Czy taki ultimatum to koniec relacji? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-17, 22:48   #31
Matishau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 140
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Bardzo mnie ciekawi opinia ludzi postronnych, proszę o szczera odpowiedz.

Mam 24 lata, w związku małżeńskim 2 lata. Nie ciągnie mnie aby mieć dzieci (na dany moment) mąż od jakiegoś czasu zaczyna naciskać. Mąż jest bardzo religijny, ciąży mu na sercu, ze używamy antykoncepcji „Bo to nie po Bożemu” chce abym przeszla na antykoncepcję naturalny tzw. Kalendarzyk. Ma pretensje do mnie ze nie jestem otwarta na dziecko, ale nie mogę tego w sobie zmienić, bo faktycznie tak jest, nie jestem gotowa do tego psychicznie. Doszło to do momentu, ze usłyszałam ultimatum, albo używamy antykoncepcji naturalnej, albo nie będziemy uprawiać seksu, do momentu aż zachce zajść w ciąże. Co wy o tym sądzicie?
Facet zachowuje świniak ortodoksyjny katol bez szacunku do innej osoby. Zastanów się czy chcesz z takim kimś być
Matishau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-18, 15:25   #32
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Matishau Pokaż wiadomość
Facet zachowuje świniak ortodoksyjny katol bez szacunku do innej osoby. Zastanów się czy chcesz z takim kimś być
Raczej jak patologiczny toksyk-szantażysta który skoro zwykłe naciskanie na dziecko nie podziałało to jako element nacisku zastosował religię, nadal nie podziałało to wymyślił szantaż seksem. Potem pewnie będzie dramatycznie groził rozwodem/separacją/unieważnieniem małżeństwa zamiast dać spokój i odejść skoro niby tak mu się śpieszy do posiadania potomka.

Nie ma sensu kopać się z koniem, ja tu nie widzę żadnej możliwości szczęśliwego życia z kimś kto tak się zachowuje, nie patrzy na to co czujesz i na co jesteś gotowa a tylko co tu wymyślić żeby cię szybciej zmanipulować do osiągnięcia swojego celu. Takie ultimatum to koniec relacji, śmieci się same wynoszą.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 01:54   #33
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Uciekaj. Fanatyzm religijny z czasem się pogłębia. Mój mąż miał taką żonę. Na szczęście dawno już byłą.
Dzieci chcieli oboje, ale potem się zaczęło ciosanie kołków na głowie o ich katolickie wychowanie, i czemu tatuś do kościółka z nimi nie chodzi. Z czasem coraz więcej ograniczeń w seksie (brudna sfera, to się robi, ale się o tym nie mówi), nakłanianie do wyjazdów do jakichś domów rekolekcyjnych, żeby się nawrócił. Przesr...e.
Uciekaj od Katola, bo to nic dobrego. I jeszcze będziesz mieć problemy z rozwodem, bo co Bóg złączył ble, ble, ble.
Pamiętaj, że adwokat nie jest od mediacji, tylko od pomocy tobie, by rozwód był dla ciebie korzystny i szybki.
Była mojego męża bardzo go utrudniała w imię tego, że żoną jest się na zawsze. I pamiętaj o podziale majątku. To też ważne.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 09:21   #34
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Bardzo mnie ciekawi opinia ludzi postronnych, proszę o szczera odpowiedz.

Mam 24 lata, w związku małżeńskim 2 lata. Nie ciągnie mnie aby mieć dzieci (na dany moment) mąż od jakiegoś czasu zaczyna naciskać. Mąż jest bardzo religijny, ciąży mu na sercu, ze używamy antykoncepcji „Bo to nie po Bożemu” chce abym przeszla na antykoncepcję naturalny tzw. Kalendarzyk. Ma pretensje do mnie ze nie jestem otwarta na dziecko, ale nie mogę tego w sobie zmienić, bo faktycznie tak jest, nie jestem gotowa do tego psychicznie. Doszło to do momentu, ze usłyszałam ultimatum, albo używamy antykoncepcji naturalnej, albo nie będziemy uprawiać seksu, do momentu aż zachce zajść w ciąże. Co wy o tym sądzicie?


posiadanie dziecka to zgoda obu partnerów.
a nie naciski jednej strony.
musisz naprawdę to przedumać czy chcesz mieć w ogóle dziecko kiedyś tam, czy nie.
jeśli chcesz i widzisz siebie jako matkę, to nie ma na co czekać.
jeśli nie, cóż tu widzę konflikt interesów i koniec relacji i to mocny...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-24, 21:14   #35
Kolarz123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 12
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

A to nie jest tak, że jakiekolwiek ultimatum w związku powinno być traktowane, jako oznaka, że należy uciekać jak najdalej? Trochę jestem zaskoczony, że nikt jeszcze nie przedstawił tej perspektywy, skąd możesz mieć pewność, że na tym się zakończy dalsze przesuwanie granicy?
Kolarz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 08:21   #36
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
posiadanie dziecka to zgoda obu partnerów.
a nie naciski jednej strony.
musisz naprawdę to przedumać czy chcesz mieć w ogóle dziecko kiedyś tam, czy nie.
jeśli chcesz i widzisz siebie jako matkę, to nie ma na co czekać.
jeśli nie, cóż tu widzę konflikt interesów i koniec relacji i to mocny...
Ma 24 lata i nie ma na co czekać? Wręcz przeciwnie ma jeszcze wiele lat na podjęcie decyzji.


Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Bardzo mnie ciekawi opinia ludzi postronnych, proszę o szczera odpowiedz.

Mam 24 lata, w związku małżeńskim 2 lata. Nie ciągnie mnie aby mieć dzieci (na dany moment) mąż od jakiegoś czasu zaczyna naciskać. Mąż jest bardzo religijny, ciąży mu na sercu, ze używamy antykoncepcji „Bo to nie po Bożemu” chce abym przeszla na antykoncepcję naturalny tzw. Kalendarzyk. Ma pretensje do mnie ze nie jestem otwarta na dziecko, ale nie mogę tego w sobie zmienić, bo faktycznie tak jest, nie jestem gotowa do tego psychicznie. Doszło to do momentu, ze usłyszałam ultimatum, albo używamy antykoncepcji naturalnej, albo nie będziemy uprawiać seksu, do momentu aż zachce zajść w ciąże. Co wy o tym sądzicie?
Cytat:
Napisane przez Kolarz123 Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że jakiekolwiek ultimatum w związku powinno być traktowane, jako oznaka, że należy uciekać jak najdalej? Trochę jestem zaskoczony, że nikt jeszcze nie przedstawił tej perspektywy, skąd możesz mieć pewność, że na tym się zakończy dalsze przesuwanie granicy?
Dla mnie nie, wszystko "zależy".
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 10:18   #37
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

to już decyzja autorki jaką decyzję podejmie.
my tylko możemy swoje pomysły jej zapodać, ale to nie nasze życie, tylko jej...
także powodzenia z decyzją
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-20, 18:02   #38
Bublegummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 14
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Witam po roku. Znowu ten sam problem, jedyna poprawa brak ultimatum 😅🤣😅🤣
Bublegummy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 21:30   #39
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 269
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Nie ciągnie mnie aby mieć dzieci (na dany moment) mąż od jakiegoś czasu zaczyna naciskać. (...) Doszło to do momentu, ze usłyszałam ultimatum, albo używamy antykoncepcji naturalnej, albo nie będziemy uprawiać seksu, do momentu aż zachce zajść w ciąże. Co wy o tym sądzicie?

Chciałabym się mylić, ale mam wrażenie, że on chce Cię przymusić do posiadania dziecka. Brak antykoncepcji zwiększy ryzyko wpadki. W dodatku "w białych rękawiczkach" osiągnie swój cel, bo nie będziesz mogła powiedzieć, że Cię zmusił tylko się przydarzyło...


Bardzo przemocowa postawa. Dbaj o siebie i o swoje granice.
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 22:32   #40
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Alegory Pokaż wiadomość
Chciałabym się mylić, ale mam wrażenie, że on chce Cię przymusić do posiadania dziecka. Brak antykoncepcji zwiększy ryzyko wpadki. W dodatku "w białych rękawiczkach" osiągnie swój cel, bo nie będziesz mogła powiedzieć, że Cię zmusił tylko się przydarzyło...


Bardzo przemocowa postawa. Dbaj o siebie i o swoje granice.
Religia zawsze była super wymówką dla.stosowania przemocy

Sent from my FP4 using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-22, 09:44   #41
Sharkoon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 47
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Bublegummy Pokaż wiadomość
Witam po roku. Znowu ten sam problem, jedyna poprawa brak ultimatum 😅🤣😅🤣

Mogłaś być już po rozwodzie, tymczasem straciłaś kolejny rok z przemocowym toksykiem. Ile jeszcze czasu stracisz zanim zakończysz ten związek?
Sharkoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-24, 11:11   #42
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350
Dot.: Czy taki ultimatum to koniec relacji?

Cytat:
Napisane przez Sharkoon Pokaż wiadomość
Mogłaś być już po rozwodzie, tymczasem straciłaś kolejny rok z przemocowym toksykiem. Ile jeszcze czasu stracisz zanim zakończysz ten związek?
Też jestem ciekawa.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-24 12:11:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.