Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-17, 22:24   #31
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Ja obserwuję głównie modę na na nieoglądanie telewizji i niesłuchanie radia, nieposiadanie smartfonu, krytykowanie Facebooka i brak konta na nim, nieszczepienie dzieci, diety polegające na niejedzeniu różnych rzeczy - ogólnie eliminowanie czego się da, a bez czego ja nie umiałabym funkcjonować i nie mam takiego zamiaru

Pamiętam, że jeszcze w latach 90. podkreślano, co dany produkt zawiera - słodycze z witaminami, krem z liposomami itp. Teraz wszystko ma być "bez" - bez konserwantów, bez parabenów, bez silikonów itp.
kurde, ale w tym przypadku co to znaczy moda? te osoby udają, pozują i robią te wszystkie rzeczy albo np lubią to ale się powstrzymują, ukrywają? czy po prostu stwierdziły, że walić to i tego naprawdę nie robią. Jeśli tak to jaka moda, po prostu może zobaczyły problem i bardzo dobrze :P Tak samo z rowerem. No niby moda - ale zdrowa. Nie głupia i bezsensowna jak te same ubrania czy fryzury. Więc moda modą no ja nie oglądam tv, nie mam fb, nie mam zamiaru szczepić dziecka, kocham rower, kocham burgery no i co tzn, żem modna?
tak robię to dla mody.
Więc w sumie wiesz no jakbym ci to w rozmowie powiedziała to byś stwierdziła "no kolejna modna" a to nieprawda. Więc w sumie nie wiesz czy te osoby serio czy nie. No, chyba, że wiesz.

A no mało tego radia też nie słuchałam, nigdy nie sluchałam
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 22:33   #32
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
kurde, ale w tym przypadku co to znaczy moda? te osoby udają, pozują i robią te wszystkie rzeczy albo np lubią to ale się powstrzymują, ukrywają? czy po prostu stwierdziły, że walić to i tego naprawdę nie robią. Jeśli tak to jaka moda, po prostu może zobaczyły problem i bardzo dobrze :P Tak samo z rowerem. No niby moda - ale zdrowa. Nie głupia i bezsensowna jak te same ubrania czy fryzury. Więc moda modą no ja nie oglądam tv, nie mam fb, nie mam zamiaru szczepić dziecka, kocham rower, kocham burgery no i co tzn, żem modna?
tak robię to dla mody.
Więc w sumie wiesz no jakbym ci to w rozmowie powiedziała to byś stwierdziła "no kolejna modna" a to nieprawda. Więc w sumie nie wiesz czy te osoby serio czy nie. No, chyba, że wiesz.

A no mało tego radia też nie słuchałam, nigdy nie sluchałam
Jeśli ktoś nie robi różnych rzeczy, bo po prostu nie lubi, nie ma potrzeby itp. - to może faktycznie nie moda. Mówię tu o osobach, które traktują brak różnych rzeczy jako powód do lansu Dlatego powiem może precyzyjniej - nie tyle nierobienie i nieposiadanie czegoś, co chwalenie się na każdym kroku tym, że się nie robi i nie posiada, a nawet podkreślanie swojej wyższości nad osobami, które robią i posiadają. Przykładowo, nie mogę przy takiej osobie powiedzieć: "Widziałam ostatnio w telewizji...", bo zaraz wchodzi mi w słowo: "Telewizja ogłupia, telewizja to pożeracz czasu, telewizja jest dla plebsu, nie mam telewizora od X lat, wyrzuć koniecznie to pudło" Gdyby powiedziała "Nie widziałam tego programu, bo nie mam telewizora", zabrzmiałoby to inaczej.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2013-10-17 o 22:35
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 22:37   #33
Madziaq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Ja z przykrością zaobserwowałam "modę" na jawne krytykowanie innych w Internecie. Kiedyś tzw. hejtowanie odbywało się anonimowo. Dziś ludzie na wielu portalach pod opiniami podpisują się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Aż czasem trudno uwierzyć, że można się tak odnosić do drugiej osoby. Niby jest taka moda na bycie odmiennym, ale mi się wydaje, że znaczna większość osób jest przeciw jakimś innościom. Wystarczy zobaczyć jakie agresywne komentarze pojawiają się na portalach typu kwejk, gdy poruszy się temat wiary, orientacji seksualnej, poglądów politycznych, a nawet rodzaju muzyki, ubioru, budowy ciała, cech charakteru. W Internecie zawsze było dużo krytyki, ale nie przypominam sobie aż takiej fali nienawiści. Wydaje mi się, że teraz jest moda na to kto komu bardziej dokopie i ma bardziej gdzieś uczucia drugiej osoby.
Madziaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 22:39   #34
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś nie robi różnych rzeczy, bo po prostu nie lubi, nie ma potrzeby itp. - to może faktycznie nie moda. Mówię tu o osobach, które traktują brak różnych rzeczy jako powód do lansu Dlatego powiem może precyzyjniej - nie tyle nierobienie i nieposiadanie czegoś, co chwalenie się na każdym kroku tym, że się nie robi i nie posiada, a nawet podkreślanie swojej wyższości nad osobami, które robią i posiadają. Przykładowo, nie mogę przy takiej osobie powiedzieć: "Widziałam ostatnio w telewizji...", bo zaraz wchodzi mi w słowo: "Telewizja ogłupia, telewizja to pożeracz czasu, telewizja jest dla plebsu, nie mam telewizora od X lat, wyrzuć koniecznie to pudło" Gdyby powiedziała "Nie widziałam tego programu, bo nie mam telewizora", zabrzmiałoby to inaczej.
hm no tak
choć przyznam zdarza mi się tak nie często, ale czasem powiedzieć
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 03:16   #35
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

.

Edytowane przez Corvette
Czas edycji: 2013-10-18 o 05:43
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 09:24   #36
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
ja tego nienawidzę, takiego podążania za modą i tym co teraz akurat jest fajne bo wypromowane przez taką eskę w przypadku muzyki, dobry przykład miałem gdy wychodził film "Jestem Bogiem", człowiek wchodził do komunikacji miejskiej i tylko słyszał dzwonki czy ludzi słuchających na głośniku w telefonie Jestem Bogiem, nagle wszyscy dowiedzieli się o tym numerze i pewnie większość z nich była pewna że to przecież nowy hicior, świeżo wydany.

ba nawet krótko po premierze jeden znajomy kłócił się że Magik to tylko w Paktofonice działał, nie przyjmował do wiadomości faktu że jest w błędzie, no ale wstyd byłoby się przyznać że nie zna się czegoś takiego jak Kaliber 44.
Jakbym miała słuchać eski i większości wypromowanych przez nią dzieł, to chyba by mi się zwoje mózgowe przepaliły. Jednak chodziło mi o coś zupełnie innego: o odrzucanie wszystkiego co jest nowe (przecież istnieje wiele rodzajów muzyki, można spokojnie znaleźć coś wartego posłuchania) i zachwycanie się czymś tylko dlatego, że jest stare- nawet jak nie różni się wiele od wyśmiewanych przez nas nowoczesnych przebojów
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 10:17   #37
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

U mnie strój i makijaż niejednokrotnie odzwierciedlają mój nastrój, ale te same ciuchy potrafię nosić, mając inne samopoczucie, więc w sumie nikt tego nie zauważa. Wiem o tym głównie ja.

Co do reszty...
Zabawne jest to, że ilość ludzi, mediów itd. powoduje, że mamy tak jakby dużą ilość różnych rodzajów mody. W zależności od tego co czytamy, co oglądamy, w jakich kręgach się obracamy, jesteśmy podatni na jedne rzeczy bardziej niż na drugie.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-20, 00:27   #38
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Ja nie mam nic do mody. Jest jak Historia; lubi się powtarzać.
Nie obchodzi mnie co się komu akurat podoba, a co nie. Ja lubię po prostu kobiece kształy i ciuchy które je eksponują w niewulgarny spsób. Dla mnie wszystko z lat 1920-1955 jest jak najbardziej kobiece.

Wkurza mnie obecny trend poprawności politycznej

Och...tacy się wszyscy nagle "wrażliwi poczuli" że nie można napisać swojej opinii "prosto z mostu" (że tak się wyrażę) bez urazy "majestatu".

Edytowane przez Corvette
Czas edycji: 2013-10-20 o 00:28
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 17:15   #39
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

-moda filmy ksiazki, seriale a' la Zmierzch -wampiry ,wilkołaki , ogólenie trendy jest przedstawianie kontrowersyjnych ,agresywnych postaci jako fajnych (seriale )
-obnoszenie sie z tym że sie nie ma facebooka, nie ogląda telewizji ,nie interesuje sie modą (w sensie ubrań) hipsertwo -bycie "alternatywnym" na siłe

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Ja obserwuję głównie modę na na nieoglądanie telewizji i niesłuchanie radia, nieposiadanie smartfonu, krytykowanie Facebooka
Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Mówię tu o osobach, które traktują brak różnych rzeczy jako powód do lansu


Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Teraz jest moda na bycie hipsterem ale oficjalnie nazywanie się hipsterem jest zbyt mainstreamowe więc się nikt nie przyznaje do tego że nim jest

niezwykle trafny opis

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Moda ślubna a szczególnie mam na myśli zdjęcia w plenerze.
Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Wszyscy na jedno kopyto fotografują się na torach, w zbożu,
Moment podskoku do góry gdy stopy nie dotykają ziemi.
Albo panna młoda boso w podkasanej sukience w wodzie, pan młody w podwiniętych do kolan spodniach.
Album otwiera zdjęcie młodych otwierających żelazną, kutą bramę - jako wejście na nową drogę życiową.
I mnóstwo innych identycznych scenek.
Wszyscy tak samo aż nudno.
nie wiem czy to moda czy po prostu brak kreatywnosci fotografów


Cytat:
Napisane przez Corvette Pokaż wiadomość

Wkurza mnie obecny trend poprawności politycznej
Och...tacy się wszyscy nagle "wrażliwi poczuli" że nie można napisać swojej opinii "prosto z mostu" (że tak się wyrażę) bez urazy "majestatu".

-nie ma niskich tylko "wysocy inaczej "

nie można nazwac rzeczy po iminiu albo wyrazić opini
Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
-moda na zamurowywanie / oddzielanie salonu od kuchni. A kilka lat temu wszyscy rozwalali ściany między kuchnią a pokojem bo taka była moda
to raczej nie mode widocznie znajomi nie przemyśleli do końca zainspirowali sie domem znajomych albo zdjecie w gaziecie ale u nich sienie sprawdziło
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 18:31   #40
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Mnie najbardziej jednak rozwala to 'nie mam telewizora, bo to oglupia i jest nic nie warte'. Tyle razy sie spotkalam z tym od roznych osob, zawsze z ta nutka wyzszosci w glosie i nosem idacym do gory. Zabawne jest to dla mnie dlatego ze najczesciej zapytaj ta osobe o jakikolwiek serial/film/tv show a wszystko widziala - tylko ze na komputerze . Wiadomo komputer to nie tv wiec juz wolno. Widocznie seriale przechodza mistyczne przeobrazenie jak leca na laptopie. Tajemnicza sila zamienia je w kultue wysoka.

Osobiscie nie mam nic do osob ktore nie ogladaja tv, nie wiem czemu mialby mnie to obchodzic w jakikolwiek sposob. Tylko po co to mowic jedno a robic drugie.

Ja seriale i filmy lubie ogladac i sie do tego przyznaje. Muzyki tez slucham do kitu, ale mi sie podoba i co z tego ze malo dystyngowana, ale za to jak nozka chodzi
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 01:39   #41
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Ja jestem przykładem osoby, która widziała wszystkie filmy i seriale a telewizji nie ogląda
Chodzi o to, że jak oglądasz na komputerze to oglądasz tylko ten film/serial. W telewizji do tego dochodzą godziny reklam.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 03:13   #42
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez madzia1251 Pokaż wiadomość
mi jako studentce najbardziej chyba rzuca się w oczy moda na studiowanie. po 3 latach studiów zostało nas połowa początkowej grupy, bo reszta zwyczajnie poodpadała. ani im się na zajęcia nie chciało chodzić, ani uczyć na kolokwia. i potem przychodzi taki jeden i drugi przed egzaminem/kolokwium i licytują się, który się mniej uczył, któremu się bardziej nie chciało i który jest na większym kacu. bardzo mnie to denerwuje. tak samo jak moda na "jestę hipisterę" ale o tym już wszystko zostało powiedziane
Czyli de facto który jest bardziej głupi i leniwy :/
Śmieszne dla mnie jest to, że takie osoby jeszcze są dumne ze swoich "osiągnięć"... no normalnie dla mnie to przecież zupełnie tak samo, jakbym chwaliła się, że przeleciało mnie całe miasto i już z każdym to robiłam... niby można to podciągnąć pod jakiś dziwny achievement, ale żadna normalna osoba przecież tak nie robi?
No, poza tą panią: http://powiedzialem.pl/lifetyle/100-...czyzn-vs-ania/
ale dla mnie to ewidentnie nie jest normalne

Cytat:
Napisane przez Madziaq Pokaż wiadomość
Ja z przykrością zaobserwowałam "modę" na jawne krytykowanie innych w Internecie. Kiedyś tzw. hejtowanie odbywało się anonimowo. Dziś ludzie na wielu portalach pod opiniami podpisują się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Aż czasem trudno uwierzyć, że można się tak odnosić do drugiej osoby. Niby jest taka moda na bycie odmiennym, ale mi się wydaje, że znaczna większość osób jest przeciw jakimś innościom. Wystarczy zobaczyć jakie agresywne komentarze pojawiają się na portalach typu kwejk, gdy poruszy się temat wiary, orientacji seksualnej, poglądów politycznych, a nawet rodzaju muzyki, ubioru, budowy ciała, cech charakteru. W Internecie zawsze było dużo krytyki, ale nie przypominam sobie aż takiej fali nienawiści. Wydaje mi się, że teraz jest moda na to kto komu bardziej dokopie i ma bardziej gdzieś uczucia drugiej osoby.
Super komentarz, zgadzam się ze wszystkim! Brawka

Też odniosłam takie wrażenie, ale przede wszystkim razi mnie brak szacunku dla cudzych poglądów, których w dodatku najczęściej krytykanci nawet nie rozumieją...

Przykładowo "moda" na wegetarianizm.
Jak ktoś je mięso, to dla internetowego wegetarianina jest be, bo:
- ma w odwłoku cierpienie zwierząt
- jest głupi, skoro nie wie, że mięso jest trujące.

Jak ktoś jest wege, to dla internetowego mięsożercy jest be, bo:
- "marchewki też cierpią"
- jest głupi, bo przecież ma niedobory białka, skoro nie je mięsa

Trudno o wyważone opinie. Jak dla mnie obie strony mają trochę racji, ale... w tych kwestiach, które w internetowych kłótniach w ogóle nie są poruszane! Jest tylko takie "jechanie komuś po bandzie" dla zasady, ot tyle, by przyczepić się do kogoś, bo jest inny. I w takiej "dyskusji" jest dokładnie ZERO chęci zrozumienia odmiennego stanowiska, co z góry skazuje ją na porażkę...

Tak więc moim zdaniem jest moda na bezsensowne kłótnie w Internecie oraz moda na nazywanie "dyskusją" podejścia pt. "gadaj zdrów te swoje srenty argumenty, do mnie i tak nic nie dotrze, bo jestem mądrzejszy"
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 07:22   #43
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
kurde, ale w tym przypadku co to znaczy moda? te osoby udają, pozują i robią te wszystkie rzeczy albo np lubią to ale się powstrzymują, ukrywają? czy po prostu stwierdziły, że walić to i tego naprawdę nie robią.
Moda czesto jest kosztowna wiec wydaje mis sie, ze nirktore osoby wysmiewaja mode bo ich poprostu na to nie stac....
Najbardziej mnie smieszy, jak slysze ze telefon ma sluzyc do dzownienia wiec ja wole miec nokie 3310 niz iphona....Sorry ale rownie dobze moglismy sie zatrzymac w epoce kamienia lupanego...


Poz tym inna moja kolezanka tez chciala byc taka inna i nie miala facebooka...potem zale bo nie wiedziala o imprezach, spotkaniach, nie miala nformacji z zajec (my glownie uzywamy grpy na facebooku) ale jak mowimy, ze nie musi zakladac konta ze swoim prawdziwym imieniem i wrzucac zdjec to i tak na nie bo.........

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Co do reszty...
Zabawne jest to, że ilość ludzi, mediów itd. powoduje, że mamy tak jakby dużą ilość różnych rodzajów mody. W zależności od tego co czytamy, co oglądamy, w jakich kręgach się obracamy, jesteśmy podatni na jedne rzeczy bardziej niż na drugie.
To akurat mi sie podoba
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 12:25   #44
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Ja jestem przykładem osoby, która widziała wszystkie filmy i seriale a telewizji nie ogląda
Chodzi o to, że jak oglądasz na komputerze to oglądasz tylko ten film/serial. W telewizji do tego dochodzą godziny reklam.
Przy dzisiejszej technologii, gdzie mozesz sobie nagrac serial/film z tv a pozniej przewinac reklamy to troche przedawniona wymowka :P. Nie mowiac o tym ze jak to sie ma z powiedzeniem ze tv to odmozdzacz i idiotyzm, a pozniej ogladanie tego samego odmozdzacza tylko uzywajac innego sprzetu.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad

Edytowane przez Autumn Witch
Czas edycji: 2013-11-10 o 12:26
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 13:40   #45
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Moda na rzucenie pracy w korpo (najczęściej po macierzynskim) i zakładanie biznesów hand-made (jakieś kolczyki z drucików, szycie maskotek i inne bzdurki)

Moda na faceta-kurę domową. -> wydaje mi się, że taka postawa jest teraz mocno promowana i robi się coraz modniejsza.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 13:40   #46
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Przy dzisiejszej technologii, gdzie mozesz sobie nagrac serial/film z tv a pozniej przewinac reklamy to troche przedawniona wymowka :P. Nie mowiac o tym ze jak to sie ma z powiedzeniem ze tv to odmozdzacz i idiotyzm, a pozniej ogladanie tego samego odmozdzacza tylko uzywajac innego sprzetu.
Naciąganie to dla mnie

Przecież mówiąc, że tv to odmóżdżacz nie trzeba mieć na myśli od razu wszystkiego. Mnie nie interesują żadne Dlaczego ja, Pamiętniki z Wakacji i inne Rozmowy w toku, które osiągnęły już poziom rynsztoku. Wywaliłam tv bo bardziej mnie wkurzało niż było z tego pożytku. Są jednak programy, czy seriale, które oglądam chętnie na komputerze. Jest ich zdecydowanie mniej i nie czuję się hipokrytką, bo się przesiadłam na kompa :P Po prostu w internecie masz możliwośc selekcjonowania tego, co chcesz oglądać. A tv działa zazwyczaj tak, że jak siądziesz, tak już zostaniesz, bo to wciąga po prostu.

A z tą technologią to jest tak, że przykładowo, nie miałam nigdy extra nowoczesnego telewizora, a już dvd, czy inne z funkcją nagrywania to dla mnie zupełna zbędność, więc zamiast inwestować w jakieś, w mojej opinii, bzdety, żeby sobie nagrać jeden - dwa odcinki w tygodniu czegoś, bez czego i tak mogę się obejść, to już lepiej odtworzyć to sobie w późniejszym terminie w internecie, jeśli będe miała czas i ochotę.

A tak w temacie: moim zdaniem panuje moda na sukces :P

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2013-11-10 o 13:48
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 13:56   #47
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie smieszy, jak slysze ze telefon ma sluzyc do dzownienia wiec ja wole miec nokie 3310 niz iphona....Sorry ale rownie dobze moglismy sie zatrzymac w epoce kamienia lupanego...
To akurat mój pogląd Bo serio, ja tylko dzwonię. Nawet nie robię zdjęć, prawie nie wysyłam sms. Wprawdzie nie mam 3310 tylko ciut nowszy model noki(mam kolorowy wyświetlacz ), ale spokojnie 3310 by mi wystarczyła.
Internet w telefonie? Serio nie ogarniam tego. Jak to się obsługuje? Po co? Jakieś aplikacje? A na diabła mi to Tabletów też nie ogarniam. nie wiem po co to ludziom
Za niedługo będę dużo podróżować i raczej kupię mini laptopa ~10cali zamiast jakieś tablety i iphony.

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość

A tak w temacie: moim zdaniem panuje moda na sukces :P
coś w tym jest. Na kilku wątkach zauważyłam powtarzającą się opinię w stylu: " phi wyjedziesz do większego miasta i co będziesz tam jakąś żałosną asystentką albo recepcjonistka? To juz lepiej siedź na d... w swojej wsi i szukaj pracy na miejscu".
Serio? To jest zła praca? Trzeba być od razu super hiper specjalistą od niewiadomo czego i działać na pełnych obrotach 24/7? Chęć posiadania zwykłej pracy - z czasem dla siebie po pracy - za zwykłą kasę jest czymś żałosnym?
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 14:07   #48
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
-chwalenie się imprezowaniem, ile wódki wypiłem, jakiego miałem kaca itp.
Mysle ze na to zawsze była moda wsrod pierwszorocznych studentow
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 14:19   #49
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
To akurat mój pogląd Bo serio, ja tylko dzwonię. Nawet nie robię zdjęć, prawie nie wysyłam sms. Wprawdzie nie mam 3310 tylko ciut nowszy model noki(mam kolorowy wyświetlacz ), ale spokojnie 3310 by mi wystarczyła.
Internet w telefonie? Serio nie ogarniam tego. Jak to się obsługuje? Po co? Jakieś aplikacje? A na diabła mi to Tabletów też nie ogarniam. nie wiem po co to ludziom
Za niedługo będę dużo podróżować i raczej kupię mini laptopa ~10cali zamiast jakieś tablety i iphony.

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------


coś w tym jest. Na kilku wątkach zauważyłam powtarzającą się opinię w stylu: " phi wyjedziesz do większego miasta i co będziesz tam jakąś żałosną asystentką albo recepcjonistka? To juz lepiej siedź na d... w swojej wsi i szukaj pracy na miejscu".
Serio? To jest zła praca? Trzeba być od razu super hiper specjalistą od niewiadomo czego i działać na pełnych obrotach 24/7? Chęć posiadania zwykłej pracy - z czasem dla siebie po pracy - za zwykłą kasę jest czymś żałosnym?
Już nie wspominając o tym, że żeby dojść do tych wielkich ideałów, które ludzie zwykli nazywać sukcesem, najczęściej trzeba zaliczyć każdy szczebel kariery, włączając najniższe funkcje i stanowiska, słowem - włożyć w to trochę pracy.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 16:48   #50
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
To akurat mój pogląd Bo serio, ja tylko dzwonię. Nawet nie robię zdjęć, prawie nie wysyłam sms. Wprawdzie nie mam 3310 tylko ciut nowszy model noki(mam kolorowy wyświetlacz ), ale spokojnie 3310 by mi wystarczyła.
Internet w telefonie? Serio nie ogarniam tego. Jak to się obsługuje? Po co? Jakieś aplikacje? A na diabła mi to Tabletów też nie ogarniam. nie wiem po co to ludziom
Za niedługo będę dużo podróżować i raczej kupię mini laptopa ~10cali zamiast jakieś tablety i iphony.

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------


coś w tym jest. Na kilku wątkach zauważyłam powtarzającą się opinię w stylu: " phi wyjedziesz do większego miasta i co będziesz tam jakąś żałosną asystentką albo recepcjonistka? To juz lepiej siedź na d... w swojej wsi i szukaj pracy na miejscu".
Serio? To jest zła praca? Trzeba być od razu super hiper specjalistą od niewiadomo czego i działać na pełnych obrotach 24/7? Chęć posiadania zwykłej pracy - z czasem dla siebie po pracy - za zwykłą kasę jest czymś żałosnym?

Z obiema rzeczami się zgadzam w pełni. A telefon musi dla mnie dzwonić, wysyłać smsy, mieć kalendarz i zegarek. Tyle mi starcza


Co do tiwi to przeca człowiek i tak wybiera sobie programy które ogląda, nie ważne czy w necie czy w telewizorni.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 17:02   #51
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej jednak rozwala to 'nie mam telewizora, bo to oglupia i jest nic nie warte'. Tyle razy sie spotkalam z tym od roznych osob, zawsze z ta nutka wyzszosci w glosie i nosem idacym do gory. Zabawne jest to dla mnie dlatego ze najczesciej zapytaj ta osobe o jakikolwiek serial/film/tv show a wszystko widziala - tylko ze na komputerze . Wiadomo komputer to nie tv wiec juz wolno. Widocznie seriale przechodza mistyczne przeobrazenie jak leca na laptopie. Tajemnicza sila zamienia je w kultue wysoka.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Naciąganie to dla mnie

Przecież mówiąc, że tv to odmóżdżacz nie trzeba mieć na myśli od razu wszystkiego. Mnie nie interesują żadne Dlaczego ja, Pamiętniki z Wakacji i inne Rozmowy w toku, które osiągnęły już poziom rynsztoku. Wywaliłam tv bo bardziej mnie wkurzało niż było z tego pożytku. Są jednak programy, czy seriale, które oglądam chętnie na komputerze. Jest ich zdecydowanie mniej i nie czuję się hipokrytką, bo się przesiadłam na kompa :P Po prostu w internecie masz możliwośc selekcjonowania tego, co chcesz oglądać. A tv działa zazwyczaj tak, że jak siądziesz, tak już zostaniesz, bo to wciąga po prostu.
w tv też dokonujesz selekcji, nikt nie przykuwa Cię do krzesła, żebyś musiała oglądać Dlaczego ja, Rozmowy w toku itp. bez możliwości zmienienia kanału. Analogicznie mogę Ci napisać, żebyś zrezygnowała z Internetu, bo przecież jak już siądziesz, to Cię wciągnie i jakoś poleci - tvn player (a tam odmóżdżające programy), Pudelek itp.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 18:04   #52
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość


w tv też dokonujesz selekcji, nikt nie przykuwa Cię do krzesła, żebyś musiała oglądać Dlaczego ja, Rozmowy w toku itp. bez możliwości zmienienia kanału. Analogicznie mogę Ci napisać, żebyś zrezygnowała z Internetu, bo przecież jak już siądziesz, to Cię wciągnie i jakoś poleci - tvn player (a tam odmóżdżające programy), Pudelek itp.
No jasne, że nikt nie przykuwa. Po prostu na mnie telewizja tak działała (hipnotyzująco?), usiadłam na chwilę, żeby odspnąć po szkole, chciałam usiąść na 5 min., ale jakiś wątek mnie zaciekawił i straciłam nagle bez mrugnięcia okiem nie 5 a np. 40. Bo nie mówię, że mam super smak i gust, że mnie takie dyrdymały Dlaczego ja nie pociągają. Ja świadomie ich unikam. Bo jak już posłucham przez 5 min, to naturalnie chcę znać zakończenie i ciężko mi przełączyć. Z internetem nie mam takiego problemu. Nie oglądam programów typu odmóżdżacze, bo mi się nie chce. Siadam - oglądam odcinek ulubionego serialu, skończy się i wstaję porobić coś innego. Mam 2, 3 ulubione seriale, oglądam do kupy może trzy odcinki na tydzień. Pudelek zajmuje mi 5 min dziennie, bo czytam na bieżąco A na strony typu demoty, kwejki etc. również świadomie nie wchodzę, bo końca nie widać.

Acha, no i nie chcę tym powiedzieć, że nie tracę czasu i robię tylko pożyteczne rzeczy. Nawet jeśli siedzę w internecie i nic ciekawego nie robię, to zawsze puszczę sobie jakieś obcojęzyczne radio, wejdę na jakiś portal, czy też sprawdzę teksty piosenek, albo popiszę ze znajomymi. Jakoś bardziej mi taka forma nic nie robienia odpowiada, tzn. mam wrażenie, że mam więcej pożytku z takiego siedzenia w internecie niż siedzenia przed telewizorem.

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2013-11-10 o 18:12
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 20:08   #53
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

akurat co do tej kariery recepcjonistki czy asystentki w wielkim mieście to wyrywacie z kontekstu.
Dziewczyna, która założyła wątek zastanawiala się, czy chłopak powinien porzucić stabilną pracę (której porzucać nie chce) i czy powinni zostawić dom po to, by ona mogła szukać nie wiadomo czego w stolicy. Ot, skończyła studia i chyba naoglądała się trochę seriali, jak to w Warszawie jest fajnie pięknie i światowo. Okazało się też, że panna do większych miast ma 5 i 25 km i głównie poradzono jej, by najpierw tam spróbowała szukać pracy.

Jak już o tym rozmawiamy (gdzie i z kim należy lub nie należy ;-)) to mnie bardziej ciekawi dziwna presja na ''niemieszkanie'' z rodzicami. Czyli nieważne, że się dobrze dogadujesz z rodzicami, masz swoje obowiązki, nie wtrącają wam się rodzice do życia zbytnio, ludzie żyją sobie w miarę normalnie - rzekomo najlepiej byłoby gnieździć się z obcymi ludźmi na wynajmie, to dopiero świadczy o dorosłości.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-11-10 o 20:11
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:06   #54
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Hultaj ja taką opinię spotkałam na wielu wątkach,nie tylko o tej dziewczyny. (i w sumie ja wolałabym być wyśmiewaną w tamtym wątku recepcjonistką w wawie niż jako bezrobotna tylko polegac na facecie, ale to już nie na ten watek )

Z presją/ dziwną modą na niemieszkanie też się zgadzam Jeśli relacje w domu są dobre to bez sensu jest wyprowadzać się na siłę. Wynajmować klitki czy brać kredyt na 30 lat tylko po to aby zamieszkać dwie ulice dalej. Byle tylko się wynieść Bezsens straszny.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:18   #55
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Trzeba rozróżnić pojęcia modne i ładne. Modne nie zawsze jest ładne, ale może być. No cóż, ja ubieram się po swojemu. I zauważam co robi moda. Wystarczy wyjść, zwłaszcza latem, w centrum miasta i większość dziewczyn i młodych kobiet wygląda jak armia klonów. Ostatnio w wakacje była moda na takie czarne botki - niskie kozaki, z tymi takimi srebrnymi ''guziczkami''. Lato było, a 3/4 kobiet w niskich kozakach. Teraz? 3/4 młodych kobiet i dziewczyn w workerach chodzi. I takie przykłady można mnożyć. Oczywiscie nie mówie, ze np. workery są be i fuj. Ładne są, tylko nie rozumiem tego, ze jak coś staje się modne to nagle 3/4 kobiet wybierając ciuch na zimę, czy lato, kupuje właśnie to.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:37   #56
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Trzeba rozróżnić pojęcia modne i ładne. Modne nie zawsze jest ładne, ale może być. No cóż, ja ubieram się po swojemu. I zauważam co robi moda. Wystarczy wyjść, zwłaszcza latem, w centrum miasta i większość dziewczyn i młodych kobiet wygląda jak armia klonów. Ostatnio w wakacje była moda na takie czarne botki - niskie kozaki, z tymi takimi srebrnymi ''guziczkami''. Lato było, a 3/4 kobiet w niskich kozakach. Teraz? 3/4 młodych kobiet i dziewczyn w workerach chodzi. I takie przykłady można mnożyć. Oczywiscie nie mówie, ze np. workery są be i fuj. Ładne są, tylko nie rozumiem tego, ze jak coś staje się modne to nagle 3/4 kobiet wybierając ciuch na zimę, czy lato, kupuje właśnie to.
To dlatego że jak coś jest modne to jest tego w sklepach dużo. Ja bym sama nie wpadła na te workery wlaśnie a strasznie mi się podobają i w każdym sklepie widzę ze trzy pary, które chętnie bym przytuliła
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:50   #57
madzia1251
Raczkowanie
 
Avatar madzia1251
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 301
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Trzeba rozróżnić pojęcia modne i ładne. Modne nie zawsze jest ładne, ale może być. No cóż, ja ubieram się po swojemu. I zauważam co robi moda. Wystarczy wyjść, zwłaszcza latem, w centrum miasta i większość dziewczyn i młodych kobiet wygląda jak armia klonów. Ostatnio w wakacje była moda na takie czarne botki - niskie kozaki, z tymi takimi srebrnymi ''guziczkami''. Lato było, a 3/4 kobiet w niskich kozakach. Teraz? 3/4 młodych kobiet i dziewczyn w workerach chodzi. I takie przykłady można mnożyć. Oczywiscie nie mówie, ze np. workery są be i fuj. Ładne są, tylko nie rozumiem tego, ze jak coś staje się modne to nagle 3/4 kobiet wybierając ciuch na zimę, czy lato, kupuje właśnie to.
bo często w sklepach jest praktycznie tylko to, co modne. ostatnio modne były/są ubrania ze "skórzanymi" wstawkami albo rękawami. i w zwykłych sieciówkach co druga rzecz ma element ze skóry. och, doskonale pamiętam modę na bluzki i koszule w kwiaty. brrr. wszystkie sklepy zawalone ubraniami w ten motyw, a potem dziwić się, że wszyscy wyglądają tak samo.
madzia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:52   #58
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Ja tam wolę się naszukać i znaleźć coś co mi bardziej odpowiada, niż to co modne. I tak dla przykładu, choć workery podobają mi się, to znalazłam coś bardziej mi odpowiadającego - i tak z innymi rzeczami. Ale macie racje, że to też wina sklepów.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 23:05   #59
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja tam wolę się naszukać i znaleźć coś co mi bardziej odpowiada, niż to co modne. I tak dla przykładu, choć workery podobają mi się, to znalazłam coś bardziej mi odpowiadającego - i tak z innymi rzeczami. Ale macie racje, że to też wina sklepów.
Ja wolę kupić to co mi się podoba i nie patrzeć na to czy jest akurat modne czy nie, nie szukam specjalnie rzeczy, które nie są modne tylko z tego powodu ;P
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 23:16   #60
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Moda w dzisiejszych czasach. No właśnie: na co?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja tam wolę się naszukać i znaleźć coś co mi bardziej odpowiada, niż to co modne. I tak dla przykładu, choć workery podobają mi się, to znalazłam coś bardziej mi odpowiadającego - i tak z innymi rzeczami. Ale macie racje, że to też wina sklepów.
ale komuś może właśnie odpowiadać to, co modne i w sieciówkach ja mam workery, podobały mi się od dłuższego czasu, więc tej jesieni postanowiłam je kupić, nie mam parcia na bycie ekstra oryginalną na zasadzie ''ojej, tak bardzo dana rzecz mi się podoba, no ale pół miasta w tym chodzi, więc będę pokutować i niestrudzenie szukać czegoś innego". Kupuję to, co mi się podoba i nie zwracam uwagi na to, czy chodzi w tym pół miasta czy może udało mi się znaleźć perełkę, której jeszcze nikt nie ma. Po prostu kupuję i nie przywiązuję do tego aż takiej wagi, nie rozkminiam.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2013-11-10 o 23:17
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-29 17:59:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.