Studia dla własnej satysfakcji, warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-07, 14:17   #1
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561

Studia dla własnej satysfakcji, warto?


Ostatnio często myślę o dokończeniu studiów. Mam 29 lat, dobrą pracę, znam języki. Ale skończyłam tylko licencjat i dopiero teraz, sama nie wiem dlaczego, zaczyna mnie to gryźć. Moje studia nie są powiązane z tym, co robię, ale kiedy przeglądam program nauczania magisterki zgodnej z tym, co robię, to właściwie wszystko to już wiem w praktyce, więc nagrodą byłby tylko papier. Czy któraś z Was skończyła studia tylko dlatego, żeby się poczuć lepiej? Lubię się uczyć, studiowanie byłoby dla mnie przyjemnością a dyplom satysfakcją, ale kosztem wielu poświęceń. Mieszkam za granicą i są pieruńsko drogie (a muszę utrzymywać się sama), poza tym czas (organizacja społeczna by ucierpiała). Mogłybyście mi coś doradzić?
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 15:40   #2
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Ostatnio często myślę o dokończeniu studiów. Mam 29 lat, dobrą pracę, znam języki. Ale skończyłam tylko licencjat i dopiero teraz, sama nie wiem dlaczego, zaczyna mnie to gryźć. Moje studia nie są powiązane z tym, co robię, ale kiedy przeglądam program nauczania magisterki zgodnej z tym, co robię, to właściwie wszystko to już wiem w praktyce, więc nagrodą byłby tylko papier. Czy któraś z Was skończyła studia tylko dlatego, żeby się poczuć lepiej? Lubię się uczyć, studiowanie byłoby dla mnie przyjemnością a dyplom satysfakcją, ale kosztem wielu poświęceń. Mieszkam za granicą i są pieruńsko drogie (a muszę utrzymywać się sama), poza tym czas (organizacja społeczna by ucierpiała). Mogłybyście mi coś doradzić?
Moj TZ rzucil studia ( zostal mu rok ) bo dostal swietna oferte pracy w Europie. Teraz jest z powrotem w USA i ma swoja dobrze dzialajaca firme. Sam zastanawial sie czy nie wrocic do szkoly i ja skonczyc, juz nawet byl rozmawiac z odpowiednimi ludzmi w szkole, jednak stwierdzil ze da sobie spokoj. Studia nie zajac
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 15:41   #3
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Ostatnio często myślę o dokończeniu studiów. Mam 29 lat, dobrą pracę, znam języki. Ale skończyłam tylko licencjat i dopiero teraz, sama nie wiem dlaczego, zaczyna mnie to gryźć. Moje studia nie są powiązane z tym, co robię, ale kiedy przeglądam program nauczania magisterki zgodnej z tym, co robię, to właściwie wszystko to już wiem w praktyce, więc nagrodą byłby tylko papier. Czy któraś z Was skończyła studia tylko dlatego, żeby się poczuć lepiej? Lubię się uczyć, studiowanie byłoby dla mnie przyjemnością a dyplom satysfakcją, ale kosztem wielu poświęceń. Mieszkam za granicą i są pieruńsko drogie (a muszę utrzymywać się sama), poza tym czas (organizacja społeczna by ucierpiała). Mogłybyście mi coś doradzić?
Myślę, że to niełatwa decyzja głównie zewzględu na zaangażowanie czasowe.
Czy moze istniałaby możłiwość, byś po swoich studiach zobiła jakieś drugiego stopnia, które jednak nie pokryałyby się tak bardzo z tym co już wiesz? Ewentulanie pozwoliły na pogłebienie tej wiedzy ?

Nie kończyłam studiów by poczuć się lepiej. Na to mam inne sposoby
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 16:21   #4
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Myślę, że to niełatwa decyzja głównie zewzględu na zaangażowanie czasowe.
Czy moze istniałaby możłiwość, byś po swoich studiach zobiła jakieś drugiego stopnia, które jednak nie pokryałyby się tak bardzo z tym co już wiesz? Ewentulanie pozwoliły na pogłebienie tej wiedzy ?

Nie kończyłam studiów by poczuć się lepiej. Na to mam inne sposoby
Niby tak, ale jakoś mnie nie pociągają inne kierunki. Wiem, co chcę robić w życiu, mam plan który realizuję i mgr na pewno nie będzie mi do tego potrzebne.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 16:34   #5
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie kończyłam studiów by poczuć się lepiej. Na to mam inne sposoby
Aczkolwiek jeśli czujesz, że Cię do tego ciągnie i jest to warte wyrzeczeń i pieniędzy - no to pewnie, że warto.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 16:36   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

jak masz czas i pieniądze to czemu nie - jeśli akurat TO cię spełni... :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 19:54   #7
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Ja zawsze staram się kończyć każde zadanie. Chyba, że bardzo nie chcę, albo jest ono kompletnie do niczego nie potrzebne. Tak więc ja skończyłabym studia, jeśli mogę. Bo papierek na niektóre stanowiska jest potrzebny.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-07, 19:59   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Niby tak, ale jakoś mnie nie pociągają inne kierunki. Wiem, co chcę robić w życiu, mam plan który realizuję i mgr na pewno nie będzie mi do tego potrzebne.
Jak cię interesuje to o robisz to dlaczego nie rozwijać się zawodowo w tym kierunku?
Wykształcenie wyższe nie jest ci potrzebne, chyba że interesuje cię nauka ( w sensie badania, analiza różnych zagadnień itd.).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 20:46   #9
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Jak cię interesuje to o robisz to dlaczego nie rozwijać się zawodowo w tym kierunku?
Wykształcenie wyższe nie jest ci potrzebne, chyba że interesuje cię nauka ( w sensie badania, analiza różnych zagadnień itd.).

Rozwijam się w tym kierunku, ale korzystając z kursów z bardzo konkretną wiedzą. Studia to wiele przedmiotów dodatkowych, zapychaczy. Po prostu nie wiem, czy stać mnie na taki luksus i nie będzie to strata czasu i pieniędzy. Nie mam już 20 lat, żeby próbować i zmieniać kierunki.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 20:49   #10
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Ja bym zamiast tych studiów wolała skończyć kurs, który podniesie moje kwalifikacje w fachu, który wykonuję.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 21:01   #11
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Rozwijam się w tym kierunku, ale korzystając z kursów z bardzo konkretną wiedzą. Studia to wiele przedmiotów dodatkowych, zapychaczy. Po prostu nie wiem, czy stać mnie na taki luksus i nie będzie to strata czasu i pieniędzy. Nie mam już 20 lat, żeby próbować i zmieniać kierunki.
Nie wiem jak jest ze studiami w kraju, w którym mieszkasz. Ja robiłam roczne magisterskie w UK, przedmiotów zapychajacych nie było.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 11:22   #12
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Ale chcesz robic uzupelniajace magisterskie? Na drugim stopniu juz nie ma takich ☠☠☠☠☠☠☠ek, uwazam ze juz sa konkretniejsze niz licencjat
Moze i warto, jak masz ochote i nie zrujnuje Cie to finansowo, nie przemeczy w sensie nadmiaru obowiazkow - jak z jakiegos powodu mozesz nie wyrabiac a w sumie nie potrzebujesz tych studiow to zawsze mozesz poczekac i pomyslec za jakis czas
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 16:43   #13
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

jestem w podobnym wieku i właśnie zaczęłam podyplomówkę - ale tym razem wybrałam kierunek, który przyda mi się w życiu zawodowym (w odróznieniu od mgr )
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:50   #14
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Moja mama skończyła niedawno studia Mówi, że tak ją to dręczyło, że śniło jej się po nocach. Czasem warto zrobić coś dla siebie.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 22:54   #15
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez Cola_Ola Pokaż wiadomość
Moja mama skończyła niedawno studia Mówi, że tak ją to dręczyło, że śniło jej się po nocach. Czasem warto zrobić coś dla siebie.
Mój tata niedawno ZACZĄŁ studia (kompletnie i skrajnie niezwiązane z jego życiem zawodowym ma firmę w branży handlowej, a poszedł sobie na pedagogikę/resocjalizację ), też dla własnej satysfakcji, a w zasadzie to z nudów chyba i żeby go podrywały dziewczynki z rocznika 1993 Moja mama z kolei w październiku WYBIERA się na studia, tyle, że w jej wypadku ma to zupełnie inne podłoże niż tylko własna satysfakcja. Wiek nie ma znaczenia w XXI w. oboje są rocznik '68.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 19:27   #16
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Studia dla własnej satysfakcji, warto?

aaa dodam, że moja mama magistra robiła w wieku około 40 lat jeśli Cię stać by studiować dla samego studiowania to czemu nie
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 22:03   #17
galaksy
Raczkowanie
 
Avatar galaksy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Polska/Łódź
Wiadomości: 118
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Ja skończyłam 50 lat i właśnie jestem na 2 roku licencjackich. Robię to dla siebie, dla przyjemności, dla satysfakcji. Całe życie nie były mi potrzebne ukończone studia, ale zawsze chciałam je mieć. Tak po prostu.
galaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 23:19   #18
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Studia dla własnej satysfakcji, warto?

Cytat:
Napisane przez galaksy Pokaż wiadomość
Ja skończyłam 50 lat i właśnie jestem na 2 roku licencjackich. Robię to dla siebie, dla przyjemności, dla satysfakcji. Całe życie nie były mi potrzebne ukończone studia, ale zawsze chciałam je mieć. Tak po prostu.
i to jest idealne podejście.
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.