Króliczek Miniaturka IV - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-04, 14:31   #4081
zmore3ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 15
GG do zmore3ka Send a message via Skype™ to zmore3ka
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Biszkopt w hodowli został zaszczepiony na pomór, więc w najbliższym czasie nie bedzie szczepiony. Mimo to powinnam się wybrac z nim do weterynarza? na sprawdzenie wagi itd?
zmore3ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 15:00   #4082
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

a ma (albo miała) może któraś z Was starszego królika pod opieką? mój futrzak ma już 9 lat i staje się coraz bardziej wybredny z czym sobie poradzić nie mogę.
zaczęło się od tego, że nie chciał jeść siana, to sobie pomyślałam, że może jakieś trefne czy coś to kupiłam inne, ale też nie chciał.
po kilku latach, na starość, mu się zęby "rozjechały" i już sam sobie ich ścierać nie może, także są mu ścinane u weterynarza. to się zaczęły problemy z karmą podstawową (niestety chce jeść tylko jedną, także zmiana nie wchodzi w rachubę), gryzakami i całą resztą. orzeszki zje pod warunkiem, że będą obrane i przepołowione, dropsów i kolb już w ogóle nie je. twardsze rzeczy pod warunkiem, że są w małych kawałkach. marchewki nie ruszy, za to banana czy jabłko obrane ze skórki już tak.
nie jest wychudzony, wagę ma prawidłową. tylko martwi mnie jego uboga dieta. ma ktoś jakiś pomysł na mojego niejadka? będę wdzięczna za wskazówki.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 15:48   #4083
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
a ma (albo miała) może któraś z Was starszego królika pod opieką? mój futrzak ma już 9 lat i staje się coraz bardziej wybredny z czym sobie poradzić nie mogę.
zaczęło się od tego, że nie chciał jeść siana, to sobie pomyślałam, że może jakieś trefne czy coś to kupiłam inne, ale też nie chciał.
po kilku latach, na starość, mu się zęby "rozjechały" i już sam sobie ich ścierać nie może, także są mu ścinane u weterynarza. to się zaczęły problemy z karmą podstawową (niestety chce jeść tylko jedną, także zmiana nie wchodzi w rachubę), gryzakami i całą resztą. orzeszki zje pod warunkiem, że będą obrane i przepołowione, dropsów i kolb już w ogóle nie je. twardsze rzeczy pod warunkiem, że są w małych kawałkach. marchewki nie ruszy, za to banana czy jabłko obrane ze skórki już tak.
nie jest wychudzony, wagę ma prawidłową. tylko martwi mnie jego uboga dieta. ma ktoś jakiś pomysł na mojego niejadka? będę wdzięczna za wskazówki.
królików nie karmi się dropsami i kolbami
a co do ubogiej diety... pole popisu jest wielkie... jest całe mnóstwo roślin warzyw i owoców które możesz mu dawać
teraz lato to jest duże pole do manewru w kwestii zieleniny
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 15:50   #4084
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
a ma (albo miała) może któraś z Was starszego królika pod opieką? mój futrzak ma już 9 lat i staje się coraz bardziej wybredny z czym sobie poradzić nie mogę.
zaczęło się od tego, że nie chciał jeść siana, to sobie pomyślałam, że może jakieś trefne czy coś to kupiłam inne, ale też nie chciał.
po kilku latach, na starość, mu się zęby "rozjechały" i już sam sobie ich ścierać nie może, także są mu ścinane u weterynarza. to się zaczęły problemy z karmą podstawową (niestety chce jeść tylko jedną, także zmiana nie wchodzi w rachubę), gryzakami i całą resztą. orzeszki zje pod warunkiem, że będą obrane i przepołowione, dropsów i kolb już w ogóle nie je. twardsze rzeczy pod warunkiem, że są w małych kawałkach. marchewki nie ruszy, za to banana czy jabłko obrane ze skórki już tak.
nie jest wychudzony, wagę ma prawidłową. tylko martwi mnie jego uboga dieta. ma ktoś jakiś pomysł na mojego niejadka? będę wdzięczna za wskazówki.
to akurat wie co robi.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 15:52   #4085
Brydzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Brydzia_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 12 823
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez zmore3ka Pokaż wiadomość
Biszkopt w hodowli został zaszczepiony na pomór, więc w najbliższym czasie nie bedzie szczepiony. Mimo to powinnam się wybrac z nim do weterynarza? na sprawdzenie wagi itd?

jeśli ma tylko 2 miesiące to możesz się przejśc do weta który sprawdzi czy królik ma prawidłową wagę i powie Ci jak powinnaś go karmić
2 miesiące to jeszcze mały króliczek ja bym się bała i wolała upewnić u weta czy wszystko ok
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...




Brydzia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-04, 16:42   #4086
zmore3ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 15
GG do zmore3ka Send a message via Skype™ to zmore3ka
Post Dot.: Króliczek Miniaturka IV

ok, w takim razie ja tylko kupię transporter to się wybiorę
zmore3ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 08:02   #4087
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
a ma (albo miała) może któraś z Was starszego królika pod opieką? mój futrzak ma już 9 lat i staje się coraz bardziej wybredny z czym sobie poradzić nie mogę.
zaczęło się od tego, że nie chciał jeść siana, to sobie pomyślałam, że może jakieś trefne czy coś to kupiłam inne, ale też nie chciał.
po kilku latach, na starość, mu się zęby "rozjechały" i już sam sobie ich ścierać nie może, także są mu ścinane u weterynarza. to się zaczęły problemy z karmą podstawową (niestety chce jeść tylko jedną, także zmiana nie wchodzi w rachubę), gryzakami i całą resztą. orzeszki zje pod warunkiem, że będą obrane i przepołowione, dropsów i kolb już w ogóle nie je. twardsze rzeczy pod warunkiem, że są w małych kawałkach. marchewki nie ruszy, za to banana czy jabłko obrane ze skórki już tak.
nie jest wychudzony, wagę ma prawidłową. tylko martwi mnie jego uboga dieta. ma ktoś jakiś pomysł na mojego niejadka? będę wdzięczna za wskazówki.
ja mam dwa staruszki: 8 i 9 lat

mówisz, że ma problemy z zębami - czy trzonowce również są kontrolowane, czy tylko siekacze? RTG głowy wskazane, skoro nie je coraz większej ilości pokarmów... wszystko co wymieniłaś jest kaloryczne i/ lub bogate w cukier - to powinny być raczej przysmaki podawane w małych ilościach. u staruszka zapotrzebowanie energetyczne jest dużo mniejsze, więc tym bardziej zając nie powinien byc karmiony kolbami, orzechami itd, zamiast wcinać niskokaloryczne zioła, zieleninę, siano... wszelkie nowości wprowadzaj bardzo powoli, zaczynając od niewielkich ilości (i pojedynczo).
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 12:03   #4088
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Jadwinia, twoje króle to już takie seniorki? Łał, nie widziałam
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 13:24   #4089
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
ja mam dwa staruszki: 8 i 9 lat

mówisz, że ma problemy z zębami - czy trzonowce również są kontrolowane, czy tylko siekacze? RTG głowy wskazane, skoro nie je coraz większej ilości pokarmów... wszystko co wymieniłaś jest kaloryczne i/ lub bogate w cukier - to powinny być raczej przysmaki podawane w małych ilościach. u staruszka zapotrzebowanie energetyczne jest dużo mniejsze, więc tym bardziej zając nie powinien byc karmiony kolbami, orzechami itd, zamiast wcinać niskokaloryczne zioła, zieleninę, siano... wszelkie nowości wprowadzaj bardzo powoli, zaczynając od niewielkich ilości (i pojedynczo).
jest kontrolowane całe uzębienie, a tylko z siekaczami ma problem. cała reszta jest w porządku. przynajmniej weterynarz nigdy nic nie wspomniał, żeby coś jeszcze było nie tak.
właśnie w tym problem, że ziaren nie chce jeść, ziół też nie tknie, siano ostatni raz zjadł 4 lata temu (i nie to, że mu nie dawałam ale nie jadł tego w ogóle). jedyne co je z takiej zieleniny bez proszenia zje to liście od rzodkiewki. także ja już nie wiem co z nim zrobić.
wiem, że orzeszki, kolby i inne fast foodowe żarcie dla gryzoni nie jest dla niego dobre. tylko pytanie jest czym i jak przekonać niejadka do bardziej racjonalnego żywienia?
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 12:47   #4090
melka90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 863
GG do melka90
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Dziewczyny doradźcie mi.
Zuzia czuje się już lepiej, co prawda nie rusza się jak kiedyś ale wiek robi swoje. Niedługo wyjeżdżam do Zakopanego na urlop. W domu Zuzia zostałaby z bratem, który nakarmi ją jak mu się przypomni o głaskaniu już nie mówiąc. Wolałabym ją zabrać ze sobą bo tylko mnie akceptuje w domu ale martwi mnie praktycznie 6-cio godzinna podróż samochodem. Jak myślicie powinnam wziąć ją ze sobą i przemęczyć jakoś tą podróż czy zostawić w domu pod niezbyt dobrą opieką?
__________________
Rossmannka
melka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 13:02   #4091
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

no mnie zmartwilo jak napisalas :jak sobie przypomni

ale wyjazd to tez stres, tylko dla mnie wyjazd i myslenie jak tam u kroliczka tez nie bylby dobrym wyjazdem

ale w sumie jak jedziecie samochodem zatrzymac sie mozna, kroliczek przy Tobie bylby glaskany, to chyba by to wolal i z drugiej strony jak ona wiekowa i potem nie daj boze cos by sie stalo jak wyjedziecie, to bedziesz sie dreczyc potem

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

i do tego jest po malym nie jedzeniu, a moze to wrocic
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 13:44   #4092
melka90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 863
GG do melka90
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
no mnie zmartwilo jak napisalas :jak sobie przypomni

ale wyjazd to tez stres, tylko dla mnie wyjazd i myslenie jak tam u kroliczka tez nie bylby dobrym wyjazdem

ale w sumie jak jedziecie samochodem zatrzymac sie mozna, kroliczek przy Tobie bylby glaskany, to chyba by to wolal i z drugiej strony jak ona wiekowa i potem nie daj boze cos by sie stalo jak wyjedziecie, to bedziesz sie dreczyc potem

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

i do tego jest po malym nie jedzeniu, a moze to wrocic
lista weterynarzy w Zakopanem już przygotowana, jakby miało się coś dziać. Wolałabym ją zabrać ze sobą ale strasznie przezywa te podróże. Nawet 5 minutowa droga do weterynarza ją bardzo stresowała, nie wiem co gorsze.
__________________
Rossmannka
melka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 14:20   #4093
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez melka90 Pokaż wiadomość
lista weterynarzy w Zakopanem już przygotowana, jakby miało się coś dziać. Wolałabym ją zabrać ze sobą ale strasznie przezywa te podróże. Nawet 5 minutowa droga do weterynarza ją bardzo stresowała, nie wiem co gorsze.
kroliczek nie powie, a Ty musisz zdecydowac bardziej rozumem niz sercem

wtwerynarze swoja droga, ale jakby mnie mialo nie byc przy moim kochaniu w takiej sytuacji to tez nieciekawie
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 20:06   #4094
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

mi koleżanka zostawiała swojego królika jak wyjeżdżała na wakacje, a uszatego nie miała z kim zostawić. może popytaj wśród znajomych czy ktoś by nie wziął gryzonia na przechowanie?
(rozumiem twój ból. moja mama się uparła żeby mojego królika na wyjazd dać mojemu bratu. jak zwierzak z nim zostaje to też znerwicowany strasznie. dobrze, że mój Chłopak się zgodził go wziąć do siebie, bo bym nigdzie nie pojechała.)
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 21:19   #4095
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Widziałam ostatnio w sklepie taki proszek niwelujący niemiłe zapachy z kuwety, bodajże o zapachu cytrynowym. Zaczęłam się nad tym zastanawiać bo mimo że codziennie sprzątam i przecieram na mokro klatkę trochę jednak czuć że królik jest w pokoju Zapach nasilił się ostatnio, nie wiem... pewnie to dlatego że maluch nie jest wykastrowany Myślicie że taki proszek to dobry pomysł? A może żwirek zapachowy?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 09:59   #4096
zmore3ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 15
GG do zmore3ka Send a message via Skype™ to zmore3ka
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Witam,
może jestem przewrażliwiona a to jest głupie pytanie jednak muszę je zadac..! miałam kiedyś psa , który na starośc niestety oślepł może dlatego mi zostało przewrażliwienie na te sprawy.. tak jak wspominałam od niedawna mam króliczka i zauważyłam ,że Biszkopt ma jedno oko brązowe a drugie bardzo blado niebieskie.. czy to oznaka ,że coś jest nie tak?

Edytowane przez zmore3ka
Czas edycji: 2011-07-08 o 10:00
zmore3ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 10:18   #4097
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez zmore3ka Pokaż wiadomość
Witam,
może jestem przewrażliwiona a to jest głupie pytanie jednak muszę je zadac..! miałam kiedyś psa , który na starośc niestety oślepł może dlatego mi zostało przewrażliwienie na te sprawy.. tak jak wspominałam od niedawna mam króliczka i zauważyłam ,że Biszkopt ma jedno oko brązowe a drugie bardzo blado niebieskie.. czy to oznaka ,że coś jest nie tak?
taka juz jego uroda, ludzie czasem tez tak maja
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 21:25   #4098
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Witam aktualnie posiadam 2 przecudne królicze mordki.Baraniastego Funia i lewka Szopenka.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 12:59   #4099
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Witam aktualnie posiadam 2 przecudne królicze mordki.Baraniastego Funia i lewka Szopenka.
witaj

ja mojego króla zamorduje niedlugo- codziennie ok 5 rano wali w klatce czym popadnie, najczesciej tlucze kuweta i dla mnie neistety koniec spania, nie mam sily juz na niego.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 14:38   #4100
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
witaj

ja mojego króla zamorduje niedlugo- codziennie ok 5 rano wali w klatce czym popadnie, najczesciej tlucze kuweta i dla mnie neistety koniec spania, nie mam sily juz na niego.
łączę się w bólu. mój natomiast wywala poidełko na podłogę, albo usiłuje się tłuc porcelanową miseczką. a to tylko dlatego, że moja mama go nauczyła, że o tej porze od niej jeść dostaje... o 4 też czasami potrafi urządzić koncert
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 16:34   #4101
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

no wlasnie ,ja juz sily nie mam....dzisiaj tłukl kuweta od 5 do 9 rano, wstalam, wypuscilam go, ale cos czulam ze jest nieznosny. i co?
nalal mi na kanape.

czasem naprawde mam go ochote wywalic przez balkon
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 19:32   #4102
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
no wlasnie ,ja juz sily nie mam....dzisiaj tłukl kuweta od 5 do 9 rano, wstalam, wypuscilam go, ale cos czulam ze jest nieznosny. i co?
nalal mi na kanape.

czasem naprawde mam go ochote wywalic przez balkon
a może spróbuj mu klatkę osłonić kartonem, coś w rodzaju parawanu. może jak nie będzie widział co się dzieje to będzie grzeczny? (przynajmniej do jakiejś bardziej normalnej godziny )
a jeżeli twój uszaty jest jeszcze młody to się przygotuj, że może być taka wredota przez parę lat (mój zgrzeczniał dopiero jak mu 9 lat stukneło)
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 20:13   #4103
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

ma rok.
i klatke zawsze ma przykryta cienkim kocem:/
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 21:36   #4104
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
ma rok.
i klatke zawsze ma przykryta cienkim kocem:/
no to cię czeka ciężka przeprawa żartuję, takie królicze wybryki z perspektywy czasu, są miłymi wspomnieniami.
wiesz no jak moja wredota miał napad rzucania miską (o słodka niewiedzy) plastikową, to wymieniliśmy na porcelanową. co jakiś czas usiłuje ją podnieść, no ale za ciężka jest. może spróbuj jakoś dociążyć tą kuwetę, jeżeli nie da się jej wymienić na coś cięższego.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 13:02   #4105
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Witam Ja również jestem posiadaczką uszatka, który czasem lubi pokazać swój charakter
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 10:27   #4106
zmore3ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 15
GG do zmore3ka Send a message via Skype™ to zmore3ka
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

DZIEWCZYNY POMOCY!!!!!!!!!!!!!
dostałam lilie od chlopaka i dzis zwiedly, kroliczek latal po pokoju jak zawsze a ja w tym czasie wyszlam na doslownie minutę zeby wyrzycic kwiaty niestety nie zauwazylam ze spadl mi na ziemie jeden kwiatek!!!. Krolik podgryzl go troszkę. Gdy to zobaczylam wsadzilam do klatki i dalam do pyszka wode. co mam robic? czy cos mu grozi???
zmore3ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 15:29   #4107
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez zmore3ka Pokaż wiadomość
DZIEWCZYNY POMOCY!!!!!!!!!!!!!
dostałam lilie od chlopaka i dzis zwiedly, kroliczek latal po pokoju jak zawsze a ja w tym czasie wyszlam na doslownie minutę zeby wyrzycic kwiaty niestety nie zauwazylam ze spadl mi na ziemie jeden kwiatek!!!. Krolik podgryzl go troszkę. Gdy to zobaczylam wsadzilam do klatki i dalam do pyszka wode. co mam robic? czy cos mu grozi???
sprawdzałam w dwóch książkach, lili nie było na liście roślin trujących dla uszatych. mimo wszystko dałabym królikowi marchewkę, żeby to jak najszybciej przeleciało, zadzwoniła i wybrałabym się do weta. no i obserwacja uszatego.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 15:34   #4108
zmore3ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 15
GG do zmore3ka Send a message via Skype™ to zmore3ka
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

bardzo dziękuję za radę. wlaśnie tak zrobiłam dałam mu dokładkę karmy i dużo siana. U veta mi powiedzieli ,że królik zazwyczaj zdycha po 5 dniach od spozycia i po 18 godzinach leczenie nie pomaga ja naszczescie zareagowalam niemal od razu.. dostal zastrzyk i pije rozdtwor z wegla.
zmore3ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 16:56   #4109
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Króliki gryzą klaty i rzucają przedmiotami po klatce, kiedy są głodne lub znudzone. Królik, który nie jest regularnie wypuszczany przynajmniej na 3 godziny dziennie może stać się bardzo nieznośny. Do tego brak ruchu jest dla nich bardzo niezdrowy. Często też problemem jest za mała klatka (minimalna wielkość klatki dla królika to 80x40cm).

Królik musi mieć oczywiście cały czas dostęp do siana, które jest podstawą jego diety.

Moje uszaki walą miskami z rana, kiedy nadchodzi pora śniadania.

Co do zatrucia, to węgiel generalnie raczej nie działa na zwierzęta (choć opinie są nieco podzielone), ale nie zaszkodzi. Polecam znaleźć weta, który zna się na królikach, a nie jest tylko psio-koci. Listę polecanych wetów znajdziecie tu: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze

P.S. Królik to nie gryzoń.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012

Edytowane przez Blacky
Czas edycji: 2011-08-09 o 16:58
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 18:40   #4110
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Króliczek Miniaturka IV

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Króliki gryzą klaty i rzucają przedmiotami po klatce, kiedy są głodne lub znudzone. Królik, który nie jest regularnie wypuszczany przynajmniej na 3 godziny dziennie może stać się bardzo nieznośny. Do tego brak ruchu jest dla nich bardzo niezdrowy. Często też problemem jest za mała klatka (minimalna wielkość klatki dla królika to 80x40cm).
jesli to do mnie to niestety- król zamykany jest w klatce tylko na noc wiec na brak ruchu nie narzeka (a klatka 100x40).
podejrzewam ze rzuca tą kuwetą o 5 rano wlasnie dlatego, ze siano mu sie skonczylo i chce mnie zmusic do wstania i dolozenia
przez ostatnie dni budzi mnie ok 7, wiec sie troche poprawil.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-09 19:20:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.