ale samo zorganizowanie triady, to jak nas potraktowali juz bylo na bardzo niskim poziomie dlatego nastepnym razem na pewno skorzystam z innego biura..
bo biuro to jedno, a hotel to drugie.. nie zawsze jak jedno jest kiepskie to drugie tez takie byc musi
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 10:09   #603
Kieziu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Witajcie,

Lecimy z żoną do Tunezji 28.05 na dwa tygodnie do Hammamet z biurem ITAKA, jakiej pogody mozemy sie spodziewac na poczatku czerwca? Ile $ należy wziąć ze sobą? Na co należy uważać, jakie balsamy z UV należy wziąć do ochrony?
Kieziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 10:38   #604
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Tunezja-zbiorczy

napewno będzie cieplutko
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:58   #605
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kieziu Pokaż wiadomość
Witajcie,

Lecimy z żoną do Tunezji 28.05 na dwa tygodnie do Hammamet z biurem ITAKA, jakiej pogody mozemy sie spodziewac na poczatku czerwca? Ile $ należy wziąć ze sobą? Na co należy uważać, jakie balsamy z UV należy wziąć do ochrony?
będzie ciepło to pewne może nie upały ale ciepło. mieliśmy 400 $ na tydzień na 2 osoby i ponad 200 nam zostało bo za bardzo nie ma na co wydawać:P zależy co chcecie robić, ile wycieczek fakultatywnych i czy będziecie balować.
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:23   #606
ultraviolet21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 371
Dot.: Tunezja-zbiorczy

dziewczyny zastanwiamy sie z Tż zeby wyhaczyc teraz
last minute do tunezji ale pytanie !!! jaka tem jest teraz temperatura wody i powietrza ,jest slonce czy pochmurno warto czy nie warto licze nasz kobietki!!!!! doradzcie
ultraviolet21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:38   #607
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ultraviolet21 Pokaż wiadomość
dziewczyny zastanwiamy sie z Tż zeby wyhaczyc teraz
last minute do tunezji ale pytanie !!! jaka tem jest teraz temperatura wody i powietrza ,jest slonce czy pochmurno warto czy nie warto licze nasz kobietki!!!!! doradzcie
hmm wydaje mi się, że teraz nie ma co wybierać się do tunezji, prędzej egipt- tam na pewno pogoda lepsza

http://tunezja.geozeta.pl/pogoda na tej stronie jest np aktualna pogoda w tunezji i do najpiękniejszych nie należy myślę, że warto poobserwować takie strony, może znaleźć jakieś kamerki online? zawsze to jakieś rozeznanie


Tunis: 9°C , lekki deszcz, wilg.: 87%
Djerba Mellita: 11°C , obłoki zanikające, wilg.: 94%
Medenine: 11°C , obłoki zanikające, wilg.: 94%
Tozeur: 13°C , pogodnie, wilg.: 51%
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 11:39   #608
ewulinek@vp.pl
Zakorzenienie
 
Avatar ewulinek@vp.pl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 491
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
hmm wydaje mi się, że teraz nie ma co wybierać się do tunezji, prędzej egipt- tam na pewno pogoda lepsza

http://tunezja.geozeta.pl/pogoda na tej stronie jest np aktualna pogoda w tunezji i do najpiękniejszych nie należy myślę, że warto poobserwować takie strony, może znaleźć jakieś kamerki online? zawsze to jakieś rozeznanie


Tunis: 9°C , lekki deszcz, wilg.: 87%
Djerba Mellita: 11°C , obłoki zanikające, wilg.: 94%
Medenine: 11°C , obłoki zanikające, wilg.: 94%
Tozeur: 13°C , pogodnie, wilg.: 51%

Zgadzam się w Tunezji nie ma teraz warunków pogodowych na wypoczynek
Może faktycznie rozejrzyj się za lastem do Egiptu
__________________
::: it's crazy, dreams amaze me...
strange dreams. love dreams. hate dreams.
don't wanna' know when I'm awake :::
ewulinek@vp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 14:11   #609
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kieziu Pokaż wiadomość
Witajcie,

Lecimy z żoną do Tunezji 28.05 na dwa tygodnie do Hammamet z biurem ITAKA, jakiej pogody mozemy sie spodziewac na poczatku czerwca? Ile $ należy wziąć ze sobą? Na co należy uważać, jakie balsamy z UV należy wziąć do ochrony?
Ja na tydzień wziełam 1000zł i jeszcze wróciłam z resztą. Też leciałam z ITAKĄ ale do Monastiru.Polecam ITAKE do Tunezji
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 20:58   #610
ShaoYen
Raczkowanie
 
Avatar ShaoYen
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 96
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Dziś wróciłam po 2 tygodniach... dziewczyny, było po prostu super! Gdybym mogła wziąć jeszcze 2 tygodnie więcej nie zastanawiałabym się!
Szczegóły będą jutro bo jestem padnięta.
Idę śnić o Tunezji
__________________
It's a quarter after one
I'm all alone
and I need you now...

Said I wouldn't call
but I've lost all control
And I need you now...


ShaoYen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 14:17   #611
eewciaaa2503
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 224
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Kochane polecam

kompleks HOTELI EL HANA w SOUSE... Sa one od ** do **** (trzy hotele) jest naprawde superr, centrum, plaza 20mtrow od hotelu , animacje codziennie, bary, baseny wszystko ogrodzone, idealnie dla rodzin z dziecmi i idealnie dla tych ktorzy lubia sie bawic!!!! Polecam, cena bardzo niska 1800zl. za osobe na 2tyg. w biurze podrozy EXIM i TRIADA !!
__________________

07-21.08.2009 - viva Egipt

eewciaaa2503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 10:09   #612
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Na przełomie grunia i stycznia byłam w Tunezji przez dwa tygodnie. Lecielismy z niemieckiego Neckermanna, hotel mieliśmy w Sousse, Marhaba Club (4**** ale nie było źle ) Wynajęliśmy samochód na 10 dni i zjeździlismy całą Tunezję, polecam gorąco. Na nasze nieszczęście skusilismy się też na wycieczkę autokarową na Saharę - totalna beznadzieja, tłum ludzi zupełnie nieznających się wzajemnie, 5minutowe fotostopy generalnie straszna kicha. Nigdy więcej dobrze, że to tylko 2 dni trwało.
Podsumowując, Tunezja zwiedzana na własną rękę jest niesamowita.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 15:39   #613
delfa1987
Raczkowanie
 
Avatar delfa1987
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 378
GG do delfa1987
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Witam.Ja w lipcu wybieram sie do Tunezji i tez myslelismy nad wynajeciem auta jezeli mzoesz Soso to ile placiliscie za dzien?? i czy sa jakies busy na 8 osob??
Zastanawialam sie nad tym safari ale skoro mowisz ze lipa to nie bede brala tym bardziej ze to najdrozsza wyciezka, i pewnie mocno skomercjalizowana jak piramidy w egipcie.

A jakie polecacie wycieczki?? bo w sumie w tunezji nie znalazlam zadnych interesujacych wycieczek po opisach....
delfa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 20:32   #614
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Ja miałam samochód ale w Turcji, pewnie w Tunezji będzie tak samo. Daliśmy za niego 50 euro za dzień i bylo nas w samochodzie 6 osob ale ten samochód był na więcej osób. Co do wycieczki to ja mam ją wykupioną, podobno bardzo fajnie jest no ale zobaczymy ja już się nie mogę doczekać
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 20:51   #615
Galatasaray
Raczkowanie
 
Avatar Galatasaray
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 219
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Jak dla mnie dwudniowa wycieczka na Saharę to super sprawa. Na pewno teraz zimą to wygląda inaczej. Warto zobaczyć krajobrazy Matmaty, spać w super hotelu na pustyni gdzie widać zachód słońca i gdzie jest potworna cisza. Jazda na wielbłądach, po pustynnym piachu, wschód słońca nad słonym jeziorem. Jazda przez pustynię jeepami, krajobrazy pustynne. Bezkres. Oaza na środku pustyni, dzikie wielbłądy. Czy to jest nie warte zobaczenia? Dlaczego?

Nie warty tu był jeden punkt i nie wiem co w tym za frajda: pozostałości planu filmowego z gwiezdnych wojen. Reszty nie żałuję absolutnie.

Moje wrażenia z tej wycieczki są tutaj:
http://www.karawana.fora.pl/tunezja,...libia,144.html
co prawda z przed 3 lat, ale program jest niezmienny. Trzeba zejść do postu z 22.10.2006 - dzień 4.
Galatasaray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 09:57   #616
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ShaoYen Pokaż wiadomość
Dziś wróciłam po 2 tygodniach... dziewczyny, było po prostu super! Gdybym mogła wziąć jeszcze 2 tygodnie więcej nie zastanawiałabym się!
Szczegóły będą jutro bo jestem padnięta.
Idę śnić o Tunezji
A jaka była pogoda i temeperatura? z jakiego biura i w jakiej miejscowości?
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 23:05   #617
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez delfa1987 Pokaż wiadomość
Witam.Ja w lipcu wybieram sie do Tunezji i tez myslelismy nad wynajeciem auta jezeli mzoesz Soso to ile placiliscie za dzien?? i czy sa jakies busy na 8 osob??
Zastanawialam sie nad tym safari ale skoro mowisz ze lipa to nie bede brala tym bardziej ze to najdrozsza wyciezka, i pewnie mocno skomercjalizowana jak piramidy w egipcie.

A jakie polecacie wycieczki?? bo w sumie w tunezji nie znalazlam zadnych interesujacych wycieczek po opisach....
Płacilismy ok 1700 za 10 dni, z Avisa Z tym, że nie bralismy nic dużego - początkowo chcielismy coś terenowego, ale okazało się, że w umowie jest klauzula, że nie mozna nim wjeżdzac na pustynie, więc odpuścilismy Mysle, ze jak najbardziej 8osobowe samochody mozna wynająć
Wycieczka na Sahare jest naprawdę komercyjna na maksa, gdybysmy jeszcze raz mieli się tam wybrac, zorganizowalibysmy to na własną rekę. Koszt ten sam - może nieco większy, a satysfakcja dużo większa.
Co do wycieczek - my robilismy np dni rzymskie ruiny miast rzymskich w Afryce są niesamowicie piękne, wioski berberskie, zjechaliśmy większość wazniejszych ksarów, bylismy we wszystkich dużych miastach , łazilismy duzo po medynach (w tym po tuniskiej - okropność ), wjechalismy na Cap Bon - przy dobrej pogodzie widać z niego Sycylię, a jazda samochodem po wirażach - niesamowita i jeszcze jeden przylądek najbardziej wysunięty na północ Cap Blanc, bylismy w oazach i wjechalismy do, jak ja to okreslam, 'miasta w chmurach' - Ain Draham - ponoć jedynego miasta w Tunezji, w którym można zobaczyć snieg Miasto w sytulu kolonialnym, położone jest przepięknie - wysoko w górach, tak, że niektóre domy były w chmurach )

ps. Galatasaray - nie napisałam, że to nie jest warte zobaczenia jest, ale niekoniecznie w ramach wycieczki autokarem - warto wybrac się tam samodzielnie
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:57   #618
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Tunezja-zbiorczy

My bylismy w Tunezji w koncowce Grudnia 2007. Uczucia mam mnieszane. Pogoda owszem sloneczna ale w biurze podrozy zapewniano nas o lecie a dostalismy przedwiosnie. Bylo zimno a w nocy okropnie zimno. Jako ze to po sezonie wiekszosc barow zamknieta wiec bylo nudno. Kapac sie nie dalo ani tym bardziej lezec na plazy w bikini Bylismy w Sousse z norweskiego biura podrozy. Hotel nie byl zly - El Mouradi --4 gwiazdki ale mogla bym wymienic wiele co mi sie w nim nie podobalo. Za ta cene moglo by byc lepiej. Nic w tym hotelu nie bylo w iczone oprocz posilkow - i basenu reszta ba okropnie droga. Raczej sie przyzwyczailam ze silownia, ewentualnie masaz sa w wycieczce. Do centrum daleko trzeba bylo ciagle brac taksowki - a w nich syf, glosna okropna muzyka i ci taksowkarze.. Wycieczka na Sahare masakra. Caly dzien w autokarzy by przyjechac akurat pod wieczor kiedy juz temperatura zaczynala spadac a potem to juz para z ust szla wiec jazda na wielbladzie byla dosyc nie przyjemna plus natarczwosc tubylcow wciskajacych nam cole by zachwile za lyk babelkow z piaskiem skosic za to kase - oczywiscie nikt nam nie powiedzial o tym... Jak kto lubi prosze bardzo ale mi sie to nie podobalo - lokalna ludnosc natarczywa,nie cierpie wciskania wszystkiego na chama, ci sprzedawcy, ozukiwanie przy cenach... no i mezczyzni... Jak dla mnie to pieniadze wydane w bloto - bylo nudno, zimno i drogo. Za wszystko trzeba placic - za uprzejmosc rowniez. Po sezonie nie warto tam jechac. W lato pewnie super - kluby, bary no i plaza - pewnie powinnismy sie tam wybrac kiedy temperatury sa okolo 28 stopni. Lezec na plazy i patrzyc na lazur wody. Jak dla mnie byl to ostatni muzulmanski kraj ktory odwiedzilam. Powiem ze bylam w kilku innych o wiele ciekawszych miejscach z lepszym standardem za podobna cene. Wole doplacic i miec to czego oczekuje.

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-03-03 o 19:05
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 21:01   #619
delfa1987
Raczkowanie
 
Avatar delfa1987
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 378
GG do delfa1987
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Płacilismy ok 1700 za 10 dni, z Avisa Z tym, że nie bralismy nic dużego - początkowo chcielismy coś terenowego, ale okazało się, że w umowie jest klauzula, że nie mozna nim wjeżdzac na pustynie, więc odpuścilismy Mysle, ze jak najbardziej 8osobowe samochody mozna wynająć
Wycieczka na Sahare jest naprawdę komercyjna na maksa, gdybysmy jeszcze raz mieli się tam wybrac, zorganizowalibysmy to na własną rekę. Koszt ten sam - może nieco większy, a satysfakcja dużo większa.
Co do wycieczek - my robilismy np dni rzymskie ruiny miast rzymskich w Afryce są niesamowicie piękne, wioski berberskie, zjechaliśmy większość wazniejszych ksarów, bylismy we wszystkich dużych miastach , łazilismy duzo po medynach (w tym po tuniskiej - okropność ), wjechalismy na Cap Bon - przy dobrej pogodzie widać z niego Sycylię, a jazda samochodem po wirażach - niesamowita i jeszcze jeden przylądek najbardziej wysunięty na północ Cap Blanc, bylismy w oazach i wjechalismy do, jak ja to okreslam, 'miasta w chmurach' - Ain Draham - ponoć jedynego miasta w Tunezji, w którym można zobaczyć snieg Miasto w sytulu kolonialnym, położone jest przepięknie - wysoko w górach, tak, że niektóre domy były w chmurach )

ps. Galatasaray - nie napisałam, że to nie jest warte zobaczenia jest, ale niekoniecznie w ramach wycieczki autokarem - warto wybrac się tam samodzielnie
Dziekuje za odpowiedz
Tylko chcialabym sie jeszcze dowiedziec w jaki sposob podrozowaliscie?? czy z mapa czy pytaliscie sie kogos o droge?? noi czy nie bylo problemow z jezdzeniem sobie tak beztrosko, bo w egipcie tak z miasta do miasta samemu nie za bradzo mozna stad pytam . Z gory dziekuje za odpowiedz
delfa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 07:06   #620
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Norka27 - widać zima zimie nierówna. My oczywiście wiedzieliśmy, że lata nie będzie, ale w dzień temperatura była w okolicach 16-20 stopni, nocą rzeczywiście chłodniej; byliśmy na to przygotowani. No i nie liczyliśmy na leżenie na plazy (aczkolwiek widziałam paru europejczyków, którzy osłonięci od wiatru opalali się w bikini..brrr). Zanim wynajęliśmy samochód korzystaliśmy trochę z taksówek i nie mam tak złych wspomnień jak Ty - taksówkarze bardzo mili, gościnni, muzyka była dla nas folklorem, więc w sumie bardziej nas bawiła niż irytowała Nie mówiąc o tym, że hotel mieliśmy bardzo blisko centrum
Generalnie cała rzecz sprowadza się do tego, czego się od takiej wycieczki oczekuje - my oczekiwaliśmy zderzenia kulturowego, poznania nowego, zupełnie odmiennego od naszego świata - i to dostaliśmy

delfa1987 - no my akurat mamy to szczęście, że mój TŻet mapy ma w głowie Jest wielkim wielbicielem Google Earth i wszystkie miejsca, w które wyjeżdzamy, ma dobrze rozpoznane topograficznie znacznie wcześniej Szczerze mu tego zazdroszczę - jedziemy do obcych państw, a on czuje się tam tak pewnie, jakby tam mieszkał Mieliśmy ze sobą laptopa ze zrzuconymi dość dokładnymi mapami właśnie z Google Earth, mieliśmy też mapę Tunezji - ale oni mają ogromny problem z mapami, są mało dokładne i często wprowadzają w błąd, zwłaszcza na prowincjach, mielismy również nawigację (taką punktową, na zasadzie 'kieruj nas na dom ')

A problemów z jeżdzeniem nie było żadnych - trzeba pamiętać o kilku rzeczach - na prowincjach stacje benzynowe są rzadkością, stąd warto wyjeżdzać z pełnym bakiem,
- Tunezyjczycy mają dość swobodny styl prowadzenia samochodów , co jest w sumie nawet miłe, a juz na pewno fascynujące (aczkolwiek niech was nie zdziwi na autostradzie kierowca jadący pod prąd , samochody bez świateł o zmierzchu itp), maniakalnie migają długami światłami nie tyle na znak ponaglenia, co raczej ostrzeżenia - uwaga, nadjeżdzam, używają kierunkowskazów w dziwnych momentach ..długo by opowiadać
- oczywiście można pytać o drogę, ale ludzie w mniejszych miejscowościach nie mówią po angielsku - nie wiem czy w Waszym gronie jest ktoś francuskojęzyczny?
- non stop są patrole policji - rekord; jednego dnia zatrzymali nas 11 razy na trasie o długości ok 300 km , policja jest bardzo miła, ale nawet jesli mówicie po francusku, udawajcie, że nie znacie tego języka i nie rozumiecie co do Was mówią - policja nie mówi po angielsku i w obliczu takich trudności w komunikacji pasuje Poza tym cechuje ich bardzo przyjazny stosunek do turystów i jak tylko dostrzegali oznaczenie Avisa na samochodzie, bez problemu nas puszczali
- drogi są rewelacyjne, aczkolwiek oznaczenia nieco inne niż w Europie, ale można się przyzwyczaić Mają mnóstwo rond (nawet na autostradach )

Reasumując, jesli macie możliwość wzięcia ze sobą laptopa, to własnie to gorąco polecam - koniecznie ze zrzuconymi mapami z Google Earth
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 11:39   #621
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Nam bardzo zalezalo na wyleniuchowaniu sie i odpoczeciu od wyjatkowo paskudnej zimy tamtego roku Takie ratowanie zwiazku dodatkowo wiec brak rozrywki, wyjsc potanczyc i ci lokalni panowie w restauracjach, na targowiskach i sklepikach nam nie pomagali bedac dosyc natarczywi w stosunku do mnie Wiesz tak zle az nie bylo - zderzenie kulturalne mielismy, widzielismy wielblady, koloseum bazarki ale to wszystko bylo jakos zle zorganizowane, irytujace czasami, mnie juz po 3 dniach ta muzyka wkurzala i kultura zmeczyla Dodatkowo mialam wrazenie ze jest to bardzo brudny kraj - wszedzie byl smieci - lazilismy poza centrum, bocznymi uliczkami tez no i cala prowincja w smieciah. plus temperatura w dzien caly czas kolo 15 stopni, cieplej nie bylo niestety. Pisze tylko dlatego zeby osoby jadace wlasnie w tych terminach sie zastanowily bo moga oczekiwac tego co ja - lata i upalow i rozrywki - a dostana dosyc nudnawa wycieczke. Moze gdybysmy mieli tak jak wy - wiecej czasu na zwiedzanie przez siebie, jazde tam gdzie chcemy bylo by super - a tak to siedzielismy w tym Sousse gdzie nic sie nie dzialo.

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-03-04 o 11:41
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 17:19   #622
delfa1987
Raczkowanie
 
Avatar delfa1987
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 378
GG do delfa1987
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość

delfa1987 - no my akurat mamy to szczęście, że mój TŻet mapy ma w głowie Jest wielkim wielbicielem Google Earth i wszystkie miejsca, w które wyjeżdzamy, ma dobrze rozpoznane topograficznie znacznie wcześniej Szczerze mu tego zazdroszczę - jedziemy do obcych państw, a on czuje się tam tak pewnie, jakby tam mieszkał Mieliśmy ze sobą laptopa ze zrzuconymi dość dokładnymi mapami właśnie z Google Earth, mieliśmy też mapę Tunezji - ale oni mają ogromny problem z mapami, są mało dokładne i często wprowadzają w błąd, zwłaszcza na prowincjach, mielismy również nawigację (taką punktową, na zasadzie 'kieruj nas na dom ')

A problemów z jeżdzeniem nie było żadnych - trzeba pamiętać o kilku rzeczach - na prowincjach stacje benzynowe są rzadkością, stąd warto wyjeżdzać z pełnym bakiem,
- Tunezyjczycy mają dość swobodny styl prowadzenia samochodów , co jest w sumie nawet miłe, a juz na pewno fascynujące (aczkolwiek niech was nie zdziwi na autostradzie kierowca jadący pod prąd , samochody bez świateł o zmierzchu itp), maniakalnie migają długami światłami nie tyle na znak ponaglenia, co raczej ostrzeżenia - uwaga, nadjeżdzam, używają kierunkowskazów w dziwnych momentach ..długo by opowiadać
- oczywiście można pytać o drogę, ale ludzie w mniejszych miejscowościach nie mówią po angielsku - nie wiem czy w Waszym gronie jest ktoś francuskojęzyczny?
- non stop są patrole policji - rekord; jednego dnia zatrzymali nas 11 razy na trasie o długości ok 300 km , policja jest bardzo miła, ale nawet jesli mówicie po francusku, udawajcie, że nie znacie tego języka i nie rozumiecie co do Was mówią - policja nie mówi po angielsku i w obliczu takich trudności w komunikacji pasuje Poza tym cechuje ich bardzo przyjazny stosunek do turystów i jak tylko dostrzegali oznaczenie Avisa na samochodzie, bez problemu nas puszczali
- drogi są rewelacyjne, aczkolwiek oznaczenia nieco inne niż w Europie, ale można się przyzwyczaić Mają mnóstwo rond (nawet na autostradach )

Reasumując, jesli macie możliwość wzięcia ze sobą laptopa, to własnie to gorąco polecam - koniecznie ze zrzuconymi mapami z Google Earth
Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz
delfa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 18:51   #623
kariinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 90
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Hej, w lipcu wybieram się do Hammamet - byłam już w Skanes i Sousse, polecam to drugie, ze względu na okolicę (jeśli chodzi o zakwaterowanie, to wybrałam Hotel Samara - opinię możecie przeczytać na moim blogu). Mam nadzieję, że pogoda dopisze A tak przy okazji, zapraszam na wspomnianego bloga, właśnie o Tunezji
Tunezja Blog
Pozdrawiam
kariinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 10:46   #624
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Czy na plaże trezba brać specjalne buty? Są tak jakieś jeżowce, itp? Czy można normalnie się kąpać?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 11:11   #625
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tunezja-zbiorczy

tam gdzie ja byłam (Mahdia) nie trzeba było mieć specjalnych butów, woda czyściutka, bez żadnych 'niespodzianek'
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 13:00   #626
Ann_ka
Raczkowanie
 
Avatar Ann_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 171
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Czy na plaże trezba brać specjalne buty? Są tak jakieś jeżowce, itp? Czy można normalnie się kąpać?
W Hammamecie plaże na ogół czyste i zadbane (większość prywatnych hotelowych). Woda też czyściutka, że muszelki szło wyłapywać Tylko w niektórych miejscach przy brzegu można było spotkać wodorosty albo coś takiego co wyglądało jak "skrzyżowanie trawy z taśmą magnetofonową" ale ogólnie buty niezbyt przydatne, a nawet zbędne bo trzeba było je nosić w ręce
Ann_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 18:39   #627
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Planuję lecieć na 2 tygodnie we wrześniu z TŻ do Tunezji, na last minute i oczywiście all inclusive Mam tylko nadzieję, że pogoda we wrześniu będzie ładna. Zależy nam głównie na wylegiwaniu się na plaży Chciałabym też się zamknąć w 2,000zł/os. (wczasy+ kieszonkowe), mam nadzieję, że za taką cenę coś się znajdzie. Może ktoś poleci dobre i tanie biuro, któremu można zaufać?
I jeszcze jedno pytanie : jaką walutę trzeba tam zabrać? Dolary amerykańskie? (przepraszam, że pytam, pewnie to już było, ale nie zdążyłam jeszcze całego wątku przejrzeć).
I jeszcze : których miejscowości nie polecacie?
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 18:43   #628
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Tunezja-zbiorczy

yyy 2000tyś od osoby z kieszonkowym na tyg all inc no to ładne macie wymagania... wątpię żebyście znlaeźli fajny hotel za te pieniądze. i nei wiem czy warto ryzykować 2 gwiazdkowy hotel w kraju arabskim. możecie się baaaaaardzo rozczarować. albo doskładajcie kasy albo jedzcie na tydzień. weźcie dolary (można też euro) i na miejscu zamiencie na dinary.
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 18:53   #629
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
yyy 2000tyś od osoby z kieszonkowym na tyg all inc no to ładne macie wymagania... wątpię żebyście znlaeźli fajny hotel za te pieniądze. i nei wiem czy warto ryzykować 2 gwiazdkowy hotel w kraju arabskim. możecie się baaaaaardzo rozczarować. albo doskładajcie kasy albo jedzcie na tydzień. weźcie dolary (można też euro) i na miejscu zamiencie na dinary.
Nie mam wymagań, po prostu pytam, bo się nie orientuję w cenach. Ok, to ile minimum potrzebuję na 2 tyg wakacji w Tunezji?
I bardziej się opłaca all inc, 2 posiłki czy bez posiłków?
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 19:01   #630
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Tunezja-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Nie mam wymagań, po prostu pytam, bo się nie orientuję w cenach. Ok, to ile minimum potrzebuję na 2 tyg wakacji w Tunezji?
I bardziej się opłaca all inc, 2 posiłki czy bez posiłków?
Nie pojechała bym do krajów arabskich bez posiłków. Ani tam kupić coś w okolicy ani tym bardziej stołować się na mieście. Dla mnie jedyna dopuszczalna opcja to AI chociażby ze względu na napoje których wypija się litry w tym upale a za nic nie trzeba płacić.

2 tygodnie to bardzo dużo, a plaże w Tunezji wcale nie zachęcają do wylegiwania się- w przeważającej wiekszości wąskie, pełne naganiaczy na wycieczki/czapeczki/koraliki( chyba że nad basenem ale tak to można leżeć wszędzie)
Dla mnie tydzien zupełnie wystarczył, zamknełam się w 3* hotelu w AI w dopuszczalnych warunkach ( nie nastawiałąm się na żaden luksus) w ok. 2000. Teraz taka sama oferta na pewno o wiele droższa ze względu na kursy walut. Biuro podrózy Neckerman.

Edytowane przez Evka
Czas edycji: 2009-04-09 o 19:06
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-12 21:24:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.