W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIORCZY - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-28, 20:08   #2521
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Chimay, spróbuj teraz, bo mi się wszystkie linki wczytują
Nie wiem jak innym, ale mnie się ciągle wczytuje strona bonprixa. Jak sama wstawiam linki z Zalando też się to dzieje.

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
[/COLOR]Może spróbuj jeszcze w orsay? Tylko do ich sukienek trzeba mieć co najmniej 170, a najlepiej 175 i w górę.
http://www.orsay.com/pl-pl/rozkloszo...-49010398.html
http://www.orsay.com/pl-pl/rozkloszo...-49010498.html
http://www.orsay.com/pl-pl/rozkloszo...-47011897.html
http://www.orsay.com/pl-pl/zakardowa...-46707298.html
http://www.orsay.com/pl-pl/rozkloszo...-42118898.html
http://www.orsay.com/pl-pl/rozkloszo...-49011798.html
U nich też kupuję sukienki, bo mają z tym sztywnym materiałem.

http://prettygirl.pl/kolekcja-wiosen...-kolor-granat_ - ten fason też ok, ukrywa brzuch, ale kolory dla mnie byłyby zbyt intensywne.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------
O Orsyau całkiem zapomniałam, nawet mam gdzieś niedaleko ich sklep. Jedynie w dalszym ciągu nie potrafię odróżnić sukienki biurowej od koktajlowej. To znaczy jest dla mnie jasne, że ta blado różowa z aplikacjami z czwartego linka jest już bardziej strojna, ale w przypadku innych nie wiem.

Na razie zamówiłam taką sukienkę KLIK.

Co do butów, to widzę że zdania są bardzo podzielone. Jedni piszą, że obcas absolutnie musi być, inni że nie musi, ale but musi być albo z gładkiej skóry albo z jakimiś detalami czyniącymi go niecodziennym. Jeszcze inni (na innym forum), że sandały absolutnie nie, bo palce i pięta muszą być zakryte.
A te buty, które mam na zdjęciu to są takie najzwyklejsze tanie pomykacze, o dokładnie takie jak na zdjęciu niżej (nie daję linka, bo Zalando).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dorothy perkins.jpg (71,5 KB, 61 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 20:08   #2522
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Jeśli musiałybyście z jakiś względów iść na taką imprezę (np. wesele) w spodniach, to jakie byście wybrały?
Poszłabym w kombinezony. Ten granatowy z dekoltem w serek już drugi rok za mną chodzi:
https://www.showroom.pl/magazyn/2016...y-look-wesele/
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 21:18   #2523
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem jak innym, ale mnie się ciągle wczytuje strona bonprixa. Jak sama wstawiam linki z Zalando też się to dzieje.



O Orsyau całkiem zapomniałam, nawet mam gdzieś niedaleko ich sklep. Jedynie w dalszym ciągu nie potrafię odróżnić sukienki biurowej od koktajlowej. To znaczy jest dla mnie jasne, że ta blado różowa z aplikacjami z czwartego linka jest już bardziej strojna, ale w przypadku innych nie wiem.

Na razie zamówiłam taką sukienkę KLIK.

Co do butów, to widzę że zdania są bardzo podzielone. Jedni piszą, że obcas absolutnie musi być, inni że nie musi, ale but musi być albo z gładkiej skóry albo z jakimiś detalami czyniącymi go niecodziennym. Jeszcze inni (na innym forum), że sandały absolutnie nie, bo palce i pięta muszą być zakryte.
A te buty, które mam na zdjęciu to są takie najzwyklejsze tanie pomykacze, o dokładnie takie jak na zdjęciu niżej (nie daję linka, bo Zalando).
No to nie wiem co z tymi linkami mi się dobrze wyświetlają może jakiś błąd jest i jutro wskoczy?

Z tych sukienek co wrzuciłam wszystkie nadają się na wesele, wszystkie widuję na takich imprezach.
Co do buntów, to tak samo, na imprezach widuję przeróżne, nie tylko szpilki. Może gdybyś szła na wesele do jakiejś królowej to byłyby wymagane, ale na takim normalnym weselu kobiety mają wszystko, od sandałów po koturny.
Te "pomykacze" są ok, bo się gubią, nie widać ich po prostu, nie rzucają się w oczy i nikt nie zauważy, że nie masz butów na obcasie. Ewentualnie możesz poszukać takich tylko skórzanych, chociaż ja na weselu byłam w zamszowych, bo tylko te nie spadały mi ze stopy.

Co do zamówionej sukienki to wydaje mi się, że ma zbyt dużo przytłaczającej koronki plus jest długa, może Cię przytłoczyć. Ale za to kolor wydaje się być dobry, więc może akurat?

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

No i materiał, na zdjęciach wygląda na w miarę sztywny, nie wiem tylko czy na żywo będzie taki.
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 21:20   #2524
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Sukienka bardzo ładna, ale te konkretne buty mi do niej nie pasują wybrałabym coś prostszego i z gładkiego materiału: skóra albo skoropodobne
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 21:44   #2525
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Jeśli musiałybyście z jakiś względów iść na taką imprezę (np. wesele) w spodniach, to jakie byście wybrały?
Ja bym założyła spodnie palazzo, a do tego obcasy.

Chimay, podrzucam dla Ciebie jeden sensowny artykuł :
https://modbis.pl/Sukienka-i-plaskie...456382902.html
i dwa wpisy, gdzie są podane propozycje butów:
http://www.ewokracja.pl/2017/03/buty...szerszych-stop
http://fashionable.com.pl/2014/07/14...kie-buty-slub/
Myślę, że nawet propozycje dla panien młodych mogą być przydatne dla Ciebie jako gościa.
Niestety nie potrafię znaleźć pewnego artykułu, który dziś czytałam, ale było tam napisane, że płaskie buty do eleganckiej sukienki powinny wyglądać "wyjściowo", a nie codziennie: być z błyszczącego materiału lub mieć jakieś ozdoby. Było tam też napisane, że kiedyś nie wypadało zakładać sandałów na śluby i wesela, ale współcześnie to już nie jest żaden faux pas. W pierwszym artykule napisano, że baleriny pasują najbardziej do rozkloszowanych sukienek przed kolano, gdzieś jeszcze czytałam, że to samo dotyczy mokasynów i lordsów.
Płaskie buty do sukienki nie powinny skracać nogi, więc nie mogą mieć pasków dookoła kostek, a najlepiej żadnych pasków w poprzek stopy.

Mnie też się wyświetlają reklamy bonprix.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 08:19   #2526
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Zbiorczo na szybko napiszę, że wklejonych czarnych butów nie zamierzałam założyć na wesele. Założyłam je do zdjęcia, bo nie mam ogrzewania podłogowego, żeby chodzić po domu boso, a potem wkleiłam dokładne ich zdjęcie, bo Jall stwierdziła, że mogą być na wesele. Akceptuję zasadę, ze płaskie buty na tę okoliczność muszą być lepsze niż casualowe, a te sa do bólu zwyczajne, a na dodatek idą do odsyłki, bo cisną mnie w palce, a tekturowe buty nie mają szansy się dopasować do stopy.
Z drugiej strony rozumiem kobiety, które idą w takich zwyczajnych nijakich butach na wesele. Bo co ma zrobić ktoś, kto ma stopę odstająca sporo od normy i pomimo poszukiwań nie udaje mu się znaleźć odpowiedniego obuwia? Pójść boso czy może odmówić przyjścia kilka dni przed weselem?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 08:28   #2527
klaryskaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

na wesele to wiadomo że trzeba ubrać się bardzo wyjątkowego i eleganckiego. Ale też nie można przesadzić w żadną ze stron. Ja jestem dość tradycyjna i wolę kupić coś bardziej szykownego i mieć to na lata. Chodzi też o jakość, ale tutaj dla mnie zdecydowanie numerem jeden jest Aeterie. U nich na każdą okazję można coś sobie znaleźć, ale cena idzie także za jakością
klaryskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-29, 09:12   #2528
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez klaryskaaa Pokaż wiadomość
na wesele to wiadomo że trzeba ubrać się bardzo wyjątkowego i eleganckiego. Ale też nie można przesadzić w żadną ze stron. Ja jestem dość tradycyjna i wolę kupić coś bardziej szykownego i mieć to na lata. Chodzi też o jakość, ale tutaj dla mnie zdecydowanie numerem jeden jest Aeterie. U nich na każdą okazję można coś sobie znaleźć, ale cena idzie także za jakością
Przejrzałam na szybko na telefonie i dla mnie to jest strasznie retro, jeszcze bardziej niż Marie Zelie i to nie w tym pozytywnym znaczeniu (a mam słabość do retro).
A swoją drogą ciekawi mnie, czy da się kupić sukienkę na lata, która zawsze (lub bardzo długo) będzie dobrze wyglądać i nikt nie rozpozna, że nie jest to nowy ciuch? Bo jak tak przeglądam sklepy, to jakoś nie wydaje mi się, żeby coś z obecnie modnych sukienek dobrze wyglądało za 10 lat. Przypuszczam, że wszechobecna koronka będzie wtedy tak przestarzała jak obfite kiece z tafty modne jakiś czas temu. Czy może widzicie to inaczej i jaka sukienka Waszym zdaniem nie oprze się czasowi?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-03-29 o 09:14
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 10:05   #2529
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem jak innym, ale mnie się ciągle wczytuje strona bonprixa. Jak sama wstawiam linki z Zalando też się to dzieje.



O Orsyau całkiem zapomniałam, nawet mam gdzieś niedaleko ich sklep. Jedynie w dalszym ciągu nie potrafię odróżnić sukienki biurowej od koktajlowej. To znaczy jest dla mnie jasne, że ta blado różowa z aplikacjami z czwartego linka jest już bardziej strojna, ale w przypadku innych nie wiem.

Na razie zamówiłam taką sukienkę KLIK.

Co do butów, to widzę że zdania są bardzo podzielone. Jedni piszą, że obcas absolutnie musi być, inni że nie musi, ale but musi być albo z gładkiej skóry albo z jakimiś detalami czyniącymi go niecodziennym. Jeszcze inni (na innym forum), że sandały absolutnie nie, bo palce i pięta muszą być zakryte.
A te buty, które mam na zdjęciu to są takie najzwyklejsze tanie pomykacze, o dokładnie takie jak na zdjęciu niżej (nie daję linka, bo Zalando).
Pojdz do orsay koniecznie, maja ladne sukienki i ceny tez zupelnie rozsadne.

Wklejam propozycje plaskich butow - moze akurat Ci przypadna do gustu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg melissaseduction.jpg (37,4 KB, 51 załadowań)
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 13:50   #2530
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy może widzicie to inaczej i jaka sukienka Waszym zdaniem nie oprze się czasowi?
Mała czarna, taka sama granatowa lub czerwona. I takie:



---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Kolor stonowany bez aplikacji i wzorów.
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 14:04   #2531
Akimototaiki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Stylówa na komunie

Witam mam problem. Co dobrac do tej sukienki tak aby bylo delikatnie i elegancko jednoczesnie?Jakie dodatki? Jakis pasek na talie moze? Żakiet? czy kolor tej sukienki jest wgl ok? czy lepiej jakis inny? Bardzo prosze o rady i dziekuje za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0523[1569].jpg (19,8 KB, 94 załadowań)
Akimototaiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-29, 14:30   #2532
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Chimay, podrzucam dla Ciebie jeden sensowny artykuł :
https://modbis.pl/Sukienka-i-plaskie...456382902.html
i dwa wpisy, gdzie są podane propozycje butów:
http://www.ewokracja.pl/2017/03/buty...szerszych-stop
http://fashionable.com.pl/2014/07/14...kie-buty-slub/
Myślę, że nawet propozycje dla panien młodych mogą być przydatne dla Ciebie jako gościa.
Niestety nie potrafię znaleźć pewnego artykułu, który dziś czytałam, ale było tam napisane, że płaskie buty do eleganckiej sukienki powinny wyglądać "wyjściowo", a nie codziennie: być z błyszczącego materiału lub mieć jakieś ozdoby. Było tam też napisane, że kiedyś nie wypadało zakładać sandałów na śluby i wesela, ale współcześnie to już nie jest żaden faux pas. W pierwszym artykule napisano, że baleriny pasują najbardziej do rozkloszowanych sukienek przed kolano, gdzieś jeszcze czytałam, że to samo dotyczy mokasynów i lordsów.
Płaskie buty do sukienki nie powinny skracać nogi, więc nie mogą mieć pasków dookoła kostek, a najlepiej żadnych pasków w poprzek stopy.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wklejam propozycje plaskich butow - moze akurat Ci przypadna do gustu.
Szukam butów właśnie tego typu, co z zalinkowanych przez chabrymaki, tzn nie w konkretnym fasonie, ale wyglądających ciut lepiej od casuala czyli: 1.najlepiej z gładkiej skóry , 2.odpowiednio szerokie. To może jednak potrwać, bo patrz punkt 2. 90% albo i więcej butów na rynku na mnie jest za wąska.

Te Melisy to zupełnie nie dla mnie. One pasują uroczym kobietkom o dziewczęcych typach urody, a ja jestem typem chłodnym, mimozowatym i kontrast z tymi słodkimi bucikami z kukardą wyglądałby na mnie śmiesznie. Jeśli już miałyby być to baleriny z otwartym przodem, to ze skóry i bez żadnych takich mocnych akcentów.



Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pojdz do orsay koniecznie, maja ladne sukienki i ceny tez zupelnie rozsadne.
Pójdę

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Mała czarna, taka sama granatowa lub czerwona. I takie:



---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

Kolor stonowany bez aplikacji i wzorów.
Granatowa byłaby ok, to w zasadzie kolor dla wszystkich typów kolorystycznych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 19:47   #2533
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Jeśli musiałybyście z jakiś względów iść na taką imprezę (np. wesele) w spodniach, to jakie byście wybrały?

ja bym ubrała kuloty, szpilki i jakąś fajną bluzkę
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 20:07   #2534
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
ja bym ubrała kuloty, szpilki i jakąś fajną bluzkę
Dokładnie Też tak to widzę
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 23:01   #2535
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

mam kieckę z zary biało-srebrną i tak się zastanawiam, czy pasuje w niej pójść na ślub i wesele. jak myslicie?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 09:22   #2536
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;82575301]mam kieckę z zary biało-srebrną i tak się zastanawiam, czy pasuje w niej pójść na ślub i wesele. jak myslicie?[/QUOTE]

Nie.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 10:10   #2537
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Nie.
Też bym nie ubrała.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 13:59   #2538
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Czy takie baleriny są wystarczająco wyjściowe do weselnej sukienki czy powinnam szukać czegoś z większym połyskiem, jakimiś delikatnymi detalami ozdobnymi?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lashoe.jpg (31,1 KB, 67 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 15:46   #2539
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy takie baleriny są wystarczająco wyjściowe do weselnej sukienki czy powinnam szukać czegoś z większym połyskiem, jakimiś delikatnymi detalami ozdobnymi?
Szukać innych!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-31, 17:30   #2540
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

A co z takimi jak na dole, w opisie sklepu określone są jako "formal".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 18:57   #2541
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Te czarne ujdą, te szare wg mnie niezbyt, ale też zależy od sukienki na jaką się zdecydujesz.

Zobacz sobie poniższe, może coś Ci wpadnie w oko. Ja bym szukała czegoś w tym stylu.

https://m.zalando.pl/aldo-zulian-czo...1b03u-i11.html

https://m.zalando.pl/esprit-laurel-c...1b049-b11.html

https://m.zalando.pl/steve-madden-ir...1l01v-j13.html

https://m.zalando.pl/marco-tozzi-czo...1b0bp-j11.html

https://m.zalando.pl/kiomi-czolenka-...1b01i-k12.html

https://m.zalando.pl/hoegl-baleriny-...1a0bh-j11.html

https://m.zalando.pl/kiomi-baleriny-...1a03b-j11.html

https://m.zalando.pl/peter-kaiser-ca...1a08f-k11.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 19:18   #2542
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

O, linki z Zalando wchodzą normalnie.

Dziękuję za propozycje, ale nic to nie da, ja mam stopy o tęgości H i na takie buciczki to mogę sobie tylko popatrzeć. To nie jest kwestia tego, co mi się podoba i co pasuje do konkretnej sukienki (której jeszcze nie mam, czekam na paczkę z Orsaya), tylko tego, żebym w ogóle dała radę wsadzić stopy w buty i nie cierpieć w nich. Chyba jeszcze nigdy nie miałam butów, które mi się jednocześnie podobają, pasują do danych ciuchów i są wygodne, zawsze musiałam brać to co wchodzi na stopę i przymykać oko na wygląd i dopasowanie do ubrania. Buty dla mnie to są crocsy i śniegowce.
Te buty, które tu wrzucam to są już przefiltrowane po sklepach pod kątem odpowiedniej szerokości (a i tak przeważnie za wąskie w praktyce).
Pewnie skończy się na tym, że pójdę w jakichś codziennych człapakach i będę kolejnym gościem, o kórym potem gadają lub piszą, że teraz to kobiety się na wesele ubrać nie potrafią.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-03-31 o 21:41
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 19:57   #2543
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Rozumiem. Widzę też, że na Zalando jest opcja wyboru szerokości https://m.zalando.pl/obuwie-damskie/?shoe_width=szeroki

Oczywiście wiadomo, że trzeba mierzyć, ale może coś Ci wpadnie w oko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 20:08   #2544
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Rozumiem. Widzę też, że na Zalando jest opcja wyboru szerokości https://m.zalando.pl/obuwie-damskie/?shoe_width=szeroki

Oczywiście wiadomo, że trzeba mierzyć, ale może coś Ci wpadnie w oko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tej kategorii zamówiłam już 7 par butów i wszystkie są do odsyłki, bo są za wąskie. Dzisiaj odebrałam 2 pary z innego sklepu też niby szerokie i są za wąskie. Złożyłam więc zamówienie w Asosie na kolejne 3 pary. Nie przesadzając powiem, że obecnie mam miesięczną wypłatę ulokowaną gdzieś w eterze w zamówieniach kiec i butów głównie na wesele i nic nie pasuje. Kiecek przymierzyłam już z 10. Powoli zaczynam tracić już cierpliwość i żałuję, że zgodziłam się na to wesele iść (bo wesel generalnie nie lubię).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-03-31 o 20:10
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-31, 23:20   #2545
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Chimay, przeczytałam Twoje zmagania z butami i sukienkami, i naprawdę nie zazdroszczę, sfrustrowałam się na samą myśl o tym, co przechodzisz Jeśli mogę coś doradzić, to:
1) Sukienki mierz stacjonarnie. Oczywiście wybór jest dużo mniejszy niż w sklepach internetowych, ale unikniesz szopki związanej z czekaniem, odbieraniem i odsyłaniem, no i nie zamrozisz już więcej gotówki. Z sieciówek polecam Solar i Taranko, z multibrandów Peek&Cloppenburg i Van Graaf. Zawsze da się coś znaleźć (chyba że masz baaaardzo ograniczony budżet, ale widzę, że nie).
2) Jeśli chodzi o buty, to też mam szerokie stopy i znam ten ból. Śliczniutkie baleriny są w 99,99% przypadków mega wąskie. Nie wsadzę bez bólu stopy do tego typu butów w Kazarze czy Gino Rossi. Kup jakieś neutralne baleriny (nie lordsy, nie mokasyny) albo czółenka, w których będzie Ci wygodnie. Uważaj tylko, żeby nie wyglądały na bardzo sportowe albo ortopedyczne.
3) No i najważniejsze - jasne, wesele to specjalna okazja, trzeba dać temu wyraz także strojem, ale nie dajmy się zwariować. To nie Twój ślub, jesteś zwyczajnym gościem i nie musisz powodować u wszystkich innych opadu żuchwy do samej podłogi. O ile nie będziesz wyglądać niestosownie (przez co mam na myśli: zbyt goło, plażowo, wulgarnie, sztywno-biurowo czy sportowo), będzie ok. W ostatnich sezonach zaliczyłam jakieś milion wesel i ludzie serio nie wyglądają na nich jak z katalogów. To nie znaczy rzecz jasna, że trzeba równać w dół i mieć wywalone. Chodzi mi raczej o to, że nie ma co robić z wyboru kreacji problemu rangi światowej
Powodzenia!
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 07:36   #2546
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Czyli nie bierzecie w ogóle pod uwagę założenia czarnych spodni?
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 07:50   #2547
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Chimay, przeczytałam Twoje zmagania z butami i sukienkami, i naprawdę nie zazdroszczę, sfrustrowałam się na samą myśl o tym, co przechodzisz Jeśli mogę coś doradzić, to:
1) Sukienki mierz stacjonarnie. Oczywiście wybór jest dużo mniejszy niż w sklepach internetowych, ale unikniesz szopki związanej z czekaniem, odbieraniem i odsyłaniem, no i nie zamrozisz już więcej gotówki. Z sieciówek polecam Solar i Taranko, z multibrandów Peek&Cloppenburg i Van Graaf. Zawsze da się coś znaleźć (chyba że masz baaaardzo ograniczony budżet, ale widzę, że nie).
Mierzenie stacjonarne u mnie odpada, nie potrafię w ten sposób robić zakupów, nie umiem ocenić w lustrze dopasowania ciucha., zwyczajnie brak mi wiedzy i poczucia gustu. Kupiłam całą masę rzeczy (casualowych), które w przymierzalni wydawały się fajnie leżeć, a późniejsze zdjęcia pokazały ich duże defekty i całkowite niedopasowanie do mojego typu urody. Selfie to w ogóle do niczego się nie nadają, ta różowa sukienka, którą niedawno wrzucałam to selfie właśnie z Peek&Cloppenburg i niektóre w Was mi pisały, że fajna, a to był drugi trymestr po prostu i prawie wszystkie kiecki w tym sklepie były tak wysoko odcinane.
Taranko i Solar u mnie nie ma, a po kosztownym niepowodzeniu z Marie Zelie nic już z Polski zamawiać nie będę.

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
2) Jeśli chodzi o buty, to też mam szerokie stopy i znam ten ból. Śliczniutkie baleriny są w 99,99% przypadków mega wąskie. Nie wsadzę bez bólu stopy do tego typu butów w Kazarze czy Gino Rossi. Kup jakieś neutralne baleriny (nie lordsy, nie mokasyny) albo czółenka, w których będzie Ci wygodnie. Uważaj tylko, żeby nie wyglądały na bardzo sportowe albo ortopedyczne.
Tylko właśnie nie rozumiem, co to są neutralne baleriny, podobnie jak tego, jak odróżnić sukienkę biurową od koktajlowej. Myślałam, że neutralne baleriny to z czarnej, gładkiej skóry jak na zdjęciu z wczoraj. Ale dostałam odpowiedź, że nie, więc nie wiem dalej, co jest neutralnymi balerinami.
Mam upatrzonych parę czółenek o tęgości H na niewielkim słupku, ale czekam, aż znajdę sukienkę, bo do niej muszę dobrać kolor butów.

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
3) No i najważniejsze - jasne, wesele to specjalna okazja, trzeba dać temu wyraz także strojem, ale nie dajmy się zwariować. To nie Twój ślub, jesteś zwyczajnym gościem i nie musisz powodować u wszystkich innych opadu żuchwy do samej podłogi. O ile nie będziesz wyglądać niestosownie (przez co mam na myśli: zbyt goło, plażowo, wulgarnie, sztywno-biurowo czy sportowo), będzie ok. W ostatnich sezonach zaliczyłam jakieś milion wesel i ludzie serio nie wyglądają na nich jak z katalogów. To nie znaczy rzecz jasna, że trzeba równać w dół i mieć wywalone. Chodzi mi raczej o to, że nie ma co robić z wyboru kreacji problemu rangi światowej
W ogóle nie chcę się rzucać w oczy, wybieram raczej stonowane sukienki, ale no... nie jest dobrze.

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Powodzenia!
Dziękuję
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 14:16   #2548
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

chimay - ciekawe czy ktos jeszcze oprocz Ciebie widzi te Twoje rzekome defekty urody. Na zdjeciach, ktore wklejasz widac zgrabna i szczupla dziewczyne, a z Twoich opisow spodziewalam co najmniej smoka wawelskiego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 14:37   #2549
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Chimay, współczuję problemów z butami. Nie myślałaś żeby sobie zamówić jakieś szyte typowo pod Twoje stopy? Wiem, że to większy wydatek, ale w sumie takie buty miałabyś na lata. Klasyczne eleganckie czółenka nie wychodzą z mody.

Co do tego jak rozróżniać buty czy sukienki to nie umiem Ci odpowiedzieć. Patrzę na zdjęcie i sugeruję się swoimi odczuciami. W ciągu kilku ostatnich lat byłam często na weselach i podświadomie odrzucam pewne rzeczy, bo ich po prostu nie widziałam na gościach weselnych.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 14:51   #2550
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
chimay - ciekawe czy ktos jeszcze oprocz Ciebie widzi te Twoje rzekome defekty urody. Na zdjeciach, ktore wklejasz widac zgrabna i szczupla dziewczyne, a z Twoich opisow spodziewalam co najmniej smoka wawelskiego.
Ależ ja nie mam wielu defektów, poza szerokimi stopami, które bardzo trudno obuć oraz wystającym brzuchem (na co dzień trzymany w ryzach cięciem węglowodanów, ale na urlopie poza domem, w trakcie którego odbędzie się wesele, nie mam ochoty ani możliwości trzymać takiej diety, więc szukam fasonu, który nie podkreśli mi tego brzucha).

Poza tym jestem typem dość klasycznym, proporcjonalnym, a taki typ wbrew pozorom trudno jest ubrać, bo bardzo dużo rzeczy te proporcje i harmonijność zaburza lub przytłacza. Muszę się bardzo pilnować, żeby ciuchy nie były za szerokie, nietaliowane, asymetryczne, zbyt ozdobne, zbyt dziewczęce, ale też zbyt męsko-formalne, za sztywne, kiepskiej jakości. Więcej o dopasowaniu do danego typu można znaleźć w typologii Kibbe, która akurat się bardzo dobrze w moim przypadku sprawdza i nią się kieruję w doborze ubrań.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Chimay, współczuję problemów z butami. Nie myślałaś żeby sobie zamówić jakieś szyte typowo pod Twoje stopy? Wiem, że to większy wydatek, ale w sumie takie buty miałabyś na lata. Klasyczne eleganckie czółenka nie wychodzą z mody.

Co do tego jak rozróżniać buty czy sukienki to nie umiem Ci odpowiedzieć. Patrzę na zdjęcie i sugeruję się swoimi odczuciami. W ciągu kilku ostatnich lat byłam często na weselach i podświadomie odrzucam pewne rzeczy, bo ich po prostu nie widziałam na gościach weselnych.
Na razie nie myślałam, bo dopiero od niedawna próbuję ubierać się świadomie i pod kątem tego, czy dobrze wyglądam w danym ciuchu, a nie czy ciuch mi się podoba, co zakłada też pewną dozę elegancji (której noszenia nie miałam nigdy wcześniej potrzeby, a która mi ewidentnie służy). Ale że przez lata ubierania się byle jak, na zasadzie "o, fajny ciuch" nie wyrobiłam sobie poczucia gustu, ani nie bywałam na żadnych uroczystościach, które wymagają pewnego dress codu, to miotam się teraz i zawracam Wam głowę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 21:10:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.