Dziwna cera :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-21, 14:51   #1
Dorotunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11

Dziwna cera :/


Mam bardzo dziwną cerę :/ Na nosie i brodzie pełno wągrów, na policzkach czasem jakieś krostki, zaczerwienienia i popękane naczynka. Na czole zwykle krostki, jak nie te czerwone, bolące, to takie małe, w kolorze skóry :/ W dodatku jestem coraz bardziej blada... Dlaczego ja nie mogę mieć ładnej, zdrowej cery ? Jak byłam opalona, to była śliczna, bez żadnych problemów, a teraz ? Koszmar Z krostkami to wiem jak sobie mniejwięcej radzić, ale gorzej z zaczerwienianami i popękanymi naczynkami (dziwne, przecież mam dopiero 16 lat:/) Proszę, pomóżcie mi, bo czasem to aż nie chcę mi się na siebie patrzeć (
Dorotunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 17:01   #2
kuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 17
Dot.: Dziwna cera :/

moim zdaniem powinnaś udać się do kosmetyczki... Twoja cera rzeczywiści jest skomplikowana... To co moge ci poradzić na teraz: uważaj z preparatami do trądzikowej cery... Skoro pękają ci naczynka masz zapewne cerę delikatną i prawdopodobnie odwodnioną (to ta bladość) - agresywne środki antytrądzikowe mogą to jeszcze pogorszyć... Skoro masz 16 lat to polecam delikatne (lekkie) kremy nawilżające + ewentualnie tonik antybakteryjny (ale koniecznie bez alkoholu!!!!)

PS piszesz o opalaniu... Może z nim przesadziłaś i to powód tych kłopotów??? Nie wiem - zgaduję

Pozdr
kuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 18:40   #3
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Dziwna cera :/

A moze krem Acne derm? Byl o nim watek, dziewczyny pisaly ze na wiele problemow skornych pomogl. Podaje link:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=acne
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 19:01   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Dziwna cera :/

opalanie mogło zaostrzyć problemy z cerą i spowodować pękanie naczynek. opalenizna tylko maskowała problemy. skonsultuj się z dermatologiem, bo trudno zgadywać, co to za krostki. stosuj delikatne kosmetyki, nic rozgrzewającego itp. może być jakiś krem na naczynka, chociażby miejscowo na same naczynka, na wągry krem z kwasami - przez wyszukiwarkę znajdziesz polecane kremy, i na naczynka, i na zaskórniki. na dzień krem z filtrem, żadnego opalania, jakby Ci przyszło do głowy solarium...
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.