Lutówki 2017 ❤ - część VII - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-18, 10:27   #2311
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Axn a bobucow też nie ubierze?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Dziurawych butów nie ubierze a na gołą stopę to zapomnij

No chyba, że mu się odmieni...
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 10:57   #2312
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Dziurawych butów nie ubierze a na gołą stopę to zapomnij

No chyba, że mu się odmieni...
Moj przez pierwsze dni na wakacjach chcial swoje zimowe zakladac. Schowalam i byly dostepne tylko sandaly. Pare razy poszedl bez butow, to bylo ałałała bo goracy chodnik, albo ałała bo kamienie i zakladał. Potem to jzu wszedzie boso bo czemu nie :P
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 14:38   #2313
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
A sandałki od kiedy? nie wiem jakie chce..

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja chyba kupię Emelki. Ostatnio w samych Geoxach chodzi, właśnie z różnych wyprzedaży Zalandowo-Limangowo-Tk maxxowych A Roczki są do 25, więc ostatnie lato na emelowe sandałki

Cytat:
Napisane przez sonia_n Pokaż wiadomość
My mamy adidasy 24.
https://www.zalando.pl/adidas-perfor...3a1z8-k11.html
https://www.zalando.pl/adidas-perfor...3a24x-c11.html.

Obie pary lekkie i zginają się gdzie trzeba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem czemu, ale otwierają mi się strony z Bonprix
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 14:45   #2314
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

mialaas emelki??
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 15:15   #2315
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
mialaas emelki??
Miałam, takie https://bootstore.pl/p/2481/23830/po...5-polbuty.html Super, lekkie i fajne, że na rzep, bo się szybko zakładało. Chyba nawet bardziej zadowolona z nich byłam niż z Geoxów. Roczki lżejsze. I w tym sklepie kupiłam je za 100zł
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 15:26   #2316
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Wzięłam w końcu geoxy. O takie IMG_3736.jpg
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 21:23   #2317
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Dziewczyny jak przygotowania do świąt?

My z mężem wczoraj i dziś ogranelismy mieszkanie, jutro jedziemy na zakupy. W sobotę, malowanie jajek i szukanie słodyczy w ogrodzie, potem gotowanie. Nie robię dużo, tylko ciasto, sałatkę i jajka nadziewne różnymi farszami, bo i tak jedziemy jak zwykle do mojej mamy i teściowej. Drugi dzień świąt zapowiada się pięknie, więc może pojedziemy nad morze.

Na zajączka kupiłam córeczce książkę "Wilelka księga pytań Basi" i grę planszową, a Jankowi "Pucio na wakacjach" i puzzle.

Pistolety na smigus dyngus gotowe .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-18, 21:45   #2318
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Anolta: slodycze sie zawsze w sobote szuka?
u mnie w domu (i u meza) tego nie bylo a chcemy tak zrobic i myslalam ze to w niedziele po sniadaniu...

U nas troche plastycznie. robilismy ozdoby jajek (kupilam styropianowe i zdobilismy). no macius 2 pomalował na czarno i 4 obsypał brokatem- glownie czerwonym i zlotym wiec niby Wielkanoc a jednak Boże Narodzenie
pisalismy tez list do zajączka i zostawialismy dla niego marchewke
rano listu nie bylo a po marchewce zostaly 2 obgryzione kawałeczki
mamy tez ksiazeczke cos a la akademia 2latka z naklejkami o swietach
zasialismy tez razem rzeżuche i kazdego dnia podlewa, patrzy czy rosnie itp
cos tam staram sie zeby kumał choc jak mowie ze swieta to macius mowi ze bedzie snieg, jak mowie ze nie bardzo to mowi ze poczeka

jutro malowanie jajek w sobote swiecenie. w niedziele swieta u nas - przyjezdzaja dziadkowie wszyscy a w poniedzialek sami ze soba jestesmy w 3

a dzis macko byl z mezem w kosciele. myslalam ze nic nie slyszy.. ale ksiadz cos tam nawiazal do swieconki i maciek caly wieczor marudził ze w koszyczku jest kielbasa i on chce na kolacje

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

my dla macia mamy klocki

ah i kupilam dzis hulajnoge... wiem ze mowilam ze 3rż itp itd
ale na naszej ulicy jest ok 8 dzieci w wieku 1-5 i wszedzie hulajnogi
wiekszosc czasu o nie walcza, moj zaczal walczyc, placze, wyrywa... i czasami stoimy sobie z 2 mamami, 3 dzieci i bita godzine wyja o 2 hulajnogi. w duzej mierze nikt sie nie bawi. jak ktores chce to nagle wszyscy
wiec wsiadłam dzis wieczorem po takich krzykach w audo, rura do decathlonu i kupilismy.

i musze pomyslec bo moze to lepszy prezent dla Maciusia od nołnejmki (aktualnie mam 2 zestawy zwierzątek z farmee )
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 22:09   #2319
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Anolta: slodycze sie zawsze w sobote szuka?
u mnie w domu (i u meza) tego nie bylo a chcemy tak zrobic i myslalam ze to w niedziele po sniadaniu...

U nas troche plastycznie. robilismy ozdoby jajek (kupilam styropianowe i zdobilismy). no macius 2 pomalował na czarno i 4 obsypał brokatem- glownie czerwonym i zlotym wiec niby Wielkanoc a jednak Boże Narodzenie
pisalismy tez list do zajączka i zostawialismy dla niego marchewke
rano listu nie bylo a po marchewce zostaly 2 obgryzione kawałeczki
mamy tez ksiazeczke cos a la akademia 2latka z naklejkami o swietach
zasialismy tez razem rzeżuche i kazdego dnia podlewa, patrzy czy rosnie itp
cos tam staram sie zeby kumał choc jak mowie ze swieta to macius mowi ze bedzie snieg, jak mowie ze nie bardzo to mowi ze poczeka

jutro malowanie jajek w sobote swiecenie. w niedziele swieta u nas - przyjezdzaja dziadkowie wszyscy a w poniedzialek sami ze soba jestesmy w 3

a dzis macko byl z mezem w kosciele. myslalam ze nic nie slyszy.. ale ksiadz cos tam nawiazal do swieconki i maciek caly wieczor marudził ze w koszyczku jest kielbasa i on chce na kolacje

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

my dla macia mamy klocki

ah i kupilam dzis hulajnoge... wiem ze mowilam ze 3rż itp itd
ale na naszej ulicy jest ok 8 dzieci w wieku 1-5 i wszedzie hulajnogi
wiekszosc czasu o nie walcza, moj zaczal walczyc, placze, wyrywa... i czasami stoimy sobie z 2 mamami, 3 dzieci i bita godzine wyja o 2 hulajnogi. w duzej mierze nikt sie nie bawi. jak ktores chce to nagle wszyscy
wiec wsiadłam dzis wieczorem po takich krzykach w audo, rura do decathlonu i kupilismy.

i musze pomyslec bo moze to lepszy prezent dla Maciusia od nołnejmki (aktualnie mam 2 zestawy zwierzątek z farmee )
Sq, nie mam pojęcia kiedy się szuka . Ja też sobie wymyśliłam tę tradycję i po prostu sobota mi lepiej pasuje. Przyjdą jeszcze dwie przyjaciółki z coreczkami, także dzieci będą miały radochę .

U nas wczoraj w zlobku byly warsztaty robienia pisanek, ja niestety nie mogłam być, mąż poszedł. Malowali te styropianowe farbami, naklejali kawałeczki bibuły, sypali brokatem. Jasio zrobił bardzo kolorowe, Maćko widzę miał konkretną wizję .

My mamy kilka tych zwierzątek z rossmana i teraz w lidlu zgarnelismy też z 5 sztuk . Jeśli o te chodzi. Wczoraj budowalismy zagrody i bawiliśmy się w zoo, tzn. bardziej ja i Antosia, bo Janek mam wszytsko psuł .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 22:21   #2320
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
Sq, nie mam pojęcia kiedy się szuka . Ja też sobie wymyśliłam tę tradycję i po prostu sobota mi lepiej pasuje. Przyjdą jeszcze dwie przyjaciółki z coreczkami, także dzieci będą miały radochę .

U nas wczoraj w zlobku byly warsztaty robienia pisanek, ja niestety nie mogłam być, mąż poszedł. Malowali te styropianowe farbami, naklejali kawałeczki bibuły, sypali brokatem. Jasio zrobił bardzo kolorowe, Maćko widzę miał konkretną wizję .

My mamy kilka tych zwierzątek z rossmana i teraz w lidlu zgarnelismy też z 5 sztuk . Jeśli o te chodzi. Wczoraj budowalismy zagrody i bawiliśmy się w zoo, tzn. bardziej ja i Antosia, bo Janek mam wszytsko psuł .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie tego typu farmee to firma i mają po ok 30 zł zestawy kilku zwierząt jakość może nie powala ale ja nie mam spiny że baran ma być większy od owcy o 17%
Maja być zwierzęta że jak patrzysz to widzisz ze kon a nie ze może osiol może kucyk a może to w sumie hipopotam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 22:39   #2321
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Takie tego typu farmee to firma i mają po ok 30 zł zestawy kilku zwierząt jakość może nie powala ale ja nie mam spiny że baran ma być większy od owcy o 17%
Maja być zwierzęta że jak patrzysz to widzisz ze kon a nie ze może osiol może kucyk a może to w sumie hipopotam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-19, 07:25   #2322
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

A do szukania słodyczy to w. Sobotę fajniej bo można z kims. Z drugiej storny u mnie się nie je słodyczy i jako dziecko walczyłam żeby z koszyczka nie zjeść aż do niedzieli więc szukać dodatkowych to już w ogóle katorga. Chciałam właśnie użyć argumentu "nie jedz małego jajecka z. Koszyczka, jutro poszukamy dużych"

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 07:27   #2323
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Hej!


Chciałam zyczyc spokojnych, rodzinnych i zdrowych Świąt!


Ja szczerze mówiac nie czuje tych świąt, codzienność i problemy nas przytłaczają i pierwszy raz od wielu lat nie robie KOMPLETNIE NIC na święta
W pierwsze idziemy do moich, w drugie do teściów. Kupuje gotowe ciasto, bo zawsze piekłam, a teraz nie mam ani sił ani checi. Przy Szymku to takie wyzwanie, że musiałabym prosic rodziców żeby go wzieli na jeden dzień żeby ogarnąć pieczenie, a sa z nim od 1,5 tygodnia i daje im tak w kość, że wolę odpuscić i kupic gotowce.


Mam nadzieje, ze kiedyś mi chłopiec w końcu dorośnie i będziemy razem piec, robić pisanki itd.



Cytat:
Napisane przez justkonev Pokaż wiadomość


Byliśmy wczoraj na kontroli u laryngologa, leki działają Wysięki się cofają całe szczęście więc zostajemy na tych samych lekach. Następna kontrola pod koniec maja

super!!! u nas niestety znowu lipa


Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
Brawo Nina ️.

Mój tak jak pisałam, jak mu powiem daj kolor serduszka to mi da, ale jak powiem daj czerwony to już nie . Może się nauczy jutro, może za tydzien, może za pół roku, albo za rok, kto to wie? .

Wiecie co ja robiłam przy Antosi? Robiłam jej dni kolorów , np. dzień żółty i się ubierala na żółto, jadłysmy żółte owoce i warzywa, potem malowanie żółtą farbą, zbieranie do koszyczka żółtych zabawek itd. i tak następne dni, żeby się nauczyła. Oczywiście się nie nauczyła . Matko, jaka ze mnie nawiedzona matka była, teraz się z tego śmieję. Przy drugim już jestem normalna .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

szacun! ja to czasami mam wyrzuty sumienia, ze nie jestem taka mama, ze nie zapewniam mu tylu zabaw i atrakcji. A potem przychodzi dzien, ze mówie spróbujemy coś i po raz kolejny uwierdzam się w przekonaniu, ze on jest jednak inny, wszystko na opak ale ciagle mam nadzieję, ze jednak kiedys to sie zmieni...


Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny u nas faza na bicie dla zabawy i rzucanie rzeczami o podłogę. Bicie jest absolutnie nieakceptowalne i zatrzymuje mu rękę w locie jak zdołam i mocnym głosem mówię ze nie wolno bić nikogo bo to boli. On w śmiech. Jak żyć.
Jak reagujecie?

Druga kwestia od czapy: czy któraś z was kiedyś spędzała święta bożego narodzenia gdzieś w górach z jedzeniem świątecznym?

u nas troche trwało zanim ogarnęlismy dlaczego bije. Bił i był agresywny jak był zmeczony, nie umiał sie wyciszyć, przytulic, zasnać tylko dostawał szału. NIC wtedy nie pomagało. A wygladało to właśnie jakby robił to dla zabawy bo sie śmiał przy tym


Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Odpowiesz jest krótka. Nie mamy wybranego

Dość mam tekstów "o mamo. Dziewczynka. Parka. To. Cudownie"



no co ty, przeciez to serio cudowne :brzyda l:




ja tam czuje, że jak bedzie drugie to bedzie chłopak. I wtedy się nasłucham "ojej"


Cytat:
Napisane przez anolta Pokaż wiadomość
Tak, strajkujemy, ale już mam dość powoli. Siedzimy po 8 h w szkole, za każdy dzień nie dostaję wynagrodzenia i co mnie najbardziej boli, 80% dzieci nie chodzi do przedszkoli/szkół, rodzice kombinują opiekę, a rząd nawet nie próbuje ratować sytuacji, gdzie ja jako rządzący bym codziennie zwoływala jakieś nadzywaczjne posiedzenia. Tymczasem premier wszytsko po świętach, bo on wielki tydzień przeżywa, a prezydent robi sobie selfie na rowerze i szuka oznak wiosny .

Moja pensja wynosi 1950zl netto, leci 9 rok pracy. Co mi po tegorocznej nominacji moich rodziców na belfra roku w moim mieście, co mi po mojej pasji, gdyby nie mój mąż, to bym musiała zmienić moją ukochaną pracę na jakąś inną, gdzie od ręki dostalabym 3000 zł. Mój mąż tylko wie, ile godzin jestem w pracy, ile czasu poświęcam jej w domu. Myślę o tych dzieciach wiecznie, nauczyciel ma problem z oddzieleniem pracy od domu.

Czasami jak włączam się w kolejne projekty, to się zastanawiam po co, ale mam satysfakcję. Moja klasa jest w projekcie budząca się szkoła, nie wystawiam ocen, tylko ocenianie kształtujące, nie ma prac domowych, chyba, że przemyślane, pracujemy dużo metoda projektów, kodujemy, programujemy, chodzimy po lesie itd. Dziś weszłam do pustej sali, smutek ogromny. Pownosilam ławki i krzesła, bo przed strajkiem wymyslilam sobie w mojej klasie tydzień bez ławek, było super . Wiem, że tych wakacji każdy zazdrości, ale powiem Wam, że gdyby ich nie było to bym zwariowała. Potrzebny jest bardzo taki odpoczynek psychiczny, bo to jest codzienna praca z 25 dzieciaczkow i oprócz sukcesów i radości, sporo problemów i ogromna odpowiedzialność. A jak widzę swój pasek z wypłaty to można ręce załamać.

Dziękuję za uwagę . Mam nadzieję, że to szybko się zakończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Potwierdzam, bardzo fajne, ale ta cena... drogie bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:40 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Udało nam się znaleźć bardzo tanie loty, jedziemy na wakacje do Włoch, region Apulia. Ten sam skład co w tamtym roku, 3 rodzinki z dziećmi. Teraz musimy znaleźć jakiś atrakcyjnie cenowo dom . Cieszę się jak dziecko .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

trudny temat, u mnie większośc ludzi, którzy maja dziei w szkołach narzeka na nauczycieli.
Zgadzam sie z tym, ze zarobki wielu nauczycieli to tragedia, nie powinno to tak wyglądać. Boli mnie tylko to, że sa grupy zawodowe, które moga strajkować i coś ugrać, a są takie, które nie sa w stanie osiagnać nic.
Oboje z mężem też pracujemy w państwówkach i to co sie dzieje u niego to jest kpina. Przez jakies 10 lat gdyby nie zmieniał stanowisk to by nie dostał nic, żadnej podwyżki. W zeszłym roku, rzucili im 50 zł brutto. Też strajkują, ale efektów brak.


trzymam kciuki żeby coś sie Wam udało w tej kwestii!



fajne te tanie? zginaja się jak trzeba? przydałby mi sie takie typowo letnie po taniości


Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
cos tam staram sie zeby kumał choc jak mowie ze swieta to macius mowi ze bedzie snieg, jak mowie ze nie bardzo to mowi ze poczeka





haha poczeka cierpliwy



u nas zajaczek przychodził wcześniej chyba w czwartek rano?
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 07:48   #2324
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

MałaMi fajne! język może lepiej mógłby być dopasowany (mam wrażenie że ucieka w lewo/prawo a on tak jest ułożony) ale na podwórko są cudowne.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 08:33   #2325
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Ja niewiele na święta szykuję bo po śniadaniu w niedzielę jedziemy do jednych rodziców, a po śniadaniu w poniedziałek do drugich...

Jajek ani nic takiego w domu nie malujemy, narobił się tego w żłobku

Żadnego sprzątania większego nie robimy bo jestem zdania, że na wielkanoc przychodzi zajączek a nie sanepid standardowo ogarniemy w sobotę rano i tyle. Potem z koszyczkiem na święcenie i dzień zleci




Piekę 3 mazurki, jeden malutki dla nas na sb do kawy, pozostałe dam rodzicom. Piekę też malutką symboliczną babkę, pewnie do jednego i drugiego śniadania zjemy.
Poza tym ugotuję kilka jajek
i planuję zrobic pierwszy raz terrinę warzywną wg tego przepisu https://praktykulinarni.com/terrina-...emowym-serkiem


Ani u mnie ani u tż nigdy nie jadło się do śniadania żurku czy kiełbasy.
W tamtym roku zrobiłam eksperyment z kiełbasą (na obiad) i nam niezbyt smakowało.
W tym roku będzie na sobotni obiad żurek... A do niego bliny/pankejki z ricottą i łososiem

Dla Bartka mam książeczki i autko zdalnie sterowane, dam w sobotę.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 08:56   #2326
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

U nas nie ma i nie było tradycji prezentów na Wielkanoc. Spotykamy się z teściami w poniedziałek i ja przygotowuje polski obiad. Żurek, śledzie pod pierzynka, kiełbasa pasztet, sos wiosenny, może jakaś sałatka. Teściowa robi deser. Zanim siądziemy do obiadu dzieciaki szukają ukrytych jajek czekoladowych po domu
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 10:42   #2327
Escorpio
Zakorzenienie
 
Avatar Escorpio
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 441
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Ja na podwórko kupiłam trampeczki z HM. Też spoko są

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
U nas nie ma i nie było tradycji prezentów na Wielkanoc. Spotykamy się z teściami w poniedziałek i ja przygotowuje polski obiad. Żurek, śledzie pod pierzynka, kiełbasa pasztet, sos wiosenny, może jakaś sałatka. Teściowa robi deser. Zanim siądziemy do obiadu dzieciaki szukają ukrytych jajek czekoladowych po domu
U mnie też nie ma prezentów na Wielkanoc. Co prawda teściowej dam upominek, ale to w ramach podziękowań, że zostaje z Alą.

Ja na święta nie robię nic Miałam zrobić tiramisu, ale mama dostaje ciasta, więc bez sensu.
Escorpio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 10:58   #2328
anolta
Zakorzenienie
 
Avatar anolta
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3 141
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

U nas prezenty na Wielkanoc są tylko dla dzieci, Zajączek przynosi i zostawia w niedzielę rano obok łóżka .

Sent from my PRA-LX1 using Wizaz Forum mobile app
__________________
2003 - My razem
2012 - ślub
2013 - córeczka
2017 - synek
anolta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 11:13   #2329
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

U nas tez tylko dzieciom. Z racji małej tradycji, w podziexe że wszyscy do nas się zjeżdżają (min 2h drogi) to na talerzach dorosłych stoją dobrej jakości króliki z czekolady. Jakiś lindt czy coś

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-19, 12:50   #2330
Fantazja_
Zakorzenienie
 
Avatar Fantazja_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 888
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cześć dziewczynki dejv śpi więc mam chwilę dla siebie. Byliśmy na dworze, ale coś chyba nie tak... jedziemy do pediatry na 19:00 jakiś lekko osowiały podwyższona temperatura ale oczy też łzawią więc zastanawiam się czy to alergia czy infekcja.... serio Mam już dosyć nie wiem totalnie.

My na święta standardowo w pierwszy dzień do teściów w drugi dzień do moich rodziców ...upiekę może dwa serniki


Opium jak tam incydent z krwią wszystko ok?

Anolta popieram strajk nauczycieli. Myślę że zarabiają stosunkowo mało do tego co wnoszą... aczkolwiek uważam też, że nie wszyscy niestety nadają się do fachu brakuje takich nauczycieli z zaangażowaniem jak Ty
Fantazja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 13:27   #2331
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

U nas już po lekarz. Mimo leków na kaszel, gowniak kaszle. Masakra. Oczywiście nic więcej. Ani pół stopnia gorączki ani kataru. Nie. On kaszle i mówi że boki go gardlo
Dostaliśmy inhalacje sterydy oczywiście... Plus receptę na antybiotyk jakby nie było lepiej. Choć kutfa kto to widział antybiotyk na kaszel :/ eh.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 13:43   #2332
Shiruvii
Zakorzenienie
 
Avatar Shiruvii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 352
GG do Shiruvii Send a message via Skype™ to Shiruvii
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

M kaszle od 3 dni. Wczoraj równą godzinę 21:20-22:20. Potem nic. Trochę rano, trochę w ciągu dnia. Poza tym nic - zero gorączki, je, bawi się. Też idziemy do lekarza dzisiaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...Popatrz prawdzie w oczy
On Cię zauroczył...


Cinderella is a proof that a new pair of shoes can change your life
Shiruvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 14:45   #2333
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Widzę, że dobra passa wszędzie...
My jak to zawsze podczas pełni, lol, nie spaliśmy. Praktycznie wcale.
Idealnie zdrowy B dostał wieczorem kataru (chyba też alergicznego) i całą noc popłakiwał wymagając żeby ktoś przy nim był. Czuję się więc
idealnie. Zaraz lecę na trening. Najwyżej na nim zasnę.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 17:45   #2334
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Wg lekarza generalnie zdrowy. Inhalowac. Ka pikole... No inhalujemy... :/

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 18:23   #2335
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Dziewczyny któraś szczepiła na ospę wietrzna? Mamy wizytę umówiona na wtorek a dziś L ma katar. Idę się pochlastać.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 19:38   #2336
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny któraś szczepiła na ospę wietrzna? Mamy wizytę umówiona na wtorek a dziś L ma katar. Idę się pochlastać.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja szczepilam zrobiłbym rano crp. Jak okejka to bym zaszczepila. Ale u nas katar na porządku dziennym...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 20:09   #2337
minula
Wtajemniczenie
 
Avatar minula
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 351
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Opium ja szczepilam z katarem, bo wtedy katar byl caly czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
minula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 20:13   #2338
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

Jaka szczepionka szczepilyscie?


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ja szczepilam zrobiłbym rano crp. Jak okejka to bym zaszczepila. Ale u nas katar na porządku dziennym...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


U nas trzęba mieć skierowanie na każde badania wiec się nie wyrobie :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 20:16   #2339
minula
Wtajemniczenie
 
Avatar minula
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 351
Dot.: Lutówki 2017 - część VII

Varilrix dwie dawki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez minula
Czas edycji: 2019-04-19 o 20:17
minula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 20:30   #2340
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Lutówki 2017 ❤ - część VII

My też

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-23 22:26:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.