Pm 2020. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-12-03, 12:33   #1681
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez libellula Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Mogę dołączyć do towarzystwa?
W sumie jakby nowa tutaj, choć konto mam już od jakiegoś czasu. Do udzielenia się zmotywował mnie chyba dzisiejszy sen
Ale do rzeczy. Ślub zaplanowany na 20 czerwca 2020. Powoli się organizujemy. Mamy już salę, dj-a i fotografa.
Ostatnio też wybraliśmy w końcu z tżem date I też 20.06. Także będziemy czekać razem
Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości jak wygląda wasz budżet? płacicie sami za wesele? czy rodzice? czy się może dorzucają jakaś część?
Chcemy sami - budżet będzie około 30 tysięcy. Wolę, żeby rodzice pieniądze przeznaczyli sobie na remont, zamiast na naszą imprezę. Pewnie się uprą I dadzą nam w kopercie... Aczkolwiek wolałabym nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 15:32   #1682
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Chciałam poinformować że w poniedziałek 26.11 urodziłam synka. Podejrzewam,że jestem pierwszą mama z PM 2020 więc się chwalę

Nasza sala to koszt 240 zł/os

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dołączam do gratulacji! Fajnie, że nie będę jedyną mamą na wątku

W weekend wybrałam DJ’a i fotografa. Mam nadzieję, że skoro termin odległy to będą mieli jeszcze wolny. Znalazłam też restaurację na obiad po lutowym cywilnym. Brałam ją również pod uwagę wcześniej pod kątem właśnie organizacji wesela, ale ostatecznie odpadła przez brak noclegów


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 15:56   #1683
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Kurcze chyba będę musiała zrobić sobie jakąś tabelkę w Excelu, bo nie nadążam nad tym która z Was co załatwia, jeszcze nie kojarzę nickow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 16:59   #1684
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

My w końcu mamy fotografa ma wolny nasz termin i teraz tylko umówić się na podpisanie umowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 17:09   #1685
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Dziewczyny a gdzie chciałbyście mieć zrobioną sesję ślubną? O ile w ogóle chcecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 17:39   #1686
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Ja właśnie ze względu na wygodę nie wyobrażam sobie innego sposobu antykoncepcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też
Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości jak wygląda wasz budżet? płacicie sami za wesele? czy rodzice? czy się może dorzucają jakaś część?
Płacimy sami
Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie chciałbyście mieć zrobioną sesję ślubną? O ile w ogóle chcecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne że chcemy konkretnie jeszcze nie myśleliśmy gdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 17:42   #1687
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie chciałbyście mieć zrobioną sesję ślubną? O ile w ogóle chcecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że w nawiązaniu do zaręczyn to zakopane, Kasprowy Wierch, ale nie wiem jak to będzie z pogodą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-03, 17:45   #1688
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
Myślę że w nawiązaniu do zaręczyn to zakopane, Kasprowy Wierch, ale nie wiem jak to będzie z pogodą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sukni wchodzić na Kasprowy to męcząco chyba Ale widoki ładne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 17:47   #1689
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

No niekoniecznie, można wjechać kolejką lub przebrać się u góry ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 17:49   #1690
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
No niekoniecznie, można wjechać kolejką lub przebrać się u góry ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa kolejka. Zapomniałam,bo ja kolejek nie uznaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 17:58   #1691
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
My w końcu mamy fotografa ma wolny nasz termin i teraz tylko umówić się na podpisanie umowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My jeszcze niezdecydowani, z jednej strony nie lubimy pozywanych zdjęć, a z drugiej to fajna pamiątka i pewnie z sentymentem się do niej wraca. Jeśli jednak zrobimy, to pewnie na trasie naszej pierwszej randki, było po drodze kilka urokliwych miejsc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-03, 18:23   #1692
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez _PinkLips Pokaż wiadomość
Aaa kolejka. Zapomniałam,bo ja kolejek nie uznaje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja Też nie uznaje a TŻ tym bardziej ale ten jeden raz byłabym w stanie się złamać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
My jeszcze niezdecydowani, z jednej strony nie lubimy pozywanych zdjęć, a z drugiej to fajna pamiątka i pewnie z sentymentem się do niej wraca. Jeśli jednak zrobimy, to pewnie na trasie naszej pierwszej randki, było po drodze kilka urokliwych miejsc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My pozować też nie lubimy ale liczę że nasza pani fotograf tak Nas poprowadzi że wyjdą piękne zdjęcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 18:25   #1693
Mademoiselle Bernadette
Raczkowanie
 
Avatar Mademoiselle Bernadette
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 229
Dot.: Pm2020

My też będziemy płacić sami. I jak większość planujemy zmieścić się w 30 tys. Trochę mnie przeraża wydać tyle kasy na jednodniową imprezę, ale ja w sumie nigdy nie byłam wielką fanką wesel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mademoiselle Bernadette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 18:28   #1694
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
Ja Też nie uznaje a TŻ tym bardziej ale ten jeden raz byłabym w stanie się złamać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

My pozować też nie lubimy ale liczę że nasza pani fotograf tak Nas poprowadzi że wyjdą piękne zdjęcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W takiej sytuacji kolejkę jestem w stanie zrozumieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 18:34   #1695
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez _PinkLips Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji kolejkę jestem w stanie zrozumieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W razie czego będziemy rozgrzeszeni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 19:13   #1696
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Nasz fotograf też ostatnio dodał na Facebooka zdjęcia z sesji w górach, na Słowacji...coś pięknego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 21:52   #1697
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Chciałam poinformować że w poniedziałek 26.11 urodziłam synka. Podejrzewam,że jestem pierwszą mama z PM 2020 więc się chwalę

Nasza sala to koszt 240 zł/os
Gratulacje


Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja osobiście bym już trochę chciała, pewnie po weselu odczekam kilka miesięcy i się wezmę do roboty - umowę na stałe już mam, a czuje ze mi zegar tyka już powoli, a mam dopiero 24 lata. Moja babcia za to w tym wieku miała dwójkę, a moja mama już mnie urodziła. Jednak z pokolenia na pokolenie jakoś się każdy bierze później...

Jeszcze przez najbliższe 10 lat możesz spokojnie mieć dziecko.


Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Moja mama w moim wieku miała 3 dzieci i wybudowany dom już dawno się z tym nie porównuje.

A ja nawet nie jestem w stanie utrzymać się sama.


Cytat:
Napisane przez libellula Pokaż wiadomość
Koszmar trochę...
Dzień ślubu, wszystko w rozsypce. Sala odwołana w ostatniej chwili bo coś się stało, suknia nagle za krótka, rodzice nie chcą się na ślubie pojawić, bo nie, narzeczony nie dotarł! I ja na skraju histerii, krzyczę, płaczę... I się obudziłam na szczęście
Nie wiem skąd takie sny, przecież jeszcze sporo czasu do czerwca 2020...

A mi się już dwa razy śniło, że nie ma mnie kto umalować. W sumie mam wybraną makijażystkę, ale ona zapisy na dany rok przyjmuje na początku roku, a ja mam termin kwietniowy i mnie zżera stres (już teraz, bo nie mogę nic załatwić).



Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości jak wygląda wasz budżet? płacicie sami za wesele? czy rodzice? czy się może dorzucają jakaś część?

Płacimy sami i wychodzi ok. 50 000 (nie wiem jak zmniejszyć te koszty, bo oczywiście większość to sala)

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Kurcze chyba będę musiała zrobić sobie jakąś tabelkę w Excelu, bo nie nadążam nad tym która z Was co załatwia, jeszcze nie kojarzę nickow

Też mam ten problem, a już w ogóle teraz, kiedy część ma już coś załatwione, a część jest nowa i zaczyna "zabawę".


Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie chciałbyście mieć zrobioną sesję ślubną? O ile w ogóle chcecie
W sumie to nie wiem, ale na pewno w ładnym miejscu.




Ogólnie przygotowania stanęły w miejscu. Ostatnio mieliśmy się wybrać do księdza, ale niestety musiałam być w pracy, więc to pewnie zostanie na przyszły rok .



Tak się zaczęłam zastanawiać o pokrowcach na krzesła. Ładniej to wygląda, ale niestety na naszej sali są dodatkowo płatne i przy 140 osobach to jest dodatkowy tysiąc. TŻ chce, a ja wolałabym chyba odpuścić, choć wiadomo, że miło by były mieć wszystko full wypas.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 10:14   #1698
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Umówiliśmy się na obejrzenie naszej sali na czwartek, jak wszystko będzie w porządku to bierzemy Celujemy na 16 październik 2020 mam nadzieje, że mi go nikt spod nosa nie sprzątnie :P
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 11:12   #1699
Pola_lola1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: Pm2020

Hej dziewczyny.



Ślub zaplanowany, powoli się organizujemy i szukamy usługodawców oraz lokalu na początek proszę o opinie na temat Dj Sebastiana Krywulta.


Z góry przepraszam jeśli dodałam zapytanie nie do tego wątku. Jeszcze się uczę tego forum.
Pola_lola1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-04, 11:45   #1700
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez libellula Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Mogę dołączyć do towarzystwa?
W sumie jakby nowa tutaj, choć konto mam już od jakiegoś czasu. Do udzielenia się zmotywował mnie chyba dzisiejszy sen
Ale do rzeczy. Ślub zaplanowany na 20 czerwca 2020. Powoli się organizujemy. Mamy już salę, dj-a i fotografa.
Cześć!
Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
My dzisiaj policzymy mniej więcej gości, mamy na oku 2 sale, jedna 245zl ale może wzrosnąć do 260 i min 60os. Druga 250 i już nic nie wzrośnie ale min 80 os. I tak w sumie przy 80 os to ta druga nam się bardziej opłaca plus tu jest w cenie tort, słodki bufet, deklaracje kwiatami światłem i wgl już wszystko, ciężki wybór ciezki.. Myślę w tym tygodniu już sale ogarniemy 9 lub 16 października 2020

Co do macierzyństwa to na pewnie po ślubie i możliwe że nawet od razu się starania zacznie bo w sumie mój to 30 na karku będzie ja 29 także akurat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę, spore ceny.
Cytat:
Napisane przez libellula Pokaż wiadomość
Koszmar trochę...
Dzień ślubu, wszystko w rozsypce. Sala odwołana w ostatniej chwili bo coś się stało, suknia nagle za krótka, rodzice nie chcą się na ślubie pojawić, bo nie, narzeczony nie dotarł! I ja na skraju histerii, krzyczę, płaczę... I się obudziłam na szczęście
Nie wiem skąd takie sny, przecież jeszcze sporo czasu do czerwca 2020...
Ja co jakiś czas też mam takie sny.
Ale miałam je nawet bez planowania ślubu, więc... :Cojest:
Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości jak wygląda wasz budżet? płacicie sami za wesele? czy rodzice? czy się może dorzucają jakaś część?
Z założenia płacimy sami, ale rodzice zdeklarowali pomoc. Ile dadzą to dadzą, nie chcemy na nich polegać w tej kwestii.
Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Hihi ale jazda. Powiem Ci, że ja ostatnio non stop myślę o organizacji wesela, więc jeśli masz tak samo to wiadomo skąd takie głupie sny Na początku planowaliśmy przeznaczyv troszkę ponad 30 000 zł, ale jak wszystko podliczyliśmy i ja zaczęłam wymyślać z wypożyczaniem obrusów itp to myślimy że ponad 40tys wyjdzie. Rodzice nam nie pomagają, bo nie chcemy. Tata tż zagadywał, że się dołożą, ale odpowiedzieliśmy mu że rodzice to również nasi goście, a więc wolimy dostać pieniądze w prezencie. Nie chcemy po prostu żeby rodzice się wtrącali. Mamy znajomych, którym rodzice pomagają i non stop występują gadki w stylu 'cioci Jadwigi nie zaprosisz? To nie wypada, na co ja Ci daję te pieniądze?'.. Mimo że uważam, że nasi rodzice może nie wtrącaliby się jakoś bardzo, to i tak wesele chcemy zorganizować sami i mieć tą świadomość, że daliśmy radę finansowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja właśnie myślę, że jak rodzice będą chcieli się wtrącać, to zrobią to i bez płacenia za imprezę.
Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Ja to w ogóle zawsze mówiłam że wesele jest raz w życiu i w ogóle chcę mieć wymarzone, jak z bajki... Muszę zacząć grać w Lotto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie chciałbyście mieć zrobioną sesję ślubną? O ile w ogóle chcecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Gratulacje





Jeszcze przez najbliższe 10 lat możesz spokojnie mieć dziecko.





A ja nawet nie jestem w stanie utrzymać się sama.





A mi się już dwa razy śniło, że nie ma mnie kto umalować. W sumie mam wybraną makijażystkę, ale ona zapisy na dany rok przyjmuje na początku roku, a ja mam termin kwietniowy i mnie zżera stres (już teraz, bo nie mogę nic załatwić).






Płacimy sami i wychodzi ok. 50 000 (nie wiem jak zmniejszyć te koszty, bo oczywiście większość to sala)




Też mam ten problem, a już w ogóle teraz, kiedy część ma już coś załatwione, a część jest nowa i zaczyna "zabawę".



W sumie to nie wiem, ale na pewno w ładnym miejscu.




Ogólnie przygotowania stanęły w miejscu. Ostatnio mieliśmy się wybrać do księdza, ale niestety musiałam być w pracy, więc to pewnie zostanie na przyszły rok .



Tak się zaczęłam zastanawiać o pokrowcach na krzesła. Ładniej to wygląda, ale niestety na naszej sali są dodatkowo płatne i przy 140 osobach to jest dodatkowy tysiąc. TŻ chce, a ja wolałabym chyba odpuścić, choć wiadomo, że miło by były mieć wszystko full wypas.
Wstępnie oszacowaliśmy koszty podobnie, ale mam nadzieję, że skończy się bliżej 40tu.
U mnie za pokrowce 5zł/sztuka, ale od razu wliczyłam to w koszty, nie chcę zwykłych krzeseł.
Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Umówiliśmy się na obejrzenie naszej sali na czwartek, jak wszystko będzie w porządku to bierzemy Celujemy na 16 październik 2020 mam nadzieje, że mi go nikt spod nosa nie sprzątnie :P
Super! Trzymam kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 12:41   #1701
agatax93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 67
Dot.: Pm2020

Cześć Dawno mnie nie było, ale nadrobiłam zaległości



My płacimy 190 zł za osobę, więc w porównaniu do Waszych kosztów to myślę, że całkiem mało. W cenie są napoje niegazowane bez limitu oraz placki. Dodatkowo chcemy wykupić atrakcje mięsną serwowaną na środku sali przez szefa kuchni. Do wyboru np. szynka pieczona lub indyk nadziewany. W swoim zakresie również tort i alkohol, bez korkowego, bez dodatkowych opłat za krojenie tortu czy pokrowce na krzesła Jedynie musimy za obsługę, czyli dj, kamerzystę i fotografa zapłacić 100% ceny.



Wstępnie planujemy wydać max 40 tysięcy złotych- wesele jednodniowe na około 80 osób. Rodzice na pewno coś dorzucą, ale nie wiemy dokładnie ile. Nie naciskamy.



Największe koszta to oczywiście sala, liczymy około 17 000 złotych. Nasz dj bierze 4000 złotych. Dodatkowo zdecydowałam się zatrudnić florystkę, która ozdobi salę i kościół żywymi kwiatami, tutaj liczę około 2000 zł. Widziałam jej realizacje i jestem zachwycona, potrafi odmienić salę niczym Izabella Janachowska Kamerzysty i fotografa jeszcze nie mamy, ale u nas nie ma problemu z terminami. Prawdopodobnie poczekamy do czerwca i zobaczymy jak sprawdzi się fotograf i kamerzysta u siostry na weselu.



Postanowiłam również zamiast wykupienia noclegu w hotelu dla gości od strony pana młodego (to koszt 145 zł za parę), zapewnić busa, który o określonej godzinie przywiezie ich do mojej miejscowości, a po imprezie odwiedzie. Rodzice byli kiedyś na weselu, na które właśnie dojechali busem zapewnionym przez młodych i bardzo sobie chwalą.
agatax93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 13:09   #1702
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Cześć!O kurczę, spore ceny.Ja co jakiś czas też mam takie sny.
Ale miałam je nawet bez planowania ślubu, więc... :Cojest:Z założenia płacimy sami, ale rodzice zdeklarowali pomoc. Ile dadzą to dadzą, nie chcemy na nich polegać w tej kwestii.A ja właśnie myślę, że jak rodzice będą chcieli się wtrącać, to zrobią to i bez płacenia za imprezę.
Wstępnie oszacowaliśmy koszty podobnie, ale mam nadzieję, że skończy się bliżej 40tu.
U mnie za pokrowce 5zł/sztuka, ale od razu wliczyłam to w koszty, nie chcę zwykłych krzeseł.Super! Trzymam kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie u mnie to standardowe ceny, jak jest cena 220 zł to już ani w tym napojów ani dekoracji itp, a poniżej tego to nie widziałam wcale no i niestety nie ładne te sale z komuna mi się kojarzą, a tu mamy cała dekoracje sali kwiatami, światłem, pokrowce i te wszystkie pierdki tylko alkoholu nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

No a wstępne wyliczenia rzecz jasna na oko wyszły około 43 tys. Nie powiem kosztowna zabawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

A co sądzicie np o obrączkach tytanowych albo wolframowych? Zastanawiam się czy jednak w tę stronę nie pójść zamiast złoto
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 14:28   #1703
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
A co sądzicie np o obrączkach tytanowych albo wolframowych? Zastanawiam się czy jednak w tę stronę nie pójść zamiast złoto
Bierzemy pod uwagę tytanowe. Albo białe złoto. Bardzo podobają mi się też niektóre drewniane, ale na to TŻ nie namówię
Odpada żółte złoto, bo nie lubię łączonych rodzajów złota (a z białego mam pierścionek).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 14:44   #1704
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Cześć!O kurczę, spore ceny.Ja co jakiś czas też mam takie sny.
Ale miałam je nawet bez planowania ślubu, więc... :Cojest:Z założenia płacimy sami, ale rodzice zdeklarowali pomoc. Ile dadzą to dadzą, nie chcemy na nich polegać w tej kwestii.A ja właśnie myślę, że jak rodzice będą chcieli się wtrącać, to zrobią to i bez płacenia za imprezę.
Wstępnie oszacowaliśmy koszty podobnie, ale mam nadzieję, że skończy się bliżej 40tu.
U mnie za pokrowce 5zł/sztuka, ale od razu wliczyłam to w koszty, nie chcę zwykłych krzeseł.Super! Trzymam kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgodzę się, że rodzice mogą się wtrącać jednak łatwiej będzie mi się im sprzeciwić w sytuacji, gdy to ja będę pokrywać koszty wesela

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 20:24   #1705
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Bierzemy pod uwagę tytanowe. Albo białe złoto. Bardzo podobają mi się też niektóre drewniane, ale na to TŻ nie namówię
Odpada żółte złoto, bo nie lubię łączonych rodzajów złota (a z białego mam pierścionek).
Ostatnio widziałam jeszcze czarne złoto.

I znów zaczyna się stres, bo zaczynam myśleć o weselu W sumie nie wiem kiedy, nie wiem kogo, ale muszę załatwić kogoś do przyozdobienia kościoła, kogoś do śpiewania w kościele..... co jeszcze mi się przypomni, albo czego się dowiem.
....

W sumie to podsumuje Wam wszystkie moje koszty, które już wiem, że poniosę (choć w przypadku sali jeszcze nie wiadomo ):

Sala (bez alkoholu):

wersja 1: 160 zł/os bez ciast,

wersja 2: 175 zł/os z ciastami na stół,

wersja 3: 175 zł/os + 18 zł/ 1 paczka ciast dla gości + tort gratis

(przy zamówieniu ciast na stół i do paczek, tort robią w cenie i się zastanawiamy czy brać tą opcję czy szukać cukierni, jak myślicie?)

Orkiestra: 4200 zł
Fotograf+kamerzysta: 5500 zł



To co mnie jeszcze w mojej sali przeraża to wymóg min. 100 gości. Listę mamy na ponad 140 osób, ale przez to, że jest ta presja, żeby było min. 100 osób to boję się, że pół nam odmówi.
__________________

Edytowane przez Nikki_944
Czas edycji: 2018-12-04 o 20:35
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 20:33   #1706
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
I znów zaczyna się stres, bo zaczynam myśleć o weselu W sumie nie wiem kiedy, nie wiem kogo, ale muszę załatwić kogoś do przyozdobienia kościoła, kogoś do śpiewania w kościele..... co jeszcze mi się przypomni, albo czego się dowiem.
....

W sumie to podsumuje Wam wszystkie moje koszty, które już wiem, że poniosę (choć w przypadku sali jeszcze nie wiadomo ):

Sala (bez alkoholu):

wersja 1: 160 zł/os bez ciast,

wersja 2: 175 zł/os z ciastami na stół,

wersja 3: 175 zł/os + 18 zł/ 1 paczka ciast dla gości + tort gratis

(przy zamówieniu ciast na stół i do paczek, tort robią w cenie i się zastanawiamy czy brać tą opcję czy szukać cukierni, jak myślicie?)

Orkiestra: 4200 zł
Fotograf+kamerzysta: 5500 zł




To co mnie jeszcze w mojej sali przeraża to wymóg min. 100 gości. Listę mamy na ponad 140 osób, ale przez to, że jest ta presja, żeby było min. 100 osób to boję się, że pół nam odmówi.
Jeśli będziesz mogła spróbować wypieków żeby móc wiedzieć jak smakują i będziesz mogła zadecydować jak ma wyglądać tort to brałabym tę najdroższą opcje. Przynajmniej nie będziesz musiała się tym przejmować już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 20:38   #1707
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
Jeśli będziesz mogła spróbować wypieków żeby móc wiedzieć jak smakują i będziesz mogła zadecydować jak ma wyglądać tort to brałabym tę najdroższą opcje. Przynajmniej nie będziesz musiała się tym przejmować już
Na początku przyszłego roku mamy się ugadać z właścicielką na degustację. Mam nadzieję, że będą ok, bo to by oszczędziło wiele nerwów. Jakbym wiedziała, że na tym weselu co tam byłam 6 lat temu, były ciasta robione przez nich to spokojnie byśmy pewnie od razu taką wersję wzięli.


A co do tortu, to jak dobrze pamiętam, można samemu zdecydować pod warunkiem, że nie będzie jakiś zwymyślany.
__________________

Edytowane przez Nikki_944
Czas edycji: 2018-12-04 o 20:40
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 21:09   #1708
libellula
Przyczajenie
 
Avatar libellula
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 16
Dot.: Pm2020

My nad salą długo się nie zastanawialiśmy, byliśmy tam już na paru imprezach i wszystko było super. Tylko mamy dodatkowo leciutką niepewność jak ta nasza sala będzie wyglądać, bo jest od października w remoncie. Na kwiecień 2019 jest planowane oddanie nowej... Wizualizacja wygląda obiecująco. A i rozmowa z menadżerem nas przekonała Udało nam się też załapać na stary cennik, obecnie pakiety na 2020 są już droższe, niż kiedy my podpisywaliśmy umowę. Choć i tak mało nie jest, bo 250zł/os. No i wymóg, że minimum 80 gości musi być. Za to myślę że mamy bardzo dużo w tej cenie: ciasto, napoje, alkohol oprócz wódki, tort, owoce, napis love i dekoracja światłem, świeże kwiaty na stołach, wiejski stół i fontanna czekoladowa, no i apartament dla nas i dwa pokoje dla rodziców. Zdecydowaliśmy też, że jak świętować to porządnie i robimy poprawiny. Tutaj koszt to 120zl/os.

Fotograf 2200 zł, dj (dwie osoby) 3500 zł za dwa dni.

Co do fotografa. Zastanawiam się nad sesja narzeczeńską. Ale już widzę jak reaguje na to mój narzeczony Nie lubimy pozować do zdjęć. A tak może jednak dało by się choć trochę oswoić z obiektywem, do tego poznać z fotografem lepiej. Jednogłośnie też od razu stwierdziliśmy że nie chcemy sesji plenerowej w innym dniu... Niedaleko od naszej sali jest fajny teren gdzie da się na chwilę wyskoczyć i parę fotek pstryknąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez libellula
Czas edycji: 2018-12-05 o 06:41
libellula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-04, 21:09   #1709
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Na początku przyszłego roku mamy się ugadać z właścicielką na degustację. Mam nadzieję, że będą ok, bo to by oszczędziło wiele nerwów. Jakbym wiedziała, że na tym weselu co tam byłam 6 lat temu, były ciasta robione przez nich to spokojnie byśmy pewnie od razu taką wersję wzięli.


A co do tortu, to jak dobrze pamiętam, można samemu zdecydować pod warunkiem, że nie będzie jakiś zwymyślany.
My też ciasto i tort mamy w cenie właśnie, ale degustacja miesiąc przed weselem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-05, 05:55   #1710
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość

A co sądzicie np o obrączkach tytanowych albo wolframowych? Zastanawiam się czy jednak w tę stronę nie pójść zamiast złoto
My chcemy pallad ^^ Nie lubię żółtego złota, białe złoto zupełnie do mnie nie przemawia no a nie chcemy na obrączki. Pierścionek zaręczynowy dostałam z platyny.

Cytat:
Napisane przez libellula Pokaż wiadomość
My nad salą długo się nie zastanawialiśmy, byliśmy tam już na paru imprezach i wszystko było super. Tylko mamy dodatkowo leciutką niepewność jak ta nasza sala będzie wyglądać, bo jest od października w remoncie. Na kwiecień 2019 jest planowane oddanie nowej... Wizualizacja wygląda obiecująco. A i rozmowa z menadżerem nas przekonała Udało nam się też załapać na stary cennik, obecnie pakiety na 2020 są już droższe, niż kiedy my podpisywaliśmy umowę. Choć i tak mało nie jest, bo 250zł/os. No i wymóg, że minimum 80 gości musi być. Za to myślę że mamy bardzo dużo w tej cenie: ciasto, napoje, alkohol oprócz wódki, tort, owoce, napis love i dekoracja światłem, świeże kwiaty na stołach, wiejski stół i fontanna czekoladowa, no i apartament dla nas i dwa dla rodziców. Nie Zdecydowaliśmy też, że jak świętować to porządnie i robimy też poprawiny. Tutaj koszt to 120zl/os. Fotograf 2200 zł, dj (dwie osoby) 3500 zł za dwa dni.

Co do fotografa. Zastanawiam się nad sesja narzeczeńską. Ale już widzę jak reaguje na to mój narzeczony Nie lubimy pozować do zdjęć. A tak może jednak dało by się choć trochę oswoić z obiektywem, do tego poznać z fotografem lepiej. Jednogłośnie też od razu stwierdziliśmy że nie chcemy sesji plenerowej w innym dniu... Niedaleko od naszej sali jest fajny teren gdzie da się na chwilę wyskoczyć i parę fotek pstryknąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znajoma wynajęła salę na wesele która nie była jeszcze wybudowana Dzięki temu zapłaciła grosze w obecnie jednej w popularniejszych (i droższych) sal w mieście.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 11:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.