przesuszona skóra? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-24, 16:59   #1
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503

Przesuszona skora - co robic??


Od kiedy się przeprowadziłam, moja cera stała się straszna!Pod wpływem zmiany wody zrobiła się przesuszona, szara i brzydka. Jest sucha do tego stopnia, że aż sie łuszczy. Stosuję kremy nawilżające, maseczki , spryskuje się wodą mineralną, staram sie nie myć twarzy wodą tylko przmywac mleczkiem ale to nie pomaga Co robić? Przedtem miałam takie problemy, kiedy np wyjechalam, ale po powrocie wszystko wracało do normy.
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 17:04   #2
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Przesuszona skora - co robic??

Tylko nie proponujcie mi przypadkiem zmiany mieszkania
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 17:11   #3
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Przesuszona skora - co robic??

no niee [img]icons/icon7.gif[/img] nie kazemy Ci sie Jadja przeprowadzac [img]icons/icon12.gif[/img] , ale napisz - opalasz sie w solarium ? odchudzałas sie ostatnio? ile wody min pijesz dziennie ? jak z warzywami i owocami w dietce ?

pozdrowionka [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 17:29   #4
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Przesuszona skora - co robic??

[img]icons/icon28.gif[/img] Nie, nie opalam sie w solarium, zrezygnowałam już dawno, dawno temu. Owocki i warzywka staram się jeść często, piję dużo (np zielonej herbaty).Nie jem zbyt dużo, ale też sie nie głodzę.
a i tak wyglądam ostatnio [img]icons/x_blada.gif[/img]
Pozdrawiam serdecznie [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 17:35   #5
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: Przesuszona skora - co robic??

jaduś [img]icons/icon7.gif[/img] na szybko [img]icons/icon7.gif[/img] bo musze uciekac [img]icons/icon7.gif[/img] wpisz do wyszukiwarki "sucha skóra" dobzie ? zobaczysz co fajnego ci wyskoczy [img]icons/icon7.gif[/img] nawet przepis na maseczki [img]icons/icon7.gif[/img] no mówie ci [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img] buziaki, poczytaj na forum, a babki i Beatka cos napewno jeszcze dopiszą [img]icons/icon7.gif[/img] ja mam tłuste pyszczydło, wiec sie nie znam zazbytnio [img]icons/icon12.gif[/img] ale chciałam pomóc nie ? [img]icons/icon12.gif[/img] no i myslałam, ze to moze odsolariowo [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img] przepraszam, ale zmykac musze- boss wzywa [img]icons/icon10.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 17:57   #6
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Przesuszona skora - co robic??

Dziękuje za szybciutkie odezwy!!Ja tez miałam tłuste, podpadające pod mieszane,pyszczysko - do teraz [img]icons/icon9.gif[/img] A chcialabym na "parapetówie" wyglądać tak ładnie, jak moje mieszkanko [img]icons/icon7.gif[/img] Albo i ładniej [img]icons/icon7.gif[/img] POZDRAWIAM!! [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-24, 18:05   #7
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Przesuszona skora - co robic??

To może sprobuj jakiś krem odżywczy? Samo nawilżenie może być troche za malo [img]icons/icon7.gif[/img]
I jeszcze jedno - woda mineralna nie nawilża ale tylko odświeża,a jeżeli pryskasz nią twarz i za chwilę nie osuszasz tylko zostawiasz do wyschnięcia to to także może dodatkowo przysuszać skorę.
Co do wody w kranie - moja matka musi zawsze i wszędzie myć przegotowaną bo inaczej ma od razu uczulenie - sprobuj może taką wodą z delikatnym żelem, samo mleczko nie zawsze dokladnie oczyszcza [img]icons/icon7.gif[/img]
cmoki [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-04-24, 18:38   #8
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: Przesuszona skora - co robic??

Wypróbuj krem półtłusty który pomoże zatrzymać wodę w naskórku. Polecam np Nutrilogie Vichy. Druga sprawa, naprawa skóry musi potrwać, zanim skóra się zregeneruje może upłynąć trochę czasu.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-25, 15:28   #9
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Przesuszona skora - co robic??

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za porady! Od dzisiaj zabieram się za inną pielęgnację mojej buzi [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img] Pozdrawiam wszystkie Wizażanki bardzo serdecznie!!
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-27, 18:33   #10
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
przesuszona cera

Witam cieplutko!! [img]icons/icon7.gif[/img]
Mam taki oto problemik..... mam 22 (prawie23 [img]icons/icon12.gif[/img] ) letnią cere [img]icons/icon7.gif[/img], która jest baaaardzo sucha. Używam kremików nawilżających..... i jest ok, zaraz po posmarowaniu, aole ostatnio zauważyłam, że na nosku zaczyna mi sie lekko złuszczać [img]icons/icon9.gif[/img] CZy możecie mi poradzić jakiś bardzo natłuszczający czy nawilżający krem? Wolałabym na noc, niż na dzień. A poza tym.... moja cera wygląda ... jakby miała 40 lat..... jest...... taka.... sucha i nieświeża...i stara. A szczególnie po opalaniu sie.... wygląda okropnie. Macie jakieś coisik dla mnie?? [img]icons/icon7.gif[/img] Tylko.....nic z górnych półek.....błagam.

Dziękuje z góry,
Monika
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-27, 18:49   #11
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: przesuszona cera

A górna to dla ciebie ile kaski? [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-27, 22:06   #12
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: przesuszona cera

Dla mnie świetnie nawilżający okazał się Faberlic krem na noc (ten z RNA, ale nie wiem, czy będziesz mogła dotrzeć do jakiejś konsultantki) - ale może zatykać pory (mi zatyka, czego nie mogę przeboleć), oraz Ban Di 02 - krem dotleniający na dzień (na noc też mają, nie próbowałam) - nawilża (może nie jakoś baardzo mocno) i sprawia, że skóra naprawdę nabiera ładnego kolorytu (po raz pierwszy z czymś takim się spotkałam). Oba kremy kosztują coś ponad 20 zł. Dobre opinie ma też seria Re-lipid Daxa bodajże (poczytaj KW).
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 18:33   #13
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: przesuszona cera

słońce wysusza skórę- ja bym się nie opalała.
znasz już Nutrilogie Vichy? Badzo dobry dla suchej i bardzo suchej skóry
do tego olej z wiesiołka lub ogórecznika w kapsułkach
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 18:44   #14
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: przesuszona cera

A nie przesadzasz z solarium albo ... papieroskami ?
Ale do rzeczy :
Skóra trochę ci się łuszczy i wygląda nieswieżo: ale czy robisz sobie peeling czasem ? przynajmniej raz na tydzień lub dwa ? Spróbuj przejrzeć opinie w KW i dobrać sobie jakiś odpowiedni dla siebie [img]icons/icon7.gif[/img]
Druga sprawa to odpowiednia ilość witamin w diecie i minimum litr mineralnej wody - z tym OK ? [img]icons/icon12.gif[/img]
Kremik dobierz sobie jakiś z witaminami lub mikroelementami - oferta polskich firm jest ogromna, polecam postudioowanie KW [img]icons/icon7.gif[/img] I spróbuj maseczkę jako kurację (np. Sorayi z żeń-szeniem ), albo Chińskie zioła, moze Bioodnowę ... [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 19:59   #15
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
Re: przesuszona cera/maga

Papieroski i ja??????? a fuuuuuuuuuuuuuuuuj [img]icons/icon7.gif[/img]
Na solarium też nie bywam...... ani raz w całym moim życiu nie leżałam na tym łózku! [img]icons/icon7.gif[/img]

Własnie...obawiałam sie że bede musiała przeglądać KW... nie to żeby było złe.... tylko ja potrzebuje konkretów...... sama nie umiem dobrać najlepiej [img]icons/icon7.gif[/img] Dobra....... lece po jakąś wode...... co z tym u mnie kiepsko [img]icons/icon7.gif[/img]

Dziękuje !!!!! i Pozdrawiam.
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 20:00   #16
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
Re: przesuszona cera/lejka

Hmmmmmmm..... no.... za kremik ni chciałabym dać 40 zł. Jak mam do tego jeszcze maseczke kupić..... ja biedna studentka [img]icons/icon7.gif[/img]
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 20:16   #17
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: przesuszona cera/lejka

Ty Monia masz może niedobór witaminki "M" [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img]
trzeba czasem podnosić wzrok znad podręcznika [img]icons/icon10.gif[/img] [img]icons/1cmok.gif[/img]
a nuż jakieś lekarstwo jest pod ręką ... [img]icons/icon7.gif[/img]
uważaj jak pójdziesz po tą mineralną [img]icons/icon36.gif[/img]

A poważnie: Nie podam Ci konkretnej firmy i marki, bo jak miałam Twoje latka, to polskie dobre kosmetyki dopiero raczkowały [img]icons/icon7.gif[/img] więc sorry; tak na oko, to luknęłabym na Sorayę żeńszeniową, bo uwielbiam ich maseczkę i demakijaż 3w1; z AA hydrożel "źródło młodości" (ale musisz się przygotować, że pozostałości zmywammy!) i którąś z serii, która ma witaminki (albo AA pomarańczowe, albo aquazen), może Bioodnowa Sorayi (jak wiem, reklamy obrażają damską inteligencję, ale poczytaj skład: w zasadzie OK [img]icons/icon12.gif[/img] );
Sekrety Urody Polleny-Ewy też nieźle wyglądają, podobnie xzerwona seria Daxa z retinolem ...
to ak tytułem podszptu, bo mam wyrzuty sumienia [img]icons/icon7.gif[/img] jeśli cztasz KW przez modem ...
[img]icons/icon27.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-28, 20:35   #18
malenstwo797
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 38
Re: przesuszona cera

Znam taki krem!!! To jest specyfik Avene, krem w tubeczkach teoretycznie jedną można używać przez trzy dni a potem wyrzucić, bo są bez konserwantów, ale ja je używałam tylko na noc i starczyło mi na 5 dni a nakładałam sporo. Jedna tubka ma chyba 5ml i można kupić w aptece na sztuki za 11 zł sztuka. Nie pamiętam jak to się nazywa, ale Avene ma tylko jeden krem pakowany w ten sposób. Naprawdę rewelacja dla przesuszonej skóry!!!!!!!!!!!!!!
malenstwo797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 05:45   #19
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: przesuszona cera

Ten krem to Tolriance Extreme. Mają też takie malutkie mleczka.

Mnie uratował Dermalibour, ale to właśnie trochę ponad 40 zł...

No to może...

Laseczki chwalą sobie maseczkę Chińskie Zioła Daxa. Podobno świetnie nawilża. Z kremów, to niedawno była promocja Vichy, były miniaturki kremów, Nutroligie 2 też, ale już się skończyła... Choć niedawno znalazłam z tego zestawik, poszukaj, a nuż będzie w małej aptece... [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-05-29, 07:29   #20
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: przesuszona cera

Czy Dermalibour naprawdę nawilża? U mnie raczej skóra zaczęła się łuszczyć ale może zbyt krótko go stosowałam?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 07:41   #21
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: przesuszona cera

Dermalibour na pewno NIE JEST najlepszym kremem do nawilżenia skóry suchej - nie taka jest jego funkcja (leczy stany zapalne i przyspiesza regenerację skóry - a więc może powstawać efekt złuszczania martwego lub uszkodzonego naskórka). Poczytaj sobie opis całej serii zielonej A-Dermy w Newskach [img]icons/icon7.gif[/img]

Jeśli mowa o najskuteczniejszych kosmetykach, to ja polecałabym Lieraca (Sequissimo, Aqua-D), a zwłaszcza Laorę (bardzo się do tych kosmetyków przekonałam) - ale monia pytała o propozycje na <u>studencką</u> kieszeń, więc uważam że należy się zamknąć w max 20 zł [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 07:48   #22
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: przesuszona cera

Monia wypróbuj nawilżającą maseczkę Sorai [z algami]. stosuje się ją jak krem [można położyć grubszą warstwę, ponosić a następnie usunąć nadmiar o ile się nie wchłonie w skórę]. dzięki tej maseczce moja skóra w zeszłym roku odzyskała wilgoć [img]icons/icon7.gif[/img]. maseczka jest idealną bazą pod makijaż. a cena.. coś ok 14zł.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 12:34   #23
Fiola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 7
Re: przesuszona cera

polecam maseczke kojąco nawilzającą z wyciagiem z aloesu z firmy ATW.jest na prawde wspaniała!!
Fiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 14:22   #24
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: przesuszona cera

A mi łuszczył na rankach, ale dzieki niemu pozbyłam sie pozimowego wysuszenia, na które NIC nie pomagało... Niestety, powodował też wypryski. [img]icons/icon9.gif[/img]

Ale wiadomo, każdy ma inną cerę. [img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 15:47   #25
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
przesuszona skóra?

Droga Beatko! Proszę o pomoc...
mam ostatnio wielki problem. podczas pobytu nad morzem moja cera zaczęła wariować - stała się koszmarnie sucha (a cerę mam 28-letnią, mieszaną z tendencją do przetłuszczania), miejscami(!)pociemniała i zaczęła się łuszczyć. wybrałam się do kosmetyczki na zabieg głęboko nawilżający, który owszem pomógł, ale na jakiś tydzień. teraz zauważam początki tego samego co dwa tygodnie temu. zaznaczam, że będąc nad morzem raczej się nie opalałam, a wręcz unikałam słońca. nie zabardzo mogę sobie pozwolić na częste chadzanie do gabinetu kosmetycznego ze względu na ograniczoność funduszy, więc bardzo bym prosiła może o polecenie jakichś awaryjnych a skutecznych specyfików .
i please, nie odsyłaj mnie do przejrzenia KW, ponieważ z netu korzystam w pracy i raczej nie mogę godzinami siedzieć w przeglądarce.
z góry dziękuję za wszelką pomoc.
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-19, 16:05   #26
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: przesuszona skóra?

Najlepsze efekty dałaby seria zabiegów odżywczych w gabinecie- sama zauważyłaś ,że efekt był dobry - widocznie twoja cera mocno się przesuszyła - przyczyną wcale nie musiało być słońce ,ale nawet mogła to być woda (inna niż zwykle używasz) ,wiatr, może mniejszą uwagę przykładałaś do pielęgnacji. Na pewno zauważysz poprawę po zastosowaniu kapsułek z olejem z wiesiołka lub ogórecznika (to mój wypróbowany sposób)- mogą to być kapsułki do stosowania wewnętrznego (też je zażywaj) lub jeszcze lepiej kup kapsułki GAL - najlepiej Allergal lub z koenzymem Q10 (gdybyś nie znalazła daj znać -mogę Ci je wysłać -są tanie a bardzo,bardzo skuteczne), możesz też robić sobie maseczki nawilżające (ważne aby często -nawet codziennie), możesz robić maseczki z grubej warstwy kremu lub maseczkę z siemienia lnianego, peeling najlepiej gommage - raz ,dwa razy w tygodniu lub codziennie żel z peelingiem do mycia twarzy. Myślę ,że pomocne będzie także serum z wit.C (wg.przepisu Basi). Trochę obawiam się ,że Twojej przetłuszczającej się cerze może nie służyć częste i intensywne nawilżanie - ale to już musisz ocenić sama (jeśli zaczęłyby się pojawiać wypryski to z nawilżaniem trzeba przystopować), na łuszczący się naskórek rewelacyjnie działają pianki Allpresan (bardzo łagodna i skuteczna jest nr.1 ,nr 2 oraz ta do ciała 12 - można stosować na twarz).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-20, 10:52   #27
gerberek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 45
Re: przesuszona skóra?

Beatko! Wielkie wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź!!! Pozdrawiam
gerberek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 21:35   #28
dysia
Raczkowanie
 
Avatar dysia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 122
przesuszona skóra, do p . Beatki

Witam
To jest mój pierwszy post na tym forum, więc przepraszam za ewentualne pomyłki
Mam problem z przsuszoną skóra na twarzy. Mi może że mam cerę mieszną to strasznie się ona wysusza. Ostatnio nawet na nosie mi się skóra łuszczyła Dodam jeszcze, że mam problemy z trądzikiem więc myję od kilku miesięcy twarz szarym mydłem. Wydaj mi sie , że to może być przyczyna tego wysuszania, albo też preparaty antytrądzkowe.
Mam pytanie jakiego kremu mam uzywać do twarzy. Miałam próbkę kremu z polleny ewy, z serii Ewa medica i on naprawdę znacznie poprawił stan mojej skóry, ale to jest krem nawliżający dla skór bardzo suchej wiec nie wiem czy powinnam go używac?
A jesli nie to jaki krem byłby dla mnie odpowiedni
Oczywiście żeby nawliżyć skóre stosuję także maseczkę nawliżającą.
I na koniec mam jeszcze jedno pytanie: czy mając 23 lata mogę używać kremów przeznaczonych dla skóry po 25 roku zycia, konkretnie chodzi mi o krem nawliżający BIOODNOWA z sorayi. zużyłam kilka próbek i moja skóra wygląda lepiej, ale nie wiem czy sobie w ten sposoób nie szkodzę.
Uff to już wszystko
pozdrawiam i czekam na odpowiedź
Dysia
dysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-18, 22:16   #29
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: przesuszona skóra, do p . Beatki

Na twoim miejscu od razu odstawiłabym to mydło, pewnie właśnie z tego powodu masz łuszczącą się i przesuszoną skórę. To takie działanie na krótka metę, buzia ci sie na początku przesuszy a po krótkim czasie skóra będzie chciała to nadrobić i skóra zacznie przetłuszczać się jeszcze bardziej. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest delikatny żel myjacy i bezalkoholowy tonik. NIe musisz wybierać kremu patrząc na kryterium wieku - to sztuczne granice, możesz być młodsza a skóra bedzie mieć silniejsze potrzeby. Ale chyba majac mieszaną cerę nie powinnaś sięgać po preparaty do suchej, mogą niepotrzebnie natłuścic i rozregulowac skórę czy przyczynic się do powstawania wyprysków. A maseczki jak najbardzieji koniecznie - zwłaszcza teraz zimą, ja co wieczór nakładam jakąś silnie nawilżającą maseczkę Ze swoich doświadczeń radzę ci dokładnie czytać skład maseczek bo sporo z nich ma składniki zatykające pory - ja ostatnio obserwuję złworogie reakcje po użyciu niektórych z nich. Dlatego niewchłoniete resztki zawsze usuwam tonikiem...
Mi kosmetyki sorayi niegdy nie słuzyły, choc wiem że dziewczyny sa z tej serii bardzo zadowolone. Mam maseczkę z tej serii i przestrzegam przed uzywaniem jesli masz wrązliwą cerę...
Dla łuszczącej się problemowej cery bardzo polecany jest krem Octopirox z serii Pharmaceris T Erisu.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-19, 10:41   #30
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: przesuszona skóra, do p . Beatki

Smoczyca odkryła przyczynę twoich problemów z cerą.Nie powinnaś stosować tak mocno wysuszających kosmetyków.Szare mydło -brrrr. Ja odradzam.Pozbawiasz skórę jej naturalnego płaszcza hydrolipidowego,ucieczka wody ze skóry jest wówczas ułatwiona i skora przesusza się.
W przesuszeniu naskórka pomocne mogą być preparaty z mocznikiem np.SVR, Allpresan.
Na miejsca łuszczące się nakładaj maseczkę nawilżającą.
Możesz zrobić sobie maseczkę z siemienia lnianego -można nawet codziennie.
Kosmetyki wybieraj dla cery mieszanej (polecam serię firmy Gerard's Oilyfree- do kupienia w gabinetach kosmetycznych),a tylko wypryski traktuj preparatami antybakteryjnymi.Uważaj na wszelkie maseczki oczyszczajace ,sciągające - stosowane zbyt często także przyczynią się do przesuszenia skóry.
Polecam zabieg w gabinecie kosmetycznym - peeling kawitacyjny - pisałam już o tym zabiegu wiele razy na forum(znajdziesz w postach).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.