Pielęgnacja "mechanicznie" powodująca wypadanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-21, 19:01   #1
kreskakropkakreska
Przyczajenie
 
Avatar kreskakropkakreska
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15

Pielęgnacja "mechanicznie" powodująca wypadanie


Hej

Wiadomo nie od dziś, że rzadkie, wypadające, kruche włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Sama dbam o moją czuprynę i staram się wzmocnić włosy, nakładam oleje, maski, odżywki, masuję skórę głowy.
Co jednak, jeśli podczas przykładowego zabiegu polegającego na olejowaniu, emulgowaniu odżywką, dokładnym zmyciu szamponem, wykończeniu odżywką i spłuknięciu tracę bardzo dużo włosów? Zawsze sporo ich wypadało podczas mycia, ale teraz dodatkowo tracę je przy każdym z etapów.
Nie sądzę, żeby same w sobie oleje czy kosmetyki były tego bezpośrednią przyczyną, a raczej sam fakt "grzebania" we włosach, wmasowywania, wczesywania, spłukiwania.

Czy w związku z tym nie byłoby lepiej zaniechać tych wszystkich działań i wrócić do samego mycia? Niestety, moje włosy bez tych zabiegów wyglądają brzydko, są spuszone, suche, ale nie chcę ich tyle tracić!
kreskakropkakreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 17:36   #2
MokkaLady
Raczkowanie
 
Avatar MokkaLady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 337
Dot.: Pielęgnacja "mechanicznie" powodująca wypadanie

Cytat:
Napisane przez kreskakropkakreska Pokaż wiadomość
Hej

Wiadomo nie od dziś, że rzadkie, wypadające, kruche włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Sama dbam o moją czuprynę i staram się wzmocnić włosy, nakładam oleje, maski, odżywki, masuję skórę głowy.
Co jednak, jeśli podczas przykładowego zabiegu polegającego na olejowaniu, emulgowaniu odżywką, dokładnym zmyciu szamponem, wykończeniu odżywką i spłuknięciu tracę bardzo dużo włosów? Zawsze sporo ich wypadało podczas mycia, ale teraz dodatkowo tracę je przy każdym z etapów.
Nie sądzę, żeby same w sobie oleje czy kosmetyki były tego bezpośrednią przyczyną, a raczej sam fakt "grzebania" we włosach, wmasowywania, wczesywania, spłukiwania.

Czy w związku z tym nie byłoby lepiej zaniechać tych wszystkich działań i wrócić do samego mycia? Niestety, moje włosy bez tych zabiegów wyglądają brzydko, są spuszone, suche, ale nie chcę ich tyle tracić!

Mam takie samo wrażenie jak nałożę wcierki i potem wcierałam je tzw. grabkami. Same grabki nie wyrywały mi włosów, ale potem rozczesywałam włosy i miałam wrażenie, że mnóstwo mi ich wychodzi! I teraz nakładam tylko wcierkę i nie masuję już skóry głowy bo boję się że przez to strasznie mi ich dużo wypadało.
Tak samo mam przy emulgowaniu oleju maską/odżywką. Zostawiam to na 15 min i jak spłukuję to też tracę bardzo dużo włosów.
Chętnie dowiem się czy ktoś też ma takie problemy jak my i czy to normalne?
Pewnie pielęgnację cały czas powinno się stosować, ale może unikać tych czynności które powodują utratę włosów?
MokkaLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 07:55   #3
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Pielęgnacja "mechanicznie" powodująca wypadanie

Masowanie skóry głowy przyspiesza wypadanie włsów tych , które i tak wkrótce miałaby wypaść. Poluzowuje je w mieszkach włosowych. Podobnie podczas peelingu skóry głowy. Wrażenie wiekszego wypadania potęguje nałożenie odżywki.Śliskie od niej włosy które już wypadły, łatwiej później wypłukać z wodą. Wtedy widzimy ich więcej w wannie/pod prysznicem.Zauważ różnicę-umyj włosy tylko szamponem, zobacz co zostałow wannie-będzie ich mniej. Pozwól im wyschnąć i uczesz.Włosów bedzie dużo więcej na szczotce niż po zastosowaniu odżywki. Bo po odżywce spłyną z wodą i zobaczysz je w wannie.Na pewno to co robisz nie wzmaga wypadania.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 17:19   #4
kreskakropkakreska
Przyczajenie
 
Avatar kreskakropkakreska
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja "mechanicznie" powodująca wypadanie

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Masowanie skóry głowy przyspiesza wypadanie włsów tych , które i tak wkrótce miałaby wypaść. Poluzowuje je w mieszkach włosowych. Podobnie podczas peelingu skóry głowy. Wrażenie wiekszego wypadania potęguje nałożenie odżywki.Śliskie od niej włosy które już wypadły, łatwiej później wypłukać z wodą. Wtedy widzimy ich więcej w wannie/pod prysznicem.Zauważ różnicę-umyj włosy tylko szamponem, zobacz co zostałow wannie-będzie ich mniej. Pozwól im wyschnąć i uczesz.Włosów bedzie dużo więcej na szczotce niż po zastosowaniu odżywki. Bo po odżywce spłyną z wodą i zobaczysz je w wannie.Na pewno to co robisz nie wzmaga wypadania.
Jest w tym jakaś logika Trochę mnie to uspokaja, bo bałam się, że jeszcze kilka miesięcy pielęgnacji i zostanę z przerzedzonymi kłaczkami.
kreskakropkakreska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 18:19:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.