Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-18, 07:23   #1
takakaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14

Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?


Witam
Od maja pracuję na pół etatu w sklepie, w którym cały czas stoję. Prez wakacje, jako że miałam wolne od uczelni pracowałam nawet po 9h. Wtedy zaczęły puchnąć mi nogi nad kostkami. Oprócz opuchlizny pojawił się ból, który potrafił obudzić mnie w nocy.

Wtedy powiązałam to z faktem, że ginekolog przepisał mi nowe tabletki anty- mocniejsze. Była to Atyvia. Pytałam go potem, czy od tego bolą mnie nogi, na co on stwierdził, że mogę je odstawić na miesiąc i sprawdzić. Nie odstawiłam, bo bałam się skutków ubocznych, a także tego, że na piątym roku zostanę mamą.

Zmieniłam ginekologa, który przepisał mi inne tabletki, słabsze- Sylvie 20. Skończyłam właśnie drugie opakowanie, a problem nie zniknął. Tzn. wraz z końcem upałów stan kostek się poprawił, ale od jakichś dwóch tygodni znowu jest to samo. Plus jak rano wstaję to widzę opuchnięte powieki, a także mam problem z założeniem pierścionka. W ciągu dnia jest ciut lepiej, a wieczorem znowu to samo. Dodam jeszcze, że skóra na łydkach nad opuchlizną jest ciągle sucha i zaczerwieniona. Myślałam, że to od wąskich spodni, albo wyższych butów, ale to chyba nie w tym problem.
Nie wiem co robić, brałam już tabletki typu hydrominum, ale nic mi to nie dało.
Może faktycznie odstawić tabletki? Albo zmienić coś w diecie?
W lipcu zaczęłam odchudzać się u dietetyczki. Ona mówiła, żeby jeść dużo moczopędnych warzyw itp. i pić dużo wody. Miałam wrażenie, że moje kostki się przed tym jeszcze bardziej broniły.
Miałam nadzieję, że wraz z końcem lata mi to minie, a tu nic.
Nie wiem czy to ma z tym związek jakikolwiek, ale mieszkam na 10 piętrze. Gdy wracam np. do rodzinnego domu na 2-3 dni problem jakby znikał. Fakt, że tam nie stoję po 6h, ani nie siedzę jak na zajęciach.
Tak czy siak do lipca nie mam możliwości zmiany mieszkania, a chciałabym jakoś normalnie funkcjonować i nie wyglądać jak jedna wielka kulka.
Może któraś przechodziła przez coś podobnego?
takakaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 09:04   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez takakaczka Pokaż wiadomość
Witam
Od maja pracuję na pół etatu w sklepie, w którym cały czas stoję. Prez wakacje, jako że miałam wolne od uczelni pracowałam nawet po 9h. Wtedy zaczęły puchnąć mi nogi nad kostkami. Oprócz opuchlizny pojawił się ból, który potrafił obudzić mnie w nocy.

Wtedy powiązałam to z faktem, że ginekolog przepisał mi nowe tabletki anty- mocniejsze. Była to Atyvia. Pytałam go potem, czy od tego bolą mnie nogi, na co on stwierdził, że mogę je odstawić na miesiąc i sprawdzić. Nie odstawiłam, bo bałam się skutków ubocznych, a także tego, że na piątym roku zostanę mamą.

Zmieniłam ginekologa, który przepisał mi inne tabletki, słabsze- Sylvie 20. Skończyłam właśnie drugie opakowanie, a problem nie zniknął. Tzn. wraz z końcem upałów stan kostek się poprawił, ale od jakichś dwóch tygodni znowu jest to samo. Plus jak rano wstaję to widzę opuchnięte powieki, a także mam problem z założeniem pierścionka. W ciągu dnia jest ciut lepiej, a wieczorem znowu to samo. Dodam jeszcze, że skóra na łydkach nad opuchlizną jest ciągle sucha i zaczerwieniona. Myślałam, że to od wąskich spodni, albo wyższych butów, ale to chyba nie w tym problem.
Nie wiem co robić, brałam już tabletki typu hydrominum, ale nic mi to nie dało.
Może faktycznie odstawić tabletki? Albo zmienić coś w diecie?
W lipcu zaczęłam odchudzać się u dietetyczki. Ona mówiła, żeby jeść dużo moczopędnych warzyw itp. i pić dużo wody. Miałam wrażenie, że moje kostki się przed tym jeszcze bardziej broniły.
Miałam nadzieję, że wraz z końcem lata mi to minie, a tu nic.
Nie wiem czy to ma z tym związek jakikolwiek, ale mieszkam na 10 piętrze. Gdy wracam np. do rodzinnego domu na 2-3 dni problem jakby znikał. Fakt, że tam nie stoję po 6h, ani nie siedzę jak na zajęciach.
Tak czy siak do lipca nie mam możliwości zmiany mieszkania, a chciałabym jakoś normalnie funkcjonować i nie wyglądać jak jedna wielka kulka.
Może któraś przechodziła przez coś podobnego?
Powinnaś zgłosić się do lekarza, specjalizującego się w problemach z układem limfatycznym.
dzwoń i pytaj, szukaj poradni w tym sie specjalizujących.

Tabletki bym odstawiła. Jakoś sobie poradzicie, są prezerwatywy, środki plemnikobójcze obserwacja owulacji (i inne metody NMPR), inne formy seksu niż penetracja, można te kilka miesiecy wytrzymać jak jest taka konieczność, łącząc ze sobą kilka form zapobiegania ciązy.
A jeśli tabletki w ogóle nie będą wchodzić w grę, to są spirale np.

Raczej sie za to weź i to szybko.

Chyba poszłabym też _równolegle_ do alergologa i reumatologa. Ale najpierw odstawiłą tabsy i do lekarza od układu limfatycznego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-11-18 o 09:06
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 09:25   #3
takakaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 14
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Tabletek nie chcę też odstawiać ze względu na obfite i bolesne okresy + wymioty, biegunki itp. Odkąd je biorę po prostu nie zdycham 7 dni w miesiącu. A teraz nie bardzo mogę sobie pozwolić na takie tygodniowe wyłączenie z życia, bo praca i studia.
takakaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 13:05   #4
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Idź najpierw do zwykłego internisty , bo to może być wiele przyczyn - żylaki, nerki, krążenie , alergia nawet.
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 14:56   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Moga to byc problemy hormonalne rowniez. Ja obrzeki na powiekach, nad kostkami i na ustach mialam przy niedoczynnosci.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 15:02   #6
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Ja obstawiam kręgosłup i efekty ucisku poszczególnych kręgów. Zapisz się na basen lub inne ćwiczenia i zobacz czy będzie lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Wiem że zaczerwienienia i szorstka skóra są charakterystyczne przy chorobach reumatoidalnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 21:01   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Ja obstawiam kręgosłup i efekty ucisku poszczególnych kręgów. Zapisz się na basen lub inne ćwiczenia i zobacz czy będzie lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Wiem że zaczerwienienia i szorstka skóra są charakterystyczne przy chorobach reumatoidalnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ze niby powieki jej puchną od ucisku na kręgi?
Różne rzeczy przerabiałam ze swoim pokrzywionym kręgosłupem, ale puchnięcia powiek w repertuarze nie było, ani o niczym takowym nie słyszałam.

BTW, jak kto ma problemy z kregosłupem, to najpierw należy je zdiagnozować, potem dopiero się na sporty zapisywać, bo zależy jaka wada, to danej rzeczy robić nie można lub należy.
to samo z pływaniem, mnie np nie wolno pływać żabka , pieskiem, delfinem, motylkiem i z deską, a bardzo polecane by było pływanie kraulem i na plecach. Osobie z inną wada może być polecane wręcz przeciwnie, albo zupełnie coś inaczej
.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-18, 21:13   #8
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Mnie puchly powieki od od kręgów szyjnych a co do basenu to myślałam, że każda aktywność jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 23:25   #9
agnieszka_raczkowska
Doświadczenie
 
Avatar agnieszka_raczkowska
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 30
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Wydaje mi się, że może to być sprawka tabletek antykoncepcyjnych. Szkoda, że nie możesz ich odstawić. Mogłybyśmy wtedy wyeliminować inne opcje schorzeń.

Bez lekarza i badań trudno cokolwiek stwierdzić.
Cóż, może to być też niewydolność żylna kończyn, a nawet bezpośrednio niewydolność serca. Czy chodzisz w nocy do łazienki siku?

Czasem szukając diagnozy w internecie, można się przerazić. Udaj się do prawdziwego lekarza, zanim dr Google powie, że wszystkie narządy Ci źle pracują.
__________________
Farmaceutka, Pasjonatka zdrowia
Właściciel bloga Pułapki w Aptece
agnieszka_raczkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 14:05   #10
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Mierzysz sobie ciśnienie?
Jak dziewczyny piszą - najpierw internista, bo przyczyny mogą być różne - nerki, serce, żyły/tętnice, hormony, tabletki, można sobie tak gdybać bez końca, ale bez badania nic to nie da.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 05:42   #11
kryszkat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 13
Dot.: Opuchnięte powieki, palce, kostki- co się dzieje?

Też bym poszła do reumatologa. JA mam podobny problem ale od siedzenia - jak ide do pracy spoko, jak wracam - brzuch jak balon (wzdęcia), spuchnięte nogi i oczy. Ale lepiej sprawdzić czy to nie RZS lub jakaś tendencja do zatrzymywania wody.
kryszkat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-27 06:42:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.