Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-22, 06:06   #451
Rafal_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bolesne duże pryszcze

Też mi się wydaje , że to nie zwykłe pryszcze tylko coś innego.
Zwykłych pryszczy niemam prawie wcale na twarzy( czasami raz na miesiac wyskoczy maly pryszcz ktory od razu schodzi). Z tymi ,,Gulami'' jest nieco inaczej. Wyskoczy jakis . Siedzi miesiąc na twarzy, wkoncu tak jakby pęknie. Goi sie miesiąć. W tym czasie mam czysta twarz bez jakichkolwiek zmian. No i niestety ale za dwa miesiące znowu zaczyna mi się robić takie coś.
Możliwe , że to są czyraki tylko ,że ja nigdy niemam na tym pryszczy białego czupka. Jest on cały czerwony. Po miesiącu gdy rozszerzenie lekko skóre w tym miejscu , to wypływa z niego szaro- biała substancja.

Zapomniałem jeszcze dodać , że te pryszcze pojawiają się tylko z jedej strony twarzy na policzku. W mniej więcej tym samym miejscu . Druga strona twarzy jest czysta bez jakichkolwiek zmian na skórze.

Edytowane przez Rafal_
Czas edycji: 2013-01-22 o 06:15
Rafal_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 08:29   #452
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: Bolesne duże pryszcze

Cytat:
Napisane przez Rafal_ Pokaż wiadomość
gdzie taki wymaz można zrobic?
Zadzwoń do najbliższego laboratorium lub przychodni lub szpitala i zapytaj czy wykonują wymazy.

Ewentualnie prywatnie: sieć Diagonostyka, ale tam jest drogo.
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 12:24   #453
Megan07
Przyczajenie
 
Avatar Megan07
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Red face Trądzik : pomóżcie.

Cześć
Jestem Magda i mój trądzik zaczął się mniej więcej w 1 klasie gim , tak pod koniec powiedzmy że w maju. Wcześniej jakoś mi to zwisało i jadłam co chciałam , używałam mnóstwo kosmetyków na raz. No nie ważne. W wakacje było jeszcze ok. Jednak od drugiej klasy zaczęło mi to strasznie przeszkadzać. Wykwitów było co raz więcej i popadałam w paranoje.
Mam więc pytanie... w listopadzie poszłam do dermatologa , w Krakowie który miał dobre opinie itd. zaleciła mi żel i na zamówienie w aptece spirytus na noc , oraz krem na dzień. Nie chodzi mi o to że nie pomaga... powiedzmy że jest to bardzo powolne. Teraz 20 stycznia będzie już 3 wizyta , czyli miną 3 miesiące. Czy to normalne że trądzik leczy się więcej niż 3 miesiące? w sensie czy znika np. po 5 - 6 miesiącach dopiero?
Po prostu brak mi sił i ochoty. Moja skóra ma się lepiej , no ale nie jest to perfekcyjnie. Mam teraz więcej przebarwień niż pryszczy , pojawia się już co raz mniej . Czy to dobry znak ? w sensie czy te przebarwienia to jakby kolejny etap leczenia? Po prostu chce sie kogoś poradzić, bo jestem w tym całkiem sama..
Prosiłabym o jakąkolwiek odpowiedź.

(Prowadzę dietę , zero słodyczy fast foodów , serów , mleka czy świństw. Zdarzy mi się raz w tygodniu zjeść biały chleb ale no nie da się tak całkiem odejść od przyzwyczajeń. No ale myśle że nie wolno ograniczać WSZYSTKIEGO. Pije dużo wody i zielona herbatka raz na jakiś czas
Megan07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 14:23   #454
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: Trądzik : pomóżcie.

Kochana jesteś młoda, z tego co piszesz wkraczasz w tzw burzę hormonów i okres dojrzewania.... niestety bardzo rzadko dziewczyny w twoim wieku nie mają problemów z trądzikiem.

Bardzo dobrze że leczysz się u dermatologa, moim zdaniem do podstawa. Nie licz też że zniknie Ci trądzik szybko, bo to jest kuracja długotrwała i trądzik może (ale nie musi) zostać na buzi jeszcze kilka lat.

U mnie było podobnie w pierwszej klasie gimnazjum miałam buźkę jak pupcia niemowlaka (gładka jednolita piękna czysta cera), niestety widząc jak koleżanki się malują ja również zaczęłam nakładać bez potrzeby kosmetyki.... od tamtej pory zaczęły się moje problemy. Niestety ten wiek gimnazjalny i w liceum to okres dojrzewania i wtedy ja przynajmniej miałam najgorsze problemy z trądzikiem.... Leczyłam się różnymi środkami ale nie pomogło (co nie znaczy że tobie nie pomoże bo każdy organizm jest inny), teraz mam 24 lata i dalej borykam się z trądzikiem (ale już nie młodzieńczym).

Pogodziłam się z tym, nauczyłam się kamuflować wszystko, dobierać takie kosmetyki które nie zaognią stanu mojej cery... nauczyłam się pielęgnacji cery, ale wiem że moja cera nigdy nie będzie już doskonała...

Głowa do góry, spokojnie chodź do dermatologa i lecz buźkę... jesteś młoda, młodziutka i musisz być cierpliwa
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 16:04   #455
Rafal_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bolesne duże pryszcze

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Zadzwoń do najbliższego laboratorium lub przychodni lub szpitala i zapytaj czy wykonują wymazy.

Ewentualnie prywatnie: sieć Diagonostyka, ale tam jest drogo.
Dzięki wielkie

Jeśli ktoś mógłby się coś powiedzieć na temat tych pryszczy to byłbym wdzięczny
Rafal_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 18:42   #456
anetka257
Przyczajenie
 
Avatar anetka257
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: Trądzik : pomóżcie.

Ja chodzę do drugiej gimnazjum. Mój problem z trądzikiem zaczął się pod koniec szóstej klasy. Miałam po prostu mały armagedon na twarzy. Już nawet mama zaczęła mi mówić, że chyba będziemy musiały iść do dermatologa. Pomyślałam, że się chyba załamie. Myślałam, że aż tak tego trądziku nie widać. Do dermatologa nie chciałam iść. W tym czasie używałam żeli do twarzy do cery trądzikowej, toników z alkoholem, kremów wysuszających itd. Z dnia na dzień zmieniłam wszystko. Zaczynając od zmiany kosmetyków, kończąc na zmianie diety. Pomyślałam, że jak to nie pomoże, to już nic nie pomoże. Od tamtego czasu używam delikatnych żeli do twarzy i kremów nawilżających niezapychających porów, toników nie zawierających wgl alkoholu. Obcięłam grzywkę. Nie dotykałam twarzy w ciągu dnia, a już na pewno niczego nie wyciskałam. Po jakimś czasie cera uspokoiła mi się. Nie mówię, że już jest wspaniale, ale na 100% lepiej niż było kiedyś. Nie mam aktualnie na twarzy żadnych ropnych wyprysków, tylko takie krostki w kolorze ciała, ale nie jest ich aż tak dużo. Tobie też się uda

Edytowane przez anetka257
Czas edycji: 2013-01-23 o 08:03
anetka257 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 21:34   #457
FireWire
Raczkowanie
 
Avatar FireWire
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 113
GG do FireWire
Dot.: Bolesne duże pryszcze

Ej tu naprawdę nie ma co mówić więcej. Już dawno powinieneś był iść do lekarza. Obowiązkowo. Naprawdę ; )
Liczę, że podzielisz się diagnozą, bo jestem ciekawa czy to czyraki, czy może wdało się zakażenie?
FireWire jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 21:56   #458
jagodka230
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 75
Dot.: Trądzik : pomóżcie.

niestety trądzik można leczyć latami, ale głowa do góry, może Tobie się uda jak masz jakieś wątpliwości co do zalecanych środków przez tego dermatologa, to udaj się do innego choćby zobaczyć co Ci powie
jagodka230 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 16:11   #459
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: wieloletnia nieskuteczna walka z trądzikiem!

Czytając wiele postów, niejednokrotnie utożsamiam się z Wami dziewczyny, czyli osobami, które od lat walczą z trądzikiem. W tym aspekcie mogę pochwalić się jakimś 8-letnim doświadczeniem. Obecnie mam 22 lata i trądzik jak był tak jest nadal. Pomijam kwestie oczywiste takie jak wielokrotne wizyty u dermatologów itp. Żaden z nich nie znalazł dla mnie skutecznej metody. Jednak ja należę do tej grupy osób, którym nie można od tak zaaplikować doustnego antybiotyku. Z uwagi na marskość wątroby takie eksperymenty są mi zabronione. Wykonuję wiele badań w dość regularnych odstępach czasu, w tym badania hormonalne, które mam bez zarzutów. Moja choroba jest dodatkową przyczyną nasilania się trądziku, gdyż organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Pozostawała mi zawsze terapia zewnętrzna. Stosowałam skinoren, isotrexin, isotrex, nawet krótko unidox (doustny), ale nic nie wyeliminowało problemu. Dodatkowo ostatnio chodziłam na zabiegi naświetlania lampą LED (6 zabiegów). Na dzień dzisiejszy moja skóra jest mocno dotknięta wieloletnią walką z wypryskami. Mam nierównomierny koloryt cery, przebarwienia, głębokie i widoczne blizny, a nowe zmiany (ropne guzki, zgrubienia, podchodzące krwią) nadal się tworzą. Od 7 lat jestem pod opieką pani dr M. Łopuszyńskiej, która ma własny gabinet dermatologiczno-kosmetyczny. Regularnie oczyszczam cerę. Jeden raz miałam również zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego na spłycenie blizn. Jednak taki zabieg trzeba powtórzyć, najlepiej gdy nowe zmiany już się nie tworzą. U mnie jak narazie nie ma sensu bawić się w kolejne dawki lasera, bo przyczyna problemu wciąż pozostaje aktualna. Chciałam podzielić się moimi doświadczeniami, może komuś innemu bardziej pomogą Na tworzące się ropne zmiany polecam Wam bardzo okłady z sody oczyszczonej, można je robić nawet codziennie, np. po 20 minut. Dodatkowo koniecznie maść ichtiolowa (w aptece za nieco ponad 2 zł). Oba te zabiegi powodują, że ropne guzki same pękają, pozbywają się zalegającej wewnątrz ropy, krwii i o wiele szybciej się goją. Polecam, bo sama stosuję. Jest to idealna metoda na wyciszenie skóry. Nie wyeliminuje ona Waszych problemów, ale przyśpieszy gojenie. Mi niektóre podskórne guzy potrafiły goić się nawet miesiąc. To chyba narazie wszystko co chciałam powiedzieć w tym temacie
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 21:03   #460
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Trądzik : pomóżcie.

Autorko, cierpliwości Niestety na efekty trzeba długo czekać, ale jesteś młodziutka, masz jeszcze szansę się wyleczyć i za parę lat w ogóle nie pamiętać o trądziku i cieszyć się skórą bez blizn.

Przebarwienia są normalne - jak już pozbędziesz się całkowicie wyprysków, będzie można się nimi zająć specjalistycznie, tak więc spokojnie.

Jedyne co mnie martwi to ten spirytus na noc. Pewnie bardzo wysusza skórę, a niestety nie zawsze leczenie spirytusem daje trwałe rezultaty (tzn. kiedy stosujesz, jest w miarę ok, ale kiedy odstawiasz problem wraca). Trochę przed tym przestrzegam, bo można niekiedy dobrać bardzo efektywną terapię bez wysuszaczy. Mówię to z własnego doświadczenia - odkąd odstawiłam preparaty wysuszające cerę (wszystko co na trądzik niestety wysusza) na rzecz nawilżania i delikatnych kosmetyków, trądziku jest mniej. Tak więc autorko zadbaj też o solidne nawilżanie
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 11:07   #461
Lajla1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 40
GG do Lajla1000
Dot.: Problemy z cerą :-(((

Dziewczyny pomóżcie!!

Nie wiem co to jest co mam na twarzy i nie wiem jak z tym walczyć (nawilżać, pilingować, wysuszać??) poradźcie?

A teraz to troche opisze bo na zdjeciu kiepsko widać. Moje krostki są w dotyku są takie chropowate, lekko zaczerwienione, raczej nie nadają się do wyduszania, mam je od ponad miesiąc, dodam ze w tym czasie nie zmieniałam kosmetymków.

Poradźcie coś, bardzo prosze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02036.jpg (42,6 KB, 91 załadowań)
Lajla1000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 13:19   #462
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Bolesne duże pryszcze

zrób wymaz, to nie jest normalne.
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2013-02-03 o 19:50
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 18:11   #463
spinka95
Raczkowanie
 
Avatar spinka95
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 53
Dot.: Bolesne duże pryszcze

Osobiście wątpię aby był to gronkowiec... Kuzyn leczył to świństwo chyba przez 3 lata ( w kółko nawroty) i zachowywało się trochę inaczej .

Obstawiałabym prędzej czyraki... Przechodziłam, (choć miałam na brzuchu, ślad pozostał do tej pory) i opis pokrywa się całkowicie
__________________


Edytowane przez spinka95
Czas edycji: 2013-01-30 o 18:12
spinka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 18:50   #464
ankaaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Unhappy Leczenie trądziku

Witam! Wiem, że jest wiele takich postów, ale chciałabym się zwrócić z prośbą o pomoc do doświadczonych osób. Otóż: chcę dobrać odpowiednią pielęgnację mojej trądzikowej skóry... Na mojej twarzy są widoczne rozszerzone pory, okropne zaskórniki WSZĘDZIE, do tego podskórne, bolące grudki na policzkach, brodzie i czole. Takowe grudki mam na plecach. I to w takich ilościach i rozmiarach, że przy położeniu się na twardszą powierzchnię po prostu wyję z bólu. Na ramionach mam też zaskórniki, to samo na dekolcie. Trądzik leczę od 5 lat, bywałam u różnych lekarzy i odkąd usłyszałam, że pozostaje jedynie Izotek przestałam tracić czas na wizyty. Używałam wielu rzeczy powszechnie dostępnych rzeczy oraz przeróżnych antybiotyków. Podłoża mojego problemu nadal nie znam- póki co zwalam to na wiek, jednakże planowałam już wizytę u endokrynologa... Ostatnią moją kuracją było 5 miesięczne używanie Zoracu- zrezygnowałam, oprócz złuszczania nie było żadnej poprawy. Planowałam teraz zakupić kwasy, ale błagam o pomoc, bo nie mam pojęcia jakie wybrać POMOCY!
ankaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 21:53   #465
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Leczenie trądziku

Skoro masz duży problem z trądzikiem, i wypróbowałaś wiele maści i kremów, to może jednak Izotek? Dlaczego nie jesteś do niego przekonana?
Chyba że masz tylko kilka pryszczy i wyolbrzymiasz, wtedy Izotek faktycznie odpuść...
Warto zbadać hormony, bo jeżeli z nimi jest problem to nic nie pomoże oprócz tabletek.
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-05, 23:28   #466
ankaaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Leczenie trądziku

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Skoro masz duży problem z trądzikiem, i wypróbowałaś wiele maści i kremów, to może jednak Izotek? Dlaczego nie jesteś do niego przekonana?
Chyba że masz tylko kilka pryszczy i wyolbrzymiasz, wtedy Izotek faktycznie odpuść...
Warto zbadać hormony, bo jeżeli z nimi jest problem to nic nie pomoże oprócz tabletek.
Nie wyolbrzymiam, zresztą ocena mojej skóry nie jest jedynie oceną subiektywną Izotek odpuszczam ze względu na skutki uboczne i generalnie destruktywny wpływ na organizm. Wiem, że mogą to być hormony, jednak wierzę, że kwasami mogę choć trochę poprawić stan mojej skóry, stąd ten wątek...
ankaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 09:19   #467
danhema
Przyczajenie
 
Avatar danhema
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: Leczenie trądziku

Mam do sprzedania TETRALYSAL 2 op. po 300 mg do tego maść Epiduo . Kupione 1.02 2013r. Kontakt danutaunijat@interia.pl lub tel. 535199872.
danhema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 14:57   #468
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Leczenie trądziku

Autorko, jeśli antybiotyki i ta cała chemia ci nie pomogła, to może czas zmienić nieco taktykę? Próbowałaś naturalnych metod? Maseczki z drożdży, maseczka z zielonej glinki, picie pokrzywy i bratka? Dodatkowo zachowanie ogromnej higieny, odpada więc mycie twarzy wodą z kranu.
Do tego niezwykle istotna jest odpowiednia dieta.
To naprawdę bardzo dużo daje, przynajmniej w moim przypadku
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 15:43   #469
ankaaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Leczenie trądziku

Tetralysal brałam, epiduo także. PODZIĘKUJĘ ))))

Co do naturalnych metod... Glinkę regularnie stosuję od jakiegoś miesiąca, wcześniej jakoś sporadycznie, ale nie oczyszcza mnie za bardzo, drożdże na mnie nie działają kompletnie. Choć ze względu na włosy postaram się je pić zamiast pakować na twarz

Właśnie wczoraj skończyłam moje wielkie opakowanie herbaty z pokrzywy, piję regularnie również herbatkę z bratka i czegoś tam jeszcze- specjalna na takie skórne problemy. Zrezygnowałam z czekolady totalnie, ostre rzeczy odstawiłam, o higienę również dbam
Na różnych forach siedzę już od kilku lat, a z tego wszystkie nie próbowałam właśnie chyba tylko kwasów...
ankaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 16:07   #470
NNNata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 22
Dot.: Leczenie trądziku

Nie baw się kwasami na własną rękę, tym bardziej że pewnie masz dość podrażnioną skórę po tych wszystkich kuracjach.
Również byłam leczona anatybiotykami (tetrasyl, unidox, na zewnątrz zineryt, skinoren, akenymyci, differin i jakieś inne), również bez skutku.

U mnie zadziałała drastyczna zmiana diety, ruch na świeżym powietrzu, odstawienie przeciwtrądzikowych, antybakteryjnych kosmetyków, które działały drażniąco i stosowanie OCM (mycie olejami i chusteczką muślinową)
Do tego przyjmuję ostropest (zioło usuwające substancje toksyczne i wspomagające wątrobę) i zaczyna być lepiej.
NNNata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 16:37   #471
ankaaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Leczenie trądziku

Dziękuję za odpowiedzi i rady, chyba się przekonam do OCM, choć stosowałam olejek pichtowy i nie byłam zadowolona... Trochę się boję odstawić wszystko tak po prostu...
ankaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 16:47   #472
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Leczenie trądziku

Dobrze, że nie zdecydowałaś się teraz na Izotek, gdyż...PRZEDE WSZYSTKIM BADA SIĘ HORMONY! podłoże trądziku może być różne, co za tym idzie chorobowe czyli wynikające z jakiejś po prostu choroby wewnątrz Ciebie Nie rozumiem jak można przepisywać jakiekolwiek leki nie robiąc przedtem badań. Przecież na konkretne dolegliwości są konkretne leki! Zbadaj się konkretnie! Nie radzę stosować póki co kwasów gdyż to tylko pogorszy sprawę. Jeśli zaczniesz ODPOWIEDNIE leczenie wtedy zastanawiaj się nad dodatkowymi kuracjami. Mi dużo pomaga nie używanie wody z kranu i nie majstrowanie przy twarzy czyli im mniej tym lepiej. Zamiast wody używam zaparzonego rumianku i właśnie nim przemywam twarz. Cudo nad cudami i aż nie wierze, że taki prost sposób sporo pomógł mojej cerze. Polecam Oeparol, kapsułki z wiesiołkiem ale pamietaj, że trzeba je łykac minimu 3 miesiące i nie przerywaj kuracji..ja stosuje je już od ponad pół roku i bardzo mi pomagają. I traktuj swoja buzię bardzo delikatnie...ale przede wszystkim gdy nie zaczniesz jej leczyć to nawet najlepsze zabiegi na świecie nic Ci nie dadząPolecam Ci 2 super blogi...

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/

http://kosmostolog.blogspot.com/

może Cię zainspirują
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 18:04   #473
ankaaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Leczenie trądziku

sarkastiko, baaaaardzo dziękuję za linki, siedzę i czytam cały czas...
A na badania mam zamiar iść w przyszłym tygodniu, muszę jakoś przezwyciężyć mój paniczny strach przed igłą, krwią i wszystkim tym, co mnie czeka :/
ankaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-06, 18:35   #474
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Leczenie trądziku

Cytat:
Napisane przez ankaaa00 Pokaż wiadomość
A na badania mam zamiar iść w przyszłym tygodniu, muszę jakoś przezwyciężyć mój paniczny strach przed igłą, krwią i wszystkim tym, co mnie czeka :/
Badania hormonów to zwykłe pobranie krwi, kilka minut i po strachu. Według mnie to coś, co można znieść, w porównaniu z kilkuletnim, nieustępującym trądzikiem
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 08:34   #475
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Leczenie trądziku

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Badania hormonów to zwykłe pobranie krwi, kilka minut i po strachu. Według mnie to coś, co można znieść, w porównaniu z kilkuletnim, nieustępującym trądzikiem

He dobry argument by iść: trądzik czy igła? wybór jasny
Pamiętaj by przy badaniu zastanowić się także nad innymi kwestiami np. miesiączka-czy jest regularna, czy masz mocny PMS itp, czy włosy też dają Ci w kość, czy może masz full stresów, czy Twoja waga się waha, czy masz nadmiar włosków na ciele itp itd..obejrzyj się pod wieloma kątami..ja poszłam na badania hormonalne także w celu uporania się z problemem skórnym a wyszło mi, że jestem chora na hiperprolaktynemie..co także może być tego przyczyną ale nie musi bo wciąż trochę walczę a hiper zazwyczaj oznacza skutek jeszcze innej dolegliwości..więc badaj się, badaj bo to dobra droga do tego by znaleźć przyczynę tego całego pioruństwa
Gdybym teraz wygrała w totka to odrazu poszłabym na prześwietlenie caaaaaałej siebie
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 16:32   #476
NNNata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 22
Dot.: Leczenie trądziku

Zawsze możesz zamówić usługę pobierania krwi w domu )
NNNata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-07, 17:08   #477
ankaaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Leczenie trądziku

Wstępnie we wtorek biegnę do lekarza... Aua, na samą myśl mnie boli! Widok igły mnie odrzuca, ale niestety moja twarz jeszcze bardziej... Oby tylko wyniki były w miarę ok!
ankaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 22:52   #478
VintageGal
Raczkowanie
 
Avatar VintageGal
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 414
GG do VintageGal
Dot.: Leczenie trądziku

A nie próbowalas lub nie mialas zamiaru tabletkami antykoncepcyjnymi?
ja troche ryzykowalam cyprodiolem ale mnie pomogło bardzo,oprocz tego stosowanie wielu roznych specyfikow chocby maseczek, i tak jak piszą poprzedniczki, duzo higieny, i nie poddawanie się.
__________________
Wymiana na jesien czyli szukam mgiełek irurek!



https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post43364577
VintageGal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 23:25   #479
Wiindy
Raczkowanie
 
Avatar Wiindy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 60
Dot.: Leczenie trądziku

ktoś wcześniej wspomniał o diecie, to jest jeden z najważniejszych czynników przy walce z trądzikiem! Też miałam ten problem, a wszystkie chemiczne specyfiki które miały pomóc oczywiście tylko pogarszały sytuację. Zrezygnowałam z wszystkich antytrądzikowych cudeniek i postawiłam na mycie twarzy mydłem z wyciągiem z drzewa herbacianego , tonik z ziaji aloesowy i krem nawilżający też aloesowy. Efekty było widać już po paru dniach, skóra jakby odpoczęła od wszystkich wysuszających zabiegów. Jednak rzeczą która najbardziej przyczyniła się do oczyszczenia mojej twarzy z wszelkich wyprysków to woda z cytryną którą piję rano i wieczorem. Już od dłuższego czasu żadna nowa niespodzianka się nie pojawia, a ja nie mogę uwierzyć, że straciłam tyle czasu i pieniędzy by okazało się, że rozwiązaniem mojego problemu jest tak łatwa metoda.
powodzenia!
Wiindy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 12:52   #480
ankaaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: Leczenie trądziku

Myślałam i antykoncepcji, ale to jest trochę ryzykowne... Najpierw badania, a potem kto wie, może i wizyta u ginekologa
Z dietą jest ciężko, bo ja mało jem i mało rzeczy lubię, ale staram się pilnować Dziękuję za wszystkie rady!
ankaaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.