Wrześniówki 2016 <3 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-01, 08:24   #2431
aneczkakropeczka
Raczkowanie
 
Avatar aneczkakropeczka
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 153
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Hej dziewczyny melduję się po weekendzie spędzonym u rodziców tż. Żeby Was nadrobić, trzeba się naczytać. Lecimy z wątkiem jak szalone

Gratuluję wszystkim udanych wizyt

U mnie niestety od wczoraj rozpacz, bo wyszły mi małe guzy na obu piszczelach. Z doświadczenia wiem, że jest to rumień guzowaty. Na początku tamtego roku miałam styczność z tym po raz pierwszy... masa badań, włóczenie się od lekarza do lekarza, aż przystało na tym, że rumień ten spowodowany był niezgodnością tabletek antykoncepcyjnych (Vibin) z tabletkami na niedoczynność tarczycy (Euthyrox). W momencie zwiększenia dawki tego drugie, zaczęły pojawiać się guzy. Przez 7 tygodni brałam sterydy, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i przeszło. Aż do tej pory... nie wiem co jest powodem... zaraz po godz 10 dzwonię do gina, może on mi coś na ten temat powie. Boję się o moje maleństwo Czy któraś z Was miała kiedyś do czynienia z rumieniem guzowatym? Któraś coś wie na ten temat?

weselna01 mogę też prosić?
__________________

Kocham Cię od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, ja Twoja mama.

aneczkakropeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:26   #2432
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Wrześniówki 2016 &lt;3

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Co z tym camembertem? Mam dwie strony i dwie sprzeczne informacje:

Wolno: http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-por...,203_5083.html

Nie wolno: https://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10010685.html

Bo chyba zjem drania Nie wierzę że miękki serek marki Turek ma coś wspólnego z prawdziwymi serami pleśniowymi
Sery pleśniowe to był jeden z pierwszych produktów, których zabronił mi ginekolog... Dobrze, że nie przepadam za nimi jakoś

Muszę zacząć robić jakieś koktajle jarzynowe, żeby przemycić warzywa do diety, bo nigdy nie byłam w tym zbyt systematyczna
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting



Edytowane przez Samarinda
Czas edycji: 2016-02-01 o 08:27
Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:26   #2433
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
No to faktycznie sen z grubej rury. Ale może byłaś tym, któremu udało się zwiać?
Na TT ja bym osobiście poszła od II trymestru przy braku przeciwwskazań, bo to nie jest jakiś sport wyczynowy
Na śniadanko dzisiaj miałam razowe tosty z plastrem goudy i dwoma plastrami ananasa. Na środek mała śliwka, ale może być żurawina. Polecam
No chyba nie uciekłam właśnie. Małe koszmary.

Te tosty brzmią ciekawie i tak egzotycznie Takich jeszcze nie jadłam. Ja póki co uwielbiałam tosty z goudą i świeżym, zielonym ogórkiem... mniam
Może się skuszę na taką małą innowację
Choć mam dylemat... może omlet z bakaliami... no nie wiem. Póki co trzeba do Biedronki po pieczywo się wybrać
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:40   #2434
ttuska
Rozeznanie
 
Avatar ttuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 881
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Mnie również ginekolog w produktach niewskazanych wymieniał sery pleśniowe a dodatkowo mocną herbatę, kawę, surowe mięso, herbatę Zielona i czerwoną
ttuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:41   #2435
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Wrześniówki 2016 &lt;3

Cytat:
Napisane przez ttuska Pokaż wiadomość
Mnie również ginekolog w produktach niewskazanych wymieniał sery pleśniowe a dodatkowo mocną herbatę, kawę, surowe mięso, herbatę Zielona i czerwoną
O matko, czerwoną też? Przecież rooibos nie ma kofeiny. Czy chodziło o czerwoną typu pu-erh?
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:52   #2436
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Wrześniówki 2016 &lt;3

hej, a ja dziś bym nic nie jadła od wszystkiego mnie odrzuca
płatki jedynie "wmusiłam" na obiad co robicie?
__________________

ℒℴѵℯ ..
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 08:54   #2437
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Wrześniówki 2016 &lt;3

Cytat:
Napisane przez lianeska Pokaż wiadomość
hej, a ja dziś bym nic nie jadła od wszystkiego mnie odrzuca
płatki jedynie "wmusiłam" na obiad co robicie?
Ja mam bezglutenowe kładzione i jakieś warzywka do tego, może brukselkę? Na razie próbuję przekupić żołądek świeżym sokiem mandarynkowym, ale mdli mnie dalej
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 09:01   #2438
aniusia49
Raczkowanie
 
Avatar aniusia49
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 97
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Czytałam, że ta oliwka babydream zawiera olej sojowy, a on nie jest polecany w ciąży - szczególnie w pierwszym trymestrze.

http://www.srokao.pl/2015/08/analiza...-fur-mama.html

Od kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży dwa razy dziennie smaruję się oliwką, która ma większość naturalnych składników

U mnie dziś na obiad ogórkowa Ogólnie nie lubię i nie jem wgl żadnych warzyw, więc teraz muszę coś próbować jeść.
aniusia49 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:01   #2439
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Dietka kolejny raz wysłana. Jak Wam się w ogóle podoba?

Widzę, że w serach pleśniowych jest mleko nie pasteryzowane. Ale w składzie camemberta z Turka jest pasteryzowane. Czyli na moją logikę nie ma tu zagrożenia.
Zadzwonię potem do znajomych matek i popytam czy jadły

Ale mnie ssie... właśnie zjadłam sobie II śniadanie i uwaga, będzie combo: 25g mozarelli, kilka plastrów ziemniaków z wczoraj omaszczonych odrobiną oleju z patelnii oraz malutki przecier jabłkowo-brzoskwiniowy
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:06   #2440
ttuska
Rozeznanie
 
Avatar ttuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 881
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Cytat:
Napisane przez Samarinda Pokaż wiadomość
O matko, czerwoną też? Przecież rooibos nie ma kofeiny. Czy chodziło o czerwoną typu pu-erh?
Nie dopytywakam, bo ja czerwonej nie piję
Cytat:
Napisane przez lianeska Pokaż wiadomość
hej, a ja dziś bym nic nie jadła od wszystkiego mnie odrzuca
płatki jedynie "wmusiłam" na obiad co robicie?
pociesza Cię tym, ze ja praktycznie od tyg jem tylko rosół . Jedzenie mogłoby dla mnie nie istnieć, a dzisiaj obudziłam się z takimi mdlosciami, zjadłam pół banana a teraz piję herbatę..
ttuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:07   #2441
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Wrześniówki 2016 &lt;3

Pierwsza próba dodzwonienia się do ZUSu - zajęte. Dalej jest jeden numer na całą Polskę. To chyba graniczy z cudem

Teoretycznie rooibos to nie herbata

Uuuu oczekiwanie na połączenie! Ale to ich granie na czekanie doprowadza do szału
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting



Edytowane przez Samarinda
Czas edycji: 2016-02-01 o 09:10
Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 09:09   #2442
Shanti90
Szczęśliwa Czerwcówka
 
Avatar Shanti90
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Koniec świata :)
Wiadomości: 222
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Witam się

Ale miałam sen. Śnił mi się poród. Ale urodziłam zdrowego chłopca zakręcony był ten sen jak nie wiem.

U mnie dziś rosół. Muszę się wybrać do sklepu po zakupy. Ale nie chce mi się zbytnio

A mój gin powiedział, żeby wszytko jeść z umiarem, jedna kawka, jak najmniej smażonego itp. o serach nic nie mówił, ja się nie pytałam, ale dlatego, że i tak nie lubię serów pleśniowych.
__________________
13.06.2015

Czekamy... 15/40 - 11.09.2016
Shanti90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:24   #2443
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

No to wszystko wiem. Wystarczy do zwolnienia dołączyć oświadczenie, że miejscem stałego pobytu w okresie takim i takim jest adres zamieszkania, tj. ... . Tylko na przyszłość mam pamiętać i powiedzieć o tym lekarzowi przy wypisywaniu. Jeden problem z głowy
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:30   #2444
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Wrześniówki 2016 &lt;3

Ja dostałam obiadek od mamusi. Także mam pieczeń z sosikiem, dorobię ziemniaczki i surówkę może z kiszonej kapusty i będzie pycha.
Na śniadanie wygrał jednak twarożek. Przywiozłam z domu także ser biały, taki eko.. Babcia mi zrobiła

Czytałam, że zastanawiacie się czy można jeść wątróbkę. Ja osobiście nie lubię, ale moja szwagierka mi mówiła, że podczas ciąży jadła ją 2x w tygodniu i ma zdrowego syna. Także myślę, że można, tylko pewno z umiarem.

Weselna01 - dietka bardzo ciekawa. Myślę, że coś z niej wykorzystam
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:35   #2445
aisot
Rozeznanie
 
Avatar aisot
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniówki 2016 &lt;3

Cytat:
Napisane przez kasia_wroc Pokaż wiadomość
Ja dostałam obiadek od mamusi. Także mam pieczeń z sosikiem, dorobię ziemniaczki i surówkę może z kiszonej kapusty i będzie pycha.
Na śniadanie wygrał jednak twarożek. Przywiozłam z domu także ser biały, taki eko.. Babcia mi zrobiła

Czytałam, że zastanawiacie się czy można jeść wątróbkę. Ja osobiście nie lubię, ale moja szwagierka mi mówiła, że podczas ciąży jadła ją 2x w tygodniu i ma zdrowego syna. Także myślę, że można, tylko pewno z umiarem.

Weselna01 - dietka bardzo ciekawa. Myślę, że coś z niej wykorzystam

Oh Boże dzięki Ci! Wczoraj zjadłam niecała jedna indycza i sie zaczęłam zamartwiać w nocy aż sie trzęsłam.
aisot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:40   #2446
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

witam, niestety z moim gardłem coraz gorej. ja mam tendencje do angin.. nie chce antybiotyku



Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
U mnie marketing, doradztwo i trochę modelingu na kursach masaży (to najlepsze , ale mogę tam wrócić dopiero na II trymestr i za zgodą lekarza, za to prosto na lomi lomi, ajurwejdy i inne przyjemności ).
Fotografia super sprawa, fajne środowisko I też nie na etat? I też na wieść o szpitalu pracoholizm zawył z otchłani? Chyba coś nas łączy ;D

Zawalczę o te pagórki. Mąż mi wczoraj pokazywał trasę - tak ją dla mnie rozłożył, że mamy dzień na przejście trasy, która zajmuje po 2 do 4 godzin Po drodze pozaznaczał schroniska - są dosłownie co chwila, więc zawsze mogę się zatrzymać i odpocząć. Najbardziej szalone podejście ma 600m pod górę łagodnym stokiem, potem cały czas karkonoskimi szczytami. Oni idą na Śnieżkę, ja pewnie spasuje, bo już raz szłam i to w tym stanie może być jednak za trudne. A potem spacerkiem w dół.


---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------



Współczuję. Trzymam kciuki, żeby przeszło.
ja jestem na działalności wiec wiadomo z L4 lipa, czego sama nie zrobie to nie zarobię. i tak, na sama myśl aż zawyłam, że miałabym leżeć plackiem albo szpital. I wiem, ze zdrowie dziecka najwazniejsze ale tylko drugi pracoholik to zrozumie. praca jest dla mnie mega ważna

Cytat:
Napisane przez ttuska Pokaż wiadomość
Ja pytałam o tantum verde i lekarz nie widział przeciwwskazań polecam jeszcze inhalacje z szalwi a na męczący, suchy kaszel 'kisiel' z lnu dla osób i mocnych nerwach (jest obrzydliwy)

a ja dzisiaj zaliczam pierwsze mdlosci..
u mnie tylko mega bol gardla,

Cytat:
Napisane przez Samarinda Pokaż wiadomość
A mi właśnie powiedzieli, żeby z tantum verde i szałwią uważać...
W temacie głupich snów: poszłam na zumbę, poskakałam chwilę, po czym się zorientowałam, że przecież jestem w 7 tc i co ja w ogóle robię, więc zaczęłam tylko lekko przestąpywać z nogi na nogę, aż prowadząca podeszła i zapytała czy ja w ogóle patrzę na to co ona robi, po czym uciekłam z sali smutne w sumie, bo bardzo lubię zumbę
o Ty ,ale sie usmialam


Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Co z tym camembertem? Mam dwie strony i dwie sprzeczne informacje:

Wolno: http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-por...,203_5083.html

Nie wolno: https://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10010685.html

Bo chyba zjem drania Nie wierzę że miękki serek marki Turek ma coś wspólnego z prawdziwymi serami pleśniowymi
ja bym zjadla te nasze sklepowe nie maja nic wpsolnego z prawdziwymi,
Cytat:
Napisane przez aneczkakropeczka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny melduję się po weekendzie spędzonym u rodziców tż. Żeby Was nadrobić, trzeba się naczytać. Lecimy z wątkiem jak szalone

Gratuluję wszystkim udanych wizyt

U mnie niestety od wczoraj rozpacz, bo wyszły mi małe guzy na obu piszczelach. Z doświadczenia wiem, że jest to rumień guzowaty. Na początku tamtego roku miałam styczność z tym po raz pierwszy... masa badań, włóczenie się od lekarza do lekarza, aż przystało na tym, że rumień ten spowodowany był niezgodnością tabletek antykoncepcyjnych (Vibin) z tabletkami na niedoczynność tarczycy (Euthyrox). W momencie zwiększenia dawki tego drugie, zaczęły pojawiać się guzy. Przez 7 tygodni brałam sterydy, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i przeszło. Aż do tej pory... nie wiem co jest powodem... zaraz po godz 10 dzwonię do gina, może on mi coś na ten temat powie. Boję się o moje maleństwo Czy któraś z Was miała kiedyś do czynienia z rumieniem guzowatym? Któraś coś wie na ten temat?

weselna01 mogę też prosić?
jeju nie mam pojecia daj koneicznie znac!

Cytat:
Napisane przez aniusia49 Pokaż wiadomość
Czytałam, że ta oliwka babydream zawiera olej sojowy, a on nie jest polecany w ciąży - szczególnie w pierwszym trymestrze.

http://www.srokao.pl/2015/08/analiza...-fur-mama.html

Od kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży dwa razy dziennie smaruję się oliwką, która ma większość naturalnych składników

U mnie dziś na obiad ogórkowa Ogólnie nie lubię i nie jem wgl żadnych warzyw, więc teraz muszę coś próbować jeść.
oooo ..szok ...
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:45   #2447
ttuska
Rozeznanie
 
Avatar ttuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 881
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Cytat:
Napisane przez Samarinda Pokaż wiadomość
No to wszystko wiem. Wystarczy do zwolnienia dołączyć oświadczenie, że miejscem stałego pobytu w okresie takim i takim jest adres zamieszkania, tj. ... . Tylko na przyszłość mam pamiętać i powiedzieć o tym lekarzowi przy wypisywaniu. Jeden problem z głowy
a gdybym chciała w trakcie l4 np wyjechać na 2 tyg do rodziców to trzeba ZUS informować?

na początku mnie zaatakowało gardło i ja stosowałam tantum verde i co 30 min płukałam wodą z solą gardło odpuściło bez antybiotyku. Sama choruję dosyć często na infekcję górnych dróg oddechowych [przynajmniej raz na 2 miesiące] i zazwyczaj kończy się na antybiotyku, ale teraz się broniłam. Przez tydz nie wychodziłam z łóżka - został lekki katar i uporczywy, suchy kaszel..
ttuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:48   #2448
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Cytat:
Napisane przez ttuska Pokaż wiadomość
a gdybym chciała w trakcie l4 np wyjechać na 2 tyg do rodziców to trzeba ZUS informować?

na początku mnie zaatakowało gardło i ja stosowałam tantum verde i co 30 min płukałam wodą z solą gardło odpuściło bez antybiotyku. Sama choruję dosyć często na infekcję górnych dróg oddechowych [przynajmniej raz na 2 miesiące] i zazwyczaj kończy się na antybiotyku, ale teraz się broniłam. Przez tydz nie wychodziłam z łóżka - został lekki katar i uporczywy, suchy kaszel..
Chyba warto poinformować ZUS, któraś z Was już tutaj pisała o informowaniu o takich wyjazdach - nie rozrywkowych, tylko do rodziny, na szeroko pojętą rekonwalescencję

Ja też płukałam dużo wodą z solą, ale mi to chyba jeszcze bardziej podrażniło śluzówkę

Słuchajcie, dziewuszki: rezygnujecie z jakichś kosmetyków w ciąży? Uwielbiam maskę z glinki i zielonej herbaty z Oriflame i się do niej przymierzam właśnie. Zastanawiam się, czy są jakieś składniki, które wchłaniają się przez skórę i których należy unikać w ciąży?
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting



Edytowane przez Samarinda
Czas edycji: 2016-02-01 o 09:59
Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 09:57   #2449
ttuska
Rozeznanie
 
Avatar ttuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 881
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Cytat:
Napisane przez Samarinda Pokaż wiadomość
Chyba warto poinformować ZUS, któraś z Was już tutaj pisała o informowaniu o takich wyjazdach - nie rozrywkowych, tylko do rodziny, na szeroko pojętą rekonwalescencję

Ja też płukałam dużo wodą z solą, ale mi to chyba jeszcze bardziej podrażniło śluzówkę
Ogólnie to jakaś kpina z tymi zwolnieniami. Zazwyczaj ciężarne idą na zwolnienie, bo pracują w mało komfortowych warunkach [komputer, stanie po 12h w sklepie, kontakt z trudnymi klientami, stres], a tu wyjść z domu nie mogą, bo skoro jest l4 to tylko pozycja leżąca w domu wchodzi w grę.

Ja od zawsze tak się leczę - każda musi na sobie wypróbować
ttuska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 10:02   #2450
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Cytat:
Napisane przez ttuska Pokaż wiadomość
a gdybym chciała w trakcie l4 np wyjechać na 2 tyg do rodziców to trzeba ZUS informować?

na początku mnie zaatakowało gardło i ja stosowałam tantum verde i co 30 min płukałam wodą z solą gardło odpuściło bez antybiotyku. Sama choruję dosyć często na infekcję górnych dróg oddechowych [przynajmniej raz na 2 miesiące] i zazwyczaj kończy się na antybiotyku, ale teraz się broniłam. Przez tydz nie wychodziłam z łóżka - został lekki katar i uporczywy, suchy kaszel..
ojjj ja tez nie dam w siebie wcisnac antybiotyku
faszeruje sie miodem, czosnkiem i innymi naturalnymi...

Cytat:
Napisane przez Samarinda Pokaż wiadomość
Chyba warto poinformować ZUS, któraś z Was już tutaj pisała o informowaniu o takich wyjazdach - nie rozrywkowych, tylko do rodziny, na szeroko pojętą rekonwalescencję

Ja też płukałam dużo wodą z solą, ale mi to chyba jeszcze bardziej podrażniło śluzówkę

Słuchajcie, dziewuszki: rezygnujecie z jakichś kosmetyków w ciąży? Uwielbiam maskę z glinki i zielonej herbaty z Oriflame i się do niej przymierzam właśnie. Zastanawiam się, czy są jakieś składniki, które wchłaniają się przez skórę i których należy unikać w ciąży?
ja kojarze tylko wit A.
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 10:35   #2451
Manddy
Zadomowienie
 
Avatar Manddy
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 159
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Jeden dzień mnie nie było i godzina nadrabiania

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
No to jestem po usg i wizycie 8 tydz, 14mm lokatora
Teraz za miesiąc badania prenatalne, potem czekanie 10 dni na wynik i jeśli wszystko będzie ok to mam nadzieję że już z górki
Gratuluję Widzisz, panika była niepotrzebna
Ja prenatalne mam 4 marca

Cytat:
Napisane przez lianeska Pokaż wiadomość
z tżtem można wejść na takie badanie?czy lepiej poczekać?hm
Ja go wezmę dopiero na prenatalne

Co do ZUSu i kontroli to jeśli ktoś jest na etacie to w pierwszym miesiącu tak sami z siebie nie przychodzą. Pracodawca musiałby "poprosić" o taką kontrolę.
A jeśli chodzi o miejsce zamieszkania/zameldowana to mój ex miał taką sytuację, że mieszkaliśmy razem a zameldowanie miał u swojej mamy. Lekarz na zwolnieniu wpisał adres zameldowania no i ZUS tam się pojawił. Teściowa wyjaśniła, że syn z nią mieszka tylko z żoną, podała adres (nam oczywiście od razu dała znać) i pan z kontroli pojawił się u nas chyba na drugi dzień (o ile dobrze pamiętam bo to było kilka lat temu). W każdym razie nie było z tego powodu żadnego problemu no ale pewnie to też zależy na kogo się trafi.
Manddy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 10:42   #2452
milako
Rozeznanie
 
Avatar milako
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 995
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Dzień dobry Wrześniówki nie wiem jak Wy, ale ja dzis jestem nieprzytomna. Leze pod kocem i od czasu do czasu ucinam sobie drzemkę. Nawet pisząc ta wiadomość ziewnelam jakies dziesięć razy.
milako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 10:57   #2453
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

dzień dobry
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 10:57   #2454
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Cytat:
Napisane przez Manddy Pokaż wiadomość
Jeden dzień mnie nie było i godzina nadrabiania



Gratuluję Widzisz, panika była niepotrzebna
Ja prenatalne mam 4 marca




Ja go wezmę dopiero na prenatalne

Co do ZUSu i kontroli to jeśli ktoś jest na etacie to w pierwszym miesiącu tak sami z siebie nie przychodzą. Pracodawca musiałby "poprosić" o taką kontrolę.
A jeśli chodzi o miejsce zamieszkania/zameldowana to mój ex miał taką sytuację, że mieszkaliśmy razem a zameldowanie miał u swojej mamy. Lekarz na zwolnieniu wpisał adres zameldowania no i ZUS tam się pojawił. Teściowa wyjaśniła, że syn z nią mieszka tylko z żoną, podała adres (nam oczywiście od razu dała znać) i pan z kontroli pojawił się u nas chyba na drugi dzień (o ile dobrze pamiętam bo to było kilka lat temu). W każdym razie nie było z tego powodu żadnego problemu no ale pewnie to też zależy na kogo się trafi.
Dzieki
No miałam taki moment podgrzany hormonami
Ja muszę się zarejestrować, ale powinnam mieć pod koniec lutego z tego co mówiła lekarka
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 11:15   #2455
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Coś mnie ostro kłuje na dole brzucha po prawej, mam nadzieję, że to tylko jelitko czy coś...
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 11:18   #2456
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

A ja czuję że zaczynam się lekko przeziebiac
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 11:18   #2457
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Witam kochane. Mnie od wczoraj glowa boli, w nocy prawie w ogole nie spalam przez to, musialam wstac i tabletke wziac... teraz to samo czuje sie jakby mi walec po glowie przejechal :/ boje sie troche bo ostatnim razem jak mnie glowa bolala w 5 tyg ciazy ( we wrzesniu zeszlego roku) to na drugi dzien dostalam krwawienie i bylo po ciazy... zawsze mnie w ogole bolala glowa przed okresem.
Mam nadzieje ze tym razem jest to spowodowane wczorajszymi zakupami tzn w centrum handlowym bylo duszno i tak przymulajaca...
Weselna prosze o dietke
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 11:25   #2458
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Mnie od 2 dni wieczorami głowa boli, ale nie za mocno.
W ogóle to chyba mi powoli wraca apetyt, wreszcie po 2 tygodniach Żołądek mam skurczony i mało się mieści na raz, ale już wraca uczucie głodu Może wreszcie będzie normalnie.

No a sny cóż - ciąg dalszy przygód. Dzisiaj 2 długie i fabularne - w jednym obudziłam się u mojej babci i okazało się, że śpię w łóżku z żoną mojego szefa. Ona się obudziła i mówi, żebym się lepiej zwijała, bo szef poszedł pod prysznic i tak trochę nie bardzo spać we trójkę Jak już się zbierałam to okazało się, że nie mogę znaleźć swoich rzeczy, były wymieszane w jakichś 3 torbach z ich rzeczami. Potem otoczenie się zmieniło i obiecałam szefowi, że już jadę, zeby jak najszybciej być w pracy, a on miał się ogarnąć z tymi rzeczami w torbach. W efekcie wieczór się zrobił, a ja wsiadłam do paki jakiegoś dostawczaka ze znajomymi mojej cioci, bo mieli mnie podwieźć, a i tak mój szef pojechał pierwszy :P
Drugi sen - z babcią na działce. Babcia chciała, żeby jej pomóc wylać wodę z beczek na deszczówkę i wyczyścić te beczki. A tam w tych beczkach pływały jakieś mega wielkie ryby, jakiś karp i inne, wyglądające na egzotyczne z raf koralowych :P wylały się te ryby na grządki i babcia stwierdziła że ona się na rybach nie zna, więc odda je sąsiadowi, żeby sobie z nich coś zrobił.
Ta dam!

Edytowane przez chrupa
Czas edycji: 2016-02-01 o 11:32
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 11:33   #2459
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Ja najbardziej bałam się o wykluczenie kawy w ciąży - piję od ponad 10 lat, i to nie jedną dziennie, codziennie. Kiedyś próbowałam odstawić, to spałam gdzie popadnie i miałam taki ból głowy, że ledwo chodziłam. Wypiłam klina i przeszło. Odkąd wyszła mi pierwsza beta, nie piję w ogóle kawy - głowa nie bolała mnie ani razu, ciśnienie jak na siebie mam piękne, 120 na 80 (zazwyczaj było 90 na 50...). Grunt to dobra motywacja
__________________
This sky, this bend in the river,
Slows down and delivers me, the tide rolls back,
And all my memories fade to black (...)
. /Sting


Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 11:40   #2460
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Wrześniówki 2016 <3

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Mnie od 2 dni wieczorami głowa boli, ale nie za mocno.
W ogóle to chyba mi powoli wraca apetyt, wreszcie po 2 tygodniach Żołądek mam skurczony i mało się mieści na raz, ale już wraca uczucie głodu Może wreszcie będzie normalnie.

No a sny cóż - ciąg dalszy przygód. Dzisiaj 2 długie i fabularne - w jednym obudziłam się u mojej babci i okazało się, że śpię w łóżku z żoną mojego szefa. Ona się obudziła i mówi, żebym się lepiej zwijała, bo szef poszedł pod prysznic i tak trochę nie bardzo spać we trójkę Jak już się zbierałam to okazało się, że nie mogę znaleźć swoich rzeczy, były wymieszane w jakichś 3 torbach z ich rzeczami. Potem otoczenie się zmieniło i obiecałam szefowi, że już jadę, zeby jak najszybciej być w pracy, a on miał się ogarnąć z tymi rzeczami w torbach. W efekcie wieczór się zrobił, a ja wsiadłam do paki jakiegoś dostawczaka ze znajomymi mojej cioci, bo mieli mnie podwieźć, a i tak mój szef pojechał pierwszy :P
Drugi sen - z babcią na działce. Babcia chciała, żeby jej pomóc wylać wodę z beczek na deszczówkę i wyczyścić te beczki. A tam w tych beczkach pływały jakieś mega wielkie ryby, jakiś karp i inne, wyglądające na egzotyczne z raf koralowych :P wylały się te ryby na grządki i babcia stwierdziła że ona się na rybach nie zna, więc odda je sąsiadowi, żeby sobie z nich coś zrobił.
Ta dam!
Dobre sny z tym pierwszym to się mega uśmiałam
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-22 16:02:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.