Nerwica lękowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-26, 00:32   #1
saso666
Raczkowanie
 
Avatar saso666
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 35

Nerwica lękowa


Ostatnio zaczęłam zastanawiać się czy moje zachowanie pomału nie podchodzi pod nerwice lękową. Z natury jestem osobą która lubi popadać w paranoje na tle wszystkiego. Dochodzi do tego okropny stres + brak snu i jedzenia. Potrafię sobie wkręcić różne, najbardziej absurdalne rzeczy. Ostatnim tego typu przykładem był sex z moim partnerem. Tak bardzo przeraził mnie fakt iż dotykał wiadomo czym moje miejsca intymne bez zabezpieczenia że sięgnęłam po tabletke "PO" (sex odbył sie juz w zabezpieczeniu). Wiadomo, tabletka hormonalna wiec wiele zaburzeń po niej jest i w tym również opóznienie miesiączki. Oczywiście gdy nie przyszła ona w czasie ja byłam wręcz pewna, że partner ściągnął zabezpieczenie w trakcie mojej nieuwagi itp. Brzmi śmiesznie i nawet ja zdaje sobie z tego sprawe ale jest to jak najbardziej realne. Tego typu rzeczy przerzucają się na szkołe ( wmawiam sobie że inni uważają mnie za gorszą od siebie, przez co odczuwam niechęć chodzenia na uczelnie), prace- której nawet jeszcze nie mam! ( a juz z góry wiem, że sobie nie poradzę bo duża odpowiedzialność) i inne rzeczy. Jest to okropne i nie wiem już co z tym zrobić. Czy może to być rzeczywiście nerwica lękowa?
__________________
Someone told me stay away from things that aren’t yours,
But was he yours, if he wanted me so bad?
saso666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 05:45   #2
kryszkat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 13
Dot.: Nerwica lękowa

Nerwica lękowa się tak nie objawia Myślę, że po prostu potrzebujesz jakiegoś odpoczynku, relaksu i nabrania pewności siebie. Prawdopodobnie jest jakiś problem który cię blokuje i nie daje ci od jakiegoś czau spokoju, coś nierozwiązanego co masz "z tyłu głowy" i rzutuje na resztę twojego życia. Musisz popracować nad tym czymś z tyłu głowy, co choć pozornie nie ma nic wspólnego np. z sexem z twoim partnerem, ale ma wpływ na twoje myślenie. Powodzenia P.S. Porozmawiaj z psychologiem Oni nie gryzą, a czasami potrafią wiele Nawet jak nic nam nie jest to oni potrafią dobrze słuchać. Trzymaj się!
kryszkat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 09:08   #3
Niekonwencjonalna_blog
ŁYSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 86
Dot.: Nerwica lękowa

Polecam dobrego psychoterapeutę (serio pomaga, nawet jednorazowe spotkanie). Może pomoże, a jeśli nie to warto się zwyczajnie przebadać.
I jak wyżej - odpocznij. Odpoczynek jest bardzo ważny. Znajdź coś, co Cię relaksuje.
Tulę!
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresją i pomocą wyjścia z trudnego dzieciństwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 23:03   #4
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Nerwica lękowa

Cytat:
Napisane przez kryszkat Pokaż wiadomość
Nerwica lękowa się tak nie objawia się!
No raczej.
To jakieś zaburzenia paranoidalne czy coś. Z wiekiem pewnie będzie się to nasilało.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 23:41   #5
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Nerwica lękowa

Niestety, ale nerwica naprawdę czasem przybiera postać takiego "nienormalnego", "paranoicznego" przeczulenia na punkcie własnego zdrowia albo zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Naprawdę zdarzają się takie przypadki, miałam w swoim otoczeniu znajomych, których właśnie tak zdiagnozowano.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-03 00:41:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.