Wrażenie źle spłukanego szamponu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 20:57   #1
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827

Wrażenie źle spłukanego szamponu?


Moje włosy sięgają za łopatki, są mocne, miękkie, błyszczące... Myję je codziennie, jednak od około miesiąca mam pewien problem: na czubku głowy włosy pozostają takie tłuste, pozlepiane, jakbym źle spłukała szampon, niezależnie od samego szamponu (w tym okresie próbowałam czy to zależy od szamponu Zero Frizz, ale okazuje się, że nie, to samo dzieje się przy Pantene pro v, L'orealu nadającym blask i dziś przy cytrusowym Head&shoulder). Niezależnie od czasu spłukiwania, od tego czy zimną czy ciepłą wodą. Niezależnie od tego, czy położę się z mokrymi, czy chodzę po domu z mokrymi do czasu, aż wyschną (lub lekko podsuszając tą część przy głowie). Odżywkę nakładam tylko na 1/3 długości włosów (końcówki), więc nie ma szans żeby to ona była przyczyną.
Pozostałe włosy są świeże i sypkie, a te przy głowie.. szkoda słów.
Próbowałam wyszukać w archiwum, ale nie mam pojęcia pod jakim hasłem tego szukać, więc i wyniki były marne.
Czy znacie rozwiązanie? Będę niezmiernie wdzięczna...
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:39   #2
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

A jak długo to trwa? Miałam kiedys podobny problem, ale u mnie to bylo na całych włosach i tak ok. dwa dni się utrzymywało, mimo mycia róznymi szamponami. To moze mieć związek z hormonami, ja mam takie włosy czasem podczas "trudnych dni" i raz zdarzyło mi się, gdy wzięłam dwa opakowania tabletek anty, nie robiąc przerwy.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 22:54   #3
moods
Raczkowanie
 
Avatar moods
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 66
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Mi kiedys zdarzylo sie cos podobnego,ale nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym co sie dzieje u Ciebie. Bylam jakis czas zagranica i mylam wlosy codziennie woda, ktora jak sie okazalo byla strasznie miekka,po paru dniach nie moglam splukac szmponu z wlosow,mialam identyczne wrazenie jak Ty. przy skorze byly takie posklejane, fee
__________________
<<<.... na pewne rzeczy trzeba poczekac, a o innych zapomniec ....>>>
moods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 06:21   #4
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

trwa od ok. miesiąca, początkowo winiłam nowy szampon, ale ostatnio się zdenerwowałam i próbowałam z kilkoma. Między kolejnymi opakowaniami robię zawsze przerwę, więc odpada..
A woda w kranie raczej mi się nie zmieniła
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 07:03   #5
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

smeiszny przypadek. ja tam mialam jak mylam glowe szmponem Fructis normalnie posklejane wlosy byly po umyciu a feee myje teraz juz tylko pantene i jest wszystko elegancko a wode w kranie mam twarda
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 10:17   #6
moods
Raczkowanie
 
Avatar moods
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 66
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Tak sobie teraz pomyslalam: moze sprobuj umyc szamponem typowo oczyszczajacym. Taki szampon stosuje sie raz na jakis czas zeby oczyscic wlosy ze wszelkiego rodzaju odyzwek,pianek itp i brudu. Kiedys stosowalam taki i jest naprawde super. Mialam wrazenie ze myje lepiej niz zwykly,codzienny szampon. Ten szampon,ktory ja stosowalam byl z firmy Schwatrzkopf,taki w niebieskim opakowaniu,nazwy nie pamietam,aha i to byl fryzjerski szampon,nie taki ze sklepu. Byc moze pomoze
__________________
<<<.... na pewne rzeczy trzeba poczekac, a o innych zapomniec ....>>>
moods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 10:20   #7
moods
Raczkowanie
 
Avatar moods
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 66
Talking Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Aaa, i jeszcze jedno myjesz wlosy szamponem z odzywka (2w1)? jesli tak to moze w tym tkwi problem,sprobuj umyc szamponem bez odzywki? ja zawsze gdy myje wlosy szamponem 2w1 to tez moje wlosy nie wygladaja najlepiej ...
__________________
<<<.... na pewne rzeczy trzeba poczekac, a o innych zapomniec ....>>>
moods jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 10:35   #8
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Miałam taki problem. Tłusty "placek" przy skórze głowy, mimo wielokrotnego mycia pojawiał się 5 minut po myciu włosów. Męczyłam się z nim miesiąc, póki mama nie spytała mnie czy gdzieś nie myłam głowy u kogoś kto ma inną wodę. Uświadomiłam sobie wtedy, ze podczas kąpieli w gorących zrodłach na Słowacji...zanurzyłam głowę. Poszłam z tym do dermatologa. Pani doktor powiedziała, ze to przesuszenie i skóra produkuje nadmierną ilość łoju w błyskawicznym tempie by to wyrównać. Że zaden szampon ani odzywka "sklepowa" razcej nie pomoze. Mówiła, ze moze byc to tez uczulenie. Przepisała mi ziołowe odżywki na ten konkretny problem (bo to ponoć częsta przypadłość) z apteki. Gdybym wczesniej do niej wtedy poszła...a tak męczyłam się miesiąc w desperacji waląc na włosy wszystko co wpadło mi w ręce. Polecam wizytę u dermatologa pozdrawiam!
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 14:15   #9
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Ja też skłaniałabym się u wizyty u dermatologa. Jesli natomiast jesteś pewna , że nie może to być rezultatem takiej sytuacji jak u Taszkin polecam szmpon Garnier Neril ( do kupienia w aptece ok 16 zł) ewentualnie Seboradin Niger ( apteka ok 14 zł).Żaden drogeryjny szampon nie zlikwiduje tego problemu. Przy szamponach aptecznych problem jest taki , ze reszta włosów może być nieco wysuszona i trzba na nie nakładac odżywkę ( unikając jej nakładania u nasady)
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 18:42   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

wielkie dzięki za porady, w poniedziałek wpadnę do apteki a z moją i tak się widzę w czwartek
moim małym sukcesem jest to, że wczoraj po raz pierwszy użyłam błota do włosów z Bielendy, wmasowałam w skórę głowy..i te po bokach zrobiły się sypkie te z tyłu jeszcze trochę posklejane... dziś dwa razy użylam błotka na dłużej podczas kąpieli, lekko podsuszyłam głowę, teraz siedzę z mokrymi włosami i zobaczę co z tego wyjdzie

jeszcze raz wielkie dzięki
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-19, 17:01   #11
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

i jak Agniesko problem zniknął? bo ja teraz mam taki sam problem
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-20, 19:58   #12
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Hej
problem zniknął bez ingerencji dermatolog - pomogło mi błoto Bielendy z serii afrykańskiej (doraźnie, na tydzień miałam "czystą" głowę po użyciu w weekend i codziennym myciu i nakładaniu normalnych odżywek). Myślę, że u mnie zawiniły szampony z silikonami i SLSami - teraz używam tych dla dzieci i wszystko jest ok spórbuj odstawić choćby na trochę, może zobaczysz poprawę - szampony są tanie (polecam ze świetnym składem Babydream z Rossmana za 4zł) i dużo nie stracisz
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 13:22   #13
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Cytat:
Napisane przez agnieska
Hej
problem zniknął bez ingerencji dermatolog - pomogło mi błoto Bielendy z serii afrykańskiej (doraźnie, na tydzień miałam "czystą" głowę po użyciu w weekend i codziennym myciu i nakładaniu normalnych odżywek). Myślę, że u mnie zawiniły szampony z silikonami i SLSami - teraz używam tych dla dzieci i wszystko jest ok spórbuj odstawić choćby na trochę, może zobaczysz poprawę - szampony są tanie (polecam ze świetnym składem Babydream z Rossmana za 4zł) i dużo nie stracisz
jeju no ładnie... a ja niedawno wymieniłam to błotko na targowisku bo mi nie pasowało za bardzo. Wkurzały mnie te drobinki które do końca nie chciały mi się wypłukać ze skóry głowy a teraz mogłoby mi uratować "życie" Ehhhh
W sumie zauważyłam, że z każdym myciem włosy są coraz mniej tłuste, po bokach są dość sypkie, ale z tyłu nadal tragedia.
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 22:53   #14
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Mam taki sam problem, jak wy, z moimi włosami. Ciągle zmieniałam szampony, bo myślałam ze to wina źle dobranego kosmetyku. A tu proszę... widzę że z tym problemem boryka się wiekszość z was.
Muszę polecieć i kupić sobie Bielendy specyfik
Pozdrawiam
Beata
Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 15:07   #15
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

hmm pamietam ze moja siostra raz uzyla szamponu fructis i tez miala taki tlusty czubek glowy, kilka dni jej sie to trzymalo az wpadla na pomysl zeby przeplukac wlosy woda z octem czy woda z sokiem z cytryny, w kazdym razie pomoglo jej to ale tego szamponu juz nigdy nie kupila
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 15:25   #16
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

Cytat:
Napisane przez migdalek
hmm pamietam ze moja siostra raz uzyla szamponu fructis i tez miala taki tlusty czubek glowy, kilka dni jej sie to trzymalo az wpadla na pomysl zeby przeplukac wlosy woda z octem czy woda z sokiem z cytryny, w kazdym razie pomoglo jej to ale tego szamponu juz nigdy nie kupila
dokładnie! kiedyś po fructisie miałam to samo!!! Nie polecam nikomu, każdy szampon z ich firmy powodował koszmar na mojej głowie!
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-23, 18:50   #17
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: Wrażenie źle spłukanego szamponu?

ja tez nie polecam fructisow no ale moze to tylko u nas tak dziala...:| no nie wiem, ja nie uzywam ale jak ktos lubi to prosze bardzo
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.