Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-03, 22:35   #1051
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez segfault Pokaż wiadomość
Jeszcze nie miałam ani jednej wizyty u orto po ściągnięciu, a po samym ściągnięciu o nic nie pytałam. Za miesiąc mam dopiero do niej iść to wtedy zapytam.

Jeszcze wypowiem się co do kosztów. Ja co prawda robiłam tylko jeden łuk, ale zmieściłam się w ok. 4000 zł z całym leczeniem (założenie 1600 + 200 zdjęcia + 18 wizyt x 100 zł + retainer 400 zł). Moją orto polubiłam m.in. za to, że nie wciskała mi aparatu na dolny łuk - dla niej by to była kasa, a ja pewnie bym uwierzyła, gdyby mi wmawiała że muszę bo inaczej nie będzie się zgryz zgadzał.

A będzie się zgadzał? Ja nie jestem przekonana do noszenia tylko jednego łuku.

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 05:59   #1052
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Tak czytam to i czytam i się wkurzam na Twoją ortodontkę Nieźle Cię urządziła. Ja to jestem zdania, że wszyscy orto ciągną kasę i zawsze im będzie za mało. Już samo to ile kosztują aparaty, a ile my za nie płacimy - jakie to jest przebicie. No ale co z tym można zrobić nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że jesteśmy skazane na ich łaskę i musimy wierzyć, że kiedyś leczenie się skończy z dobrym i trwałym efektem. Dlatego też jeśli ktoś ma małą wadę, to zawsze będę odradzać leczenie:P Póki się nie założy aparatu, albo w przypadku osób które nie nosiły i nie będą nosić, to jest takie myślenie, że problemy z aparatem to jest tylko kwestia kasy i wyglądu, tymczasem tu wygląd samego drutu i zamków to jest żaden problem przy tym, jakie inne rzeczy temu towarzyszą.



A Twoj orto co mówi na temat wyglądu zębów po zdjęciu? Bo ja to bym nie szła do dentystyki tylko do ortodonty i zapytała co to jest co masz na zębach i co można zrobić. Ja na jednej jedynce mialam 3 razy przyklejany zamek, raczej dziury w szkliwie od przyklejania zamków nie powinny powstawać, bo co by to było po kilkukrotnym przyklejaniu :?
Przebitka cenowa to tragedia, a nawet różnica w cenach u różnych ortodontow. Dla porównania:
- byłam w zeszłym roku na konsultacji, usłyszałam - musimy założyć 2 łuki po 2 tys za jeden (metalowe);
- orto koleżanki - 1 łuk 800zł, wizyta 50-80;
- mój orto - 2 łuki po 1500zł.
1 i 3 biorą prawie 2 razy tyle, co 2, ale o drugim mało kto wie, sama nie poszłam, bo nie jest sprawdzony, mało osób się tam leczy.
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 06:15   #1053
segfault
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
A będzie się zgadzał? Ja nie jestem przekonana do noszenia tylko jednego łuku.
Jestem już po zdjęciu i wygląda na to że się zgadza - tzn. w moim odczuciu wszystko jest ok.
segfault jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 14:44   #1054
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez segfault Pokaż wiadomość
Jestem już po zdjęciu i wygląda na to że się zgadza - tzn. w moim odczuciu wszystko jest ok.
pokażesz zdjęcia?
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 15:58   #1055
Syla_
Zakorzenienie
 
Avatar Syla_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 240
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez segfault Pokaż wiadomość
Jestem już po zdjęciu i wygląda na to że się zgadza - tzn. w moim odczuciu wszystko jest ok.
Ja też mam zaplanowany tylko górny łuk :tak: ortodontka nie widzi potrzeby zakładania dołu. 😊
__________________

Syla_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 17:00   #1056
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

W waszych odczuciach wszystko jest w porządku, ale od takich ortodontów uciekajcie. Niemożliwe jest wyleczenie wady tylko jednym łukiem! Jak będzie działał tylko jeden, to zęby z drugiego nie będą pracować i nie będą dopasowane.
To jest szczere zdzieranie pieniędzy, bo zazwyczaj po takim "leczeniu" trzeba iść do innego ortodonty, zakładać oba łuki i po raz kolejny płacić za wizyty i poświęcać na to czas
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 17:46   #1057
segfault
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
W waszych odczuciach wszystko jest w porządku, ale od takich ortodontów uciekajcie. Niemożliwe jest wyleczenie wady tylko jednym łukiem! Jak będzie działał tylko jeden, to zęby z drugiego nie będą pracować i nie będą dopasowane.
To jest szczere zdzieranie pieniędzy, bo zazwyczaj po takim "leczeniu" trzeba iść do innego ortodonty, zakładać oba łuki i po raz kolejny płacić za wizyty i poświęcać na to czas
Są różne wady. Co to znaczy że zęby nie są dopasowane? Skoro zgryz działa jak należy, to chyba są dopasowane.
U mnie miało się okazać po ok. pół roku noszenia góry, czy dół będzie konieczny. Wyszło na to że nie był i bardzo się z tego cieszę.

Jeśli ktoś ma wątpliwości to polecam wybrać się do kilku ortodontów na konsultacje, a nie słuchać bezkrytycznie co na wizażu piszą .

segfault jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 17:55   #1058
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez segfault Pokaż wiadomość
Są różne wady. Co to znaczy że zęby nie są dopasowane? Skoro zgryz działa jak należy, to chyba są dopasowane.
U mnie miało się okazać po ok. pół roku noszenia góry, czy dół będzie konieczny. Wyszło na to że nie był i bardzo się z tego cieszę.

Jeśli ktoś ma wątpliwości to polecam wybrać się do kilku ortodontów na konsultacje, a nie słuchać bezkrytycznie co na wizażu piszą .
Ano właśnie Może w końcu się trafi na tego ogarniętego który powie, że leczenie dwoma łukami jest koniecznie.
Wizaż Ci tego raczej nie powie, aczkolwiek literatura i monografie profesorów, którzy się w tym specjalizują i zdanie dobrych ortodontów owszem
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 18:11   #1059
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ano właśnie Może w końcu się trafi na tego ogarniętego który powie, że leczenie dwoma łukami jest koniecznie.
Wizaż Ci tego raczej nie powie, aczkolwiek literatura i monografie profesorów, którzy się w tym specjalizują i zdanie dobrych ortodontów owszem
Czytałaś jakieś ciekawe opracowania?
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 18:25   #1060
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Taaak u mnie też miał wystarczyć 1 łuk a po kilku latach skończyłam ponownie, z dwoma
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-04, 19:48   #1061
Patuuuś
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kicia131 Pokaż wiadomość
No to u mnie mija tydzień odkąd mam aparat, więc pospamuję trochę zdjęciami :P


Pierwsze bez aparatu, dwa kolejne w dniu założenia, dwa ostatnie z dzisiaj - czyli tydzień po założeniu. Wydaje mi się czy coś się dzieje delikatnego z tymi zębami? Chociaż nie wiem czy to nie moja wyobraźnia, ale mam wrażenie, że przód się ciut przestawia i boki idą do góry... czekam z niecierpliwością, aż będę czuć całą szczękę, a nie tylko te nadbudówki na siódemkach :P

Górę zakładamy 16.06

PS. Zęby zrobiły się ciut wrażliwe, ale w ogóle mnie nie bolały, dziąsło z jednej strony poranione troszkę, kuleczki z wosku pomogły. Jestem na etapie jedzenia rogalika z czekoladą i pierogów, więc chyba nie jest źle na papkach bym nie dała rady
hej kochana, czy wiesz może na jaki czas mniej więcej przewidywane jest leczenie? pytam bo mam podobny problem z dolnymi zabkami i zastanawiam sie nad aparatem
Patuuuś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-05, 20:58   #1062
Pysiaaka
Raczkowanie
 
Avatar Pysiaaka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ostatnio zauważyłam przebarwienia pomiędzy górnymi zębami. Nie mam na nich jeszcze aparatu, dbam o higienę, używam nici i irygatora. Na dole mam aparat i nie mam przebarwień. A na górze mam łuk podniebienny Goshgariana. Czy możliwe jest, że ten łuk tak rozszerzył mi górną szczękę, że zęby się porozsuwały i pokazały te przebarwienia ? Czy po prostu coś robię nie tak ?
Pysiaaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 18:39   #1063
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Witam się już jako aparatka górny łuk założony
Myślicie, że możliwe jest, że zęby już ruszyły? Bolą dość mocno, a dodatkowo wydaje mi się, że przedtem jedynki dotykały dolnych, a teraz już minimalnie nie
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 19:29   #1064
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Witam się już jako aparatka górny łuk założony
Myślicie, że możliwe jest, że zęby już ruszyły? Bolą dość mocno, a dodatkowo wydaje mi się, że przedtem jedynki dotykały dolnych, a teraz już minimalnie nie
Możliwe
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 20:15   #1065
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Pysiaaka Pokaż wiadomość
Ostatnio zauważyłam przebarwienia pomiędzy górnymi zębami. Nie mam na nich jeszcze aparatu, dbam o higienę, używam nici i irygatora. Na dole mam aparat i nie mam przebarwień. A na górze mam łuk podniebienny Goshgariana. Czy możliwe jest, że ten łuk tak rozszerzył mi górną szczękę, że zęby się porozsuwały i pokazały te przebarwienia ? Czy po prostu coś robię nie tak ?
Mam Hyraxa i też pokazały mi się przebarwienia :-P

Tak w ogóle to skończyłam rozkręcenie, cementowanie za 3 tygodnie i akurat po wizycie u orto drut zaczął mi się wrzynać w podniebienie po lewej stronie. Boli jak cholera :-( Obcierają mnie też haczyki do maski, ale zatykam woskiem lub silikonem i jest okej.

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 11:10   #1066
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Patuuuś Pokaż wiadomość
hej kochana, czy wiesz może na jaki czas mniej więcej przewidywane jest leczenie? pytam bo mam podobny problem z dolnymi zabkami i zastanawiam sie nad aparatem
Rok - półtora max

ale ja nosiłam kiedyś aparat taki na noc, więc szczękę mam rozepchaną i zostało tylko wyprostowanie zębów niedługo będzie miesiąc od założenia dołu, ta wycofana jedynka powoli zaczyna się ruszać.
w ogóle zęby zrobiły mi się nadwrażliwe ostatnio, w końcu czuję, że coś się dzieje ;D
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 17:07   #1067
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Kolejna wizyta u orto za mną. I nie ma dobrych wieści. Zęby nie przesuwają się tak jak powinny i jeśli nic się nie zmieni do przyszłej wizyty to niestety trzeba będzie rozważyć usunięcie nieszczęsnych 4ek. To miała być ostateczność, ale chyba moje uzębienie jest bardziej uparte od właścicielki i nie chce współpracować. No a teraz jestem 5 godzin od wizyty i zaś zdycham z bólu od łańcuszków. Tym razem dostałam też na dół.

Do tego moje problemy z guzkiem nad 8mką nie zniknęły. Mam już drugi. Są to guzki szczęki - fachowej nazwy nie pamiętam. Podobno nic groźnego, ale razem z infekcją dość bolesne. Infekcja zaleczona to i guzki przestały boleć. Jedynie jakbym tam naciskała to czuję ból. Więc nie dotykam. Jeśli dalej będą uprzykrzać życie trzeba będzie udać się na ich wycięcie - być może z kawałkiem kości. Same rewelacyjne wiadomości
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 18:14   #1068
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Kolejna wizyta u orto za mną. I nie ma dobrych wieści. Zęby nie przesuwają się tak jak powinny i jeśli nic się nie zmieni do przyszłej wizyty to niestety trzeba będzie rozważyć usunięcie nieszczęsnych 4ek. To miała być ostateczność, ale chyba moje uzębienie jest bardziej uparte od właścicielki i nie chce współpracować. No a teraz jestem 5 godzin od wizyty i zaś zdycham z bólu od łańcuszków. Tym razem dostałam też na dół.

Do tego moje problemy z guzkiem nad 8mką nie zniknęły. Mam już drugi. Są to guzki szczęki - fachowej nazwy nie pamiętam. Podobno nic groźnego, ale razem z infekcją dość bolesne. Infekcja zaleczona to i guzki przestały boleć. Jedynie jakbym tam naciskała to czuję ból. Więc nie dotykam. Jeśli dalej będą uprzykrzać życie trzeba będzie udać się na ich wycięcie - być może z kawałkiem kości. Same rewelacyjne wiadomości
Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy 😏
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-07, 19:28   #1069
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Do tego moje problemy z guzkiem nad 8mką nie zniknęły. Mam już drugi. Są to guzki szczęki - fachowej nazwy nie pamiętam. Podobno nic groźnego, ale razem z infekcją dość bolesne. Infekcja zaleczona to i guzki przestały boleć. Jedynie jakbym tam naciskała to czuję ból. Więc nie dotykam. Jeśli dalej będą uprzykrzać życie trzeba będzie udać się na ich wycięcie - być może z kawałkiem kości. Same rewelacyjne wiadomości
Nieciekawa sprawa :/ Gdzie je masz dokładnie? Od strony policzka na dziąśle? Trzymam kciuki żeby wszystko poszło ok

Dziewczyny, widziałam ostatnio zdjęcia koleżanki, która prostowała sobie zęby u znanej krakowskiej ortodontki. Wszystko ładnie, tylko że wygląda teraz na co najmniej 10 lat starzej, ma takie ostre rysy. Podobno miała szczękę rozszerzaną. Czy zaobserwowałyście u siebie efekt poważniejszych rysów?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 09:07   #1070
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Nieciekawa sprawa :/ Gdzie je masz dokładnie? Od strony policzka na dziąśle? Trzymam kciuki żeby wszystko poszło ok



Dziewczyny, widziałam ostatnio zdjęcia koleżanki, która prostowała sobie zęby u znanej krakowskiej ortodontki. Wszystko ładnie, tylko że wygląda teraz na co najmniej 10 lat starzej, ma takie ostre rysy. Podobno miała szczękę rozszerzaną. Czy zaobserwowałyście u siebie efekt poważniejszych rysów?

Hmmm. Ja miałam rozszerzaną szczękę ale czy mam inne rysy to nie wiem;/ mi się wydaje, że troszeczkę tak a inni twierdzą, że nic się nie zmieniło. Jestem bardzo zadowolona z efektu wizualnego zębów dzięki temu rozszerzeniu bo mam pełniejszy uśmiech. A kiedyś miałam taki wąziutki
Mnie najbardziej denerwuje górna warga która jest trochę uwypuklona przez aparat. Ale to taka fanaberia
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-08, 20:32   #1071
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Mi niestety Hyrax nie pomógł, tylko ciutkę się poszerzyła szczęka ale szew nie pękł :-( Najprawdopodobniej będę musiała usuwać ósemki u góry, ale to na razie jedynie domysły.

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-08, 21:29   #1072
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Szew nie pęknie w pewnym wieku Dopóki rosną kości to jest ok, po uzyskaniu wieku ok. 20 lat już nic się w tym kierunku nie podzieje. Zęby owszem są wychylane i w buzi jest więcej miejsca, ale szew podniebienny stoi w miejscu.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 06:39   #1073
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Szew nie pęknie w pewnym wieku Dopóki rosną kości to jest ok, po uzyskaniu wieku ok. 20 lat już nic się w tym kierunku nie podzieje. Zęby owszem są wychylane i w buzi jest więcej miejsca, ale szew podniebienny stoi w miejscu.
To się zastanawiam jaki jest sens noszenia przeze mnie hyraxa, miał mi rozszerzyć szczękę o 1,5cm,ale po Twoim wpisie zaczynam w to watpic :/
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 11:46   #1074
Laila_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 91
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jakiś czas temu pisałam w tym wątku, że mam do usunięcia cztery zatrzymane ósemki, dziś usunęłam pierwszą, lewą górną.
Moje wrażenia? Stres niesamowity, generalnie zabieg znośny, choć uczucie rozpierania bardzo niepokojące, trochę bolą mnie zęby od siódemki do jedynki, po stronie usuniętej ósemki. I ten dźwięk 'chrupnięcia', myślałam, że zemdleję na fotelu, taka ze mnie panikara
Zabieg miałam trzy godziny temu, w tym momencie czuję się dziwnie... Pół twarzy sparaliżowane, język odrętwiały, ciężko mi się mówi. Boli mnie lewa skroń, pomału zaczyna boleć kość policzkowa.
Przepisano mi antybiotyk i Ketonal, L4 mam do końca tygodnia - tak chciałam, bo wykonuję pracę fizyczną i trochę się bałam :/
Całe szczęście, że doktor rwał tylko jedną, dwóch chyba bym nie wytrwała.

Jeden, 'drobny' mankament - skierowanie wystawił mi ortodonta, który nie ma umowy z NFZ, muszę iść do lekarza rodzinnego po nowe skierowanie, ponieważ musi zostać ono wystawione przez lekarza/dentystę mające podpisaną umowę z funduszem zdrowia. Nie miałam o tym pojęcia
Laila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 17:08   #1075
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Laila_ Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pisałam w tym wątku, że mam do usunięcia cztery zatrzymane ósemki, dziś usunęłam pierwszą, lewą górną.
Moje wrażenia? Stres niesamowity, generalnie zabieg znośny, choć uczucie rozpierania bardzo niepokojące, trochę bolą mnie zęby od siódemki do jedynki, po stronie usuniętej ósemki. I ten dźwięk 'chrupnięcia', myślałam, że zemdleję na fotelu, taka ze mnie panikara
Zabieg miałam trzy godziny temu, w tym momencie czuję się dziwnie... Pół twarzy sparaliżowane, język odrętwiały, ciężko mi się mówi. Boli mnie lewa skroń, pomału zaczyna boleć kość policzkowa.
Przepisano mi antybiotyk i Ketonal, L4 mam do końca tygodnia - tak chciałam, bo wykonuję pracę fizyczną i trochę się bałam :/
Całe szczęście, że doktor rwał tylko jedną, dwóch chyba bym nie wytrwała.

Jeden, 'drobny' mankament - skierowanie wystawił mi ortodonta, który nie ma umowy z NFZ, muszę iść do lekarza rodzinnego po nowe skierowanie, ponieważ musi zostać ono wystawione przez lekarza/dentystę mające podpisaną umowę z funduszem zdrowia. Nie miałam o tym pojęcia
Koniecznie trzeba mieć skierowanie? Jestem umówiona na usuwanie dwóch ósemek na NFZ i ani orto, ani przy umawianiu nie wspominali o skierowaniu
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 20:30   #1076
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Też jestem dziś po wizycie i tez bez dobrych wiadomości. Zakładanie dołu musimy przesunąć, bo ostatnio miałam leczenie kanałowe i orto woli odczekać ze 2-3 miesiace, żeby mieć pewność, że jeszcze w kości nie ma stanu zapalnego.
No ale przynajmniej góra ładnie się cofa, już drugi raz mi orto mówi, że jak na mój wiek to ładnie zęby współpracują z aparatem
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 20:41   #1077
Laila_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 91
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Koniecznie trzeba mieć skierowanie? Jestem umówiona na usuwanie dwóch ósemek na NFZ i ani orto, ani przy umawianiu nie wspominali o skierowaniu
U mnie było to konieczne, co więcej, powiedziano mi, że na skierowaniu ma być napisane 'chirurg szczękowo-twarzowy', a nie tak jak miałam 'stomatologiczny', obdzwoniłam kilku dentystów u mnie w mieście, żaden nie chce wystawić skierowania do chirurga szczękowo-twarzowego, o co tu do choinki chodzi
Laila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 20:56   #1078
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Laila_ Pokaż wiadomość
U mnie było to konieczne, co więcej, powiedziano mi, że na skierowaniu ma być napisane 'chirurg szczękowo-twarzowy', a nie tak jak miałam 'stomatologiczny', obdzwoniłam kilku dentystów u mnie w mieście, żaden nie chce wystawić skierowania do chirurga szczękowo-twarzowego, o co tu do choinki chodzi
Może chodzi o ewentualne komplikacje i odpowiedzialnosc za nie
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 21:05   #1079
Laila_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 91
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Może chodzi o ewentualne komplikacje i odpowiedzialnosc za nie
Kochana służba zdrowia, gdyby było mnie stać poszłabym prywatnie z tymi ósemkami. Ale nie widzi mi się wydawać 1800zł za cztery ząbki :/
Laila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 06:41   #1080
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Laila_ Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu pisałam w tym wątku, że mam do usunięcia cztery zatrzymane ósemki, dziś usunęłam pierwszą, lewą górną.
Moje wrażenia? Stres niesamowity, generalnie zabieg znośny, choć uczucie rozpierania bardzo niepokojące, trochę bolą mnie zęby od siódemki do jedynki, po stronie usuniętej ósemki. I ten dźwięk 'chrupnięcia', myślałam, że zemdleję na fotelu, taka ze mnie panikara
Zabieg miałam trzy godziny temu, w tym momencie czuję się dziwnie... Pół twarzy sparaliżowane, język odrętwiały, ciężko mi się mówi. Boli mnie lewa skroń, pomału zaczyna boleć kość policzkowa.
Przepisano mi antybiotyk i Ketonal, L4 mam do końca tygodnia - tak chciałam, bo wykonuję pracę fizyczną i trochę się bałam :/
Całe szczęście, że doktor rwał tylko jedną, dwóch chyba bym nie wytrwała.

Jeden, 'drobny' mankament - skierowanie wystawił mi ortodonta, który nie ma umowy z NFZ, muszę iść do lekarza rodzinnego po nowe skierowanie, ponieważ musi zostać ono wystawione przez lekarza/dentystę mające podpisaną umowę z funduszem zdrowia. Nie miałam o tym pojęcia
Ja dostałam skierowanie od ortodontki, która nie ma umowy z NFZ. Pani w rejestracji popatrzyła, wzięła i to by było na tyle. Mam nadzieję, że mi nie każą płacić po usunięciu, bo z taką kasą w portfelu nie chodzę . Szkoda, że tylko jeden ząb jest refundowany, bo przez te wszystkie magiczne zabiegi za niedługo zostanę bankrutem 😭

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.