Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 14:57   #31
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
W kamienicy miałam sąsiada który specjalnie schodził o 1 w nocy otworzyć drzwi na podwórko bo rano nie chciało mu się wychodzić z psem na spacer i tylko go wypuszczał z domu Oczywiście robił tak nawet w trzaskający mróz i nic do niego nie trafiało

Co do kredytu to nie wiem, z jednej strony fajnie jak ktoś bierze sobie na 30 lat i ma mini ratkę która go nie stresuje a z drugiej wolę teraz dużo nazbierać i resztę spłacić w 3-4 lata w wyższych ratach Kupujemy w 2017 jak będzie wkład 20% i mieszkania potanieją
miniratka, a to dowcipem zarzuciłaś.... ja mam taką miniratkę wcale nie taką mini - ale nie wyobrażam sobie wynajmować i odkładać na mieszkanie takie, w jakim mieszkam - musiałabym odkładać z 15 lat mniej więcej, to ja już wolę kredyt na 30 i inwestować w coś bo będzie moje i dziecku zostawię

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Dla mnie to logiczne bo deweloperzy będą chcieli sprzedawać a mało kto będzie miał oszczędzone 80 tysięcy skoro teraz ludzie się cieszą jak mają wkład w stylu 20 tysięcy więc muszą obniżyć ceny żeby 20% to nie było 80 tysięcy tylko np. 50-60 tysięcy
myślę, że ludzie mają spokojnie odłożone dużo więcej niż wkład własny, bo za coś to mieszkanie wykończyć trzeba
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 14:58   #32
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Jeśli masz opcję nadpłacania to ok, spłacisz kredyt szybciej, ale i tak nigdy nie ma takiej możliwości, aby spłacić tylko pożyczoną kwotę. Bank zawsze musi zarobić. Zawsze spłaca się ileś tam odsetek.
akurat mieliśmy taką możliwość żeby spłacić całość i pożegnać się z tym bankiem, ale się okazało, że tak czy siak bank musi na nas zarobić, bo jak się chce całość spłacić wcześniej, to jest jakaś kara czy coś. dopiero po 3 latach można spłacić całość za jednym razem żeby bank odsetki z 3 lat chociaż miał.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 15:06   #33
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

ja tez zbieram na wklad do kredytu, ale sama nie wiem ile juz powinnam szykowac.. na cala kwote i tak nie uzbieram wiec kredyt bedzie konieczny

kazda rodzina powinna dostawac mieszkanie od panstwa
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 15:12   #34
Charlotta83
Rozeznanie
 
Avatar Charlotta83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 602
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Hello, dawno się w wątku nie udzielałam, ale lubię podczytywać, więc się melduję
__________________
"Niech kochają nas ci, co nas kochają.
A tym, co nas nie kochają,
Niech Bóg odmieni serce.
A jeśli nie odmieni ich serca,
To niech im skręci kostkę,
Abyśmy ich poznali po kulawym chodzie"

Jonathan Carroll ("Zaślubiny patyków")
Charlotta83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 15:59   #35
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Takie moje domorosłe kalkulacje I jeszcze jedno - świadomość, że nie ma się 30-letniej pętli na szyi w postaci kredytu jest bezcenna
Mam takie samo zdanie
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 16:42   #36
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
miniratka, a to dowcipem zarzuciłaś.... ja mam taką miniratkę wcale nie taką mini - ale nie wyobrażam sobie wynajmować i odkładać na mieszkanie takie, w jakim mieszkam - musiałabym odkładać z 15 lat mniej więcej, to ja już wolę kredyt na 30 i inwestować w coś bo będzie moje i dziecku zostawię

myślę, że ludzie mają spokojnie odłożone dużo więcej niż wkład własny, bo za coś to mieszkanie wykończyć trzeba
U nas jeszcze jest opcja pożyczenia kasy od teściów i spłaty takiej samej kwoty bez procentu, ale najwyżej 50 tys. Na moich rodziców nie ma raczej co liczyć, bo ostatnio kupili telewizor 60-calowy oraz sprzęt łowiecki za 10 tys... bardzo są biedni.
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 16:46   #37
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
U nas jeszcze jest opcja pożyczenia kasy od teściów i spłaty takiej samej kwoty bez procentu, ale najwyżej 50 tys. Na moich rodziców nie ma raczej co liczyć, bo ostatnio kupili telewizor 60-calowy oraz sprzęt łowiecki za 10 tys... bardzo są biedni.
No ja jakbym miała dorosłe dzieci i chęć na tv i sprzęt za 10tys to bym sobie nie żałowała Dorosłe dzieci nie mogą od rodziców wymagać pomocy Pomóc można ale nie kosztem swoich jakiś tam planów.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 16:49   #38
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
U nas jeszcze jest opcja pożyczenia kasy od teściów i spłaty takiej samej kwoty bez procentu, ale najwyżej 50 tys. Na moich rodziców nie ma raczej co liczyć, bo ostatnio kupili telewizor 60-calowy oraz sprzęt łowiecki za 10 tys... bardzo są biedni.
No trudno, mimo wszystko nie mają obowiązku wam niczego dawać, trochę człowiekowi szkoda kiedy ma świadomość że możnaby lepiej spożytkować te pieniądze ale muszą sami do tego dojść ja od moich teściów nie dostałam nawet kwiatka na ślubie, wszystko co nam dali to takie rzeczy z których korzyść ma tylko mój Mąż więc w ogóle nie liczę na dorzucenie się do wkładu własnego
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2014-12-30 o 16:50
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 16:52   #39
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

A mi to nawet przez myśl nie przeszło żeby od rodziców brać na wkład własny. Chociaż mogliby i mieszkanie nam kupić - po moim trupie
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:02   #40
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A mi to nawet przez myśl nie przeszło żeby od rodziców brać na wkład własny. Chociaż mogliby i mieszkanie nam kupić - po moim trupie
Wyciągać ręki bym nie chciała ale nie zamierzam odmawiać; moi rodzice nie zabiorą pieniędzy do grobu i cieszą się kiedy mogą nam pomóc
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:02   #41
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
No ja jakbym miała dorosłe dzieci i chęć na tv i sprzęt za 10tys to bym sobie nie żałowała Dorosłe dzieci nie mogą od rodziców wymagać pomocy Pomóc można ale nie kosztem swoich jakiś tam planów.
To nie chodzi o to tylko tak trochę przykro, że mojej siostrze już planują i remontują drugie piętro domu, aby po ślubie mogła tam ze swoim mężem zamieszkać, siostra (dorosła) mieszka z rodzicami, nie dokłada się ani złotówki do rachunków i jedzenia. My absolutnie rodziców nie prosimy o jakąkolwiek pomoc, mimo że jest nam trudniej niż im, kiedy byli w naszym wieku (dostali od dziadków wielką działkę pod budowę domu i pustaki oraz materiały budowlane, w wieku 30 lat już wprowadzali się do nowego domu).

A ostatnio kiedy teściowie zadeklarowali, że pożyczą nam pieniądze jak będziemy chcieli kupować mieszkanie, to zaczął się ferment i moi rodzice bohatersko stwierdzili, że "nie mogą być gorsi" i "żeby nie było" to nam " też coś pożyczą". Przykre, że chcą pożyczyć z takich powodów, a nie z chęci pomocy.
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 17:04   #42
kjd3
only smart shopping
 
Avatar kjd3
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 829
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez anja415 Pokaż wiadomość
witam a ja tu pierwszy raz, mam nadzieje że podpatrzę jakiś ciekawy sposób bo u mnie topnieją ostatnio pieniążki jak lód
Zajrzyj na początek poprzedniej części, tam jest sporo praktycznych rad.
kjd3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:11   #43
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
To nie chodzi o to tylko tak trochę przykro, że mojej siostrze już planują i remontują drugie piętro domu, aby po ślubie mogła tam ze swoim mężem zamieszkać, siostra (dorosła) mieszka z rodzicami, nie dokłada się ani złotówki do rachunków i jedzenia. My absolutnie rodziców nie prosimy o jakąkolwiek pomoc, mimo że jest nam trudniej niż im, kiedy byli w naszym wieku (dostali od dziadków wielką działkę pod budowę domu i pustaki oraz materiały budowlane, w wieku 30 lat już wprowadzali się do nowego domu).

A ostatnio kiedy teściowie zadeklarowali, że pożyczą nam pieniądze jak będziemy chcieli kupować mieszkanie, to zaczął się ferment i moi rodzice bohatersko stwierdzili, że "nie mogą być gorsi" i "żeby nie było" to nam " też coś pożyczą". Przykre, że chcą pożyczyć z takich powodów, a nie z chęci pomocy.
A to trochę inaczej wygląda w takim razie Ale też tak ogólnie pisałam, że raczej nie powinno się liczyć na rodziców, bo to nie ich obowiązek tylko dobra wola
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:17   #44
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Ja sobie nie wyobrażam 30letniej pętli na szyi w postaci kredytu. Miałam 2letnią i mało nie ześwirowałam jak męża z pracy wywalili i nie było na ratę. Nigdy więcej.
Ale rozumiem ludzi dla których to jedyny sposób na własne lokum.
DO tego trzeba być luzakiem który nie zamartwia się co robić jak kasy brakuje.

A jak już się spłaci ten kredyt za 30 lat, to akurat wiek emerytalny i hipoteka odwrócona (coraz bardziej popularna) i mieszkanie z powrotem wróci na własność banku.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:21   #45
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam 30letniej pętli na szyi w postaci kredytu. Miałam 2letnią i mało nie ześwirowałam jak męża z pracy wywalili i nie było na ratę. Nigdy więcej.
Ale rozumiem ludzi dla których to jedyny sposób na własne lokum.
DO tego trzeba być luzakiem który nie zamartwia się co robić jak kasy brakuje.

A jak już się spłaci ten kredyt za 30 lat, to akurat wiek emerytalny i hipoteka odwrócona (coraz bardziej popularna) i mieszkanie z powrotem wróci na własność banku.
Dlatego na emeryturę też trzeba się zabezpieczać, a hipoteka odwrócona to idiotyzm - to już lepiej sprzedać i wynająć coś na stare lata jak człowiek nie ma co do gara włożyć
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:35   #46
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A to trochę inaczej wygląda w takim razie Ale też tak ogólnie pisałam, że raczej nie powinno się liczyć na rodziców, bo to nie ich obowiązek tylko dobra wola
Ech, ponarzekałam sobie teraz trzeba wrócić na ziemię i oszczędzać :P
no ale idzie mi całkiem nieźle.
Obliczyłam, że daję radę utrzymać się za 1600 zł (850 zł mieszkanie + 750 życie). Dla mnie to sukces
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:36   #47
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Podczepiam się do wątku
__________________
Szukam torebki MK Selma
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:38   #48
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Ja z kolei nie chcę mieć wesela, za to chciałabym pojechać w daleką podróż poślubną..problem póki co w tym, że jestem sama
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 17:47   #49
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Ja z kolei nie chcę mieć wesela, za to chciałabym pojechać w daleką podróż poślubną..problem póki co w tym, że jestem sama
i to dopiero oszczędność
ja wesela też bym nie chciała, ale rodzice obraza majestatu
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 18:55   #50
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

A ja marzyłam zawsze o hucznym weselu i takie miałam.
Chciałam podzielić się swoim szczęściem z innymi, chciałam żeby nasze rodziny się poznały. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tą uroczystość. Sporo wyniosły mnie noclegi dla 3/4 gości, ale generalnie nie szalałam. Nie wyjmowałam limuzyny, jechaliśmy wysłużonym autkiem męża. Sukienkę szyłam więc kosztowała 1/2-1/3 tego co ówcześnie sukienki w salonach.
Nie traktowałam tego absolutnie jako imprezy która ma się zwrócić czy która ma dać mi zarobić. Prezenty od gości pokryły 1/3 wydatków. Bardzo zależało mi na tym by w tym dniu towarzyszyły mi bliskie mi osoby. Nie było opcji żeby nie przybyły ze względu na brak środków finansowych na prezent czy swoją kreację.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 19:06   #51
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
i to dopiero oszczędność
ja wesela też bym nie chciała, ale rodzice obraza majestatu
Coś w tym jest, chociaż moja CAŁA rodzina mi ciągle przypomina, że powinnam coś zrobic ze sobą, bo zegar tyka
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 20:42   #52
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

W lidlu wyprzedaże od niedzieli. Dziś zaszłam po patelnie, ale za późno, bo ani jednej nie było.
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 20:48   #53
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

do lidla strach wchodzic
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:00   #54
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Ja nie lubię lidla W moim mieście rodzinnym ludzie nie rzucają się na promocje

Planujemy zakup obiektywu, najpierw miał być taki za 1700zł a teraz doszliśmy do wniosku, że jak już kupować to lepiej jakiś wypasiony i mąż wybrał taki za 3000 Może kiedyś wyrośniemy z tego i zaczniemy odkładać na poważniejsze rzeczy :P
A ja sobie żałowałam na paletkę do makijażu

Edytowane przez GrumpyCat
Czas edycji: 2014-12-30 o 21:01
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:24   #55
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Ja z kolei cieszę się, że tym razem po świętach nie wywaliliśmy jedzenia. Przy pierwszych wspólnych świętach mieliśmy z tym spory problem. Nienawidzę marnować jedzenia...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:43   #56
emmmm
Rozeznanie
 
Avatar emmmm
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 872
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

dawno się nie udzielałam na wątku (właściwie pisałam tylko przez kilkadziesiat stron I cz.) ale nowa część, nowy rok, nowe postanowienia więc sie znowu wychylam

GrumpyCat może warto by było przekleić do pierwszego postu wszystkie sposoby na oszczędzanie z 1 postu tamtego wątku żeby to gdzieś nie zginęło w wizażowych czeluściach?

a żeby było też o oszczędzaniu to kupiłam dziś w biedrze 3-pak płatków kosmetycznych - 1 paczka wychodzi gratis
emmmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 21:46   #57
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
dawno się nie udzielałam na wątku (właściwie pisałam tylko przez kilkadziesiat stron I cz.) ale nowa część, nowy rok, nowe postanowienia więc sie znowu wychylam

GrumpyCat może warto by było przekleić do pierwszego postu wszystkie sposoby na oszczędzanie z 1 postu tamtego wątku żeby to gdzieś nie zginęło w wizażowych czeluściach?

a żeby było też o oszczędzaniu to kupiłam dziś w biedrze 3-pak płatków kosmetycznych - 1 paczka wychodzi gratis
Nie wiem właśnie czy to przeklejać, wtedy post będzie bardzo długi Może wystarczy podany link, po kliknięciu w niego od razu będzie widoczny pierwszy post starego wątku, ale jak chcecie to edytuję
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-30, 23:42   #58
emmmm
Rozeznanie
 
Avatar emmmm
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 872
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie wiem właśnie czy to przeklejać, wtedy post będzie bardzo długi Może wystarczy podany link, po kliknięciu w niego od razu będzie widoczny pierwszy post starego wątku, ale jak chcecie to edytuję
ja bym przeklejała bo przy II częsci jeszcze się pamieta, że coś tam takiego jest, ale za te kilka miesięcy jak pojawi się kolejna część i kolejna to zwyczajnie gdzieś zaginie, a szkoda zeby sie zmarnowała praca, którą dziewczyny włożyły w stworzenie tej listy. Ale to tak moim zdaniem, nie wiem jak stałe aktywne bywalczynie uważają
emmmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 00:36   #59
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cześć, będzie można się przyłączyć po nadrobieniu poprzedniej części?

Mój problem opisałam w innym wątku. Nie uważam się za osobę rozrzutną, staram się oszczędzać stosownie do aktualnych wpływów na konto, ubrania nie kupię sobie bez zastanowienia, a często i bez przeceny (choć często akurat koszty ubrań pokrywali mi rodzice); ale jednocześnie przeraża mnie wizja zupełnego usamodzielnienia się, przejęcia wszystkich kosztów życia i tego, na co sobie mogę pozwolić. Muszę zastanowić się, na czym mogę oszczędzić, ale jednocześnie żeby nie popaść w skąpstwo i żyć na minimalnie przyzwoitym poziomie. Bo np. nie wyobrażam sobie, że miałabym mieszkać w pokoju innym niż 1-osobowy, bo czuję się za stara na takie współlokatorstwo (jestem na ostatnim roku studiów i pracuję - zaraz będę mieć 25 lat) Biorę się za czytanie, może znajdę kogoś w podobnej sytuacji
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 08:35   #60
agusiowata84
Rozeznanie
 
Avatar agusiowata84
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 816
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
ja bym przeklejała bo przy II częsci jeszcze się pamieta, że coś tam takiego jest, ale za te kilka miesięcy jak pojawi się kolejna część i kolejna to zwyczajnie gdzieś zaginie, a szkoda zeby sie zmarnowała praca, którą dziewczyny włożyły w stworzenie tej listy. Ale to tak moim zdaniem, nie wiem jak stałe aktywne bywalczynie uważają
ja też jestem za przeklejaniem
agusiowata84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-30 14:13:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.