Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-11, 06:25   #1501
panacea
Zadomowienie
 
Avatar panacea
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 320
Odp: Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez paular409 Pokaż wiadomość
Cześć kobietki
Do tej pory tylko Was czytałam ale postanowiłam sie przyłączyc do waszej rozmowy. Mamy termin na 19 październik i juz nie moge sie doczekać. Trochę rzeczy mamy juz zalatwione ale jeszcze sporo przed nami. Swoją droga to uwielbiam te ślubne przygotowania. Ślub bierzemy u bł. Frassatiego na LSM a wesele w Dworek Arkadia, udało nam sie trafić nienajgorszy termin mimo tego że zaczelismy szukać w grudniu. Mamy zespól z agencji AVIS (goraco polecam wspolprace z panem Arturem) zdecydowalismy sie na zespół HEAVEN, mają super nową wokalistke. Operator kamery tez juz zalatwiony, w sumie to dwóch, są aż z Rzeszowa ale naprawde znają sie na rzeczy. Niestety nadal poszukujemy fotografa. Jeśli chodzi o kwestie związane z weselem to zostało tylko ciasto i alkohol. Zamowiłam już sukienkę w której jestem zakochana. Możę któras z Was bedzie w stanie mi doradzić co do bizuteri?? kompletnie nie mam pomysłu....ale przynajmniej buty juz sa!
Misja na kwiecień to zaproszenia....wybrałam juz model, zamówiłam próbke i czekam...
Wrzucam zdjęcia sukni, może coś doradzicie. Co prawda na zdjęciu szarfa jest opuszczona na biodro a w noszonej wersji zakłada sie ją na jedno ramie lub chowa do gorsetu.

witamy! suknie masz sliczna i w ogole za zalatwione sprawy!




Cytat:
Napisane przez jjulkaaa Pokaż wiadomość
Oho, to widzę, że nas poniosło z tym tortem... Panacea a Ty gdzie zamawiasz, w Greli?
Nie my wszystko razem z Bilgoraja mamay jakbysmy kupowali osobno byloby drozej wiec sie udalo


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
zakochana żona
najszczęśliwsza mama


1.12.13
1.08.14




20.10.15
panacea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 12:20   #1502
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Hej Dziewczyny
Ujawniam się Podczytuję Was już od dawna więc czas się ukazać. Mam pytanko do tych które już są po podpisaniu protokołu przedślubnego - co jest potrzebne do podpisania takiego protokołu? Ile wcześniej trzeba go podpisać?
A i jeszcze:
Na ile przed ślubem załatwiałyście zapowiedzi?
Kiedy trzeba ruszyć do USC żeby załatwić ślub konkordatowy i jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą?
__________________

U&I
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 13:58   #1503
panacea
Zadomowienie
 
Avatar panacea
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 320
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Ujawniam się Podczytuję Was już od dawna więc czas się ukazać. Mam pytanko do tych które już są po podpisaniu protokołu przedślubnego - co jest potrzebne do podpisania takiego protokołu? Ile wcześniej trzeba go podpisać?
A i jeszcze:
Na ile przed ślubem załatwiałyście zapowiedzi?
Kiedy trzeba ruszyć do USC żeby załatwić ślub konkordatowy i jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą?
do USC udajesz się jak masz nie więcej niż RÓWNE 3 miesiące do ślubu, z dowodami osobistymi (i kasą -84 zł)jeśli bierzesz ślub w miejscowości, jeśli w innej to nie wiem jak to działa tak siedzicie sobie trochę i wypisujecie papierki, na koniec dostajecie 3 kopie kwitka, który niesiecie do księdza.

Podpisanie protokołu u nas potrzebny było: akt chrztu z zaznaczonym bierzmowaniem- i że jest to do ślubu(z parafii gdzie byliście chrzczeni), karteczka o odbytym kursie przedmałżeńskim i poradni rodzinnej, i właśnie te papiery z USC. Na tym spotkaniu dostaliśmy kartkę dla TŻ z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi u niego w parafii, u mnie w parafii jest ślub, więc już nic nie załatwiałam. Za spisanie protokołu nie płaciłam nic- tak jak za zapowiedzi u mnie w parafii, TŻ u siebie płacił 100zł.
Same zapowiedzi zależą od parafii, bo niektórzy wygłaszają co miesiąc nie co tydzień
__________________
zakochana żona
najszczęśliwsza mama


1.12.13
1.08.14




20.10.15
panacea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 14:05   #1504
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Dzięki Panacea
3 m-ce do ślubu będą dokładnie 17 kwietnia
Wiele spraw mamy już ogarniętych takich jak:
- sala
- zespół
- zaproszenia
- alkohol
- makijaż
- foto&video

i chyba tyle.... Najbardziej przeraża mnie właśnie ta papierologia w USC i kościele




Dziewczyny jeszcze jedno pytanko - jakie prezenty planujecie jako podziękowanie dla rodziców?
Czy dla świadków też zamierzacie coś kupować?
__________________

U&I

Edytowane przez Kin_Ga07
Czas edycji: 2013-04-11 o 14:28
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 15:50   #1505
Sibbyl
Zadomowienie
 
Avatar Sibbyl
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 487
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez paular409 Pokaż wiadomość
Cześć kobietki
Do tej pory tylko Was czytałam ale postanowiłam sie przyłączyc do waszej rozmowy. Mamy termin na 19 październik i juz nie moge sie doczekać. Trochę rzeczy mamy juz zalatwione ale jeszcze sporo przed nami. Swoją droga to uwielbiam te ślubne przygotowania. Ślub bierzemy u bł. Frassatiego na LSM a wesele w Dworek Arkadia, udało nam sie trafić nienajgorszy termin mimo tego że zaczelismy szukać w grudniu. Mamy zespól z agencji AVIS (goraco polecam wspolprace z panem Arturem) zdecydowalismy sie na zespół HEAVEN, mają super nową wokalistke. Operator kamery tez juz zalatwiony, w sumie to dwóch, są aż z Rzeszowa ale naprawde znają sie na rzeczy. Niestety nadal poszukujemy fotografa. Jeśli chodzi o kwestie związane z weselem to zostało tylko ciasto i alkohol. Zamowiłam już sukienkę w której jestem zakochana. Możę któras z Was bedzie w stanie mi doradzić co do bizuteri?? kompletnie nie mam pomysłu....ale przynajmniej buty juz sa!
Misja na kwiecień to zaproszenia....wybrałam juz model, zamówiłam próbke i czekam...
Wrzucam zdjęcia sukni, może coś doradzicie. Co prawda na zdjęciu szarfa jest opuszczona na biodro a w noszonej wersji zakłada sie ją na jedno ramie lub chowa do gorsetu.
O nareszcie ktoś z października - ja mam ślub tydzień wcześniej

Suknia śliczna Jeśli chodzi o biżuterię - to zależy od tej szarfy - jeśli będziesz miała na jedno ramię, to postawiłabym na bransoletkę i kolczyki (raczej krótkie). A jeśli nie to do tego jakiś delikatny naszyjnik albo długie wiszące kolczyki Raczej widziałabym tu srebro

Cytat:
Napisane przez aniaa119 Pokaż wiadomość
Nasz tort kosztuje 25zł/kg wiec przebiłam :p U nas tesciowa sie ciastami zajmowala i gdzies po znajomosci w cukierni zamówiła. Jak bedzie niedobry to trudno moze sie wesele przez tort nie rozleci... mam nadzieje ;p
W ogóle zazdroszcze Wam tego organizacyjnego zapału u nas nie ma jeszcze zamówionych zaproszeń, nie ma obrączek, protokól nie spisany bo ksiadz kazał sie wyluzować bo jest jeszcze czas, no i generalnie my sie tak wyluzowalismy ze TŻ nie ma garnituru, ja nie mam butów a pierwsza przymiarke sukni musze przełożyć na późniejszy termin bo na pierwszy sie ze wszystkim nie wyrobie... o kwiatach nie wspominam bo to to juz w ogóle jest temat nad którym jeszcze ani chwili sie nie zastanawialam. Nie mam koloru przewodniego wiec nie wiem jakie chce kwiaty... no wiec jak tak Was czytam to zaczynam sie podłamywac co to bedzie 29.06 jakis chaos a nie wesele ;p
No - to ja jestem na podobnym etapie przygotowań - tylko ja mam 3 miesiące więcej Ale nie ma się co martwić - większość tych rzeczy można szybko załatwić jak się tylko weźmie w garść

Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość

Dziewczyny jeszcze jedno pytanko - jakie prezenty planujecie jako podziękowanie dla rodziców?
Czy dla świadków też zamierzacie coś kupować?
My dla świadków nic - u nas nie ma takiego zwyczaju... Ale my też większych wymagań co do zadań świadków nie mamy (załatwiamy wszytko sami - świadkowie zajmą się ewentualnie wieczorem kawalerskim/panieńskim, ale też z pomocą innych znajomych; oczywiście świadkowaniem w kościele i pomocą na weselu w oczepinach - czyli najbardziej podstawowe rzeczy ).

Dla rodziców - tu jeszcze nie mamy pomysłu...
Sibbyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 16:15   #1506
jjulkaaa
Zadomowienie
 
Avatar jjulkaaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/lublin
Wiadomości: 1 345
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez paular409 Pokaż wiadomość
Cześć kobietki
Do tej pory tylko Was czytałam ale postanowiłam sie przyłączyc do waszej rozmowy. Mamy termin na 19 październik i juz nie moge sie doczekać. Trochę rzeczy mamy juz zalatwione ale jeszcze sporo przed nami. Swoją droga to uwielbiam te ślubne przygotowania. Ślub bierzemy u bł. Frassatiego na LSM a wesele w Dworek Arkadia, udało nam sie trafić nienajgorszy termin mimo tego że zaczelismy szukać w grudniu. Mamy zespól z agencji AVIS (goraco polecam wspolprace z panem Arturem) zdecydowalismy sie na zespół HEAVEN, mają super nową wokalistke. Operator kamery tez juz zalatwiony, w sumie to dwóch, są aż z Rzeszowa ale naprawde znają sie na rzeczy. Niestety nadal poszukujemy fotografa. Jeśli chodzi o kwestie związane z weselem to zostało tylko ciasto i alkohol. Zamowiłam już sukienkę w której jestem zakochana. Możę któras z Was bedzie w stanie mi doradzić co do bizuteri?? kompletnie nie mam pomysłu....ale przynajmniej buty juz sa!
Misja na kwiecień to zaproszenia....wybrałam juz model, zamówiłam próbke i czekam...
Wrzucam zdjęcia sukni, może coś doradzicie. Co prawda na zdjęciu szarfa jest opuszczona na biodro a w noszonej wersji zakłada sie ją na jedno ramie lub chowa do gorsetu.

Cudowna suknia
A co do biuterii to zgadzam się z poprzedniczką - jeśli będziesz miała szarfę na jedno ramię to kolczyki + bransoletka. Chociaż ja może bym zaszalała i dała dłuższe - zależy od fryzury

Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość
Dzięki Panacea
3 m-ce do ślubu będą dokładnie 17 kwietnia
Wiele spraw mamy już ogarniętych takich jak:
- sala
- zespół
- zaproszenia
- alkohol
- makijaż
- foto&video

i chyba tyle.... Najbardziej przeraża mnie właśnie ta papierologia w USC i kościele


Dziewczyny jeszcze jedno pytanko - jakie prezenty planujecie jako podziękowanie dla rodziców?
Czy dla świadków też zamierzacie coś kupować?

Mnie też ta papierologia przerażała, ale poszło bardzo sprawnie.
I jeśli masz ślub w innej niż swoja i TŻ parafia to jeszcze potrzebna jest zgoda od Twojej/TŻ parafii na udzielenie slubu gdzie indziej.
My za protokół też nic nie płaciliśmy, za odpisy chrztu po 50 a za zapowiedzi 60.
jjulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 16:53   #1507
aniaa119
Raczkowanie
 
Avatar aniaa119
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 301
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Jak pisałam wcześniej ja rodzicom kupuje bilety, jednak chyba zrezygnuje z depeche mode a wybiore teatr, z bólem stwierdzam że decydującym czynnikiem jest cena :/ wracam na weekend do Lublina wiec jesli sie uda to moze zamowimy obrączki i zaproszenia
__________________
07.07.2007r. Poczatek Wielkiej Miłości

25.08.2012r. Zaręczyny

29.06.2013r. Na ślubnym kobiercu
aniaa119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-11, 17:40   #1508
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

hej ja mam za tydzien slub ciekawa jestem, ktora z was tez? boje sie troche ale z drugiej strony nie moge sie doczekac, nie wyobrazam sobie tego dnia.
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 20:56   #1509
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sibbyl Pokaż wiadomość

My dla świadków nic - u nas nie ma takiego zwyczaju... Ale my też większych wymagań co do zadań świadków nie mamy (załatwiamy wszytko sami - świadkowie zajmą się ewentualnie wieczorem kawalerskim/panieńskim, ale też z pomocą innych znajomych; oczywiście świadkowaniem w kościele i pomocą na weselu w oczepinach - czyli najbardziej podstawowe rzeczy ).

Dla rodziców - tu jeszcze nie mamy pomysłu...
Ja rolę świadków też traktuję tradycyjnie tzn : świadkowanie w kościele i pomoc w oczepinach, nie mniej jednak chciałam jakoś im podziękować za to, że w ten dzień który na bank będzie mega stresujący, trochę ze mnie tego stresu zabiorą

Cytat:
Napisane przez jjulkaaa Pokaż wiadomość


Mnie też ta papierologia przerażała, ale poszło bardzo sprawnie.
I jeśli masz ślub w innej niż swoja i TŻ parafia to jeszcze potrzebna jest zgoda od Twojej/TŻ parafii na udzielenie slubu gdzie indziej.
My za protokół też nic nie płaciliśmy, za odpisy chrztu po 50 a za zapowiedzi 60.
Ślub na szczęście będzie w mojej parafii więc jeden punkt z przerażającej papierologii odpada tzn. zgoda parafii na udzielenie ślubu gdzie indziej.
__________________

U&I
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 21:00   #1510
panacea
Zadomowienie
 
Avatar panacea
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 320
Odp: Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
hej ja mam za tydzien slub ciekawa jestem, ktora z was tez? boje sie troche ale z drugiej strony nie moge sie doczekac, nie wyobrazam sobie tego dnia.
No wlasnie widzialam Cie na glownym dzisiaj i mialam pisac. Jak tam stresik? jak zdrowko w ogole?





Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość
Ja rolę świadków też traktuję tradycyjnie tzn : świadkowanie w kościele i pomoc w oczepinach, nie mniej jednak chciałam jakoś im podziękować za to, że w ten dzień który na bank będzie mega stresujący, trochę ze mnie tego stresu zabiorą



Ślub na szczęście będzie w mojej parafii więc jeden punkt z przerażającej papierologii odpada tzn. zgoda parafii na udzielenie ślubu gdzie indziej.
Ja robie prezenty dla druhen, symboliczne co prawda bo to tylko kilka kosmetykow i drobiazgow ale mysle ze bedzie im milo


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
zakochana żona
najszczęśliwsza mama


1.12.13
1.08.14




20.10.15
panacea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 22:04   #1511
19izka89
Rozeznanie
 
Avatar 19izka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 860
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Oj to ja się cieszę, że z kościołem poszło nam tak sprawnie
Nauki załatwione w jeden weekend
W 5 min 3 podpisy z poradni
My oboje jesteśmy z jednej parafii. Chrzest, komunia, bierzmowanie w tym samym kościele Nie musieliśmy załatwiać żadnych aktów chrztu. Protokół spisaliśmy razem i tylko kiwaliśmy głowami - bardzo szybko to poszło. Za ślub ksiądz powiedział 500 zł (w tym organista) i 50 zł za zapowiedzi, ok 70 zł jak byśmy chcieli to na dekoracje kościoła. Tydzień przed ślubem mamy donieść papiery z USC i wtedy zapłacić

Denerwuje mnie tylko jena rzecz.
My wpisaliśmy się na 6 lipca jako pierwsi, nasza godzina to 15:30, a jakaś para przed nami na 14:45. Można było się wpisać na jakąkolwiek godzinę. Jest jeszcze para po nas i oni mają na 17, to przynajmniej tyle dobrze, że nikt nam się nie będzie plątał
__________________
nasz ślub
19izka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 05:18   #1512
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Odp: Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez panacea Pokaż wiadomość
No wlasnie widzialam Cie na glownym dzisiaj i mialam pisac. Jak tam stresik? jak zdrowko w ogole?
Troszke jest, pewnie za tydzien o tej porze to nie bede spala zostaly nam tylko kosze dla rodzicow w niedziele pojedziemy kupic
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 07:05   #1513
Nacia169
Raczkowanie
 
Avatar Nacia169
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

hej bylam wczoraj na zdjęciu miary do sukienki i juz w poniedzialek mam pierwsze przymiarki, ale sie ciesze
Nacia169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 07:38   #1514
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez 19izka89 Pokaż wiadomość
Oj to ja się cieszę, że z kościołem poszło nam tak sprawnie
Nauki załatwione w jeden weekend
W 5 min 3 podpisy z poradni
My oboje jesteśmy z jednej parafii. Chrzest, komunia, bierzmowanie w tym samym kościele Nie musieliśmy załatwiać żadnych aktów chrztu. Protokół spisaliśmy razem i tylko kiwaliśmy głowami - bardzo szybko to poszło. Za ślub ksiądz powiedział 500 zł (w tym organista) i 50 zł za zapowiedzi, ok 70 zł jak byśmy chcieli to na dekoracje kościoła. Tydzień przed ślubem mamy donieść papiery z USC i wtedy zapłacić

Denerwuje mnie tylko jena rzecz.
My wpisaliśmy się na 6 lipca jako pierwsi, nasza godzina to 15:30, a jakaś para przed nami na 14:45. Można było się wpisać na jakąkolwiek godzinę. Jest jeszcze para po nas i oni mają na 17, to przynajmniej tyle dobrze, że nikt nam się nie będzie plątał
Ale Wam fajnie, że wszystko w jednej parafii i za jednym zamachem załatwione

Co do dekoracji kościoła - to Nam podpowiedziano, że skoro w tym dniu inne pary też biorą ślub to na dekorację kościoła można się zrzucić. Przecież wszyscy będzie korzystali z tych samych dekoracji, jednak myślę, że organizacja takiej zrzutki leży po stronie pary która ma ślub przed Wami - to im najbardziej powinno zależeć.

Chociaż nie wiem też czy Wasza parafia nie wzięła już tego pod uwagę i nie robią takiej "zrzutki" za Was, bo 70 zł za dekorację kościoła to nie dużo. U nas krzyknęli ok. 300 zł.....
__________________

U&I
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 08:20   #1515
19izka89
Rozeznanie
 
Avatar 19izka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 860
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość
Ale Wam fajnie, że wszystko w jednej parafii i za jednym zamachem załatwione

Co do dekoracji kościoła - to Nam podpowiedziano, że skoro w tym dniu inne pary też biorą ślub to na dekorację kościoła można się zrzucić. Przecież wszyscy będzie korzystali z tych samych dekoracji, jednak myślę, że organizacja takiej zrzutki leży po stronie pary która ma ślub przed Wami - to im najbardziej powinno zależeć.

Chociaż nie wiem też czy Wasza parafia nie wzięła już tego pod uwagę i nie robią takiej "zrzutki" za Was, bo 70 zł za dekorację kościoła to nie dużo. U nas krzyknęli ok. 300 zł.....
Tak ksiądz już wziął to pod uwagę Cieszymy się bo przynajmniej tu nie wydamy fortuny... Ostatnio policzyliśmy wszystko (nie potrzebnie ) i wychodzi 50 tys. Przeraziliśmy się tym.
__________________
nasz ślub
19izka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 08:26   #1516
Nacia169
Raczkowanie
 
Avatar Nacia169
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez 19izka89 Pokaż wiadomość
Tak ksiądz już wziął to pod uwagę Cieszymy się bo przynajmniej tu nie wydamy fortuny... Ostatnio policzyliśmy wszystko (nie potrzebnie ) i wychodzi 50 tys. Przeraziliśmy się tym.
o matkoooo 50 tys.??? ja myslalam ze mi duzo wyszlo
Nacia169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 08:34   #1517
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez 19izka89 Pokaż wiadomość
Tak ksiądz już wziął to pod uwagę Cieszymy się bo przynajmniej tu nie wydamy fortuny... Ostatnio policzyliśmy wszystko (nie potrzebnie ) i wychodzi 50 tys. Przeraziliśmy się tym.
50 TYS!!O matulu....
A dużo gości zapraszacie?

My robiliśmy kalkulajce i wychodzi ok. 25 tys. za 2 dniowe wesele na 200 osób, chociaż zobaczymy jak to wyjdzie w efekcie końcowym...
__________________

U&I
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 08:36   #1518
Nacia169
Raczkowanie
 
Avatar Nacia169
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Ej kobietki, a na poprawiny ubieracie sie w sukienki? jeśli tak to jakie? ja mam poprawiny w remizie i niewiem czy ubierac sie w sukienke, czy ubrac sie tak żeby mi bylo wygodnie.. :|

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość
50 TYS!!O matulu....
A dużo gości zapraszacie?

My robiliśmy kalkulajce i wychodzi ok. 25 tys. za 2 dniowe wesele na 200 osób, chociaż zobaczymy jak to wyjdzie w efekcie końcowym...
no ja wlasnie tez liczac wszystko to mniej wiecej mi wyjdzie 20-25 tysiecy, ale 50??
Nacia169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 09:00   #1519
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez Nacia169;40268685[I
]Ej kobietki, a na poprawiny ubieracie sie w sukienki? jeśli tak to jakie?[/I] ja mam poprawiny w remizie i niewiem czy ubierac sie w sukienke, czy ubrac sie tak żeby mi bylo wygodnie.. :|

Ja wybieram sukienkę, chociaż na co dzień wybieram coś bardziej wygodnego, ale to w końcu będą poprawiny TEGO JEDYNEGO WIELKIEGO DNIA Chce wyglądać i czuć się fajnie

Ale jak kto woli. Moja koleżanka na swoje poprawiny ubrała się w leginsy i tunikę, grunt to czuć się dobrze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sukienka_ASOS.jpg (74,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sukienka_ASOS2.jpg (105,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Sukienka_ASOS3.jpg (62,6 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sukienka_Simple.jpg (60,7 KB, 15 załadowań)
__________________

U&I
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 09:37   #1520
Nacia169
Raczkowanie
 
Avatar Nacia169
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość
Ja wybieram sukienkę, chociaż na co dzień wybieram coś bardziej wygodnego, ale to w końcu będą poprawiny TEGO JEDYNEGO WIELKIEGO DNIA Chce wyglądać i czuć się fajnie

Ale jak kto woli. Moja koleżanka na swoje poprawiny ubrała się w leginsy i tunikę, grunt to czuć się dobrze
podoba mi sie ta trzecia taka skromna i zwykla
Nacia169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 09:45   #1521
19izka89
Rozeznanie
 
Avatar 19izka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 860
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Nie no co wy mówicie....
17 tys min za sale na 100 os u nas to jakbym miała się zmieścić w 8 ze wszystkim? Policzyłyście wszystko?
Suknia ślubna, biustonosz, majtki, pończochy, pas do pończoch, manicure, wizyty u kosmetyczki, siłownia, próbny makijaż, ślubny makijaż, próbne uczesanie, ślubne uczesanie, ślubne uczesanie dla Tż'a, buty dla nas, Garnitur, koszula, zapasowa koszula, musznik, kamizelka, spinki, biżuteria, welon, bolerko, bukiety, bukiety na sale, przypinki, dekoracje sali (wstążki, balony, świece), barman, video, foto, UCS, kościół (zapowiedzi, nauki, akty...), wódka, wino, nalewki, wiejski stół, ciasta, tort, babeczki, samochód, dekoracje samochodu, autokar, hotel dla gości, zaproszenia, koperty, winietki, obrączki. Nie wierzę w 25 tys. Nie wiem czy policzyłam wszystko co wtedy, ale wyszło nam dokładnie 48500. Nie liczę swojej biżuterii bo byłoby dużo więcej.
__________________
nasz ślub
19izka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 09:52   #1522
Nacia169
Raczkowanie
 
Avatar Nacia169
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

ja liczylam wszystko, tyle ze duzo rzeczy robimy sami , wesele w remizie to na samej sali oszczedzamy duuuuuuzo, bukiety i dekoracje robimy wszystko sami i w ten sposob wychodzi nam duzo mniej, ale siostra mojego TŻta robila normalnie w domu weselnym wesele i tez ze wszystkim wyszlo jej gora 25tys, niepamietam dokladnie, wiec jestem w szoku ze 50tys. na wesele mozna wydac
Nacia169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:12   #1523
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez 19izka89 Pokaż wiadomość
Nie no co wy mówicie....
17 tys min za sale na 100 os u nas to jakbym miała się zmieścić w 8 ze wszystkim? Policzyłyście wszystko?
Suknia ślubna, biustonosz, majtki, pończochy, pas do pończoch, manicure, wizyty u kosmetyczki, siłownia, próbny makijaż, ślubny makijaż, próbne uczesanie, ślubne uczesanie, ślubne uczesanie dla Tż'a, buty dla nas, Garnitur, koszula, zapasowa koszula, musznik, kamizelka, spinki, biżuteria, welon, bolerko, bukiety, bukiety na sale, przypinki, dekoracje sali (wstążki, balony, świece), barman, video, foto, UCS, kościół (zapowiedzi, nauki, akty...), wódka, wino, nalewki, wiejski stół, ciasta, tort, babeczki, samochód, dekoracje samochodu, autokar, hotel dla gości, zaproszenia, koperty, winietki, obrączki. Nie wierzę w 25 tys. Nie wiem czy policzyłam wszystko co wtedy, ale wyszło nam dokładnie 48500. Nie liczę swojej biżuterii bo byłoby dużo więcej.
Izka ja liczyłam ogólne koszty imprezki którą sponsorują rodzice i przedstawia się to tak:

- sala 1000 zł ( teściowa jest pracownikiem gminy i wynajmujemy salę która należy do gminy więc mamy liczone b. tanio, sala jest wyremontowana, klimatyzowana, z oszkloną pięknie salą do tańczenia)

- kucharka 3 000 zł ( nie płacimy za wesele "od osoby" wynajmujemy swoją kucharkę która przygotuje całe wesele + 2 osoby do obsługi w cenie)

- zakupy ok 6 000 zł ( spożywka do przygotowania dań na wesele i poprawiny)

- zespół 3 000 zł

- video + foto - 1 700 zł ( też idą za tym znajomości )

- dekoratorka sali - 700 zł

- zaproszenia - 300 zł (w tym koperty i winietki)

- alkohol - 4 000 zł ( wódka 3 Zboża 300 butelek, wino 3 rodzaje 20 butelek )

- ciasta + tort - ok 500 zł ( przygotowuje kucharka która obsługuje wesele, tutaj co do ceny ręki sobie nie dam uciąć, ponieważ to załatwiała Mama TŻta, ale jak sobie przypominam to mniej więcej o tej kwocie rozmawiałyśmy)

- autokar - 500 zł

czyli 20 700,00 zł


Owszem nie liczyłam wydatków które leżą po stronie mojej i TŻta, więc wtedy może się uzbierać niezła miarka:

- suknia 1 400,00 zł
- make up - 150 zł
- fryzjer - 150 zł
- buty - nie mam ale tu cena myślę, że ok 150 zł
- biżu - też jeszcze nie mam, nawet się za bardzo nie rozglądałam....
- obrączki ok 1 500 zł ( już upatrzone u Niewęgłowskich)
- garnitur
- buty TŻ
- fryzjer TŻ
Nie liczę swojej kosmetyczki bo chodzę do niej regularnie 2-3 razy w m-cu więc nie traktuje tego jak wydatku związanego ze ślubem.

Co do pierdołek tj : księga gości, przypinki, bielizna itp - nie liczę ich teraz, bo kupuję stopniowo, żeby nie odczuć takie wydatku "na raz" boleśnie
__________________

U&I
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:24   #1524
19izka89
Rozeznanie
 
Avatar 19izka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 860
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

1700 wódka
obrączki 2800
zaproszenia robiłam sama i wyszło ok 200 zł z kopertami
fryzura próbna i właściwa 300 zł
autokar 600 zł
wina 400 zł
ślub i zapowiedzi 550
150 nauki
300 zł bukiet mój i świadkowej
1000 na tort i ciasta

8000 tys już wyszło + sala 17000 i jest 25, a gdzie reszta?
Ja nie szalałam z niczym po za zespołem, foto, video i baramanem bo za same miejsca dla nich 1530 za miejsca na sali
No, ale nie wiem ile się płaci normalnie za zespół ... min 2000 tys + min 1000 za video i min 1000 za foto. To już 4000 tys. Nie zakładam, że jakiś z gości zamiast się bawić będzie kręcił lub pstrykał fotki albo, że rezygnuję z pamiątki na całe życie żeby zapłacić 1000 zł mniej przy Waszym min 25000 bo dla mnie to nie zrozumiałe.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość
Izka ja liczyłam ogólne koszty imprezki którą sponsorują rodzice i przedstawia się to tak:

- sala 1000 zł ( teściowa jest pracownikiem gminy i wynajmujemy salę która należy do gminy więc mamy liczone b. tanio, sala jest wyremontowana, klimatyzowana, z oszkloną pięknie salą do tańczenia)

- kucharka 3 000 zł ( nie płacimy za wesele "od osoby" wynajmujemy swoją kucharkę która przygotuje całe wesele + 2 osoby do obsługi w cenie)

- zakupy ok 6 000 zł ( spożywka do przygotowania dań na wesele i poprawiny)

- zespół 3 000 zł

- video + foto - 1 700 zł ( też idą za tym znajomości )

- dekoratorka sali - 700 zł

- zaproszenia - 300 zł (w tym koperty i winietki)

- alkohol - 4 000 zł ( wódka 3 Zboża 300 butelek, wino 3 rodzaje 20 butelek )

- ciasta + tort - ok 500 zł ( przygotowuje kucharka która obsługuje wesele, tutaj co do ceny ręki sobie nie dam uciąć, ponieważ to załatwiała Mama TŻta, ale jak sobie przypominam to mniej więcej o tej kwocie rozmawiałyśmy)

- autokar - 500 zł

czyli 20 700,00 zł


Owszem nie liczyłam wydatków które leżą po stronie mojej i TŻta, więc wtedy może się uzbierać niezła miarka:

- suknia 1 400,00 zł
- make up - 150 zł
- fryzjer - 150 zł
- buty - nie mam ale tu cena myślę, że ok 150 zł
- biżu - też jeszcze nie mam, nawet się za bardzo nie rozglądałam....
- obrączki ok 1 500 zł ( już upatrzone u Niewęgłowskich)
- garnitur
- buty TŻ
- fryzjer TŻ
Nie liczę swojej kosmetyczki bo chodzę do niej regularnie 2-3 razy w m-cu więc nie traktuje tego jak wydatku związanego ze ślubem.

Co do pierdołek tj : księga gości, przypinki, bielizna itp - nie liczę ich teraz, bo kupuję stopniowo, żeby nie odczuć takie wydatku "na raz" boleśnie
Ja policzyłam wszystko czego normalnie bym nie zrobiła czyli kosmetyczka i siłownia itd No i Ty dużo oszczędzisz na sali, ja niestety nie mam takich znajomości, nic nie mam po znajomości... Już masz 7000 tys mniej, a i obrączki taniej. Nam w sumie obrączki wychodzą za darmo bo daliśmy swoje złoto, ale policzyłam to też.
__________________
nasz ślub
19izka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:25   #1525
Nacia169
Raczkowanie
 
Avatar Nacia169
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

no w sumie ja tez mam duuzo rzeczy zalatwianych po znajomosci, za dja nie place remiza nas wynosi 300zł kucharz za obsluge 100osob 1500 zakupy ok. 6000 alkohol 1700 , suknia 2000 garnitur 1200 zaproszenia robimy sami i nas wynioslo to 100zł tylko (tusz i papier) fryzjerke mam sprawdzona od lat, za makijaz slubny i fryzure bierze 150zł a robi z dziewczyn gwiazdy filmowe, fakt niemam kamerzysty, sesje zdjeciowa robi mi siostra, za nic, a z wesela zdjec tez ona nam popyka(sama sie zglosila) reszta idzie na takie ☠☠☠☠☠☠☠y jak chlodnia przewozna(grosze) kwiaty i dekoracje (tu wszystko tez robimy sami) buty itd. i wychodzi nam ok 25.000
__________________
Żonka
Nacia169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:32   #1526
19izka89
Rozeznanie
 
Avatar 19izka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 860
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

No to faktycznie dużo można zaoszczędzić na samej sali. Nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy... bo załóżmy, że ktoś robi wesele na 200 os i płaci za talerzyk 200 zł to już jest 40 000 tys. za samą salę. My zaczęliśmy organizację w połowie grudnia, więc nie mieliśmy za dużego wyboru w salach no i nie byłam na tyle zorientowana żeby pomyśleć o innej opcji niż sala weselna/ dom weselny.

Teraz to żałuję i szczerze Wam zazdroszczę, że tyle zaoszczędzicie.

Kucharz na prawdę liczy sobie tylko 1500 zł za parę dni gotowania, za obsługę - kelnerzy i opłacenie innych kucharzy (no chyba, że jedna osoba to wszystko gotuje)? A jakie dania w tym macie?
__________________
nasz ślub

Edytowane przez 19izka89
Czas edycji: 2013-04-12 o 10:41
19izka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:36   #1527
Nacia169
Raczkowanie
 
Avatar Nacia169
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

nieważne koszty, wazne zeby bylo pięknie, w koncu to najważniejszy dzien w naszym zyciu
__________________
Żonka
Nacia169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:36   #1528
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez 19izka89 Pokaż wiadomość
1700 wódka
obrączki 2800
zaproszenia robiłam sama i wyszło ok 200 zł z kopertami
fryzura próbna i właściwa 300 zł
autokar 600 zł
wina 400 zł
ślub i zapowiedzi 550
150 nauki
300 zł bukiet mój i świadkowej
1000 na tort i ciasta

8000 tys już wyszło + sala 17000 i jest 25, a gdzie reszta?
Ja nie szalałam z niczym po za zespołem, foto, video i baramanem bo za same miejsca dla nich 1530 za miejsca na sali
No, ale nie wiem ile się płaci normalnie za zespół ... min 2000 tys + min 1000 za video i min 1000 za foto. To już 4000 tys. Nie zakładam, że jakiś z gości zamiast się bawić będzie kręcił lub pstrykał fotki albo, że rezygnuję z pamiątki na całe życie żeby zapłacić 1000 zł mniej przy Waszym min 25000 bo dla mnie to nie zrozumiałe.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------



Ja policzyłam wszystko czego normalnie bym nie zrobiła czyli kosmetyczka i siłownia itd No i Ty dużo oszczędzisz na sali, ja niestety nie mam takich znajomości, nic nie mam po znajomości... Już masz 7000 tys mniej, a i obrączki taniej. Nam w sumie obrączki wychodzą za darmo bo daliśmy swoje złoto, ale policzyłam to też.
Foto bierze mniej kasy bo to znajomy teściowej, żadna rodzina, żadna bliska nam osoba, bo też nie chciałabym, żeby ktoś tracił przyjemność z zabawy weselnej na rzecz naszej pamiątki na całe życie...

Czytałam relacje PM2012 i wiem, że były takie którym udało się zrobić wesele w granicach 20-30 tys., więc na pewno jest to możliwe



Cytat:
Napisane przez Nacia169 Pokaż wiadomość
no w sumie ja tez mam duuzo rzeczy zalatwianych po znajomosci, za dja nie place remiza nas wynosi 300zł kucharz za obsluge 100osob 1500 zakupy ok. 6000 alkohol 1700 , suknia 2000 garnitur 1200 zaproszenia robimy sami i nas wynioslo to 100zł tylko (tusz i papier) fryzjerke mam sprawdzona od lat, za makijaz slubny i fryzure bierze 150zł a robi z dziewczyn gwiazdy filmowe, fakt niemam kamerzysty, sesje zdjeciowa robi mi siostra, za nic, a z wesela zdjec tez ona nam popyka(sama sie zglosila) reszta idzie na takie ☠☠☠☠☠☠☠y jak chlodnia przewozna(grosze) kwiaty i dekoracje (tu wszystko tez robimy sami) buty itd. i wychodzi nam ok 25.000
Wesele w remizie nie musi być złe - po pierwsze cena jest naprawdę przekonywująca, a po drugie często gęsto jest też tak, że te "remizy" są tak odpicowane , że po udekorowaniu sali niczym nie odbiegają od sal weselnych za które trzeba płacić grubą kasę....

Jeżeli siostra sama się zgłosiła to czemu nie o ile jesteście pewni, że efekt będzie was zadowalał
__________________

U&I
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:41   #1529
Nacia169
Raczkowanie
 
Avatar Nacia169
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez Kin_Ga07 Pokaż wiadomość
Foto bierze mniej kasy bo to znajomy teściowej, żadna rodzina, żadna bliska nam osoba, bo też nie chciałabym, żeby ktoś tracił przyjemność z zabawy weselnej na rzecz naszej pamiątki na całe życie...

Czytałam relacje PM2012 i wiem, że były takie którym udało się zrobić wesele w granicach 20-30 tys., więc na pewno jest to możliwe





Wesele w remizie nie musi być złe - po pierwsze cena jest naprawdę przekonywująca, a po drugie często gęsto jest też tak, że te "remizy" są tak odpicowane , że po udekorowaniu sali niczym nie odbiegają od sal weselnych za które trzeba płacić grubą kasę....

Jeżeli siostra sama się zgłosiła to czemu nie o ile jesteście pewni, że efekt będzie was zadowalał

remize mamy odpicowaną, z nowymi lazienkami i klimatyzacją a siostra, co jedna uroczystosc rodzinna robi fotki bo to lubi robila tez sesje slubną naszej siostrze(bylam tam starsza) i wyszlo super
__________________
Żonka
Nacia169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 10:47   #1530
Kin_Ga07
Wtajemniczenie
 
Avatar Kin_Ga07
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: SACRUM
Wiadomości: 2 063
Dot.: Oj córuś, córuś...Lubelskie PMki wychodzą za mąż! - cz. XI

Cytat:
Napisane przez Nacia169 Pokaż wiadomość
remize mamy odpicowaną, z nowymi lazienkami i klimatyzacją a siostra, co jedna uroczystosc rodzinna robi fotki bo to lubi robila tez sesje slubną naszej siostrze(bylam tam starsza) i wyszlo super
No i o to chodzi Jak Wam się jej praca to nie ma sensu wywalać kasy na jakiegoś tam fotografa bo wesele to i tak już spory wydatek...
__________________

U&I
Kin_Ga07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-07 16:28:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.