Domówka- jakie przekąski ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 21:55   #1
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751

Domówka- jakie przekąski ?


Cześć!

Za tydzień w sobotę planuje zrobić małą imprezę (5osób) i zastanawiam się co podać do jedzenia, bo tak siedzieć tylko przy chipsach trochę głupio

Macie może jakieś pomysły na tanie i proste przekąski?

Myślałam, żeby zrobić jakąś sałatkę typu grecka ale nie wiem czy to dobry pomysł...

_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 22:27   #2
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

salatka to zawsze dobry pomysl
dobre sa te z makaronem bo sa bardzo sycace, np. makaron kokardki+szynka+pomidor bez pestek+ogorek.
polecilabym jeszcze koreczki (np. chlebek+szynka+ogorek+pap ryka+oliwka)
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:11   #3
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

sałatka to bardzo dobry pomysł. zawsze jakąś serwuję, świetnie się sprawdza na posiadówach.

moje propozycje:
*makaron gwiazdki lub inny drobny + świeży ogórek + świeży pomidor + sos majonezowy z czosnkiem

*ryż + ogórek świeży + pomidor świeży + kukurydza z puszki + salami w kostkę + zielona pietruszka + sos majonezowy z dodatkiem musztardy

*grecka: sałata, pomidor, ogórek, oliwka, ser feta i inne dodatki wedle uznania

do tego kanapeczki z wędliną i wege. mogą też być koreczki- ser żółty, kabanos, warzywa konserwowe (papryka, pieczarka, kukurydza, cebulki), warzywa świeże, cokolwiek lubisz.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:30   #4
aknishia
Raczkowanie
 
Avatar aknishia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: przytulne lokum
Wiadomości: 230
GG do aknishia
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

siemka basia. też jestem z czewki. co na domówkę? :
jakieś kanapki zrobione z krakersów
koreczki
ogórki kiszone do wódki
no i nie wiem tylko tyle mi przychodzi do głowy
aha możesz tam pare jakiś cukierasów dać.
i tyle no i %. finlandia? wyborowa? wino czerwone wytrawne?
wyprawiasz domówkę po raz pierwszy że nie wiesz :P
__________________
“Open your eyes, look within. Are you satisfied with the life you're living?”

http://akatoja.blogspot.com
pierwsze 2 tygodnie "grania" na gitarze=wiem co to są struny: osiągnięcie wiem jak zagrać wlazł kotek na płotek, cel: zagrać scar tissue Red Hotów
aknishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:34   #5
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Dzięki za pomysły

Heh, no nie pierwszy raz robię domówkę, ale jakoś chciałabym zrobić coś innego, nowego

Większa ilość propozycji mile widziana!
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:50   #6
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Ostatnio widziałam w jakimś programie babki robiły na domówkę coś w zamian zwykłych koreczków bo niby mniej kaloryczne (nie robiłam tego ale smakowicie wyglądało):
Całą paprykę wkładały do piekarnika na chyba 40 minut, w tym czasie kroiły na plasterki bakłażana, nie w poprzek tylko wzdłuż (no tak żeby plasterki dłuższe były, wiecie o co mi chodzi ). Potem te plasterki bakłażana soliły i dawały do wody albo coś takiego bo mówiły, że bakłażan ma dużo goryczy i tak będzie lepiej (nie wiem nigdy nie jadłam bakłażana), po 20 min go umyły 'wytarły' papierowym ręcznikiem i do do piekarnika, żeby siedział tam razem z papryką 20 min. Następnie po wyciągnięciu ich z piekarnika obierały ze skórki paprykę bo ładnie skórka odchodziła i kroiły ją na paseczki. Potem na te paseczki papryki i plastry bakłażana kładły po kostce sera feta, posypywały orzeszkami, pieprzyły i dodawały jakieś ziółko i zawijały. wykałaczka do środka i tak powstały koreczki. Ładnie wyglądały, że aż sama miałam ochotę je zjeść
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 23:50   #7
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

fajnie jest zrobic jakies fajne male kanapeczki, ladnie podac, posypac szczypiorkiem

do czipsow mozna zrobic sos salsa

jesli nie zamierzacie sie obcalowywac to mozna podac taka ekspresowa salatke-podprazone ziarna slonecznika+ogorek w kostke+ser zolty w kostke+szczypiorek+kukury dza+zabek czosnku+lyzka smietany i majonezu

albo uwielbiana przez wszystkich salatke gyros
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 00:03   #8
milka8686
Zadomowienie
 
Avatar milka8686
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 446
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

ja robie cos takiego (zawsze sie sprawdza, jest szybkie,proste,zero nakladu pracy i jest pyszne):
-szykuje wino
- kupuje pity i podgrzewam je w tosterze,a potem kroje nozyczkami na trojkaciki
-szykujemy sosy:czosnkowy, chili, slodko-kwasny,tzatiki,
- trojkaciki maczamy w sosie i popijamy winem
-dodatkowy wariant: kroimy warzywa na paski typu papryka,albo szykujemy pomidorki koktajlowe i do nich 'sos' anchois-niestety drogi jest

---------- Dopisano o 01:03 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

aaa i do wrazen estetycznych mozna zapalic swieczki
milka8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 09:11   #9
Drozja
Zadomowienie
 
Avatar Drozja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 896
GG do Drozja
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Mój imprezowy, super prosty i super szybki specjał, którym wszyscy się zajadają: pomidory pokrojone w ćwiartki, na to starty zółty ser, a na to pierzynka z sosu czosnkowego.
Drozja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 09:20   #10
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

więc tak - możesz zrobić kilka dipów (takich gęstych sosów do maczania) - paprykowy, czosnkowy, tzatziki, pieprzny, ostry, majonezowy - do wyboru do koloru. Na środku stołu, na wielkiej tacy rzuć pokrojone drobno (w sensie że w kostki itd.) kawałki żółtego sera, kabanosy, oliwki, kuleczki mozzarelli (gotowe kuleczki) pomidorki koktajlowe, paprykę, ogórki, serki pleśniowe, kawałeczki chlebka (np. pokrojone na kawałki bułki cebulowe, pomidorowe z bazylią, bagietka czosnkowa, ziołowa). Wokoło tacy ustaw dipy i dużo wykałaczek każdy może brać, co chce, tworzyć swoje własne koreczki i maczać w sosach.


Sałatka to też dobra opcja - polecam warstwową z tuńczyka, nie dość, że jest pyszna to na dodatek robi dobre wrażenie wizualne - tutaj mój ulubiony przepis http://atinabc.blox.pl/2010/03/Warst...unczykiem.html (aczkolwiek ja daję trochę mniej sera, a trochę wiecej majonezu i musztardy do sosu).

Grecka to też dobra opcja, robi się szybko i łatwo, moja wersja błyskawiczna to sałata lodowa, ser feta, pokrojone papryka, pomidor i ogórek oraz sosik grecki z torebeczki (tak, wiem, niewiele ma to wspólnego z grecką, ale tak ją nazywam). Oczywiście możesz wrzucić oliwki, ja ich nie cierpię, więc nie wrzucam.

Kolejny pomysł (i na dodatek wyjątkowo tani) - gotowe ciasto francuskie. Można kupić w sklepie, kosztuje jakieś 3 złote (w Lidlu).

Z ciasta można zrobić np. paluszki kminkowe - kroisz ciasto w paseczki, smarujesz jajkiem, posypujesz kminkiem i wsadzasz do piekarnika na 10-15 minut (musisz pilnować).

Moją zaś ulubioną przystawką są tak zwane ślimaczki. Ciasto francuskie dzielisz na dwa podłużne prostokąty, każdy z nich smarujesz przecierem pomidorowym, kładziesz ser i szynkę, następnie każdy prostokąt zwijasz w ślimaczki. Ciężko to wytłumaczyć, ale chodzi o to że zwijasz dwa dłuższe boki do środka, mniej wiecej równo, tak aby te boki na środku się spotkały. POwinna wyjść taka tuba z dwoma zawijasami w środku. Oooo, taka rolada, tylko zamiast jednego zawijasa ma dwa równomierne. Takie jakby serca, tylko nie mają szpica na dole.

Potem owijasz obie tuby folią, do lodówki na pół godziny, a potem kroisz tuby na kawałki mniej więcej grubości centymetra, na blachę (w odstępach) i do piekarnika też na 10 - 15 minut (musisz pilnować).

Wychodzi całkiem tanio, sporo, absolutnie pysznie i na dodatek oryginalnie i szybko. Same zalety
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:29   #11
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

A ja po raz kolejny polecam zajrzeć na Moje Gotowanie

Np. :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=158957
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=przek%B1ski
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=przek%B1ski
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ht=przek%B1ski
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 10:40   #12
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

puszka kukurydzy
puszka ananasa, najlepiej już pokrojonego, mniej roboty
1 podwójna pierś kurzęca
pół kapusty pekińskiej
pół małego słoika majonezu

Piersi gotujesz w osolonej wodzie, kroisz drobno. Kapustę też kroisz. Kukurydzy nie kroisz jak kupisz pokrojonego ananasa, to też nie kroisz Sok z ananasa mieszasz z majonezem. Wszystko do miski, zalać powstałym sosem, podawać. Pycha

-------------------
2 ogórki
3 pomidory
puszka kukurydzy
pół opakowania sera feta
pieprz do smaku, majeranek (nie dawać soli, feta słona)

Ogórki, pomidory kroisz i do michy, dodajesz kukurydzę, jako tako pokrojony ser feta, lekko pieprzysz, duuużo majerankujesz, mieszasz i gotowe.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:47   #13
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

aaa i jeszcze moje ulubione danie:

Kupujesz brokuła, odzielasz gałązki, odcinasz za długie łodyżki.
Gotujesz brokuła, króciutko, żeby się nie rozgotował, w osolonej wodzie.
Wrzucasz brokuła do michy, wrzucasz do michy pokrojony w kostkę ser feta, mieszasz i wszystko posypujesz płatkami migdałów

Pyyycha. Połączenie brokuła z fetą jest mistrzowskie
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:57   #14
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

nachos- zapieczone z żółtym serem i do tego dipy

koreczki- ser żółty, ogórek ,papryka, mięsko jakieś albo feta i oliwki

sałatka z zupek chińskich- mio znajomi ją kochają- 3 zupki vifon krewetkowe albo krabowe wsypujesz do miski i dodajesz te przyprawy z saszetek które są do nich dołączone ( ale tych sosów nie ).. do tego dodajesz drobno pokrojonego pora, fasolę z puszki czerwoną, kukurydzę i kapustę pekińską... przed podaniem dodajesz jeszcze majonez i pyszna sałatka gotowa

często robię też grzanki czosnkowe...
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:58   #15
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze moje ulubione danie:

Kupujesz brokuła, odzielasz gałązki, odcinasz za długie łodyżki.
Gotujesz brokuła, króciutko, żeby się nie rozgotował, w osolonej wodzie.
Wrzucasz brokuła do michy, wrzucasz do michy pokrojony w kostkę ser feta, mieszasz i wszystko posypujesz płatkami migdałów

Pyyycha. Połączenie brokuła z fetą jest mistrzowskie
Ale super przepis
ja znam sałatkę z brokułem, szynką i majonezem Też bardzo dobre!

A autorce polecam coś z ciastem francuskim - takim z lodówki z Lidla za 2.99 W środek farsz pieczarkowy / parówkę / powidła z Łowicza / cokolwiek - pycha
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 10:58   #16
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze moje ulubione danie:

Kupujesz brokuła, odzielasz gałązki, odcinasz za długie łodyżki.
Gotujesz brokuła, króciutko, żeby się nie rozgotował, w osolonej wodzie.
Wrzucasz brokuła do michy, wrzucasz do michy pokrojony w kostkę ser feta, mieszasz i wszystko posypujesz płatkami migdałów

Pyyycha. Połączenie brokuła z fetą jest mistrzowskie
muszę spróbować... znam podobną wersję czyli brokuł gotowany plus feta i dodatkowo do tego daje się sos z jogurtu i ząbka czosnku
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 12:35   #17
Y a s m i n e
Rozeznanie
 
Avatar Y a s m i n e
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Paris/ Toruń
Wiadomości: 987
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Ja w takim razie zaproponuję małą przekąskę- w małych miseczkach przygotuj jogurtowe dipy- kilka smaków, żeby był wybór. Najlepsze w tym przypadku to paprykowy, koperkowy i czosnkowy (jogurt+ sosy np Knorra, żeby było szybko ), a do tego koszyczek z sucharkami-mini, można kupić takie 2x2 cm w Biedronce za 2 zł paczka. Super, u mnie zawsze to znika najszybciej - taka alternatywa dla chipsów.

I wersja bardziej czasochłonna- łódeczki z cykorii z kurczakiem.
1 tacka cykorii (żółtej!)(ok 4 szt), mix sałat, 1 papryka, kilka ogórków konserwowych, 1 jabłko kwaskowate, kukurydza kons., 1 pomidor, 1 ogórek, koperek. (mimo iż po 1 sztuce- sałatki wychodzi naprawdę dużo, nawet więcej niż trzeba do łódek)
-Cyca kurczęcego smażysz w malutkich kawałeczkach z przyprawą, a następnie mieszasz z powyższymi składnikami pokrojonymi w drobną kostkę. Dodajesz sosu sałatkowego (ja używam koperkowo- ziołowego z Knorra).
-Oddzielasz łódki cykorii- te największe liście (środki można skroić do sałatki), skrapiasz je sokiem z cytryny (neutralizuje smak goryczki) i zostawiasz je na około 10-15min.
-Wypełniasz łódeczki sałatką i układasz na tacce. Wygląda bardzo wykwintnie i smakuje bosko.
Y a s m i n e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 14:05   #18
martunka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok:)
Wiadomości: 559
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

a ja polecam parówki w cieście podane w zabawny sposób dobre na ciepło, ale też na zimno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg parowki w ciescie.jpg (17,7 KB, 150 załadowań)
martunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 14:22   #19
chellow
Raczkowanie
 
Avatar chellow
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 126
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Ostatnio ja robiłam u sie imprezę. Były paluszki, chipisy ostre (do nich zrobiłam w=domowy sos czosnkowy do maczania-wszyscy byli zachwyceni), sałatka grecka, sałatka z piersi kurczaka (piers+kukurysza+ananas+2-3łyzki śmietany+1łyzka majonezu do smaku), do satałtki greckiej podałam jeszcze grzanki ziołowe a danie głowne to były własnie parówki zawijane w cieście francuskim. Wszyscy byli zadowoleni. Starczyło akurat do końca imprezy. Uważam że nie ma nic gorszego niż szybko kończące sie jedzenie
chellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-24, 14:53   #20
spritfire
Rozeznanie
 
Avatar spritfire
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 550
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

u nas ostatnio na domówce najszybciej zniknęły koreczki, salatka gyros ( pekińska, cebulka kurczak, wszyastko usmażone z przyprawą gyros i ułozone piętrowo) oraz standardowo kanapki.
Z zakąsek uwielbiam mozzarelle zawiniętą w szynke parmeńska i zapieczona w piekarniku . Pycha
spritfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:00   #21
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
aaa i jeszcze moje ulubione danie:

Kupujesz brokuła, odzielasz gałązki, odcinasz za długie łodyżki.
Gotujesz brokuła, króciutko, żeby się nie rozgotował, w osolonej wodzie.
Wrzucasz brokuła do michy, wrzucasz do michy pokrojony w kostkę ser feta, mieszasz i wszystko posypujesz płatkami migdałów

Pyyycha. Połączenie brokuła z fetą jest mistrzowskie
Musze spróbować
Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
a ja polecam parówki w cieście podane w zabawny sposób dobre na ciepło, ale też na zimno
ta propozycja podania jest genialna, no nie moge przestać się smiać... Z czego zrobiłaś oczy?


Fajny wątek, bo ja lubie takie przystawki robić z TŻ do filmów Dużo rzeczy poadpatrzyłam
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:08   #22
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

uwielbiam przygotowywac różności na takie domówki mam w tedy pole do popisu .
moge polecic coś od siebie , co ostatnio było u mnie hitem , zresztą zawsze jest może i czasochłonne ale mina gości bezzcenna

-pieczarki faszerowane miesem mielonym , panierowane w bułce i smażone w głebokim oleju

-dwie pieczarki z farszem w środku z jajka , owiniete plastrem bekonu i spiete wykałaczką, podsmażone na patelni

- nadziewane mielonym skrzydełka kurczaka -wczesniej wyjmujemy kości, panierowane , smażone - jak juz robie to hurtem bo czasochłonne i zamrażam , mam zapas

to takie na ciepło propozycje , można oczywiscie zrobic duzo wczesniej i tylko podgrzac w mikrofali lub piekarniku.

polecam jeszcze mini pizze np.
- deska serów

- mini mozarella z pomidorkami koktailowymi , bazylią , oliwą z oliwek i ciemnym octem balsamicznym

do tego oczywiście jakaś sałatka lub dwie , koreczki , czipsy itp
__________________
God is a DJ
---------------------------------------





Edytowane przez Silpe
Czas edycji: 2011-09-24 o 15:10
Silpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 15:44   #23
mańcia
Zadomowienie
 
Avatar mańcia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: okolice Wrocławia;)
Wiadomości: 1 281
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Z TŻem często robimy domówki i podawaliśmy:
- koreczki klasyczne (kabanos, ser, ogórek konserwowy/papryka konserwowa/pieczarki)
- koreczki z pomidorków koktajlowym i mozzarelli
- kolorowe kanapeczki z bagietki
- parówki w cieście francuskim
- ciasto francuskie nadziewane szpinakiem i fetą
- bułeczki na ciepło nadziewane pieczarkami i serem
- różne sałatki

Oczywiście nie wszystko na jednej imprezie
Ostatnio wszyscy zajadali się u nas krokietami z serem i pieczarkami i byli zachwyceni, w odstawkę poszły kanapeczki
mańcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 17:11   #24
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Aż się głodna zrobiłam

Kanapeczki i sałatka będą super ja kupuję jeszcze czasem bagietki czosnkowe, zapiekam i jest albo robię bułki zapiekane: podsmażam na patelni pokrojoną szynkę i cebulę, wydziabuję wnętrze bułki, smaruję wnętrze troszeczkę przecierem pomidorowym i wkładam tę szynkę i cebulę, na to daję po plasterku sera żółtego i do piekarnika aż się serek ładnie roztopi, a bułka zrobi się gorąca i twarda - pychota


mańcia - masz rację, krokiety z serem i pieczarkami są przepyszne!
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się


Edytowane przez immortal_soul
Czas edycji: 2011-09-24 o 17:12
immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 17:18   #25
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

gyros
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 19:13   #26
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez immortal_soul Pokaż wiadomość
Aż się głodna zrobiłam

Kanapeczki i sałatka będą super ja kupuję jeszcze czasem bagietki czosnkowe, zapiekam i jest albo robię bułki zapiekane: podsmażam na patelni pokrojoną szynkę i cebulę, wydziabuję wnętrze bułki, smaruję wnętrze troszeczkę przecierem pomidorowym i wkładam tę szynkę i cebulę, na to daję po plasterku sera żółtego i do piekarnika aż się serek ładnie roztopi, a bułka zrobi się gorąca i twarda - pychota


mańcia - masz rację, krokiety z serem i pieczarkami są przepyszne!

aaaaa brzmi cudownie, zrobię na pewno niedługo!
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 20:26   #27
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Narrhien - hihi życzę smacznego
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się

immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 20:38   #28
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość

aaaaa brzmi cudownie, zrobię na pewno niedługo!
też na pewno wypróbuję!
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 22:21   #29
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Cytat:
Napisane przez martunka88 Pokaż wiadomość
a ja polecam parówki w cieście podane w zabawny sposób dobre na ciepło, ale też na zimno
Świetne są !

Sałatki we wszystkich postaciach.

Boczek ze suszonymi śliwkami (śliwkę zawijasz w plasterek boczku, przekłuwasz wykałaczką i zapiekasz w piekarniku).

Możesz zrobić zapiekanki jak "caprese" Bagietka na to plasterek mozzarelli i pomidora, zapiekasz a na sam koniec polewasz sosem pesto.

Jajka faszerowane.

Dużo dużo rzeczy
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 03:37   #30
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Domówka- jakie przekąski ?

Dziękuję za super pomysły!

Zrobię na pewno sałatkę grecką

Zastanawiam się nad parówkami w cieście francuskim - po prostu zawijamy parówkę w ciasto i do piekarnika czy może przed zawijaniem trzeba dać ketchup?

Ach i te dipy - do nich zwykłe nachosy czy może coś innego ?
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.