problem ze skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-20, 17:43   #1
oromatua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 6

problem ze skóra


Od półtora miesiaca używam żel do mycia skóry garnier czysta skóra - ten z pompka, tonik garnier czysta skóra, krem dermedic: acne expert - intensywnie nawilżajacy oraz na ten krem effaclar A.I. punktowo i moja skóra reaguje tak, że zamiast mniej wyprysków zaczyna pojawiać sie ich coraz wiecej - nawet takich ropnych. W związku z tym mam pytanie, czy to tak musi być, czy raczej odstawić te kosmetyki bo cos jest nie tak?
oromatua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 19:25   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: problem ze skóra

Cytat:
Napisane przez oromatua
krem dermedic: acne expert - intensywnie nawilżajacy
ja trochę nie na temat, bo trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie, przyczyny mogą być różne - ale jestem ciekawa, jak się spisuje ten krem - dobrze nawilża? jaką ma konsystencję, lekki, ciężki, tłusty, lepi się na skórze?
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 20:56   #3
oromatua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 6
Dot.: problem ze skóra

Jezeli chodzi o nawilżanie tego kremu to jest bardzo dobre. Na ogół mam taka cerę, że gdy stosuje nawet jeden specyfik wysuszajacy (tutaj ten tonik) to mam skórę jak pancerz przesuszona, a smarowanie sie tym kremem moja skórę bardzo ratuje bo dzieki nim moja skóra nie jest w ogóle przesuszona mimo ze stosuje ten żel do mycia, tonik, effaclar A.I. i wczesniej Benzacne. Jeżeli chodzi o nawilżanie to super sie sprawuje. Inne kremy jak używałamto zawsze miałam troche przesuszona skórę jak stosowałam specyfiki przeciwtradzikowe. Nawilżanie 100%.

pozdrawiam
oromatua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 20:58   #4
oromatua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 6
Dot.: problem ze skóra

A i jest lekki i nie lepi się, u mnie sie szybko wchłania. Miałam próbkę najpierw i mi pasował i dlatego kupiłam szybko całą tubkę.
oromatua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 09:19   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: problem ze skóra

dzięki a co do Twojego zestawu do pielęgnacji twarzy - czy wcześniej używałaś jakiegoś innego zestawu i 1,5 mies. temu zmieniłaś kosmetyki, czy też niczego nie używałaś?
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 10:18   #6
oromatua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 6
Dot.: problem ze skóra

Wcześniej nie stosowałam niczego regularnie. raczej przeciw trądzikowego nie stosowałam nic 1.5 roku, tylko takie do normalnej cery.Zawsze miałam jakies tam proplemy ze skórą ale mniejsze bo nie mam cierpliwości zeby cos stosowac długo i regularnie. teraz krosty robia mi sie w miejscach w których wczesniej nie miałam. Robiłam tylko maseczki oczyszczajace co tydzień. Myłam twarz wieczorem żelem Garniera ale tym z dodatkiem wody z owoców i jakis krem tylko na noc nawilżajacy, rano myłam twarz żelem, kremu juz nie stosowałam bo nie lubie pod podkładem miec kremu.Odkad zaczełam stosowac garniera tonik zel, krem dermedica, effaclar A.I. i wczesniej benzacne na noc 10% i na dzien 5% bo effaclar stosuje dopiero od 4 dni a benzacne odstawiłam zaczeły problemy ze skóra sie pogarszać. Wczoraj wieczorem odstawiłam ten tonik, a rano moze nie bedę juz myła twarzy tylko mleczkiem przecierała.Pamietam, ze kiedys jak nie myłam twarzy żadnymi żelami, tylko makijaż ścierałam mleczkiem to nie miałam problemów ze skórą i trądziku.
oromatua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 12:12   #7
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: problem ze skóra

Oromatua, często kosmetyki tzw. "dla młodej/trądzikowej/tłustej cery" powodują pogorszenie jej stanu, bo zawierają dużo drażniących substancji (w tym alkohol). Z moich doświadczeń wynika, że seria Garnier'a przoduje w tej niechlubnej konkurencji!
Odstawiłabym ją natychmiast i zamieniła na coś bardzo łagodnego (np. serię Eris/Lirene do cery tłustej - ta jako jedna z niewielu nie podrażnia; lub jeszcze lepiej serię do cery wrażliwej). Generalnie powinnaś sięgać po kosmetyki przeznaczone do wrażliwych, nawet alergicznych cer, które nie zawierają alkoholu ani sulfatów (te do mycia).
Natomiast kremy tzw. matujące też często dają odwrotny efekt, unikałabym ich (zwłaszcza Garnier'a!), a cerę matowała przy pomocy...mąki ziemniaczanej (poczytasz o niej na forum "Wizażystka").

Acha, używanie do oczyszczania twarzy tylko mleczka nie jest najlepszym pomysłem, trzeba czymś jego pozostałości ze skóry usunąć (najlepiej łagodnym myjącym żelem i wodą!), w przeciwnym razie doprowadzą do zatkania porów.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-21, 15:15   #8
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: problem ze skóra

A ja tak wlasnie reagowalam na ten krem Dermedic :[ Powstawaly u mnie brzydkie guzki i ropne stany zapalne. Zmienilam taktyke - stosuje zel i tonik bez alkoholu i leciutki krem - nie mam przesuszonej buzi wiec taki lekki wystarcza
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 16:55   #9
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: problem ze skóra

siema wiesz najwazniejsze jest to zeby regularnie myc twarz przynajmniej 2 razy dziennie... ja tez mma problemy z skóra zawsze tylko wieczorem myłam wtarz a rano nie bo zeby nie było widac chrostek .. leczp osżłam do dermatologa i on mi powiedział ze mam byc najpierw mydłem antybakteryjnym i zmyc wodą póxniej tonik potem taki specjalnym płynem a potem specjalnym kremem na poczatku to wygladało okropnie nie chcialam tego sotosowac ale to tak jestze jak zaczynasz oczyszac porzadnie twraz to najpeirw to wszystko sie pokazuje bo wszystko wyciaga bo i tak kiedys tam bys to miała ... zoabczysz po paru dniach .. tygodniach bedziesz miec piekna buzie ... zobaczysz uwazaj tego wszystkiego dalej... pzodro
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.