CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-27, 12:43   #271
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

A dla mnie tylko aneks wchodzi w grę, nie podoba mi się idea całkiem oddzielnej kuchni
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 12:47   #272
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7582186 1]o właśnie, zapomniałam o tym a to też jedna z istotniejszych rzeczy dla mnie. Absolutnie żadnych idiotycznych aneksów kuchennych. rzygam wszelkimi smrodami z kuchni i nie uwierzę, że nawet jakaś superekstrahiper wentylacja sprawi, że nie będę czuć smażonej ryby na kanapie.

wiadomo, co komu pasuje, ale naprawdę dziwi mnie aż taka popularność tego trendu.[/QUOTE]

Pół biedy jeśli deweloper to stawia od podstaw, bo w sumie taniej wychodzi, ale wielka szkoda,że ludzie wywalają kasę, remontując "mieszkanie po babci", burząc te ściany i potem irytują się, że kupującemu to nie odpowiada.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 12:49   #273
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Pół biedy jeśli deweloper to stawia od podstaw, bo w sumie taniej wychodzi, ale wielka szkoda,że ludzie wywalają kasę, remontując "mieszkanie po babci", burząc te ściany i potem irytują się, że kupującemu to nie odpowiada.
Nie dla wszystkich to jest wywalanie kasy. Ile ludzi, tyle preferencji. Ja bym nie kupiła mieszkania z oddzielną kuchnią, bo mi się to nie podoba. Ty byś nie kupiła mieszkania z aneksem, bo Ci to nie pasuje. Wolność Tomku w swoim domku
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 12:51   #274
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A dla mnie tylko aneks wchodzi w grę, nie podoba mi się idea całkiem oddzielnej kuchni
ja tez jestem za tym , nie znoszę łączonych kuchni
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 13:03   #275
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie dla wszystkich to jest wywalanie kasy. Ile ludzi, tyle preferencji. Ja bym nie kupiła mieszkania z oddzielną kuchnią, bo mi się to nie podoba. Ty byś nie kupiła mieszkania z aneksem, bo Ci to nie pasuje. Wolność Tomku w swoim domku
Oczywiście, że każdy ma prawo do robienia ze swoim mieszkaniem co chce, ale wywalanie kasy na mieszkanie, które ktoś ma sprzedać wydaje mi się słabym pomysłem. Sprzedawca był poirytowany, wymagał tłumaczeń dlaczego mi się nie podoba, bo przecież jak nie zachwyca skoro zachwyca. Mieszkanie długo nie mogło się sprzedać, irytację sprzedającego nawet rozumiem, bo wykosztował się na remont. Zresztą oglądałam sporo mieszkań w jedynie słusznej estetyce sprzedajacego. Właścicielom wydawało się, że to podwyższy cenę.

Edytowane przez 201803120844
Czas edycji: 2017-07-27 o 13:06
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 13:04   #276
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

No właśnie nie mam jeszcze wyrobionych preferencji, ale chyba skłaniam się bardziej do tego, żeby to było oddzielnie z możliwością wyburzenia ściany w razie czego.
A co do kwestii wanna - prysznic nigdy nie miałam wątpliwości - duża wanna to dla mnie konieczność.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 13:10   #277
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez monikam Pokaż wiadomość
Oczywiście, że każdy ma prawo do robienia ze swoim mieszkaniem co chce, ale wywalanie kasy na mieszkanie, które ktoś ma sprzedać wydaje mi się słabym pomysłem. Sprzedawca był poirytowany, wymagał tłumaczeń dlaczego mi się nie podoba, bo przecież jak nie zachwyca skoro zachwyca. Mieszkanie długo nie mogło się sprzedać, irytację sprzedającego nawet rozumiem, bo wykosztował się na remont. Zresztą oglądałam sporo mieszkań w jedynie słusznej estetyce sprzedajacego. Właścicielom wydawało się, że to podwyższy cenę.
Estetyka to akurat całkiem inny temat do dyskusji.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 13:44   #278
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Estetyka to akurat całkiem inny temat do dyskusji.
Piszę z perspektywy osoby oglądającej wiele mieszkań do sprzedaży. Wielu sprzedającym wydaje się, że estetyka, w którą zainwestowali remontując mieszkanie jest jedynie słuszna i na pewno wszystkim się spodoba. Nie piszę o sytuacji, w której ktoś sprzedaje swoje mieszkanie robione pod swoją estetykę tylko o sytuacji, w której ktoś np. odziedzicza mieszkanie, chce sprzedać i aby podwyższyć wartość z wujkiem Mietkiem robią remont.

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
No właśnie nie mam jeszcze wyrobionych preferencji, ale chyba skłaniam się bardziej do tego, żeby to było oddzielnie z możliwością wyburzenia ściany w razie czego.
A co do kwestii wanna - prysznic nigdy nie miałam wątpliwości - duża wanna to dla mnie konieczność.
Jeśli to Ty masz tam mieszkać, to powinnaś przemyśleć wiele aspektów. 15 lat mieszkałam w rodzinnym domu w pokoju ze słabym nasłonecznieniem. W chłodnych porach ok, bo jasne meble, dużo żółtego, ale latem to była "piwniczka". Ktoś może to uznać za zaletę, bo taka naturalna klimatyzacja. W ogóle kwestia naświetlenia naturalnego czy sztucznego jest dla mnie bardzo ważna.

Edytowane przez 201803120844
Czas edycji: 2017-07-27 o 13:47
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 13:50   #279
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za wszystkie odpowiedzi.
A uważacie, że kuchnia lepiej połączona z salonem, czy oddzielnie? Plusy połączenia to oczywiście większa przestrzeń, ale z drugiej strony jeśli kiedyś chciałabym mieszkanie wynająć to tracę jeden pokój. I czy zapachy kuchenne nie przeszkadzają w salonie?
Kuchnia najlepiej oddzielna, ale musi miec miejsce na rodzinny stol, przy ktorym pomieszcza sie swobodnie wszyscy domownicy. Przykladam duza wage do wspolnego spozywania posilkow, jednoczesnie nie lubie biegac po mieszkaniu z talerzami.
Przy otwartej kuchni zyskuje sie uczucie przestrzeni, mozna zerknac na dziecko, gotujac nie jest sie tak odseparowanym od reszty rodziny. Minusy to zapach, zwlaszcza jesli ktos lubi smazyc (czasem sam nawiew nie wystarcza i trzeba otworzyc okno, dla zmarzlaka moze byc to problem); wiekszy nacisk na porzadek, pusty blat. Nie mozna ukryc chwilowego balaganu, trzeba systematycznie sprzatac. Kwestia gosci czy ktos czuje sie komfortowo gotujac, podgrzewajac na ich oczach.
Atrakcyjne wydaje mi sie rozwiazanie posrednie, ktore wrzucilam w zalaczniku. Jest to kuchnia moich sasiadow otwarta na salon z jeden strony, oba pomieszczenia maja lacznie ponad 50m2. Dodatkowy plus przy ladnej pogodzie moga zjesc posilek na tarasie.
Sama mam obecnie otwarta kuchnie, ale jesli kiedys bede sie budowac, to zrobie duza oddzielna, bedaca sercem domu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przyklad.jpg (42,7 KB, 148 załadowań)
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2017-07-27 o 13:53
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:03   #280
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Dla mnie kuchnia musi być osobna i z opcją "zatrzasnęłam drzwi i nic nie widać/nie czuć"
+ przy większym metrażu koniecznie w kuchni mniejszy stół a w salonie/jadalni stół duzy "obiadowy".

Nie umiem odpoczywać widząc kuchnię. W kuchni zawsze jest cos do zrobienia, sprzątnięcia, ugotowania. Dla mnie za duża presja psychiczna.
Zapachy... no ryba po prostu nie zna granic, dosłownie. Takich śmierdzieli jest masa.
+ swoboda wszystkich domowników, ja mogę się zamknąć w kuchni i sobie gotować albo pić kawę, słuchać radia a w salonie mąż/dzieci ze znajomymi czy sami oglądają tv czy grają w coś, czy tam na odwrót.

Szybkie śniadania w tygodniu w kuchni nawet jak się nie zdąży sprzątnąć, to w reszcie domu jest porządek
Przy gościach to w ogóle luksus, w kuchni może być Sajgon na kółkach a goście w salonie przy stole nie widzą nic poza eleganckim ą i ę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2017-07-27 o 14:05
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:04   #281
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Jestem przeciwniczką aneksów kuchennych, nie zdzierżę smrodu żarcia w innych pomieszczeniach niż kuchnia (a i wolę ją móc zamknąć przed zwierzakami domowymi)
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 14:06   #282
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Kuchnia najlepiej oddzielna, ale musi miec miejsce na rodzinny stol, przy ktorym pomieszcza sie swobodnie wszyscy domownicy. Przykladam duza wage do wspolnego spozywania posilkow, jednoczesnie nie lubie biegac po mieszkaniu z talerzami.
Przy otwartej kuchni zyskuje sie uczucie przestrzeni, mozna zerknac na dziecko, gotujac nie jest sie tak odseparowanym od reszty rodziny. Minusy to zapach, zwlaszcza jesli ktos lubi smazyc (czasem sam nawiew nie wystarcza i trzeba otworzyc okno, dla zmarzlaka moze byc to problem); wiekszy nacisk na porzadek, pusty blat. Nie mozna ukryc chwilowego balaganu, trzeba systematycznie sprzatac. Kwestia gosci czy ktos czuje sie komfortowo gotujac, podgrzewajac na ich oczach.
Atrakcyjne wydaje mi sie rozwiazanie posrednie, ktore wrzucilam w zalaczniku. Jest to kuchnia moich sasiadow otwarta na salon z jeden strony, oba pomieszczenia maja lacznie ponad 50m2. Dodatkowy plus przy ladnej pogodzie moga zjesc posilek na tarasie.
Sama mam obecnie otwarta kuchnie, ale jesli kiedys bede sie budowac, to zrobie duza oddzielna, bedaca sercem domu.
Moim zdaniem to w zalaczniku to jest wlasnie otwarta kuchnia.
U moich rodzicow cos takiego jest - nie mozna nawet poogladac tv, bo ciagle jakies halasy z kuchni, mikser, gary itp. Zapachy pomijam, to akurat az tak mi nie przeszkadza.

Imo najlepsze rozwiazanie to kuchnia polaczona z duza jadalnia i osobno salon.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:10   #283
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Atrakcyjne wydaje mi sie rozwiazanie posrednie, ktore wrzucilam w zalaczniku. Jest to kuchnia moich sasiadow otwarta na salon z jeden strony, oba pomieszczenia maja lacznie ponad 50m2. Dodatkowy plus przy ladnej pogodzie moga zjesc posilek na tarasie.
Sama mam obecnie otwarta kuchnie, ale jesli kiedys bede sie budowac, to zrobie duza oddzielna, bedaca sercem domu.
Fajny rozkład, podoba mi się Także uważam coś takiego za rozwiązanie pośrednie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:11   #284
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
+ zależy od której strony byś do Wawy wjeżdżała. Jak Wałem Miedzeszyńskim to... można umrzeć w korkach ze starości zanim się w jedną stronę dojedzie w godzinach szczytu.
Moja rodzina mieszka od tamtej strony. Masakra.
Od strony Piaseczna.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
A może przetestujecie sobie tą lokalizację? Wynajmijcie lokum w tej miejscowości na jakiś czas. My tak zrobiliśmy, nim zdecydowaliśmy się na budowę domu pod miastem.

Z kolejki nie korzystamy, bo jeździ tylko co pół godziny. Trzeba by życie dostosowywać do rozkładu jazdy. Zresztą, bardzo rzadko potrzebujemy jechać do ścisłego centrum miasta.
TŻ tam mieszka już od dawna, wynajmuje. Wiem jak wygląda dojazd, ale co innego jeździć codziennie rano i po pracy, a co innego raz na jakiś czas, na zasadzie 'nie śpieszy mi się na żadną godzinę'. Kiedyś dojeżdżałam od niego bardzo wcześnie rano do Wa-wy i problemów nie było, ale to było kilka razy zaledwie. Natomiast w drugą stronę już jest gorzej. Korki są, jak chyba wszędzie. Przez całą Warszawę, aż do wyjazdu z Piaseczna. Chyba najlepszym rozwiązaniem byłyby podróże pociągiem. Na mieszkanie w stolicy nas nie stać, a jak pisałam TŻ ma pracę niemal na miejscu. Obawiam się tylko o siebie.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2017-07-27 o 14:13
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:16   #285
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

W ogóle to zawsze mnie zaskakują te argumenty przeciwko aneksom. Obecnie mieszkam w kawalerce 27mkw - kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, do którego wchodzi się przez pokój. Jest mała, między nią a pokojem są drzwi, które są zawsze otwarte, nie zamykamy ich nigdy. Nie wiem co Wy gotujecie, że Wam tak śmierdzi z kuchni bo mi nie śmierdzi nigdy. Nie mamy okapu, mamy jedynie okno, raz czy dwa coś się przypaliło, ale po otwarciu okna szybko wywietrzało. Sprzęty kuchenne aż tak nie hałasują żeby wybitnie przeszkadzać reszcie domowników. Co do bałaganu to zdarza się, ale w ogóle mi to nie przeszkadza, mimo że siedząc w pokoju widzę co jest w kuchni Co do gości to jednak oni nie spędzają w tym mieszkaniu tyle czasu, co ja, więc w ogóle do mnie nie przemawia ten argument. Na czas przybycia gości można posprzątać, a nawet jeśli w trakcie przygotowywania dla nich posiłku w aneksie zrobi się chwilowy bajzel to w zasadzie co w związku z tym? Mi osobiście w ogóle to nie przeszkadza. Jak odwiedzamy znajomych, którzy mają aneksy kuchenne to często pichcimy coś razem z nimi albo siedzimy blisko kuchennej części, gadamy, pomagamy w przygotowaniu posiłku. Nie spotkałam się jeszcze z tym żeby komuś przeszkadzał bałagan czy dźwięki z kuchni. Ale może mam wyrozumiałych znajomych
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:21   #286
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Ja mieszkanie dostosowuje pod siebie, nie pod gości, bo nikt mnie nie odwiedza częściej niż powiedzmy raz na miesiąc żeby to miało jakieś znaczenie mam teraz taka jakby oddzielną kuchnię i to jest dramat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:23   #287
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Ja właśnie obsmazyłam na szybko polędwiczkę wieprzową, nie zamknęłam drzwi do kuchni i mimo włączonego wyciągu i otwartego okna w kuchni, za przeproszeniem , capi smażeniną w całym domu.

No każdemu co lubi. ja bardzo często zamykam drzwi do kuchni, albo wrzeszczę żeby zamknęli jak sobie chcę tv pooglądać w salonie a oni się w kuchni tłuką wyjac mikserem albo robotem do robienia szejków + moje dzieci dodatkowo zawsze przygrywają sobie z ajfonów swoją kocią muzyczkę (koreańskiezawodzenia) albo słuchają jakich vlogów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:26   #288
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
W ogóle to zawsze mnie zaskakują te argumenty przeciwko aneksom. Obecnie mieszkam w kawalerce 27mkw - kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, do którego wchodzi się przez pokój. Jest mała, między nią a pokojem są drzwi, które są zawsze otwarte, nie zamykamy ich nigdy. Nie wiem co Wy gotujecie, że Wam tak śmierdzi z kuchni bo mi nie śmierdzi nigdy. Nie mamy okapu, mamy jedynie okno, raz czy dwa coś się przypaliło, ale po otwarciu okna szybko wywietrzało. Sprzęty kuchenne aż tak nie hałasują żeby wybitnie przeszkadzać reszcie domowników. Co do bałaganu to zdarza się, ale w ogóle mi to nie przeszkadza, mimo że siedząc w pokoju widzę co jest w kuchni Co do gości to jednak oni nie spędzają w tym mieszkaniu tyle czasu, co ja, więc w ogóle do mnie nie przemawia ten argument. Na czas przybycia gości można posprzątać, a nawet jeśli w trakcie przygotowywania dla nich posiłku w aneksie zrobi się chwilowy bajzel to w zasadzie co w związku z tym? Mi osobiście w ogóle to nie przeszkadza. Jak odwiedzamy znajomych, którzy mają aneksy kuchenne to często pichcimy coś razem z nimi albo siedzimy blisko kuchennej części, gadamy, pomagamy w przygotowaniu posiłku. Nie spotkałam się jeszcze z tym żeby komuś przeszkadzał bałagan czy dźwięki z kuchni. Ale może mam wyrozumiałych znajomych
Zapach kuchenny to niekoniecznie smród, ale... W styczniu byłam "na wyspie curry". Sukienka założona raz na kolacje przeszła tak mocnym zapachem, że nie było to przyjemne. Curry uwielbiam
W kuchni mam stół.
O ile nie dziwi mnie aneks kuchenny w maleńkich mieszkaniach to moda na takowe w mieszkaniach 50+ trochę mnie zastanawia.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:33   #289
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

My kupiliśmy mieszkanie 65mkw z aneksem W sumie to salon i kuchnia są jednym dużym pomieszczeniem, ale szczerze mówiąc bardziej podobają mi się opcje pośrednie, jak w tym mieszkaniu wrzuconym wyżej.

U mnie w domu rodzinnym jest duża oddzielna kuchnia i w sumie tam się częściej siedzi niż w salonie, a drzwi do niej zawsze są otwarte. U TŻta to samo. Może po prostu z przyzwyczajenia nie przeszkadzają nam te rzeczy, o których Wy piszecie jako minusy otwartych kuchni.

Co do curry to akurat nie lubię ale rozumiem co miałaś na myśli.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 14:34   #290
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

W mieszkaniach/domach, w ktorych duzo sie gotuje, taka otwarta kuchnia to moze byc problem, moim zdaniem wlasnie glownie ze wzgledu na halasy. Mama w kuchni lomocze mikserem, a reszta rodziny chce ogladac film. U moich rodzicow bardzo czesta sytuacja. A uklad domu wyglada mniej wiecej tak jak na zalaczniku wyzej, tylko jest jeszcze jadalnia na srodku (otwarta i na kuchnie, i na salon).
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:42   #291
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

To chyba zależy co się gotuje. Mój mąż jest fanem gotowania i ciągle coś pichci, ale praktycznie wcale nie używa miksera
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:45   #292
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
W mieszkaniach/domach, w ktorych duzo sie gotuje, taka otwarta kuchnia to moze byc problem, moim zdaniem wlasnie glownie ze wzgledu na halasy. Mama w kuchni lomocze mikserem, a reszta rodziny chce ogladac film. U moich rodzicow bardzo czesta sytuacja. A uklad domu wyglada mniej wiecej tak jak na zalaczniku wyzej, tylko jest jeszcze jadalnia na srodku (otwarta i na kuchnie, i na salon).
Na 100% jest wielu ludzi, którym pokój połączony z kuchnia nie przeszkadza, tak samo jak brak wanny w łazience. Równie wielu jest takich, dla których jest to nieakceptowalne. 10 lat temu to była norma jak Polska długa i szeroka, burzenie ścian i łączenie kuchni z pokojem, oraz robienie wyłącznie kabin. Trochę ucichło, bo może wygląda na zdjęciach, ale mieszkanie jest od mieszkania. Deweloperzy nadal podtrzymują modę na pokój z aneksem, bo jest to zwyczajnie tańsze dla nich. Metry się zgadzają.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:49   #293
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja właśnie obsmazyłam na szybko polędwiczkę wieprzową, nie zamknęłam drzwi do kuchni i mimo włączonego wyciągu i otwartego okna w kuchni, za przeproszeniem , capi smażeniną w całym domu.

No każdemu co lubi. ja bardzo często zamykam drzwi do kuchni, albo wrzeszczę żeby zamknęli jak sobie chcę tv pooglądać w salonie a oni się w kuchni tłuką wyjac mikserem albo robotem do robienia szejków + moje dzieci dodatkowo zawsze przygrywają sobie z ajfonów swoją kocią muzyczkę (koreańskiezawodzenia) albo słuchają jakich vlogów.
Haha no ja też gotuję z muzyką z telefonu

Jeśli chodzi o zapachy, to u nas wystarczy jakaś ryba w piekarniku, żeby było ją czuć w całym mieszkaniu, a jak dla mnie każda ryba śmierdzi przepaskudnie Nawet zapach pieczonego ciasta mi przeszkadza, o ile znajduje się w niewłaściwym miejscu.
Ja gotuję rzadko, ale mąż, który zwykle się tym zajmuje, używa bardzo dużo przeróżnych przypraw, więc jakiś zapach zawsze się unosi - a ja jestem takim freak'iem, że nie cierpię kuchennych zapachów poza kuchnią.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:54   #294
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ja mieszkanie dostosowuje pod siebie, nie pod gości, bo nikt mnie nie odwiedza częściej niż powiedzmy raz na miesiąc żeby to miało jakieś znaczenie mam teraz taka jakby oddzielną kuchnię i to jest dramat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas goscie przyjezdzaja i zostaja tak srednio na tydzien, chociaz trafiaja sie tez tacy weekendowi i trzytygodniowi. W najblizszy piatek spodziewamy sie przyjaciol, pozniej kolejna pare z dzieckiem chce spedzic z nami swoj urlop. Takze do polowy sierpnia nie bedziemy mogli narzekac na brak towarzystwa. Jednej osobie musielismy odmowic, bo termin w ktorym planowala odwiedziny byl juz zajety. Czasami mam chwilowe kryzysy, bo jestem typem introwertycznym, ale jednoczesnie ciesze sie jak dzieciak, ze spedze czas z tymi ludzmi, bede mogla pokazac im ulubione atracje regionu, dopasowane oczywiscie pod konkretnego odwiedzajacego. Chcialabym w przyszlosci moc zaoferowac przyjezdnym osobny pokoj.
Najzabawniesze sa osoby, ktore nie odzywaja sie latami, a pozniej zapowiadaja przyjazd, zeby pojezdzic na nartach. Spryciarze nie zauwazyli, ze kilka lat wczesniej zmienilismy gory na morze przeprowadzajac sie z Austrii do Niemiec.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:55   #295
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

U mnie robot kuchenny co raz chodzi + szejki to podstawa pożywienia mojej starszej córki.
Ja sama tłukę się garami okropnie + codziennie wieczorem chodzi zmywarka.
A już jak obie córki jedzą w tym samym czasie w kuchni, to się drą miedzy sobą jak stado zdziczałych papug + muzyczka z ajfonika.
I ulubione danie moich dzieci: ryż ze smażonym kurczakiem, cebulą, czosnkiem i curry. ma to niepowtarzalną woń a bywa robione kilka dni z rzędu wieczorem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 15:02   #296
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Najzabawniesze sa osoby, ktore nie odzywaja sie latami, a pozniej zapowiadaja przyjazd, zeby pojezdzic na nartach. Spryciarze nie zauwazyli, ze kilka lat wczesniej zmienilismy gory na morze przeprowadzajac sie z Austrii do Niemiec.
Standard. Moim rodzicom też nagle sie powiekszyla rodzina jak wybudowali sobie domek w Tatrach
(z półoddzielną kuchnią)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 15:06   #297
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Ja to jestem mądra, bo nie mam dzieci Może jak będziemy mieć nastolatki buszujące w kuchni to też będę marzyła o tym, żeby to było oddzielne pomieszczenie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 16:34   #298
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Z ciekawości podliczyłam ile wydałam na wynajmy przez ostatnie 10 lat.

Jestem świrem jeśli chodzi o cyferki więc pamiętam ceny wszystkich mieszkań i akademika w kolejnych latach studiów.

5 lat akademika (po 9 miesięcy, bo wakacje w domu), 1 rok pobytu w domu, czyli tu nie ma co liczyć + kolejne 4 lata mieszkania w innym mieście gdzie już wynajmuję pokój = 45.000 zł +/- 1.000 zł

Te pieniądze to już niezły wkład własny by był, a ja serio zawsze szłam po taniości. Akademik jednak mocno zaniżył wynik i gdybym wynajmowała pokoje takie jak mi się podobają pewnie byłoby jeszcze z 15 tysi więcej

Pod wpływem Twojego posta policzyłam ile z mężem wydaliśmy przez ostatnie 7 lat na sam wynajem.

Miesięcznie za wynajem 1400. Co daje na rok 16800 Pomnożone przez 7 lat 117600 i tak do końca życia. Niestety na kredyt nie mamy szans.

Otworzyłaś mi oczy. A to za sam wynajem: do tego doliczam co miesiąc prąd, gaz, telefony, tv, internet, woda....
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 17:05   #299
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez justynka87 Pokaż wiadomość
Pod wpływem Twojego posta policzyłam ile z mężem wydaliśmy przez ostatnie 7 lat na sam wynajem.

Miesięcznie za wynajem 1400. Co daje na rok 16800 Pomnożone przez 7 lat 117600 i tak do końca życia. Niestety na kredyt nie mamy szans.

Otworzyłaś mi oczy. A to za sam wynajem: do tego doliczam co miesiąc prąd, gaz, telefony, tv, internet, woda....
...ubezpieczenie, oplata radiowo-telewizyjna, parking.

Posiadanie mieszkania na wlasnosc nie zmieni nic w kwestii tych oplat.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 17:45   #300
justynka87
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka87
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 329
GG do justynka87
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
...ubezpieczenie, oplata radiowo-telewizyjna, parking.

Posiadanie mieszkania na wlasnosc nie zmieni nic w kwestii tych oplat.

To też obecnie płacę zapomniałam o tym (po za ubezpieczeniem). Za parking płacę bo muszę, a nie mam samochodu:rolle yes:

Nie biorę kredytu bo mnie na niego nie stać wg banku. Rzeczywistość jest taka, że mogłabym spłacać kredyt i równocześnie godnie żyć. Obecnie płacę za wynajem i jakoś bardzo nie narzekam. Prawda jest taka, że kredyt to duuuuża odpowiedzialność i ryzyko. Mam 30 lat i unikam kredytów jak ognia.

Czasami myślę o kredycie na własne M, ale zaraz sobie przypominam jaką umowę mam mój TŻ, a więc nici z tego.
__________________
justynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-14 13:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.